Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a záliby

Spravují:

Barclay, jaaja

Může vás zajímatReklamaChci postupně sestavovat žebříček pražských hospod a dávat tam nějaké hvězdičky. Takže pokud vám nějaká vysloveně udělala radost, neváhejte a popište ji (nejlépe včetně adresy).

Gustav_Husak   25.září 2014 21:30:25
Co jsem vysledoval u nás, tak do čtvrtého pátého se obsluha neptá a pak už se ptá.
ale je taková divná.
Šnek tu vůbec  není 25.září 2014 21:21:06
Tak to já zase nesnáším číšníky, kteří nosí pivo, aniž bych o to požádal, nebo aniž by se výslovně zeptali, zda si nějaké dám, a teprve potom s ním tam začali strašit. Považuji je za agresivní hrubce a pokud si toho někde všimnu, snažím se dotyčnému podniku následně vyhýbat.
Já tam zatím nebyla, jen jsem zaregistrovala, když to otevírali. Chodíme k Vodouchovi nebo jezdíme do Kostelce a všude bylo vždycky přecedulkováno.
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  25.září 2014 12:47:02
+1
vysmatej_kuauik   25.září 2014 12:46:17
Tím je mi sympatická hospoda U houbaře naproti Veletržnímu paláci v pražských Holešovicích - neotravujou, ale kejvneš na ně a hned se přišourá pingl, odnese sklo, vypláchne, načepuje a přišourá se s hladinkou… a celý to trvá pod minutu. A maj tam skvělou plzeň.
cajti Kulička je v prdeli,   tak jdeme ven! 25.září 2014 12:42:26
Já to znám jen v Čechách ...
A je to česká specialita nebo je to mezinárodní znamení?
cajti Kulička je v prdeli,   tak jdeme ven! 25.září 2014 12:28:12
V hospodách s automatickým přísunem piva funguje nepsaná konvence - tácek nahoře na půllitru znamená už ne ....
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  25.září 2014 12:02:45
(Se slzou v oku vzpomínám na hospodu na Urale, kde když se člověk včas neodhlásí, nemůže za dvě hodiny mluvit...)
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  25.září 2014 12:01:39
Toho se snažím držet, leč občas jdu do hospody primárně za lidmi a ne pivem, a to se pak nechám zatáhnout tam, kam rozhodne většina.
A pak si občas pokecáme nasucho, no :-/
jj, bejvalo to tam fakt dobrý.
Navíc v Holandsku je zvykem neobtěžovat hosta dotazem, zda si dá ještě jedno, takže při návštěvě libovolného Holanďana v český hospůdce dostatek veselých situací zaručen.

Naštěstí pár takovejch kde člověk není na dovolený ještě znám, mně to vyhovuje :)
lebe i my se rano muzem probudit  mrtvi 25.září 2014 11:32:00
a proto uz vice mene chodim jen do sve oblibene putyky, kde mame domluvu, ze se neptaji jestli chci dalsi a pivo nosi dokud nereknu dost .o)
Do hospody s podobným stylem čepování (na jméno si nevzpomenu) jsme vzali kamaráda z Holandska, vzhledem k tomu, že jsou tam zvyklý na ty pivo do dvojky, tak docela zíral. Navíc se mu jeden místňák pokusil zcizit nedopité pivo když jsme hráli kulečník. Obávám se, že dneska je už takovéhle zasvěcení do hospodského folklóru těžké zažít.
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  25.září 2014 10:50:14
Taky to úplně nemusím, nicméně s láskou na to vzpomínám, kdykoli sedím někde dvacet minut nad dopitým půllitrem. A že se to děje bohužel poměrně často.
Pch, nám jednou v takový putyce vrazila výčepní pivo hned když jsme stáli ve dveřích. A pak tedy nosila taky s předstihem.
lebe i my se rano muzem probudit  mrtvi 25.září 2014 9:56:48
jenom v jedny hospode do nas tlacili pivo tak pod tlakem, ze byli u stolu lidi, kteri meli rozpity 2 piva a vycepni jim daval na stul treti s tim, ze tam nejsme na dovoleny. a byla to lipa. dneska uz bych tento styl noseni piva neocenil, ale tehda to bylo velmi zabavne .o)
arnost snad nechci tak   moks 25.září 2014 8:02:58
+1
u slovanské lípy to to posrali tim prodejem/rekonstrukcí/úklidem. taková krásná knajpa to bejvala. snad dokonce tam měli nějakou ceduli ve smyslu " nejdéle souvisle otevřená hospoda široko daleko". ale asi ok, ty mý stesky patřej asi do nádražek a výčepů.