Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Také občas narazíte na otázku, na kterou neumíte najít odpověď?
Zkusme najít alespoň některé!

No dobře, tak to nejsou trochu hipstři, ale echt hipstři. Ten antirasismus jim věřím.
vitmrazek Per aspera ad nauseam 
Mladej soused je nácek, bylo takový dojemný, jak jel na demošku na Václavák, s transparentem přes rameno čekal na autobus.

Jinak je to kretén, co se ani nevyučil a už asi dvakrát mi hrozil instultací, zvláště po tom, co si myslel, že jsem proti němu svědčil v případu série žhářství. To bylo takové nešikovné, zapomněl jsem si klíče a čekal jsem, až přijede manželka, takhle někdy na podzim, už byla tma, seděl jsem v autě vedle kontejnerů a najednou vidím kokota, jak zapaluje lahev s benzínem a hází ji do toho kontejneru. Tak jsem vylezl ven a ono to hle, soused.

Pak jsem dával echo starostovi, že jsem načapal toho fantoma, jak v obci podpaluje věci, ale starosta řekl, že už ho čapli, důchodci maj oči všude. Dostal podmínku, což bylo supr, protože když mi zase hrozil, že mi rozbije držku, tak jsme mu řekl, že to udělá jednou a půjde si sednout, dost ho to uklidnilo.
(jeden večer jsem hlídkoval před Skleněnou loukou s nohou od židle)
vitmrazek Per aspera ad nauseam 
Sem znal ty kokoty, co vypálili Vítkov, ti byli úplně vymazaní kreténi.

Naočkovaní youtube videama, že se všude spouští rasová válka a vypálením cigánského baráku chtěli udělat roznětku pro občanskou válku v Česku, kde samozřejmě bílí naprosto zvítězí.

A žádná posa, věřili tomu hluboce, což jenom ilustruje, co to je za debili
Bloodrat Inkwizytora z planet tańczących mongołów 
Proti skinům je dobré mít alespoň pepřák.
hm, já jsem proti skinům nic neměl, dokud jsem je nepoznal trochu blíž
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Tak to je obecná pravda, že největším nepřítelem nenávisti je poznání.
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Detaily nevim, spis to skinheadsvti bude akorat takova posa a nepritel spise virtualni.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Shodli se na nenávisti ke světovému židovstvu?
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Kamarad se nastehoval do baraku, kde bydlela rodinka skinu (tatik a dva synkove, bez zenskych). Nejaky remeslnici na volne noze, delali vodu na stavbach... prej celkem v pohode lidi. Nicmene fakt skini, vcetne hakenkrojcu na zdi v obejvaku apod.

Za pul roku se do tretiho bytu v tom baraku pristehoval kluk ze syrie. O tyden pozdeji se skiny griloval na zahrade a jezdil s nima brigadnicit na stavby...
 
Na tyhle kořeny se teď odvolávají tak nějak masově; klasický devadesátkový skin-nácek mizí a opravdoví náckové si volí trochu jinou vizuální identitu než bombr-maskáče(džíny od sava)-těžký boty, i když plešatost frčí pořád. Kolem roku 1990 si laická veřejnost běžně skiny a punkery pletla a prakticky ty cikány a Vietnamce proháněli ti i oni.
Znal jsem jednoho SHARPa, který se ke mně v hospodě vždycky hrozně hlásil, ale když přišli jeho soukmenovci, tak se najednou za máničku styděl. A ten antirasismus/antinacismus taky myslím po pár pivech začal vyprchávat (i za střízliva tetoval náckům symboly na přání).
Znám asi dva skinheady a jsou to milí kluci, i když trochu hipstři. Odvolávají se na to, že jako skini mají kořeny na Jamajce.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Protože dnešní kolonka "bílá liga" vypadá úplně jinak, než vypadala v raných devadesátkách. Viz také případ Zony A nebo HNF.
Obecně se dá říct (dalo) že ne každý skinhead musel být nutně náckem, já třeba vzhledem k proletářskému prostředí znal víc red skins, tzn. komunistické skíny, kteří se zase ale vymezovali proti Akontře, protože to byli sice taky komunisti, ale smradlavé fetky (čti: jiná banda). Pan JBK určitě zase bude znát spoustu skínů, kteří tohle neřešili nikdy a časem z nich vyrostli spořádaní hooligans. Skinheads se dá (dalo) brát i jako životní styl, naplňovaný i ska a punkovou hudbou. Pamatuju jednu pěknou akci, kde přišli i white skins do cigánské čtvrti na koncert mírně levicové punkové kapely, se kterou si občas zahráli i místní. Ona ta společnost nebyla tehdy až tak brutálně rozškatulkovaná a zabetonovaná.
Taky si musíte vzít, že nějaký Landa je kafíčko proti Parabellu, Agresi 95 nebo Judenmortu. Ta škála je široká.

Ale především si musíte vzít, že to je text jedné písničky z jednoho alba (snad i jediného, nebo jedno ze dvou) party puberťáků z doby před třiceti lety. Zkuste si vzít nějaké svoje básničky z té doby a hledejte v nich dnešní významy...
Myslím, že je to myšleno jako hejtování menšinové platformy fašos v rámci jinak bezchybném skinheadském hnutí.
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Ano, bylo to tenkrát takové paradoxní: oni vypadali jako skini, chovali se jako skini, ale nebyli to skini, takže si je pochvalovali i někteří lidé, co by se skina nedotkli ani tyčí.
Spolužák, který toho Landu někdy v primě- sekundě žral mi vysvětloval, že Landa a spol. jsou kališníci, tedy jsou proti skinům, kteří se inspirují německým nacismem (to jsou konkurenti, takoví akoby křižáci), ale podporují českou variantu, kdy sice mlátíme vietnamce a cikány, ale českou cestou. Ne Hitler, ale Žižka.
Kdyby JXD, ale i třeba Vladimír Franz...
Je to o východních Němcích. Třeba tu v raných devadesátých letech dělali kravály? Za Ericha Honekra, to byli krotký.

(v nějakým takovým televizním dokumentu o pankáčích tý doby, co jsem koukal, tak tam ta mládež normálně pořád říká, jak je proti rasismu a cikánům a podobné věci)
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Protoze Landa je takovej jeden velkej nepovedenej a nepochopenej vtip