Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ogreReklamaVadí Vám pomalé soudy? Měli by být soudci odvolatelní? Jste pro trest smrti? Co si myslíte o nezávislosti soudní moci? Věříte v Kajínkovu nevinu? Má v dnešní době smysl soudit se o 10.000,- Kč? Myslíte si, že devětadvacetiletý člověk nemůže být dobrý soudce? Už na Vaše dveře někdy klepal exekutor? Mají soudci větší plat, než si zaslouží? Nechápete justiční systém v ČR? Chtěli byste se stát přísedícím? A zapisovatelkou? A jaký je vlastně Váš názor na princip neúplné apelace v odvolacím řízení :-)?

Co by se tu mělo a mohlo:
- diskutovat o našem justičním systému (soudech, ministerstvu spravedlnosti, vězeňství,...),
- rozhořčovat se nad aktuálními kauzami,
- probírat právní úpravu,
- vymýšlet zjednodušující návrhy a jednoduché recepty na zlepšení stavu,
- radit ministrovi, soudcům, statním zástupcům a advokátům, co mají dělat jinak,
- a semlít i všechno, co s tím souvisí.

Cenzura je výjimečné opatření. Autocenzura je lepší.


flegmaticka   23.březen 2013 21:03:15
No jo, jenže zákon (ať už občanský nebo obchodní) žádný takový nárok z vad jako "zaplacení ceny opravy" nezná. Jako nárok z vady si můžete vybrat, že je vám prodávající povinen věc bezplatně opravit (ať už sám, pokud to umí, nebo pomocí třetí osoby, ale opravu musí zajistit a zaplatit prodávající, jak a kým, do toho vám nic není). V případě, že prodávající svou odpovědnost neuzná, můžete na něj podat žalobu ve smyslu, aby mu soud uložil provedení opravy, po dobu soudního řízení věc neužívat (nebo užívat i s tou vadou) a čekat několik let, jak to dopadne, protože jestliže si necháte věc opravit sám, žaloba pozbude smyslu. Nebo můžete zajistit důkazy, že věc měla vadu (samozřejmě v daném případě akreditovanou zkušebnou, která spotřebu změří "v laboratorních podmínkách", tedy se vyloučí vliv nesprávného stylu jízdy a podobných faktorů), poté si věc nechat opravit a jako nárok si zvolit slevu z ceny, tak přibližně ve výši ceny opravy. Mezitím s tím autem můžete jezdit, prodat jej, zkrátka udělat s ním cokoliv, na uplatněném nároku to nic nemění.
SJ Etiamsi omnes  ego non. 23.březen 2013 7:54:46
Šalamoun dřív bombardoval soudy odkazy na své články, ale už asi přes rok nic nepřišlo. Buď je zablokovali, nebo se na to vyprdli.
xxl A tak...  23.březen 2013 0:12:09
Chjo, asi o nich nebylo dlouho slyšet. Nemá někdo z Ústavního soudu účet u České spořitelny (sKarty :-P)?
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman  22.březen 2013 15:57:06
To je na tom to nejvíc fascinující, že jde jednostranně zahrnout i cizí majetek ....
xxl A tak...  19.říjen 2011 21:35:03
Podrobnosti mimo článek neznám, ale trochu se mi to nepozdává, aneb kdo je teď zapsán v katastru jako vlastník? V článku se píše, že KN změnu vlastnictví zapsal, takže vlastnictví by mělo být zapsáno na Prologis. Nepíše se, že by se to mělo změnit.

Správce ty pozemky z nějakého důvodu zahrnul, ale (v IZ se natolik nevyznám) to nemůže znamenat změnu vlastníka. Vylučovací žaloba v insolvenci je IMHO stejně jen procesní, takže s ní nemohou být spojeny účinky změny vlastníka.

A pokud se správce něčeho domáhá, nebo naopak, tak musejí jít cestou klasické žaloby na určení vlastnictví, tohle v incidenčním sporu asi nevyřeší.
Tak ve hře je hodně, tudíž by na to s klidem bylo...
U toho Proglosisu je yajímávé, že se má jednat o velkého hráče, přitom v kauze se choval jak úplný hlupák. To trochu smrdí podmáznutím pár lidí u nich.
Tak to je hodně smutný kino.
ocs sine ira et studio  OCSite 19.říjen 2011 19:57:32
No, ono je spíše obtížné najít v naší justici něco, co by zajímavé a kreativní nebylo.

U mne zatím vede toto.

captainn di se zahrabat někam do baněk,  ty zrůdo 22.září 2011 21:39:49
Tak on se tak projevuje především mediálně, žel to není jediný druh paseky, co za sebou nechal.
Altaroffilth   22.září 2011 16:09:26
Jo, tak těhle je dost. Že znalecká specializace na autorské právo odporuje zákonu zatím nikomu moc nepřišlo divné (až na pár článků, třeba v prvním rádci). Právnická fakulta UK to má taky.
No on se "profiloval" jako specialista na autorske pravo v oblasti IT.
Na co ma ale vlastne kulate razitko netusim a nezjima me to tak, abych to zjistoval.
captainn di se zahrabat někam do baněk,  ty zrůdo 21.září 2011 23:59:59
Tohoto pána nepřipomínat.
Altaroffilth   21.září 2011 23:56:15
Pikantní na tom je, že znalec se k právní stránce věci vyjadřovat nesmí. Hodiny soudního lékařství s jakousi autoritou z lékařské fakulty mne přesvědčili, že je to dobře.
Pote, co jsem si precetl tri posudky ruznych znalcu "z meho oboru", jsem ztratil i ten malinky zbytek iluzi, ktere jsem jeste mel.

Primo exemplarnim pripadem je tady Smejkal, ktery se v IT chvilku tesil povesti "no on do toho zase az tak nevidi ale vyzna se v pravni strance problemu" a ve stejne dobe mi o nem jeden pravnik rikal "je to spickovy IT odbornik, akorat to pravo holt nikdynopravdu nestudoval je to zatracene poznat".
ocs sine ira et studio  OCSite 18.září 2011 15:51:33
Kdyby soudil Vševědoucí... kdyby...
Altaroffilth   16.září 2011 19:29:28
Jj. To je fakt libůstka. Krok k jejich omezení to určitě není.

Na druhou stranu (pomineme-li extrémy typu špatně vypracovaných a copy-pastovaných posudků), nebyl bych úplně přísný. Soudce (státní zástupce,...) z logiky věci rozhoduje autoritativně ze své pozice, v případě samosoudce bez fóra (babičkovský test je prima, ale blbě se na něj aplikuje osř a do odůvodnění si ho člověk taky nezapíše). I když je to trošku drahá sranda (ve všech ohledech), znalecký posudek může i v relativně jednoduchých věcech podat nějaký odbornější náhled na problematiku, a i když kritika užívá námitku že to či ono "ví/mohou zhodnotit všichni", imho to tak být zdaleka vždy nemusí. A asi lepší znalčák, než denegatio iustitae.

Ale jak říkám, to platí na zlomek v současnosti zadávaných. Já jejich fanouškem zrovna nejsem, nato jsem jich viděl moc zmršených (popř. párů - s revizním, který tvrdil naprosto suveréně pravý opak), nicméně kdyby za něco stály... kdyby...
XXL: Tak ne. Přemýšlím, kde to mohlo být...