Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek 
Jirásek: Mezi proudy. Díky za připomenutí, mám tu veselou píseň rád.
http://archiv.ihned.cz/c1-63779450-site-milose-cermaka-novinarina-je-krasna-vec-ale-prachy-si-za-ni-nekoupis

Zajimavy projekt, na neco podobneho (verejnopravni noviny) jsem se nekde na okounu ptal.
 
A naprosto tradiční. Jak svědčí tato píseň:
https://www.youtube.com/watch?v=_7DMcG3UCY0

Verše
bibit ille, bibit illa,
bibit servus cum ancilla...

jsou zcela jasnou parafrází:
https://www.youtube.com/watch?v=Dlr90NLDp-0
Utahovat si z kléru je naprosto OK.
Jo, tohle se řeší už od roku 63: https://www.youtube.com/watch?v=10mMDtpfcQM
Obávám se, že sestru tenkrát vykopli z řádu :-(
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
Při ověřování oficiálního názvu Dominikánské republiky, jsem narazil na tuhle verzi Dominika v podání Veselé sestry: SOEUR SOURIRE : Dominique [1982] (youtube) - je to urážlivé zesměšňování nebo přípustná legrace?
 
Tohle není historie, ale povídka. Zelené čepičky pro filosofy doloženy: http://www.primaplana.cz/news/akademicka-legie1/
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek 
No jo, ale je Jirásek věrohodný zdroj historie? Nic proti němu nemám, ale ten mi přišel tak nějak jako fabulátor. Je zábavné ho číst, i já po něm rád občas sáhnu, jeho historické exkursy beru jako zdroj inspirace, ale dnes už bych na něj byl opatrnější. Jinak jsem od něj četl třeba F.L.Věka a dobře jsem se u toho bavil.
Studentské gardy v roce 1848 - viz Filosofská historie, aktuár Roubínek.
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek 
Žižka byl známý darebák, který ušel trestu jen proto, že se v pravý čas dovedl postavit na správné místo. Císař Josef ... myslíš autora těch reforem, které byly pojmenovány po něm?

Ad zelené čepičky: o koho se má jednat?

Žižka a císař Josef byli taky Čechové. Ale zelené čepičky? Hrůza!
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek 
Jo, já jsem taky Čech, piju české pivo a dnes jsem si dal k večeři ovar, který mi laskavě připravila manželka, přestože ona sama a děti měli k večeři ovesnou kaši. Znáš taky nějakého slušného Čecha nebo jsou to všichni jen smějící se bestie?
 
...ano, I Jiří Vykadil je Čech. I Miloš Zeman je Čech. I Ransdorf, Semtelová a Grebeníček. I Grebeníčkův otec. A to byla nějaká svině.
Sovětští poradci jenom dovezli ty pokrokové metody. A estébáci jsou ve většině případů Češi. Jejich pomahači rovněž. I rabovací gardisti byli Češi, leckdy bývalí konfidenti gestapa.
Protiva: Vždyť i ty mučírny padesátých let fungovaly jen proto, že tu byli sovětští poradci kteří dohlíželi na to, aby se to nikde nezadrhlo.

Ti poradci ale potřebovali dovedné kolaboranty, a našli jich u nás dostatek. I na to konkrétní provádění mučení, sámože.

Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek 
Česká kotlina je proslulá tím, že je tady každému všechno fuk alias putna. I naši muslimové jsou tady klidnější než kdekoliv jinde.
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek 
V praxi by to nic neznamenalo jen proto, že zdejší obyvatelstvo je banda švejků, která při klerofašismu či jiném "-ismu" bude nadávat stejně jako nadává teď. Vždyť i ty mučírny padesátých let fungovaly jen proto, že tu byli sovětští poradci kteří dohlíželi na to, aby se to nikde nezadrhlo. Jakmile se vrátili, tak byli jedna popraveni, druhak i u nás to vychladlo. A v r.1989 se ten režim sesypal taky jen proto, že si s tím nikdo nechtěl pálit prsty.
 
A úplně obhajovat režim jako byl v té době na Slovensku, ve Španělsku, v Portugalsku a v Chorvatsku. Což vše pan Semín a jeho věrní činí.
"V praxi by to nic neznamenalo." Ale ano, znamenalo. To už je skoro jako obhajovat režim, co u nás byl za druhý světový - vždyť to taky tolik neznamenalo.
Bylo by to ještě o poznání horší než to je. Takový mezistupeň mezi Polskem a Saúdskou Arábií.