Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

U nás došlo k bakalářským státnicím deset lidí z devadesáti. Zkoušky jsme dělali normálně s deňáky. Ale jinak jsme měli přirozeně všechno mnohem jednodušší, wtz.
Wednesday Všichni jednou umřete... 
Ano, to mi vadí tak nějak dlouhodobě.
Wednesday Všichni jednou umřete... 
Ehm... On to taky každý nedodělá, že. Na rozdíl od deňáků... (posa)
Nás končí asi čtvrtina proti původnímu počtu, kdy jsme začínali...

Jinak kantoři o nás dálkařích tvrdí, že už prostě máme disciplínu a výdrž, díky který to dáváme.
Na toto jsem se ptal lidí, kteří z denního studia přešli na dálkové. Podle nich v tom nijak zásadní rozdíl není. Ale je prý spíš rozdíl v přístupu - ti na denním studiu to mají leckdy vysloveně na háku, zatímco dálkaři už ví, co vlastně chtějí.
Bohužel, je smutnou pravdou, že u nás papír se štemplem hraje velmi často zásadní roli bez ohledu na to, zda dotyčný umí nebo neumí.
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
njn ale je rozdil, kdyz si nekdo dodelava skolu v oboru, kde pracuje, a chce byt treba ma vassim miste, a kdyz si dela nejakou nesmyslnou paskolu, aby mel papir s titulem
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Studovala jsem jednu techniku jako deňák, druhou později jako dálkař. To dálkové nebylo snazší, zato k němu bylo míň cvičení apod., a proto bylo téměř nemožné ho zvládnout, pokud studovaná látka nebyl pro dotyčného denní chleba. Opravdu nic pro nemehla nebo flákače (sama jsem to po pár semestrech vzdala).

--> byla bych opatrná na generalizace
Já nikoho neodsuzuju. Absolvent může být to, co říkáš, nebo člověk, který už poslední rok někde pracoval na půl úvazku a nastoupí tam jako plnohodnotný člen kolektivu. Co si pamatuju svoje studia, tak nás takových byla minimálně třetina.
Stejně tak znám pár lidí, kteří si dálkově dodělali školu, protože je k tomu nutil nějaký tlak zvnějšku, a ti ji ani nepotřebovali, a dalších pár, co byli liný lemry který na tu samou školu v denním programu neměli, tak se zašili někam, kde nemuseli moc pracovat, a tu školu si udělali dálkově. Z toho ostatně usuzuji (a protože žena patří k tý první výše zmíněné skupině dálkařů), že dálkové studium je samo o sobě podstatně snažší, než denní. Co z něj dělá pro pečlivého člověka peklo je to souběžné zaměstnání.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Možný to je, ale srovnej si člověka z praxe, co si u toho dostudoval a denního absolventa, co nikdy nikde nebyl ani na brigádě, ale jeho očekávání se dotýkají hvězd.
Věřím, že takové pako bude na starší a zkušenější kolegy klidně nadávat, protože jak on k tomu přijde, nastupovat někam jako junior.
Zabírat místa asi ne, ale jinak je to obecně pravda - dálkové studium je jednodušší než denní. Musí být, jinak by se z toho ti lidi zbláznili. Proč asi nejtěžší školy dálkové studium nemají, že...
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Sdílím tento násor, protože jsem s jedním dálkařem pracoval, on udělal ing, pak ho udělali mým šéfem, pak jsem odešel, pak šla firma na 30 procent velikosti s tím, že se nějak nedaří nebo co. Teda, já nesdílím tento násor, mladý mudrc byla pěkná piča. Ale mám takový násor, že jak se bude hledět na ty papíry a né naty schopnosti, budem to mít blbý. Hodně schopných vrstevníků bez vš raději odešlo do Německa nebo UK, protože tam po nich nikdo papír nechce a maj pětkrát více peněz.
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
To ma samozrejme pravdu. Ovsem zapomnel dodat, ze v tom oproti dennim studentum neni zadny rozdil...
Wednesday Všichni jednou umřete... 
Dík, to mě povzbudilo...
Dnes jsem poslouchal moudra jednoho mladého mudrce, který by dálkové studium nejraději zakázal - dálkaři podle něho stejně nikdy nic umět nebudou a budou jenom zabírat místa těm, co se poctivě učili.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Achjo, hádka, zmatení lidi, zmatené okolnosti, všichni jsou zmatení. Dneska si připadám jako náčelník vlaku na gumovejch kolejích.
 
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Tak ale to jsou pyčusové, které nemá cenu dál řešit, žejo.
Wednesday Všichni jednou umřete... 
To bylo tady - jako na Rybě a v tomhle klubu:)

Junioři u nás ve škole jsou shovívaví... Navíc jich na dálkový nastupuje čím dál víc hned po střední. Asi je to tím, že mají rodiče ve věku, kdy je vyhazujou z práce a nemůžou si pak dovolit držet děti na denním. Ale jen spekuluji.
Jim vysvětli, že geronti to maj na daních dávno předplacený, na rozdíl od nich.
Wednesday Všichni jednou umřete... 
Dík. Ale na naši školu se Erasmus asi nevztahuje - nejsme univerzitní typ studia.
Možná jindy :-)
Reakce na | Vlákno  
Wednesday Všichni jednou umřete... 
Řekla jsem obvykle, nikoliv výhradně.
A máš pravdu, jsem postižena oborovou slepotou, protože u nás to tak je ve většině případů - máme předepsané vzdělání.
Nicméně i tady jsem si vyslechla poznámky od mladších ve smyslu, že litují, když je vzdělávání gerontů placeno z jejich daní. Z jakých daní bylo placeno jejich studium je nejspíš nezajímá...