Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


jnovak Aldebaraňané necestují v raketách,  nýbrž naopak, rakety v nich...
Však já říkám, že základem je upravit stravu a pohyb je vedlejší. Takže furt nechápu, co naopak? Nebo tos nemyslel na mě ale na borUFku?
Elskerstein _-"-_"-_"-_ 
Je tedy mnohem lepší upravit stravu a ubrat trénink, než stravu neřešit a zintenzivnit pohyb.
Elskerstein _-"-_"-_"-_ 
Je to spíše naopak, pokud tělo začneš stresovat nadměrným pohybem a razantním snížením příjmu, docílíš tak leda zdravotních problémů. Ideální je upravovat vše postupně.
Máte to ako môj manža, tiež furt nevyspatý a u doktorov nezistili žiadnu príčinu.

Kulida: jj, tých 20 minút je odporúčaný power nap a tiež u seba pozorujem dosť veľký rozdiel, keď si dám iba 20, alebo keď to pretiahnem (to so mnou už väčšinou zvyšok dňa nie je nič rozumné).
jnovak Aldebaraňané necestují v raketách,  nýbrž naopak, rakety v nich...
Co naopak? Mluvím o svojí konkrétní zkušenosti. Myslím to třeba tak, že pokud někdo ujde celodenní horskou tůru a na závěr si dá pět plzní a svíčkovou, tak se s hubnutím může rozloučit. Fyzičku mít bude, to jako jo, ale pivas taky.
Accordionist  
Jsem unavený takřka neustále, ideál je pro mě tak devět hodin, ideálně s odpolením spánkem. Nevím co bych za to dal, kdyby mně stačilo pět šest hodin... Mám to tak už od dětství, byl jsem s tím i u doktorů, na nic nepřišli....
 
kulida Prodávám svoje fotky.  Chceš?
To muze taky souviset s tim v jake fazi spanku se clovek vzbudi, ne? Kdyz si jdu schrupnout a spim 20 minut, tak jsem mnohem cilejsi nez kdyz mne neco vzbudi po 30 minutach.
Jinak ja jsem rozhodne hubla vic kdyz jsem dobre a dlouho spala.
 
stromka If we don’t change, we fall behind. 
Já mám dlouhodobě odpozorováno, že když jdu spát v jednu a vstanu v šest, cítím se mnohem unaveněji, než když jdu spát v osm ráno a vstanu v jednu odpoledne. Tyto varianty jsou v mém životě +- nejběžnější, ale celkově mám pravidelnost nulovou a úplně kterékoli denní doby pro spánek jsou možné. Pro zdraví to asi dobré není, ale zatím mi to vyhovuje.
stromka If we don’t change, we fall behind. 
Já 5 až 6 hodin. Často teda i dlouhodobě méně, ale to už unavená jsem.
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
OK.
Tak rozhodně si myslím, že poznám kolik spánku potřebuji spíš sám, než podle nějakých univerzálních tabulek :)

Návyky jsem neměl kde sebrat, protože jsem dlouhá léta dělal noční a denní a dlouhá léta v turnusu s 20 denním cyklem. To jest každý den spánek v jinou denní dobu a jinak dlouho. Naproti tomu posledních pár let spím cca od půlnoci zhruba do rozednění (v létě trochu déle po rozednění, v zimě trochu méně).

Zdravotní problémy nemám žádné (kromě občasných bolestí zápěstí), na preventivní lékařské prohlídce jsem byl loni v září.

(Kolega nás poslední týden baví tím, jak moc spal a teď je z toho unavený, celých pět hodin/jak spal hodinu, dvě a je mu fajn. Zda/až mu to bouchne do xichtu, dám vědět.)
 
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
Pokud se neobjeví žádné s tím související problémy, tak asi dost špatně.

Každopádně prostě moje pointa byla ta, že naše pocity mohou být ve skutečnosti značně zkreslené, nejsou spolehlivým a dostatečně objektivním měřítkem. Třeba proto, že jsme si na něco dlouhodobě navykli a teď to považujeme za normální. Viz návaznost na téma tohohle klubu - představy lidí o tom, co je normální pocit hladu/nasycení by se nepochybně velmi výrazně lišily, kdyby je bylo možné nějak objektivně porovnat, přičemž jsem přesvědčený, že skutečné energetické nároky těla by se mezi takovými lidmi lišily podstatně míň. S únavou a pocitem vyspání je to IMO velmi podobné.
Většinou chodím spát, když se mi chce spát, a vstávám, když se vzbudím a už se mi nechce ležet v posteli. Podle mobilu mám průměr spánku 6,6 hodiny (ale ne vždy jdu spát a vstávám s mobilem, takže to bude trochu nadsazené). V zimě se mi průměr posouvá trochu víc k 7 hodinám.

Jak jinak poznám, že spím dost, když nestačí spát tolik, kolik moje tělo požaduje?

Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
(IMO "necítím se unavený" není příliš spolehlivým indikátorem toho, jestli skutečně člověk spí dost nebo ne.)
 
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Já netvrdím, že máš být unavený, jen tvrdím že 7-8 není "dlouho", ale normální spánek. Někdo ho třeba nevyžaduje a někdo naopak ano. Ostatně nedostatečný spánek a přibírání je propojené, pro někoho je těch nedostatečných 4 hodiny, pro někoho 6.
Elskerstein _-"-_"-_"-_ 
Ba často naopak. Je to nejvíce vidět u předsevzetkářů, kteří celý prosinec žerou, pak v lednu začnou makat a nežrat, v únoru se zraní a v březnu je opět pokrok nula. Teď když shazuju, mám tréninkové dávky na 30% :(
jnovak Aldebaraňané necestují v raketách,  nýbrž naopak, rakety v nich...
Ale prd, že bez pohybu nezhubneš. Já toho už pohybem bohužel moc neshodím a přesto jsem se od (zhruba) začátku roku dostal ze 115 na 97. Jen tím, že neprasím a hlídám si kilojouly. Přičemž 9000 denně není žádná brutální dieta, ale v pohodě udržitelný stav. Ten pohyb je hlavně pro zdraví nikoliv pro hubnutí.
Do je dost subjektivní ne? V průměru spím 6 až 7 hodin a necítím se unavený.
No a v tomto se právě jaksi.. rozcházíme. Dále viz povinné snídaně.