Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Tander Lee, Sarnegarth

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Štěně A hangover is the wrath of grapes.  30.srpen 2014 12:09:40
Dík.
Jemu by bylo třeba líto Tebe.

Znám rodiny, kde děti chodily pár let do školy nejen v různých městech, ale i v různých zemích. Není jim to líto, naopak jsou rádi, jak je to obohatilo.

Vytrhávat jednotlivé extrémní případy nemá smysl, jde o celkovou atmosféru ve společnosti. Pokud budou děti zvyklé, že se jim každý rok vymění ve třídě několik spolužáků, nebude i jim samotným vadit chodit jinam. A co se dívám na seznam spolužáků ze ZDŠ, tak jsme si vzpomněli na 43 spolužáků, přičemž do 8. třídy jich chodilo 25 a do deváté 19. Takže taky žádné extrémní strnulost. Nebo z rodopisu a místopisu vím, jak z Evropy se cestovalo za prací v 19. století. Někdo byl v cizině šťastný a zůstal tam, někdo se vrátil. Vždy tu byla velká variabilita situací i osudů a netroufnul bych si tvrdit, že nejméně sobecké je zůstat celý život a mnoho generací v jedné chalupě.

Život je změna. Přizpůsobivost je život, strnulost je smrt.

A proto Evropany brzo převálcují ti, kdo se změn nebojí.
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  30.srpen 2014 11:58:06
Neosobní přikrádání, OMG.

Jinak teda žít na různých místech nemusí být zdaleka ultimátní zlo, poznat různé kultury, naučit se jazyky... Záleží, jak ro kdo snáší, co komu vyhovuje. Mě by se to třeba líbilo.
Nicméně českej vohnout na dávkách úspěšný manager nadnárodní firmy si asi nikdy konkurovat nebudou.
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 30.srpen 2014 11:29:58
Naopak. Je to důsledek současného modelu sociálního státu. (Ale už jsme dost offtopic a kolega moderátor mě nebude mít rád.)
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 30.srpen 2014 11:28:29
Přesně tak. Vždycky, když překládám portrét nějakého úspěšného manažera ("začal pracovat pro firmu na pobočce ve Varšavě, pak se vypracoval a byl přeložen do vyšší funkce v Londýně a nyní vede celou divizi pro Afriku v Johannesburgu...), je mi ho upřímně líto.
"A jinak to, že někde není práce, je stejná chyba systému"

To mi tedy uz prilis zavani socialistickou organizaci prace. Stat a obec neco trochu pro zlepseni zamestnanosti v horsich regionech delat muzou, ale ze by byli primo zodpovedni za to, ze nekde neni prace, mi prijde jako prehnane tvrzeni.

Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 30.srpen 2014 11:24:22
Nechci to hájit, ale tím nepoškozuješ nikoho konkrétního a je to tedy jen takové neosobní "přikrádání". Takové to "JÁ jsem dostal práci v San Franciscu, takže se milá rodino sbal, rozluč se všemi svými známými v New Yorku, stěhujeme se" je úplně jiný level.

A jinak to, že někde není práce, je stejná chyba systému jako to, že dávky dostane každý, kdo si o ně řekne (nadsázka). A v zásadě to spolu i souvisí.

Tander asi myslel ty případy stěhování ze státu do státu kvůli stoupající kariéře jednoho z partnerů a rodina celkově trpí (přátelé, kamarádi doma vs. cizinec, bažant v novém prostředí).
Mne prijde jako zasadni problem stehovani, ze vytrhnes deti i sebe z prostredi, kde mas zname, kamarady a konicky a jdes nekam, kde nema nikdo z rodiny nic z toho. Je dost velka loterie, jestli tam vubec na novem miste zapadnes. Takze pokud by nebyla situace opravdu kriticka, do zadneho stehovani jinam bych nesla.
Mně tedy přijde mnohem horší české (evropské?) bezohledné sobectví, kdy předpokládám, že práce musí přijít za mnou a když ne, tak parazituji na podpoře.
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 30.srpen 2014 11:05:25
Není to jen české specifikum. V Evropě je celkově mnohem menší ochota stěhovat se za prací než v USA. A nevidím důvod, proč z amerického bezohledného sobectví dělat nějakou normu.
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  30.srpen 2014 11:01:49
Pokud tak nějak vyžiju (a není to dlouhodobě na dávkách) a mám kde bydlet, nemusím se nikam stěhovat, to dá rozum, ne?
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER. 30.srpen 2014 10:58:43
Kdyz mas domek na vesnici a tak nejak vyzijes diky tomu, ze praci ma alespon partner a nemsis platit najem, pujdes do mesta, kde si za penize za ten domek neporidis ani garsonku a budes se bat, ze az prijdes znova o praci (a partner ji ted nema, mel ji na te vesnici), ze nebudes mit ani na najem?
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  30.srpen 2014 10:47:57
To mají všude na světě. Ale zrovna Češi se fakt neradi stěhují, radši hudrají, že práce neni. Možná jak píše Šnek, i když zrovna bydlení a doktoři mi nikdy jako problém nepřišli, obzvlášť když půjde člověk z místa, kde není vůbec nic někam, kde je aspoň něco.
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 30.srpen 2014 0:03:47
Tak lidi třeba mívají rodiny, děti, a přijde mi i trošku sobecké si v takovém případě najít práci v nějaké prdeli, a buď být většinu času pryč z domova, nebo vláčet ostatní s sebou.
Šnek tu vůbec  není 29.srpen 2014 23:48:34
(Ono je taky v Česku hrozně těžké sehnat rozumné bydlení, přestup dětí do školky, doktora a zubaře atd., i když se náhodou za tou prací přestěhovat chceš.)
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 29.srpen 2014 23:05:34
Kdo neuvání místo, tomu je to jedno;) (Ale nikdy jsem nepochopil, proč Čechy tolik zajímá místo zaměstnání. Jsou hrozně neochotní se, i za dobrou prací, stěhovat.)
Psychiatrie?
Šnek tu vůbec  není 29.srpen 2014 17:06:46
A jaký to mělo důsledek?
Shake krmte troly!  29.srpen 2014 14:56:38
Dneska se mě při pohovoru ptali na zkušenost se sociálními sítěmi, tak jsem zmínil dlouholeté studium na Okounu.