Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

Frazer,
smety,
smety_PDAReklamaNový web o oftalmologii

Sledujte náš nový web

Sledujte nás na www.oftablog.cz!

České oční kliniky

Níže jsou uvedené oční české oční kliniky.

Oční klinikyLexum Praha | České Budějovice
Brno | Ostrava
Oční klinikyGemini Praha | České Budějovice
Brno | Ostrava | Zlín
Oční klinikyOftex Pardubice Oční klinikyDr. Rau Praha
Oční klinikyOční centrum Praha Oční klinikyTana Olomouc
Oční klinikyRefrakční centrum Praha Oční klinikyOční klinikyNeovize & Duovize Brno | Praha
Oční klinikyÚVN Praha Oční klinikyOční a estetická chirurgie Zlín
Oční klinikyOfta Plzeň | Ústí nad Labem | Cheb Oční klinikySomich Karlovy Vary
Oční klinikyEuroklinika Olomouc Oční klinika Horní Počernice
Dětské oční centrum kukátko - Léčba tupozrakých a šilhajících dětí v Kukátku

Typy refrakčních zákroků

  • FemtoLASIK (Léčba krátkozrakosti a dalekozrakosti od -12DP do +5DP)
  • ReLex SMILE (Léčba krátkozrakosti od -1DP do -12DP)

Druhy očních vad

Zajímavá videa ze zákroků

Autor stránky je . Své dotazy pište prosím na smetka@studioart.cz. Technicky zajišťuje StudioArt.cz


No a přesně takový zkušenosti mě od toho odrazují.
Kontrola po 3 měsících v HP: Operace se prý zdařila a vše je ok. Autorefraktometr ukázal OP -0,25=-1,0/1 a OL -1,25=-1,0/170. Slovně mi bylo sděleno, že v reálu mám prý o něco méně, jinak bych nebyl schopen přečíst na tabuli to, co jsem přečetl. Teoreticky to asi odpovídá, jelikož na pravé vidím daleko lépe než předtím s brýlemi a na levé zase hůře. V běžném životě tedy pocitově mozek upřednostňuje pravé před levým. Jakmile se mi však něco dostane do zákrytu tak, že pravým objekt nevidím a mozek tedy upřednostní levé, tak to stojí za prd. Poznám to tak, že najednou se sledovaný objekt rozostří. Jinak na mé dotazy mi bylo odpovězeno, že zvlhčující kapky kapat nemám, pokud nemám potřebu, takže nekapu. Brýle na řízení prý nepotřebuji a na to jsem dostal potvrzovací papír. V šeru prý budu vidět hůře kvůli delšímu oku, mám si pořídit žluté/oranžové kontrastní brýle. Na kontrolu za rok. Zapomněl jsem se zeptat na problém s lehkým zdvojením obrazu posunutého směrem dolů, jestli to je způsobeno astigmatismem, operací nebo něčím jiným. Jelikož nepředpokládám, že by to bylo nějak řešitelné a na další operaci jít nehodlám, tak se na to zeptám až příště, jestli se to ještě nezlepší, ale změny k lepšímu už neočekávám. Týden po tomto jsem byl na kontrole na očním v Kolíně. Tam mě nechali podívat se na tabuli, pravé +- ok, levé horší. Prý mám být rád, že jsem se dostal z cca -9 na toto. Dioptrie mi neměřili a neřekli. Doktor mi sdělil, co že tam dělám, když mě operovali v Praze a že jsem měl vzít papíry z HP, takhle že neví, co a jak. Předem dohodnuté rozkapání prý dělat nehodlá, je prý zbytečné. Prý mám kapat zvlhčující kapky, že je to po operaci standard a doporučil značku (sranda je, že zatím úplně každý doktor mi doporučil úplně jinou značku kapek. Jediné, na čem se většinově shodli je, že mám kapat bez konzervantů). Další kontrola překvapivě už za 2 měsíce a že mám vzít s sebou i papíry z HP, tak uvidím. Říkal něco o tom, že na očích je operace lehce vidět, ale že to je normální a ok. Dneska to je od operace 4 měsíce. Žádné změny pocitově nenastaly. Pravé ok a lepší než s brýlemi, levé horší. Je léto, takže přes den vidím dobře. V noci a za šera, třeba když zajedu do podzemní garáže nebo v nákupním centru při umělém osvětlení a když mám oči unavené, tak je vše máznuté, ať koukám levým (horší) nebo pravým (lepší). Ke konci srpna až půjdu na další kontrolu do Kolína, tak zkusím už požadovat, ať mě proměří a řeknou dioptrie. Zatím zvlhčující kapky nekapu. Pomalu se smiřuji se současným stavem, upřímně jsem to tedy čekal lepší, ale pořád se utěšuji, že nutnosti nosit brýle jsem se prozatím snad zbavil a dokud koukám oběma, tak vidím přes den +- ok a za šera a v noci alespoň dostatečně. Uvidím, jak se to dál bude vyvíjet a co mi řeknou za měsíc a něco v Kolíně. Stále mě totiž lehce straší riziko budoucího možného vývinu vady.
Jeste k tem cenam za zakrok.... nebylo mi lito dat 35k ve Zline na ocni klinice, protoze sem vedel ze tam s laserem maji asi nejvetsi zkusenosti a vubec na nic si nehrajou. Uprimne nemam nejak moc duveru v ostatni kliniky, ktere tezce podkopavaji cenu zakroku byd to muze byt pouze boj o pacienty.
 
