Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

"nenechte se dál rušit v úvahách o věcech o kterých vůbec nic nevíte" by se mělo stát mottem okouna.
daniel: Odesel tam tak pet let zpet jeden sikovny exkolega + jeden takovy spise "manazersky typ". Ten sikovny zustal a chvali si to, ten druhy uz je pryc. Ale zadne podrobnosti a drby nemam - nijak jsem se o detaily nezajimal.
SaintPaul mám rád ty svoje   dobrmany
Vítej na Okounu!
Trofozoit All my demons  now work for me.
(Jsem ráda že Jeromek má úplně jasno v mé pracovní náplni a jejich důsledcích, skoro se mi to nechce kazit faktem, že v tom ohledu pracovní náročnosti byly nejhorší poslední dva roky, ve které žádné prášky na realitu nepotřebuju a především letošní léto, kdy se seběhlo několik věcí naráz a které mě přivedli k definitivně k názoru, že podobným stylem to dál dělat nechci. Ale nenechte se dál rušit v úvahách o věcech o kterých vůbec nic nevíte.)
TCO má velký péro a  je v pohodě
Jsou vyhlaseni nadprumernyma platama. Slysel jsem o nich spis s despektem prave v souvislosti s tema code monkeys.
danielsoft Je to tak, nebo jak?  Co říkal ten nevoják?
Aha, takže spíše asi není o co stát.

Jinak já se taky už cca deset let živím primárně C++, ale Perl jsem si tam napsal, protože jsem s ním ve škole jednu dobu skriptoval.
popcorp S tim káblošem  se nekamaraď
taky píšou, furt. A to jsem python/c++/lua. Tak nějak bych tipoval, že je to firma s velkou fluktuací, co hledá code monkeys.
danielsoft Je to tak, nebo jak?  Co říkal ten nevoják?
NetSuite
Přes linkedin mě pravidelně kontaktují headhunteři z NetSuite, pravděpodobně proto, že mám ve skillech Perl (i když fskutčnosti nejsem žádnej hardcore perlista, jen jsem občas bastlil nějaké menší skriptíky).

Má s touto firmou, v Brně, tady někdo zkušenosti? Opouštět současného zaměstnavatele se spíše nehodlám než hodlám, ale řekl jsem si, že se pro zajímavost zeptám.
el Sent from my  browser
Dík.
TCO má velký péro a  je v pohodě
!
padlock Korupce jest základem státu.  
Pravda, 52 dní dovolené slouží jenom k tomu, aby si jeden vyrobil čtyřdenní pracovní týden. A na ozajstnú dovolenku už volako nezostáva a tak treba štrajkovať.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
(Imho je teda rozdíl mezi tím, co popisuje Jeromek, to jest totální workholismus až do prasklé žilky, a názor, že ve vědě nám nic neuteče, takže to na léto zavřeme. Dokonce bych myslela, že jsou to dva extrémy a je dobré se pohybovat někde mezi.
Dělám s Francouzi a oni sami si stěžují, že těch 52 dní dovolený, který tam leckdo má, jim docela paralyzuje byznys.)
Cpt. Out
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Tak.
dupinozka co kdyby vyšetřující personál byl nahý 
Do nějaké míry to pravda jistě je, ale když člověk dělá něco, k čemu nemá kladný vztah nebo jak to říci, tak dovolená nedovolená, někdo by možná s Trofo rád měnil
Já....já souhlasím s Jeromkem!? Cítím se nějak divně.......
asym This message is encrypted... 
Ale tak hrozné to zas není - na relax čas je, nicméně ne plánovaně a ne 40 dní. Polovina, jako u normálních zaměstnanců, by byla adekvátní.
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet
Jen bych si dovolil podotknout, ze stejne tak je bunkam uplne sumak i to, ze jsi ctrnact dni na dovolene. Stejne tak ani tma v tve vyzkumne laboratori na vyzkum tmy se za ctrnact dni nezkazi...
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet
IMHO delat od nevidim do nevidim, nemit cas ani na dovolenou a hakovat tak, az ti z toho jebe a tak se pak musis futrovat nejakyma praskama na hlavu je spatne uplne kompletne. A to dokonce i v pripade, ze je rec o praci kterou milujes. Coz je zrovna mozna Trofo problem. Kdyby mela vic casu si odskocit do lesa hypnotizovat hodoninsky horizont, nebo zajet si na vysocinu objimat stromy jako soudruh prasodent, nemusela by ty prasky na vyrobu reality zobat... (Neni to mineno vuci Trofo nijak peorativne, ale z toho co pise mi prijde, ze by zacalo kapat na karbid drive ci pozdeji kazdemu, je to jen otazka osobni protistresove rezistence za jak dlouho k tomu dojde.)
Trofozoit All my demons  now work for me.
Trošku mi to připomíná jak byla onehdá ta lékařská akce, jak děkovali a odcházeli a v médiích se různě proháněla čísla úvazků a průměrný plat atd.
I mí ekonomičtí rodiče pak se mnou seděli v hospodě a povídají, že ty čísla viděli a že fakt máme moc lékařů a mají dost velký platy. I ti úplně mladí.
A já se jich ptala, jestli ví o tom, že ten přepočet úvazků byl na 1,0 včetně toho platu z celý úvazek, ale že realita je taková, že dost často nastoupí do nemocnic na úvazek třeba 0,5 nebo i 0,1 protože musí mít praxi, ale tráví tam osm a více hodin protože nejsou lidi, že (a nějak se jim ty peníze pak doplňujou za služby navíc).
Oni se tehy na mě podívali, že přece za úvazek 0,1 by nikdo nikam pracovat nešel. No a já jim povídám že právěže šel, protože bez atestace nemůžou samostatně dělat nic, takže v dost případech otročí v nějaké nemocnici jen aby se mohli profesně posunout dál.

