Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Barclay

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


Pokud se na to zaměří a zastaví tě jen kvůli tomu, aby se podíval, tak ano. Ale když tě jen uvidí v zákazu parkovat anebo projíždět a nebude mít jiný důvod, tak těžko.
Barclay: No, ještě to pozná podle techničáku, ne?
Třeba u ohrady se zápasnickými býky...? (Já vím.)
Vídeňská úmluva neúmluva, ale to pak ta značka Zákaz vjezdu NA postrádá praktický důvod k existenci. Má asi stejný smysl jako zákaz vjezdu červených automobilů.
ok: Ano, to je ono.
 
ok 2.dubna 
To nedokážu posoudit. Ovšem i kdyby, už je to trochu něco jiného než "další nesmysl".

To sice možná obecně ano, ale zrovna zákazů vjezdu se myslím přeznačkovanost tak nějak z principu netýká. Ostatně myslím, že by se to mělo řešit takovou: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/CZ-B04_Z%C3%A1kaz_vjezdu_n%C3%A1kladn%C3%ADch_automobil%C5%AF_%2812_t%29_%282016%29.jpg značkou, ne doplňkovou tabulkou.
V zásadě máš pravdu. Ale podezřívám ministerstvo z nedostatečného informování obcí..

A značek je podle mě všude až příliš, i dost nelogické kombinace, pak to má někdo respektovat.
Reakce na | Vlákno  
ok 2.dubna 
Taky nevím, tak se ptám.

Dle zbytku článku mi to ale přijde jako solidní MM. Ministerstvo se (pravděpodobně) rozhodlo sjednotit význam značky s Evropou. Bohužel aktuálně je v terénu hromada špatně použitých takových značek, což lze ale celkem snadno vyřešit náhradou značek či dodatkovými tabulkami. Ano, výrobci značek si poslední dobou nemůžou stěžovat na nedostatek práce, ale jsou horší věci na světě.

Něco jsem přehlédl?
Taky mám v autě mříž :( Nejjednodušší je nechat ji prostě odmontovat ... prostě ji odmontujeme a nikomu nic nepovíme. Když ji polucista neuvidí, tak si nejspíš nevšimne porušení takového zákazu.
V Rakousku mají běžně značku zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, která ale znamená to, co v celém zbytku Evropy parkování s omezením na časový úsek. Tak si nejsem jist, jak je to s tou Vídeňskou úmluvou reálně.
Reakce na | Vlákno  
ok 2.dubna 
Titulek vtipný, ale já tam čtu, že takhle ta značka normálně po Evropě funguje?


Ministerstvo dopravy rozšířilo zákaz i na malá nákladní auta do 3 500 kilogramů, aby byla v souladu s vídeňskou Úmluvou o dopravních značkách a signalizaci.

Zdroj: http://auto.idnes.cz/dalsi-nesmysl-ministerstva-dopravy-zakaz-vjezdu-nakladaku-plati-i-pro-kombiky-gcp-/automoto.aspx?c=A160202_000227_automoto_taj
tak všichni, co máme firemní auta předělaná kuli odpočtu dph na N1 s mříží (dřív se to tak dělalo, dnes už se to dělá jinak), tak jsme v prd...
To abych si to v malým techničáku nechal přepsat...
 
To má přece snadné řešení naprosto obvyklé v našem kocourkově: dá se příkaz policii, aby kombíky za touto značkou tolerovala a nepokutovala. Akorát na řidiče, kteří se vrchnosti znelíbí, budou nějaké páky.
Reakce na | Vlákno  
DadB jsem zralý na  šrotovné
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
 
skvrna_od_kreozotu skvrnu pořídíme snadno 
U Měřína je, ale jezdí se 2+1+1.
padlock Korupce jest základem státu.  
Uzavírky (ty velké, dlouhodobé) nejsou, je zima. Jinak vi el, waze nebo jiný online zdroj.
el Sent from my  browser
waze
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Dotaz: průjezdnost D1
Jak to teď vypadá ohledně D1? Jedeme zítra na prázdniny, a přemýšlím, jestli to do Zlína brát přes Rakousko, nebo přes Prahu. Předběžně to vypadá, že bychom u Prahy mohli být kolem osmé večer, to by už nemusela být ta největší špička. Jak to vypadá s uzavírkami?
 
Mastodont  
To bude o hodně lepší, hlavně ten stoupáček od HK na Chrudim s dáváním přednosti autům z PA sral nemálo
padlock Korupce jest základem státu.  
+1