Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Tander Lee, Sarnegarth

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

ocs sine ira et studio  OCSite 1.září 2014 23:46:20
(Pod soukromou, nestátní a státem nijak neřízenou charitu by to mělo patřit, FYI.)
el Sent from my  browser 1.září 2014 23:32:28
Já myslím, že tam asi někdo úplně nepochopil koncept sezónních pracovníků.
el Sent from my  browser 1.září 2014 23:31:38
Tohle mně třeba hlava nepobrala. Když mi Klárka říkala, že příspěvky na péči pro postižené dítě řeší úřad práce, tak mi hlavou proběhlo jedno mocné "WTF". Jako kam jinam by to mělo patřit než pod sociální péči???
DadB jsem zralý na  šrotovné 1.září 2014 20:47:55
Víme. Bohužel. Na výrobě "vysokoškoláků" se podílím osobně - a většinu času je to něco, čím bych se raději nechlubil...
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  1.září 2014 20:28:18
Vono máš taky dneska taky vysokoškoláky a "vysokoškoláky", víme.
DadB jsem zralý na  šrotovné 1.září 2014 20:05:22
Práce je málo a tlačenka je všude: např. do spořitelny takhle nastupují vysokoškoláci za 16.000 nástup. Bez tlačenky by byli úplně bez šance. (true story, insider)
Wednesday Všichni jednou umřete...  1.září 2014 15:36:24
Tlačenku bych tedy čekala až tak na místo vedoucí těch pucfleků za přepážkou. Že by musela být protekce na místo, ze kterého člověk odchází po čtvrt roce vyhořelý jak papír, to je docela furiantství :)
Na slušnější místo ve státním se neni možný bez osobní známosti dostat. Tady to zřejmě jen posunuli o level dál. Onehdá se žena hlásila jako expert do nějaké laboratoře SÚKLu, tam sice výběrko vypsaný bylo, ale na mail byli líný odepsat i obligátní kombo "děkujeme za zájem, dáme vám vědět" a po týdnu "bohužel jste nevyhověl/a našim požadavkům".
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  1.září 2014 15:23:20
Jo oni vlastně dneska suplují sociálku...
To je fakt napytel, wtz.
Wednesday Všichni jednou umřete...  1.září 2014 14:53:32
Vždyť celé to je potěmkinova vesnice. Dotace na udržení sezónních pracovníků v práci? Když mám sklizeno, tak co tam s nima budu dělat, kristepane?

Navíc by mě zajímalo, kde ty úředníky hledají. Na webu ÚP, kde mají inzerovat volná místa přímo na ÚP je ubohejch deset inzerátů a z toho jenom 4 jsou fakt na úřednický místa pro styk s klienty. Pro celou ČR.
Wednesday Všichni jednou umřete...  1.září 2014 14:41:15
- Narostla jim agenda (přesun výplaty soc. dávek z jiných resortů na ÚP); - na rozdíl od dřívějška musejí chodit do terénu (sociální šetření pro výplatu Příspěvku na péči) - což zdržuje - mizerná efektivita vnitřního chodu většiny úřadů (když se ti podělá počítač, musíš napsat žádost "do Indie" a tak za 2-3 dny se Ti na něj někdo zaskočí mrknout, čiliže Ti stojí práce - storky spolužáků); - je jich málo, protože za ty prachy to nikdo nechce dělat - je to stres, protože na tebe ječí nejenom nezaměstnaný, ale i postižený - kvůli všemu musejí klienti vyplnit hafo papírů a to hafo papírů musejí zase úředníci nějak zpracovat - vysoká fluktuace - kolega Kubačák tvrdí, že se jim tam lidi točí po 3-4 měsících -> furt musejí zaučovat nové lidi, což zdržuje a snižuje to efektivitu
Rozhodně na ně část agendy související s vyplácením dávek z ČSSZ přehodili. Takovou rodičovskou, mateřskou apod. dnes vyplácí ÚP. Dříve to vyplácela ČSSZ.
Nmaster Every sperm is sacred,  every sperm is good. 1.září 2014 14:09:18
hlavne aby bylo dost tech rekvalifikacnich kurzu, kde se z uklizecek stavani IT experti tak, ze je nauci zamerovat mysi ikony a strefovat se do nich dvojklikem!
DadB jsem zralý na  šrotovné 1.září 2014 14:02:19
Pointa je v tom, že s nezaměstnaností bojujeme tím, že zaměstnáme 10.000 úředníků na boj s nezaměstnaností.
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  1.září 2014 13:42:09
To první (snad to sem patří) mi přijde dost nepochopitelné. Fakt pamatuju doby, kdy ÚP aktivně a smysluplně uchazečům práci hledal.

To jim tolik narostla agenda a fakt je jich málo? Nebo co se stalo?
Wednesday Všichni jednou umřete...  1.září 2014 13:37:39
Že ÚP degradovaly na vypláceče dávek?
Nebo v té, že chtějí přístup do databází, aby měli kontrolu nad všemi?
Ráno jsem to málem nedočetl.
DadB jsem zralý na  šrotovné 1.září 2014 12:08:38
Vláda má 37 receptů na nezaměstnanost
Více dotací, více kontrol a méně práce načerno. Takový cíl si vytyčilo Ministerstvo práce ve svém boji proti nezaměstnanosti. Jeho úředníci přišli s 37bodovým plánem, který má zaměstnavatele motivovat k nabírání nových pracovníků.

...dotací však bude víc, například pro udržení sezonních zaměstnanců v práci. Uchazeči o zaměstnání se zase budou navíc učit jazyky, aby se zvýšily jejich šance na trhu. Dotovat by se nově měli i lidé, kteří ještě práci mají, ale hrozí, že ji ztratí (živnostníci, zaměstnanci v předdůchodovém věku).

Plán ministerstva proti nezaměstnanosti nyní prochází připomínkovým řízením a bude se upravovat. Aby se klienti úřadů práce a firmy, jimž je podpora určena, v nabídce vůbec vyznali, bude se agendě věnovat více úředníků. Úřad aktuálně nabírá stovky lidí, na konci roku má počet úředníků dosáhnout deseti tisíc.

http://ekonomika.idnes.cz/dotace-kontroly-zamestnanost-agentury-fcz-/ekonomika.aspx?c=A140831_213005_ekonomika_mlb#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

Pointa imho v té úplně poslední větě.
Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 1.září 2014 7:15:55
Na trh s nemovitostmi tu určitě bude lepší klub.
No ale to nebude jenom tou krisí, že jsou dementně navržený domy špatně prodejný...