Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Tander Lee, Sarnegarth

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Kez by to bylo tak jednoduche. Tohle jsem v praxi zazil asi ctyrikrat, tri akteri proste sestoupili na svou puvodni pozici a jedeme dal, zadny problem, protoze tam to zvladaji, ctvrty odesel za lepsim a dari se mu. Mluvim o pripadu, kdy vezmes bankovni nulu, das ji do ruky sehrany tym IT podpory a pak ji dva roky naostro ucis, co je to vlastne hosting, jak funguje pocitac, a z cehoze se to vsechno sklada, co delas, tedy krome nejvetsiho monitoru v kancelari a nejvykonnejsiho stroje, protoze je vedouci, to je preci samozrejmost... Kdyz ti popadesate posere prsa pred nadrizenymi za standardni postup, kdyz svali vinu za svoje ojeby dolu a z cele skupiny udela v ocich ostatnich bandu neschopnych kretenu, jerome mod ti pripada jako mirna odmena. Kdyz totez dela jeste po peti letech a navic malicherne brani v postupu lidem, kteri ho prevysuji, pokud je nenecha rovnou vyrazit, vidis rude. Na to neni potreba ekonomicka studie, tady staci d-fens.
rushid Nemáte právo číst tento stručný textík  23.listopad 2014 12:42:26
Tak dosadit na misto vedouciho oddeleni cloveka, ktery je nejen z jineho oboru, ale zato nema zadne zkusenosti s vedenim lidi, to je vzdycky radost, zvlast v mistech, kde ma nejaka "administratorska prava" a prideluje je. Mohli bychom dlouho vypravet. Ovsem vydrzel dlouho, to se musi nechat. Na miste me kdysi udrzel jenom vztek a zarputile predsevzeti byt tam dele nez on. A skutecnost, ze firma i prace jako takova je jinak celkem v pohode.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101.  22.listopad 2014 23:14:06
Asi měli pocit, že nové koště dobře mete. Problém je když mete příliš.
rionka světlo na konci  ocasu 21.listopad 2014 20:33:43
zajímalo by mě, proč z toho kikota uděllai vedoucího, když měl být původně náhradou za kolegu na shodném levelu? závěr ideální...
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101.  21.listopad 2014 9:41:25
V jiném zaměstnání jsem se pustil do řešení agendy, která byla zanedbávána dlouhou dobu. Ikdyž se jednalo o naprosto odlišnou záležitost, dalo by se to velice dobře přirovnat k dokumentaci SW jak z hlediska chronologie vývoje, tak z hlediska požadavků zákazníků apod. Doposud se to lepilo outsourcingem podle cen, bez ladu a skladu. Jak se firma rozrůstala, vznikl chaos, který začal dělat problémy na úrovni kvality. Jeden kolega odešel, druhý od toho dal ruce pryč. Nad rámec svého popisu práce jsem se pustil do díla a během jednoho roku se mi podařilo dosáhnout dobrých výsledků. Asi tři měsíce poté firma přijala náhradu se odejduvšího kolegu. Poměrně arogantní čůrák, který se stal ihned mým nadřízeným a jal se řešit, proč je agenda stále nedokončená. Započalo kolo obviňování ve kterém jsem byl spravedlivě podržen vedením, protože mě nikdo nemůže očerňovat za něco, co jsem dělal nad rámec a nedokončil. Tento čuráček poté převzal data, dal do toho trochu overkill ve formě dvou brigošů a do měsíce to dokončili. Veškeré zásluhy byly připsány samozřejmě jemu a on toho využil k tomu, aby mě shodil, jako někoho, kdo nebyl schopen nic dotáhnout do konce. Později jsem si všiml, že se občas schovává za zkušenější a k odpovědnosti se nemá. Po několika dalších prasárnách, jsem jednal rychle a podal výpověď.
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog... 21.listopad 2014 9:24:08
Nedivím se, taky bych to po sobě asi nepochopila:-)

Nový šéf v ohrožení IMHO není, protože starého šéfa se chtěli zbavit (změnilo se vedení a on nebyl takový ten správný přitakávač), takže celou tu situaci využili jako záminku. Tohohle se nikdo zbavit nechce (tedy zatím:-))).
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate  21.listopad 2014 8:47:47
Moc jsem to nepochopil, ale jestli řešení toho problému stálo místo předchozího šéfa, tak má ten současný zřejmě oprávněnou obavu, pokud do toho bude šťourat, ne?
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog... 21.listopad 2014 8:37:16
Hm, tak stejně to asi působí dost nepochopitelně. Takhle psané se to vysvětit prostě nedá:-))

Nicméně jsem teď našla výběrovku, do které se nejspíš přihlásím, tak třeba už nebude tahle agónie mít dlouhého trvání:-)
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog... 21.listopad 2014 8:33:28
Tak my se nepřetahujeme o to, kdo to způsobil, a že je to třeba řešit, na tom se taky shodneme. On taky netvrdí, že je to moje vina, to by si netroufl:-)

