Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vítejte v klubu Ruční práce


Tento klub by měl být hlavně o klasických textilních ručních pracech, ale klidně i různých tvořivých technikách či řemeslech /*decoupage, drátování...*/


Pletení pro nedonošené děti
Plete se pro Zrnka 2012 - čepičky, ponožky, bačkůrky a dečky pro MNOF-Ostrava, termín do 30.6.2012.
Organizátor - Mac70 (návody a případné dotazy přes vzkazník). Jedná se o spolupráci s organizací BabyKlokánci - organizace podporující rodiny s předčasně narozenými a nemocnými novorozenci, takže pokud máte chuť pomoct, směle do toho!

Související stránky:

  1. klub Pletení a jiné ruční práce
  2. klub korálkování
  3. klub Bílá výšivka
  4. klub Křížkové vyšívání
  5. klub Křížek dětem
  6. klub Křížkové vyšívání - chat
  7. klub Křížkové vyšívání - galerie
  8. Deky z lásky - charita
  9. klub Řemesla a ruční práce
  10. klub Pletení z pedigu-košíkáření


Vánoční kolotoč
Přihlaste se nejpozději do 15.10.2015. Budu potřebovat adresu (pokud máte změnu,nebo se zúčastníte poprve), popř. nějaké doplňující informace o vás (oblíbená barva, zvířátko, zájmy-záleží na vás).
Těším se na vaše přihlášky. Šárka
(Pište do vzkazníku uživatelce jaji)
Jsi dobrá :-) já se o tuto záložku pokoušela asi 3 x a nikdy se mi nezadařila tak , jak má být . Nějak jsem se do toho proplétání zamotávala , a když už jsem si myslela , že to vážu dobře , výsledek stejně nebyl tak jak má být . Gratuluji :-)
Jj, úplně to samé. Tou síťovací jehlou se pracovalo celkem dobře. Ovšem vůbec nemám odvahu se do tohohle hororu pouštět znovu. ;-)
frakira už nemá žádné problémy... 
To je uplne to same propletani ;-))) (jj, horor mi prijde jako dobry popis ;-))
Červená háčkovaná dečka

Trocha háčkování pro radost. Předloha z časopisu Diana.

 

tll - já jsem dělala tuhle záložku (autor - Andrés Manceñido) a provlékala jsem to na síťovací jehle. Tenké, kovové. Je dlouhá 17,5 cm. Byl to horor. To jsem si k tomu ještě vymyslela dvě barvy v obloučcích a drhaný plochý uzel na střapci. Taková moje improvizace. :-) Určitě to ale vyzkoušej. To vajíčko je moc hezké. Když příjdeš, jak na to, tak už to pak jde.

 
frakira už nemá žádné problémy... 
"Zelený člunek" ti můžu buď půjčit, nebo to můžeš zkusit s něčím jiným - několikrát jsem použila drátek, který jsem na koncích ohla tak, aby na něj šlo namotat přízi, a bylo to v pohodě. U těchto proplétaných frivolitek se beztak nepočítá s tím, že to bude pohodlná práce :-D
Ale ta záložka je opravdu drsná - není problém ji uvázat, ale musíš si dávat opravdu HODNĚ HODNĚ HODNĚ velký pozor, protože je hrozně snadné se splést. Když vážeš poslední za čtyř slziček a zjistíš, žes propletla špatně tu třetí, je to k vzteku. Pokud bys náhodou chtěla, ten návod určitě někde vyhrabu (v něm to bylo popsáno opravdu srozumitelně, opravdu bys to zvládla).

Já vůbec nepochybuji o tom, že zvládneš cokoliv, takže pokud by tě náhodou dostalo něco, co bys fakt chtěla i když nevíš, jak se to dělá, tak se ozvi.

