Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetSoftware

Spravují:

Misa,
davidfoltynReklamaMáte nějaký dotaz, námět nebo připomínku k aplikaci Actapublica?
Napište a pokusíme se ji vyřešit.

Fórum Rodokmeny, genealogie

Podle zpráv kdesi na diskusích se to řešit víceméně zatím nebude, protože IT dostalo jiné úkoly než se zabývat otravnými čtenáři matrik.
 
ActaPublica
Tady už to asi z MZA nikdo nečte. Pokud ano, můžete se prosím na tu rychlost zobrazení skonu popř. jeho překreslování. Bohužel aplikace je velmi často nepoužitelná.
 
zcr petaklic je nemytý kyberpuberťák  (jestli vůbec ještě někdy kde bude)
jak kdy - někdy celkem jede, někdy je to daleko za hranicí použitelnosti
ActaPublica
Musím říct, že při přechodu na verzi bez Flashe je aplikace velmi pomalá, de facto v ní ani listovat moc dobře nejde, než se překreslí obraz, tak to velmi dlouho trvá. Zkoušel jsem přes Safari i přes Google Chrome. Výsledek je stejný. Máte také takový problém?
 
To nevím, ale já sčítací operáty procházím asi od 10.5., kdy to bylo hrozné a postupně se zlepšovalo (aplikace je údajně zatím pořád v neoficiálním zkušebním režimu).
Odkdy tam zhruba je ta druhá aplikace?
 
Máte také potíže s prohlížením? Při listování se mi po zobrazení 7-8 stránek přestane aplikace ozývat. Po pauze asi 1 minuta zase funguje. Je až podezřelá pravidelnost, obávám se, že je to umělé opatření, aby se získal výkon na aplikaci se sčítacími operáty, protože u mne je docela časový souběh.
 
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Dobrý den, nikdo zde to doplnit nemůže. Směřujte dotaz přímo na MZA, ochotně tyto situace doplňují.
Pracují na verzi bez Flashe, měl by být celý nový portál. Kdy to nasadí ale netuším. Že bude Flash končit ví několik let, ale.. jaksi...
končící podpora Adobe Flash
Dobrý den,
hledal jsem info co bude dál po skončení podpory Adobe Flash. Našel jsem jen otevřený dopis paní ředitelky (http://www.mza.cz/otevreny-dopis-k-aplikaci-acta-publica), kde se zmiňuje, že zvažují možnost změny technologie zobrazovaání stránek - nicméně nevidím datum dopisu. Víte prosím někdo bližší info jak to chce MZA řešit? Co vím tak, Firefox a Chrom již actapublica blokují, u Chromu se dá zatím nastavit vyjímka. Flash má skončit 31.12.2020
 
Dobrý den, hledám předka v matrice Narozených Jalubí č. 11588 (1841 - 1871), ale bohužel zrovna stránky 30-31 chybí. Nešlo by to prosím doplnit? :-)
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
Peters - Děkuji.
Tady nahoře je e-mailová adresa: http://actapublica.eu/napoveda/
monoptalmos Praha, Vysočina 
matriky Dešova
Dešov:Dešov (Deschau, Malý Dešov, Velký Dešov) / Třebíč systém matriky nenačítá (oznamuje to že , "Nebyla nalezena žádná matrika"). Kde je chyba? Nemohu najít nikde mail kam to oznámit (MZA Brno). děkuji
 
Dík za tip, hned jsem tam napsal.
Slavkov u Brna
V matrice Z 13150 1823-1870 chybí 2strana 184-185 (1849 mai - sept. předcházející č. v aplikaci 92) Je ztracená nebo zapomenutá?
 
to vypadá spíš na chybu v digitalizaci; napište jim na actapublica@mza.cz - podobné problémy řeší poměrně rychle, taky jsem už chybějící snímky hlásil.
Slavkov u Brna
V matrice Z 13150 1823-1870 chybí 2strana 184-185 (1849 mai - sept. předcházející č. v aplikaci 92) Je ztracená nebo zapomenutá?
 
Měly by být - proč? Nejsou v přehledu farností MZA na mapě
Patří pod SOA Opava, stačilo se tam podívat...
monoptalmos Praha, Vysočina 
matriky obce Klopotovice
poraďte kde je hledat, na AP nejsou, ale měly by být - jedná se o chybu vyhledávače? děkuji