Když nechci být příliš konkrétní, tak se to blbě vysvětluje, ale v principu se jedná o problém, který nezavinil nikdo ze současných zaměstnanců, ale který tam pomalu vyhnívá už řadu let. Předchozí šéf (ten ho taky minimálně z části zdědil a z mého hlediska spočívá jeho chyba právě hlavně v tom, že s tím nezačal něco dělat dřív - ne že by se to tím zachránilo, ale už to mohlo být vyřešené) se nakonec k částečnému pokusu o řešení odhodlal a fakticky ho to stálo místo. Nicméně to tomu novému šéfovi ani mně nehrozí, protože nám opravdu nikdo nemůže vyčítat 12 let staré věci (on je tam ani ne rok, já tři a nejedná se o moji agendu, se mnou to probírá, protože jsem jeho zástupce), naopak si myslím, že bude za hrdinu, protože s tím začal něco dělat. Za padoucha bude šéf předchozí, to je mi jasné už teď. (Tedy můj současný šéf pořád plácá něco o tom, že ho to může stát krk, ale to je prostě volovina a jenom mě tím vytáčí.)

My máme obecně trochu najít společnou řeč, a to i v případě, že se v podstatě shodneme v názoru, protože značná část našich hovorů probíhá asi v tomto duchu:

On: Uděláme XYZ.
Já: Prima, to je dobrý nápad, jen si musíme dát pozor na ABC, ale máte pravdu, tohle je třeba udělat. (přičemž si skutečně myslím, že je to dobrý nápad, já nemám zábrany mu říct, že s něčím nesouhlasím)
On: No ale my to XYZ musíme udělat, protože... (následuje několikaminutová přednáška na téma, proč se XYZ musí udělat)
Já: Ale vždyť já s vámi souhlasím.
On: Každopádně XYZ je třeba udělat, protože... (následuje další, zpravidla ještě delší přednáška na téma, proč se XYZ musí udělat)
Já: (odcházím do své kanceláře tlouct hlavou do zdi:-))

(jiná věc je v tom, že mu nevěřím, protože jsem ho cca dvakrát přistihla při lži, a navíc ho pokládám za člověka, který má silné řeči, ale pak je už jaksi neuvádí do praxe, což obecně příliš našim vztahům nesvědčí)
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog... 21.listopad 2014 8:04:50
Neuhádneš, já to nebudu:-))
dupinozka co kdyby vyšetřující personál byl nahý  20.listopad 2014 22:44:22
Schválně, jestli uhádnu, kdo to bude řešit.
igi mors ontologica  - 20.listopad 2014 22:31:04
Proc resite, kdo to mel kdy v minulosti udelat, kdyz otazka zjevne zni, co s tim udelate nyni?
Tedy novy sef je blb, votomzadna, ale nez se pretahovat o to, kdo to zpusobil, bych se ho snazil vracet k pritomnosti s tim, ze hru na hledani vinika bychom preskocili.
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog... 20.listopad 2014 18:18:07
No to jsem mu samozřejmě řekla, že jsem na něco takového rozhodně neměla čas, na což on mi odpověděl: "A myslíte, že já mám čas?". Tak jsem mu sdělila, že ho má nepochybně víc, než jsem měla já, když jsem sama dělala práci, kterou teď děláme tři...

Vždyť je to debil!!!
Zcela vážně se zeptám - a tos mu neřekla, že to prostě nebylo reálně možné stihnout/zvládnout?
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog... 20.listopad 2014 18:04:57
No, v současné práci jsem už přes tři roky, asi bude zase načase zvednout kotvy...

Dneska jsme s vedoucím probírali, že se musí vyřešit jeden celkem zásadní a poměrně rozsáhlý problém, a on mi v jednu chvíli řekl: "To jste ale měla začít řešit už vy." Myslela jsem, že ho praštím židlí. Já tam v´reálu dělala vedoucí 6 týdnů v situaci, kdy předchozí vedoucí složil funkci, mně zůstala na krku práce, která se špatně stíhala i ve dvou, takže jsem lítala jak hadr na holi, sotva zvládala řešit to nutné (přičemž tohle akutní fakt nebylo) a byla na zhroucení... A on je tam v pozici vedoucího už nějakých 8 měsíců, k dispozici má o jednoho člověka víc (tj. práci, kterou jsme předtím dělali dva teď děláme tři), na daný problém se ani nesáhlo, a on mi teď řekne, že jsem to měla řešit já. Musím vypadnout dřív, než mu fyzicky ublížím:-)))
Já jsem to nějak úplně nepochopil.
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  19.listopad 2014 21:55:55
Vida, díky.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101.  19.listopad 2014 19:00:25
Achjo. Dohoda o provedení práce. Dost se mnou vyjebali. Těch 1500 mě je fuk,ale to, že to té firmě za to stojí mě dost nasralo. Obrat třicet mega a stojí jim za to se takhle chovat. Kámoš OSVČ mi platí bez ohledu na splatnost faktur obratem, aniž bych to vyžadoval. Poslední dva dny to s obchodními partnery nějak drhne.