Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vše o kytaře

Ladeni, stavba, taxonomie
Kytarove weby
Hra, tipy a triky
Casopisy
Noty a tabulatury
Uzitecne veci

Příbuzne kluby: Muzika naživo, Zpracovani zvuku pod linuxem

arnost snad nechci tak   moks 22.duben 2014 8:10:06
https://www.youtube.com/watch?v=SMQVyGOZylg

luca stricagnoli: the future

je to takovy kolovratek ve stylu erica mongraina, tesne pred koncem se trochu rozpumpuje do rychlych behu. ten divny perkusivni zvuk je vrch krabicky od sardinek
arnost snad nechci tak   moks 17.duben 2014 15:23:24
aha, tady trochu ten kolovratek vysvetluje

https://www.youtube.com/watch?v=sJJncAVaf9A

az mi dobehne houser, tak to zkusim
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala" 17.duben 2014 13:37:54
Nek - Laura non ce
Šnek tu vůbec  není 17.duben 2014 13:35:42
A co to bylo?
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala" 17.duben 2014 13:14:57
Hehe, já vůl našel až teď, že maj na netu playlist den zpátky :) Tak jsem to našel.
arnost snad nechci tak   moks 17.duben 2014 10:40:54
https://www.youtube.com/watch?v=cmDAINaBT-k

tady si calum graham kupuje novou barytonku. klidne skocte az na 1:12, kde cca zacina hrat. ma relativne dlouhe nehty a a ten perkusivni kolovratek kmbinovany s plizivou melodii se skoro ani neda z pohybu prstu dekodovat
S takovými informacemi? Leda zavolat/napsat do rádia a zeptat se, co hráli.
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala" 16.duben 2014 21:18:20
Nevím kam s tím, zkusím sem. Dnes jsem na čro1 slyšel písničku, asi v italštině, nejsem schopen dohledat. Nemyslím si, že je to něco starého, spíš nového. Nějaké rady, jak ji dohledat?
blues sex, drogy a  rokenrol 6.duben 2014 19:19:43
porad je rozdil mezi korejskym a thajvanskym certem. a nekdy vylozene propastnej. ty prsa SE jsou sterilni, az jeden nevi, kam to zaradit (analogie s americkou radou godinu v pulce devadesatych let), mexika se brutalne zhorsily, a mel jsem nejobycejnejsiho squiera, kterej byl lepsi jak vsechny mexika, co jsem s nim srovnaval. vsechno je relativni :-)
the_majkl   3.duben 2014 15:21:19
Já jsem po dvou hodinách v Audioteku skončil u zhruba tohoto (přesný typ z hlavy nevím)
VŠECHNY ostatní elektroakustiky, co tam měli, mě něčím štvaly (struny vysoko, nebo drnčely, nebo se mi nelíbil zvuk bez elektriky (holt to nebude jen do aparátu), nebo to neladilo..)
Dobrá zpráva: Ani po měsíci mi na ní nic nevadí. Špatná zpráva: nesedne si s Mesou :-)))

