Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

Misa,
davidfoltynReklamaMáte nějaký dotaz, námět nebo připomínku k aplikaci Actapublica?
Napište a pokusíme se ji vyřešit.

Fórum Rodokmeny, genealogie

galulois Vysoké Mýto, Vyškovsko 
Přidány a aktualizovány matriky?
Dobrý den, na Okounovi v rodokmenech jste psal, že jsou aktualizovány a přidány po 1.3.2013 nové matriky. Jak jste to myslel? Podle Vašeho seznamu by měly být nově přidány matriky Rousínova číslo 13065 a 13070 - nám se ale zobrazí počet stránek 0. Takže tyto matriky nebyly přídány nebo máme třeba 2 měsíce počkat než se tato "aktualizace" projeví? V matrice 13238 navíc je chyba: je to matrika Topolan u VYŠKOVA a ne u UHERSKÉHO HRADIŠTĚ - a navíc tato matrika je zde už dlouho a úplná, stejně jako matrika Pustiměře - 13007. Asi té "aktualizace" moc nerozumím. Předem děkuju za odpověď.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
actapublica
je 15:17 a acta vůbec nefunguje !
 
Jo, az uplne smazani cache pomohlo. Dekuju.
Taky se mi zobrazuje jako 1/1. Asi nejspíš máte ještě starou verzi flash prohlížeče.
Zkuste vyčistit tu cache. Obrázek se mi zobrazuje jako 1/1 a po nějaké době se opravdu najednou načte.
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/6831/?strana=14 Nevím, jestli je někde chyba na straně mého prohlížeče (třeba nacashovaná stará verze flashe) ale na této stránce se mi ne a ne nic zobrazit, a vždy se sekne načítání na 2/6, jelikož je ale tato matrika nerozsekaná, tak ani nic víc než první stránka není. Je to chyba jen u mě?
 
Dobrý nápad, pokusím se to nadhodit v MZA.
Odkaz na nově přidané matriky.
Svého času nově přidané matriky byly v Aktualitách zveřejňovány odkazem.
Už jsem je mailem upozorňoval, že seznam čísly je nepraktický a nepřehledný.
Jen na ukázku tady přidám odkaz na několik matrik MZA, nevím proč to nedělají.
Když už ten seznam musí napsat tak by nebyl problém ho zveřejnit tak aby se
nové matriky načetly tak jak v mém příkladu.
http://actapublica.eu//matriky/brno/?akce=hledat&hl_signatury=11077,11239,11257,11290,11337,11717,11773,13854
 
Přidané
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Technická
Bylo by prosím možné do záhlaví této nově vzniklé diskuze o AP dát odkaz na "domovskou" diskuzi "Rodokmeny, genealogie". Díky moc.
 
Ne, snímky převádíme při přidávání materiálu. Převod do mhtf trvá poměrně dlouho, ale zobrazování potom už je rychlé (zobrazení 1 celého kompletního snímku přes vnitřní síť potom trvá cca 50 ms). Jinde zase třeba rychle přidají materiál, ale pak se snímky milionkrát stále dokola převádějí, zatěžují server, trvá to dlouho a hrozí přetížení ... je asi věc názoru, co je lepší a úspornější :-). Např. zátěž serveru našeho DigiArchivu (1 procesor) je nyní po přestěhování cca 5-10% (cca 2,5 miliónu snímků), většinu vytěžuje databáze.
Vzhledem k tomu, že veškeré funkce importu, exportu a konverze jsou automatizované přes náš DigiDepot, je přidávání materiálu zcela primitivní (nakopírují se data na server a přes webové rozhraní DigiDepotu se zadá příkaz "importuj" ;-) Vše se naimportuje a převede automaticky bez zásahu operátora (o DigiDepotu jsme měli prezentaci na AKM2012). Operátor potom jen přidá přístupová práva.
Odkazy jsou zachované, navíc je do adresy přidaná možnost jazykového rozlišení.
Příklad: actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/1234 (pokud není zadaný jazyk vybere se čeština) nebo
actapublica.eu/cs/matriky/brno/prohlizec/1234 pro českou verzi
actapublica.eu/de/matriky/brno/prohlizec/1234 pro německou verzi
Zoomify jsem taky koupil za svoje ale abych pravdu řekl tak jsem ho ještě pořádně nestudoval. Obrázky do mhtf převádíte přímo na serveru online při dotazu na snímek?
Jo, takže to tam opravdu bylo. Tak mi ta paměť zas až tak špatně neslouží :-) Teď už se dá vcelku argumentovat ostatními archívy, kde stahování v nějaké formě umožňují už docela dlouho a k ničemu podvratnému to pokud vím nevedlo :-).
No držim palec s novou implementací.
Zoomify je pěkná věc, ale samo o sobě nestačí. Pokud se použije originální převodník, vychází na 1 snímek několik stovek až tisíc dlaždic a to se staticky nedá na filesystému ustát. Nejmenovaná komerční firma (která od nás použití Zoomify na vícestránkové materiály okopírovala) to generuje dynamicky a musí mít extrémně velkou výstupní cache, aby to vůbec chodilo (převod jinak trvá 7 a více sekund a samozřejmě při velké zátěži to zase server nestíhá). Snad lze použít kontejnerový formát, který Zoomify také nabízí, ale obojí (i prohlížeč) není zadarmo (já komponentu pro prohlížeč také platit ze svého ;-).
To je důvod, proč jsem u nás použil mhtf formát, který jsem navrhl a který vše ukládá do jednoho souboru i s náhledem a info (a pro prohlížení je extrémně rychlý).
Odkazy na snímky.
Předpokládám, že odkazy na snímky zůstanou zachovány. Při stavu který zablokoval stahování
není jiná možnost než si odkazy někde zaznamenat aby se v tom dalo nějak vyznat. Já mám
teď odkazy na víc jak 800 stránek. Pokud se AP bude předělávat tak by alespoň toto mělo být
zachováno. Určitě nejsem sám kdo by měl jinak problémy. Navíc ty odkazy jsou uváděny
v programu i když jen signaturou a snímkem.
 
No to bylo takové přesvědčení v MZA že přes Flash prohlížeč nebude možné stahovat obrázky. Ono to sice jde ale je k tomu potřeba trochu lepší znalost práce s pc. Ještě pořád se najde pár lidí kteří si nepřejí stahování a "neuznávají" tyto "internetové genealogy".
Jo to jste vlastně nedávno zmiňoval, pak volbu flashe pro takový účel moc nechápu.
Na začátku byl problém s tím že flash nedokázal zobrazit snímek s tak velkým rozlišením.
Do nové verze bych chtěl použít Zoomify v HTML5 verzi, bude to asi znamenat úpravu souborů na serveru ale řekl bych že to za to stojí.