Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log,
manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Dětské otravy - umíte si s nimi poradit? (Accordionist)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


No dobre, fyzicky jsem na more nezdrhla, ale mentalne rozhodne.
 
khk Sbírá cukry po kavárnách  Když si dáš lžičku cukru...
Já bych to s dovolením potvrdila.
Neutekla. Když musíš, tak musíš. Ověřeno.
(Ja kdyz tak ctu skulla v Medicine, tak ho obdivuju, ze to vubec nejak zvlada. Ja bych uz asi byla utekla na more nebo tak neco.)
 
Frank_T.N.C.  
No, nakonec to asi vyřešíme tak, že si najmeme právníka na rodinné právo. Ona se do toho s mojí ženou soudí její zletilá dcera, která se nechává zastupovat otcem... Manželka je od dubna na neschopence a za chvilku rodí a dcerka chce 5000 kč měsíčně. A to zpětně od 1.1.2014. (dobrovolně jsme jí posílali cca 1500-2000 kč měsíčně.) Inu povedená rodinka :)
 
+1 (a neargumentovat těmi podněty na odebrání, ať si to nespojí a neodmítne to dát písemně)
To jsem nikdy nepochopila, jak se muze nejaky rodic chovat tak, ze poskozuje svoje dite, a to jen proto, ze je nastvany na byvaleho partnera. Jinak jestli dceru nemel casteji z vlastni vule, tak o ni ocividne moc zajem nema. No drzim palce, at se s nim nejak rozumne dohodnete.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Hlavně si nechte dát písemně, že chce tu část příspěvku. Ty jeho podněty budou potom působit velmi důvěryhodně ;)
Frank_T.N.C.  
Ok, zkusím. Nám říkala sociální pracovnice, že teoreticky má nárok na úměrnou část toho příspěvku na péči.
Otec ovšem jde naprosto proti zájmům své dcery, protože současné na sociálce dává podněty k tomu, aby nám byl tento příspěvek odebrán, že ho nepotřebujeme...
Zákon (89/2012, §760 - 763, §915 - 923) je v tomhle trochu vágní IMO - do velké míry je to na vaší dohodě, pokud se to některé straně nezdá, rozhodne soud.

§918 by ale naznačoval - pokud platí zálohy (pokud ne, jsme v bodě nula u dohody) - že vracet to by bylo férové, protože výživné je pořád jeho majetkem a mělo by přecházet k vyživované osobě den po dni.

(Nejsem právník a brát s rezervou :)
Hele me to proste prijde selskym rozumem divny, protoze i otcove, co si deti berou pravidelne, na dite plati. Navic to byste mu museli vracet tu pomernou castku i za kazdy den, kdy si ji vezme. Ale jinak zkus ten klub pravo, Barclay nezije s matkou sveho syna a mohl by to mit coby pravnik nastudovane.
Frank_T.N.C.  
Zatím jsme mu napsali, že mu pošleme oprávněné náklady umenšené o školní obědy pro J., které jsou již zaplacené.
Frank_T.N.C.  
Dotaz
Prosím o radu, celkem si nevíme rady jak postupovat. Nevím, zda to patří přímo do tohoto klubu, ale myslím, že vklubu Právo by mi neporadili lépe.

V říjnu 2015 jsem se podruhé oženil. Má žena H. má ve výhradní péči dceru J., na kterou pobírá Příspěvek na péči ve výši 9900 Kč.Otec dcery J. na ní platí 3500 Kč. Otec nemá nastavený pravidelný styk s dcerou. Vzal si jí o prázdninách na jeden den a od prázdnin na dva víkendy. Když je J. u něho, tráví většinu času u televize a Otec spí, nebo je v práci a o J. se pak stará starší sestra.
Otec nám též pravidelně hází klacky pod nohy, co se týče různých lékařů. Dnes například jsme pozastavili trhání zubů pro J. kvůli rovnátkům, protože Otec vyhrožoval jak nám, tak doktorovi, který by je vytrhl, že to je špatný postup. Lepší ovšem nenavrhl, pouze dělá obstrukce.
Nyní je má žena H. na konci těhotenství a J. půjde na dobu porodnice k Otci. Dnes Otec volal a chce proplatit čas, co u něj dcera stráví. Konkrétně chce částku (9900+3500):31 za den.
A můj dotaz zní:
Vím, že na nějakou náhradu má nárok, ale skutečně je to takhle jednoduché? Za J. tady platíme nájemné a služby ať tu je, nebo není a přijde mi nesprávné mu nahradit plnou částku, kterou požaduje. Obzvlášť když vím, že mu jde především o ty peníze a ne o dceru.
Díky!
 
Accordionist  
Mně na tom skulle zaujalo to, že jsi sice uvědomuješ, že malá potřebuje pomoc, ale nikde jsem nezaznamenal to, že bys sám přemýšlel, jak můžeš sám pomoci. Jak píše TCO, už jen to, že s ní budeš jí dodá obrovskou sílu. Pokud bych byl v podobné situaci, první co udělám je přeplánovat si svůj čas tak, abych s tím děckem byl co nejvíc. A další věc je, že mám pocit, že jsi se jí zeptal a pak od toho s děsem utekl, žádná další komunikace dál neprobíhala. Ale to ani nemůže, když neuděláš ten první krok, kdy se pro ní staneš oporou.
 
Ano. Tj děkuji.
To rozhodně
No i v takovém případě ta poslední věta platí.
To už seš o level vejš, většinou rodiče s tím děckem nemluví ne proto, že ho chtějí chránit, ale protože pro samý soustředění na svoje vlastní problémy jim na to dítě už nezbejvá.
Na tom něco je. Když to tak vezmu, byli jsme na tom podobně. Jen hodně nemocný bylo mimino, ale já s ním dlouho v nemocnici a i pak pořád někde po doktorech a rehabilitacích, Katka byla hodně u babiček a bylo to dost prekérní období. Instinkt mi velel mluvit s ní. Všechno jí pořádně vysvětlovat. Cokoli se dělo, jsem převyprávěla tak, aby tomu rozuměla. A pořád jsme opakovali, že na tom, že ji máme moc a moc rádi, se nic nemění. IMHO nejhorší je, když se dospělí rozhodnou, že se děcku nic říkat nebude, aby nemělo strach a starosti. Jenže když dítě tomu mumraji nerozumí a proč vlastně nastal, tak je to pro něj horší.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
+1