Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímat



Reklama



Jak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
O tom, že to začalo za Mečiara (a s Harabínom na ministerstve a/lebo na najvyššom súde veselo pokračovalo), niet sporu. Ale za Mečiara neboli tie Internety (resp. ich doma nemal každý), takže nemohol celý národ vidieť Paškovcov, ako mlátia chalana s kočkou na ulici, a potom si vypočuť výrok súdu, že skutok sa nestal. Mečiar začal, Fico úspešne dokončuje.
wicked is stealing our jobs 
Demontaz dovery v justiciu na SVK zacala a akcelerovala pocas meciarizmu, dnes sa rozmetavaju drobky.
Vidíte, už si toho všimli.
(Při dnešním gumovém používání pojmů "pravice" a "levice" naprosto o ničem.)
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Jak se Marine Le Pen nenápadně stala kandidátkou levice ve francouzských volbách

http://city-journal.org/html/french-twist-14875.html
 
myslím, že to je trošku mimo, manipulace lůzou pro legitimizaci vlády oligarchů či demagogů není ochlokracie...
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
https://www.respekt.cz/denni-menu/mate-pocit-ze-je-svoboda-v-ohrozeni-vystupte-z-rady-a-ctete-havla-radi-historik-snyder

Cíleno na Američany, ale většina jde aplikovat i ve střední Evropě. (A ohledně bodu dva mě neskutečně sere, jak pokračuje demontáž justice, resp. důvěry v ní, na Slovensku.)
 
...a ochlokracií.
všechno je jednou poprvé, navíc se poslední dobou trošku stírají rozdíly mezi oligarchií, mediokracií a demokracií...
Tander Lee  
Repostnu od japoka sem: The Democratic Disconnect (.pdf). Shrnutí, na Západě (USA a Evropa) stále méně lidí považuje za "nezbytné" žít v demokratické zemi a stále více lidí považuje za dobrý nápad, kdyby vládla armáda případně silný vůdce, který se neobtěžuje parlamentem, volbami a dalšími takovými zbytečnostmi.

To vypadá, že je spousta volných pracovních pozic pro diktátory... (na druhou stranu, podle zjištění nějakých vědců se nikdy nezhroutila demokracie s GDP na hlavu více než 6000$ v cenách roku 1985. Podle toho bychom měli být asi v bezpečí.)

 
Tak rozhodne se tam vejde pás s výbušninama, to je obecně známo.
No a? To bude asi tak stejně "doopravdy".
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  erudovaně komentovat svět kolem
Koneckonců teď v listopadu před soudní budovou pobíhala snacha paní Šabatové zahalená do šátku a s některými médii v patách se snažila vyprovokovat nějakého „národoveckého“ dědečka, co se přijel na soud podívat.
Tak provokace to samozřejmě byla. To, že ji na to spousta lidí skočilo jak ryba na návnadu je jiná věc. Slovo "doopravdy" bych naopak nepoužil, protože nejspíš každý viděl něco jiného - jeden hněv všího lidu, druhý pár nevychovaných/agresivních hovad. Jak to bylo "doopravdy", na to bychom potřebovali video.
Rozhodne. Jak kazdy z cetby Kulhanka vi, pod volnym satkem lze ukryt ctvrtinu vojennskeho skladu. Pod nikabem polovinu a pod burkou cely vcetne podbijeci palice z vyzbroje barabu. Kde se to zastavi?
Určitě je měla pod hidžábem!
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Kdyby nebyla, cituji, děffffka, tak by přišla jen v tangách s třásněma na bradavkách!
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  erudovaně komentovat svět kolem
No ano, není zač, stejně to popsala řada dalších novinářů: všichni viděli paní, co prostě přišla v šátku, a sesypal se na ní hněv všeho lidu. Jenom ten náš Václav Klaus mladší viděl pobíhající provokatérku, co se snažila marně vyhecovat nebohého národovského dědečka svým agresivním oblékáním.

https://www.novinky.cz/krimi/419344-hadky-u-soudu-o-hidzabu-vratte-se-odkud-jste-prisly-slysely-zeny-v-satku.html
Tander Lee  
Děkujeme, že už víme, jak to bylo DOOPRAVDY.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  erudovaně komentovat svět kolem
Pravicový Václav Klaus mladší je rozčarovaný, že kdejaký člověk může žalovat stát a vyžadovat dodržování práva, ba dokonce mu v tom ostatní jsou ještě ochotní pomáhat. Třeba i když ředitelka slíbí, že děvče bude moci nastoupit se šátkem do školy, ale pak se rozmyslí, a rozhodne se regulovat školním řádem listinu práv a svobod. Protože nosit šátek je jako vyhýbat se písemkám.

Ani tento jeho komentář se neobejde bez roztomile vymyšleného příběhu. Tentokráte o snaše Šabatové "provokující" "pobíháním" v šátku "národoveckého dědečka". (Aneb jak to bylo doopravdy).

https://www.novinky.cz/komentare/421165-komentar-kdo-haji-obcanske-svobody-a-ci-vaclav-klaus-ml.html