Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlachání

Spravují:

datel, asymReklamaPro tazatele: Chcete se na něco zeptat? Zvažte, jestli odpověď nelze získat efektivnějším způsobem. Existují vyhledávače, existuje wikipedia, existují specializované okouní kluby, např. hardware, software, medicína, fyzika, přírodozpytno, windows xp, notebooky a další. Některé otázce bude líp v "Umí kočka couvat?".

Jestli vás lepší možnost nenapadne, zeptejte se.

Pro odpovídající: Zvažte, jestli bude přínosnější odpovědět přímo, odkazem někam na www nebo do vhodnějšího okouního klubu. Blbé dotazy ignorujte, v rámci možností budou mazány.

Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 20.duben 2014 23:24:27
2ocs: tvuj pripad neni o "systemove dokonalosti", ale o tech "chybach a nedomyslenostech".
asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  20.duben 2014 19:31:44
Já jsem se taky moc přesně nevyjádřil. Potřeboval bych udělat klasický test osobnosti, který by si mohl každý na webu vyplnit a hodilo by mu to jeho výsledky.
datel Složitě ho startuji vrkláním s kšandama  20.duben 2014 19:25:28
Na kreslení obrázků jsou v php funkce: http://www.php.net/manual/en/ref.image.php
Ale pokud jde vyloženě o graf, můžeš použít toto: https://developers.google.com/chart nebo http://grafy.zaachi.com , tam je výstupem prostě obrázek. Už jsem grafy dlouho nepotřeboval, možná google najde i něco, co vypadá líp.

Pouštět něco externího na serveru - neporadím, nikdy jsem to neřešil, protože nepotřeboval.
Proč jsem zpochybňoval ten JS: pochopil jsem to zadání tak, že to chceš poslat více lidem a pak ta nasbíraná data nmějak zpracovat. Četl / psal jsem to v pět ráno, tak už jsem měl docela dost. Jestli jsem něco pobral špatně, sorry.


asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  20.duben 2014 19:00:04
web - checkpoint
Přiznám se, že jste mě rozpoltili mezi JavaScript a PHP. Že je PHP přímočaré věřím, nedávno jsem s ním cvičně manipuloval nějakou webovou anketu, bez jakýchkoli předchozích znalostí. Nevím, jestli budu potřebovat ukládat něco na serveru, ale možná jo. Zajímá mě, jak/v čem se dá nejsnadněji vykreslovat ten graf - body na souřadnice XY + osy + text (optimální by asi bylo, abych mohl vygenerovat nějaký png obrázek, který bych pak normálně zobrazil). Pokud PHP pracuje na straně serveru, můžu v něm dávkově využít i nějaké externí programy, které na tom serveru lze spustit, třeba gnuplot, perl apod.? To bych ten graf dokázal vygenerovat v pohodě. (Věřím, že programátorům tyhle dotazy opravdu musejí přijít nadmíru legrační, ale o to víc si vážím toho, že jste ochotni se se mnou bavit.)
Preto si racej zaplatim za par euro mesacne cloud/virtual aby som mohol programovat v com chem.
Preco PHP. Do DB moze tlacit cez Bash v CGI-cku ;-)

Ked uz hladame jak sa to da spravit co najblbsie ;-)

ocs sine ira et studio  OCSite 19.duben 2014 20:03:03
Kliknuls a víš, na co konkrétně jsem si tam stěžoval já? To není otázka „systemove dokonalosti a propracovane filozoficke programovani“, to je otázka naprosto debilního designu serveru.

Stran „systemove dokonalosti a propracovaneho filozofickeho programovani“ si stěžují spíše ostatní nade mnou -- mně tohle zase až tolik žíly netrhá, já mám obecně tento přístup rád, jakkoli jsem osobně přesvědčen, že PHP jej nepřehání jen trochu, ale ukrutně :)

Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 19.duben 2014 19:38:00
tobe se taky rozklepou kolena z cehokoli, co neni objc na japku. hovno vydrzis. dle meho nazoru ma kazdy jazyk neco do sebe, za nejakym ucelem vzniknul a nekdo ho umi pouzivat. sila phpka je v jeho naproste trivialite, dostupnosti a zamerenosti na web. kdyz v nem chces delat neco vaznyho spravne, musis velmi zlehka naslapovat a smirit se spoustou jeho chyb ci nedomyslenosti.

ja myslim, ze na takovou asymovu jednorazovku je php primo urcene. zbastlis to v nem rychle, nemas ani sanci udelat v tom nejaky podstatny chyby, na nejake systemove dokonalosti a propracovane filozoficke programovani sere pes. ostatne cele to lze napatlat v html5/javascriptu a phpkem si do databaze jen smrknout ty data, pokud je chce uchovavat.

