Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Barclay

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Predevsim si je treba uvedomit duvody tech regulaci. Pak ti pravda o celem tom byznysu vyvstane pred ocima v cele sve zrudnosti.
Já bych se ani tak nebál regulace, mně připadá mnohem důležitější to, že vlastně se reguluje tak jako nástřelem, že by jako tohle a tohle mohlo něco řešit, tak se to tak zreguluje. Žádná studie typu "co se reguluje, pro koho, co dotyčný potřebuje, v čem jej lze podpořit a v čem naopak je žádoucí jej nepodpořit..."
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Inspirativní páteční rozjímání na IPRu
Ja nevim kam s tim, ono to ale asi nejvic patri sem:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015062801

Pokud na to budete mit zaludek, doporucuju i precteni toho linkovaneho clanku soudruha Stropnickeho.
 
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
dotaz
Když chci převést auto z leasingovky na sebe (svou firmu), mohu jet na Bohdalec stejně jako před nějakými 7 lety, kdy jsem něco takového dělal naposledy?

Co všechno budu potřebovat? Kromě velkého techničáku, bude mi stačit rok a půl starý papír od leasingové společnosti? Budu potřebovat i výpis z nějakého toho obchodního rejstříku, abych mohl doložit, že jsem majitel/jednatel společnosti?

 
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Já ano.
bigvilik Part-Time   Guru
Třeba já? (ale jinak máš samozřejmě pravdu, tyhle zastaralý výjezdy jsou o držťku...)
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Tak takhle se vyjíždí od jednoho nejmenovaného motorestu na R10. Je tam kvůli tomu omezení rychlosti na 100km/h ale kdo ho respektuje...
 
bmind BigBad 
C je správně imho, a proto je dizol to správný palivo pičo, protože vytoči většinou nejde a když tak splňuje a) i b) :D
Reakce na | Vlákno  
ono pokud by slo jen o najezdy na dalnici z bezne silnice, je to asi v pohode, ale benzinek s kratkymi najezdy je mrte... natoz kdyz je za nimi ona zminovana zastavka busu
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
Mně přijde nejlepší tenhle nájezd ve Voticích (směr Tábor). Ten se napojuje rovnou do pravého pruhu dvoupruhé silnice, kde auta jezděj okolo stovky. Navíc do kopce, takže se napojující se auta rozjíždějí pomalu.
el Sent from my  browser
On je i problém v tom, že (a tohle uznávám je čistě subjektivní pozorování) spousta lidí se bojí vytočit motor do druhé poloviny otáčkoměru, protože to:
a) "strašně žere" (jasně, ty tři kapky benzínu jsou dražší než plechařina)
b) "motor odejde z kapoty a poláme se" (proto je tam omezovač)
c) "Tohle dělají jenom pirátí, Máňo!" (...)
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Prahy v odstavnym pruhu těžko najdeš.
Tuhle bylo v BESIPu, že to že najedeš na dálnici z připojovacího pruhu, protože jsi nebyl schopnej psychologicky přejet bílou čáru ukončující připojující se pruh a pokračovat s jízdou pruhem odstavným, přestože se tam nevejdeš je nejčastější příčina nehody na českých dálnicích. A ztohoto důvodu je zákaz výstavby připojujících pruhů bez pokračování pruhem odstavnym. A je v plánu všechny takový nájezdy (prej jich neni ani 10 v celý republice) přestavět. Každopádně kampaň, když se tam nevlezete - jeďte odstavnym, vy volové, proběhla.
bmind BigBad 
Pokuta, odebrání ŘO, a toto by tedy byl třetí trest za páchání dopravních přestupků? Hezkypěkně.
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
OMG, co je to za zmrda? To je k zebliti.
A Opencard!
Tak mě napadlo, co s úředníky, kteří běžně porušují zákony, např. při odmítnutí vydání požadované informace, která nespadá pod nějaký utajovací režim. Když si nedělají hlavu se zákony, co jim sebrat řidičáky a piloťáky a ...?
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Liberální institut přitvrdil.
 
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
Každý má právo hledat své štěstí, pokud to není na újmu jiným lidem. Vycházím ze zásady, že stát je tu pro občana a nikoliv naopak. Každý z nás má právo hodnotit, zda pravomoci vykonávané státem by nešly vykonávat lépe nebo jinak, například zda je nevrátit občanům. Neustále je třeba hledat, jak věci dělat levněji, rychleji, přesněji, prostě efektivněji.

!!!

bigvilik Part-Time   Guru
Absolvoval v letech 1986-1990 vysokoškolské studium na Vysokém učení technickém v Brně. Pracoval na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže odkud přešel na pozici obchodního ředitele pekárenské společnosti. Od roku 1996 působil v bankovnictví v oblasti rizikových pohledávek. Dnes se věnuje krizovému řízení společností. Dosud publikoval více než 110 článků (MF Dnes, Lidové noviny, Respekt, Hospodářské noviny...) převážně k ekonomickým tématům. Je spolupracovníkem Liberálního institutu, kde zpracovává studii o českém zemědělství.
bwian I'm a lucky bastard! 
Tak to je ale ve městě a na 50 km/hod nepotřebuješ ten pruh až tak dlouhý. (Ale prasárna to je, to jo.)