Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


Se neomezuj, jenom řekni, jak zařídíš, aby dobrovolně pomřeli.
Poslední poznámka (že si to nerozmyslím hned...): když já si zlomim s opt outem nohu, nijak mě to limitovat nebude, zdravotní platím, zaměstnavatel mi dá tolik sick days, kolik budu potřebovat, případně delší neschopnost pokryje pojistka. Chápu, že budou lidé s jiným nastavením financí, ale proč se mám kvůli nim omezovat?
 
Jestli z toho vystoupí lidé se základkou a níž, pak mám šanci, že moje děti se dožiji velmi nízkých daní, protože sociální systém nebude živit takové množství lidí.
Zlomil nohu? Komerční pojištění, neznáte? Velmi příjemné. Taková věc, která při nenadálé události vám da násobně víc peněz než tam vlozite, na rozdíl od sociálka.
Souhlas.
Mori: Tady jde ovšem o oboustranné působení, myslím. Oni ti Němci mají tu podstatnou výhodu, že nemají za ministra financí estébáka, co si tam přišel hlavně mastit vlastní velkoprůmyslnickou kapsu.
Otázka (od Mori) ovšem zní co uděláš s lidmi, který z tohohle udělají opt-out, pak si třeba zlomí nohu a zkrachují. Nebo si nedají stranou a skončí na ulici.

Jako jo, před blbostí se nedá chránit, ale když umožníš opt-out, tak ti IMO některý idioti prostě odejdou. Podnikatelé s tím tak nějak už podnikají, ale na podnikání už potřebuješ vychcanost nebo inteligenci. Představ si, že z toho hromadně (protože skvělý systém, můžete ochcat vládu, uložte si všechny peníze v naší kampeličce) udělají opt-out lidi se základkou a níž.
Nejde o nenechat chcípnout, ale o podojení kohokoliv s mírně nadprůměrným příjmem.
Tander Lee  
Jednak bych řekl, že to je trochu nadsazené (tj. ten řemeslník se mírně vytahoval) a ani tak to není srovnatelné s tím německým. Nebo mi chceš tvrdit, že němečtí řemeslníci dělají za 10 euro na hodinu? Navíc tedy ono těch 50 měsíčně zní bombasticky, ale když se to správně započte, tak to vlastně moc není.

Protože kachlikář, který dělá někde ve větším regionu, například (podle mého odhadu) projezdí tak 6000 měsíčně na benzinu (z čehož, BTW, státu zaplatí 4000 na daních), další 2 až 4 tisíce jsou náklady na to auto samotné. Pak reálně potřebuje různé pracovní vybavení, které v profi verzích nebývá úplně zadarmo. Platí nějaké zdravotní a sociální pojištění, minimálně asi 5000 Kč.

Reálně mu zkrátka z těch 50 zbude 30 až 35 tisíc "čistého", z čehož ovšem musí (by měl) pokrýt řekněme měsíc dovolené a dát si nějakou rezervu na nemoc (protože nemocenskou má od státu placenou až od druhého měsíce) a na "hubená" období, kdy je třeba 14 dní bez práce, protože nesežene zakázku (to se stává i těm dobrým).

Ve výsledku se pak dostaneš k tomu, že kvalifikovaný řemeslník, který lítá jako tydlít od rána do večera (10 hodin denně 6 dní v týdnu) má na měsíc disponibilních 25 až 30 tisíc Kč a nulové zajištění od státu. A státu sice nezaplatí nic nebo skoro nic na dani z příjmu fyzických osob, jenže na pojistném, spotřební dani a DPH z použitého materiálu vygeneruje státu 150 tisíc za rok i tak.

???
Což by ovšem potřebovalo systém, který by vás skutečně byl ochoten nechat chcípnout hlady, pokud si nenašetříte (a ten zcela zjevně v Evropě nemáme).
Škoda, že jde až o důchod, cosi takového už v produktivním věku by se dalo využít k odstranění té nezodpovědné části populace a jiných mimibazarů <absurdičník>
Rozumíš pojmu opt out? Živnostník platící minimální odvody počítá s minimálním důchodem. Ja chci totéž. Dle jednoduchých počtu jsem i se započtem rodičovské oproti sociálnímu pojištění ve velkém mínusu, a do pěti let mínus bude takový, že mi vyrovná průměrný důchod po dobu 15 let. Mně a mnoha dalším se tento systém nevyplatí, je méně výnosný než kdybych odvody na sociální pojištění uložil na běžný účet.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Aha.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  Брексит наш
Nevím, možná v tom našem někoho, kdo tvrdí, že prvním krokem ku zdravé a ekonomicky zdatné společnosti je posunutí dne daňové svobody na dříve.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  Брексит наш
Což reálně znamená jenom, že budeš pobírat všechny výhody státu, aniž bys do něj přispíval.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Ve kterém ze známých vesmírů by něco takového mohlo kohokoliv překvapit??? Leda bys to myslel jakože „jenom o den později, a ne až o měsíc, jak by člověk v merkelistánu čekal“… To pak jo, to by překvapit mohlo.
Pokud stát neumožní legální opt out z důchodového a sociálního pojištění, budu podporovat ten nelegální. Jednoduché.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  Брексит наш
To tě asi překvapí, že podle tvého odkazu má Německo "den daňové svobody" (aka svobody neplatit silnice, policajty, hasiče a učitele co vesele využívám) dokonce o den později. O Švédsku třeba ani nemluvě.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Půl roku na nenažraný stát, půl roku pro sebe. Nice.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?