Lost_little_me  
Ahoj, píšu skoro po roce, ale snad se mi dostane odpovědi :) Jsem právě po laseru a mám problém právě s tunelovým viděním. Mám taky hodně velké zornice, co jsem si už v minulosti všimla, tak asi větší, než většina lidí (často vypadám sjetá :D, a to nemám v sobě ani skleničku). Chtěla jsem se zeptat, jestli se u tebe tento problém nějak vyřešil, jestli se to po delší léčbě zlepšilo nebo případně jestli ti třeba nabídli opravnou operaci. Předem díky!
Byla jsem v Gemini Ostrava, slzivost jsem měla myslím 17 a 20.
Já nevím, myslím si, že syndrom suchého oka potká díky této operaci mnoho lidí.
V jaké ose cylindry?
Lasek je hodně podobná metoda jako PRK, rozhodně je imho po 14 dnech na plašení brzo. Mně se po PRK vidění na blízko srovnalo až tak po měsíci, pořádně spíš po dvou. Na dálku po třech.
nikiki2511  
Ahoj, jsem 14 dní po operací očí metodou LASEK pro krátkozrakost a astigmatizmus-dioptrie jsem měla -0,75 a -0,75 cylindra pravé oko, -0,75 a -1,25 cylindra levé oko. Lékař je můj známy-otcovi rozmluvil zákrok,že se pro neho nehodí, stejně babičku,která azse řešila zákal. Mně řekl,že mám nejlepší čas a dioptrie k provezení. Přiznám se, že proto,že ho znám a je to známy oční chirurg, a operace i nějaké nejčastější komplikace znám ze školy ( jsem také lékař), tak jsme to více neřešila. Nyní po operaci s tým,že mám pořád epitelopatii-nerovné zakřivení rohovky pro nerovnoměrnou tloušťku epitelu, jsem si začala i já doplňovat znalosti. Bohužel musím skonstatovat,že se mi vidění moc nelepší. To ,že vidím rozmazaně do dálky mi moc nevadí, bohužel vidím rozmazané i do blízka (téměř stejně nekvalitně. Během dne a mezi dny ostrost hodně kolíše. Jeden den mám pocit ,že je to o něco lepší a další den zase horší. Čtení na počítači je pro mně boj, když to zvětším na 200 procent jde to nějak vyluštit. Nevím jestli je tu někdo po LASEKU se stejnou kombinací diagnóz ale zajímalo by mé jak často bývají takové potíže a jak často nevratné.
 
