Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
!
TP: Podívej se na směr, který tato generace dala politickému vývoji, a možná své mínění o její nedegenerovanosti změníš.
2stein: Ale lidi v době internetu jsou debilové.

Jsou "lidi" větší debilové než ti, kdo o nich mají rozhodovat?

Zweistein: Tohle je kikotske tvrzeni protože právě tohle se neděje.

Tohle je kikotské tvrzení, protože právě tohle se děje. I pokud má nějaké dítě kontraindikaci na očkování, pak se téměř okamžitě objeví nátlak na lékaře, výhrůžky atd.

Wolfii: Ano, myslím, že to za to stojí.

Co přesně stojí za co? Ty srovnáváš naprosto nesmyslná čísla — společnost úplně bez očkování a společnost s očkováním bez navrhovaných represí. Já ale mluvím o společnosti, v níž je očkování k dispozici, a jde jen o to, zda chceš pod výhrůžkami nutit k očkování i těch pár promile (nebo klidně i procent, pořád je to za kritickou hranicí) dětí, co je rodiče nechat očkovat nechtějí — ať už k tomu mají důvody medicínské, nebo třebas věroučné.

Wolfii: Můj druhý odstavec je právě to podstatné sdělení. Uvědom si, jak zrůdnou ideologii propaguješ, když se zastáváš státu, který je ochoten ve jménu povinného očkování (včetně velmi těžko zdůvodnitelného a pochybného) dokonce i rozbíjet rodiny.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
A co jsem tak koukal, generace která prodělala plošné očkování proti pravým neštovicím není nikde na světě nijak degenerovaná, poškozená.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Ta proočkovanost české společnosti a neexistence např. pravých neštovic ovšem souvisí přesně s tou represí.
Kuzma: To jsou přesně ty prázdné frázovité kecy. Nikdo nedokáže nijak objektivně určit hranice svobod jednotlivých lidí. Hlavní je ale, že ten argument o stádní imunitě je naprosto invalidní, protože proočkovanost české společnosti je téměř stoprocentní, těch neočkovaných dětí je z tohoto hlediska množství zanedbatelné, takže to rozhodně není žádný věcný důvod k represím.

V podstatě jediný důvod k represím je státní totalitarismus, v jehož jménu shodně chrochtají bolšani, fašouni i náckové.

V každém případě se asi jednalo o dost divnou osobnost a lze předpokládat že škodila záměrně. To podezření proti ní bylo dost silné, přesto odmítala vyšetření.
Okej, moje chyba (ten článek je, btw, jen trochu hůře přeložená anglická Wikipedie). I tak - vzorky jí odebrali až ve vězení, kam ji dostali nuceně. K doktorovi nikdy nešla a byla přesvědčená, že je kompletně zdravá a že vina není na její straně.
"Mary byla prokazatelným bacilonosičem a odmítala se přesto podrobit operaci žlučníku, zásah byl tedy na místě."

To se prokázalo až po smrti, jen tak mimochodem. Za jejího života to byla jen domněnka a museli by ji nejdříve operovat, aby to prokázali. Tedy to samé jako "přístroj máš".
...viz prístroj.
Zásah úředníkem bych chtěl vidět. Na ten by ale byl zapotřebí Car-Puška. nebo aspoň totach. No, představuju si úředníka jak zasahuje proti Tyfové Mary:

...a to jako já?
Jo.
A vážně musím?
Jo
Mám ženu a děti...
Zastupujete krále!
...tak já teda du...

Rozhodně bych neřekl, že jde o stejný způsob. Mary byla prokazatelným bacilonosičem a odmítala se přesto podrobit operaci žlučníku, zásah byl tedy na místě. To, co tvrdíš, má charakter "...ale prístroj máš!"
Plus Tyfová Mary nakazila 50 lidí a tři umřeli (pravděpodobně více, ale není to prokázáno), to je přeci podle tebe nic, třeba ve srovnání s českou úmrtností na očkovatelné nemoci, proč ji tedy "vůbec" zavírali, nedá mi se zeptat. Pokud několik desítek až stovek mrtvých není důvod očkovat, proč by se měla zavřít jedna osoba, která nakazila a zabila "jen" tři lidi. Je to její svoboda jít a vařit a oni si mají dát pozor.
Ona ohrožuje společnost, lidi kolem ní, tyfem. Podle tebe by tedy proti ní mělo být zasaženo, klidně i úředníkem.

Neočkovaný jedinec, který očkovaný být může, ohrožuje lidi kolem něj stejným způsobem, protože inkubační doba a občas extrémní nakažlivost. V okamžiku, kdy se projeví nemoc, aby mu to mohlo být prokázáno už je pozdě. Stejně jako u Tyfové Mary bylo v okamžiku, kdy ji zavřeli, už pozdě, možná pro desítky lidí. Co tedy brání v zásahu úředníka proti nakázání očkování, které toto riziko minimalizuje?
Ehhh - sisyfilis! Busbyho židle NPKC?
Argumentovat Tyfovou Mary v případě povinného očkování je poněkud mimózní.