Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log, manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Poskytování zdravotních služeb nezletilému (daylight)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 19.říjen 2014 21:17:21
Sedm stran hádek. :-( Jak malé děti...
Šnek tu vůbec  není 16.říjen 2014 20:57:12
Beedee: A jak to s tím souvisí?
heh, onehdy si mi tvrdil, ze je v zajmu pedagogickeho pracovnika dokonce i vymalovat tridy a prilehle prostory...
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné!  16.říjen 2014 14:21:02
Přesná čísla a typické kalkulace ve školství bude mít asi nejlíp v hlavě Šnek, ale takhle zvenku se to jeví, že: 1. Vychovatelka v ranní družině si postavila hlavu, že sedm dětí je maximum, co je schopna a ochotna zvládat. 2. Další sílu přijmout nechtějí, protože by se to buď z peněz od dalších rodičů nezaplatilo, nebo by pro ni neměli přes den další uplatnění, nebo by na ten mizivý úvazek nechtěl nikdo nastoupit, nebo kombinace těchto faktorů. 3. Provozovat školu, která by poskytovala nadstandardní počet pedagogických pracovníků a zároveň komfort obyčejné základky stojí víc, než se dohromady vybere na dotacích a školném.
Btw logika argumentace, že ranní útočiště se nebude prodlužovat, protože o to nemají rodiče zájem (chodí tam málo dětí) a následné omezení počtu dětí na 7 ks v rámci prodloužení ti taky přijde úplně v pořádku?
Ať počítám jak počítám, z patnácti dětí v extra placené ranní družině mi vychází víc peněz, než ze sedmi.

Btw nejsou dotace na žáky se SPU vyšší?

Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog... 16.říjen 2014 10:56:11
Byla jsem pomalá:-)
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog... 16.říjen 2014 10:55:12
No, já ti nevím, sice nejsem nějaký odborník na financování škol, ale u nás třeba město coby zřizovatel školy hradí různé větší opravy, zateplení, vybavení a podobně (často z různých evropských dotací), což jsou pěkně drahé věci a soukromé škole je asi nikdo nehradí. (Předpokládám, že k nějakým dotacím by se asi mohli dostat, ale i tam většinou ta dotace pokrývá jen část nákladů.)
Šnek tu vůbec  není 16.říjen 2014 10:54:24
Zz: Nevím, jak to máte na Slovensku, ale v Česku jednak soukromá škola zpravidla nedostane na žáka totéž, jednak státní škole se z veřejného rozpočtu hradí i náklady na budovy (což u soukromých škol většinou sežere většinu prostředků), případně připlácí na učitele při schváleném nižším počtu žáků a pod.

Na rýžování je spousta lepších možností než zakládání školy.

by si sa cudoval.

Cirkevna skola kde zena ucila: priplacalo sa, ucitelia najnizsie platy v okoli, najhorsie vybavenie v okoli, nic moc kuchyna

Pritom ina skola (statna) nepriplaca sa , vyssie platy ucitelou, lepsie vybavenie, slusna kuchyna. A obe dostavaju od statu na ziaka rovnako.

To ze na tom neryzovali ma asi nik nepresveci.

Šnek tu vůbec  není 16.říjen 2014 9:54:04
Zz: Na soukromé základní škole se (až na zřídkavé výjimky) vydělávat nedá, je to nula od nuly. Ale chce finančně přežít, to jo (a právě o tom mluvím, proto tam za ty prachy nemají nikoho lepšího atd.).
ne
Školní mléko
Je normální, že akce "školní mléko" probíhá tak, že dítě nafasuje do igelitky objednané mléčné výrobky na celý měsíc dopředu a po celodenním aklimatizačním pobytu v pokojové teplotě to přinese domů?
aj ked ta chapem ale zabudas na jednu vec. sukromna skola chce ZARABAT. A kym su rodicia ochotny cvakat dovtedy budu pitat.

Ono je casto problem aj inde. Za tie prachy im to nik dobry robit nechce. napr v skole kde mam dceru maju jednu druzinarku ktora nielenze nema k detom vstach ale ani ochotu nieco s nimi robit. Takze casto decka uraza a huci na ne.

Šnek tu vůbec  není 15.říjen 2014 22:39:29
Fredie: Ber to tak, že ona je ochotna za určité peníze něco udělat. Když je někdo pedagog, neznamená to, že musí být ochoten (nebo schopen) udělat všechno, co se kolem dětí naskytne. Ani kdyby zametala hřbitov, nebyla by třeba ochotna zametat víc než určité množství hodin denně nebo týdně.

Spočítej si, kolik tak mohou ty učitelky dostat peněz. Znáš školné, odhadneš náklady budovy, připočteš si nepedagogické pracovníky, něco na provoz okolo, pak si to představíš jako superhrubou mzdu... Samozřejmě nevím, zda neplatíš 30 tisíc měsíčně, ale zpravidla to bývá v jednotkovém řádu, a z toho nezaplatíš učitele lépe než na státní škole. Sámože by mohly dělat něco jiného. Ale úplně stejně bys Ty mohla s klukem jít do jiné školy. Obojí je teoretická možnost přibližně stejného druhu.

Nj, na dvacet minut tam mohly první tři třídy, na čtyřicet minut jich tam může být jenom sedm. To dává smysl... Pokud učitelka (nebo družinářka) nechce ve třídě děti, možná by mohla jít zametat na hřbitov. Imho. Já bych třeba po ránu na čtyřicet minut nechtěla ani těch sedm smradů. Ale taky nepracuju jako pedagog.
Šnek tu vůbec  není 15.říjen 2014 22:21:47
(No, tak kapacitní důvody také mohou být, že učitelka, která je ráno má na starost, řekla, že víc než 7 jich tam nechce.)
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky 15.říjen 2014 22:17:33
Heh, mi to přijde, že si otevřeli hospodu školu, ale chodí jim tam děti...
Ona je ta škola vtipná i jinak. Třeba místo ranní družiny mají ranní útočiště, které je poskytováno v době 20 minut před odemčením školních dveří a těchto 20 minut je zpoplatněno ve stejné výši, jako odpolední čtyřhodinová družina. Rodiče o změnu usilují už roky, ale byli odbývání argumenty "chodí tam stejně jen pár dětí, není zájem" (ano, vyhazovat za rok tisíce za dvacet minut denně se ne každému vyplatí), "děti by se tam unavily a pak by se při výuce nesoustředili" (asi jim ještě nikdo neřekl, že děti s poruchami soustředění se sice rychleji unaví, ale při výuce, která vyžaduje soustředění, při volné hře se naopak uvolní a vybijí trochu energie), "nejsme státní škola, ale soukromá, takže naše služby nesrovnávejte se stání, která má družinu od šesti ráno" (no, srovnávat se to opravdu nedá).

Před dvěma týdny přinesl mladej v deskách proužek papíru asi 5 x 15 cm, na kterém bylo napsáno, že z důvodu neustálého nátlaku rodičů se prodlužuje doba ranního útočiště, a to od 7:30 do 8:10 (z původních 7:50 do 8:10), měsíčně se zdražuje o 50,- Kč a z kapacitních (stále stejné prostory!) důvodů je omezen počet žáků v družině na 7, slovy sedm dětí. Jestli tohle není povedená taškařice, tak už nevím.