Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ogreReklamaVadí Vám pomalé soudy? Měli by být soudci odvolatelní? Jste pro trest smrti? Co si myslíte o nezávislosti soudní moci? Věříte v Kajínkovu nevinu? Má v dnešní době smysl soudit se o 10.000,- Kč? Myslíte si, že devětadvacetiletý člověk nemůže být dobrý soudce? Už na Vaše dveře někdy klepal exekutor? Mají soudci větší plat, než si zaslouží? Nechápete justiční systém v ČR? Chtěli byste se stát přísedícím? A zapisovatelkou? A jaký je vlastně Váš názor na princip neúplné apelace v odvolacím řízení :-)?

Co by se tu mělo a mohlo:
- diskutovat o našem justičním systému (soudech, ministerstvu spravedlnosti, vězeňství,...),
- rozhořčovat se nad aktuálními kauzami,
- probírat právní úpravu,
- vymýšlet zjednodušující návrhy a jednoduché recepty na zlepšení stavu,
- radit ministrovi, soudcům, statním zástupcům a advokátům, co mají dělat jinak,
- a semlít i všechno, co s tím souvisí.

Cenzura je výjimečné opatření. Autocenzura je lepší.


El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!

Soudíme i párky za 79 korun, jsme zahlceni, stěžují si soudci v Jihlavě
3. května 2016 8:18

Podle vedení jihlavského soudu by se měla česká justice oprostit od některých banalit. Je zahlcena množstvím drobných případů, jejichž projednání i samotný trest pro pachatele jsou i pro státní rozpočet mnohonásobně dražší než hodnota odcizeného zboží.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/rozhovor-s-vladimirem-sovou-a-lenkou-proksovou-ze-soudu-v-jihlave-1dj-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160502_2243372_jihlava-zpravy_mv
 
Oni sice mají velké pravomoci, ale spíš v tom směru možnosti zametání pod koberec. Pravomoci ohledně uvěznění a domovní prohlídky apod. jim už byly až na výjimky odebrány. A není st. zástupce jako st. zástupce. Podle mě je ta profese prolezlá grázly úplně stejně jako soudci nebo policisté. Dědictví komunismu.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Já zůstanu na své straně - nemůžu stát na staně prokurátorů (ať si říkají jak chtějí) - ti lidé mají neskutečnou pravomoc, pár úkony mohou zničit i několik let policejní člověkopráce (jakkoliv i neužitečné) .... ale dokud ji používají na mocenský boj mezi státními mafiemi, tak ani ta nehospodárnost nevadí ....
Vzhledem k tomu, jak je ten článek napsán a že vyšel v Rudém právu, tak bych spíš pochyboval o kvalitě toho policejního útvaru a postavil se na stranu Bradáčové.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Nevím kam s tím, na trestní řízení tu není specifický klub:

http://www.novinky.cz/krimi/399413-skandal-v-kauze-sisak-na-protest-proti-zalobci-odstoupil-hlavni-vysetrovatel.html

Tak mezi řádky jsou tam i dobré zprávy - dokud státní mafie soupeří mezi sebou, je to vlastně dobré pro občany. Horší bude, až nějaká získá převahu.
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Klasika po česku - když nevíš, vytáhni spoluvězně. To přeci nejde brát jako svědectví, ne?

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/necesaneho-spoluvezen-rekl-ze-se-mu-k-utoku-na-kadernici-priznal/1330518?utm_source=rss&utm_medium=feed
 
Ale tam jde o to, ze by se mel vyporadat s kazdym důkazem, a kdyz jich je hodne, tak stranky naskakujou.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Já se nedivím rozsahu, že pokud je třeba schovat důkazní nouzi, nejlépe se to udělá v dlouhém textu plném nepodstatných informací ...
Na 1-2 stranky se sotva vejde skutkova veta a ulozeny trest (a to nemluvim o pouceni o opravnych prostredcich :-)
S tolika svedky a znaleckymi posudky, se kterymi se soud musi vyporadat, se rozsahu nedivim.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Jak dlouhé bývají normálně rozsudky v trestním řízení?

Dnes jsem zaznamenal onanii mediálních m***k nad tím, že v případu Kramný má rozsudek 102 stran. Jako kdyby to byl důkaz kvality soudu ....
Já tam samozřejmě vidím přesný opak, protože nadevší pochybnost prokázaný čin přece musí jít popsat na 1-2 stránky .......
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Beze slov
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Vzhledem k tomu, že klip točila BSA, tam bude asi opak. Ale součástí trestu není, že nesmí natočit další klip, kde řekne co si skutečně myslí :o)
ocs sine ira et studio  OCSite
Pokud v tom klipu vysvětluje, že a proč je kopírování správné a zákony, jež je omezují, svinstvo par excellence, bodů dalších sto!
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Bod za digipranýř
Litoměřický soud potrestal Jakuba F. tříletou podmínkou za to, že umožňoval uživatelům webu nelegálně kopírovat programy, hry a filmy. Počítačové firmy po něm chtěly i téměř šestimilionové odškodné. Místo peněz se s ním ale dohodly na alternativním trestu: natočily s ním videoklip, který teď Jakub F. musí šířit na internetu. A zajistit mu vysokou sledovanost - minimálně 200 tisíc lidí. Jinak bude muset zaplatit.
 
Já to tedy prolétl celé. Ohledně 4. odstavce má dotyčný pravdu, ale je to spíš na stížnost na soudce, rozhodně zákaz pořizování zvukového záznamu nemůže narušit soudní řízení nějak zásadně.

Některé postřehy pisatele jsou na místě, ale připadá mi, že hledal opravdu marginální detaily, které by mu chatrnou kritiku pomohly zpevnit.
+1
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Škoda, mě zajímal zejména čtvrtý odstavec :(
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Přes druhý odstavec jsem se nepřenesl, není mi dobře a jestliže ze sebe již tam stihl udělat autor idiota, nemusel bych ten zbytek unést. Je mi líto.