Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log, manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Poskytování zdravotních služeb nezletilému (daylight)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


sheck Buďme realisté, požadujme nemožné!  31.říjen 2014 7:08:02
To je takový koloběh. Nejprve je matka typu 2, jejíž dcera se rozhodne, že taková ona na svoje dítě nikdy a stane se matkou typu 1. Po pár letech matka typu 1 zjistí, že tudy cesta nevede a přepóluje se zpět na typ 2. Načež se celý koloběh opakuje.
operator304 my name is Subject Beef  31.říjen 2014 6:22:44
Nebylo to 1) v Plzni a nebyla ta matka tehotna v osmym mesici? Pokud ano, bude doma nejaky vysvetlovani...
lillith what else is  there 30.říjen 2014 23:22:18
(nikdy nezapomenu, jak jsem kdesi s 40+stupnovou horeckou cekala u doktora a byla nucena sledovat neuveritelnej emocionalni kolotoc matka-dcera, taky asi osmileta, kterou matka stridave odmitala, stridave na ni jecela, jak si muze dovolit mit ten domaci ukol spatne, a stridave ji objimala, to vse - absolutne bez naznaku materskeho citu - korunovane jejim predbehnutim me s tim, ze ona ma preci s sebou dite.)
Tak jsem se dneska zase parádně nasral a můj ukazatel názoru na lidstvo se posunul o další čárku do polohy "vychcípejte, kreténi". 2 události, staly se časově asi 2 minuty a v zdálenostně asi 100 metrů od sebe dnes v podvečer:

1) Malinká holčička, tak 2-3 roky, utíká mamince, ta za ní kluše a volá "Evelínko, no tak, kam běžíš, zastav". Holčička dobíhá k přechodu pro chodce a s ďábelským úsměvem se otáčí, maminka vyděšeně "Evelínko, to nesmíš, tam jezdí auta!" a zrychluje. Evelínka očividně na ten zákaz čeká a vbíhá do silnice. Maminka ji dostihuje v půlce přechodu, čekám, co bude. Výsledek mne málem dostal na kolena. Maminka ji chytla do náruče a přátelským tónem ji začala znovu vysvětlovat, že jako fakt nesmí běhat do silnice, protože tam jezdí auta. Očividně ne poprvé nebo podesáté. Holčička neposlouchala a tvářila se spokojeně, mise byla splněna.

2) Zatáčím do vchodu budovy, když v tom mne vyruší hysterický křik ženy spoza rohu "Ne! Já jsem s tebou skončila! Navždycky, rozumíš?!" Očekávám, že bude v ruce držet mobil a hádat se s přítelem/manželem. Omyl, vedle ní cupitá odhadem 8 letá dcera a ve tváři má výraz člověka, kterému se právě zhroutil celý svět. Snaží se chytit mámu za ruku, ta se jí násilím vysmekává.

Jsem jen přecitlivělej, nebo ty dvě ženský byly opravdu totální krávy?
ovšem nejhorší varianta je, když pomalu převezmeš to, co dělali tvoji rodiče blbě, jako správnou věc, protože buď zapomeneš, jak moc ti to kdysi vadilo, nebo si začneš myslet, že to bylo pro tvoje dobro

on většinou ten první dojem (tj. dojem dítěte, že to dělají blbě, je správnej)
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky 30.říjen 2014 12:04:17
Ech, tohle bych s dovolením podepsal.
Anabel Lee pubertalni, nevzdelana a vasnemi  zmitana chamrad a mrzka luza 28.říjen 2014 12:25:58
Vid, nejhorsi je ta bezmoc, bezduvodnost, proste nestesti tryskajici z nitra. Ja si to fakt pamatuju...
(se těším až za dvacet let bude "pevné objetí" stejný zlo jako dnešní "dostaneš na prdel" nebo "studená sprcha". zatím jenom nedokážu pochopit, jak vyznavači neomezovsne svobody dítěte můžou bez uzardeni používat něco takhle brutálního, co jde zcela proti jejich vyznání)
(fyi někdy to "nervi nebo dostanes at mas proc" je přesně to, co je potřeba - zoufalec řve, ani neví proč, a tím, že jednu chytí, se mu vrátí svět do normálu - všechno má konečně svůj důvod - a uklidní se)
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 27.říjen 2014 14:44:13
Tak já tu větu jako dítě nenáviděl, ale fungovalo to... :D
Bylo to nějak takhle:

Já:"Jestli strčíš do toho stolu, tak se mi ten čaj vyleje na knížku a já tě pak přibiju za uši na dveře."
Dítě: " Hehe, to já vím že ne."
Maminka: " Jen neříkej. To se táta strašně naštve, a strašně naštvanej to klidně udělá. Jo, jo."
Dítě: "To budu tak vřískat, že uvidíte."
TCO moje babka dobře vaří,   ale nemá SWAG 27.říjen 2014 13:16:36
Sedi to k tobe.
Památná věta našeho mladýho : " To budu tak vřískat, že uvidíte." , to staví do jiného světla.
Já jsem už vícekrát v návalu vzteku "jestli chceš mít důvod řvát, stačí říct" použila, ale sere mě moc, že jsem se neovládla, wtz. Z pohledu toho děcka - kdyby už důvod nemělo, tak neřve. Takže to ani nefunguje, jen začně řvát ještě víc. Jsou věci, u kterých se mi "nikdy to nebudu dělat jako moji rodiče" zatím daří na 100 %, a pak jsou věci, který má člověk pod kůží tak moc, že mu prostě někdy uletí, i když ví, jak moc to je na hovno. (A pak jsou tady samozřejmě ještě dokonalé matky, kterým se něco takového nikdy nestane...)
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné!  27.říjen 2014 11:43:03
Nebo její neméně populární variantu "neřvi, nebo dostaneš, abys měla proč".
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 27.říjen 2014 11:39:24
Na druhou stranu, pokud bude po výprasku řvát ještě víc, alespoň můžete použít tu bomba hlášku "Teď máš aspoň proč řvát!". Tu nenávidím dodnes.
Jj, na dětské vyvádění platí pár na zadek. A musí je dostat dřív, než se mu hysteráček rozjede.

Sprcha nepřicházela v úvahu, protože k té byli vedeni jako k něčemu správnému, co pořádný chlap bez problémů vydrží. Nebyla teda úplně ladová, ale stejně, když k něčemu děti vychováváme, tak je tím nemůžeme trestat.
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné!  27.říjen 2014 9:46:57
Tak já jsem tadfy před janinou nechtěla vytahovat věci jako ADHD, ale vím o hysterii svoje...
Na některé děti znehybnění platí ze všeho nejlíp, samože. Každý rodič si holt musí najít svůj recept.
operator304 my name is Subject Beef  27.říjen 2014 9:28:39
Ja ji nechci vyhrozovat. Navic na ni zadny vyhrozovani nefunguje. Rve stejne, mozna vic. Moje dite neni uplne tabulkovy, bezne vychovne metody na ni moc nezabiraji. Ale to na me taky moc nezabiraly...
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné!  27.říjen 2014 9:23:30
Sprcha má tu výhodu, že po několikátém zopakování stačí říct "že pudeš pod sprchu" a dítě se umravní. Nedokážu si představit, že by mi rodiče vyhrožovali "že tě pevně obejmeme". Navíc jsem se takhle docela otužila.