Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Občas zažíváme něco, co je natolik bizarní či groteskní, že se to prostě nedalo dokonaleji vymyslet, něco, co se odehrává v tak vhodných souvislostech, že to musel napsat život (osud, bůh) sám.

Tento klub je určen pro vzájemné vyprávění takových zážitků a příhod. Vše od mimořádně povedených přeřeknutí či tiskových chyb přes komické souhry okolností až po osudové zvraty nesoucí punc dokonalého plánu Prozřetelnosti je v tomto klubu vítáno.


r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Danke sehr!
Toho Kudu sem znal, RIP.
Branka do zahrady.
Rejpavej_krtek  
OK, ban.
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Ony se neobjevily na zacatku devadesatych let. Ono se o nich jenom v devadesatych letech uz smelo psat v novinach...
Já vím, v Tyršovce, taky jsem tam chodil. Jen už jsem zapomněl, jak se jmenovalo :-/
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Dík, aber was heisst "kapurka"?
Poblíž bylo sci-fi knihkupectví, takže nákup Dračího doupěte byl dobrodružstvím i bez hraní. Jen mi za útěk asi nenaskákaly žádné XP.
Jojo, občas se skupiny skinů vydávaly řešit "cikánskou otázku" i do naší vsi, kde bylo Romů jen minimum a všichni žili životem bílých. Obvykle když byla nějaká akce, kde se mohli porvat. Místní mládež se pak semkla k obraně místních Romů (kterých bylo ve věku, kdy se chodí na diskotéku, asi tak pět, takže by neměli šanci) a se skiny se porvala za ně (za flašku nebo jen pro radost, že se mohou porvat a ještě z toho mít dobrý pocit).
hi Neměňte si názory s hlupákem, zhloupnete 
Á, omlouvám se, původně jsem chtěla psát do vzkazníku. Tak to se asi budou znát, mamka odtud pochází. Teta tam teď žije. Často jsem tam jezdili.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ano, z máminy strany přes babičku. Mikové byl dobrý hub.
Reakce na | Vlákno  
Wow, dík.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tím jsem chtěl říct, že i když to tam zrovna nebylo až tak vypjaté, tak také bylo určitým způsobem nebezpečné jít přes cikánský dvůr, kolem lavičky obležené romskýma děckama, stejně tak se pořádali občas až brutální hony na cikány, jen tak pro zábavu. Pár excesů bylo (když například XY srazil cikáně někde za Havajem a nějak se to moc neřešilo, protože to bylo cikáně, a taková ta aplikovaná moudra "každá cikánka to chce, ano=ne a naopak gansta power Romů, zejména těch co dostávali kromě dávek i peníze od nějakého člena rodiny v zahraničí, kteří si přetransformovali svou existenční nejistotu a oboustranou šikanu na to, že je ok někoho zbušit), ale asi to nebylo v takovém počtu, jako jinde, co popisujete.

Děda byl docela známou osobností ve fabrice, znal po jménu stovky lidí, kteří k němu měli respekt a to i cikánů, tak ho společně s babičkou vždy všichni zdravili, jenže staří Romové umírají dřív, tak teď ještě babička rozlišuje Romy na "cigána obecného", což je indeferentní paušální pojem "cigáni kričia, cigáni to ukradnú apod", potom na "našich Cigánou". Ty se dělí na Romy z fabriky a jejich potomstvo a na Romy z okolí Mikovej, kterým vozí oblečení a tak.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dobrá věc
dík
dík
vlad_tepes občas dělá  kravinki
dík
youdontknowme  
dík
kultakutri okusováno zubatými žabami 
Připomnělo, jak mámu přepadl cikán a ona mu dala po hubě.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
(teda v Brestově nebyly ty domy, ale také se nejdnalo o osady)
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Například na východním Slovensku v Humennom to bylo způsobeno hromadným propouštěním z gigantu Chemlon a ostatních s.p. v okolí. Nepropouštěli jenom Romy, ale všechny, směrem odspoda nahoru. V Hummenom (na rozdíl od nedalekých osad) a okolí (např. Brestov) se nejdnalo o nějaké osady, ale více méně dvory v 50. zástavbě. Vzhledem k tomu, že najednou nidko neměl práci, tak se začal združovat ve své komunitě více, než před tím, nebylo neobvyklé, že pár pracujících živilo početnou rozvětvenou rodinu. Prostě začali být víc pohromadě, bez práce, bez učilišť a tak dále. Slováci, Rusíni, Maďaři, Ukrajinci a další se také chovali podobně, začali "z nudy" vznikat skupiny takových těch československých kvaziskínů, kteří byli proti všem, malovali na zdi hákáče a nápisy jako metal! a prali se s jinými kvaziskínama a kvazipankáčema a ukrajincema a romama. Do toho nárůst kriminality po roce 90., obrovský rozjezd drog atd.

V druhé fázi, která určitým způsobem pokračuje doteď, se velká část obyvatel všech ras rozjela různě za prací, do Bratislavy a okolí, do Čech, obrovská migrační vlna odjela do VB a USA, odkud vlastně živila ostatní a získávali se peníze na nákup a investice v regionu. Takže se stávalo, že se vraceli chlapi z "turnusů", pořádně nadité šrajtofle, a pod vlivem obdivu těch sedentárních lokálců často velkou část peněz propařili ve své komunitě či rodině. Takže i když někde v rajchu cikán vedle rusína lakovali nárazníky vedle sebe, tak nebylo neobvyklé, že se po návratu při setkání pořádně pod parou porvali na nože, jen tak.

Raketově narostl počet lidí na podpoře, byly docela problémy s dávkama, ty čierna sviňa na podpore slyšel nejeden cikán ve frontě od bílého, který na podporu čekal taky. Romové navíc peníze z podpory utráceli "veřejně", tzn. že den po podpoře se roztočili pípy a nakoupilo uzený a magneťáky hrálý do noci, zatímco bílí utrácejí peníze z podpory "tišeji". Také velkou roli hraje veřejný prostor, zatímco skoro každý bílý v oblasti má aspoň zahrádku, a upíjí se pěkně za kapurkou, cikáni spíše věří ve využití veřejného prostoru, takže jsou více vidět na lavičkách.