A k tvému "to taky vypadá hezky" - pro mě pořád zůstávají jednu z nejkrásnějších vzorů vzory pana Stawasze a ten má všechny vzory jednoduché, takže naprosto souhlasím.
Reakce na | Vlákno  
Dík moc. Ta záložka je krásná. Pro mě je to motanina a nechápu jak se do toho nezamotat :-(. Takže bez "zeleného" člunku to nejde - hm tak ten nemám. Tohle byl jen tak narychlo vystřelená věc co nechápu, jinak pro mně nepraktikovatelný jsou i jiný věci. Já zůstávám u svých "obyč" různě pospojovaných slziček - to taky vypadá hezky. I když některý ty předlohy mě fakt dostávaj.
frakira už nemá žádné problémy... 
Tady máš předlohu: http://www.georgiaseitz.com/classes2001/baileyegg.html

Jsou vlastně dva druhy proplétaných frivolitek:
- jako na tom vajíčku, kdy si prostě ufrivolitkuješ zvlášť části, které se pak propletou a pak se to dokončuje už propletené. Jsou to frivolitky jako každé jiné, nepotřebuješ nic speciálního
- proplétáš už v průběhu vázání, většinou na to potřebuješ člunek, který proleze slzičkou
(třeba tady, zelený člunek: http://yarnplayertats.blogspot.cz/2013/07/double-flower-using-celtic-shuttle.html (mimochodem, zrovna tenhle konkrétní člunek je opravdu skvělý))
Takto můžeš proplést prakticky cokoliv a jediná nevýhoda je, že je dost možné, že se do toho zamotáš :-D (nedaří se mi najít návod, ale tahle záložka je zdárný příklad: http://www.georgiaseitz.com/2014/francesburgessversioncelticknotbookmark.pdf )

A jdi ty , brepto :-)
no když už se ptáš :-) tak třeba takovýhle do sebe propletený (tenhle obrázek jsem jen narychlo našla na netu) - prostě nechápu to jak to může být dělaný takhle do sebe propletený, abych se do toho nezamotala
frakira už nemá žádné problémy... 
Předpokládám, že co se mě a tll týče, tak tak na 50 %...
Ale krásné jste pořád , ne ????
jj ještě nebyl špatný kurz frivolitek online,ale pak jsem nestíhala,ale kdybych zopakla ještě bych mozná něco umotala :-D
frakira už nemá žádné problémy... 
jj, to jsme jeste byly mlade a krasne :-D

(co nechapes?)
Reakce na | Vlákno  
Taky přispěju - frivolitky (základ) myslím tak složité nejsou, pak různé vychytávky to už není psina a některé věci prostě nechápu jak se dělají.
Ale je pravda, že základ jsem se naučila na srazu, kde mi to Frakira ukázala a pak už to tak nějak, pokus omyl, šlo - prostě není nad praktickou ukázku, možnost vyzkoušet to pod odborným dohledem, který tě hned upozorní na chyby.
Ale to už je dávno :-)
 
hnilickova www.Mít sen a vyšívat  Můj sen....
Já se s frivolitkama mořila déle... Ani časopisy, knížky, internet a videa nepomáhala.....

Dokud jsi my to neukázala názorně v Plzni!!!

Ale, pravda je ta že na jehle je to snašší, já zase vržu zubama s člunkem (no radši prostě jehlu). ;p
Ano , holky jsou ochotny mi pomoci a za to jsem ráda,budu to zkoušet.....Frakira mi poslala i video , které je super tak snad jednou mě něco osvítí a půjde to.Mě se párkrát podaří překlopit uzlík a z toho udlaám uzel a není cesty zpět.....ale věřím a nevzdám to ...moc se mi to líbí
pěkný rychlodárek :-) asi budu muset zase vytáhnout člunky , navnadilas mě :-)
:-) lehké pro toho , kdo už se naučil frivolitkovat :-) sama za sebe mohu říct ,. že jsem se na začátku učení občas pěkně zapotila :-)
Frivolitky až zas tak těžké nejsou , jde o to , najít si grif , jak dobře překlopit uzlík a stejnoměrně utahovat , no a pak už jen trpělivost jako u každé jiné ruční práce . Učila jsem se je přes inet tady na okounu před cca 5 lety , kdy se nám frakira s telefonky věnovaly .
Jinak na jehle jsou o něco lehčí na naučení , tam nemáš šanci blbě překlopit uzlík , zas na nich neuvážeš vše , co se dá uvázat člunky - dvěma a více . Protože jsem člověk zvídavý , zkoušela jsem vázat 2 jehlami , ale po prvním pokusu jsem to zavrhla , neb jsem, se do nití zamotávala .
Takže to chce zkoušet a klidně se tu ptej , výše zmíněná děvčata ti ráda poradí :-)