Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ogreReklamaVadí Vám pomalé soudy? Měli by být soudci odvolatelní? Jste pro trest smrti? Co si myslíte o nezávislosti soudní moci? Věříte v Kajínkovu nevinu? Má v dnešní době smysl soudit se o 10.000,- Kč? Myslíte si, že devětadvacetiletý člověk nemůže být dobrý soudce? Už na Vaše dveře někdy klepal exekutor? Mají soudci větší plat, než si zaslouží? Nechápete justiční systém v ČR? Chtěli byste se stát přísedícím? A zapisovatelkou? A jaký je vlastně Váš názor na princip neúplné apelace v odvolacím řízení :-)?

Co by se tu mělo a mohlo:
- diskutovat o našem justičním systému (soudech, ministerstvu spravedlnosti, vězeňství,...),
- rozhořčovat se nad aktuálními kauzami,
- probírat právní úpravu,
- vymýšlet zjednodušující návrhy a jednoduché recepty na zlepšení stavu,
- radit ministrovi, soudcům, statním zástupcům a advokátům, co mají dělat jinak,
- a semlít i všechno, co s tím souvisí.

Cenzura je výjimečné opatření. Autocenzura je lepší.


cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Beze slov
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Vzhledem k tomu, že klip točila BSA, tam bude asi opak. Ale součástí trestu není, že nesmí natočit další klip, kde řekne co si skutečně myslí :o)
ocs sine ira et studio  OCSite
Pokud v tom klipu vysvětluje, že a proč je kopírování správné a zákony, jež je omezují, svinstvo par excellence, bodů dalších sto!
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Bod za digipranýř
Litoměřický soud potrestal Jakuba F. tříletou podmínkou za to, že umožňoval uživatelům webu nelegálně kopírovat programy, hry a filmy. Počítačové firmy po něm chtěly i téměř šestimilionové odškodné. Místo peněz se s ním ale dohodly na alternativním trestu: natočily s ním videoklip, který teď Jakub F. musí šířit na internetu. A zajistit mu vysokou sledovanost - minimálně 200 tisíc lidí. Jinak bude muset zaplatit.
 
Já to tedy prolétl celé. Ohledně 4. odstavce má dotyčný pravdu, ale je to spíš na stížnost na soudce, rozhodně zákaz pořizování zvukového záznamu nemůže narušit soudní řízení nějak zásadně.

Některé postřehy pisatele jsou na místě, ale připadá mi, že hledal opravdu marginální detaily, které by mu chatrnou kritiku pomohly zpevnit.
+1
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Škoda, mě zajímal zejména čtvrtý odstavec :(
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Přes druhý odstavec jsem se nepřenesl, není mi dobře a jestliže ze sebe již tam stihl udělat autor idiota, nemusel bych ten zbytek unést. Je mi líto.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
 
Začal bych telefonátem do bazaru, jak se k tomu postaví oni.
o128 Svět je založen na paradoxu 
Dotaz

Přivez sem si auto z bazaru, a zjistil jsem z dokladu o technické, že byla vystavena na jinou SPZ. Co s tím mám dělat?
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
http://www.novinky.cz/krimi/370613-okradeny-ma-pravo-zverejnit-fotku-zlodeje-rozhodl-soud.html

Jsem zvědav, jestli to bude putovat dále a jestli to vyšší instance nezvrátí. Jinak dobrá práce.
 
xxl idealistický pesimista... a tak 
Obecně si taky myslím, že mu nárok vznikne (tedy až řízení proti němu zastaví), leda by si vazbu nějak "zavinil", ale to z toho neplyne.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Důvodná být třeba i mohla, jako selhání to označovat asi nemusíme, může jít o fakt hraniční případ. Ale že by kvůli tomu neměl mít nárok na odškodnění? Paní soudkyně by si občas ten trestní řád mohla otevřít.
WTF???
Obžalovaný Jaroslav Š. strávil ve vazbě 16 měsíců. Nyní je obžaloba stažena a on byl z vazby propuštěn. Teď může po státu žádat odškodnění, je to tak?
Návrh na odškodnění si může klidně podat, ale těžko se tím v této fázi bude někdo zabývat. Podle mého názoru byla vazba důvodná. A i kdyby pak nebyl odsouzen, tak si myslím, že by odškodné nedostal.
 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Já ještě na semináři, který měl pro správní úředníky. Přestože jsme se na jedné věci neshodli, byl to jednoznačně nejpřínosnější z mnou absolvovaných seminářů. Pro srovnání asi tak 8* lepší než s dvěma bývalými úředníky od omudsmana, kteří se přestěhovali na NSS (ten byl asi nejhorší; pravda, byli to produkti Seitlové).
Do interakce jsem se s ním dostal jen na fakultě. A tam podal na semináři mimořádný výkon. Aspoň ve srovnání s ostatními akademiky.
Je vidět, že jsi ho pozoroval jen zpozvdálí.
Jak jsem činnost Korbela na ministerstvu z povzdálí sledoval, tak udělal pro elektronizaci justice, pro zavedení nového občana a pro řadu dalších praktických věcí mnoho. Já si ho dost vážím a jsem děsně rád, že byl ochoten do té státní správy vlézt. Taky jakmile odešel, hned se všechno zadrhlo a elektronizace justice jde do háje a Pelikán s Pelikánovou řádí na novém občanovi jak věrozvěst.

Já si tedy nejsem jist, jestli je v jeho jednání až takový rozpor. Pokud působí jako advokát a zastupuje někoho proti státu, nemyslím si, že by nemohl být zároveň dobrým státním úředníkem. Nesmí se mu to prolnout, to by byl problém. Ale on to má z hlediska správního práva a jeho vztahu k soukromému děsně srovnané. Víc takových právníků ve státní správě!
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
To je spíš nepochopení postavení advokáta, imho.