Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vítejte v klubu Ruční práce


Tento klub by měl být hlavně o klasických textilních ručních pracech, ale klidně i různých tvořivých technikách či řemeslech /*decoupage, drátování...*/


Pletení pro nedonošené děti
Plete se pro Zrnka 2012 - čepičky, ponožky, bačkůrky a dečky pro MNOF-Ostrava, termín do 30.6.2012.
Organizátor - Mac70 (návody a případné dotazy přes vzkazník). Jedná se o spolupráci s organizací BabyKlokánci - organizace podporující rodiny s předčasně narozenými a nemocnými novorozenci, takže pokud máte chuť pomoct, směle do toho!

Související stránky:

  1. klub Pletení a jiné ruční práce
  2. klub korálkování
  3. klub Bílá výšivka
  4. klub Křížkové vyšívání
  5. klub Křížek dětem
  6. klub Křížkové vyšívání - chat
  7. klub Křížkové vyšívání - galerie
  8. Deky z lásky - charita
  9. klub Řemesla a ruční práce
  10. klub Pletení z pedigu-košíkáření


Vánoční kolotoč
Přihlaste se nejpozději do 31.10.2014. Budu potřebovat adresu (pokud máte změnu,nebo se zúčastníte poprve), popř. nějaké doplňující informace o vás (oblíbená barva, zvířátko, zájmy-záleží na vás).
Těším se na vaše přihlášky. Šárka
(Pište do vzkazníku uživatelce jaji)
No mě právě připadalo zbytečný nějak skládat ty kamínky do drážek, byla tam ještě takový trojúhelníková mistička, do tý jsem nasypala kamínky od jedný barvy a v pohodě vybírala pinzetou, stačilo jen občas natřepat, aby se otočily správnou stranou nahoru, proto mě překvapila ještě druhá mistička s drážkama. Já to taky nikde u nás ani vůbec v Evropě neviděla prodávat, je to asi díra na trhu. :D Teď přemýšlím, jestli mi ten obrázek zarámují, když to lepí okolo a jestli to zasklívat, když by se to nechalo v pohodě otírat a jestli pod sklem to neztratí ty odlesky co to dělá.
mimosa Umí létat rychleji než manžel řídit  moje vyšívání 30.říjen 2014 18:21:44
Háčkovací setkání
Ráda bych Vás pozvala na sobotu 8. listopadu od 14 hodin do Ústřední knihovny na Mariánském náměstí v Praze, kde bude háčkovací odpoledne. Připravuje se projekt "guerillového háčkování" - háčkovat se budou proužky, kdo jak chce. V lednu, až jich bude - doufejme - pořádná hromada, se obháčkuje knihovna, teda ne celá,ale třeba zábradlí apod. Uvaříme čaj, budeme si u toho povídat... materiál samozřejmě máme.
Na www.aliexpress.com stačí do vyhledávání zadat diamond painting nebo diamond stitch. Je tam toho na výběr spousty a cenově od stovky až po tisíce, podle velikosti obrázku.
např. http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-new-needlework-full-drill-diamond-painting-pictures-of-rhinestones-diamond-embroidery-home-decor-rose/2012136438.html
Teda sem je nebezpecny lizt!!! To musim taky zkusit:-) Poradte kde a za kolik to koupit na zkousku.
Pravítkem by se měly řady od okraje srovnat a mistička s drážkama je na naskládaní kamínků, připravíš si je a pak už jen lepíš.
Právě, že jsem to u nás nikde neviděla. Mám po operaci ruky, tak jsem hledala něco, co bych ve volnu mohla dělat. Jsem zvyklá vyšívat a háčkovat, nebaví mě jen tak sedět.
Teoreticky jsem připravená, ale obrázek je zatím někde na celnici.
mozaikový obrázek
to vypadá moc hezky. Nevíte jestli se to prodává i u nás? Případně kde. Dík moc
To je krásný obrázek. Mít kamínkovou jen část by se mi asi nelíbilo, tak musím koukat teda po těch čtverečkách. Já teda na žádný návody nekoukala, jen jsem si prohlídla ty fotky, co tam mají Čínani u toho, ale pravda jsem trochu tápala v tom příslušenství, bylo tam pravítko, asi na rovnání řad? ale je dost ohybací, tak nevím, pak tam byl takový kovový prolamovaný kroužek, jsem usoudila, že asi na konečný zatlačování těch kamínků, tam byly fotky, že to dělají, stejně jsem na to nakonec přes noc radši položila knížky a pak tam byla, teda kromě pinzety a normální mističky, takový jako divná mistička z drážkama a to vůbec nevím, na co je. :D Pravda je, že se mi nepodařilo udělat úplně rovné ty řady, hlavně na krajích, ale je to vidět jen hodně zblízka.
Objednala jsem tento Jsou to také čtveraté kamínky. Hledala jsem informace, jak na to a našla jsem i pár ukázek od děvčat z Ruska na youtube. Co jsem našla kulaté kamínky, tak bylo většinou předtištěné pozadí a lepily se jen části.
No ty čísla barev jsou podle mě čísla DMC, tak jestli dělají celou řady, tak by nebyl problém nic, viděla jsem i že nabízí vytvoření sady z vlastního motivu.
Já taky si vzala prvně malý obrázek na zkoušku. :-)
Je ze čtvercových kamínků, jak by to vypadalo s kulatýma, kde by to v rozích nedoléhalo, to si nedovedu představit, jestli takový budeš mít, tak dej vědět, jak to vypadá.
Já to teda hledala pod diamond stitch.
Kamínky drží skvěle, lepí to hodně, jen se musí dát pozor, aby se to neopatlalo rukama, lepí to i kolem a jak jsem tam pořád měla ruce, tak to po pár dnech lepit přestalo, no jsem zvědavá, jak se to s tím lepidlem kolem bude rámovat. Kamínky jsou stejně velké a přesně pasujou do tištěných čtverečků, jen některý byly vadný, byly v nich dírky a nebo na nich černý tečky, ale i s těmahle vyhozenýma + hodně poztrácenýma (jsou fakt dost mrňavý a překlopit si mističku, to je hned) mi jich od každé barvy docela dost zbylo.
Takže v tomto spokojenost. Hodlám si koupit nějaký větší a minimálně organizér na korálky, protože nejvíc mě zdržovala to vyndavání kamínků z pytlíčků.
Lepí se tam takové jako kamínky, tak nevím, jak to jinak nazvat než mozaika.
Objednala jsem si před 14 dny na zkoušku obrázek. Zajímalo by mě, jak to vypadá s kvalitou, jsou všechny kamínky stejně velké a drží dobře??