Nejlepší je zajít na více pracovišť a zjistit možnosti. Choulostivé jsou operace dalekozrakosti a vysokého astigmatismu, u těchto vad je základ stanovení správné refrakce - dioptrií. Další možností je vyzkoušet si nasadit kontaktní čočky, které mají hodnoty naměřené při předoperačním vyšetření, některé pracoviště to takto praktikují. Nechají pacienta na pár dní si vyzkoušet, jak by viděli po operaci.


Taky se přidám se zkušeností.

Než jsem se rozhodl pro operaci, nastudoval jsem spoustu materiálu a nakonec si vybral PRK nebo relax Smile, klasický lasik jsem kvůli flapu a jeho následnému nesrůstání vyloučil předem. Jsem akční hovado a představa, že někde po pádu na lyžích hledám kontaktní čočku z vlastní rohovky se mi dvakrát nezamlouvala.

Kliniku jsem si vybral nejbližší, českobudějovickou, Lexum. Předoperačnímu vyšetření věnovali odpovídající péči a následně jsem byl objednán na operaci která měla proběhnout zhruba za dva měsíce. Vzhledem k tenké rohovce mi sami doporučili nejlevnější, ovšem nejšetrnější variantu, PRK. Je zároveň nejbolestivější s nejdelší dobou rekonvalescence, ale jde samozřejmě o výsledek, že... Cena i s doživotní zárukou 25k.

Byl jsem krátkozraký (čtyři dioptrie) se slušným astigmatismem. Primář mne upozornil, že s mou vadou může nějaká nepřesnost zůstat. Ok, beru na vědomí.

V den D proběhla operace. Nebyla ani trochu bezbolestná, ale s tím se u PRK počítá. Hnedle po operaci jsem viděl překvapivě perfektně. Pak nastoupilo peklo. První čtyři dny prakticky slepota, po týdnu jsem byl jakž takž schopný pustit si sám na compu hudbu a audioknihu, řídit a pracovat jsem začal po třech týdnech.
Celou dobu léčby mne pronásledovaly lecjaké osery. Zvýšený nitrooční tlak způsobující mlhu a halo, vystřídal jsem patery různé kapky. Opět musím pochválit Lexum, anžto jsem byl celkem skuhravý pacient, ovšem kdykoliv jsem se ozval, byl jsem vždy objednán na nejbližší možný termín (párkrát mne vzali hned) a věnoval se mi primář osobně.

Situace po třech měsících: 3x denně Fluxon (kortikoidy), 2x denně Azarga (na snížení nitroočního tlaku), umělé slzy 5x denně a víc. 25.5 jdu na kontrolu, uvidíme jak dál.

Vidění je celkem stabilní a dobré. Odhadem 95% na obou očích. Po PRK trvá kompletní uzdravení půl roku a déle, tak se zatím nijak nestresuji a operace nelituji. Když se časem obejdu bez kapek, tak paráda. Užívám si život bez brejlí, protože prostě stojí za to usnout u filmu, ráno vidět ostře, vidět na sebe při holení, o postelových aktivitách celkově nemluvě, jízda na motorce, sport apod naprosto nový rozměr. S brejlema jsem sice viděl lépe, ale zas takový rozdíl to nebyl abych si nevážil pohodlí a svobody co mám teď.


