Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log, manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Poskytování zdravotních služeb nezletilému (daylight)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


jo, to taky dělám - nechávám to u mámy
U nás zafungovalo "Děkujeme, to je fajn, že bude u vás mít taky nějaké hračky, aspoň nemusím příště žádné brát s sebou a bude si tu mít s čím hrát."
No a jak se teda máť domákla k čemu ta krabice je?
majo mám dubovej klobouk a ve vousech roj  mý jméno je Rumcajs a to je Můj boj! 24.duben 2014 19:50:51
i kdepak. Jsem jedovatá, ne zlá.
majo mám dubovej klobouk a ve vousech roj  mý jméno je Rumcajs a to je Můj boj! 24.duben 2014 19:40:33
i kdepak. Jsem jedovatá, ne zlá.
Na té krabici bylo ostentativně napsáno NEVYŽÁDANÉ HRAČKY? :-D
majo mám dubovej klobouk a ve vousech roj  mý jméno je Rumcajs a to je Můj boj! 23.duben 2014 14:48:25
Jojo, krabice na nevyžádané, laciné hračky z plastu byla legendární, máť se zas a znova nakrkla ihned co ji spatřila, ale zafungovalo to perfektně, loni už místo těchto hrůzných píčovin zaplatila Johaně keramiku a myslím, že tím ještě dost ušetřila.
Dík všem. Já si myslela, že to mám s tchýní poslední půlrok strašný, ale zdá se, že by to mohlo být i horší. Moje tchýně mě pouze ignoruje. Kromě pozdravu se mnou vůbec nemluví, i když poslední měsíc se to pomalu lepší. Aspoň, že vnučku mají rádi, a po tom, co tam dělají, když tam nejsem, tak se radši snažím nepátrat. Jediný, co mi vadí je, když jsem u nich a z kuchyně se ozve "tady máš sušenku, ale neříkej to mámě, ona by se zlobila".
Micana Hoďte si   mašli! 22.duben 2014 10:59:39
V to pevně neochvějně doufám (i když moje maminka do toho vkládá o něco více ega než srdíčka, jestli mi rozumíš). Ostatně už jsem si mockrát vzpomněla na tu vaši předsíňovou krabici na nevyžádané hračky, jak jsi o ní kdysi mluvila.
majo mám dubovej klobouk a ve vousech roj  mý jméno je Rumcajs a to je Můj boj! 21.duben 2014 21:07:43
Micano, chvílema jsem měla pocit, že čtu nějaký svůj starý vlastní post! Oni už ti to tu řekli jiní, ale abych tě uklidnila: zjistila jsem, že první čtyři roky jsou peklo a pak si to najednou úplně geniálně sedne. Mohly mě vzít mory, když jsem zjistila, že tříletá (!) Johana dostává u mojí mámy před spaním CUKREM OSLAZENÝ mlíko do flašky s dudlíkem a podobně. (Zuby se pak samože nečistily, protože "to jsou ty první, ty se vůbec nekazej".) Pak začala Johana chodit do školky a máma se nějak strašně srovnala. Patrně ji překvapilo, že přes naši úděsnou výchovu dítě dožilo zdárně tří let, nebo nwm. Pak dlouho nic, až letos v září zjistila, že Johana chodí sama do a ze školy a předvedla mi naprosto luxusní scénu "tak to teda ne, vodit ji teda budu já, tohle nedopustím" a podobně, když jsem se jí zeptala kdy přesně mi chtěla sdělit to tajemství, že dítě mám ve skutečnosti s ní, třískla telefonem a celý den dokázala uraženě nezavolat. Od té doby zase klid. Ale převažuje to dobro, Johana se jí svěřuje i občas s věcmi, které nám neříká (zejména vše O lásce), máma ji naučila poměrně slušně vařit, učí se spolu, debatujou, mají moc hezký vztah. Stálo mě to ze začátku dost nervů, ale sedne si to, uvidíš.
frakira už nemá žádné problémy...  20.duben 2014 20:02:23
Mno, uprimne, nenapadlo me to - ten dotaz mi pripadal takovy mimibazaracky, tak jsem si rikala, ze na okounu urcite nikdo nemel odvahu ;-))

Kazdopadne vidim tady, ze to vetsina povazuje za cizacky zvyk, ale ja mam rozhodnuto - kornout bude. Jen proste nevim, co do nej.
Muzou poradit ti z vas, co kornout meli, pls?
Od toho imho prarodiče jsou.
Napiš do vyhledávače zde kornout a máš to každej rok.
frakira už nemá žádné problémy...  20.duben 2014 9:27:14
Lidi, kdyz uz tu resite ty sladkosti... ;-))

Jak je to s kornoutem pro prvnaky? Snazim se neco najit a nasla jsem dve verze:
1, obsah kornoutu se rozdava mezi spoluzaky
2, kornout je darek pro dite, krome sladkosti je tam hracka a nejake skolni pomucky (tady nechapu, proc by ho dite tahalo do skoly)

Jak to vetsinou je? Davate prvnakym kornout?
Jo je super, kdyz prarodiče pomůžou hlídáním a udělají decku prima den například tim, ze ho nechaj se cachtat cely den v lavoru/jist zhuverilosti a potom ho jeho matka dalších par dnu kuryruje zprochlDnuti/ zkaženého žaludku. ( naštěstí se mi to zatím nestalo osobně)
Sestra je trosku sahla a nedavala své dceři témeř nic sladkyho, podle me to trochu prehanela, ale její věc. Leč v kombinaci s partyzánskym bojem naši mámy za Sarino šťastné dětství, které se uskutecnovalo dealovanim ilegálních lentilek a čokolád nevalné kvality, vedlo u sary k hluboké fetacke závislosti na čemkoli s cukrem.
sarah klid, rozvahu a hlavne se neposrat...  18.duben 2014 15:27:19
(ona z toho uzenyho kolena mela dalsi den prisernou sracku, takze tak:))
poslední věta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Micana Hoďte si   mašli! 18.duben 2014 14:12:02
u nás tkví velká část problému v tom, že mojí mámě nestačí, že její pravidla valnou většinou platí u ní, nýbrž by chtěla, aby platila i u nás. což je velmi vyčerpávající. ale ona to tak s lidma prostě má.

jinak teda druhá babička s dědou jsou jak z pohádky. Mladýho rozmazlujou mocně (častá babiččina věta z reportů: "Nebyl důvod nevyhovět."), ale spoustu věcí ho přitom naučej, ptají se nás, co a jak, a když něco nechcem, tak se to neděje. dokonce se babička, jejíž vkus se s mým totálně míjí - naučila kupovat dětem zásadně to, co se jí strašně nelíbí, protože tam je značná pravděpodobnost, že já budu nadšená.
No unas sa ktomu este pridava kupovanie totalnich P*****.