Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log,
manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Poskytování zdravotních služeb nezletilému (daylight)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


frakira: IMHO učitelka píča, WTZ. Přežít do konce školního roku, a pak doufat ve zlepšení...
 
igi mors ontologica  -
Jen dve poznamky, protoze to hlavni rekli jini.

opravdu nemusí mít všechno uděláno tak dobře, jak jen to jde, na úkor rychlosti, prostě nepobírá
Tedy je pecliva a trva ji to? Pokud ano, nesnazil bych se ji to moc rozmlouvat. Rychlich flinku je vsude dost, peclivost se ji bude v zivote jeste hodit. Uznavam, ze ted jde o to prezit prvni tridu, ale uplne se toho budovani zakladu pro zivot nevzdavej :)

Když je venku hezký ptáček, tak se zakouká a je schopná úplně zapomenout, že počítá. Když si důkladně balí aktovku a vysypou se jí u toho písmenka, je chopná si sednout a začít je skládat, bez ohledu na to, že pospíchají na oběd...
To je detske chovani, medle z toho vyroste zhruba ve stejnou dobu, at s tim budes bojovat nebo ne.
jednadvatri  
Jako kdybych se vrátila o třináct čtrnáct let zpátky. Dcera narozená na konci července, odklad psycholožka nedoporučila, protože v pěti letech četla atakdále (jako maminka a jako ostatně skoro všichni tady). Přesto upozornění na ne úplně dobrou jemnou motoriku, lehkou sociální nezralost. Dítě se do školy těšilo, nastupovalo s nadšečním. Nejmladší ze všech, některé děti kvůli odkladům skoro osmileté. Učitelka kráva, dítě nejchytřejší ze třídy, ale pomalý, zapomínání pomůcek největší problém. Navíc jsem se problémy nedozvídala od dítěte, ale od rodičů spolužáků, kteří doma vyprávěli, jak učitelka na D. řve. Jedna spřátelená matka dokonce slyšela zřetelné hulákání i se jménem otevřeným oknem při čekání před školou. V polovině 2.tř. poslední kapka, D. potrestána za nepřinesenou dvacetikorunu tím, že ji učitelka nevzala na předvánoční výlet do skanzenu. (Možná jsem na tom měla svůj podíl, někdy dítě nahlásilo, leč matka požadovanou pomůcku nebo dvacetikorunu nedodala.) Nechali ji u třeťáků a odjeli bez ní. Takže jsem šla řešit do ředitelny, ale nakonec nedořešila. Ředitelka učitelku podpořila, prý zkušená pedagožka s letitou praxí. Od třetí třídy přestup na jazykovku (přijímačky bez problémů), od šesté třídy přestup na osmiletý gympl (přijímačky s odřenými zády), maturita v pohodě, dnes studium na medicíně (přijímačky opět s odřenými zády, ale je tam). Studuje nadšeně a je hrozně spokojená, někdy mám chuť za učitelkou zajít a říct jí: Heč! Pořádnou radu nemám, jen trpělivost. Ono se to spraví. Jen když je učitelka opravdu kráva, tak na ni občas naběhnout a trochu srovnat.
istaed no jo, no ... 
+1 (a vlastní zkušenost)
Takhle vodil Stierlitz petrahu za nos několik dní...
 
Našla jsem, ale vydrž, převádím to do avi (v DVD to má přes 20 GB), nějakou chvíli to zabere.
Hele, to mi něco připomíná, právě jsem se vrátila z pp poradny:)
Důvod vyšetření - Viktorce teda ještě není šest, ale ve školce i u zápisů upozorňovali na to, že má značné problémy s koncentrací, ve školce je pomalá, málokdy má obrázek/úkol na nástěnce, protože to většinou nestihne dodělat, je poslední oblečená, poslední najezená, neklidná nebo naopak nehybně hledící na prsty u nohou, nepamatuje si, co si má donést atd. Je poměrně neobratná, relativně často zakopává, míčové hry katastrofa. Zároveň mi přijde vcelku chytrá (hraje sudoku, šachy, čte si občas sama...).

