Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

aha, tak to bude ono. Díky.
Jestli vidím dobře, tak zbytek B plus C je online, ostatní ještě asi ne (vzhledem k tomu, jak dlouho se se sesbíraným materiálem nic nedělo, se nedivím už vůbec ničemu).
No jo, ale ale co Buc až Ž?
Asi ne, soudím z jejich hlášky "Zpracovaná hesla, která byla zveřejněna v knižních svazcích Slovníku pomístních jmen, nelze zatím z důvodu trvání licenční smlouvy s nakladatelstvím v elektronické podobě zveřejnit. Proto jsou u hesel začínajících na A – Buc uvedeny pouze odkazy na příslušný svazek Slovníku pomístních jmen v Čechách."

Já naštěstí koukal jen na Moravu a Slezsko, tam už je to doopravdy online ...

Asi jsem ten Slovník pomístních jmen v Čechách nepochopil - jsou ta hesla k dispozici online nebo ne? Dostanu se k počtu výskytů, ale tím to končí, nic není klikacího?
Databáze pomístních názvů - celorepublikově to už bylo pojmuto v letech 1963-1980, pak to dlouho leželo nezpracováno a teď se konečně objevily první výsledky, viz Slovník pomístních jmen v Čechách a Slovník pomístních jmen na Moravě a ve Slezsku. Samozřejmě těch názvů není zas tak moc, určitě by to chtělo doplnit regionálními projekty. Já mám štěstí, že v místě mého rodopisného pátrání už podrobnější sesbírávání místních názvů proběhlo: http://projekty.osu.cz/mistapameti/ (lokality Havířov, Ostrava, povodí řeky Morávka, horní Vsacko), koukám na mapu, že tam lidi vkládají pomístní názvy i z ostatních míst republiky.
Zkusila jsem se podívat do jmenného seznamu Soupisu židovských rodin 1793. Rákosník ani jeden. Dle mého soudu je to tak netypické příjmení ve spojitosti s židovskou genealogií. Ale samozřejmě s jistotou to tvrdit nemohu. Je to takové minimum informací, že nevím, nevím. :-)
Teď se zeptám jako učedník, ale: casarius - domkář/baráčník nebo chalupník? V češtině to lze chápat jako rozdílné pojmy. Nebo má latina nějaké pojmenování pro chalupníka, které mě teď hned nenapadá?
 
Helena Rakosnik
Obrátil se na mě přes 23andMe Miquel Roman Vicens (Miqui Rumba) z Katalánska s dotazem:

150 years ago a Czech botanic called Rakosnik moved to my natal town (Elche, Valencian Country-Spain) to study Palm tree Forest. I just read that ex-president's of Catalonia (Artur Mas) wife, Helena Rakosnik is his descendant and some newspapers said she was askenazim genealogy.
I have a little percentage of slave askenazim genome (0,4%) and nothing of East European (well, Gedmatch's Eurogenes shows 4-6%) but many distants cousins in Russia, Bielrus and a few in Czech Republik, Germany and Poland.
My father's grandmother told me this story: her mother's grandmother was a beautiful red haired green eyed girl rapted by gipsies from Autria-Hungarian Empire. She was rich askenazi's doughter but we can't explain how she was brought to Spain and how she was married with Mr. Ponce. We only know that her doughter was called Patrocinio Ponce (Alicante, Spain; circa. 1850). Patrocinio's name have been inherated by the most beautiful doughter until my grandmother generation.
If you know some Czech Rakosnik with askenazim ancestry, please, keep in contact to me.

Našel jsem k tomu článek: http://catalunya2011.blogspot.cz/2013/03/helena-rakosnik-katalanska-prvni-dama.html - ale jasno do toho nevnáší.

Nevíte o tom někdo něco?
 
duke of york - děkuju!
zcr - slyším i na jedno s...
duke of york Tvoje noci jsou krásnější než moje dny  exškola
trojcata z Babic nad Svitavou http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/3800/?strana=48 matrika 996, str. 48
MILAVS okolí Chrudimska + Litomyšle 
Třeba tu někdo má zájem. Aukro.cz Berni rula I+II generalni-soupis za 1100,-Kč.
 
(á, koukám se mi zatoulalo jedno s, pardon!)
Děkuju, no to je úlovek!
paterčata pro Chris
narození - s poznámkou, že páté (děvčátko) se narodilo mrtvé (stejná noticka je i v indexu, snímek 202)
a úmrtí - všechny čtyři děti, a o zápis níže (čtyři dny nato) i jejich matka.
 
Děkuji tak to se asi nejspíš nedozvíme
(to mi zní velmi pravděpodobně)
A není to spíš Modew(aren)-H(än)dl(er), tj. obchodník módním zbožím?
Je ten Chytil někde online? Tenhle to asi není, že? http://www.zanikleobce.cz/chytil.php?menu=15&chs=1196