Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Tander Lee, Sarnegarth

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Různé preference jsou dány různými obory. Ne že bychom se zásadně rozcházeli v názorech na to, co je a není při přijímání důležité. I když to tak někdy může z některých spontánních reakcí vypadat.

Kdybych ti sem nakopíroval dnešní zájemce z řad mladých lidí (v inzerci je důraz na VŠ, ale samozřejmě se mi zase hlásí SŠ a invalidní důchodci - z nich si nedělám prdel, protože kdyby splňovali jiná kritéria, tak je klidně vezmu, ale ten styl sebeprezentace je odpudivý jak přípravek proti komárům), respektive jejich reakce, tak bys první větu nikdy nenapsala. Ledaže by zoufalství bylo míněno pejorativně.
Pan_Azathoth chudák pomýlený zelený pičusek víme!  22.říjen 2014 22:46:03
někdo tady (nebo jinde na okounu) před časem psal, že ho vzali proto, že měl v CV uveno absolvování kurzu první pomoci...
Wednesday Všichni jednou umřete...  22.říjen 2014 22:44:30
Já si myslím, že jsou prostě zoufalí. Na každého zaměstnavatele platí něco jiného a nikdo neví pořádně co. Je to kolikrát vidět i tady, v Práci, že lidi co zaměstnávají, mají úplně rozdílné představy o uchazečích a jejich CV. Jediný, na čem se tady kdy všichni shodli bylo, že fotka ve vyzývavém prádle na CV nepatří :)
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 22.říjen 2014 21:22:34
V pořádku, vzdělávání mě neuráží. Omlouvám se, pokud jsem vyzněl arogantně - dnešek ode mě vyžadoval tvrdost;) Pointa mého dotazu spočívala v tom, že s těmi "opravdovými" dobrovolníky (které popisuješ ty), se zřejmě chtějí svézt různí pozéři, tak mě zajímalo, jestli je k tomu motivuje nějaký reálný zájem zaměstnavatelů o tyto jejich příležitostné aktivity.
Wednesday Všichni jednou umřete...  22.říjen 2014 21:13:08
Pokud jsi skutečně viděl CV, kam si uchazeči dávali jednodenní brigádu, chápu Tvoje zmatení.
Nicméně z reakcí zde je vidět, že zaměstnavatelé jsou stále ještě příčetní a nepovažují jednodenní brigády za dobrovolnictví.

Omlouvám se, že jsem Ti chtěla rozšířit obzory. Zdálo se mi, že trochu tápeš.
Pan_Azathoth chudák pomýlený zelený pičusek víme!  22.říjen 2014 21:04:18
to bude tím, že lidé jsou různí, fyi.
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 22.říjen 2014 21:00:17
Vážím si tvých zkušeností, ale když shrnu, co jsem již napsal, trochu jinými slovy:
1) Nemyslím případy, kdy je to relevantní - což v "sociálu" je.
2) Očividně lze získat potvrzení na jednodenní dobrovolnickou práci a určitě se najde někdo, kdo si to dá do CV.
3) Neříkám, že by dobrovolnická práce měla být méněcenná. Říkám, že bych ji nenadhodnocoval - tj. nevidím důvod uvést bezvýznamnou brigádu do CV jen a jen proto, že byla dobrovolnická.
Wednesday Všichni jednou umřete...  22.říjen 2014 17:00:38
U nás v sociálu to je braný jako normální pracovní zkušenost s plusovými body.
Co se týká podmínek - nikdo nedostane dobrovolnickou smlouvu na jednodenní brigádu. Ano, na regulérní dobrovolnictví musí být smlouva a dobrovolník by neměl mít problém svoje aktivity doložit. Neziskovky a charity trvají na pravidelné a co nejdéle trvající spolupráci. Zejména pro případ, že by dobrovolníci pracovali přímo s klienty - obvykle jim nedělá dobře zvykání si furt na někoho novýho.
V některých organizacích dokonce napřed musíte projít školením a přípravou, než vás nechají dobrovolničit - konkrétně hospicová péče. Tady je to celkem pochopitelné.
Pokud jde o práci, která není v přímé péči, tak může mít dobrovolnictví charakter celkem normální práce, jaká se dělá i v ziskovkách. Třebas vedení charitativního obchodu, práce na PR oddělení, podíl na pořádání charitativních akcí, fundraising, sběr dat, regulérní výzkum, práce na IT... Většina neziskovek jsou normální firmy akorát se zvláštním režimem a každá práce rozvíjí nějaké vlastnosti uplatnitelné za prachy.

Nevidím důvod, proč by dobrovolnická práce měla bejt nějak méněcenná ve vztahu k placené práci.
Štěně A hangover is the wrath of grapes.  22.říjen 2014 16:01:13
Ať se zkusí domluvit a točí se primárně na té přepravě vzorků - že není v jejích silách nakládat a vykládat auto plné kamení.
el Sent from my  browser 22.říjen 2014 14:55:03
Chtěla ti asi něco naznačit (wink wink).
ader If you can't fix it, you'll have to stan  22.říjen 2014 14:17:12
Jak se pysne deklaruje?
spic už jen wtf  22.říjen 2014 13:57:38
Hledám výrobce náušnic, nečtu to tady pravidelně, tak prosím kontakt do vzkazníku ;)
Půjde o zakázku dle připraveného designu.
Hele to je náhodou dobrý. Bude na přístí technopárky objíždět na koni louky s vaším zbožím. Neprodáváte doufám lokomotivy?
Některé dovednosti zase pobaví. Jako když se mi na prodavačku hlásila slečna/paní, která v CV pyšně deklarovala absolvovaný kurz jezdectví.
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 22.říjen 2014 11:10:09
wtz
Jednodenní brigádu bych nechápala, ale v případě delší brigády nebo pravidelných jednodenních brigád by to pro mě byla výrazná známka toho, že se ten člověk zajímá o věci a není lempl. A bylo by mi dost jedno co dělal, respektive jestli to souvisí s prací na kterou se hlásí.
asym ... opouští noru neutrality,  aby poznal vyšší pravdu. 22.říjen 2014 11:05:25
Že je to pozér? Uvažoval jsem třeba o překladatelském maratonu Khanovy školy a oni právě ten certifikát, coby přílohu k CV, nabízejí. Jako chápu, když je to dlouhodobější aktivita, ale jednodenní brigádu si do CV dávat nebudu, ať už je placená, nebo dobrovolná. To by bylo fakt divný.
popcorp consciously resist   chaos elephant 22.říjen 2014 11:00:48
znamená to, že dotyčný není úplný lempl a neseděl o prázdninách u WoW a jel třeba kydat hnůj k německému otrokářizemědělci a ještě zaplatil agentuře poplatek za zprostředkování zážitku

Dneska to děckám nahrazuje vojnu nebo tak něco.
Už se to tu řešilo - furt lepší tam mít půl roku brigádního uklízení hajzlíků pro Armádu spásy než prázdný místo.
Tak napoví to něco o osobnostním profilu žadatele. IMHO to není nic proti ničemu.