Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
taky muzou mit blbe zkusenosti z minula, kdyz jim nekdo vnucoval kanon na vrabce, na kterem pripadne stravili mnoho hodin ci ktery byl drahy a nic moc neudelal
 
Nehledě k tomu, že ono se to šetření stovek hodin placeného času taky později může projevit na zúžení pracovního kolektivu. Méně lidí stihne stejně práce. A máme tu problém, který se s námi táhne už od zavedení manofakturního provozu. A někdy docela rozumím lidem, kteří tohle vidí a některým inovacím se brání.
SaintPaul mám rád ty svoje   dobrmany
Ale problém může být i ten, že "my jsme v tomto IS s firmou začínali a stále nám vyhovuje. Nainvestovali jsme do něj XXX set tisíc korun, tak přece nebudeme měnit a investovat znovu. Víme, že není dokonalý. Že neumí běžet na tabletech? Že se musím připojovat externě přes VPN? Pche. Dělali jsme to 15 let, tak nevidím důvod, proč nemůžete i vy..."
Tak kopat do prdele je můžeš, problém je, že tím bohužel ničemu moc nepomůžeš...
Reakce na | Vlákno  
Lidi, kteří zaříznou inovaci šetřící desítky i stovky hodin ročně jenom proto, že jim formulace nebo tón, kterým to navrhovatel přednesl, není dost dobrý, ty bych zase kopal do prdele já. Větší brzdy pokroku než člověk, který dává přednost formě před obsahem sdělení, na světě není.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
To vypadá na 16 bitový Delphi. To nikdy nebude fungovat na 64 bit OS.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Tatovi ted ze stejneho duvodu instalovali virtualni stroj na notebook. Ale neni to WinDUO, ale jiny software.
Tak s tím se počítat musí, ale zrovna technické zastarávání je celkem dobře objektivně změřitelné.
Jinak - pořád si říkám, že se třeba WinDUO letos fakt pochlapí a vydá 64-bit verzi, ale zatím doufám marně.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Jsi divná.
(Přičemž samozřejmě existuje i opačný extrém, kdy pan Novák & jeho parta ve skladu má nějaký proces, který je sice poněkud zvláštní, za to plně funkční a kupodivu se tam ani moc nekrade, ale mladý dynamický manažer rozhodne v rámci výměny informačního systému tento proces nahradit jiným, lepším, standardnějším, modernějším a krásnějším, který má jen jednu drobnou nevýhodu, a sice tu, že v jejich specifickém prostředí fungovat nebude, na čež se přes upozorňování Nováka, jeho party, a doufám, že i našeho konzultanta ;-), kupoduvu pijde až na konci roku, když se spočítá manko...)
Já to právě vidím z toho druhého odstavce - vždyť jde o jasný zásadní nedostatek, který prostě časem bude znamenat, že to někde klekne - kvůli lidem nebo technice. A bude z toho mnohem víc mrzení, než kdyby se to nahradilo v rozumné době.
frakira už nemá žádné problémy... 
Jediný rozdíl vidím v tom, že za Tvou formulaci Tě nemohl rovnou kopnout do zadku a Ty se můžeš tvářit dotčeně, žes přišel se skvělým nápadem a nikdo to neocenil.

Vidím velký rozdíl v tom, cos napsal, a v:
"Dobrý den. Napadlo mě, že bychom mohli psát rozpisy místo na papíry do SAPu - díky tomu bychom měli podloženo, co se kdy navedlo a snad bychom zabránili zpožděným dodávkám. Co si o tom myslíte?"

Ale jak říkám, možná jsem divná...
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
To je technický problém, který dokážu pochopit. Můžou mít nedostatek času, nedostatek chuti, obavy z přechodu ze zavedeného. Ikdyž jsou to neopodstatněné obavy. Když řešíš třicet problémů, tak jakýkoliv náznak dalšího eliminuješ jak jen můžeš. Jiná věc je, když narazíš na někoho, kdo tě posílá soustavně do prdele a dělá problémy.
Wolfii: Jakožto statutární zástupce firmy zabývající se vývojem a implementací ERP, tj. účetnictví incl., tě musím upozornit, že strašně podceňuješ vliv starých přednasraných účetních na běh, ba samotnou existenci firmy, a to kupodivu prakticky libovolně velké. Věř, že to se nemusí vyplatit.

Čti: pokud si paní Nováková prostě dupla, že ona s žádným jiným programem dělat NEBUDE, jinak končí, protože už to má stejně za pár, tak tam prostě budou Windows 3.11 na 486 a basta, protože jinak ta firma lehne popelem (což nejspíš stejně lehne nejpozději ve chvíli, kdy jím lehne Nováková, ale vysvětluj to vystrašenému vedoucímu projektu, který ví, že když se Novákové znelíbí, letí)...
Tak nějak ty firmy, kam přijdeš a zjistíš, že s nima nemůžeš spolupracovat, protože mají Windows 3.11 na 486 PC, vznikat musí.

