Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log, manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Poskytování zdravotních služeb nezletilému (daylight)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


poslední věta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Micana Hoďte si   mašli! 18.duben 2014 14:12:02
u nás tkví velká část problému v tom, že mojí mámě nestačí, že její pravidla valnou většinou platí u ní, nýbrž by chtěla, aby platila i u nás. což je velmi vyčerpávající. ale ona to tak s lidma prostě má.

jinak teda druhá babička s dědou jsou jak z pohádky. Mladýho rozmazlujou mocně (častá babiččina věta z reportů: "Nebyl důvod nevyhovět."), ale spoustu věcí ho přitom naučej, ptají se nás, co a jak, a když něco nechcem, tak se to neděje. dokonce se babička, jejíž vkus se s mým totálně míjí - naučila kupovat dětem zásadně to, co se jí strašně nelíbí, protože tam je značná pravděpodobnost, že já budu nadšená.
No unas sa ktomu este pridava kupovanie totalnich P*****.
(my se s maminkou vidíme sice tak jednou za tři měsíce, všichni, a ještě u toho pracujeme, zato máme zejména u malých dětí totožné názory téměř na všechno, a pokud na něco názor neměla předem/mobilní telefony, internet, ipady a jiné vymoženosti/, přejímá v kontaktu s dětma můj. akorát kdysi se jí výrazně nelíbilo, když jsem malým dětem vysvětlovala, co je playback a že pohádky se natáčí s hercama, protože jim prej kazím iluze. u větších už se rozcházíme v tom, co kdo může dělat sám a co ne a do kdy, ale myslím, že zpětně vidí rozdíly ve výsledku - co jsem směla a nesměla já a co smí a nesmí moje děti a kam to vede.)
(já jenom aby neměli všichni pocit, že každá babička je zákonitě strašnej průser.)
Alergie je jasná, ale zrovna ten buřt bych dramatizovala až ve chvíli, kdy by mu z toho bylo blbě, jinak ať si do nich cpe co chce. U nás oblíbený popříjezdový nájezd na připravený sladkosti už jenom suše komentuju "ale nebudeš se pak divit, když nebudou jíst večeři, že ne?"

(My jsme zrovna u babičky, takže to máte online :)
Tohle mi vůbec hlava nepobrala, to už mi přijde bez nadsázky zvrácený a s mojí povahou by to vedlo k okamžitýmu ultimátu.
Obdivuju tě, že máš sílu se na to dívat z tohohle pohledu. Já bych ve stejný situaci post řešila, jestli náhodou nebude mít synek problém z toho, že jsem před ním na babičku ječela ať toho okamžitě nechá.
Micana Hoďte si   mašli! 18.duben 2014 13:14:46
no, asi tak.
Micana Hoďte si   mašli! 18.duben 2014 13:13:29
No jasně - já tím myslela nehádat se nad dítětem, mít pravidla dohodnutá předem. Taky jsem srozuměná s tím, že u mámy platí mamina pravidla, už jsem to tu i zmiňovala. Až na pár zásadních věcí.
jednou, když se máma snažila zase příliš razantně synka usadit na nočník, lámala ho silou, on řval jak tur, strašně se vzpíral a já byla u toho, řekla jsem mu, že jestli se mu čurat nechce, tak čurat nemusí, a jakoby jsem ho tedy před babičkou zachránila. Což je imo špatně, k tomu by vůbec nemělo dojít.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman  18.duben 2014 11:56:29
Jo, vcelku bez legrace. Vštěpovat dítěti taková pravidla fungování světa je trochu... do budoucna nepříliš chytré.
lillyofthevalley   Znovu 89 18.duben 2014 11:51:28
Manželovi rodiče zemřeli brzy, děti si je moc neužily, tchýně respektovala to, že některé věci nechci dětem do určitého věku dávat, ale s mamkou jsem občas mívala velké střety hlavně kvůli výživě, dlouho jsem se cukala, ale nakonec jsem přijala fakt, že na jejím "území" platí její pravidla, doma naše. Ale zcela nekompromisně jsem odmítla děti obouvat a oblíkat do věcí, které byly z mého pohledu zdravotně nevhodné.

