Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log,
manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Poskytování zdravotních služeb nezletilému (daylight)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


Micana Hoďte si   mašli!
Pro bilingvní děti
Jen si tu odložím: kamarádka mě upozornila, že se chystá od příštího školního roku na Praze 6 pořádat v rámci téhle neziskovky

http://classacts.cz

kurzy pro bilingvní děti (angličtina, čeština) od předškoláků po třetí třídu. Děti, co doma mluví anglicky, ale chodí do českých školek a škol, by tam měly dohánět takové ty základní před-a školní dovednosti v angličtině (čtení, psaní a tak). Kdyby se to někomu hodilo, dám vám kontakt přímo na organizátorku.
 
Jeden z výstupů naší víkendové "komunitní školy": https://www.youtube.com/watch?v=7aks1YXuw_0
Celý projekt je dobrodružný a poučný zvlášť pro ty rodiče, kteří se v roli učitelů ocitají poprvé. Kdyby nic jiného, utvrdilo mě to v názoru, že učitelé by měli brát mnohem, mnohem víc peněz:)
 
Dotaz
Kde se dá koupit velká plastová kancelářská sponka jako hračka pro děti? Kolegyně je na rodičovské s miminem, tak bych jí to chtěl dát jako vtípek (jsme úředníci). Hledal jsem v obchodech v Tesku na Andělu, ale bezvýsledně...
 
el Sent from my  browser
Můžou se děti v autě vyblít? Budou mít u bazénu wifi?
operator304 Já slíbím, že nebudu tvůj soudce  ty slíbíš, že nebudeš můj kat
Myslete na ty ubohe hyenky, vzdyt uz jim lezou zebra.
hmmm...nechci ;)
valkil Něco něčeho je ve skutečnosti ničím niče 
Bez auta jsme cestovali dlouho (do věku dětí 6 a 8, pak jsme pořídili auto, resp. byli donuceni pořídit), pravda, většinou ve dvou, ale občas i jen já sama. Když jsme jeli na hory, holt jsme nezbytné vybavení půjčovali tam. Lyžuju jen já, takže děti jsem dávala hlavně do lyžařských škol, dokud jsem si nebyla jistá, že už to zvládnou víceméně samy. Určitě to není nic jednoduchého, ale jde to i v jednom. Třeba na kola s dětmi od mala jezdíval manžel často sám. Výlety taky jakžtakž jdou, i hromadnou - i když uznávám, že auto lepší, zvlášť, když jsou děti malé. Já tedy při řízení po roce a půl, co ho máme, překonávám strach pořád.

Sirin, držím palce!
operator304 Já slíbím, že nebudu tvůj soudce  ty slíbíš, že nebudeš můj kat
Ano, Ano - po jednom, Ne, Mozna, Sem tam.
Umis ridit auto? Naucis dve deti lyzovat? Co kolo? Dovolena, vylet?
operator304 Já slíbím, že nebudu tvůj soudce  ty slíbíš, že nebudeš můj kat
Nechcete se zastavit takhle v Unhappy Love a povedet nam, hyenam, o tom vice? Vite, ze jste se mi vzdycky libila?
Drzim palce, to zvladnes! Bez auta je cestovani s 2 malymi deti hodne narocne a jet v zime na hory by bylo dost neuskutecnitelne.
Prvním krokem samozřejmě bude překonat strach z řízení.
Já o tom neuvažuju, mně to bylo oznámeno.
S detmi jsem prevazne sama od jejich 1 a 2,5 roku. Po jedne ceste do Stozce z Roztok u Prahy busem + vlakem jsem se rozhodla udelat ridicak a koupit auto kvuli cestovani s detmi. Sjezdarske zacatky resila skolicka, na hory jsme vetsinou jezdili v parte vic rodicu s detmi, bezkarske zacatky se daji zvladnout, kdyz je clovek smiren s pinozenim se par kilometru cely den. Na prvnim cykloputaku mel Krystof (tehdy asi petilety) jeste pridavna kolecka. Jezdeni sama je vyrazne mensi komfort nez jezdeni v parte, kde obcas nekdo s necim pomuze. Zalezi taky na tom, jak mas deti daleko od sebe, jestli je potreba je to ucit naraz, nebo to starsi uz je samostatnejsi.
Chybná představa:) Já jen na tyhle sporty, kdy tě něco odděluje od země moc nejsem. Nejsem na to zrovna talent a rodiče mě k tomu nikdy nevedli. Radši chodím, teď běhám. Zkoušel jsem s děckama hrát badminton, ale to jim moc zatím nejde, s Vojtou si chodíme zakopat. Prostě máme se ženou aktivity pro děti, které druhého nebaví, takže je podnikají jen s jedním rodičem. Třeba je občas beru na fotbal, i když to je taky takové fotříkovské. Ono je zkrátka občas docela prima mít pár hodin pro sebe.
(predstavuju si te jako toho cinskeho fotrika, co mas ikonce)
Já rozvedený nejsem, ale za to jsem nelyžař, takže na hory jezdí manželka sama s kamarádkou a dětmi. Jako že obě jsou tam sólo s dětmi. Lyžovat učil instruktor/školička. To stejné s kolem, to sice ovládám, ale neoblibuju.
Jsi už rozvedená, nebo o tom jenom uvažuješ?
ptáš se, jestli vznikne problém po rozvodu s výletama, nebo se ptáš jestli se jeden člověk dokáže postarat o víc dětí současně? (pokud B, tak odpověď je ano, a otázka je poněkud překvapující)