Mimochodem, nechcete někdo za 30 kombo Mesa Express 5/50 (ne Express PLUS)? Jako nové, hrál jsem na to asi 5x; neumím z toho dostat zvuk, co by se mi líbil (neměl jsem to vůbec kupovat, no).
Vůbec nevím, v ruce jsem to nedržel, tahle řada je celkem nová. Ani nevím, kde to vyrábějí (ale tipl bych Mexiko).
Milda: Tak v Mexiku třeba Fender vyrábí základní řadu desítky let a celkem to tam už umějí - mám doma jednoho lehce vyšlechtěného (jiné snímače, zcivilizovaný krk) mexikánce a rozhodně je minimálně srovnatelný s mým deluxe amíkem (který má ale lepší výbavu ;)). S lacinou čínou bych to úplně nesrovnával.
Jinak si myslím, že hlavní rozdíl mezi čínskou značkou a čínským no-name je klasicky kontrola kvality. Co jsem držel třeba čínské Ibanezy, nebo i ta nejlevnější LTD, byl to sice stejný šrot, ale aspoň ladil, což se bohužel o no-namech vždy říct nedá, je to u nich prostě víc kus od kusu. Osobně bych si to nekoupil, to už fakt radši no-name, kde neplatíš nesmyslně za značku, jenže já už mám něco málo odehráno a poznám, když je ta kytara prostě špatná. Mladý kluk, který si kupuje svůj první nástroj a nemá k ruce někoho zkušenějšího, si u LTD za těch pár šupů navíc připlatí za jakous takous jistotu bezvadnosti, a když i přesto šáhne vedle, tak lepší šanci při reklamaci. Ostatně, proč myslíš, že se pomalu každý rok objeví nějaký nový čínský brand a jiný zanikne? To asi nebude náhoda, že?

No, a pak jsou korejské, nebo už i čínské, nástroje, které jsou vlastně docela dost dobré - sám jsem to v ruce nedržel, ale údajně např. PRS SE jsou v podstatě profi nástroje, akorát bez pozlátka. Naopak tradičně slušný Cort šel prý trochu do hajzlu, ale to sám nepotvrdím, když jsem ho držel před pár lety naposledy, ještě to bylo dobré.
njn, jenže co sem slyšel, tak už i ty značkové se vyrábí v Mexiku, nebo i v Číně a vydávají to pak za "základní řadu"

myslíš, že tam bude aspoň nějaký ten základní standard dodržený?


co třeba může zvedat tolik tu cenu zde:

http://kytary.cz/esp-ltd-hex-7-bks/HN113637/

proti téhle:
http://kytary.cz/esp-ltd-v-50-bk/HN113621/

jen ta "image", nebo je fakt takový rozdíl ve snímačích, matroši a ladění?
Tak o křivost prstů tu nejde, ale zpracování zejména hmatníku bývá u těchhle vylevněných kusů fakt tristní. Na druhou stranu, pokud to není zrovna šmejd (přičemž velmi mírně křivě nalepený krk se "povede" pustit i emerickému Fendru - ten si ho ale s poníženou omluvou vezme zpět a pošle za něj nový), tak to není nic co by nespravil za pár stováků průměrně schopný kytarář, WTZ. Pražce jsou bláto, ale to je stejná story (a koukal jsem, že ty moje "poctivé" emerické mají po nějakých... 7? to to letí!... letech provozu už taky v exponovanějších místech to nejlepší pomalu za sebou). Snímače samozřejmě stojí za vyližprdel, pokud nehraješ hustomegaturbometal, kde je to jedno, hlavně když jsou dost silné, ale i ty se dají vyměnit... Jo, za cca. další cenu té kytary se z toho dá udělat použitelný nástroj a pořád bude levnější než ekvivalentní značkový kousek. Pro študáky a začínající nadšence dobrí, všichni jsme si tím, hádám, prošli. My, staří fotrové od rodin, už bychom ale mohli mířit přece jenom o fous výš ;-)
nesváděj svoje křivý prsty na kytaru
já sem nenáročnej :)
Jako vypadá to dobře, to jo. Zní... meh. Hraje se na to. Eh :-(
včera sem si koupil toto:

http://kytary.cz/washburn-wd7sce-atbm/HN113865/

super zvuk, vhodný hmatník pro mé krátké prsty, integrovaná ladička
velká spokojenost

jinak mě zaujalo jak sou některé elektrické kytary levné - asi všechno čína (Cort, Washburn, Jay Turser, Ibanez), ale vypadá a zní to fakt dobře, třeba tahle kopie SG

http://kytary.cz/jay-turser-jt-50-tr/HN132921/

nebo telecaster tady


http://kytary.cz/kytary/elektricke-kytary/telecaster/
Těšil jsem se na další perličky z arnostovy krabičky.