Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Možná, že nakonec toho Beneše formálně neodsoudili, už nevím. Já si jen pamatuju, že se tehdy cestou ukrýval v Řevničově u bývalého policejního rady Oliče (ano toho z procesu s omladinou).
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
No tak Masaryk i Beneš dostali velezrádu v nepřítomnosti. Jejich rodinní příslušníci seděli doopravdy. Gottwald byl odsouzen minimálně na pár dní za první republiky za nějaké tiskové pobuřování. Zápotocký zase dostal něco za velkou Kladenskou stávku. Hácha nevím, beru exilovou vládu, jako reprezantaci státu.
arnost snad nechci tak   moks
Gottwald byl odsouzen na 19 dni (za nejake clanky), ale do vezeni nenastoupil.
ocs sine ira et studio  OCSite
To není pravda, přinejmenším nakolik mi je známo.

Pokud vím, na Masaříka sice starej Procházka vydal zatykač, ale to bylo také vše -- pan Nebát se a nekrást foukl dříve, než by se vůbec dostal před soud, a vrátil se až po '18. Stejně tak nikdy nebručel Beneš (na toho ani ten zatykač vydán nebyl). Hácha sice krátce seděl -- ovšem to bylo až po válce, kdy jej zavřeli (a fakticky zavraždili) komunisté (a bylo to ohavné svinstvo, stejně ostatně jako vše, co ten ksindl /nejen/ v této zemi prováděl).

Nejsem si vědom ani toho, že by kdy bručelo to ožralé prase Gottwald, jakkoli by samozřejmě v nějaké hypoteticky spravedlivé společnosti z kriminálu vůbec nemělo vylézt.

Teprve ušaté torpédo prokazatelně sedělo; ten blbec, co tam přišel po něm, prošel koncentrákem, což je dost specifický případ, ale dejme tomu. Svoboda si krátce zabručel za komunistů v rámci vnitrostranických rvaček, to je obecně známo, stejně jako Husák. Havla netřeba řešit, to vědí všichni.

Takže pokud mi někde něco neuniklo, z devíti „předklausovských“ tři neseděli vůbec nikdy a jeden -- Hácha -- až dávno poté, co úřad opustil.

Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Však jsem psala, že principielně to v zásadě chápu, ale když si člověk uvědomí, že člověk s záznamem v rejstříku třeba za podvod nemůže do lecjaké pozice kde by mohl přijít do styku s nějakým účetnictvím, tak tentýž člověk se klidně legálně může podílet například na tvorbě státního rozpočtu. Jedinou brzou toho může být leda to, že se to proflákne a lidi ho nezvolí. Ale zatímco o Havlovi například všichni věděli, že byl ve vězení a za co, u budoucích poslanců neexistuje například povinnost toto veřejně sdělovat.
Lidi si můžou zvolit koho chtějí a jestli chtějí bývalého trestance, který se ve vězení polepšil a začal myslet na lidi nebo něco, ale přitom se minulostí nijak netají a je populární, tak OK.
Ale pokud chtějí zvolit "slušného člověka" (TM) a on zatím byl souzený za podvody, ale nemusí to nikomu sám říkat a nemusí a jeho funkci to pak následně taky neohrožuje, pak je v tom trochu problém. Systém by neměl teoreticky nikoho omezovat pokud ho lidé chtějí, ale lidé by zas o kandidátovi měli mít určité údaje k dispozici.
Nevím ale třeba jak je to ohledně členství v politických stranách, jestli si tam nedávají oni už podmínku čistého trestního rejstříku, našla jsem jen jednu zmínku u ČSSD, že to plánují.. Pokud si nedá strana sama nějakou podménku nebo kodex nejsou potenciální voliči ani informováni (což teda nejsou ve většině ani tak, z toho jak se někdo šklebí na plakátu stejně nikdo nepozná co je to za člověka).

Ale na tom nesejde, to celé byla v zásadě jen taková poznámka, že je docela mindfuck, když si člověk uvědomí, jak některé věci jsou v rámci demokracie prakticky odsouzeným znemožňovány, ale jiné v rámci demokracie zase naopak vůbec.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Prvni nikdy netrestany prezident Ceskoslovenska nebo CR byl az Klaus.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
To neni ledajake zamestnani, a poslanci nejsou obycejni statni zamestnanci. To je politicka funkce se zakonodarnou moci. Kriteria musi byt volna, aby mohli obcani zvolit koho chteji oni a ne jaka nekdo nastavil schvalne kriteria.
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
A ta volená funkce je jako dobrovolnická a ty lidi jsou tam jen na výstavku? IMHO poslanci dělají práci a zaměstnává je stát, akorát nechává dělat výběrové řízení občany a kritéria nechává až na nějakých pár zcela volná. Zas takový rozdíl tam nevidím.
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
casto vidam pozadavek "trestni bezuhonnost", v radiu nam naopak rekli "prineste vypis z tr"
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
nebo proste pusobi jako potizista, coz v nejakejm tom haha openspace kolektovu asi nechtej
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
ja moc nevim, co je k objasnovnai na tom, PROC to pozaduje. proste nechce nekoho, kdo byl trestany, ne? osobne si myslim, ze tim nektere firmy muzou prijit o nekoho, kdo by praci zastal dobre, ale udelal nejakou botu, ktera s dotycnym zamestnanim nesouvisi, nicmene, jako jakysi filtr by se to mohlo hodit
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
ano, a dokonce to nekdy chteji zpetne firmy, ktere cele roky s nekym spolupraucji a pak si nekdo umane
Trofo: Jen FMI, nesnažíš se tu dávat nějakou analogii mezi volenou funkci a pracovní poměr, že ne? Že se mi to jen zdá?
Zajimave. Nikdy po mne coby programatorovi nikdo nechtel vypis TR. Hleda praci jako zamestnanec, zivnostnik nebo to je jedno?
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Já bych to i umožnil, pokud z výpisu nebude plynout, že trestná činnost v minulosti páchaná není v konfliktu s mými požadavky na zaměstnance.

Spsch: v malé společnosti by se mu to mohlo podařit vysvětlit. Ve velké si netroufám soudit.
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
To jistě ano, ale to je jak s poslaneckou imunitou. Má to být pojistka, aby někdo nemohl politického protivníka odstřelit fingovaným trestným činem, případně aby nemohl být nějak sankcionizován za svou práci, ale prakticky se to využívalo často i k tomu, aby nemuseli dávat dýchat, když řídí ožralí v autě a podobně.
Stejně tak by bylo nesmyslné odmítnout Havla jako prezidentského kandidáta, protože byl v minulém režimu zavřenej. Ale on třeba nikdy nevykradl s pistolí zlatnictví nebo něco. Pokud to ten zákon nijak neomezuje (což ale asi zase z principu nemůže, kdyby se to někomu hodilo bývalo, tak disidenti budou klidně třeba i "vykrádat zlatnictví"), můžou tam vznikat dost bizarní situace.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
To tak nejak vychazi z povahy te prace poslance. Existuje napriklad moznost politicky motivivanych trestu.
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
V tomhletom ohled jsem onejdy zjistila, že mezi místa, kde není vyžadovaný čistý TR patří například práce poslance. Jakkoliv asi ten důvod je nějak obhájitelný, principelně, tak mě poněkud konsternovalo, že i na popeláře chtějí čistý trestní rejstřík, ale na poslance nikomu nezáleží jaký hajzl (nebo napravený hajzl) tam sedí.
ocs sine ira et studio  OCSite
Win-win-win.
spsch mayoi nagara demo ii aruki dashite  **
Tak to taky dopadne.