Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log,
manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Poskytování zdravotních služeb nezletilému (daylight)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


igi mors ontologica  -
Já bych se tedy utírat papírem z tiskárny nechtěl.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Mno já bych se na to díval krapet jinak.
Jednak mi není jasná ta výchovná motivace, kterak rodiči zakoupený toaletní papír způsobí šetrnost potomků. /A pokud je to tak, že každý užívá jen toaleťák, který si přinesl z domova a erární není k dispozici, co o tom míní hygiena?/
Ale hlavně za bé, jak může být Fredie překvapená? To ji o této praxi nikdo neinformoval před zaplacením? Na mě to působí takhle: Kdyby měly oficálně platit skutečný náklady, tak jsme nejdražší družina na okrese. Navíc by se to muselo nakupovat, srát se s účtama, žejo. Takhle Franta vytáhne papír z tiskárny v práci, dá to děcku a všichni jsou spokojený, tak vo co go? Řikám Ti, Máňo, všichni budou držet hubu a krok, protže jim dítě pohlídáme buď my, nebo nikdo, jim to tam nasol i s toaleťákem.
Reakce na | Vlákno  
Tak já ho na tu přihlášku taky nedala, že jo... A uvidím, jestli se ozvou.
Zajimave, nam jakozto vychovatelkam v druzine bylo vedenim skoly receno, ze na to skola nema narok, chtit nejaka ta razitka, at uz od zamestavatele rodicu nebo lekare. (Mame omezenou kapacitu druziny a bohuzel se najdou rodice, kteri o svem zamestnani lzou.)
(Stále nevěřím, že to mohlo mít větší reálný efekt než kulička uždíbnutá z rohlíku, pěkně prohňácaná a oslintaná, nacpaná do versatilky)
Přebral KA13  R14
Když člověk ztratil špunt, bylo samozřejmě možné z trskobijky pálit i jinu munici a nejen po Trskovi.
Přebral KA13  R14
My jsme měli sofitikovanější "trskobijky" (Trsek byl kamarádův neoblíbený spolužák). Základ tvořila fixa se špuntem ale bez náplně, na konci k ní byla izolepou přiizolepovaná gumová hadička a na druhém konci hadičky se pak nacházela velká injekční stříkačka. Člověk s tím tak mohl běhat po chodbě, fixou mířil, když měl zamířeno, stiskl píst a pohybem pístu vypuzen, proud vzduchu vyhnal špunt, jenž zasáhl Trska.
Gustav_Husak  
Co to je za novotu? Nechtěli ani před lety u mě ani před o něco méně lety u mladší sestry, v první druhé třídě byla družina automatická, resp. kdo chtěl, mohl a žádná razítka si nevybavuju.
el Sent from my  browser
(no a teď to budu muset zkusit; to znamená jít do Alberta, koupit kvasnice a hodit to do záchodu)
;) ;) ;)
operator304 my name is Subject Beef,  hear my rusty trombone...
Jasne
Úklid po conu.
Neštvi mě, nebo to půjdu vyzkoušet!
vlad_tepes občas dělá  kravinki
to teda sakra ne!
to co popisuješ byla taková vzduchovka, že se na každou stranu "vkrájela" ta kolečka a pak tím vnitřkem verzatilky se jedna strana tlačila proti druhé jako píst, čímž vznikl tlak, který pak za takového "pufnutí" vymrštil ta kolečka ven, nicméně letěla tak asi metr, takže jako ofenzivní zbraň to bylo nepoužitelné, spíš psychologická, protože si tím pufnutím získával strůjce sympatie okolí.
kolečka flusat nejdou, protože jsou moc na těsno a pokud nejsi kompresor, tak to neuflusneš, navíc mají kolečka blbou aerodynamiku.
ideální střelivo byla plastelína, která se obalila kolem verzatilky, a tvořila tak zásobník materiálu na projektily přiměřené velikosti a tvaru.
valkil Něco něčeho je ve skutečnosti ničím niče 
když byly pomeranče, tak jo, ale ty byly jen kolem Vánoc
Verzatilkama se vyřezávaly kolečka z pomerančové kůry, když už. A ta se pak samozřejmě těma verzatilkama flusala.
 
valkil Něco něčeho je ve skutečnosti ničím niče 
Vida, to už jsem pozapomněla. Ale vybavilo se mi posílání ruliček po chodbě, když zrovna učitelka - dozor zaplula do kabeinetu na turka. Bylo za to tenkrát docela velké popotahování (v té době byl toaleťák dost cenný artikla a pokud vzpomínám, dodávali do do škol taky rodiče).

Do verzatilek jsme dávali kuličky z ocumlanýho papíru.
valkil Něco něčeho je ve skutečnosti ničím niče 
Jo já to chápu, jen upřesňuju, každoopádně do družiny u nás chtějí jen kapesníky + papíry na kreslení (ne povinně, prostě kdo má možnost). Fakt je, že o takovém seznamu do družiny slyším poprvé. A razítko jsme mít nemuseli.
Máte převis družinových dětí? Jestli nechtějí takoýým povinným darem některé rodiče odradit.
Do verzatilek se dávaly ocucané a ztvrdlé kuličky z rohlíkového nebo chlebového těsta. Postupem let jsem se naučil vyrábět projektily které dělaly na dívčích krcích modřiny na několik dnů:)
Vy jste neměli verzatilky nebo injekční stříkačky?