Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Pokud máte zavřené záhlaví stránky ,přečtěte si prosím info a pravidla klubu ,než přidáte příspěvěk

Klub byl založen pro povídání a info o všem , co se týká předloh
Jak a kde získat předlohu, rady k předlohám, vlastní poznatky a nápady . Jak předlohu vytvořit, jaké programy použít .
Ukažte, co jste vytvořili a co se chystáte vyšívat.Podělte se s ostatními o své vytvořené předlohy.


PRAVIDLA KLUBU:
1) Předlohy můžete vkládat své vlastní, předlohy vytvořené z obrazů , kreseb , obrázků, fotek atp. vytvořených někým jiným , mohou být chráněny autorskými právy , měli byste mít svolení autora k jejich zpracování v případě záměru komerčního rozšiřování ( podrobnosti- zákon o autorských právech )

2) Odkazy můžete vkládat na zajímavé stránky, na stránky s free-předlohami (to jsou takové, které přímo výrobce nabízí zdarma ke stažení).
Nevkládejte ale odkazy na stránky, kde se vyskytují nelegální kopie komerčně prodávaných předloh (např. diskuzní fóra , webové stránky , blogy ).
Dále je možné vkládat odkazy na oficiální prodejce vyšívacích sad v případě hledání nebo dotazu na konkrétní sady nebo předlohy.

3) Do diskuze však nevkládejte obrázky s kopiemi předloh(např. celá stránka nebo celá předloha) jiných tvůrců a výrobců , z vámi vlastněných "pokladů" , nevkládejte přímou poptávku po kopiích předloh nebo dotazy , kde by se daly najít

4) Pamatujte na to, že máme i další kluby o KV (viz odkazy níže), kde je možno nabídnout své " přebytky" , probírat sady, rady , dotazy, poklábosit si , atp., a tento klub by měl především sloužit povídání o předlohách .


5) Při vkládání prosby o předlohu z fotografie uvádějte prosím, i svou představu o velikosti (kolik křížků na šířku a na výšku, nebo cm) , materiálu (jaké mulinky, jaká vyšívací látka ), počtu barev,případně zvláštní přání (např. tónování do sepie).

Spřízněné kluby:

Křížek dětem , KV- kecárna , klub KV , KV- galerie , KV- poradna , KV- bazar, Ruční práce

free předlohy:
club-point-de-croix , Vermillion Stitchery , alita designs , free cross stitch pattern , fcoudre-broder-tricoter , rainbow gallery , xs.houseofcats

Skládání názvů, jmen, ... z abecedy různymi fonty:
free font patterns , alphabets - francouzsky , ruské předlohy fontů


free tvorba předlohy z obrázku coricamo

AKCE : VÁNOČNÍ KOLOTOČ
klub této akce , podmínky , účastnice , odkaz na klub : vánoční kolotoč


předloha
slovaj - tvůj příspěvek mažu , tento klub neslouží na poptávku po předlohách - viz pravidla klubu . Dík za pochopení laduša
 
ta je krásná opravdu jako živá
pandasek pandalinky 
Ano, moc pěkná veveruška. Našla jsem i tvé stránky a něco pročetla jak píšeš o sobě. Tvé stránky jsou velmi inspirativní. No teď jdu do výšivky co mám rozdělanou a pak se na tvé stránky vrátím.
To bude mít Verusinka radost.
Miroslava jen si tak vyšívat  vyšívané obrazy
Ahoj, všichni.
Kdyby si chtěl někdo stáhnout tuto předlohu, tak je k dispozici zdarma (sama jsem ji zplodila).
Velikost 22 x 24 cm (120 x 135 kř.), 48 barev DMC
 
Hlky , nedávete sem veřejně svoje emaily , řešte si to přes vzkazník . Díky laduša
Bianka75  
můžu též požádat o všechny 4 předlohy ptačků? Předem moc děkuji. Můj mail je Bianka75@seznam.cz
Nákup na SEWANDSO
Ahoj, budu cca 15.4.2016 nakupovat na http://www.sewandso.co.uk/default.aspx Kdyby se někdo chtěl připojit, je vítán. Ceny jsou v librách. Zboží můžu vzít i do Škrdlovic nebo posílám poštou doporučeně.
 
