Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Občas zažíváme něco, co je natolik bizarní či groteskní, že se to prostě nedalo dokonaleji vymyslet, něco, co se odehrává v tak vhodných souvislostech, že to musel napsat život (osud, bůh) sám.

Tento klub je určen pro vzájemné vyprávění takových zážitků a příhod. Vše od mimořádně povedených přeřeknutí či tiskových chyb přes komické souhry okolností až po osudové zvraty nesoucí punc dokonalého plánu Prozřetelnosti je v tomto klubu vítáno.


janouch ...nezpívám, vystupuju! 
plk
Při čtení článku o Nejkrásnější knize roku http://reportermagazin.cz/kniha-obraz-investice-udelame-havla-jinak/ jsem si vzpomněl...
Na podnikovém večírku zahájil kamarád konverzaci s distinguovaným právníkem, teatrologem, latiníkem, milcem opery a vydavatelem biliografií Rudolfem Leškou takto:
"Ty Rudo, víš, že když se ti přidá před jméno P, je z tebe Pruda Pleška?"
(tazatel byl logicky označen za primitiva)
 
lillyofthevalley   chci tam!
!
Reakce na | Vlákno  
lillyofthevalley   chci tam!
tááám strašá!
Vite, otce, ja jsem za valky ukryl ve sklepe Zida.
To je prece chvalyhodne, to nemusite rikat u zpovedi, muj synu.
No, ja si za to od nej nechal platit.
Tak mel jste s tim nejake vydani, taky to riziko, ze. To zas neni uplne nepochopitelne.
A nemel bych mu uz rict, ze valka skoncila?
 
rionka světlo na konci  ocasu
no, ono se tam nedá jít, ten dům je napůl stržen a tahle část je zasypaná, takže ... hm. :D
schovavaji ho tam dodnes
rionka světlo na konci  ocasu
to mi připomnělo jeden lehce děsivý zazděný sklep, kam předek mého muže při odsunu ukryl německého stařečka... ale umřel jim tam. (detaily by měl povyprávět někdo jiný, nic si nepamatuju)
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Moji slovensko-maďarskou babičku odsunuli na jižní Moravu, neb tam po odsunu tamějších Němců scházeli pracovníci v zemědělství. Můj dědeček byl tak okouzlen tím, jakou má babička jinou mentalitu, že si ji vzal.
 
bergamott  
:))
Manželka měla v rodině případ, který se kolem táborových ohňů vypráví v linii: po Mnichovu odsunutý z republiky jako Polák, v Polsku po okupaci v koncentráku jako Žid, po osvobození upálen Rusy ve stodole jako Němec.
 
kultakutri se vrací do normálního života 
Hm.
Staříček, ročník 1895, se bouřil v Boce Kotorské. V roce 1922 si vzal stařenku, čímž ukončil kariéru námořníka a stal se strojvůdcem; modrá armáda ho vyslala do Dolní Lipové (dnes Lipová-Lázně), kde vesele vegetovalo obyvatelstvo české i německé v souladu. Do lázní ke Schrattovi jezdila pražská smetánka na rozličné odtučňovací a vylepšovací kůry, chlastali jak duhy... a tak. Jak moc se tam vyskytovali nácci a henleinovci, si z vyprávění nepamatuju a nebádala jsem, ale když se zabíraly Sudety, tak staříčci měli půl vagonu na věci, němečtí sousedi od nich odkoupili domácí zvířectvo, zbylý nábytek a takové ty věci za férovou cenu, všichni zamáčkli slzu a tak. Stařenka se odstěhovala k sestrám do Olomouce, staříček byl stále strojvůdcem a vozil různé lidi, kteří neměli přijít do pazourů ouřadům, sem a tam a stařenka je občas schovala v komoře na košťata. Nikdo je nezastřelil ani nic, po válce se odmítli dát do nějakých těch svazů bývalých partyzánů, protože to by přece udělal každý slušný člověk. Zato babička, dcera těchto, po válce tvořila část revoluční trojky, jezdila s pistolí na mopédu a znárodňovala, později taky radostně donášela, mj. na Pelikána a tu jeho squaw, co onehdy dostala medajli a celý život strašlivě nenáviděla Němce, protože za války nemohla chodit do kina, protože ji maminka nepustila po setmění ven.
 
Díky, kdyby bylo cokoli víc, budu rád.
Díky, to je zhruba vše, co o tom vím. Doufal jsem, že stromka by mohla mít odkaz na něco dalšího.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Píšu na mobilu, soz.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Kdyby byla "přilehlá" tak bych tomu i rozuměl...
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
To je oblast přlehlá cestě kterou jsi již minul během jízdy či chůze po této cestě.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Co je to "minulé přícestí"?
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Nácku! (Čti: děkuji, žes to vyřídil za mne.)
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
No - v autobuse se taky občas stojí a pokud dosáhla děcka na madla, tak proč ne.
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Mají MPV nebo jak se jmenují ty rodinné dodávky, kde lze vyndat 2. a 3. řadu sedadel.