Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Tander Lee, Sarnegarth

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

nejsme vepři
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen 2.říjen 2014 15:44:18
Hehe, to se mi jednou stalo, že jsem na pohovoru ze sebe musel vykoktat, že důvody proč jsem opustil jednoho renomovaného zaměstnavatele bohužel nemohu blíže specifikovat, než že jsem se vnitřně neztotožnil s některými kroky, které tato firma podnikla, protože mi jednak nepřijde profesionální prát někde cizí prádlo a jednak taky proto, že jsem v tomto směru podepsal doložku.
Ale celou tu dobu punkáč ve mě chtěl říct, protože to sou (majitel a jeho boys) zloději a kurvy, který akorát vymejšlej podrazy a zlodějny na svý zákazníky, včetně těch nejlepších, samozřejmě na zaměstnance, ale dokonce ty byli tak vymaštěný, že i mezi sebou.

Ono je rozdíl mezi fňukáním a věcnými argumenty. Fňukny dávám taky stranou, protože je mi jasný, že budou fňukat všude. Ale když někdo vysype argumenty, které mu znemožňovaly pracovat tak a tak... proč ne. Přímější cesta je vždycky lepší. Rozumný zaměstnavatel věcné argumenty uzná a naopak může být rád, že má před sebou člověka, který chce pracovat ve funkčním prostředí a má konkrétní představy jak na to.
Jeste doporuc, at pisou tem lidem maily s tim, ze je nasli na linkedin, a nezadaji je rovnou o slinkovani. Tuhle praxi HR totiz dost nesnasim, kdyz daji zadost o spojeni bez jakehokoliv vlastnorucne psaneho textu, kdyz je vubec neznam.
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu  2.říjen 2014 13:56:02
Rut i jebedeiah, dík. Lovení po LI jsem je chtěl ušetřit, ale zkusím jim to navrhnout. Měla by to být především nárazově dlouhodobá než zakázková spolupráce.

Já webtrh ani nikdy nevyužil, jen podvědomě znal, takže zkušenosti oceňuji.
ale stručně a bez fňukání, nejhorší jsou uchazeči, co mají pocit, že jsou u psychologa a jdou se vyplakat
Tak to jsem rada, ze je nekdo taky za pravdomluvnost.

Jinak ono neni vylouceno, ze bych ziskala praci i nekde pres ten inzerat, ale trikolove vyberove rizeni tahnouci se pres mesic me fakt desi. Asi nejsem delana na praci ve velkych firmach.

frakira už nemá žádné problémy...  2.říjen 2014 13:35:21
Já říkala co mi vadilo. Mnohokrát jsem přemýšlela, jestli to nezní jako sprosté pomlouvání, ale když už se ptali - navíc tak nepochybně funguje hodně firem, takže jsem tím snad snížila pravděpodobnost, že se dostanu do stejné (uznávám, že jsem tím zřejmě snížila i pravděpodobnost, že mě někdo vezme). Ale jak říká cajti - když si to můžeš dovolit, tak je to podle mě nejlepší řešení.
cajti Kulička je v prdeli,   tak jdeme ven! 2.říjen 2014 13:27:49
Ne. IMHO je lepší říct, co ti vadilo na té předchozí firmě. Ale vycházím z toho, že ty si to můžeš dovolit ... protože kdyžtak práci seženeš jinde relativně snadno (v porovnání s jinými obory)
Tak mam dalsi praci najitou pres zname, takze pres odpoved na pracovni inzerat ci po otravovani HR agenturou jsem zatim nikdy zadnou praci nemela.

Pres inzeraty me dost sere, jak se vsechno tahne tydny. Ted mi zase odnekud volali 2 tydny pote, co jsem jim poslala CV. V utery jsem mela 2 HR pohovory, s vysledkem se pry ozvou do 2 tydnu. Takze bych fakt rada videla, jak nejaka agentura umisti do tydne 100 programatoru, kdyz jim do te doby ani nezvladne domluvit pracovni pohovory.

Jeste by me zajimalo, co ma clovek rikat pri pohovoru jako duvod ukonceni predchozi prace, kdyz duvodem byla nespokojenost s nekolika vecmi ve firme, aby to nebylo povazovano za politicky nekorektni. Opravdu se po mne chce, abych politicky korektne mlzila?

jabedeiah Dobre Ti tak nemas se starat do cizich p  ale i tady přemýšlím o problémech, které 2.říjen 2014 13:08:01
+1 rut
Po tragických zkušenostech s webtrhem a tamními identitami, bych teď využil spíše nějakou tu službu rent-a-coder nebo jiné Indy.
(webtrh zkušenosti se zhruba osmi zakázkami, cena +/- 10K, dobré reference - nedodržování termínů, jednání jak s autisty, nestíhá termín, ale jsou přece Vánoce, to nepracuji, je potřeba navýšit cenu apod.)
V CZ možná http://navolnenoze.cz/, ale nemám tam zatím zkušenost.
Prohledat linkedin a obeslat? Na okounovi?
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu  2.říjen 2014 11:45:07
Kdybyste potřebovali najít nějakého webového programátora freelancera, kde byste se poptali?

Znám jen WebTrh.
Smetkycz duševně chorý  pičmulínek 27.září 2014 11:58:11
Brush už tu někdo zmiňoval?
aloner ...zdalo se mi, ze se dokonce usmiva ...  26.září 2014 22:09:55
Myslím, že Inekon nebo Skoda Transportation to nebudou, kvůli té specializaci. Imho jaderka a turbíny (JT) jsou high-level než ty kolejová vozidla (KV). Kdybych to měl ve zkratce a v obecnosti porovnat tak u KV řešíš únavu/vibrace/pevnost (jak na statiku tak dynamiku) konstrukce, kdežto u RT to samé jako u KV + řešíš to také za vysokých teplot (v creepu)/tlaků/otáček/... Dále pak třeba jaké KV a RT musí splňovat normy na bezpečnost v provozu apod...
aloner ...zdalo se mi, ze se dokonce usmiva ...  26.září 2014 21:26:55
Imho jednak jak píše Kunewaelder, dříve tyhle divize patřily pod jednu společnost, druhak dnes to tam mají uvedené kvůli značce, neboť ta je ještě ve světě známá...
IMHO si myslím, že technická pozice to nebude, tam je fluktuace lidí mnohem vyšší. Minimálně v tom jaderném strojírenství to vím nabeton.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER. 26.září 2014 16:52:22
They wish. Ted asi ano, ozvlast kapitany, ale dost mozna o dost min placenou praci, v low costech to neni takovej vejvar jako v CSA, ktere napul ovladaji odbory.
Kunewaelder   26.září 2014 16:36:54
Protoze jsou to rozprodane kusy tehoz megakonglomeratu.
Kunewaelder   26.září 2014 16:34:11
Muze jit o jaderne strojirenstvi ci obecne elektrarny tj. Doosan ci Skoda JS vs. Vitkovice Machinery. Nebo Inekon vs Skoda Transportation (tramvaje/vlaky).