WunderbarKris  
Není zač! Jsem ráda, že jsem pomohla :)
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Jo, to vypadá, že to bud ono. Hezky, díky za tip.
WunderbarKris  
Ahoj, a nemůže to být program Ponto cruz? Ten to dělá, že má podklad látku, kterou si můžeš zvolit jakou chceš :) Bez názvu
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Jo, tohle znám. I když to asi dělám jinou cestou.
 
Ahojky, barevné obšívání jde dělat i v Pattern Makeru. Zrovna dnes jsem přehazovala různé druhy čar při obšívání. Klikni 2x na barvu, kterou má mít obšívání. Otevře se "Palette Options", přejdi na záložku "Back St. Symbols". V okýnku "Color" vyber variantu "Use alternative color" a pak klikni na "Select". Vyber si barvu a dej OK. Pak si nastav, jakou čarou se má zobrazovat. Je tam 13 možností. A nezbývá, než naklikat si čáry obšívání. :-))
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Ne, já nepotřebuju, aby se mi pozadí zobrazovalo jako aida s dírkama. Já z toho pozadí s dírkama usuzuju, že to není Pattern Maker, že používají jiný program. Doufám, že až se mi podaří zjistit název programu, tak se mi snad podaří nějak vygůglit, jakým způsobem kreslí tak vymakaný backstitch a jak to dělají barevně.

Pattern Maker mám už dlouho, umím do něho překreslit předlohu, vlastně vyšívám jen podle toho, přímo podle monitoru. Zkoušela jsem i dělat nějaké předlohy, ale tak skvělé, jak to mají ty Rusky, tak to teda nemám ani omylem. A ony to chrlí jednu za druhou, sekají to jak Baťa cvičky, začínají backstitchem obrysy a ty pak vybarvují.
Já si slibuji už asi 8 let , co program mám ( možná i víc), že se do něj " zakousnu " a pořádně odzkouším , co všechno umí , ale nějak pořád nezbývá čas .

A asi blbý dotaz - na co potřebuješ aby se ti pozadí bez křížků zobrazovalo jako aida s dírkami ? Jinak pozadí si můžeš vymazat .
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Jenomže dost často je tam k vidění postup tvorby výšivky a zobrazuje jim to látku. To PM neumí, pokud vím. Ukáže vituální křížky, ale nedělá obrázek podkladu, který by vypadal jako aida s dírkami.
 
Miroslava jen si tak vyšívat  vyšívané obrazy
Ahoj. Já jsem si jednu stáhla a otevřelo se mi to v PM. Takže nejspíš používají Pattern maker.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Nějaký náhled je třeba tady https://vk.com/album-54824475_227030651 (i když to zrovna není to pravé ořechové, co bych chtěla) nebo lepší https://vk.com/album-93066822_215016769
 
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Tak půlkřížek jsem nějakým způsobem pokus omyl vyřešila, jdu s dalším dotazem.

Je tu nějaká schopná ruštinářka, která by mi pomohla odhalit, jaký program používají na tvorbu předloh rusky mluvící designérky? Případně pomohla najít nějaký návod k tomuto? Moje znalost azbuky a ruštiny už je na to krátká, ale říkám si, že není možné, aby něco takového neexistovalo, když se tím zabývá tolik lidí.

např. tady : https://vk.com/album-48199695_172261992
 
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Půlkřížek v PM
Zdravím. Zase jsem někde něco překlikla v PM a teď se mi půlkřížky zobrazují jako celé křížky. Značka je přes celou plošku, nedělá to takové ty dvě malé značky na úhlopříčku. Už jsem hledala v nastavení obecném, v nastavení symbolů u jednotlivé barvy a zatím to odolává. Nějaký tip?