Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetVývoj software

Spravuje:

hkmaly

Může vás zajímatReklamaJine kluby o programovani: FoxPro, C & C++, V Linuxu, scriptovaci jazyky, PHP a mozna i Visual Basic, i kdyz o tom pochybuji ...
Zajimave odkazy:
RFC.
The FTP Protocol Resource Center.
Specifikace UNIX 98.
Wraith-ova kucharka.
Neco o pthreadech.
Rychlokurzy programovacich jazyku (diky r0b0tovi)

Predpokladam, ze s vasi pomoci tu brzi bude vetsi seznam relevantnejsich linku ...

Mimochodem, tento klub neni o slonech. Maximalne jeste uznavam tucnaky.

popcorp Zfetovaný židovský  negr 4.červen 2012 13:50:40
berkeley je bohužel nepoužitelná kvůli licenci (komerční aplikace)
arnost snad nechci tak  moks 4.červen 2012 13:45:35
mozna by si to mohl zvladnout cele s berkeley db, ktera je imho uplne vsude (ale velke imho, vim o tom vice/mene prd)
popcorp Zfetovaný židovský  negr 4.červen 2012 13:30:31
tak se zdá, že na takovou věc potřebuju KD-tree.
popcorp Zfetovaný židovský  negr 4.červen 2012 13:04:39
nechci to SQL, protože mi to přijde jako moc overkill. A protože to poběží na nějakém obskurním AIXu, tak nechci vnášet další závislosti na externích knihovnách.
Potřebuju prostě indexovat a vyhledávat v tabulce pomocí více klíčů/položek + něco jako wildcard.
To mimo SQL je nějak zásadní požadavek? A myslíš tím, že chceš non SQL DB a nebo úhyb před nějakou nejmenovanou konkrétní DB?
Hlavně pro všechny svaté sám nic nepiš a použij něco existujícího.
shaga you're just about as useless  as jpegs to Hellen Keller 4.červen 2012 11:51:07
DB má být perzistentní? Vadí single point of failure? Rychlost? Další typy dotazů na data? Embeded, standalone? Atd.

Možností je velmi mnoho, z takto položeného dotazu není možné odpovědět jasně a jednoznačně. Zkus redis, sqllite, berkeley db, ale co já vím, zda ti budou vyhovovat.
arnost snad nechci tak  moks 4.červen 2012 11:47:46
embedovane sqllite? pripadne neco dle povahy dat? tokyo cabinet, mongo?
popcorp Zfetovaný židovský  negr 4.červen 2012 11:35:34
dotaz, c++
pokud byste potřebovali mít v programu databázi a vyhledávat v ní podle více/různých klíčů, co byste použili, mimo SQL?
vysvětlím: mám tabulku
record_id | object1_id | object2_id | action_id
kde record_id je unikátní, object1_id > object2_id, action_id je libovolné

a chci v ní vyhledávat pomocí různých vzájemných kombinací klíčů. Zatím to mám udělané tak, že mám udělané indexy pomocí map/set a různých relací mezi uloženými klíči.
ovšem více by se mi líbilo mít možnost vyhledávat nějakým wildcardem: list.search('*', '*', '*', ACTION_8) → vrátí všechny záznamy, které mají action_id == ACTION_8
ocs sine ira et studio  OCSite 3.červen 2012 19:13:38
(Nakonec když tak o tom uvažuji, není on nakonec vlastně komplet celý JavaScript případ, kdy jeden něco navrhl a ostatní to prostě opsali, protože jim to přišlo jako docela dobrý nápad?)
ocs sine ira et studio  OCSite 3.červen 2012 19:12:44
Aniž bych naznačoval, že bych nad něčím takovým jásal, je to pořád tak nějak zcela zásadně lepší než vůbec nic (nebo se otravovat s aplety a javským schweinerei).

