Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

japok,
tapewormReklamaMonarchisti, libertariáni a marxisti svůj klub už mají, je čas pro nás, sluníčkově multikulti politickokorektně pseudohumanistické.
Název možná je trochu zavádějící, ale zvyknete si.
Photobucket
Multikulti pseudohumanista vylézá ze své nory

arnost snad nechci tak   moks
Ja tu tri body nechapu jako rozvijenou argomentaci, ale jako tri nezavisla vychodiska (ktera nevedou nakonec k nejakemu cili, ale jen k pocitu, ze je neco spatne)

Lze jen tezko rict, jak to Nohavica myslel – dokonce je pravdepodobne, ze nijak, protoze osobni ambivalence je Nohavicova casta metoda.

Vlastne, nejvic si u toho clovek uvedomi, ze v dobe tvurci svobody a hmotneho zajisteni se Nohavica uz nevzepjal k nejakemu odpovidajicimu vrcholu a jen recykluje, coz je skoda.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
 
cichlasoma_meeki  
(Mně to nepřijde šťastný. Pokud chce posuzovat přítomnost "ironické komunikace", je přece bod III. úplně scestnej. Je přece naopak běžný, že to, co mluvčí vlastně neříká za sebe, různě přehání a karikuje.
S tím, že je "interpretační rozpolcenost" pro Nohavicu asi výhodná, lze souhlasit (a mně osobně tak, ambivalentně, "nenázorově", vyznívá i "píseň" sama o sobě), ale krok k tomu, že nicméně ve skutečnosti je "popěvek prvoplánově konfrontační" nevidím ani v náznaku odůvodněný.
(Žádná obhajoba Nohavici, měl jsem značnej problém shlédnout video s písní celý a něco, co by se mi líbilo, jsem od Nohavici neslyšel už mnoho a mnoho let.))
arnost snad nechci tak   moks
tuhle Marek Picha imho pekne verbalizoval pocit z Nohavice


http://argumentace.blogspot.cz/2016/08/nohavicovi-uz-asi-saha-na-babu.html
 
Tander Lee  
Standardní Okamura.
o128 Svět je založen na paradoxu 
Není to pravda, a to vlastně úplně všecko.
!!!
Bulharske pocitace.
Tander Lee  
Pointa?
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
 
markoun fanda mrtvejch červů 
článek ze svobodného fóra - http://svobodneforum.cz/hatem-berrezouga-dnesni-terorismus-ma-nabozenstvi-a-je-jim-bohuzel-islam/

Islám v Evropě musí mít jen osobní charakter, a co má spojovat evropské občany s muslimy, jsou hodnoty, které se vytvářely v Evropě a které odlišné směry a proudy v islámu než ty ortodoxní nevylučují na jedné straně a na straně druhé veškeré džihadistické myšlení omezené na válčení a agresi vůči civilistům či hostitelským zemím musí být v Evropě naprosto zakázané a veškeré koránské verše mluvící o válčení musí být umístěny do jejich historického kontextu a v žádném případě nemají dostat univerzální a nadčasovou platnost, jak se tomu děje právě u těch radikálních skupin.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Esterko proč jsou lidi tak blbí.
 
markoun fanda mrtvejch červů 
hatem berezzouga má i svůj blog, hodně inspirující počtení - http://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=490877
 
o128 Svět je založen na paradoxu 
Tohle je taky blbost
o128 Svět je založen na paradoxu 
A tohle už je manipulace lidí, kteří to domysleli dál, než běžný uživatel internetu. A připravili si dopředu své účelové dezinformace.
o128 Svět je založen na paradoxu 
To je furt to samý dokola, vezmeme nějaké lidi, povýšíme je na lepší tím, že jim dáme nějakýho boha, tím z nich de facto sejmeme část odpovědnosti za jejich činy, hlavně tedy ty, které vedou k likvidaci zastánců toho špatného boha, slíbíme jim iluzorní odměnu a davaj.

Ale to fungovalo a funguje, ale ne tím povýšíme. Je to nějaká empirická zkušenost, pro snazší pojmenování označená jako boží vůle, nebo boží záměr, uplatněná a velmi fungující. Například rodina udržovaná na principu vzájemné lásky. Ne jenom na ekonomickém principu.

Po čase, když si začnou různé výklady boží vůle konkurovat, nadstane problém. Něco jako prvopočátek populizmu. Aktuální náboženští vůdcové udělají krok zpět. Akceptují něco z problematických, ale zažitých zvyklostí. Třeba mnohoženství atd. atp..
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Ono s tím výkladem islámu ... Zejména u sunnitů může vykládat islám kdekdo, kdo absolvoval náboženskou školu, navíc takový mullah je víc než nějaký venkovský farář ale je i soudcem a učitelem, takže může mít motivaci k tomu vykládat islám podle svých představ aby posílil svůj vliv a moc. A hledání nepřítele je obvyklá taktika.
Hodně závisí na kulturní a civilizační úrovni národů, které to či ono náboženství vyznávají. Křesťani ve středověku také vedli křížové výpravy proti nevěřícím a vraždili Albigenské a všem od posledního vojáka po biskupy co to posvětili to připadalo v pořádku. Ostatně křižáci po cestě na východ tu a tam provedli nějaký ten pogrom na Židy. BTW Bernard z Clairvaux, který vyhecoval první křížovou výpravu, byl prohlášen za svatého; dnes by byl právem za štváče.
Čím víc se zajímám o různou historii, tím větší mám odpor k monoteistickým náboženstvím. Tvrzení "je jenom jeden bůh, a to ten náš" je IMHO totalitní ideologií a je jenom dobře, že se Evropa z vlivu církve vymanila. Teď by ještě to samé mohli udělat muslimové.
Igneus Ignis liquefacta ferro  et cum carbone
Spousta z nich povazuje demokracii za zpatecnictvi fyi.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Tím bohem ovšem může být i příprava tataráku a škrábání masa. Viz průjem U Nováků 2005.
Tak jistě. Dobroserství is the new Hitler.
Prostřední odstaveček je velmi pravda. Tím bohem ovšem může být i šíření demokracie a boj proti zlému diktátorovi. Viz útok USA na Irák v roce 2003.