Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vítejte v klubu Ruční práce


Tento klub by měl být hlavně o klasických textilních ručních pracech, ale klidně i různých tvořivých technikách či řemeslech /*decoupage, drátování...*/


Pletení pro nedonošené děti
Plete se pro Zrnka 2012 - čepičky, ponožky, bačkůrky a dečky pro MNOF-Ostrava, termín do 30.6.2012.
Organizátor - Mac70 (návody a případné dotazy přes vzkazník). Jedná se o spolupráci s organizací BabyKlokánci - organizace podporující rodiny s předčasně narozenými a nemocnými novorozenci, takže pokud máte chuť pomoct, směle do toho!

Související stránky:

  1. klub Pletení a jiné ruční práce
  2. klub korálkování
  3. klub Bílá výšivka
  4. klub Křížkové vyšívání
  5. klub Křížek dětem
  6. klub Křížkové vyšívání - chat
  7. klub Křížkové vyšívání - galerie
  8. Deky z lásky - charita
  9. klub Řemesla a ruční práce
  10. klub Pletení z pedigu-košíkáření


Vánoční kolotoč
Přihlaste se nejpozději do 15.10.2015. Budu potřebovat adresu (pokud máte změnu,nebo se zúčastníte poprve), popř. nějaké doplňující informace o vás (oblíbená barva, zvířátko, zájmy-záleží na vás).
Těším se na vaše přihlášky. Šárka
(Pište do vzkazníku uživatelce jaji)
frakira už nemá žádné problémy... 
sikulka ;-)
Šálek a čepice k fialovému svetru

Před pár lety jsem si zkusila uplést první svetr. Hned jsem se vrhla na různé copánkové vzory a tak nějak od oka jsem ho dokončila. Teď jsem našla zbytky vlny, kterou jsem použila na svetr a upletla šálek a čepici. Taky moje prvotiny. Taky od oka, samozřejmě. Vzory jsem různě pokombinovala ze svetru. Na fotkách bohužel vzory málo vynikají, i proto, že příze není jednobarevná. Mám ale ze svých prvnotin radost a určitě se v tomhle kompletu nebudu stydět vyjít mezi lidi. :-)

 
Krásné práce máš na stránkách. :-) A ten zajíček je super. Chtěla jsem zkusit panenku, ale ještě nedozrála ta správná chvíle. ;-)
jééé ten zajda je krásný.......
děkuji ted už , ale více vyšívám...někdy vnučkám uháčkuji nějaké hračky.......ted vítězí výšivka ...tak až mě to zase omrzí tak se pustím do něčeho jiného ,já mám takové návaly ...jednou mě baví to a pak zas něco jiného
frakira už nemá žádné problémy... 
Děkuji, taky tam máš všechno krásné :-)
No ...můžu mm i stránky http://hackovani-vysivani.webnode.cz tak koukni
frakira už nemá žádné problémy... 
Nepochlubis se taky nejakou svou deckou?
já myslela vzorem, já vím ,že sněhurka je hrubší,ale zdáse mi vzor jemný já taky občas háčkuji a ty vzory mám takové hustší...asi to dělaj ty samostatné četízkové oka
frakira už nemá žádné problémy... 
Jemná? Ze Sněhurky? :-))

Jinak je nádherná, ne že ne :-)
Nádhera, jemná krásná dečka...
Kvetulina křížek sem, křížek tam ...  Tady je Květulinino...
Teda, to je překrásné, jsi neskutečně šikovná...
Laduš, děkuji za pochvalu. Zkoušej to ještě, jsi moc šikovná, určitě se ti to povede. :-)
Flanderská melírovaná dečka

Další háčkovaný kousek hotový. Vzor je z anglického časopisu. Použila jsem melírovanou Sněhurku takové krásné, malinové barvy. Naživo ty barvy vynikají líp.

 
Jsi dobrá :-) já se o tuto záložku pokoušela asi 3 x a nikdy se mi nezadařila tak , jak má být . Nějak jsem se do toho proplétání zamotávala , a když už jsem si myslela , že to vážu dobře , výsledek stejně nebyl tak jak má být . Gratuluji :-)
Jj, úplně to samé. Tou síťovací jehlou se pracovalo celkem dobře. Ovšem vůbec nemám odvahu se do tohohle hororu pouštět znovu. ;-)
frakira už nemá žádné problémy... 
To je uplne to same propletani ;-))) (jj, horor mi prijde jako dobry popis ;-))
Červená háčkovaná dečka

Trocha háčkování pro radost. Předloha z časopisu Diana.

 

tll - já jsem dělala tuhle záložku (autor - Andrés Manceñido) a provlékala jsem to na síťovací jehle. Tenké, kovové. Je dlouhá 17,5 cm. Byl to horor. To jsem si k tomu ještě vymyslela dvě barvy v obloučcích a drhaný plochý uzel na střapci. Taková moje improvizace. :-) Určitě to ale vyzkoušej. To vajíčko je moc hezké. Když příjdeš, jak na to, tak už to pak jde.

 
frakira už nemá žádné problémy... 
"Zelený člunek" ti můžu buď půjčit, nebo to můžeš zkusit s něčím jiným - několikrát jsem použila drátek, který jsem na koncích ohla tak, aby na něj šlo namotat přízi, a bylo to v pohodě. U těchto proplétaných frivolitek se beztak nepočítá s tím, že to bude pohodlná práce :-D
Ale ta záložka je opravdu drsná - není problém ji uvázat, ale musíš si dávat opravdu HODNĚ HODNĚ HODNĚ velký pozor, protože je hrozně snadné se splést. Když vážeš poslední za čtyř slziček a zjistíš, žes propletla špatně tu třetí, je to k vzteku. Pokud bys náhodou chtěla, ten návod určitě někde vyhrabu (v něm to bylo popsáno opravdu srozumitelně, opravdu bys to zvládla).

Já vůbec nepochybuji o tom, že zvládneš cokoliv, takže pokud by tě náhodou dostalo něco, co bys fakt chtěla i když nevíš, jak se to dělá, tak se ozvi.

A k tvému "to taky vypadá hezky" - pro mě pořád zůstávají jednu z nejkrásnějších vzorů vzory pana Stawasze a ten má všechny vzory jednoduché, takže naprosto souhlasím.
Reakce na | Vlákno