Nemluvě ani o tom, že případů, kdy jeden něco navrhl a ostatní to prostě opsali, protože jim to přišlo jako docela dobrý nápad, vůbec není málo, a šance, že by toto bylo mezi nimi, je slušná.

ocs sine ira et studio  OCSite 3.červen 2012 19:10:25
Mně se transparentně dešifruje, a to ani nejsem BFU.
violetelephant So i herd u liek   Mudkipz 3.červen 2012 17:34:13
pokud rozsiris implementaci, bez predchozi specifikace, kazdy prohlizec si tu udela podle sebe, a tak v jednom prohlizec budes pouzivat WKCertificateStore.ShowSelector, v jinem mozDlgCreate.CertificateSelection, a v ie se zustane u activex (nebo funkcnihop javaapleti). diky nemam zajem.
hkmaly - Slava pomlcky -  . 3.červen 2012 16:18:58
Nikoliv. Rozsirovat specifikaci je naprosto nepodstatne. Uplne by stacilo rozsirit implementaci. Jednoduse pridat jednu tridu. Opakuji, ze v souvislosti s extensions se trid pridavali MRAKY a nikomu nevadilo, ze ve specifikacich o nich neni ani tuk - proc taky? Jako by nejaky prohlizec jel javascript presne podle specifikace ...

Javascript je jazyk, ktery ma garbage collecting, funkci jako objekt a uzavery. Krome objektoveho programovani podporuje i funkcionalni. Jeste PHP 5.2 muze jenom blednout zavisti. Kdyz k tomu pripoctes spoustu prace kterou predevsim Chrome odvadi na runtime optimalizaci, tak je spis skoda na jak jednoduche ulohy se obvykle pouziva. Ano, javascript neni strongly-typed, coz nektere puristy svadi k nazoru, ze je jednoduchy, protoze jim jeste nedocvaklo, ze kdyz se jazyk nekompiluje (resp. kompiluje se tesne pred spustenim), je zbytecne snazit se na chybu prijit pri kompilaci ...
hkmaly - Slava pomlcky -  . 3.červen 2012 16:09:36
Jo, meli. Jenze dokud se neprosadi, aby se BFU pri pouziti BFU klienta email transparentne desifroval, tak to nema smysl. A s tim, jak ma kdekdo schranku na gmailu, seznamu a podobnych, to jde spis obracenym smerem ...
violetelephant So i herd u liek   Mudkipz 3.červen 2012 10:38:08
k tomu aby js mohl/umel hrabat do uloziste certifikatu by nejdriv nekdo musel tu specifikaci js rozsirit, to ze to mohli udelat uz davno, o tom se nikdo nehada.

js je simple z hlediska funkcionality, coz samozrejme neni na skodu, ale prave proto se nehodi pro slozitejsi a hlavne dost specificke ulohy.
ocs sine ira et studio  OCSite 3.červen 2012 2:45:15
Jo, kolik let tvrdím, že by všechny e-maily měly být šifrované, a kolik let se mi za to smějí nejen BFUs, ale i všelijací MaLérové, co by měli mít mnohem víc rozumu :(
hkmaly - Slava pomlcky -  . 3.červen 2012 2:31:06
Javascript je nejen turing kompletni jazyk, ale v mnoha ohledech lepsi nez treba PHP. Nejen ze nic nebrani tomu, aby se API browseru pro pristup k certifikatum zpristupnilo pro javascript, dokonce bych se nedivil kdyby zpristupnene BYLO - ovsem nikoliv pro stranky ale pro extension/add-ony (namatkou tohle vypada, ze se hrabe nekde kolem). Hlavni problemem s tvym pozadavkem tedy neni technicky, ale jednoduse to, ze nikomu se nepovedlo presvedcit vyvojare hlavnich prohlizecu, ze by byl dobry napad se na necem takovem dohodnout.
hkmaly - Slava pomlcky -  . 3.červen 2012 2:24:17
... ale to prece nejde, to by si treba lidi zacali sifrovat maily a smiraci by meli utrum ...
violetelephant So i herd u liek   Mudkipz 2.červen 2012 20:57:16
kdyby nebyl, tak se volaji api browseru pro spravu certifikatu primo z js a nepouzivaji se java applety (nebudes tomu verit, ale kazdy dostupny browser ma nejake api pro pristup k certifikatum a jejich spravu). jenze on se nikdo nerozhodl to api browseru pro js zpristupnit. ostatne, kolik funkci z api browseru muzes v js volat? minimum.
ocs sine ira et studio  OCSite 2.červen 2012 20:08:19
Není, JS je pouze API browseru, a browser to klidně dělat může.