Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Také občas narazíte na otázku, na kterou neumíte najít odpověď?
Zkusme najít alespoň některé!

Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ale lidi naštěstí nepřesahují svoje biologické schopnosti o cca nekonečno let. A člověk nezapomíná od konce, spíš naopak jak to ve stáří celé přestává fungovat, tak přestávají se správně vytvářetí nové vzpomínky, takže babička už neví kam si dala včera brýle, ale přesně si vybaví příhody z dětství. Ve finálních stádiích už si nevybaví nic jiného (je to taky patrně proto, že ty rané zážitky jsou nejvíc formující, jestli je to dáno jen jejich sekvenčním výskytem nebo je tam nějaké speciální vývojové okno, toje otázka).
Lidská paměť není dělaná na to, aby si něco cíleně přestávala pamatovat jenom protože je to staré, to je z evolučného hlediska nesmysl, přestává si pamatovat to co není podstatné a to nejméně podstatné se do dlouhodobé paměti ani nedostane. Výjimkou jsou různě vytěsňované věci, ty jsou podstatné ale vědomě si je nechceme pamatovat a pak je s tím mrzení. Obvykle ale paměť zjednodušeně slouží k tomu, abysme si zapamatovali co je dobré a co není dobré, aby se nám to nestalo znovu, mojí máme trvalo přes třicet let obejít intenzivní negativní vzpomínku z dětství na to, jak ji nějaký pes kousnul.
Nesmrtelná osoba aby mohla dobře fungovat by si musela uchovávat všechny ty podstatné zkušenosti a "normálně" zapomínat jen ty nevýznamné. Kumulací času, ale bude zcela nezbytně docházet k nárůstu množství i jen těch významných informací.
"Nejspíš by na konci člověk skončil jako někdo, kdo vůbec neví kým je a odkud přišel, bytost starající se jen o touhy dosahující aktuálních mezí své paměti."

Takže normální člověk? Bez degradace mozku přeci člověk udrží své jsoucno napříč životem bez nějakých problémů, mi přijde - a to je zapomínání věcí postupem času opravdu hodně významné.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
V tomhle zajímavém plánu vidím jako zásadní tu poznámku o omezené paměti, která by časem postupně odšuměla. Nelze dosahovat něčeho takového bez nekonečné paměti na ty všechny věci co se stanou. Nejspíš by na konci člověk skončil jako někdo, kdo vůbec neví kým je a odkud přišel, bytost starající se jen o touhy dosahující aktuálních mezí své paměti. Při nekonečném množství času je téměř jisté, že ať by se dostal kamkoliv, tu původní linku by držet nedokázal. Možná by byl pak skutečně bohem, ale leda takového řeckého typu.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
alenash: Kde se lze dozvědět, jak byl měl vypadat „svět podle Sarnegartha“?
arnost snad nechci tak   moks
Definují se pomocí vytyčených bodů, takže rovné čáry. I když tedy, s ohledem na zakřivení zemského povrchu to jsou oblouky s hodně velkým poloměrem.
Taisa nález v normě 
určitě to umí i kružnice a jiný tvary, však koukni třeba na historický centrum některýho města
Blbej dotaz
Musí se tvary pozemků v katastru nemovitostí definovat jenom pomocí rovných čar, nebo to umí třeba i nějaký kružnice nebo splajny?
 
ntkv ........ vlad_ velmi jich prosim, mohli by z lidi kterym tady tu nesmrtelnost nabizeji tuhle pana kolegu vyskrtnout? Pri predstave "sveta podle Sarnegartha" jsem se opravdu nehezky opotil....
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Ano, chtěl bych být nesmrtelný. Skýtá to příliš mnoho možností, než aby mě odradila teoretická nekonečná nuda po zániku vesmíru. Umírání přátel mi přijde jako naprosto malicherný argument proti. Děje se mi to už teď, najdete si nové přátele. Hlavní lákadlo pro mě je mít čas na studium veškerého vědění a po čase nejspíš dostatek vlivu na společnost. Zároveň by člověk mohl být přímým svědkem veškeré budoucnosti a hlavním motivátorem velkých lidských cílů, jako je třeba přesídlení na jinou planetu. Nesmrtelný by byl novým bohem, pro některé spasitelem, celebritou. Spoustu problémů by mohl řešit doslova osobně.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
A čtou si kapitolu z Gulliverových cest o ostrově Luggnagg.
Sedí takhle Faust a Emilie Marty v místnosti bez oken a bez dveří...
Taisa nález v normě 
!!!
SAGITARIUS  
Šlaka :-(
Strudelwurm Chtěl bych mít kapelu ze samých  posounů.
Musíte podávat leklou rybu doslovně, pak se nic nemůže stát.
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
!!!
Louis de Funès by vsak vytahnul treti ruku a bleskurychle nasadil Trumpovi zelizka.
Leknin I have crossed oceans of time to  find you.
Trump by mu tu ruk utrhl.
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
zajímalo by mě, jak by dopadlo, kdyby Trumpovi někdo podal leklou rybu (a navíc ještě s totálně uvolněnou paží)
Zdá se mi to, nebo připomínají současné politické zprávy mnohem víc sportovní komentáře?
U Sobotky oceňovali koncentraci, soustředění, nenechal se vyvézt z míry... a teď řeší, že Macron s Trumpem vyhrál na sílu stisku a že se dobře připravil.