Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


o128 Svět je založen na paradoxu 
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1107703-afrika-verny-financni-spojenec-ciny-i-po-40-letech
Číňané to prostě nedělají.


Je to tedy z 3. 4. 2013

"Čína v chudších státech masivně buduje infrastrukturu, na oplátku si odváží suroviny jako vzácné kovy, diamanty nebo ropu. Kritici proto hovoří o novodobém kolonialismu."

Ale je to ČT to pro tebe není věrohodný zdroj.
Takže když třeba sedmnáctiletý syn začne brát drogy, tak si vezme vše, protože potřebuje na drogy a je to vlastně úplně v pořádku :)

Nebo někdo rozhoduje vlastně víc? Ale když rozhoduje víc, není vlastně nejvyšší mezi rovnými? Není to vlastně stejně nefunkční komunismus (tzn. vlastně vůbec ne komunismus) jako ten reálný?

Nebo manžel si chce koupit nové auto, takže vezme celoživotní úspory - aniž by se zeptal, to jaksi v komunismu není třeba - a koupí auto. To taky není moc ideální postup. Ona celá ta premisa "kolik potřebuje" je totiž sakra vratká. Kdo o tom bude rozhodovat?

Podle mě rodiny fungují na vhodné kombinaci altruismu a egoismu - dělám dobro pro rodinu, protože chci, aby rodina fungovala pro mě. Čistě altruisticky-komunistické rodiny jsou nesmysl, byť někteří jsou schopni si to ohnout.

Rodina je dohoda dospělých mezi sebou - tzn. zhruba demokracie (ve smyslu ne většiny, ale toho, že když se nedohodneme, zapracujeme na kompromisu) - a totalita dospělých vůči dětem, nahrazovaná demokracií jak stárnou.

Samozřejmě ideálně. Je spousta rodin, který jsou totalita beze zbytku. Jsou jich plný novinový černý kroniky.
Reakce na | Vlákno  
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Tak za prvé, ani jedno z toho není pravda — vždycky je někdo línější a někdo pracovitější apod., a tedy nepřispívá dle svých schopností, a vždycky je někdo obratnější a někdo míň, a tedy dostává podle toho a ne podle potřeb. Za druhé i pokud bychom to přijali jako jakousi aproximaci života v rodině, nedělá to z toho ještě komunistickou myšlenku: tou se to stává teprve tehdy, když to někdo chce aplikovat na celou společnost (asi jako myšlenka, aby na sebe kamarádi nepráskali před učitelem, není zločinecká, a takovou se stává teprve tehdy, když ji někdo chce aplikovat na mafiány a policejní vyšetřovatele; je nutno rozlišovat, milý Watsone, pečlivě rozlišovat!). A konečně za třetí tahle myšlenka není základem, na němž komunisté chtěli společnost budovat, je spíše jakýmsi ideálním popisem jedné z rámcových podmínek cílového stavu, k němuž to budovaní mělo dospět.
Reakce na | Vlákno  
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek  smrt
Dočetl jsem akorát k tomu krokodýlovi ..... další výplody byly již pod hranicí osobní lenosti a kritického myšlení. Raději si půjdu sednout na WC s detektivkou než tohle.
Kazdy prispieva. Podla toho kolko vie. A dostava kolko potrebuje.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  rada internetu a srdce
Tohle je tak retardovaný klub, ještě že tu můžu mazat příspěvky.
 
IMO na komunismu nefungují rodiny. A pokud ano, pak je dost lituju.
Reakce na | Vlákno  
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Jo aha, my hrajeme hru na předefinovávání významu slov a vytváření absurdních slovogrup! Hmm…

No fuj, vrať kdysi slanou na pobřeží nebo rozhodně vrkej pod žádné…


Vysvětlivky, čili slovník předefinovaných slov:
no — tak
fuj — hele
vrátit — dát si
kdysi — něco
slaná — dobré
na — k
pobřeží — večeře
nebo — a
rozhodně — ne
vrkat — plést se
pod — mezi
žádný — dospělý
Reakce na | Vlákno  
Myslim ze ano.

Zamienas si komunizmus (na ktorom funguje vacsina rodin) z tym co z touto myslienkou spravili pani vydavajuci sa za komunistou
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek  smrt
Jo, například já. Klaus už obrátil skoro o 180 stupňů a tak se bavím sledováním těch jeho názorových veletočů. Zatím ještě ale ani nedošel k rozhodnutí, zda má máslo na hlavě a nebo máslo v hlavě.
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek  smrt
Oni musí leda tak umřít. Sám jsi psal, že je Čína vytlačila z Afriky, a než zruinuje kapitálový trh je jen otázkou času. Mám takový dojem, že již existuje skupina zemí, které si říkají BRICS a mj. mají za cíl likvidaci dolaru jakožto světové měny.
V poradku, ale je to trochu v nesouladu s tvrzenim "že Číňané to prostě nedělají".
Tak zas je to země s víc než miliardou obyvatel. Před 20 lety bys ve stejně zalidněné oblasti Evropa-USA podobných reportáží mohl chrlit taky hromady.
Zatim mi z reportazi o rakovinovych vesnicich docela mrazi. Je samozrejme mozny, ze se snazi, a jen sem tam zapomenou na nejakou vesnici s par miliony obyvatel :)
To je přirozené, jak vznikne střední třída, která jinak diskontuje čas než špatně placení chudí, ihned ji začne zajímat osud jejích dětí=životní postředí. Klaus má v tomhle pravdu, společnost, která vytvoří střední třídu si starost o životní prostředí povýsí na veřejný zájem. Stane se to v Číně, v Indii, všude. Kromě Ruska, které je tak velké, že obrazně řečeno tvoje sračky jsou porblémem někoho jiného.
Velmi pěkně.
To už taky úplně neplatí. Snaha o ochranu životního prostředí je i v Číně docela zřejmá. Jsou jen o pár let později - najdi si jak vypadla Rýn ještě někdy před pouhými 40 lety. AFAIK tak zhruba jako Žlutá řeka dnes.
Ti raději likvidují prostředí ve vlastní zemi.
Mám dojem, že tu větu říkal člověk, co dělá v Burundi rektora nově zřízené univerzity. Sice od něj lze očekávat určité emoční zkreslení, ale obecně bych mu věřil.

Co motivuje Shell k tomu, aby bez zábran bezohlednou těžbou likvidovala ekosystémy v Afrických zemích, je nedůležité, důležité je, že Číňané to prostě nedělají.

o128 Svět je založen na paradoxu 
Myslím, že je to zčásti vina škol a jejich ideologického působení.

Dočetl jsem až sem. Ale jinak k pozasmání dobrý.