Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


bigvilik Part-Time   Guru
Ano, skupina Tin, jenže to nedokázali, protože se po seskoku nenašli. Jeden z téhle dvojice (Švarc) zemřel v bitvě o kostel, druhý, Cupal, se v obklíčení zastřelil v lednu 43.
o128 Svět je založen na paradoxu 
Ty cíle ale opravdu byly dva. A tím druhým opravdu měl být EM.
ocs sine ira et studio  OCSite
No, je otázka, do jaké míry je to zásluhou těch pánů, již zmíněnou akci provedli, nebo toho pána, který její provedení prosadil; nebýt (bez diskuse hrdinského) Moravana a Slováka (zatímco Čech je, jak známo, napráskal), prostě a jednoduše by se na ten atentát našel někdo jiný. Naproti tomu nebýt Beneše, nedošlo by k němu (resp. jeho cílem by byl někdo daleko smysluplnější, hodně dobrým kandidátem tehdy byl Emanuel Moravec).

A hovoříme-li již o zásluhách Beneše na našem poválečném členství v koalici, nelze zapomínat, že téměř výhradně jeho vinou se ČR octla na té ne úplně šťastné straně oné koalice, speciálně na straně, na níž bylo nesrovnatelně hůř, než mezi těmi, kdo válku prohráli, srovnej poválečnou historii ČR se Západním Německem nebo s Rakouskem.

nu nepopiratelně Gabčík s Kubišem mají na našem poválečném členství v koalici více zásluh než všichni politici dohromady.
Guyver Pane Jonáš, máte kámen?  A mohla bysem ho vidět?
Tak, že odvahu našli až když už žádné nebezpečí nehrozilo. Dost ostudná vizitka pro národ, který má ve znaku lva. Prase s půllitrem by mu slušelo líp. Dnes už to bůčkařství zase leze na povrch.
o128 Svět je založen na paradoxu 
Dneska ho maj zase.
o128 Svět je založen na paradoxu 
Oni měli přece těch 6let ten strach!!! To se po válce muselo nějak projevit.
ocs sine ira et studio  OCSite
Stran toho probuzení bych byl skeptický; historická fakta spíše naznačují, že šlo o snahu víceméně lživě* přesvědčit nějaké ty Spojence o tom, že bůčko knedlo zelový národ je pod Němci nespokojen a něco s tím dělá.

* Ačkoli až na pár výjimek, jimž budiž nehynoucí čest a sláva, nicméně jichž bylo příliš málo, nedělal. Ani předtím, ani potom. Teprv po osvobození vyrojily se davy partyzánů a jely do pohraničí znárodňovat majetek po vyhnaných Němcích, případně vyhánět a brutálně vraždit ty, již omylem zůstali doma.

o128 Svět je založen na paradoxu 
Tady nešlo o útlak oveček. Mnohem více šlo o probuzení jednoho kolaborujícího bůčko knedlo zelového národa.
ocs sine ira et studio  OCSite
Také měl pravdu -- kdyby to bylo na ovečkách, žije šťastně dodnes; oddělal jej přece starý beran zpoza Kanálu, a to pro dosažení cílů vcelku nesouvisících s útlakem oveček (jenž se tím ostatně o dost zhoršil).
bigvilik Part-Time   Guru
To samé si myslel už i Reinhard.
Tander Lee  
To by byl jiný žánr. Například Obydlený ostrov, kde Kolja pro změnu hraje sociálního inženýra (prograsora) Poutníka. Tam jim mladý revolucionář ten mírný pokrok v mezích zákona dost naruší.
Guyver Pane Jonáš, máte kámen?  A mohla bysem ho vidět?
To, ovšem, autor posral. Mohl vytvořit vzor hrdiny, ale nevytvořil. Typický případ situace, kdy se začnu hádat s autorem.
Tander Lee  
No právě. V tom Leviathanovi ani papálaš neměl zas tak extra ochranku. To už je moderní level smějdovitosti, kdy šmejdi spoléhají na to, že ovečky jsou slušné a nestíhají držet krok s bezskrupulosními šmejdy.
Guyver Pane Jonáš, máte kámen?  A mohla bysem ho vidět?
Výhodné spojení šmejdovatosti a ovcovatosti je pohromou pro každou společnost.
Tander Lee  
Tak podstatou je vždycky to, že šmejdů je o několik řádů méně než těch utlačovaných ovcí.
Guyver Pane Jonáš, máte kámen?  A mohla bysem ho vidět?
Šmejdové na klíčových pozicích mívají k dispozici obstojnou ochranku, ne takové amatéry jako Kikina, takže pokus o jejich sejmutí by mohl být neúspěšný.
Tander Lee  
Tak já se s nimi nehádám. Tenhle nápad mám navíc od jednoho svého kamaráda. Ten to říká každou chvíli - kdyby se mezi tisícovkou utlačovaných vždycky našel někdo, kdo není posera (tj. kdo nemá pud sebezáchovy) a daného šmejda sejmul, tak by se šmejdi postupně vyeliminovali, nebo by si dávali větší pozor. (Marně mu vysvětluji, že lidé takhle nefungujou a že ani on by to se dvěma dětmi neudělal.)
Guyver Pane Jonáš, máte kámen?  A mohla bysem ho vidět?
Vidím že nejen já mám snahu hádat se s autory literárních a filmových děl (bylo by zajímavější napsat to takhle, tahle postava tam vůbec nemusela bejt a celý to mohlo bejt vo něčem úplně jiným...)
Fyfyk v Russia Countdown nevědomky odpovídá na Tander Leeho tady:

"jako uprchlík ve třetí generaci jen hlásím a potvrzuji panu mho, že naše rodina má přesně stejnou zkušenost - pradědeček zdrhl z Ruska s holou prdelí a osmi dětmi (8-25) v padesáti letech. Vyplatilo se to, ale mohl to udělat jen díky kontaktům na socialisty po celé Evropě. Děti ho uživily, značná část jich v ČR dostudovala.
Brácha zdrhl ve třiceti ale dopadl skvěle jen díky kontaktům, které mu zařídily přimo green card.
Kontakty jsou totiž cennější než majetek, který opouštíš."

Řečnická - kde bylo před začátkem krize v Sýrii nejvíc Syřanů...