Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


Guyver Cum fossa et forca!   sralbotkové - DO KRYTU! 30.říjen 2014 19:44:34
...promluvil budoucí šedý mor.
Guyver Cum fossa et forca!   sralbotkové - DO KRYTU! 30.říjen 2014 19:43:13
Jsem rozený hazardér.
Šnek tu vůbec  není 29.říjen 2014 11:47:53
Děkuji, přečetl jsem si to tedy od toho posledního Nevertheless.
mpts Suit yourself, it's up to  you. 29.říjen 2014 7:43:07
Mně se jej podařilo udržet, ale ono — ač zábavné — to není až tak podstatné. Dobré je však dočíst to do konce, v těch posledních odstavcích dojde k zajímavému obratu.
Šnek tu vůbec  není 28.říjen 2014 12:17:20
Po několika odstavcích jsem ztratil přehled, kdo s kým.
mpts Suit yourself, it's up to  you. 28.říjen 2014 9:50:42
Šnek tu vůbec  není 27.říjen 2014 18:38:52
Jasan: Inu, pokud jsi ochoten používat pojmy "zajímavě" a "podložený" v souvislosti s něčím takovým, tak asi fakt nemá smyslu, abychom o tom diskutovali.

Ten článek je esence prázdnoty. Ukazuje na problémy, které jsou všeobecně známé (tedy vůbec to není tak, že by to bylo něco, co moudrý autor vidí, zatímco hloupí čtenáři si to neuvědomují), ale jenom plká okolo bez pochopení souvislostí a bez napsání čehokoli samostatného, nového, objevného, ba bez napsání čehokoliv, co by bylo více než jen hospodským povídáním o zkaženosti světa.

Imho ten článek píše o něčem, co nevidíš, protože to nechceš vidět, proto se ti zdá, že nepíše o ničem.

Píše o tom, že společnost, založená na idividualismu a osobní svobodě se co nevidět složí. Není to extra nový pohled, ale je tu zajímavě podložený.
Shake krmte troly!  27.říjen 2014 17:23:22
No nevím, ale vzhledem k tomu, že se prý polovina manželství rozvede a kvalita zbylé poloviny nemusí být kdovíjaká, je sňatek hazardní záležitost. Přitom nejde o týdenní výplatu. A pokud už si nejsem jistý, tak je nejspolehlivější postup být sám a hledat až do naprosté jistoty. Která možná nepřijde, ale aspoň si to nebudu vyčítat.
o128 Svět je založen na paradoxu  25.říjen 2014 16:24:57
Chybí mi tam hlubší důvody, kdo chce spíš být sám. Jestli muži nebo ženy. Jestli je to důsledek růstu životních nákladů. Předpokládám, že je to spíš problém mužů. Tedy zatím.
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet 21.říjen 2014 11:16:42
Spravne, je cas vyhynout. Stejne je to tu samej debil, nebo blbecek. Za par let tu v rozvalinach nasich mest bude jen vitr virit prach a obcas projede horda dzihadistu na velbloudech.
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek  21.říjen 2014 10:37:14
Dnes při vyřizování e-pošty se mi povedlo zakopnout o toto. Dávám jako námět k zamyšlení. Účastníci též mohou přispět svými vlastními postřehy či zkušenostmi.
mpts Suit yourself, it's up to  you. 8.říjen 2014 7:56:41
Heather Mac Donald: Ferguson’s Unasked Questions
http://www.city-journal.org/2014/eon1006hm.html

[…]
The press quickly developed a formula for reporting on the “unrest,” as the media still call such violence: select some aspect of Ferguson’s political or civic culture; declare that feature racist, by virtue of its being associated with Ferguson; disregard alternative explanations for the phenomenon; blame riots on it. Bonus move: generalize to other cities with similar “problems.”

Some examples: Ferguson’s population is two-thirds black, but five of its six city council members are white, as is its mayor. Conclusion: this racial composition must be the product of racism. Never mind that blacks barely turn out to vote and field practically no candidates. Never mind that the mayor ran for a second term unopposed. Is there a record of Ferguson’s supposed white power structure suppressing the black vote? None has been alleged. Did the rioters even know who their mayor and city council representatives were? The press didn’t bother to ask. But this “problem” is disturbingly widespread, in the media’s eyes: MOSTLY BLACK CITIES, MOSTLY WHITE CITY HALLS, announced a New York Times front-page story on September 29, complete with a sophisticated scatter-graph visual aid.
[…]
Guyver Cum fossa et forca!   sralbotkové - DO KRYTU! 6.říjen 2014 20:49:30
Jinými slovy: pokud spadají do kategorie "bolestínský šedý mor". A jelikož jich je málo, budoucnost je nejasná Rozuměj: čím dřív vymřou, tím lépe pro lidstvo.
Guyver Cum fossa et forca!   sralbotkové - DO KRYTU! 6.říjen 2014 20:47:28
Ten článek je především bolestínský výlev emocí. Nic víc.
Shake krmte troly!  6.říjen 2014 14:35:24
Lidé reagují správně na spoustu věcí, které nechápou.
"Jenom lidé kteří to pochopí, zareagují správně. A jelikož jich je málo, budoucnost je nejasná."

To je tak ošklivě elitisticky hulvátsky nadřazené… takovým hezkým způsobem :) To samé se určitě tvrdilo o eugenistických statích~
o128 Svět je založen na paradoxu  5.říjen 2014 17:31:25
Ten článek je o bezradnosti lidí. Dříve tak sebejistých. Naznačuje, a možná i nenápadně propaguje, řešení.
Vlastně je maximálně aktuální.

LN jsou pravicový deník. A pravicové řešení je nic nedělat a využít této oscilace. Proto je i tak dlouhý. Nemá nacházet řesení nějakým, snadno popsatelným spůsobem. Má, jako dost jiných článků, jenom navodit tu "správnou" atmosféru.

Jenom lidé kteří to pochopí, zareagují správně. A jelikož jich je málo, budoucnost je nejasná.
Šnek tu vůbec  není 4.říjen 2014 20:49:02
(1) Ten článek nekritizuje nedostatečnou schopnost lidí udržet pozornost delší dobu. Ten článek nekritizuje v zásadě nic, a současně kritizuje všechno. Je to takové povídání, kterých se dá napsat spousta, ale která nepřinášejí žádný nový pohled ani žádnou novou cestu.

(2) Text v tomto smyslu zbytečný může být klidně krátký, a nemusí být ani nudný. Problém je v jeho zbytečnosti, nikoli v délce nebo nezáživnosti.

(3) Nešlo by prosím udělat něco s tou interpunkcí a gramatikou? Sice jsi napsal jen odstaveček, ale udělalo se mi z toho fakt špatně. To je další faktor, který znesnadňuje diskusi — proponenti určitých postojů se často projevují bolestivě, ovšem nikoli obsahem (že by třeba poukazovali na bolestivá místa současného světa), nýbrž formou.

Guyver Cum fossa et forca!   sralbotkové - DO KRYTU! 4.říjen 2014 20:44:59
Mně ten článek připadá především jako vzdychání šedého moru nad zkažeností doby. Poznámka k mé osobě: když mi takovýhle fňukal přijde do práce, tak mu řeknu cosi soustrastného ve stylu: "No jo! Ty mladý dneska přivazujou na klacky šutráky a nosej samicím kytky místo toho, aby je bacili do kebule a odtáhli za vlasy!" A šedej mor je radši zticha.