Třeby my už rok pracujeme s firmou, která nám posílá PC s 64-bit Windows a my je přeinstalováváme na 32-bit verzi - jen protože jejich účetní software nezvládá běžet na 64-bitových systémech, což pokládám za hroznou fušeřinu. IMO kdyby v té firmě přešli na jiný systém, tak už se jim náklady vrátily.

(Důkza místo slibů: http://www.winduo.cz/index.php?mid=18&cid=4 )
SaintPaul mám rád ty svoje   dobrmany
3. = skvěle napsané, bravo
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Pokud nepoznáš rozdíl mezi tím, co jsi napsala ty a tím, co jsem napsal já, tak opravdu nevím.
frakira už nemá žádné problémy... 
hmm..
"Dobrý den. Víte, děláte to úplně blbě a ještě nás pak kvůli tomu drbete. Nechtěl byste s tím něco dělat? Třeba se laskavě naučit dělat v SAPu?"

Já vím, že jsem vztahovačná, ale taky bych si asi pomyslela něco o k... lidech, kteří mi nebudou vykládat, jak mám dělat svou práci.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
1. Ve škole jsem flákal sloh, jsem rád, že jsem pobavil a do budoucna se to už nezlepší. Tahle okouní dřenda mi ještě moc nejde.
2. Dobrý.
3. Tohle chápu a mrzí mě to. Kazí to jméno všem, kteří se snaží na to jít po dobrém. Nebavím se o případech, kdy přijde mladý ocas a začne orat firmu, ale třeba o tom, co se stalo mě:
"Dobrý den, víte, napadlo mě, že byste se mnou jel na školení v SAPu a zkusil psát ty rozpisy do něj a ne na papíry. Co myslíte? Bylo by to lepší v tom, že byste pak měl podloženo, kdy jste co navedl, my bychom to viděli taky a nemuseli bychom pokaždé všichni chodit na kobereček kvůli zpožděné dodávce."
"Mě tu žádnej mladej kretén nebude vykládat, jak mám dělat svou práci!". Chápej, v mém věku se potkám spíš s těmito případy. Za dvacet let tu možná budu hořekovat na opačné straně barikády.
1. Vůbec si o tobě nemyslím nic špatného, ale nad tou kolesovou citací jsem vyhonil ten samý den, kdy jsi to napsal. Je to fakt samo o sobě hrozně vtipný a nemyslím, že bys to měl nějak dál rozmazávat.

2. Loss a J_H_ smutní sice stejně, ale každý v diametrnálně jiném oboru. Což taky může lecos vypovídat. Prostě je ta situace taková... řekněme globální. Což je z hlediska zaměstnavatele špatně, ale z pohledu zaměstnance dobře, protože má lepší vyjednávací pozici. Zaměstnavatelům obecně vyhovuje vyšší nezaměstnanost => vyšší poptávka/zájem po práci.

3. K těm snahám. Aniž bych znal tůj obor a aniž bych se tě chtěl nějak dotknout, dám do pléna jen takový můj osobní poznatek, víceméně spíš plk. Někdy je rozdíl mezi snahou o zlepšní pro dobro věci/firmy a následně osobní profit a mezi snahou za každou cenu pouze kvůli osobnímu profitu. Pozoroval jsem to už v několika firmách, kde se ambiciózní mladí lidé plní energie vrhali vstříc lepším zítřkům a dokonce s dobrými výsledky. Bohužel ty jejich dobré výsledky pramenily především z jejich elánu někdy hraničícím s workoholismem, které pak vyústily v celkově špatné vztahy na pracovišti, kdy jejich výkony vedly k následným absurdním zvyšování latěk pro ostatní zaměstnance. Jsou firmy, kde to klape a přijde někdo nabitej energií, který krátkodobě dosáhne oslepujících výkonů, které pak vedení žádá i po ostatních. To pak následně vede k nesvárům na pracovišti, odchodům dloholetých zaměstnanců (nechci rozjíždět flame a moc dobře vím, že ve spoustě firmách je normální bordel, jsou tam zašíváci, kteří jsou po vyvětrání zcela oprávněně vyhazováni - fakt mluvím o zkušenostech s normálními zaběhlými firmami, kde jeden novej zmrdík umí rozeštvat do té doby dobře fungující kolektiv). Uběhnou dva roky, mladistvému elánu pomalu začnou docházet baterie a situace se začne dramaticky měnit. Výsledkem je údiv nad vysokou fluktuací. Někdy fakt zbytečně. Ale doopravdy to ber jako plk... jen jsem to potřeboval napsat. Ono na tohle téma existuje milion variant a vysvětlení. Zvlášť pak že v každé profesi to funguje trochu jinak. Měl jsem možnost pozorovat, kam to některé jinak normální lidi může zahnat a jak to umí jinak normální lidi zcela bezdůvodně potopit. Správnej recept je asi dobře nastavené vedení firmy, ale to je zase další povídání na mnoho a mnoho písmenek.