Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


Elskerstein Ich liebe die Berge!  Mein Lebensraum
Jsi naivní.
Nejspíš si takovou budeš muset sám iniciovat. Ale je to zbytečný, debilové jsou v EUlamentu zastoupeni dostatečně.
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Je někde nějaká petice pro?
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Podepsáno
ocs sine ira et studio  OCSite
Já pro jistotu raději nečtl ani tu českou a zůstal jsem u anglické :)
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Podepsáno, ale kdo, kruciprdel, dělal tu slovenskou verzi? Gramatických chyb jak od absolventa zvláštní školy... :-(
ocs sine ira et studio  OCSite
Ještě tím zaspamuju tady, a už dám pokoj: někdo na DFENSových stránkách měl skvělý nápad udělat pro petici (všichni víme jakou) přesměrování z dobře zapamatovatelné domény, a to by se mohlo hodit: pokud někdo budete mluvit s někým, kdo projeví zájem, ale nebude zrovna vhodná příležitost předávat předlouhé URL, prostě ať si otevře gunban.eu, a je to :)
 
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Na „evropské frontě“ je podle Bara nutné sestavit program pro zablokování vlivu IS mezi tamějšími muslimy. „Protiradikalizační úsilí bylo těžce oslabeno politickou korektností a ideologicky motivovaným popřením náboženských a islámských východisek islamistického terorismu,“ píše. Je podle něj třeba akceptovat, že skutečnou motivací — jak ji vnímají teroristé, zdůrazňuje — je islám.

http://zpravy.idnes.cz/jak-celit-teroru-nazory-odborniku-d50-/zahranicni.aspx?c=A151124_162244_zahranicni_jw
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Je fakt, že možnost relativně snadného a rychlého cestování plus zcela globální média je ... no, přinejmenším zcela jistě novinka relativně poslední doby, a možná taky hlavní příčina überprůseru.
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
To se ale nedá porovnávat — tehdy byl společenský, a vlastně jakýkoli, pohyb celkově mnohem pomalejší. (Tím neříkám, že nesouhlasím ani že souhlasím, jen že takto to nelze porovnávat.)
ocs sine ira et studio  OCSite
To je asi pravda. Nicméně historie ukazuje, že monarchiím typicky trvala cesta k průseru několik set, a v lepších případech několik tisíc let; u demokracií to spíše podle dosavadních zkušeností vypadá na několik, v lepších případech několik desítek let.
V principu mají všechny lidmi zřízená uspořádání společnosti sklon sunout se do průseru. Člověk by až řekl, že za tím bude nějaká zákonitost. Můžeme zkusit posoudit, zda jsou na tom demokracie hůře nebo lépe než oligokracie/omezené demokracie, monarchie či diktatury, ale opět bychom se museli nejprve shodnout na nějakých vyhodnotitelných kritériích.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
As American scholar Janet Rosenbaum put it in an article for ForeignPolicy.com, "Israel has well-known security concerns, but it limits security to the professionals." Whereas Americans laws privilege free access to guns and then restrict them from there, Israeli laws, Rosenbaum writes, "are designed to keep amateurs from carrying guns in the street – even amateurs who have served 3 years in the army.
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
A když už jsem byl v tom, podíval jsem se i na related články. U tohoto je na začátku video, jež je také z našeho — euroamerického — pohledu velmi zajímavé:

http://zpravy.idnes.cz/zastreleni-palestinsti-utocnici-dqk-/zahranicni.aspx?c=A151017_132635_zahranicni_mlb

Je tam totiž vidět, jak vojáci přibíhají k situaci těsně po střelbě, a všichni věnují pozornost zneškodněnému útočníkovi, ačkoliv tam je přítomen civilista, zjevně dost rozrušený a se zbraní v ruce. Nikdo z nich na něho nemíří, nekřičí, aby odhodil zbraň a klekl si s rukama za hlavou atp., věnují se jen útočníkovi a zajištění toho, že už není nebezpečný.
FarsaiD funyny 
Osud většiny zemí s pátou kolonou.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
The only problem is that Israel actually has quite strong gun restrictions and very low gun ownership rates, some of the lowest in the developed world. This confusion has gotten so bad that even Israeli government officials are now chiming in to knock back the claims, though the NRA is seen as a close ally of the U.S. Republican party, which positions itself as strongly backing Israel.

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2012/12/28/israeli-gun-laws-are-much-stricter-than-some-u-s-gun-advocates-suggest/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
A napadlo někoho těm útočníkům také rozdat sbraně, aby to bylo více férové a všichni mohli stejně, ba dokonce ještě více bránit svoje individuální práva?
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Na tomto článku:

http://zpravy.idnes.cz/utok-palestince-na-izraelske-vojaky-d7m-/zahranicni.aspx?c=A151127_083028_zahranicni_ane

je potěšitelná zejména diskuse pod ním. Je z ní vidět, že střetnutí s realitou, ač některé vicepremiérky může rozplakat (o tigrech ani nemluvě), je všeobecně prospěšné.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
No, „expedovat lidi z republiky“ je svinstvo samozřejmě v zásadě kdykoli a jakkoli (dokonce vůči němu mám výhrady i u deportací těch, kdo nejsou občany; a u těch, kdo jimi jsou, je dokonce snad i protiústavní).

Na druhou stranu ale zase to, že kdokoli může volit libovolné svinstvo a nenese za to vůbec žádnou osobní odpovědnost, to je jednoznačně špatně a je to hlavní příčinou průseru, do nějž se v zásadě všechny demokracie (jen různými rychlostmi) sunou.

Samozřejmě, řešením dost dobře nemůže být trestání lidí za volbu; jediným řešením, o němž vím, je omezení demokracie (a na obecné úrovni je celkem jedno jak; nicméně z praktických hledisek se census zdá jako relativně nejméně problematický).

Pozn.: ano, census je velmi obtížně politicky průchodný; jakékoli jiné řešení problému je na tom ale ještě hůř.

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
Zde je databáze eurostatu umožňující vyhledávání a filtrování podle věku a pohlaví u prvožadatelů o azyl: http://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-datasets/-/MIGR_ASYAPPCTZM

Btw. podle UNHCR, které vede vlastní statistiku migrantů a uprchlíků je mužů (definovaných jako 18+) 62%: http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php

A má to taky takový háček, protože na stránkách jeho úřadu jsou všechna interview pana Maasena, ale tenhle zázračně chybí: https://www.verfassungsschutz.de/de/oeffentlichkeitsarbeit/interviews