Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlachání

Spravují:

datel, asymReklamaPro tazatele: Chcete se na něco zeptat? Zvažte, jestli odpověď nelze získat efektivnějším způsobem. Existují vyhledávače, existuje wikipedia, existují specializované okouní kluby, např. hardware, software, medicína, fyzika, přírodozpytno, windows xp, notebooky a další. Některé otázce bude líp v "Umí kočka couvat?".

Jestli vás lepší možnost nenapadne, zeptejte se.

Pro odpovídající: Zvažte, jestli bude přínosnější odpovědět přímo, odkazem někam na www nebo do vhodnějšího okouního klubu. Blbé dotazy ignorujte, v rámci možností budou mazány.

asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  23.duben 2014 11:51:55
Programování pro web - summary
Abych to nějak uzavřel - rozhodl jsem se pro PHP. Jednak je to taková moje obvyklá strategie, začít od pravěku, abych mohl ocenit moderní vymoženosti, a jednak jsem zjistil, že zatímco jsem se rozhodoval, už jsem toho kus napsal. (Že to pravděpodobně v zápětí odložím a dokončím v důchodu, to je věc jiná:)) Navíc na serveru, kam to chci dát, stejně nic jiného asi neběží.

Děkuji všem, zejména datlovi:)
asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  23.duben 2014 11:42:19
:)
captainn delivering newspapers,  not stalking 23.duben 2014 7:42:16
Osobnostní test pro část Okounstva si (tedy až na graf) solidně naprgal v jednom plain textovém příspěvku. Dobře Ty.
Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 20.duben 2014 23:24:27
2ocs: tvuj pripad neni o "systemove dokonalosti", ale o tech "chybach a nedomyslenostech".
asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  20.duben 2014 19:31:44
Já jsem se taky moc přesně nevyjádřil. Potřeboval bych udělat klasický test osobnosti, který by si mohl každý na webu vyplnit a hodilo by mu to jeho výsledky.
datel Složitě ho startuji vrkláním s kšandama  20.duben 2014 19:25:28
Na kreslení obrázků jsou v php funkce: http://www.php.net/manual/en/ref.image.php
Ale pokud jde vyloženě o graf, můžeš použít toto: https://developers.google.com/chart nebo http://grafy.zaachi.com , tam je výstupem prostě obrázek. Už jsem grafy dlouho nepotřeboval, možná google najde i něco, co vypadá líp.

Pouštět něco externího na serveru - neporadím, nikdy jsem to neřešil, protože nepotřeboval.
Proč jsem zpochybňoval ten JS: pochopil jsem to zadání tak, že to chceš poslat více lidem a pak ta nasbíraná data nmějak zpracovat. Četl / psal jsem to v pět ráno, tak už jsem měl docela dost. Jestli jsem něco pobral špatně, sorry.


asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  20.duben 2014 19:00:04
web - checkpoint
Přiznám se, že jste mě rozpoltili mezi JavaScript a PHP. Že je PHP přímočaré věřím, nedávno jsem s ním cvičně manipuloval nějakou webovou anketu, bez jakýchkoli předchozích znalostí. Nevím, jestli budu potřebovat ukládat něco na serveru, ale možná jo. Zajímá mě, jak/v čem se dá nejsnadněji vykreslovat ten graf - body na souřadnice XY + osy + text (optimální by asi bylo, abych mohl vygenerovat nějaký png obrázek, který bych pak normálně zobrazil). Pokud PHP pracuje na straně serveru, můžu v něm dávkově využít i nějaké externí programy, které na tom serveru lze spustit, třeba gnuplot, perl apod.? To bych ten graf dokázal vygenerovat v pohodě. (Věřím, že programátorům tyhle dotazy opravdu musejí přijít nadmíru legrační, ale o to víc si vážím toho, že jste ochotni se se mnou bavit.)
Preto si racej zaplatim za par euro mesacne cloud/virtual aby som mohol programovat v com chem.
Preco PHP. Do DB moze tlacit cez Bash v CGI-cku ;-)

Ked uz hladame jak sa to da spravit co najblbsie ;-)

ocs sine ira et studio  OCSite 19.duben 2014 20:03:03
Kliknuls a víš, na co konkrétně jsem si tam stěžoval já? To není otázka „systemove dokonalosti a propracovane filozoficke programovani“, to je otázka naprosto debilního designu serveru.

