Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Tander Lee, Sarnegarth

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

ahura_mazda რომელმაც განთავსებული ამ ჰიტლერი აქ?  20.červenec 2014 9:22:14
Cywe, to vás nenapadlo, že tím šikanujícím vedoucím je Roshtee a jen si zajišťuje pozice pro případný konflikt?!
Fakt bych zkusil pokecat si s jeho nadřízeným, pokud to nepomůžeš, je čas udělat pápá.
TCO moje babka dobře vaří,   ale nemá SWAG 17.červenec 2014 16:01:43
nakonec kývnul na finanční vyrovnání

Kdo komu financne vyrovnaval?
V bývalé práci jsme se jednoho dne dohodli, že ten bulharskej čurák, kterej běžně tituluje kolegyně "krávo" a podobně už nás fakt nebaví, tak jsme sepsali dopis, podepsali ho a poslali vedení.Hlavní organizátor se druhý den nedostal ani přes vrátnici, všichni ostatní dostali důtku (a mail, kde nám bylo vysvětleno, že jen díky své velkorysosti nás dotyčný nebude žalovat pro nactiutrhání a nebude po nás chtít finanční odškodnění) a kretén vesele řádil další skoro dva roky.Kolega, co to spískal do toho šel naplno, vypadalo to na soud, ale nakonec kývnul na finanční vyrovnání.Sama bych se do ničeho takového nepouštěla a radši si sbalila fidlátka.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman  17.červenec 2014 11:08:09
Podle toho, kde děláš, ale podle mých zkušeností je jediným definitním řešením odchod, pokud se nedohodneš se šéfem šéfa. Pokud ho jeho nadřízený nekryje a ty budeš mít (i) důkazy, (ii) osobou stěžující si společně s tebou, není to marné. Pokud ho kryje vedení, jsi v pyczy a můžeš za sebou maximálně efektně prasknout dveřma (doslovně i přeneseně). Dobří ředitelé si na šikanu mezi svými podřízenými moc nepotrpí, ale dokud nevíš, kdo komu co leští, nedá se výsledek moc přesně odhadnout.
Dik, kdybys o tom mel vic, tak sem s tim :)
Roshtee: Důkazů pro soudní řízení, nebo důkazů pro nějakého nadřízeného? IMHO chceš-li poradit, musíš prostě pustit trochu víc informací.
Rozumnému nadřízenému může stačit třeba jen stížnost (zvlášť, pokud je vás víc). Nebo nahrávka hovoru z telefonu. Nebo tak něco.
No spis teoreticky mapuju moznosti, co se da/neda v takovy veci podnikat, jde o statni sferu. Jaka by mela byt povaha tech dukazu? Taky by me zajimalo, jestli existuji nejaky pripady, kdy zamestnanec usvedcil nadrizenyho ze sikany a zustal v praci, pricemz nadrizeny byl bud odejit, nebo mu nesel po krku?
Moirain za všechno se platí..  Co s načatým... 17.červenec 2014 10:22:47
utekla jsem po půl roce, kdy jsem se už bála chodit do práce, bojovat proti té krávě nešlo
padlock Korupce jest základem státu.   17.červenec 2014 10:06:31
Rozdíl v platech Krno X Pha existuje, i u té kvalifikované pracovní síly. I to i pro stejné pozice v rámci jedné firmy sídlící v obou lokalitách, řádově jde o desítky %. Mám přístup k interním číslům, není to z mé strany jenom nějaký dojem.
spsch mayoi nagara demo ii aruki dashite  ** 17.červenec 2014 10:00:49
Tak zatím ani nevíme, co vlastně děje nebo co se stalo. Ne, že bych Roshtee podezíral ze zpovykanosti nebo něčeho podobného, ale v jistých firmách je považováno za těžký zásah do práv zaměstnance požadovat věci jako je chození na devátou, dokumentovat kód, vyžadovat tělěsnou a psychickou připravenost apod. Pokud je ale šéf magor, který si přečetl knihu o japonské motivaci výběrčích daních ze 17. století, je nutno vědět, zda může náhodně spadnout ze schodů a tím situaci vyřešit, nebo je lepší být roninem a koukat po jiném projektu. Soudit se v ČR - to se shodneme, tolik peněz a času nemá ani Babiš.
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet 17.červenec 2014 9:47:50
Pokud je jich vic, tak to bez sance neni.
frakira už nemá žádné problémy...  17.červenec 2014 9:27:43
ja bych to resila vyplnenim anonymniho formulare na intranetu, kterym se hlasi jakakoliv sikana vuci komukoliv
(vzdycky me zajimalo, co by se pak delo a kdo by s tim mel nakonec nejvic problemu.. nastesti u nas nikdy nikdo nikoho nesikanoval, takze jsem nemela moznost to zjistit)

Pokud formular neni, taky bych to taky resila s pravnikem.

(imho ale hodne zalezi na tom, o jak velkou firmu se jedna a jaka je v ni struktura vedeni - pokud je ten sef jediny, nebo je to primy podrizeny majitele firmy, ktery je jeho tata, tak bych asi rovnou sla)
istaed no jo, no ...  17.červenec 2014 8:57:01
pokud je jich víc...
Co bys teda navrhl ty? (jo, situace na piču, wtz, moje kolegyně to řešila poradou s právníkem a změnou smlouvy, zatím u nás pracuje, její vedoucí jí dala pokoj. Vedoucí od vedení nedostala ani pokutu, ani napomenutí... )
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet 17.červenec 2014 8:53:17
Obavam se, ze nema moc sanci. Jednak taha za kratkej konec provazu a jednak pokud by to chtela nejak resit, tak to stejne dopadne tak, ze to bude resit soudne uz jako NEzamestnankyne dotycne instituce...
Inu, asijský tigr.
ader If you can't fix it, you'll have to stan  17.červenec 2014 8:39:14
Pokud je Vas v tom vic, pohovor s dotycnym, nasledne s jeho nadrizenym, nasledne zvednout kotvy, pokud nedojde v predchozich dvou bodech k naprave. Zivot je kratky na to delat s kretenama.
OK, tedy tomu rozumím tak, že v Brně není zas až tak strašný převis poptávky a v Praze není zas až tak strašný převis nabídky, jak by se z komentářů zdálo. Tak děkuji a tím bych dotaz asi radši uzavřel, než se tu znova rozjede pragobrněnský hejt.
spsch mayoi nagara demo ii aruki dashite  ** 17.červenec 2014 0:08:06
Můžeš to nějak dokázat? Jsi v tom sama nebo je vás více?