Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Barclay

Může vás zajímatReklamaDiskuze o silniční dopravě, předpisech, zákonech, železničních přejezdech, tunelech, dálnicích, pánech v klobouku, levě orientovaných ženách (jezdí zásadně v levém pruhu) i mužích - prostě doprava (i doleva).

Úplné znění silničního zákona: doc pdf

Odmítnutí podání vysvětlení (mohl bych způsobit trestní stíhání nebo stíhání za přestupek sobě nebo osobě blízké)
u PČR: §61 odst. 3 zák. 273/2008 Sb.
u MP: §11 odst. 4 zák. 553/1991 Sb.
na úřadě: §60 odst. 1 zák. 200/1990 Sb.

Databáze ukradených vozidel

Spřátelené kluby:
Silniční doprava - body


el Sent from my  browser 29.září 2014 19:07:21
Ti, kterým se to nelíbí, mají dle zákona smůlu. Dávají přednost, ten, kdo odbočuje doprava, si muže vybrat.
(Já si to myslím taky, že by to mělo být, jak píše OK a snažím se podle toho chovat. Ale už jsem se takto málem srazit i s policejním autem, tak.)
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen 29.září 2014 15:13:43
Zakon to prestal resit, ale reseno to bylo, muselo se odbocovat striktne jak popisuje OK. Striktnost zrusena z duvodu existence krizovatek, kdy si pocty pruhu odbocovacich a pruhu v "doodbocovane" silnici vzajemne neodpovidaji.
A co když jedeš vedle nich?
Zákon to neřeší, policajti odbočují běžně z pravého do levého (několikrát pozorováno).
cajti Kulička je v prdeli,   tak jdeme ven! 29.září 2014 14:30:03
AFAIK můžeš, odbočuje vpravo, najet do libovolného pruhu - jenom musí z tvého jednání být zřejmé, do kterého pruhu jedeš. Ti, co jsou naproti a odbočují vlevo, musí prostě dát přednost protijedoucím.
Primárně je vede snaha dostat se před ty v levém pruhu, protože ten pravý pruh po asi 100 metrech na další křižovatce slouží jen k odbočení doprava.
V aktuálních předpisech jsem to právě nenašel.
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 29.září 2014 14:06:12
(A že je to logické chování samozřejmě podepisuji;)
Pokud nejsou pruhy označené vodorovným značením, měl by ses řadit do pruhu odpovídajícího tvému odpočování (levý vlevo, pravý vpravo). Jaké je přesně aktuální znění zákona nevím, ale přinejmenším dřív se v tomto směru předpisy vyjadřovaly. A je to myslím dost logické chování i bez předpisů. Tipnul bych si, že dotyčné k najíždění do levého pruhu vede primárně snaha předjet řadu těch, kteří se zařadili do pravého. Tedy nikoliv snaha o zvýšení efektivnosti a plynulosti silničního provozu.
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 29.září 2014 13:56:32
(Nevím co na to naše pravidla. Ale když jsem dělal řidičák v Kanadě, byly body dolů, když jsem to odbočení neudělal dvoufázově: tj. nejdřív odbočit na "bližší" pruh a pak se teprve zařadit do vzdálenějšího.)
Dotaz, když už jste u křižovatek - při odbočování na křižovatce do ulice s dvěma pruhy směrem ven z křižovatky musí ten, co odbočuje doprava, jet do pravého pruhu? V HK u Koruny sem tam vidím, jak někdo odbočuje doprava a najíždí do levého pruhu směrem ven z křižovatky, což se hrubě nelíbí těm, kteří jedou v protisměru a odbočují doleva do stejné ulice.
Já ti to rozklíčuju. Tam totiž bývala šipka doleva. Hodně dlouho. Ta bezšipková varianta je tam relativně krátce, proto to málokdo pochopí.
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 29.září 2014 13:42:48
A nestřetáváš se až z těmi, kteří chtějí změnit pruh? Oni tam dost prasecky najíždějí, ale je to tím, že před kruhákem nemají moc času se zařadit na vnější pruh, který jde prvním výjezdem ven do centra.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen 29.září 2014 13:40:55
Tak me to taky neprislo matouci, ale po tech poslednich dvou prujezdech uz se tam zacinam bat.
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 29.září 2014 13:38:03
Jezdím tam skoro denně, ale ani zkraje mi to nepřišlo nijak matoucí o_O (Mimochodem, levostranná zelená šipka pro opuštění křižovatky tam také je a funguje.)
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen 29.září 2014 13:36:13
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen 29.září 2014 13:29:19
I30
Bacha, někdo se zamyslel a nebo nezamyslel, to už asi zpětně nerozklíčujem a udělal past na blbce, že mi z posledních 3 pokusů dvakrát nedali přednost, pred trema tydny troubeni s prudkym brzdenim, vcera jsem to uz cekal, a tak jsem si tu prednost vytroubil ackoli blbec se hrozne divil, co tam delam, kdyz von prece jeden a zelenou.

Kde: Usti nad Labem I/30. Křižovatka pod železničnim mostem před "kruhákem u autobazaru". Místo kde odbočují z I30 ti, kteří chtějí na D8 do něměc.

Popis křízovatky: Ve směru od Lovosic jsou dva fyzicky odělené pruhy. Pravý, pohlavní, je pokračování I30 má vlastní semafor na kterém svítí věčná zelená šipka rovně. Levý pruh pro odbočení vlevo na vedlejší, nelze jet jinam, má vlastní semafor nešipkový.
Ve směru od centra UL to vypadá jako normální křižovatka se semaforem, po které lze jet rovně po hlavní směr Lovosice, nebo odbočit doprava na vedlejší.

Bohužel řidiče jedoucí od lovosic odbočující vlevo mate to že mají vlastní fyzicky oddělený pruh a před sebou semafor na kterém svítí zelené zvětlo a nedochází jim, že by měli dát přednost prpotijedoucím vozidlům, respektive nepředpokládají, že protijedoucí vozidla jedoucí po hlavní mají též zelenou, a chovají se, jako by jim tam svitila zelena sipka a meli uplnou prednost.

Mistni to asi znaji, pisu to sem, kdyby nejakeho vychodniara z praglu z nejakeho z cireho flagelanstvi napadlo jet do UL.Geko Never Compromise.Not Even in The  Face of Armageddon 25.září 2014 17:15:56
kontrola řidičáku v USA