Stačí hledat diamond painting a na Aliexpress je toho spousta, jen si vybrat. Dokonce i Haedky.
To je pěkné, to jsou nějaké korálky? Kdyby existovala dostatečná barevná paleta, mohlo by se to zkusit místo vyšívání. Takové Haedky by šly pěkně od ruky :-)))
Vánoční kolotoč
Je tu ještě někdo, kdo se chce ještě přihlásit do Vánočního kolotoče? Přihlášení končí 31.10.
Můžu vědět, co je to ten mozaikový obrázek?
mozaikový obrázek
První pokus o mozaikový obrázek, jde to teda mnohem rychleji než vyšívání.
Zdezby vyšivka  9.říjen 2014 13:25:49
pečení pro radost
Vánoce na obzoru a já si objednala cukrové ozdoby. Jednak na dozdobení perníků neb ruka se třese a už to není parádní, a jednak i na dozdobení všelikého cukroví. Balíček došel a já zůstala v němém úžasu. Vážně jsem byla víc než mile překvapena. Takže všem "líným" doporučuji kouknout na malinký e-shop cukrových ozdob z Čížové.
Ten háčkovaný ubrus se ti moc povedl. Je krásný. :o)
Člunky mívali ve Výškovicích. Několik druhů, ale nevím, jak jsou na tom teď. Podle pohledu stejně nepřijdeš na to, který by byl nejlepší. V obchodě ti neporadí, zkušenosti s frivolitkama nemají. Je to velice specifická záležitost. Pro začátek doporučuji nekupovat Clover se špičkou, je ostrý, nepěkně bolestivý, když se bodneš. Mě nejvíc vyhovuje člunek s cívkou, ale na tomhle čouhá do stran háček a tupá špička. Nejlepší na naučení je obyčejný, nic na něm nepřečuhuje, ale zase potřebuješ zvlášť háček na spojování motivků. Na naučení frivolitek vřele doporučuju knihu Frivolitková krajka, která je čerstvě na trhu a napsala ji právě Frakira, která je tady na frivolitky největší machr. ;-)