Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Také občas narazíte na otázku, na kterou neumíte najít odpověď?
Zkusme najít alespoň některé!

Katastrální úředníci aspoň v některých případech můžou. Například kde stojí dům na více pozemcích, tak to od nedávna začali spojovat. Ale dělají to na základě nějaké vyhlášky. Asi by to chtělo vyhlášku důkladnější, že nově vzniklé dělení pozemků na polygony má odpovídat reálnému terénnímu dělení nebo využití, plus nějaký postup na sjednocení existujících různých nudliček a cípečků.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Dneska určitě nemůžou a tenkrát za komunistů možná mohli, ale kašlali na to a byl v tom stokrát větší bordel než dneska. Příbuzní takhle přišli o jedinou bezbariérovou přístupovou cestu k chalupě. Bejvalý JZD ji rozoralo a přemístilo jinam. Starou z katastru nechali vymazat a novou cestu nikdy nikdo nezapsal. Po revoluci soukromník rozoral i tu novou cestu. Do soudu nikdo jít nechtěl, protože by to dlouho trvalo a stálo by to peníze a nakonec stejně prohrajeme a víte jak to chodí.
Katastrální úředníci sami vod sebe ani nemůžou, wtz. Někde to chápu, že jako odkupy pozemků od různých vlastníků a pak jim nestojí za to to spojovat, ale někde mi nad tím zůstává rozum stát, jak jsou ty pozemky rozbitý.
imho je s tím takovýho strašnýho sraní, že se do toho sahá, jen když se fakt musí (nebo chce, protože v tom jsou nějaké prachy čurákův špekulantských)... (nedávno tu proběhlo nedávné zaměření jakéhos pradávného valu, a výslovně se tam zmiňovalo, že musí být starší než xy, protože v tom a tom pozemkovém katastru z toho a toho roku sledují hranice pozemků tu samou linii, takže to musel být ještě tehdy nějaký již existující významný krajinný předěl)
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Tipnu si: Musel by se o to brát vlastník, nechat pozemky sloučit, překreslit katastrální mapy etc., byl by s tím vocrc, stálo by to peníze. Katastrální úředníci to sami vod sebe dělat nebudou, žejo...
No tak například u té budovy je to samozřejmě všechno jeden vlastník. Ale i jinde je to prostě rozdělené tak, že je z toho patrné to původní rozdělení a žádná výstavba tam není. A všechny i ty malé kousky jsou jednoho vlastníka a jsou funkčně propojené, takže to někdo musel takhle nakreslit, projednat, zapsat.
Vlastnictví pozemků npkc? Tady konkrétně jde IMHO o to, že se dost rozsáhlé sídliště stavělo v době, kdy se nějaké vlastnictví zemědělských pozemků vůbec neřešilo, navíc se spěchalo s plněním plánů bytové výstavby, a tak se ani nikdo nenamáhal formáně vše v katastru vyřešit, proč taky. Dnes to způsobuje mnohé mrzení, velice nepříjemné. Vydávání náhradních pozemků v restitucích, atd. atd.
vice problemu, vice uplatku

Proč se zachovávají v katastru nesmyslné pozůstatky historického dělení pozemků i v situacích, kdy to nemá vůbec žádný význam, jen to vytváří malé nepřehledné pozemky obskurních tvarů? Např. Z Kunratic do Litochleb vedla cesta, která je v katastru dodnes patrná, a to dokonce i přes některé nové budovy. Je to leností geodetů? Má to nějaký smysl?

Viz zde:
Stará mapa

Dnešní stav:

Detail:

 
Srací jezdec jede tmou, srací meč má nad hlavou
DJ Slamák to je lahudka tadle  dehetklada
Dokud síla, hleďme díla, by památka po nás zbyla!
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
Sraci zila, sraci vila, sraci kyla. Kdyz moc tlacis a sraci zilou kakas velki objem, budes mit sraci kylu.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
y jste mi tu tak připomněli, že je ještě celá sezóna a půl Leteckých katastrof, co jsem neviděla, poněvadž ty rary byly zahleslovaný :(
 
Bakhtak ...doplňte si ironičník. ∩✺ 
Stíhač se schoval do mraků, které letěly stejnou rychlostí jako stíhač-číhač, a číhal na svou příležitost.
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Bez pristroju litam normalne (vejsku vidim a rychlost slysim) a kabinu jsme na blanikovi v lete sundavali. Je to docela zabava, litat s kabrioletem.
vitmrazek Per aspera ad nauseam 
mohl byste nám ukázat ještě let bez přistrojů a s otevřeným krytem? Zajímalo by mě, jestli to dáte
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
To je vyslovene neco co budes delat v mraku, ale nekdy to zkusim, az sezenu plochou baterku do zatackomeru co mame v blanikovi.
Řek bych že když letadlo nakloníš křidýlkama, ale zároveň půjdeš nohou do protivky aby se neotáčelo, tak bude zatáčkoměr ukazovat rovně (ale kulička bude vychýlená).
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Ano. A proste kdyz je sejdrem, tak letadlo neni rovne.
Zatáčkoměr ukazuje úhlovou rychlost otáčení kolem vertikální osy.