Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Sifrovacky.cz - komunitní web, odnedávna v nové verzi, kalendář je teď tam

Nemůžete jet na nějakou akci? Otestujte ji pro ostatní:
sem se píšou nabídky


Kvůli spamovým útokům je zakázáno psaní anonymům. Pokud sem budete chtít něco napsat, musíte se vpravo nahoře přihlásit. Pokud nemáte jak, tak si nejdřív zaregistrujte partnera


Jste dobří? Zkuste se luštěním proslavit!


Máme jen jedno místo. :(
Protože Bedna nemá své fórum, zkusím to i tady. Nehledáte někdo posilu do týmu na Bednu? Nabízím dvoučlenné torzo Jeníčků, poté co ostatní Jeníčci z různých důvodu odřekli svoji účast. Kdo nás znáte, víte, že jsme soutěživý tým, který se snaží dostat až do cíle a nejlépe v jednociferném závěrečném pořadí :-)
 
ziasystems Šváb nebýt brouk. Pavouk nebýt hmyz.  BioLib!
Bylo to těma prsama, já se na nich taky zasekl.
Dort autor nejlepších komentářů 
Některé šifry v Azkabanu se bohužel chovaly jinak než při testech. Např. ten (Ko)Perník v testu vyluštili za 20 minut i úplní začátečníci (i jednotlivci), takže měl ve 4. levelu plnit slot lehké úlohy. Ve hře ho pak nedala ani třetina týmů... Tím se nám zpomalil odchod a zašpuntovaly ty lektvary.
Že bude věž úzké hrdlo jsme věděli, proto jsme tam měli i záložní variantu, že týmy můžou dostat hůlku bez fronty, pokud nechtějí čekat.
 
Telefon jsme dali, i kdyz jinak nez autorsky. Sice jako telefon, ale pres mobilni klavesnici. :-) A resili jsme ho v KFC na Narodni tride, abychom se zahrali a zasli si na zachod. Frontu na lektvar jsem sla stat skoro hned po prichodu a ostatni mezitim zkoumali sklad predmetu.
ziasystems Šváb nebýt brouk. Pavouk nebýt hmyz.  BioLib!
U spirál jsem byl ochotný jet pro nápovědu třeba i do Prokopského údolí do krokodýla.
 
ziasystems Šváb nebýt brouk. Pavouk nebýt hmyz.  BioLib!
Ty spirály byly pěkný, jen když na to člověk přišel sám. Když nad tím dvě hodiny usínal u Martina ve zdi, chtělo se mu zoufale na záchod a pořád se ho ptali kolemjdoucí opilí turisti co tam dělá a jestli není magor, tak to trochu dožíralo :) My se nakonec umístili docela dobře (protože nás bylo 5, ofkóz!), otevřeli jsme dva portály, ale taky nám toho zbyla hora nedoluštěného, takže mi to nepřišlo kdovíjak zasloužené. V první části jsme vyluštili asi jen za 40 bodů, fronta na lektvar až skoro na Střelecký ostrov.
 
Napodobne. Sice jsme byli pod stovku, ale jeden clen nam chybel a sifry v Azkabanu nam vubec nesedly a sli jsme az s davem, coz bylo velke minus na aktivitach, ktere nebyly na davy dimenzovane. Sifra s teckama a nulama nam prisla prekombinovana a az sifry na svobode se nam zacaly opravdu libit. Teda ty spiraly v linearni casti (telefon) byly taky pekny.
Nám to taky moc nesedlo (a podle toho jsme i dopadli, hůř než snad kdy jindy, ani jsme se nevešli do první stovky). Ale taky to mohlo být částečně dané tím, že jsme šli jen ve čtyřech. Z té ranní nelineární části jsme viděli jenom pár šifer. A celou dobu jsme čekali na využití what3words (tři slova, která tě přenesou na jinou lokaci, taková krásná zaklínadla to mohla být) a nedočkali se, protože do toho bodu jsme už nedošli.
ziasystems Šváb nebýt brouk. Pavouk nebýt hmyz.  BioLib!
Mno ale upřímně, přišel vám letošní Matrix povedený? Mi teda přišel poněkud nešťastný zejména ten systém čekání na nápovědy dvě hodiny v kombinaci s některými šiframi v té lineární části (třeba ty tečky a nuly, případně "pružiny", ale to nás napadnout mohlo a ne že jsme tam jak dementi počítali obvody). To, že jsme byli úplně pitomí v rozřazovacím kole považuju spíše za problém na naší straně, ačkoliv přišlo mi, že ze Střeleckého ostrova se odcházelo dost masově až za tmy, takže mohly být startovací šifry i o fous lehčí, aby se pak u dalších stanovišť netvořily fronty. No a některé ty části v té konečné nelineární části, třeba krev, pot a slzy, z toho jsem otrávený ještě teď :) Nějak mi tenhle ročník nesednul, i když neumístili jsme se zrovna zle.
 
Toz se stavim do fronty na 1 clena tymu na Matrix. Mohu nabidnout domaci hovezi vyvar vareny mnou osobne :-) Tym Fast & courious.
 
Nechce se někdo tenhle víkend zúčastnit Matrixu? Chybí nám jeden člen do týmu Squeak. Hrajeme standardně v té lepší polovině, ale ne úplně na špici.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
deti, postdoky, kariera...
:-(
Mormegil Už jste  přispěli?
:-(
Jarní noc se dá strávit všelijak, ale ne Bednou
Moc nás to mrzí, ale v roce 2015 se Bedna konat nebude. Snad napřesrok...
Vaši Svobodní Bednáři
PS. Pokud by chtěl někdo z hráčů posílit naše řady a zvýšit tak pravděpodobnost, že se Bedna v roce 2016 uskuteční, nechť se nám ozve na e-mail info@bedna.org.
 
Palapeli shání testery
Zimní šifrovačka Palapeli (17. 3. 2015) shání testery. Zájemci nechť se prosím ozvou na organizatori@palapeli.cz, budeme jim neskonale vděční! http://palapeli.cz/
 
Civilizace 2014
3.-4. května 2014 v Praze a blízkém okolí
obtížnost pro začátečníky a mírně pokročilé (zkušenějším týmům nebráníme, jen upozorňujeme, nudit se ale nebudou)
registrace běží, limit 50 týmů
http://www.civilizacehra.cz/
 
Dort autor nejlepších komentářů 
http://matrix.velkyvuz.cz/2014/

Matrix 9: Hvězdná brána.
12.-13. 4. 2014 v Praze.
Nábor rekrutů už začal.
 
Lada_NaPALM NaPALM  NaPALMně
NaPALMně 2014
NaPALMně hledá testery pro příští ročník. Ideální kandidáti jsou týmy které jsou schopny a ochotny se během ledna a února sejít a věnovat testování NaPALMně pár (spíš tucet) hodin. Varování orgů: Kdo bude testovat, tak riskuje, že bude litovat, že NaPALMně nešel naostro ;-) Kontakt: napalmne@gmail.com Děkujeme
 
Každoroční shrnutí na webu šifrovačky.cz
Ondra (Roflcopter) zahájil tradiční "anketu" na webu šifrovačky.cz
JiříK