To si lidi dost často neuvědomují, stajne jako si zaměstnanci dost často neuvědomují, jak žijou drobní živnostníci, jak mladí lékaři (nebo ti advokáti, ti to prej taky ze začátku mají dost na tlačenku, ale o tom moc nevím) nebo .... že prostě různě to funguje různě.

V biomedicíně je obecně hroznej přetlak, cokoliv vás napadne, napadlo už deset lidí taky a vy to musíte udělat nejlíp a nejrychleji abyste z toho něco měli. Jsou tam různé tlačenky, stát každejch pár let úplně mění způsob, jakým se věda oceňuje. Doktorandi fungují jako levná pracovní síla, protože mají stipendia od univerzit a nemusí se jim tolik platit... máme vlastní specifika, ale vesměs o nich víme. Má to taky specifické výhody, jako obyčejný zaměstnanec někde si fakt můžu vzít svých celých 20 volna a mám svatej klid, ale zase se třeba nedostanu na konference do USA a jinde. Nakonec víme i to, že valná většina skončí buď ze začátku a nebo až jsou "spent" a hirearchický žebříček dokončí jen málo lidí, těch silnějších nebo víc vychcaných, ambiciózních.
Pokud se půjdete podívat na nějaké vědecké pracoviště, zjistíte, že tam žádní staří vědci nejsou. Kromě sem tam třeba pár nějakých specialistů, kteří se vesměs starají o konkrétní přístoj a chtějí mít svatej pokoj. Starší (>40) jsou totiž akorát ve vedení, pak kupa mladých doktorandů, pár postdoců co je vede ale mezitím nic. Starý "pracující" vědec totiž neexistuje, buď postoupil nahoru a nebo vypadl. A je poměrně evidentní, že nahoru jich zamíří hrstka. Ale tohle taky vesměs víme a stejně jsme do toho šli, protože nechceme dělat nic jiného. Ideální to rozhodně není, ale ani jinde než u nás.

Ovšem hraběcí o tom, jak to přece jde nebo nejde, a jak se to musí líp zorganizovat, to je sice hezké, ale takhle to nefunguje.
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
Nemám dovolenou, myšleno "placenou" dovolenou. Jinak jsem si asi před 3 lety stanovil cíl "práce v průměru 6 hodin denně, tady max. 180 hodin měsíčně" a "měsíc volna". Protože, když bych si to nekontroloval, tak bych taky mohl klidně pracovat 24 hodin denně 365 dní za rok, což je docela nezdravé :)