Jsem fakt ráda, že jsme v ppp byly. Rozumově je prý na hraně mimořádného nadání, doporučují domluvit případně ve škole individuální plán a přijít za půl roku na pořádné testy. Zároveň jeví "značný psychomotorický neklid", během testů jim přerovnala knihovnu a omylem shodila několik věcí se stolu. Dostala jsem hromadu doporučení, co s tím (včetně úprav/doplňků stravy), sešit pro trénování koncentrace, rady, jak se domlouvat s učitelkama, kterým poleze na nervy.
Takže - doporučuju.
trocha popisu: http://www.kppp.cz/co-vas-zajima/poruchy-chovani.html
Díky!!!
Myslím, že mám na DVD. Zkusím odpoledne najít a pokud půjde (DVD budou ještě načitatelná), někam to uploadnu.
frakira už nemá žádné problémy... 
Od té doby, co beru prášky, je naše love absolutně happy :-P (to jen jako doplnění pro všechny, kteří si ještě z UL pamatují, že před nimi by se mnou žádný jiný chlap nevydržel)
Jeho vztah s holkami je imho taky docela dobrý - jen občas ztrácí trpělivost (ale to, myslím, hodně rodičů).
Dotaz
Nemáte náhodou někdo uložený Elmův svět nebo Sezamovou ulici v češtině? Na Uložto nenašla jsem, na YT je jenom anglicky (u písniček to nevadí, ale moc jich není) a na ČT maji v archivu jen tři díly, které už umím zpaměti. Zasádrované a pouze ležící dítě i jeho rodina vám budou vděční. Děkujeme.
 
Náhodou jsem to vylistoval v UnhL.
frakira už nemá žádné problémy... 
!!!
Buď to není on, nebo došlo k nedorozumění. Když jsme ještě měli vztah na dálku, napsal, že se vyspal s xxx a píše mi to proto, abych nejezdila, pokud mi to vadí (to, že v tom nevidím problém, věděl předem - vůbec nevím, jak ho napadlo, že by to najednou problém měl být).

Uznávám, že to bylo divné. Ale teď se zdá, že i kdyby milenku měl (myslím, že nemá, ale nevím.. myslím, že jeho milenka je jeho věc, ne má), tak ví, že lepší manželku nenajde :-P

(každopádně to už patří do HL, ne do výchovy)
Jestli je to ten upřímný manžel, co s tebou upřímně rozebíral, že má milenku a že neví, jestli má jít za ní nebo zůstat u tebe, tak to teda Těbůchvéno! Neměla bys s ním dcerku moc nechávat samotnou.
frakira už nemá žádné problémy... 
Všeobecné citové a morální podpory se jí bohužel moc nedostává od táty, protože ten se s tím, jako od první třídy úžasné bezproblémové a geniální dítě, nějak nemůže smířit. Ode mě má podpory kolik jen jde, já měla v první třídě strašné problémy, i když spíš s učením.
V každém případě ji máme moc rádi a imho je i fakt dobrá, já jsem na ni opravdu hrdá.
dexter666  
Já to jednání s vedením myslel spíš jako podklad pro rozhodnutí nechat Verču tady/hledat pro ni jinou školu. Pokud by s nimi byla rozumná řeč, tak je velká pravděpodobnost, že tahle učitelka byla jen nějaký úlet nebo relikt.
frakira už nemá žádné problémy... 
Neřešila - paní učitelku nemá smysl řešit, vždyť je konec roku. Navíc si myslím, že opravdu dělá co může, i když se jí to imho začalo vymykat.
Poradnu zkusím, prozatím všem moc děkuji.
Jestli sama myslíš, že to je otázka dozrání, může být po prázdninách všechno jinak (v pořádku).
Měla jsem kdysi podobný problém, když mi takhle těsně před zápisem do ZŠ učitelka ve školce řekla, že si myslí, že dcera by měla mít odklad, protože má špatnou motoriku a že vlastně není jisté, jestli je pravák nebo levák. Taky to byl pro mě šok, protože do té doby ani zmínka a ani jsem nic takového nepozorovala. Nicméně šli jsme do PPP a tam skutečně potvrdili, že nemá vyhraněnou lateralitu a doporučili mi chodit s ní do grafomotorického kurzu s tím, že by se na ni ještě v srpnu podívali, co se změnilo. V srpnu pak řekli, že je všechno OK a že je normální, že děti dozrávají skokově. Do první šla tedy normálně bez odkladu.
Bych ji nechal kde je, poskytoval bych jí všeobecnou citovou a morální podporu ve stylu mám tě ráda a jsi fakt dobrá. Ono se to vystříbří. Taky je možné, že mladá nafasovala dvě krávy po sobě, to se při jejich četnosti ve školství může stát docela snadno.
dexter666  
Ok, z toho předchozího postu to vypadalo tak zoufale, že hledáš možný způsob vypadnutí už pro tenhle rok. A jak se k celé situaci staví nějaký nadřízený dotyčné učitelky? Nebo jsi to s nimi zatím neřešila?

Jestli na to má nebo ne ti asi nejlíp odpoví tvoje zkušenosti ve spolupráci s tou poradnou, to tady na netu asi nikdo nevyřeší.