Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Barclay

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


Jo, na trase Praha - Karlovy Vary je to teď zlý, jsou tam na dvou místech semafory přes celou vesnici, na kterých se vždycky vytvoří kilometrová kolona.
Tak Karlovarská je netrpělivých debílků chudáků spěchajících do porodnice plná, WTZ. Prostě tam chybí dálnice. A asi je tam i něco ve vzduchu...
Mám v autě jen GPS tracker od Uniqy. Umí to na časovou osu nakreslit, kdy jsi prudce zrychloval, zpomaloval, měl velké stranové přetížení, překračoval povolenou rychlost... tohle to dělalo už před třemi lety, když jsem si to pořídil. Ale výše pojistky se od toho neodvozuje, bonus dostáváš akorát za nižší nájezd (dálnice se počítají za polovinu).
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Takovéhle debílky na trase Praha - Karlovy Vary potkávám běžně. Nejlepší teda je, že často ani nemají BMW, ale nějakou starší kraksnu se sjetejma gumama a při házení myšek za deště jim třeba ujede zadek a pak přede mnou plavou. A když zkusím zvýšit rozestup, tak mě samozřejmě předjede jiný exot.

I když zrovna teď v sobotu to bylo celkem na pohodu. Zbytečně prudce brzdit jsem musel asi jen třikrát, protože lidi si zapínaj blinkr, až když už skoro stojí v křižovatce.

To (ne)blikání je vůbec nešvar. Včera jsem pro změnu v křižovatce stál já (na vedlejší) a čekal jak debil, kterým směrem se dotyčný z hlavní vydá.
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Ještě pochopím ty, co jezdí jak s ručním plynem ale někdy je to opravdu hodně výrazné kolísání bez ohledu na to, jak je to z kopce nebo do kopce. Občas také někoho dojedu, on na to zareaguje tak, že zrychlí a za chvíli mu jsem zase za zády, protože zpomalil na původní rychlost. A už jsem viděl i takové, co mne na dálnici poměrně výrazným rozdílem rychlosti předjeli, potom se uklidili za kamion, při těch cca 85km/h si v poklidu vykouřili cigaretu a potom na to zase šlápli.
Tuhle mě pobavil jeden debílek v BMW. Najel přede mě v Benešově směrem na Prahu. Před ním byl kamion a asi tři další auta, v čele pak byl náklaďák jedoucí jen asi 70 km/h (těžce naložený), protisměr s hustým provozem. Přestože bylo naprosto jasný, že dalších několik kilometrů nebude možné předjíždět, stejně furt vykukoval zleva, zprava, najížděl k tomu kamionu a zase se vracel do odstupu... asi čekal na zázrak.

Když se konečně dočkal dvojpruhu na předjetí, rozpálil to na 140 km/h (ze zájmu jsem ho následoval). Tím si ukojil svoje ego (a zařadil se za jiný náklaďák), aby pak na příští odbočce zahnul k hotelu Sen.

To je blbost. I na českých silnicích se dá jezdit naprosto v klidu, bez zbytečného zrychlování a brzdění. Občas se samozřejmě najdou agresivní magoři, kterým uhnu a nechám je zmizet v dáli (pokud to jde), nebo naopak lidi, co usnou v levém pruhu, které když to jde předjedu (pokud to nejde, tak zkrátka počkám až se probuděj a nesnažím se je probouzet já; přičemž si držím radši trochu odstup).
khk Sbírá cukry po kavárnách  Když si dáš lžičku cukru...
Plus jedna.
to se mi stává FURT. po dálnici pokud to jde jedu na tempomat a s nekterymi lidmi se neustale navzajem predjizdime. predpokladam, ze oni maji nohu na plynu porad stejne, takze jim to po rovine jede jako mne, do kopce min a z kopce vic.

co se ford galaxy pripadu tyce, to se mi ze stejneho duvodu stalo z obou stran: udelali to mne a pak jsem se pristihl, ze jsem to udelal nekomu jinemu. ne v tak agresivni mire, jak popisujes, ale stava se to. nekteri se tomu snazi predchazet tim, ze mi do leveho pruhu vjedou o 300-500 metru driv, nez je nutne k predjizdeni. pak si vsimnou, ze opravdu jedu rychleji nez oni a jeste je ke kamionu hrozne daleko...tak zase zajedou zpatky doprava.

kdyz nekdo nechce opustit levy pruh, jedu chvili za nim v relativne uctive vzdalenosti, pak zablikam doleva, pak ho probliknu a kdyz furt nic, vezmu ho zprava. to cely probehne v radu nekolika minut, takze ma opravdu dost casu si me vsimnout a (ne)reagovat.
Po zkušenostech z ježdění v jiných zemích Evropy (Francie, Německo, severní Itálie, jižní Itálie, Řecko apod.) si dovolím tvrdit, že podobné softwary vůbec nepočítají s českým způsobem jízdy a nebudou fungovat. Vybržďování a "vyučování" správného stylu jízdy má ve zvyku velká spousta řidičů. Pak se člověk prostě neobejde bez zrychlování a brždění. Na dálnici je tempomat kromě nočních hodin většinou nepoužitelný. Ve městě kvůli přibývajícím semaforům už skoro taky.
igi mors ontologica  -
v tom pripade je v poradku, ze nedostanete slevu na pojisteni. netrpelive snizovani rozestupu bezpecnosti nepomaha
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
U nás na firmě máme sledování služebních aut přes GPS. Podle toho softwaru jsme agresivně jezdícími piráty všichni, včetně kolegy proslulého svým dědkovským stylem jízdy.
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
plk
Už jsem zažil leccos, ale úmyslnou sviňárnu jako včera už dlouho ne. Řidič Fordu Galaxy zřejmě nevydýchal, že jsem služební Fabií na dálnici předjel jeho deset let nový koráb a tak po předjetí zrychlil, vyjel do levého pruhu, dojel skoro na moji úroveň a v okamžiku, kdy jsem začal dohánět kamion mne zablokoval v pravém pruhu. (na dálnici držím víceméně konstantní tempo a je zajímavé, s kolika lidmi se opakovaně předjíždím. Jsou lidi, jejichž rychlost na dálnici kolísá zhruba mezi 120 a 160km/h)

Kolega, kterému jsem potom předal řízení, měl zase konflikt s dědkem ve starém Passatu, který nemínil opustit levý pruh a když kolega netrpělivě začal zmenšovat rozestup, tak ho dědek za rozhořčené gestikulace vybrzdil.
 
 
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Barclay: Jestli on nemá phailo na mysli onu magickou hranici sedmi osob, kterou potřebuješ na obecné ohrožení.
Obecné ohrožení je ohrožující tr. čin, nikoliv poruchový.
To je hodně velká scifi, když se nic nestalo. Pokud by přejel celou školu v přírodě, možná by se o tom dalo uvažovat. Takhle je to nesmysl.
Prý Lednická ulice v Břeclavi. To jest cedule Obec, umístěná u obecního smetiště půl km od obytné zástavby, zdůvodněná tím, že je tam přeci přechod (vprostřed pole odnikud nikam).
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Což sedí ne? Nějak jsem nezaznamenal, že by překročení povolené rychlosti bylo už zařazeno mezi trestné činy.
Kázeňské řízení vede služební funkcionář. Ale prezident nadřízeného nemá, takhle narychlo jsem nenašel, kdo to povede. Možná jeho zástupce.

A kázeňské řízení se vede pouze v případě, že se nejedná o trestný čin.