Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Barclay

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


Mno, nevim právě.
Cesta je cíl :)
Mno, když bude tvým koníčkem budování Eifelovy věže ze sirek a těsně před koncem ti to někdo zboří, nebudeš mít tak trochu pocit ze zmařenýho času, i když tě to stavění bavilo?
Myslíš čas trávený s dítětem, který je vlastně pro tebe plus (pokud dítě není nemocné nebo v pubertě)? Ten by se měl asi případně odečíst.
"U dítěte dosud vložené prostředky".... započítává se i čas?
Odškodné k tomu určitě patří - jak bys to chtěl rozlišovat? Možná jsi myslel soudně přiznanou nemajetkovou újmu, ale podle mě i ta patří do celkové částky způsobené škody. Jinak bys musel po povinné pojistné z odpovědnosti nějak rozdělit na pojistné za následky na majetku, následky na zdraví, následky na snížení pracovní schopnosti a následky na ostatní újmě.

A kromě toho u smrti člověka lze vyčíslit finanční ztrátu podle mě celkem snadno. (U dítěte dosud vložené prostředky, u dospělého ušlý zisk do budoucna v rozumně určeném časovém úseku.)
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Já mám člověče pocit, že nepatří, když o tom tak přemýšlím.
TPY: Jmenuje se to pojištění odpovědnosti... IMHO soudně přiznané odškodné k té odpovědnosti patří.
neslouží poviné ručení náhoudou na úhradu škody případně úhradu léčebných výloh? Odškodné je trest od soudu a nemá to s tím co dělat ... ikdyž otázka je jak zněl rozsudek
el: Na jednu stranu bych to taky čekal, na druhou stranu pojišťovna může mít taky slušného advokáta... takže žádná tutovka to asi nebude.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Tam chybí nějaká informace IMHO. Přece pokud není co řešit, tak se toho ujme libovolný advokát zadarmo a peníze dostane od pojišťovny jako úhradu nákladů soudního řízení.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Ja taky jednoho, ten jezdil snad i s basou v korbe. I po roce 2000. Jednou k nam prijel za tmy lesem (zkratkou z hospody) a mulcoval tu cestu.
ocs sine ira et studio  OCSite
P.S. já znal osobně...: Bylo to v 80. letech, možná je dnes jiná doba :)
ocs sine ira et studio  OCSite
Pokud byl traktorista na šrot (píší že ne, ale věř novinářům -- a já znal osobně pár traktoristů, kteří do toho nevlezli, dokud neměli flašku tuzemského za pasem), nebo pokud spal, dává ta varianta docela smysl, ne?
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Já nevím, mně to prostě připadá jako strašně přitažené za vlasy.
cover72 Svobodného nenávidí všechny strany. 
Někoho v diskusi pod článkem napadlo, že možná slečna zastavila, traktor pustila a až na poslední chvíli pochopila, že nehodlá zatočit. To se mi zdá být nejvíce plausibilním vysvětlením.
Reakce na | Vlákno  
cover72 Svobodného nenávidí všechny strany. 
Když se v menším autě s kratší šaltrpákou vzepřeš na nohách, dovedeš se přesunout fest rychle. Schválně, můžeme uspořádat soutěž na čas :)
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
To tam snad píšou, ne? Ale neumím si představit, jak dokáže traktor takhle rozjet auto a zároveň to, že by si baba stihla přesednout.
No ano, je jasné, že nebyla připoutaná.
Reakce na | Vlákno