Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Barclay

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
A jo, sry, mea culpa. Sem kouk v kompu na kalendar a koukl na zacatek tohohle mesice, misto zacatek pristiho.
Tak nevím, buď mám špatný kalendář, nebo jsem zase v jiné dimenzi, ale já mám 3. 5. v neděli...
3. 5. je neděle, ne? Nebo který rok jsi myslel?
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
nasere však někdy o víkendu??? Si upad? Tahle sracka bude samoze v patek. Buzyklojizda byla taky v nejakej takovej den, aby stihla nasrat pokud mozno co nejvic lidi.
BTW: U nekterych tech krasnosti ponekud ignorujes ty odtahy aut... To je teprve vec...
Mějme dvě hypotetické akce:
Jednu, která popularizuje město Praha po světě a přiláká davy turistů, kteří v Praze utratí své valuty, někteří i devizy; nasere však někdy o víkendu řidiče, kteří chtějí projet ulicemi, kde se koná.
Druhou, která nikoho mimo Prahu nezajímá a přiláká dav cyklistů vesměs z Prahy, kteří tak v Praze utratí méně, než kdyby šli normálně na veřeši; nasere však ve všední den v podvečerní špičce řidiče, kteří chtějí projet ulicemi, kde se koná.

Mám za přirozené, že jedna z těchto akcí spíše získá podporu vedení města. Nejsem si zcela jist, která, ale myslím, na základě empirie, že je to ta, která více charakterem odpovídá maratonu než cyklojízdě.
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Díky za upozornění.
BTW platí pořadatel (Runczech) Praze za ty manévry (uzavírky, policajty, změny v MHD)?
Být Automatem, tak jsem zhrzenej. Kromě zapůjčení zavřenýho tunelu a pár polišů monitorujících situaci jim Praha se zabráním města nepomáhá, fňuk.
Občas to nějaký soud připustí. Je to jako s každou jinou kauzou, záleží na kvalitě soudce, jak dobře zná/respektuje právní principy a je ochoten podle nich postupovat. Část soudců, která vystudovala práva v jiné době, za jiných principů než je právní stát, si to zjednoduššuje anebo není ochotna měnit své postoje. To ovšem neznamená, že je to tak správně.
Reakce na | Vlákno  
padlock Korupce jest základem státu.  
to je v rámci koncernu, takže cajk
asym This message is encrypted... 
Hm, nikde tam nepíšou, jestli se můžu zúčastnit i se Škodovkou...
ok 2.dubna 
Čistě ze zvědavosti: jak často se ti s tím argumentem materiálního aspektu daří v podobných případech uspět u soudu?
Když jsi dávala přednost, podle mého jsi nenaplnila materiální aspekt, pouze formální. To na přestupek nestačí. Na druhou stranu výpalný 100,- je nejspíš výhodnější než absolvovat jednání na oddělení kontroly na obecním úřadě. Aspoň se poučíš a nebudeš příště ... co vlastně?
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Volkswagen maraton
Pro milovniky vsech dopravnich vyseru a podobnych jarnich buzyklojizd mam radostnou novinku!
Pokud by se vam zdalo, ze je tech vyseru malo, neplacte. Dalsi vyser je jiz na obzoru!

http://www.runczech.com/cs/akce/volkswagen-maratonsky-vikend-2015/zavody/volkswagen-maraton-praha/index.shtml

3.5 a jak nam poradatel radostne oznamuje "trať vede srdcem metropole, podél Vltavy i různými pražskými čtvrtěmi. Na první maratonské metry za doprovodu Smetanovy Vltavy nezapomene snad žádný motorista..." je zrejme, ze trat je tradicne prvotridni vyser, kterej ucpe obe strany Vltavy. Gratulujeme!
 
Toz zase policajti ochranili pred mou zhuverilosti v rizeni spoustu lidi, stalo me to stovku, ze jsem pry nezastavila na stopce. Nevim, mozna meli pravdu, osobne si takove detaily nevybavuju, kazdopadne jsem asi jela desne rychle, kdyz jsem davala prednost jednomu autu jedoucimu zleva. Kdyby se bavili o vikendu radeji necim uzitecnejsim nez hlidanim na poloprazdnych okreskach.
 
pejr všechno je  zbytečné
diky, dlouho jsem to nevidel :)

btw diky janouchovi za nalezeni §53, obcas mi nekdo oponuje, ze jedouci pumpickari na prechod muzou a ani logickou stranu veci (rychle se vyritivsi zmet dratu zpoza tranzita u prechodu) mi nechce uznat...
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
To je preci takova cyklisticka klasika. https://www.youtube.com/watch?v=Yiu1uLgwF1E
Tenhle zákon (361/2000 Sb.) je právníky přes správní právo považován za jeden z nejpitomněji napsaných předpisů :)
Tak tohle je ta právničtina ;) Ale jo, přechod pro chodce vyznačený značkou "Podchod nebo nadchod" vypadá zajímavě (můžu si doufám přiřadit značky jak chci, když nesedí počet značek s vyjmenovanými objekty?).
vembloud
Místa pro přecházení nejsou označena žádnou značkou. Úprava pomocí vyvýšení je ale nešťastná, lepší je to třeba takto (když odhlédneme od toho, že ti chodci měli nejdříve nechat projet to auto):

Jo, je to jednoduché. U nás na sídlišti jezdíme "na mávátko". Já vyjíždím z obytné zóny, takže dávám přednost tomu vlevo, on pravidlo o obytné zóně nezná, takže podle pravidla pravé ruky dává přednost mě. A tak stojíme a máváme ...
Ale kdepak, není, chybí tam ta značka: vyznačený dopravní značkou "Přechod pro chodce", "Podchod nebo nadchod"