Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaSíťová textovka Prahy je sice dílo věčně nehotové, ale už dost velké na to, aby se v něm mohl člověk vyřádit. Tento klub je určen všem, kdo chtějí objevovat světy mezi Prahy a přitom svou zkušeností a radou pomáhat jejich dalšímu budování. Kdo by se rád zapojil do práce jako programátor (nebo "anděl", jak se tomu říká uvnitř hry), nechť dá vědět Šnekovi do vzkazníku, bude s radostí uveden do problematiky.

(Pokud Vám nefunguje výše uvedený odkaz, pak spusťte svůj telnetový nebo mudový klient a ručně zadejte adresu serveru prahy.mmh.cz a port 3333. Pokud nejste spokojeni se svým telnetovým klientem, můžete si vyhledat přímo vhodný mudový klient; kupříkladu já pod Linuxem používám KildClient, pod Windowsy je použitelný třeba MUSHclient.)

Kdo je právě ve hře (díky Sarnegarthovi):


Pokud citujete něco ze hry, tak ideálně uzavřete kopii logu do tagů <p class="code" > a </p>, aby zůstalo zachováno formátování.


Dík Stepovi
Hráč Step si právě vysloužil veliký dík za svou pozornost, protože si jako první všiml, že v Oikúmené nejsou mosty vidět ze sousedních políček. Po nějakém tom pátrání, kde se stala chyba, jsme zjistili, že doplňování mostů do popisu okolních místností se omylem vytratilo při aktualizaci již před půldruhým rokem (v srpnu 2014), když byl mapový modul Oikúmené doplněn o práci s krajinými dominantami (tedy možnost vidět z dálky například hory nebo vysokou věž).

Chyba je tedy nyní opravena, mosty jsou opět viditelné (a pokud někde ještě nejsou, budou časem, protože nechceme teď jen tak restartovat hru, a v paměti je asi docela dost místností se starým popisem, než se pravidelným čištěním paměti postupně obnoví) a Stepovi patří onen výše již zmíněný velký dík.

Vsudybud mám svůj  svět
No, recept je papír. Pravděpodobně hodně starý papír. Ten se určitě ta dlouhá léta nebude povalovat jen tak někde, ale bude spíš někde založen, aby mohl být nyní objeven. A většina takovýchhle starých volných dokumentů bývá založeno a posléze objeveno v ...
První úkol
Dobrý den, možná jsem úplně slepý, ale ten recept nemohu za nic nikde najít. Dali by jste mi malou nápovědu (např. hádanka čikde zhruba mám hledat, prosím ne úplně přesně). Děkuji. Sten
Jak praví Sarnegarth, jsi od něho vzdálen dvě kliknutí. (Kdybys to nenašel, tak mi napiš do vzkazníku.)
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Má ho na svých stránkách (odkaz za přezdívkou).
Šneku, mohl bys mi na sebe dat nějaký soukromnější kontakt než tady okouna? Potřeboval bych s tebou něco probrat.(nejlíp mail)
Některé dveře je potřeba otevřít, než lze skrz ně projít.
Některé dveře je potřeba odemknout, než je lze otevřít.
Některé dveře nejsou pravým objektem, ale pouze popisným detailem místnosti a nelze je použít pro procházení. Pak by měla být v dané místnosti připravena speciální hláška pro případ, že se někdo pokusí projít daným směrem skrz tyto ne-dveře.
Teoreticky by také mohl být problém v tobě, nejsi třeba schopen chodit (poutací kouzlo, zlámané nohy), nebo jsou ty dveře pro tebe příliš malé.

Jestli ti to pořád připadá divné, prostě to nahlaš pomocí "chyba zde" a někdo z andělů se podívá, jestli je to správně nastavené.
Proč když už vidím "ty dveře" mi skrz ně nejde projít?
RZ: Zatím to mohou jen andělé. Asi by šlo udělat nějakou možnost SSH tunelování pro každého, ale na to bych potřeboval nějakého systémáka, protože sám to neumím dost dobře a naučit se to nestíhám.
Pokud vim, tak to jde pouze pres telnet. Ale myslim, ze se zrovna u prahu odposlouchavani nebo MitM bat moc nemusis.
SSH protokol
Dá se připojit i přes ssh protokol? Jestli jo tak kam...
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Neboj se a nelpi na věcech hmotných. Budeš mít možnost se klidně vrátit. Každopádně Ašpael ti stejně může všechno smazat, takže nic není zcela nezbytné.
Jenom jsem se chtěl ujistit že budu mít všechno co za prahem potřebuji.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Neptej se, sakra, na každou pitomost.
Je tu něco do čeho se dá dát voda a vzít si to s sebou a kde +- je igelitka?
Ideálně: najíst se a napít se tak, že už se do Tebe víc nevejde, najít petrolejku a igelitku a igelitku naplnit sušenkami, a odnést si s sebou i hmoždíř a tlouček, protože se dají prodat na tržišti.
Co všechno bych si měl vzít z domu s sebou za první prah?
Tak jsem na to koukl hned, a viděl, že koně nemají nastaveno hledání vody v kašnách a podobných objektech. Nojo, doplnil jsem to tam, otestoval, během večera to nahraju na server a objekty koní obnovím.
Ok, zkusím se na to příležitostně podívat (ale asi se k tomu dostanu až v lednu).
RZ: Pokud jsi hodně vyhladovělý, tak může být.