(Dnes už děti mají jenom jednoho dědu, co bych za to dala, kdyby tu ty babičky i druhý děda byl, i s tím, že mi "kazí" děti.)
istaed no jo, no ...  18.duben 2014 11:51:10
!!!!
istaed no jo, no ...  18.duben 2014 11:49:44
a tak to snad... (poučovací tchýni odeslala jsem do patřičných mezí již před dvaceti lety. Volala na mne policii /teda vyhrožovala tím/, mladá byla ještě v peřině. Pak už stačilo se kouknout,nebo ignorovat...)
Tak rozdíl asi taky je, když babička jen trochu rozmazluje a když totálně nerespektuje pravidla, která jsou důležitá, např dává nevhodné potraviny děcku s alergií, jak tu někdo psal, nebo do půlročního dítěte cpe uzeniny.
Vždycky se mi vybaví moje kamarádka, která na rodinné oslavě ztropila veřejný virvál, protože prababička jejího muže dávala jejím dětem makový koláč -> opium.)

Svagrova velmi hlasite na velikonocnim obede hlasila, ze to barevne vajicko, ktere jsem triletemu decku dala k taliri stejne jako ostatnim, mam zase odnest, protoze kazdy vi, ze skorapky z vajicka zpusobuji zanet slepeho streva.
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit.  18.duben 2014 11:42:24
Jo, "snaha vychovávat", to je myslím podstata problému. A ještě hlubší podstata je, že je tak činěno, s odpuštěním, svinskými metodami. Protože co je to kurva jiného než sviňárna, zničit někomu jeho oblíbenou věc, a následně ho obvinit, že si to udělal sám? Že jde právě o dudlík, není podstatný. Člověk dostane velmi nezvladatelné choutky tam zajít, roztřískat nějakou z četných ozdobných keramických píčovin vystavených v obývací stěně, a pak tvrdit, že si to ta dobrá žena rozbila ve stavu hluboké opilosti sama.
Mně nevadí, když babička děti rozmazluje, já si je pak doma srovnám, u babičky prostě platěj její pravidla a některý věci jsou jinak. Co mi ale vadí hodně, když se babička snaží ty děti vychovávat (což teda zkusila tak třikrát než jí došlo, že tudy přes mě nejede vlak).

Shrnuto pokud jsou její výchovný metody měkčí než moje = nevadí. Pokud jsou tvrdší = vadí.

Ale ono se to hlavně docela snadno řídí, když nehlídá.
To by mohlo fungovat. Keby nebol medzi pravidlami priepastny rozdiel. A ano deti chapu ze u babky su ine pravidla ale zaroven nechapu preco ked mozu babke skakat po hlave mne teda nie.
Zastávat jednotnou linii je možné (a nanejvýš rozumné) s partnerem, ale ne s babičkou, která je v jiném postavení vůči dětem. Děcko imho chápe, že s rodičema jsou pravidla nějaká a s babičkou zase jiná. Pak už je jenom potřeba stanovit, kdy se jede podle jakých pravidel. Nejjednodušší je to asi podle toho, kdo má děti zrovna na starosti. Když jsou u babičky a já se tam jenom pro něco zastavím, tak se jede podle babičky. Když jdeme k babičce na oběd, tak platí naše pravidla, protože babička vaří a děcka máme na starosti my.
Micana Hoďte si   mašli! 18.duben 2014 10:06:55
teď jsi myslím vystihla přesně to, čemu bych se chtěla vyhnout - tyhle věci bych ráda řešila někde mimo dosah dětských oušek a před dítětem již zastávala pokud možno jednotnou linii. (A samozřejmě jenom ty zásadní věci. Vždycky se mi vybaví moje kamarádka, která na rodinné oslavě ztropila veřejný virvál, protože prababička jejího muže dávala jejím dětem makový koláč -> opium.)

petraha: já si dobře uvědomuju, že s dvojíma hlídacíma prarodičema máme až marnotratně ideální podmínky, až na šílenství jedné z babiček. doufám, že až budou děti větší, budem u nás moct občas nechat přespat ratolesti našich nebabičkových kamarádů.