Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log,
manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Poskytování zdravotních služeb nezletilému (daylight)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


Zatím máme taky jen čtyři, Hrad, Škola, Staveniště a Hasiče. O fotbal bych měl zájem, ale protože se tyhle knížky tady dají pořídit na náměstí na trhu i pod pět euro, nebudu s tím otravovat. Ale díky!
Máme doma asi čtyři, musela bych se zítra podívat, jestli už jsem to někomu nedala. Delfíny, medvědy, fotbal a lidský tělo myslím. Jestli nebude poštovný dražší než pořizovací cena, můžu je poslat. Obrázky máme nakoukaný a francouzsky se asi učit nebudem.
Ještě k té literatuře. Z cizojazyčné můžu doporučit sérii Kididoc do Nathan, která mi připadá nesmírně půvabná. Donedávna byly doma populární i samolepkový sešity od usborne. ...
 
rionka světlo na konci  ocasu
 
dupinozka co kdyby vyšetřující personál byl nahý 
Dětština
Kam se chodilo s těmi dětmi přizpůsobenými slovy? Já to vždycky všechno zapomenu, ale dneska jsem si zapamatovala, že Koreja je jenom stát, ne celej "zemědíl" :)
 
Ach jo, radši nic.
skull Přijedu domů, spočítám 12 mega a   voholim si ptáka
Jupi, takze nikomu zadne penize nevezmou!!! (to myslis vazne?)
Speciálně na toto jsem se ptala majo a příspěvek by se krátit neměl. Takže by ten článek mohl klidně znít, že se o měsíc zkrátí naše nikde jinde nevídaná rodičovská dovolená, ale kdo bude chtít RD v původní délce, může na ten poslední měsíc poslat otce. Ale to by bylo asi málo Aktuálně.

(A jak už tu zaznělo, žádný návrh není ještě ani v plenkách, natož na stole.)
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Anebo jen to druhé, podle toho, jak to MMT myslela, jak to řekla, jak to MM pochopily a jak to přepsaly.
Nepřijde o peníze. Rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek není to samé, pročež by se krátilo jen to první.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Aha, dík.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Já nemám děti, takže jsem daleka ti radit, ale hlídávala jsem v rodině, kde takhle otec měl sídlo firmy v rodinném domě, a měli poměrně striktní dohodu se ženou.

Jakože on se s rodinou nasnídá, třeba nějak pomůže ráno opečovat děti, pak se zavře do pracovny, opět vyleze na oběd a pak v dohodnutý čas po práci (nebo jde odpoledne někam z dětmi a pak má hájení večer). Že prostě když pracuje, tak tam za ním nikdo neleze, pokud není barák v plamenech/dítě propíchlé šroubovákem.

Výhoda je v podstatě v tom, že tam odpadá dojíždění, takže se dá pružněji pracovat s časem, ale nějakých těch 8 hodin denně prostě tatínek doma není.

Bez toho si to moc neumím představit.
Příspěvek lze pobírat po dobu 4 let, rodičovská dovolená přísluší nejdéle do 3 let věku dítěte (4 rok připadá v úvahu dohoda se zaměstnavatelem na „neplaceném volnu“, na které ovšem není nárok, nebude se již jednat o rodičovskou dovolenou).
http://www.suip.cz/otazky-a-odpovedi/pracovnepravni-vztahy/rodicovska-dovolena/
skull Přijedu domů, spočítám 12 mega a   voholim si ptáka
Tak pro dalsi varku deti uz jsme se vybavili tim, ze mam špeluňku v podkrovi... Jenomze ono to ani neni tak, ze by treba rusil hluk ... Ono jde proste o to, ze zena to samozrejme vnima tak, ze jsme oba doma ... Nejde se na 8+ hodin zavrit v pracovne a delat ze tu nejsem...
Meli jsme s tim tady par krizovych situaci. Na druhou stranu jsem rad, ze jsem mel moznost byt neustale u toho, jak nase mládě rostlo.
To se týká pobírání rodičovského příspěvku, ne dovolené, imho.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
(Jakože celková doba, mateřská + rodičovská).
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Je to 24, 36, nebo 48 měsíců.
Z toho článku prostě vůbec není jasný, jak si to technicky vlastně představujou. Maximální délka dovolené je teď tři roky, ne? Co tam dělá těch 48 měsíců?
 
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
To je blbost, wtz, ruší/omezuje to jak podnikajícího otce, tak pečující matku.
Chce to aspoň samostatnou pracovnu, jakože místnost s dveřmi.