Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vítejte v klubu Ruční práce


Tento klub by měl být hlavně o klasických textilních ručních pracech, ale klidně i různých tvořivých technikách či řemeslech /*decoupage, drátování...*/


Pletení pro nedonošené děti
Plete se pro Zrnka 2012 - čepičky, ponožky, bačkůrky a dečky pro MNOF-Ostrava, termín do 30.6.2012.
Organizátor - Mac70 (návody a případné dotazy přes vzkazník). Jedná se o spolupráci s organizací BabyKlokánci - organizace podporující rodiny s předčasně narozenými a nemocnými novorozenci, takže pokud máte chuť pomoct, směle do toho!

Související stránky:

  1. klub Pletení a jiné ruční práce
  2. klub korálkování
  3. klub Bílá výšivka
  4. klub Křížkové vyšívání
  5. klub Křížek dětem
  6. klub Křížkové vyšívání - chat
  7. klub Křížkové vyšívání - galerie
  8. Deky z lásky - charita
  9. klub Řemesla a ruční práce
  10. klub Pletení z pedigu-košíkáření


Vánoční kolotoč
Přihlaste se nejpozději do 15.10.2015. Budu potřebovat adresu (pokud máte změnu,nebo se zúčastníte poprve), popř. nějaké doplňující informace o vás (oblíbená barva, zvířátko, zájmy-záleží na vás).
Těším se na vaše přihlášky. Šárka
(Pište do vzkazníku uživatelce jaji)
Do jehel .... prosím pěkně :-)
Do jehely navlékejte vždy normální , ne pružnou nit
moc díky za rady, budu zkoušet dál (možná byla chyba v nitích, měla všechny pružné).
 
a dobře "zacvaknout" nit mezi talířky - trošku to jako lupne. Aby mělo smysl nastavovat nějaké napětí...
Dejte si do každou nit jiné barvy (nejlépe stejné značky) , pak uvidíte , která barva má špatné napětí .Pak podle toho buď povolte nebo utahujte . A ještě si zkontrolujte , jestli nemáte v napínákách prach nebo kousek nitě . Já mám Singer staršího data a mám nastavené napětí 3 4 3 3 , ale mám 2 x pružnou nit , 2 x polyesterovou . Chce to trpělivost a zkoušet .
prosím o pomoc švedlenky - hlavně specialistky na overlock. Potřebujeme s kamarádkou poradit : máme overlock Singer 14 SH 754, problém je, že ho asi neumíme správně nastavit, nitě jsou vytahané a z lícové strany se šev rozjíždí. Poradí někdo z vás, jak nastavit kolečka na stroji ?
 
frakira už nemá žádné problémy... 
sikulka, moc hezke ;-)
Paličkovaná krajka

Tak jsem opět něco dokončila. Je to opravdu mnohaletý rest, na který prostě nebyl čas. Paličkovaná krajka na ubrus. Ještě mi tedy zbývá to našití na ubrus. Ubrus jsem taky vyšívala hodně dávno. Je čtverhranný a krajka taky. Strana krajky je dlouhá 64 cm.

Tady je ještě odkaz na ubrus

Ubrus s s irisy

 
Háčkovaná čtverhranná dečka

Vzor - časopis Diana

 
prodávají se přímo lamino látky, jsou dražší, zahraniční, ale měkké a vydrží hodně. Mají třeba ve flex-texu nebo u Mráze. Pokud ti stačí něco jednoduchého, šiji pytlíky na svačiny dětem z takových těch PVC ubrusů - látka s omyvatelnou vrstvou. Už se prodávají i s pěknými vzory - s hvězdičkami, puntíčky apod. A cenově to taky je v pohodě.
frakira už nemá žádné problémy... 
mockrat dekuji!
frakira už nemá žádné problémy... 
švadlenky, pomóóóc
Ahoj,

chtěla bych ušít pytlík na příbor a říkala jsem si, že by bylo fajn, kdyby měl vevnitř omyvatelnou látku (něco jako mají ty látkové kapsičky na svačinu). V látkách se ale absolutně nevyznám a nejde mi to ani najít na netu. Poradíte, co mám hledat, případně kde na netu to najdu?
Díky..
 
Háčkovaný pléd

Vzor je z internetu, z čínského časopisu. Dlouhý je 76 cm a široký 200 cm

 
děkuji
Rumunská šitá krajka. Uháčkuje se dlouhatánská šňůrka, pak se přistehuje k podkladu a dále se postupuje jako u šité krajky. Do vyhledavače stačí napsat třeba romanian point lace. :-)
hádanka
Děvčata ,prosím, ví někdo, co je to za techniku? , detail :
 
Já mám teď už dlouho háčkovací období. Momentálně jsem přešla na vlnu a háčkuju si pléd. :-)
Opěr moc krásné :-)
nádherné