Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log,
manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Dětské otravy - umíte si s nimi poradit? (Accordionist)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


Já nikdy nijak zvlášť nemusela boba a bobka. Malé se to líbí, tak jí to pouštím jako tematický doprovod, když sedí na nočníku. Včera jsem se u toho s ní zasekla, a ono je to najednou vtipný! Muž za rohem mě úplně rozbil!!!
 
+1
A ukázat jim, že neumí co by měli a že to nebude sranda.
renatask ...změna je život... 
Nebo si potrebuje zjistit jak na tom ditka jsou a co s nima musi znova probrat.
Jestli je to první známka na střední, tak je ještě možný, že chce pan "profesor" ukázat dětem, jak to na tý střední teď budou mít drsný.
Každopádně bych z toho nevyvozoval žádný unáhlený závěry.
Taisa nález v normě 
Bude muset. Mě by zajímal ten její systém, ale neřekla. Já nevím, jak může zapomenout vzory. Je fakt, že čeština ji nebaví, měla 3 v 8. i v 9.
(Tedy v rámci běžného systému. Takové ty různé školy pro děti diplomatů apod. to asi budou mít jinak.)
A pokud je to průmyslovka s maturitou, tak musí ten základní pravopis beztak dodrilovat, bez češtiny se v Česku odmaturovat nedá.
Taisa nález v normě 
jojo, přesně tak. první známka na střední :-)
(Tedy problém není v tom, že by kantor děcka přecenil, kantor prostě po děckách chce to, co je dokonce povinen po nich chtít.)
Taisa: Tak pokud je to střední škola a první test, tak je to zcela normální výsledek, protože velká většina ze základky fakt neumí, co by umět měli.
Taisa nález v normě 
Tak jasně, důvody můžou bejt různý. Kantor se mohl chtít ukázat, nebo taky si ujasnit, jak na tom děcka jsou a přecenil je. Dítě může kecat, nebo taky ne, na ty průmyslovky chodí počítám děti s jinýma prioritama, než je čeština. Zlomky umí, tak zle na tom zas neni.

Já se jí ptala, jaktože to dopadlo tak špatně, co to bylo za test a prej na i/y mě/mně a podobně. A že prej zapomněla, že si má říkat ty vzory, jako matčiny/matčini. Tak jsem se ptala, jak to teda určovala, když ne podle vzorů? Prej "já jsem nějakej systém měla". Na to, zda měl systém aspoň něco společnýho s gramatikou, už jsem nedostala odpověď. Resp. dostala, ale jen ve formě záchvatu smíchu.
 
Dort autor nejlepších komentářů 
Nebo třeba vedle češtiny neumí ani ty zlomky.
Nebo že dítě kecá. Všichni si pamatujeme, jak to ve skutečnosti bývalo, když jsme rodičům tvrdili, že 2/3 třídy dostaly pětku.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Pokud dostanou dvě třetiny třídy pětku, tak to spíš značí to, že se chce kantor ukázat.
Taisa nález v normě 
Jeden potomek hlásil první známku - 5 z opakovacího testu z češtiny (údajně 2/3 třídy mělo za 5). Druhý potomek hlásil již 3 nebo 4 poznámky za zapomínání a pozdní příchody (neví přesně, nemají ještě záznamníky). To nám ten školní rok pěkně začíná :(
 
lillyofthevalley   chci tam!
Na mne právě taky. Plus to, že to na člověka vybafne nečekaně docela často kdekoliv a kdykoliv.
Reakce na | Vlákno  
lillyofthevalley   chci tam!
Mám to ještě v kombinaci výchovy ke smyslu pro spravedlnost, ten mám opravdu přebujelý, takže je v této době přežívání se sebou velmi nekomfortní. Vlastně jsem v permanentním boji. S neustálým pochybováním o sobě a s ohleduplností vůči ostatním je to fakt lahůdka.

Ráno se mnou jezdí malí růžoví gremlini. Holčičky tak dva a půl a čtyři roky. Naběhnou do autobusu a s velmi hlasitým výskotem a jekotem běží až nakonec autobusu, zatímco maminka, ten typ _M_atky už někde na Okounovi zmiňovaný, na ně volá, ať neběží až na konec autobusu, ať si sednou blíž. Gremlini chvíli pobíhají sem a tam, pak zamíří k sedadlům, která se jim líbí, Matka praví, ať si tam nesedají, že tam malé děti sedět nesmí. Jakmile gremlini uslyší kouzelné slovo "nesmí", spokojeně zahnízdí právě tam. Matka s komentářem, jak neposlouchají, si k nim přisedne. Autobus se rozjede a tím se aktivuje v gremlinech další level výskavosti a celou cestu, zaplaťpámbu jen jednu zastávku!, vydávají citoslovce "juchůůů!!!, jééééé!!!!, huráááá!!!!!, jedéééém!!!!!!" Bez přestávky, bez prostoru pro nádech (jsou na klíček, jinak to není možné). Matka celou cestu opakovaně seznamuje dikcí určenou hlavně spolucestujícím - ano, jedeme! Podobně vejskavým způsobem jako gremlini. Výstup z autobusu je ještě v excitovanější podobě, loučí se s panem řidičem, mávají, hopsají. Rána jsou u nás už hodně chladná, to však Matku nerozhodí, oblečena ona i gremlini jsou jak v parném létě, což s sebou nese to, že k vejskání ještě chrchlají, tuberácky kašlou a prskají. Nechápu, takhle nachlazené děti do školky nepatří.

Autobus je dálkový, většina cestujících spí, nebo se o to aspoň pokouší. S gremliny to nejde, když vystoupí, oddechneme si.

sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Ale tak naučit dítě, že má hledět, aby bylo k užitku a že chyba může kolikrát být na jeho straně, to vůbec není špatné a afirmace může mít i méně křečovitou podobu: u nás ji obstarával mlčenlivý dědeček, který si čas od času utrhl od huby, totiž od drobných na mariáš a koupil mi knihu.
Taisa nález v normě 
Jo, tak mě taky takhle nějak vychovali. A doufám, že tak svoje děti nevychovávám. :-)
el Sent from my  browser
Ale je možný, že to funguje, nevím.
Reakce na | Vlákno