ocs sine ira et studio  OCSite 19.duben 2014 16:35:20
P.S. Pro asyma možná stojí za to pročíst tak cca stránku dvě následujících příspěvků nad tím mým odkazem; jako vstupní informace k rozhodování, zda se učit PHP, myslím docela vhodné.
ocs sine ira et studio  OCSite 19.duben 2014 16:21:54
Tak já PHP monetizoval jednou; sice nakonec relativně úspěšně, ale stejně se mi ještě teď z toho třesou kolena.
mum Mrtve rameno  smutne reky 19.duben 2014 16:15:07
Jen nerad bych mistnim pojidacum kolacku slapl na kuri oko, ale PHP+MySQL. se prosadilo prave proto ze vetsine uzivatelu dostacuje a vyhovuje. Pokusy monetizovat jine platformy, byt mnohem propracovanejsi, jsou povetsinou tristni.
ocs sine ira et studio  OCSite 19.duben 2014 15:58:43
Převážně plácá pitomosti, ale v tom, že PHP+mysql je úplně všude, zatímco jakékoli jiné server-side řešení je většinou nutno instalovat a spravovat, má bohužel pravdu. Však také jenom proto se taková naprostá šílenost jako PHP dodnes používá :)
Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 19.duben 2014 14:18:08
on asym zminoval uchovani dat? jinak jsi komickej a nesmyslnej ty, javascript lze samozrejme provozovat i server-side.
datel Složitě ho startuji vrkláním s kšandama  19.duben 2014 5:15:34
A abys to nahodou nemel moc jednoduche, muzu te ujistit, ze
- udelat to v php + mysql je cesta zdaleka nejschudnejsi (v podstate nenajdes ani free hosting, kde by toto nefungovalo a nemohl to okamzite zacit tvorit)
- php ma krome vycerpavajici dokumentace taky tolik priznivcu, kolik nemaji ostatni alternativy dohromady. A tomu odpovida sance, ze na pripadnou otazku ti nekdo odpovi.
- predstava, ze bys takovy dotaznik (tzn. vc. sberu a uchovani tech dat) realizoval javascriptem, je komicka a nesmyslna.
asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  18.duben 2014 16:55:56
Děkuji mnohokrát, zkusím se tím prokousat.
ocs sine ira et studio  OCSite 18.duben 2014 16:49:16
Cesta nejmenšího odporu (ze všech ostatních hledisek ale enormně nedoporučeníhodná) je asi PHP; poměrně rozumná cesta pro Tebe nejspíše asi JavaScript, pokud to ovšem nemá být moc složité a pokud to na straně serveru nemá pracovat s databází.

Kdyby jo, tak JavaScript nestačí, musí se to upatlat na serveru, a v tom případě buď to PHP (což je zlo intergalaktické úrovně, akorát že s tím nejmenším vstupním odporem, protože v každém serveru od přirození je a netřeba nic instalovat) je asi nejlepší a nejrozumnější současná varianta Ruby on Rails.

Kdyby z toho mělo být časem něco většího a bylo by potřeba, aby pod tím byl opravdu výkonný a flexibilní stroj (o čemž pochybuji, ale jen pro úplnost...), pak neexistuje nic lepšího než WebObjects s možností rybodiskuse tady, ačkoli se to podle jména a popisu klubu ani nezdá :) Ale tam naopak je ta learning curve relativně strmá.

asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  18.duben 2014 16:42:39
Chybějící "schopen" si doplňte sami;)
asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  18.duben 2014 16:40:41
No, ne nutně. Pokud bude google drive z výsledků udělat graf, tak by to mohlo stačit - jde mi o to umístit do toho grafu bod, který bude reprezentovat výsledky dvou parametrů, co vyjdou z toho testu + možná nějaké další výpočty. Jen se bojím, že když si to neudělám sám, nemusí se mi vzhled toho grafu líbit a některé vlastnosti třeba nepůjdou nastavit, ale za zkoušku nic nedám.
A jde ti teda o to, abys to programoval, jo? Můžeš to taky udělat přes Google drive ...
asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  18.duben 2014 15:20:38
Dotaz - programátorský
Důvod, proč s tím nejdu do programování je, že je to opravdu lama dotaz:

Chtěl bych udělat nějaký webový osobnostní dotazník, tj. otázky ano/ne, či ABCD, a pak z toho nějaký kecy/graf. Programování se nebojím, byl bych schopný to naprogramovat lokálně, nicméně pro WEB jsem NIKDY NIC neprogramoval. Chtěl bych tedy nějaký způsob, jak to uskutečnit cestou nejmenšího odporu. Optimálně nějaký vzorový skriptík, který bych si upravil, jsem důvtipný. (Preferovaná platforma - linux).

Předem děkuji.