 
Anita zajaciky neboli dlho mrtvy   aj na selijake hranie boli pekny
Mne z toho lezie, že pokiaľ nemáš nejakú komplikovanejšiu očnú vadu, malo by to byť ok (posrať sa to môže vždy, všakže), pokiaľ ti do toho vlezie nejaký astigmatizmus a podobne, bola by som opatrná a zvážila riešenie, ktoré uvádza Inliner. Ja som mala jednoduchú krátkozrakosť a za rok od operácie super. Akurát dva týždne po som mala nepríjemne suché oči (viz moje príspevky tu spred roka). Za mňa áno. Lexum, akcia za cca 9000/oko, samotná operácia v pohode, na pooperačnú starostlivosť trochu serú.
Tak podesáté připomenu moji zkušenost, kdy sice drahé, ale existuje ta možnost nechat si voperovat do oka čočky. Kdyby pak byly problémy, čočky se vyndají.
Po přečtení několika recenzí přemýšlím, zda-li podstoupit léčbu krátkozrakosti leasrem :(
 
Přesně.
 

Z mého pohledu - nízká cena vede ke zpomalení rozvoje klinik, kvalitě lékařské péče a nerovnému konkurenčnímu boji. Zákonitě se lowcost cesta musí někde podepsat. Některé kliniky nepostupují lege artis (vynechávají vyšetření v rozkapání, operují ve stejný den s vyšetřením), dochází k podplácení lékařů, vyvádění peněz mimo ČR, používání indických čoček, no-name přístrojového vybavení a pod. Kvalitu zkrátka nelze dělat za nízkou cenu. Je třeba si uvědomit, že přístrojové vybavení, servis, lidské zdroje, investice do zařízení atd. nestojí málo.

Nízkou cenu odskáče ale hned pacient. Co může způsobit nekvalitní vyšetření a operace ve stejný den? V důsledky trojité vidění, podkorigování / překorigování a aj. A co teprve no-name čočka bez klinických testů? Nízká cena se také odrazí i na pooperačním zájmu o pacienta - zažil jsem člověka, který se klinice musel s pooperačními kontrolami nutit. V zájmu lékaře by mělo být pacienta vidět a zjistit, jak jak je na tom.

Takto si kvalitní lékařskou péči nepředstavuji. Špatné na tom je to, že nejde o spotřební zboží či věci, které jsou zbytné, ale o zrak.

Přeneseně vzato je situace stejná např. s nákupem pneu na auto. Můžete jít cestou nákupem levných gum někde na e-shopu nebo si zajet do servisu, kde vám auto přezují s kvalitním pneu, vyváží a zkontrolují. Od kvalitních gum očekáváte, že vás v krizové situaci podrží, můžete se na ně spolehnout a zachrání vám auto / život, když je nejhůř.

offtopic: mně přišlo úsměvné, když jsem po roce přišel na kontrolu a chtěli po mně 200 Kč za kontrolu, když mě ty čočky stály 70 000,-
 
Anita zajaciky neboli dlho mrtvy   aj na selijake hranie boli pekny
Dnes ale na túto cenu padajú aj ďalšie kliniky, takže by som povedala, že ide o kombináciu konkurenčného boja a toho, že tie ceny boli skutočne nadsadené? Ani 20k za operáciu mi nepripadá málo, ale tých 60k a pod, keď potom človek videl, čo všetko investovali do marketingu, bolo skutočne prehnaných.
Rarach Život je boj! 
Netvrdím, že nízká cena je odrazem nekvalitní práce, ale pro mě je k zamyšlení proč je tak nízká oproti konkurenci? Někde je to právě na úkor předoperačních vyšetřní atd. To si musí každý rozhodnout sám. Jen si myslím že dobrý výběr kliniky je podstatná část úspěšného výsledku. Jsem ráda, že vidíš výborně a to je podstatné :). Co se týká výměny čočky u starých lidí, asi nejlepší poradit se s lékařem, který operace šedého zákalu dělá, určitě má své zkušennosti.
Rarach Život je boj! 
Tak to mě mrzí, ale co na to doktoři při kontrole? Dělali ti před operací test na slzivost? Mohu vědět, kde ti operaci dělalali? Co třeba zkusit konzultaci na jiné klinice? Třeba se s tím vším dá něco dělat......