Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Občas zažíváme něco, co je natolik bizarní či groteskní, že se to prostě nedalo dokonaleji vymyslet, něco, co se odehrává v tak vhodných souvislostech, že to musel napsat život (osud, bůh) sám.

Tento klub je určen pro vzájemné vyprávění takových zážitků a příhod. Vše od mimořádně povedených přeřeknutí či tiskových chyb přes komické souhry okolností až po osudové zvraty nesoucí punc dokonalého plánu Prozřetelnosti je v tomto klubu vítáno.


czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 24.říjen 2014 13:45:50
Náměstí jsme si postavili pět let zpátky k výročí 800 let od první zmínky, nebo tak něco, ale obecně řečeno bylo odjakživa prodejen víc než nakupujících. Autoopravnu si OKD nechala, stejně jako veškerý bytový fond. A být zemědělcem musí být bomba. Takhle kolem Doubravy, Stonavy jsou medle pole za halíř furt, kdo by tam lezl, kdo by to kupoval a proč... kdo by to kradl a proč? Leda prajzáci.
Ad kdo byl šikovný, nakradl si i ve třetím největším městě - no, asi jo, o tom žádná. :-)
cichlasoma_meeki   24.říjen 2014 13:22:18
Možná by nebylo od věci dodat, kde jsi tehdy žil... :)
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge 24.říjen 2014 12:47:19
Rudý nok je jinde.
Toz to se preci delalo jinak. Koupil jsi hromadu srotu na ktery bylo napsano, ze je to fabrika, ocelarna, cokoliv.... zasel jsi do banky, predlozil jsi projekt, jak tu fabriku promenis v tahouna ceske ekonomiky (wink, wink) kdyz ti banka xy pujci x miliard (a samozrejme ihned po obdrzeni castky poukazes jiste procento z te castky cloveku z te banky, co ti ten uver priklepne). Pak jsi shrabnul penize, a pokuds mel rozum, tise jsi se s nima vyparil do ciziny. Pokud ne, koupil sis velikej barak, tri ferrari, novou manzelku, skrin plnou fialovejch sak, a jezdil ses do prahy bit v hrud, jakej jsi kapitan prumyslu.

(takhle ty devadesatky zas tak uzasne nevypadaj, ale stejne bych si je zopakla - teda ted a dospela, krcit se v koutku a cekat, az prijde nasrana matka z tridni schuzky, ci prvni sexualni "zkusenosti", hodiny telocviku a organicke chemie, to uz znovu zazit nepotrebuju.)
:-)
Tander Lee skotačivý poník na louce s květinami  24.říjen 2014 11:35:30
No prosím. A japok si u tebe dělá další poznámku: "JASAN - mlátí ženu, krade..." Co nám na sebe ještě prozradíš, ty VRAHU!
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet 24.říjen 2014 11:09:21
Ja zas radsi kopam. Kdyz se kryt hejbe, tak si toho nemci moc vsimaj...
Minimálně zemědělská a lesní půda rozkrást šla. Baráky na náměstí, ze kterých šlo dobře prodávat, sámošky na sídlištích, byty, autoopravny...

Kdo byl šikovnej a uměl chytit příležitost za pačesy, ten si nakrad i v Ostravě.

My jsme kradli vánoční stromky, samože víceméně legálně. Koupilo se to za pár korun na polesí, kde dělal fořta tatík jednoho z nás, sami jsme si to nařezali a prodali. Pak jsem za ty prachy budoval plantáže vánočních stromků. Ta snadnost přístupu k půdě, prostě se zašlo na obecní úřad a oni tu půdu sebrali statkům a dali ji nám, páč je přeci mnohem lepší, když na ní bude hospodařit soukromník.

