Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

Misa,
davidfoltynReklamaMáte nějaký dotaz, námět nebo připomínku k aplikaci Actapublica?
Napište a pokusíme se ji vyřešit.

Fórum Rodokmeny, genealogie

Na začátku byl problém s tím že flash nedokázal zobrazit snímek s tak velkým rozlišením.
Do nové verze bych chtěl použít Zoomify v HTML5 verzi, bude to asi znamenat úpravu souborů na serveru ale řekl bych že to za to stojí.
No tehdy, když se na to řezání u Acta přistoupilo, jsem to chápal čistě jako další z klacků, co má zkomplikovat stahování jednotlivých snímků uživateli, ne nic s rychlostí. Pak se vyrojily programy, co snímky zpětně lepily, načež na Acta prováděli další změny, aby tomu zabránili.
 
Ano, u nás se snímky skládají z většího počtu dlaždic. Načítá se jen příslušná část a ještě k tomu se dlaždice načítají paralelně, což samozřejmě velmi urychluje načítání. Rozložit snímek na více částí a potom je načítat sekvenčně po sobě podle mého názoru nemá z hlediska rychlosti valný smysl ve srovnání s jediným celistvým snímkem (u více částí se může jen trochu zvýšit komprese), ale možná mají jinde jiné zkušenosti.
Třeboň i Litoměřice se skládají ještě z mnohem většího počtu fragmentů, ale funguje to jinak - pro náhled se pošle náhledová kvalita a pro detail se pošle vysoká kvalita - ale jen té zvětšené části stránky. Celkově se tak pošle méně dat a je to i rychlejší. AP bohužel kombinuje nevýhody obou přístupů. Ovšem není důležité, jak je to teď, ale jak bude fungovat ten nový připravovaný systém.

Obrázky vcelku posílají Mormoni na https://www.familysearch.org/

monoptalmos Praha, Vysočina 
davitfoltyn - a ještě si zeptat (ač tomu vůbec nerozumím), proč se ten snímek postupně skládá ze šesti částí? To nejde vypustit a list matriky ať se zobrazí až je celý. Vždyť v reálu také vidím list jako celek. Třeboň a Litoměřice se neskládají a fuguje to super. A ještě dotaz - proč se matriky (Praha, Plzeň a Brno) nedělají samostatně díky
Možná by se hodila celková velikost stahovaného souboru aby uživatel viděl kolik musí ještě stáhnout.
monoptalmos Praha, Vysočina 
a nabude to působit rušivě, přeci jenom kolečko se točí a pokud to nejede dost rychle tak to může působit jako červený hadr na býka -
Kolečko + počet stažených kB? To by šlo, třeba na hnědou barvu tak jak je základní barva AP
Indikátor stahování.
Dá se změnit barva indikátoru? Snímky jsou ve většině šedé a indikátor není dost výrazný. Třeba by se hodila zelená.