Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Také občas narazíte na otázku, na kterou neumíte najít odpověď?
Zkusme najít alespoň některé!

Adelbert_Steiner Není umění být hulvát. Umění je poslat  někoho do řiti tak, že se tam těší.
Po "tupé stádo" s Vámi souhlasím, ovšem pokračoval bych "a bylo jim jedno, co se bude dít v listopadu, svému koblihovému guru by to hodili i na smrtelné posteli, protože cokoliv proti Němu je účelovka, kampááááááň"
czekotay Lid se rozhodl na protest proti vládě   Andreje Babiše vimřít.
Volici jsou prevazne tupe stado a v dobe voleb nemeli predstavu, co se bude dit v listopadu.
Proto to nelze brat moc v potaz, stado bylo obelhano...
czekotay Lid se rozhodl na protest proti vládě   Andreje Babiše vimřít.
To jak se teď pan profesor Flégr snaží dostat pana premiéra Babiše do tepláků, se zrovna rozebírá v Panice.

Tady by se dalo říct, že v okamžiku, kdy již bylo jasné, že je zle, proběhly volby, a hnutí ANO v nich skórovalo. Dokonce ani nyní nejsou volební preference ANO nulové, takže voliči zjevně s postupem souhlasí. Plus - jak bylo opět dopodrobna roznípáno v Panice a případné reakce doporučuji směřovat k jednotlivým bodům tamní diskuse - velká část opozice konala shodně, a z ní ODS to zůstalo dodnes. A opět se zdá, že voliči to schvalují.
czekotay Lid se rozhodl na protest proti vládě   Andreje Babiše vimřít.
Poslyšte, s kategoriemi "všichni - nikdo" se v evoluci moc daleko nedostanete.
Každopádně používáním antibiotik (hele, kde se v debatě najednou vzalo očkování?) lidé nepřišli o žádnou schopnost "lépe odolávat infekcím" - tím méně chřipce.
Babis se snazil zurocit mirny prubeh prvni vlny a poradal oslavy, jak jsme ten COVID jeho zasluhou premohli. Samozdrejme premier takovouhle blbost vtlouka do hlavy volicum, vlade se pak blbe zavadeji nepopularni opatreni behem druhe vlny. Pritom bylo jasne, ze coronaviry vesele infikujou, a ze se virum dari lepe za studeneho pocasi.
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
No dobře, ale to sye nedochůdčata, udržovaná poslední dvě tři generace při životě antibiotiky a očkováním, opravdu nikde neprojeví?
czekotay Lid se rozhodl na protest proti vládě   Andreje Babiše vimřít.
výborné! pište dál! až takových anekdotickych evidenci posbirate pět milionů, začne se pomalu rýsovat trend populační genetiky.
no...ale az za toho rakusaka s jednim varletem je poradne rozhicovali
pece? ty měli i tenkrát!
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Třeba o mojí mamince její babička prorokovala, že se nedožije desátých narozenin, a jen penicilinu vděčíme za to, že tu nešťastnou vnímavost na angíny přenesla i do další generace.
kultakutri molekularni ekologie!  
No, a ti, co se přežírali za průmyslové revoluce a neměli metabolismus odolný vůči nadbytku, vychcípali na cukrovku a ucpané cévy dřív, než se stačili namnožit. Už někdy kolem roku 1850.
czekotay Lid se rozhodl na protest proti vládě   Andreje Babiše vimřít.
Mno... všichni dnešní obyvatelé mají genomy lidí, kteří tehdejší podmínky přežili (A nejen geny: Stress z hladu, kterým procházely naše babičky, metyloval DNA našich matek a nadělil nám dneska obezitu, protože přenastavil naše metabolsimy na úspornější výkon). Něco jiného je otužilost, uvyklost na aktuální těžké podmínky, a ta se neprojeví po porodu. Co se ovšem po porodu projeví, je výživa matky.
Dneska jsme zkrátka všichni blahobytní, plní tuku, zdravě rostlí, bez volat, křivic, kurdějí, plní vitamínů a stopových prvků. To se to pak s infekcemi bojuje lépe.
czekotay Lid se rozhodl na protest proti vládě   Andreje Babiše vimřít.
Nemyslím si, že by se to mělo porovnávat. Člověk pak snadno spadne do omylu špatně zvolených krabiček. Pamatujete na Fukušimu? Ta původně spadla do stejné kategorie jaderných havárií jako Černobyl - na stupnici, která měla ve svých horních příčkách dohromady právě jeden (dva) případy. Lidi z toho byli zmatení, protože ty nehody jsou velmi odlišné. Ukázalo se, že porovnání "lepší-horší" obou nehod je víc složité, než práce s přijmutím všech podstatných faktů.

Kdyby byl náš systém politické správy věcí veřejných lepší, vyřídili bychom kovida jako takovou sice globální a drahou, leč především nepříjemnost, do tří let a s několika sty mrtvými. Bohužel, politika odráží nejširší a nejhlubší morálně-etický kodex naší civilizace.

tl;dr: Z hlediska biologie jednotlivce je chřipka mnohem horší, z hlediska následků pro společnost je horší covid.
Chtelo by to vedet, odkdy maji ve spitalech kyslik.
Protoze bez kysliku by bylo mrtvaku na SARS Cov 2 nekolikanasobne vic...
To se uvidí, až za pár let ti přeživší budou znát konečná čísla.
Jenom v jednom bych nesouhlasil - s tou celkovou odolností: smutným hráčem minulosti je dost bezohledný přírodní výběr - spousta dnešního obyvatelstva by tehdejší podmínky prostě nedala už krátce po porodu.
To jsem myslel - ze kondice, znalosti a opatreni, uroven lekarske vedy a pece... Takze - je covid19 horsi, nebo byla horsi spanelska chripka?
czekotay Lid se rozhodl na protest proti vládě   Andreje Babiše vimřít.
Souhlasím. Navíc lidé jsou dnes obecně v mnohem lepší kondici, výživou, celkovou odolností, i bydlí se líp, člověk se prostě na deset dní může vyvalit a nedělat v zásadě nic a neumře hladem a zimou.
No a léky máme - covid sice neodstřelí, ale všude tam, kde nadělá paseku, můžeme rychle nasadit kortikosteroidy a záněty tlumit, takže ideálně se dá léčit škoda napáchaná covidem prakticky v reálném čase. A spousta dalších věcí. Tohle všechno před sto lety nebylo.
Kdyby naše zdravotnictví nebylo celkově v bídném stavu, tak bychom to zvládali ještě lépe.
hm, jak se to vezme, imho byla mobilita vysoká, ale pomalejší - a zároveň všestranně nižší hygienické standardy.