Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vše o kytaře

Ladeni, stavba, taxonomie
Kytarove weby
Hra, tipy a triky
Casopisy
Noty a tabulatury
Uzitecne veci

Příbuzne kluby: Muzika naživo, Zpracovani zvuku pod linuxem

(No, a už se mi to stalo zas...)
arnost snad nechci tak   moks
https://soundcloud.com/stedry-arnost/na-po-n-m-pr-vu-at-prague

(Zvuk z velke casti kombo, pak ekvalizer, noise gate, digitalni reverb, paskove echo a trochu chorusu)

Je to prvni take, byl jsem trochu zbrkly. Nahrano na telefon.
 
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
Tak z mojí strany to byla do jisté míry závist a jistá sebeironie, především.
No, a právě art-rocku se potřebuji pro tentokrát vyhnout, protože s poslední kapelou to nějak nešlo ;-) Potíž je, že jak se mi dostane pod ruce "artrockový" zvuk, tak se neudržím...
arnost snad nechci tak   moks
ja ho kdysi mival a pak mne nejak omrzel, ale zvuk je to spis tak do art-rocku
arnost: Jako že by zabral tu půlku, co nezabírá Worm? ;-) (Vím, že se dělá nano, ale distortionů mám dost, navíc na lead zvuky používám zkreslenej kanál...)
arnost snad nechci tak   moks
(chybi tam big muff)
:-) Tak nějakou zábavu mít musím...
 
Álois ...mít tak křídla, naučil bych se plavat  ze života lesbických žížal
Paddleboard 2015
 
Pedalboard 2015
:(
 
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
Pedalboard 2015


(Jistě je stabilní verze.)
 
Pedalboard 2015

(Jistě není stabilní verze, WTZ!)
 
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Před nějakou dobou jsem narazil na starou baskytaru korejské výroby z cca. 80. - 90. let, trochu jsem na ni hrál a pak ji dal známému jako cestovní nástroj. Poté jsem se náhodou dostal k elektricky i jinak poškozené kytaře, také korejské výroby stejného data, strat, olympic white(mám pro tuhle barvu slabost), kytaru opravil a jsem nadšený, zvukově a kvalitami na úrovni MIM Fenderů z devadesátek, navíc takový ten opravdový vintage, poškrábaný a přirozeně otlučený. Před asi půl rokem jsem natrefil na inzerát nedaleko města kde bydlím. Precision bass, také korea, také 80. - 90. léta. Nevěřil jsem vlastním očím, za cca. 4kKč naprosto věrně vypadají kopie Fenderu, s popraskaným lakem(vypadá to jako nitro po 30 letech cca., ale pro ověření se mi složení řešit nechce). Zvukově nástroj z kategrie cena x 10. Značky jsou různé, nedá se k nim nic dohledat. Máte někdo s podobnými nástroji zkušenost? Kde se berou? Co to je zač? Hrajete někdo na něco takového?
 
Překvapení ve zkušebně...

... se nekoná. 20 W musí do 1x12" boxu stačit každému, kdo nehraje metal. Už s volume někde před polovinou (a ani jeden kanál nebyl vyhulenej ani zdaleka naplno) byl bubeník spolehlivě přeřván i ve své manické fázi ;-) A, jak jsem očekával, se silnějšími snímači (Fender SCN singly a k nim párovaný Fendeří, fskutečnosti AFAIK SD, humbucker), se mi zalíbil zkreslený kanál, a naopak nad čistým jsem přestal uchcávat. Ale pořád funguje dost dobře, zůstává docela dlouho čistý, a když už se začne lámat, tak stačí lehce stáhnout volume na kytaře a zase se vyčistí. Celkově vzato za ty prachy spokojenost. Would buy again.
Takže tedy Blackstar HT-20H - První dojmy, pokojová hlasitost (level: spící dítě o pár pokojů dál), Stratocaster s dost vintage singly:

V recenzích vesměs uchcávali ze zkresleného kanálu a jeho moderního hi-gain zvuku. Nwm, mně svým chováním přijde spíš "vintage"... uvidíme, jak se ukáže ve zkušebně se silnějšími snímači a trochu ohulenej... Každopádně už teď je znát, že je opravdu dost univerzální, což zároveň zmanená, že bude potřeba dost kroutit - korekce mají velké rozsahy (ne jak u mého Randalla RM-50, kde jsou spíš na ozdobu; zase člověk nic nepokazí ;-)). Ten jejich ISF patent, kterým se přechází od "amerického" k "britskému" zvuku kupodivu taky funguje docela hezky, byť IMHO fskutečnosti obyčejná parametrizace ekvalizéru, kdy hlavně zužuje resp. rozšiřuje pásmo středů (prý dělá i něco jiného... no, možná jo, nevím, ale tohle je zjevné a funkční). Uchcávání se nedostavilo, ale fakt je, že jsem se tomu zkreslenému kanálu moc nevěnoval...
Uchcával jsem totiž nad tím čistým. Má to jen dva knoflíky, volume a tone, takže se na tom nedá nic moc pokazit, a hraje to fakt krásně. Přirozený, teplý tón, statocasteří "twang" jako ze žurnálu. I tady určitě bude záležet na nástroji a snímačích, ale minimálně s tím singlovatým stratem mě fakt bavil. Jsem zvědav, jak si bude rozumět s krabkami... a jak si udrží čistotu při vyšší hlasitosti, WTZ.
Upřímně řečeno, hlavně za těch ani ne 11 tisíc, co to nakonec stálo, prostě v nejhorším do zkušebny doprí...
Tohle se mi líbilo na tý prodejně ve Vysočanech, kde mají asi tři "zvukotěsný zkušebny", kde si ten aparát můžeš vyzkoušet jak nahlas chceš. Ale jestli si s sebou můžeš vzít kapelu, to nevim.
SP: Však já jsem začátečník, takže cajk. Sice už asi 20 let, ale na tom nezáleží... (IMHO INRI aparát si stejně v prodejně pořádně nevyzkoušíš, protože ho musíš mít potichoučku a otravují tam lidi a hlavně tam není kapela, abys viděl, jak se to prosadí; samotný zvuk, si můžu poslechnout na YT ;-))
Já myslel, že tohleto nakupování po internetu je největší začátečnickej fail!
Causa "minihlava" (a pokračování starší causy "trsátka")
Dnes jsem měl nějaké pochůzky v okolí a věděl jsem, že kytary.cz mají na Děkance jednu Blackstar HT-20 zlevněnou asi o 10 %... tak jsem se včera večer ještě podíval na web, jestli ji náhodou neprodali, že bych na ni dnes možná, budu-li mít čas, koukl osobně, a ona byla najednou zlevněná o 30 % (jakože doopravdy, protože jsem věděl, kolik u nich stála ještě ten den ráno a kolik stojí jinde)! Znamení.
I brouzdal jsem dál, co bych ještě koupil za spotřebák, a najednou koukám, že už zase mají zásoby trsátek Brain! Znamení.
Tak jsem to pěkně obojí rovnou přes e-shop objednal a zítra si to vyzvednu ;-) Jako, když vesmír říká, že to mám koupit, tak se s ním přece nebudu hádat, no ne!