Neříkej, že něco takového na severní Moravě nešlo.
Na tenhle pocit mám Vysockýho.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 24.říjen 2014 10:02:51
Tak veru. :-D Pěkně řečeno.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 24.říjen 2014 9:53:31
Jo, to rozkrádání státu jsem taky všem těm zápaďákům tam někde za Olomoucí záviděl. To u nás taky nebylo. Tady jak se sečetlo, co vlastně je, tak se zjistilo, že na jedné straně jsou hromady věcí, které nikdo nechce (předražené uhlí, nekvalitní ocel, tuny krepového papíru na výzdobu na První máj) a na druhé straně jsou dluhy, které je třeba splatit, a někde mezi tím se krčí jakž takž fungující podniky, často jedoucí jen na dobré slovo, doslova. Od té doby se řeže a je každým rokem líp a líp.
kultakutri okusováno zubatými žabami  24.říjen 2014 9:50:27
Ani mi nemluvěj. Dospívání podnikatelskýho spratka v devadesátkách, to by byl Bildungsroman jak noha. Oproti obecně rozšířené představě to hlavně znamenalo, že smím pracovat, aniž mě někdo ponižoval odměnou.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 24.říjen 2014 9:47:00
poslední řádek neznal jsem
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 24.říjen 2014 9:44:48
Jo jo, flašky jsme taky tahal, a ještě za sběr jsme si mohl nechat, takže noviny, kartony, aj sklo se tuším tehdy ještě vykupovalo, tak toho jsem vždycky nasbíral metrák a pak koukal na pár korun, bo výkupka byla trapná. Dneska už bych musel pomalu mít na těch pár korun na nanuk živnostňák.
Guyver Cum fossa et forca!   sralbotkové - DO KRYTU! 24.říjen 2014 9:40:19
Mně se zase vybaví ta pasáž z Remarqueova Návratu domů, jak nějaký učitýlek nebo co má projev na počest padlých ve smyslu, že "sní věčný sen o rachotu bitev" a je starým fronťákem poslán do prdele. A tohle:

Dělali jsme ho s láskou, péčí, pílí,
aby vám v něm bylo jak u mámy

je jak popis výroby tankodortu z mimibazaru.

czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 24.říjen 2014 9:29:48
Já si u těchto veselých básniček představuji jak se fakt ti dva potkali, s úsměvem, a vedou tyhle řeči... nebo i na fotkách z Ruska, z KLDR, ja jsou všichni vysmátí a odhodlaní.. a přes tuhle představu mi vždycky mozek pormítne ty obrázky tankistů, jak se snaží dostat z hořícího pekla, lezou z poklopů, nohy urvané, přes motorovou jednotku jako přes gril přehozené černé tělo spálené k nepoznání, ten okamžik, kdy erpégéčko vlítne do toho slavně odlitého pancíře a rozžhavená meď to prostříkne jak nic... pak bych chtěl mít nějaký stroj, abych mohl vlézt do hlavy těm lidem, co to píšou, popadnout je za šosy a zamávat s nima a řvát na ně: Idioti!
Tak na uklidnění snad jen jednu básničku, kterou tady mám teď vedle otevřenou, taky náhodou:
Ci co wydali pierwszy rozkaz do walki
niech policzą teraz nasze trupy.
Niech pójdą przez ulice
których nie ma
przez miasto
którego nie ma (...)
niech liczą aż do śmierci
nasze trupy
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 24.říjen 2014 9:25:28
Tohle mi někdo posílal právě minulý týden.
Guyver Cum fossa et forca!   sralbotkové - DO KRYTU! 24.říjen 2014 8:42:33
Zatímco Jasan, jako každý slušný člověk, mlátil přítelkyni.
No začátek devadesátých let....

Tander Lee, cichlasoma_meeki tančili v ulicích z radosti nad získanou svobodou. Ti co věděli o co jde obsazovali pozice a kradli a kradli. A že tenkrát ještě bylo co....
Tander Lee skotačivý poník na louce s květinami  24.říjen 2014 7:26:24
Je zkrátka třeba nová REVOLUCE. Samozřejmě okouní klub důchodcůpamětníků to už asi nespíská, takže musíme doufat, že se trochu vzchopí mladší generace... hm... třeba tigr... Šajze.