Stran „systemove dokonalosti a propracovaneho filozofickeho programovani“ si stěžují spíše ostatní nade mnou -- mně tohle zase až tolik žíly netrhá, já mám obecně tento přístup rád, jakkoli jsem osobně přesvědčen, že PHP jej nepřehání jen trochu, ale ukrutně :)

Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 19.duben 2014 19:38:00
tobe se taky rozklepou kolena z cehokoli, co neni objc na japku. hovno vydrzis. dle meho nazoru ma kazdy jazyk neco do sebe, za nejakym ucelem vzniknul a nekdo ho umi pouzivat. sila phpka je v jeho naproste trivialite, dostupnosti a zamerenosti na web. kdyz v nem chces delat neco vaznyho spravne, musis velmi zlehka naslapovat a smirit se spoustou jeho chyb ci nedomyslenosti.

ja myslim, ze na takovou asymovu jednorazovku je php primo urcene. zbastlis to v nem rychle, nemas ani sanci udelat v tom nejaky podstatny chyby, na nejake systemove dokonalosti a propracovane filozoficke programovani sere pes. ostatne cele to lze napatlat v html5/javascriptu a phpkem si do databaze jen smrknout ty data, pokud je chce uchovavat.

ocs sine ira et studio  OCSite 19.duben 2014 16:35:20
P.S. Pro asyma možná stojí za to pročíst tak cca stránku dvě následujících příspěvků nad tím mým odkazem; jako vstupní informace k rozhodování, zda se učit PHP, myslím docela vhodné.
ocs sine ira et studio  OCSite 19.duben 2014 16:21:54
Tak já PHP monetizoval jednou; sice nakonec relativně úspěšně, ale stejně se mi ještě teď z toho třesou kolena.
mum Mrtve rameno  smutne reky 19.duben 2014 16:15:07
Jen nerad bych mistnim pojidacum kolacku slapl na kuri oko, ale PHP+MySQL. se prosadilo prave proto ze vetsine uzivatelu dostacuje a vyhovuje. Pokusy monetizovat jine platformy, byt mnohem propracovanejsi, jsou povetsinou tristni.
ocs sine ira et studio  OCSite 19.duben 2014 15:58:43
Převážně plácá pitomosti, ale v tom, že PHP+mysql je úplně všude, zatímco jakékoli jiné server-side řešení je většinou nutno instalovat a spravovat, má bohužel pravdu. Však také jenom proto se taková naprostá šílenost jako PHP dodnes používá :)
Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 19.duben 2014 14:18:08
on asym zminoval uchovani dat? jinak jsi komickej a nesmyslnej ty, javascript lze samozrejme provozovat i server-side.
datel Složitě ho startuji vrkláním s kšandama  19.duben 2014 5:15:34
A abys to nahodou nemel moc jednoduche, muzu te ujistit, ze
- udelat to v php + mysql je cesta zdaleka nejschudnejsi (v podstate nenajdes ani free hosting, kde by toto nefungovalo a nemohl to okamzite zacit tvorit)
- php ma krome vycerpavajici dokumentace taky tolik priznivcu, kolik nemaji ostatni alternativy dohromady. A tomu odpovida sance, ze na pripadnou otazku ti nekdo odpovi.
- predstava, ze bys takovy dotaznik (tzn. vc. sberu a uchovani tech dat) realizoval javascriptem, je komicka a nesmyslna.
asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  18.duben 2014 16:55:56
Děkuji mnohokrát, zkusím se tím prokousat.
ocs sine ira et studio  OCSite 18.duben 2014 16:49:16
Cesta nejmenšího odporu (ze všech ostatních hledisek ale enormně nedoporučeníhodná) je asi PHP; poměrně rozumná cesta pro Tebe nejspíše asi JavaScript, pokud to ovšem nemá být moc složité a pokud to na straně serveru nemá pracovat s databází.

Kdyby jo, tak JavaScript nestačí, musí se to upatlat na serveru, a v tom případě buď to PHP (což je zlo intergalaktické úrovně, akorát že s tím nejmenším vstupním odporem, protože v každém serveru od přirození je a netřeba nic instalovat) je asi nejlepší a nejrozumnější současná varianta Ruby on Rails.

Kdyby z toho mělo být časem něco většího a bylo by potřeba, aby pod tím byl opravdu výkonný a flexibilní stroj (o čemž pochybuji, ale jen pro úplnost...), pak neexistuje nic lepšího než WebObjects s možností rybodiskuse tady, ačkoli se to podle jména a popisu klubu ani nezdá :) Ale tam naopak je ta learning curve relativně strmá.

asym Existuje inteligentní život mimo Okouna?  18.duben 2014 16:42:39
Chybějící "schopen" si doplňte sami;)