Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Barclay

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


asym This message is encrypted... 
Já to konkrétní místo s tou třicítkou taky trochu znám. Spíš mi přijde, že jsou řidiči překvapení, že se tam fakt (jako dovopravdy) měří, než tou samotnou značkou. Ale uznávám, že jsem tam zatím nejel v opravdu hustém provozu.
 
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
Jel jsem tam skoro 70. 55ka je na 30ce mimo toleranci.
Reakce na | Vlákno  
Skus ist aspon 62. 55 je pri optimizme tachometra + odchylka radaru pod 50-siatkou.
DadB: Podle mě buď bez obav, ten radar tam je fejk, jenom bu bu bu. Jezdím tam běžně 55 a nikdy mi nic nepřišlo. Chybí tam druhá sada kamer anebo nějaké měřící zařízení. Jen to vytváří databázi projíždějících vozidel.
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
To se ti snažím vysvětlit - když na nějakém úseku jezdíš dlouho, tak jsi automaticky naučený jezdit nějak. A než si zvykneš na nějakou novou značku, chvíli to trvá. Nevím jak ty, ale já se klidně přiznám, že se na značky moc nekoukám, stejně jich je většina zbytečná.
Reakce na | Vlákno  
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
Hele, já na to místě jezdím už asi 10 let, a nedávno jsem tam taky úplně v klidu jel normální 70kou (pozdě večer, nikde nikdo), protože jsem si povídal se spolejzdkyní a na nově nainstalovanou past zapomněl. Kupodivu mi nic nepřišlo.

A niz z níže uvedeného nemění nic na tom, že ta značka nemá naprosto žádný jiný účel, než vybírat peníze za pokuty - na zvýšení bezpečnosti stačil jednoduchý semafor s čidlem pro auta vyjíždějící od Penny.

Reakce na | Vlákno  
DadB jsem zralý na  šrotovné
V Zálesí i Modřanské budou kamery na měření rychlosti v obou směrech. Kamery budou namontovány na sloupy veřejného osvětlení. Město by za instalaci mělo zaplatit zhruba šest milionů korun.

http://www.metro.cz/v-zalesi-a-modranske-ulici-budou-nove-kamery-merit-rychlost-pqj-/co-se-deje.aspx?c=A140903_131709_co-se-deje_jbs
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
To si děláš srandu ne? To má kabeláž ze zlata a optiku, která je jenom pak už Hubblovi, ne?
DadB jsem zralý na  šrotovné
Jinak tedy podle nějakého bulvárního plátku stálo zřízení těch kamer (tady a ještě na jednom místě) rovných 6 milionů. Skoro si myslím, že pokud je to místo opravdu nebezpečné, tak tam za 3 mega mohli udělat semafor i s čidly na příjezd z vedlejší a tlačítkem pro přechodce. A ještě by jim zbylo.
 
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet
A rozsypany zemiak v skarpe.
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet
Chces snad rict, ze ta tricitka neni krystalicky buzeracni vypalnovyberna picovina?
Reakce na | Vlákno  
Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
DadB: Takhle asi nějak v pořádku, já osobně byl překvapen rozhořčeným odvoláním na fyziku a jiná zlá objektivna.
bigvilik Part-Time   Guru
A na přechodu politbyro.
DadB jsem zralý na  šrotovné
Bigvilikovi dík. Ono v reálném provozu pražské páteční večerní špičky, kdy v podstatě 50 plynule jedou auta v obou pruzích a člověk hlídá milion jiných věcí, včetně autobusů kolem a i toho přechodu samotného, je ta značka skutečně nikolv přehlédnutelná, ale rozhodně ne viditelná s dostatečným předstihem. Byla tma. Taky zima.
 
bigvilik Part-Time   Guru
Jejda, já ho nehájím. Snažím se říct, že když tam vjedeš třeba z Novodvorské, svádí to k rychlé jízdě, protože máš za sebou cca 2 km, které jedeš mezi 45 a 50. Pokud se tam za křižovatkou potkáš se závarem, můžeš tu značku přehlídnout a křižovatkou projet na cca 40. Nic víc.
ninja cloudové úložiště 15 GB zdarma  klikni here a oba dostaneme +5 GB navíc
před tebou stojí někdo, kdo odbočuje doleva a zleva se tam někdo vydal hupem do mezery v provozu, tak máš pod dohledem všechno, kromě té značky. Navíc je těsně za autobusovou zastávkou, takže ti tm zprava vjede kloubový bus - a to už nevidíš vůbec nic

Takže jedeš krokem, jak rozum velí? Chápu DadB že je naštvaný, že dostane pokutu. Ale hájit to moc nejde. Evidentně je to tam málo přehledné a je to přechod přes 4 pruhy, tam se má jezdit velmi pomalu bez ohledu na značky.
 
bigvilik Part-Time   Guru
Je to prostě subjektivní pocit, podpořený těmi taxikáři. I ti se nechali poprvé chytit. Když odbočíš doleva z Novodvorské (ve dvou proudech, které se záhy začnou štosovat do levého) a před tebou stojí někdo, kdo odbočuje doleva a zleva se tam někdo vydal hupem do mezery v provozu, tak máš pod dohledem všechno, kromě té značky. Navíc je těsně za autobusovou zastávkou, takže ti tm zprava vjede kloubový bus - a to už nevidíš vůbec nic. Ale znovu. je to subjektivní.
Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
bigvilik: U ostřílených taxikářů bych čekal, že se o kameře velmi rychle dozvědí. Ale ta nepřehlednost by mě docela zajímala. Tam je nějaký větší provoz nákladních aut? Nebo všechny streetview zkreslují a značku zakryjí i osobní auta?
Gazz God save the keg 
Ta značka je vidět dobře, imho jde spíš o nezvyk. Za nějakou dobu to bude jen další místo, kde je třeba si dát pozor. Je ale fakt, že z té ulice od penny se vyjíždělo hodně špatně a několik bouraček jsem tam viděl. Větší smysl by mi tam dával spíš retardér.
 
bigvilik Part-Time   Guru
Ano, a z obou stran. Na tuhle kameru si stěžují i ostřílení taxikáři. Ale na téhle fotce to vypadá jak reklama na dopravní značení. Ovšem nezapomínejme, že Googlecars fotí asi z třímetrové výšky.