Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Také občas narazíte na otázku, na kterou neumíte najít odpověď?
Zkusme najít alespoň některé!

já už plastové chtít nebudu, ta trvanlivost je fakt mizerná a navíc mám relativně slabé čočky a menší obroučky, takže to nebude ani o tolik těžší...
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ne tolik. Nebo možná zase jdou až v té kategorii limitně se blížící k nechutně zbytečně velké částce. Srovnatelně mám stejné dioptrie jako o dost širší plastové dekly, a z nějakého důvodu to víc nešlo (jako ten beru i nechutně vysokou cenu, ale už si přesně nevybavuju) zato ale výrazně lehčí, takže to ničemu moc nevadí. U skla je ten co nejvyšší vysokoindex (tam si vybavuju že jsme dokonce nešli ani na úplně nejvyšší level, ale jeden pod ním, rozdíl ceny byl už výrazně v nepoměru k úspoře šířky i dle názoru optika tehdy) poměrně zásadní, protože netenčené sklo by mi prostě v mých dioptriích skoro tahalo ksicht na stůl.
Žiju v domnění že v porovnání s plasty jsou skla skutečně levnější.
mum Od nějakých  pazourů
Levne? Pokazde, kdyz si prekoktam ucet za svych sedm dioptrii v dratu, co mi moje skvela opticka (tu pani mam rad, ona opravdu jeste umi brousit skla do bryli!) predlozi, brecel bych a brecel.
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
plasty nejdou ztenčit? určitě?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Nebyly, vysokoindexový skla jsou ve skutečnosti i tenčí než plasty, který ztenčit nejdou (mám v průměru -6). Ale ty zas nejsou ani náhodou zbytečně levné. A sice se nepoškrábou, ale po pár letech se mi sloupala antireflex vrstva a nešlo to opravit. Mám od té doby plasty, jsou bohovsky lehký a dají se dát i do půlobrouček. Taky levnější. Tvrdili mi, že dnešní plasty můžou být něčím tvrzený a už vydrží o dost víc, když se k nim nechováš úplně jako prase a IMHO je to pravda.
To by byly strašně tlustý. Mám čtyři dioptrie.
Vykašlete se na plasty a kupte si skla. Budou vás přesvědčovat, že jsou těžší a zbytečně levné, ale hned tak je nepoškrábete.
Je fakt, že jeden kamarád má místo lidských řas něco, co připomíná dlouhé tuhé dráty. Něco jako má velbloud.. Tím by brýle poškrábat šly.
 
arnost snad nechci tak   moks
Jo.
Bude to spíš tím, že je čistím docela nešetrně.
Já přece nejsem dědek huňatá,
já nemám voči
jako černý špunty
od flašky s jedem,
nejsem krkavec,
a esli sem chtěl dvakrát koho zabít,
tož vy byste se nezvládli,
já ano.

(rekněte holičce, at vám přistřihne obočí)
Skla jsem neměnil dva roky a už si dost začínám všímat rozdílu mezi čerstvými kontaktními čočkami a brýlemi se skly plnými mikroškrábanců.
Vy si poškrábete skla zevnitř horními víčky?!?
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Deset let neměním brýle a děsím se toho okamžiku, kdy svět uvidím takový, jaký skutečně je.
 
arnost snad nechci tak   moks
Ja skla musim menit co dva roky, protoze mam prepadla horni vicka a obocim to za ty dva roky poskrabu tak, ze uz skoro nevidim. Kolik mam dioptrii se asi moc neda zjistit, protoze ruzna mereni i v pomerne malych intervalech se meni v rozsahu pul dioptrie, takze se snazim udrzovat ta skla, na ktere je mozek zvykly.
Tander Lee  
Mně se právě od výroby posledních brýlí docela zhoršil zrak (z 1,5 dioptrie na 3). Nutno říct, že poslední rok nebo dva jsem měl pocit, že jsou ty brýle už slabé.
SAGITARIUS  
Tak příště nech starou doma, co ti do toho má kecat...
arnost snad nechci tak   moks
To mne se stava pokazde, kdyz si poridim nova skla. Muj astigmatismus je na tohle docela citlivka a trva tak tyden, nez prestanu zakopavat na rovne zemi a vrazet do veci. Pokazde se optik dusuje, ze to udelal presne podle tech starych.
Tander Lee  
V září jsem ztratil brýle a musel jsem si tedy nechat přeměřit zrak a koupit nové (+1 až 1,5 Dy více než předchozí). Mám teď dojem, jako by ten původní matrix, ve kterém jsem žil, někdo zpracoval v nějakém fotošopu.