Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Pokud máte zavřené záhlaví stránky ,přečtěte si prosím info a pravidla klubu ,než přidáte příspěvěk

Klub byl založen pro povídání a info o všem , co se týká předloh
Jak a kde získat předlohu, rady k předlohám, vlastní poznatky a nápady . Jak předlohu vytvořit, jaké programy použít .
Ukažte, co jste vytvořili a co se chystáte vyšívat.Podělte se s ostatními o své vytvořené předlohy.


PRAVIDLA KLUBU:
1) Předlohy můžete vkládat své vlastní, předlohy vytvořené z obrazů , kreseb , obrázků, fotek atp. vytvořených někým jiným , mohou být chráněny autorskými právy , měli byste mít svolení autora k jejich zpracování v případě záměru komerčního rozšiřování ( podrobnosti- zákon o autorských právech )

2) Odkazy můžete vkládat na zajímavé stránky, na stránky s free-předlohami (to jsou takové, které přímo výrobce nabízí zdarma ke stažení).
Nevkládejte ale odkazy na stránky, kde se vyskytují nelegální kopie komerčně prodávaných předloh (např. diskuzní fóra , webové stránky , blogy ).
Dále je možné vkládat odkazy na oficiální prodejce vyšívacích sad v případě hledání nebo dotazu na konkrétní sady nebo předlohy.

3) Do diskuze však nevkládejte obrázky s kopiemi předloh(např. celá stránka nebo celá předloha) jiných tvůrců a výrobců , z vámi vlastněných "pokladů" , nevkládejte přímou poptávku po kopiích předloh nebo dotazy , kde by se daly najít

4) Pamatujte na to, že máme i další kluby o KV (viz odkazy níže), kde je možno nabídnout své " přebytky" , probírat sady, rady , dotazy, poklábosit si , atp., a tento klub by měl především sloužit povídání o předlohách .


5) Při vkládání prosby o předlohu z fotografie uvádějte prosím, i svou představu o velikosti (kolik křížků na šířku a na výšku, nebo cm) , materiálu (jaké mulinky, jaká vyšívací látka ), počtu barev,případně zvláštní přání (např. tónování do sepie).

Spřízněné kluby:

Křížek dětem , KV- kecárna , klub KV , KV- galerie , KV- poradna , KV- bazar, Ruční práce

free předlohy:
club-point-de-croix , Vermillion Stitchery , alita designs , free cross stitch pattern , fcoudre-broder-tricoter , rainbow gallery , xs.houseofcats

Skládání názvů, jmen, ... z abecedy různymi fonty:
free font patterns , alphabets - francouzsky , ruské předlohy fontů


free tvorba předlohy z obrázku coricamo

AKCE : VÁNOČNÍ KOLOTOČ
klub této akce , podmínky , účastnice , odkaz na klub : vánoční kolotoč


Jsou tam 4 žluté, dvě tmavší a dvě světlejší, stačí nahradit zelenou.
To jsou barvy, co se dávají na prales.
Mrknu do barevnice,večer,teď jdu dovařit oběd....španělský ptáček s rýží.
Barvy 986 a 987, to jsou ty tmavé, 907 (to je ta kolem bílé) a 704 (mezi papouškem a těmi tmavými)
No děkuju,to vypadá dobře.Ale myslela jsem,že k tomu bude potřeba ta předloha.Nějak tomu nerozumím,jak jsi to udělala,abych se pak sešla s tou původní předlohou.Je to Vervaco a sadu si teprve příští sobotu vyzvednu na srazu od p.Bergové
Podívám se ti na to.
změna barev
Prosím,prosím nějakou šikovnou tvořilku předloh o odpověď. Koupila jsem si tuhle sadičku a potřebovala bych oko čičinky v zeleném provedení(jako má moje ruská modrá),myslíte,že by to šlo nějak nahradit?
 
PM "umí" obšití, ale je to na dost nepoužitelné.
to ani nečekám, že to udělá samo :-). Vždycky je to potřeba řádně upravit. Myslela jsem prostě jestli nějak to obšívání neumí udělat aspoň nahrubo a já "jen" doladím. No už jsem se s tím poprala. Je to jen malý obrázek, no a Týna už vyšívá další záložku :-) - se jí to zalíbilo
tvorba předloh
Ono na každé vytvářené předloze se ti samo nic neudělá , program ti převede obrázek do křížkové předlohy , to ano .
A pak to chce tvoji trpělivost , abys ručně " doladila" předlohu do konečné podoby VYŠÍVATELNÉ a koukatelné . Včetně obšívání . Vlastně je potřeba si i obrázek předem upravit . A pochybuji , že by byl nějaký program natolik dokonalý , abys převedla obrázek , sedla a mohla hned vyšívat .
Nějaký program má dnes kdekdo a podle toho taky spousta předloh na netu vypadá :-((
 
:-D Tak já za "ručně" považuji vytištěnou předlohu a tužkou dokreslené obšívání. Pochybuji, že by kterýkoliv program uměl udělat obšívání automaticky. Ale třeba to některý umí, jen jsem se s ním prostě nesetkala nebo jen nenašla tu správnou funkci. :-)
Karmela - jj děkuji, obávala jsem se toho, udělala jsem to nakonec ručně.
lidam - děkuju - to je právě to "ručně" a toho jsem se chtěla vyhnout.

Ukázala bych jak jsem dopadla, ale je to motiv Disney a ty jestli se nepletu tak se nesmí ukazovat - nebo můžu?
 
Ahojky. Jde to přímo v PM. Musíš si místo křížkového stehu (1. ikonka vlevo nahoře v liště - Full stitch) navolit Back stitch (5. ikonka). Pak klikneš levým myšítkem na místo, odkud chceš obšívání začít a pořád držíš až dojedeš na místo, kde chceš skončit. Pustíš a pokračuješ stejným způsobem další. Jestli si budeš dělat obšívání přes jeden křížek nebo přes několik je jedno. Když se spleteš, stačí na špatnou čáru kliknout levým myšítkem (vybere se) a pak pravým (smaže se). To je stejné jako když děláš křížky. Levým myšítkem tvoříš, pravým mažeš. Doufám, že takhle popis stačí. Přeji hodně zdaru a krásných předloh. :-)
Obávám, že tak chytrý PM není aby poznal, co má být křížek a co obšité. :-( Jestli je opravdz nějaký jednoduchý dětský motiv, dělala bych ho asi raději ručně ne přes convert ale Include image as underlay for tracing.
PM - obšívání
Holky mám dotaz na tvorbu předlohy v Patern Makeru:
Jak se tam dá dělat obšívání - tj. černé linky? Mám obrázek (dětský motiv, tedy černý obrys vyplněný barvou) a chtěla bych tu předlohu mít tou černou jen obšité, nikoli aby mi ta černá tvořila křížek.
Jde to nějak při vkládání obrázku a nebo se to musí dělat ručo už v "hotové" předloze?
Díky :-)
 
Ahojky děvčata,prosím Vás,nemáte některá klíč k nožičkám Vervaco?Já jsem na dovolené,ofotila jsem si to kvůli zvětšení a originál zapoměla doma.Děkuju Dana
 
A krásně se Ti povedly! Dělala jsi je na 14 a je krásný veliký obraz.
mimosa Umí létat rychleji než manžel řídit  moje vyšívání
Panečku, to je sbírka. Já mám od Tebe vyšité křemenáče! :-)
Díky, děvčata. Jek toho času a chuti, bych potřebovala víc :-)