Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

DadBReklama
Teď na mě vyskočila reklama na:
https://www.banggood.com/Dotbit-Cloned-Prusa-i3-MK3S-2040-Aluminum-Profile-3D-Printer-DIY-Kit-p-1723280.html
Ten nápis "original Prusa" pod displejem docela pobavil.
 
To byl jen prototyp, abych zjistil, jak to sedí. Finální verze:
DadB jsem zralý na šrotovné 
hýbe se to!!!
(při scrollování nahoru/dolu)

BTW, ten límec nahoře budete tisknout do vzduchu?
Zed_X malá šlupka taky šlupka 
Tak Ender 3 objednán; uvidíme jak přijde. Btw, nakonec budu používat fusion360 a můj ntb akosi nestíhá - co přikoupit za odpovídající železo? Dík.
 
ABS, ale nejdřív udělám rychlý prototyp z PLA, jestli to sedí. Je to na ruční mini aku šroubovák, který z nějakého záhadného důvodu používá nějaké speciální nástavce místo normálních bitů... Pak bude ještě jedna verze na takové ty pidibity pro jemnou mechaniku. Oboje jsem potřeboval při stavbě upgradu Průši.
Jaký materiál, aby se dalo aspoň trochu zabrat?
Zrovna jsem potřeboval udělat redukci na bity, rychlé naměření šuplerou z Lidlu (koukám Made in Germany), návrh za 5 minut ve Sketchupu a teď už jen čekám, až žena dotiskne vánoční blbosti alespoň na jedné z tiskáren a jdu to tam hodit.
 
Jaký jack?
youdontknowme falešná  přezdívka
Máš tam jack?
Kašlete na šuplery, každý, ať si koupí, co ho baví a vyhovuje. Já si taky koupil Průšu místo 8x levnější Číny, ale nikomu ten postup nenutím, komu vyhovuje Ender, nechť si ho užije. A nemyslím si, že "je správné si raději koupit drahého Průšu", než se srát s kalibrací Enderu. Každý má vlastní use case a není univerzální pravda.
 
Naskenoval sem spoustu věcí, ještě minulý týden mne to živilo :D Ale myslím že zkušenost s Atos Scanbox 6130 asi není úplně relevantní tvýmu dotazu :D
george_killer  
Ja se takhle napalil uz mockrat. Koupim neco levnyho, co je ale na prd a pak zjistim, ze stejne musim koupit neco (treba 10x) drazsiho a ze tamto byly vyhozeny penize.
Uzijte si ho, ja jsem podlehl, koupil si to taky a (prinejmensim ten muj kus) dobry je to tak na mereni hlinenych kulicek.
Hej jako vpohodě, jsi magor a drž se toho :-) když takovou šupleru koupíš mně taky budu spokojenej, ale... do ty doby nebudu vidět ani +2x přidanou hodnotu v té +10x ceně u šuplery kterou potřebuji mít na několika místech doma i v práci
a o další věc se starat nepotřebuji, ona každý měsíc v něčem zdechne baterka, pokaždé jiná a minulý měsíc mně nasrala zrovna šuplera a nemohu jí to zapomenout, takže nasrat na ně na ty bateriové krámy :-)
george_killer  
Tak to mam i na jina mereni nez jen na mereni 3D vytisku (naboje napriklad). Kdyz to pocaka emulze pri soustruzeni/frezovani, nic se nedeje. Baterka drzi roky, kdyz ji vezmu do ruky, z jakekoliv polohy s ni pohnu (nebo zmacknu tlacitko), tak ukazuje spravnou hodnotu. Zadna nutnost "cvaknout k sobe" a nulovat. Proste vezmes, meris, polozis, nestaras se. To same mikrometr. Minulej rok jsem tu supleru koupil kamaradovi k Vanocum nebo narozkam, take prebiji a 3D tiskne. Velka spokojenost, akorat nutne ulozit mimo dosah deti. Mozna jsem v tomhle divnej, ale preferuji kvalitni veci, ktere dlouho vydrzi a dle toho se i o to staram.
Už tři roky používám ten sprostý Lidl za pár stovek a neměl jsem s tím sebemenší problém. Na šupleru za dva litry seru, sorry :) To si raději koupím pět Lidlů a vyberu nejpřesnější. Nulování nepoužívám, 0.00 sedí od spuštění a baterku jsem ještě ani jednou neměnil.
 
:))) Tak ten byl dobrý.
Musíš si zapamatovat kolikrát se protočil když to rozděláváš... neasi :-) ?
Anebo, pokud jsi stejnej sráč jako já, můžeš zcela amatérský přičíst hodnotu z pravítka ... každopádně to odečítání z budíku je přesnější, pohodlnější a rychlejší nežli pomoci těch rysek :-)
Já sice chápu že tu jste sami milionáři a proto tu dokola řešíme nejlevnější číny... ale dát 5kkč za pravítko přijde moc už i mně, zejména když ten krám potřebuji mít v X kopiích na X+1 místech :-)
A řešit 0,01mm přesnost u plastu? Vždyť na to zatlačím pohledem a o těch 0,01mm se to prohne :-)

abych byl přesný mám tu právě nějaký ten erární drahý krám po tátovi, pravidelně mně tam jednou za dva tři roky nasírá baterka, a pravidelně to zapomínám nulovat před měřením a měřím kokotinu
takže v konečném důsledku mám raději ty mechanické krámy, klidně i z hobbymarketů - a nepřišlo mi žeby měly vůli, je fakt že ta tátova má jakýsi digitální výstup na PC, zezadu má vytištěné nějaké převodní tabulky a od doteku je to to fajnovější materiál ale nacomitokurvaje?
(Překlepy hodlat neopravuji, aspoň je vidět, jak mě celej kinex nasírá.)