Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem  Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM

  Právě probíhající projekty:

  - Dětská charita 2015 (Ladusa - do 15.9. 2015; pro Kliniku dětské chirurgie a traumatologie FN 3. LF UK v Praze; obrázky na polštářky pro děti i mládež, záložky a hlavně hodně magnetek)

  - Růžová charita - vánoce 2015 (Nefie - do konce října 2015; pro Mammahelp; obrázky do vánočních přáníček, obrázky, záložky, malé obrázky na kabelky, které se v prodeji nejvíce osvědčily -na to se hodí jakýkoli obrázek menších rozměrů)

Svůj obrázek, který jste si vybraly  pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku

18x24 cm

22x28 cm

16x22 cm

24x30 cm

28x34 cm

22x28 cm

30x40 cm

34x44 cm

28x38 cm

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie),  spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


Ahoj Marťo , stačila :-) Zlikvidovala jsem 2 polštářky z Jysku a ještě jsem tu měla cca 5 od dřívějška od tebe . Takže v poho a dík veliký za křížek :-)
výplň
Ahoj Laduš, bude ti ta výplň stačit nebo ti mám poslat ještě nějaký pytel? Aby ti nechybělo. Ještě doma mám.
 
díky
za názory PS: jak jsem říkala , na polštářky už jen naplnit vnitřky , tak jsem si s tím hrála celou neděli .... tedy s přestávkou na pohádky :-) , je jich plná postýlka
 
Myšky jsem dala 2 na 1 polštářek , uvidíš , až je sem hodím
:-) ale to víš , že tam sobíci chybějí :-)
Ladu jsem taky pro všechny
 
Jo a jsem taky pro všechny. Díky
Lado, ty jsi úžasná. Ušít tolik polštářků. Nebyly moc krkomné, lépe řečeno rukolomné ty moje malé myšky? Dala jsi dvě na jeden polštářek? Jsem zvědavá, protože jsem měla trochu výčitky, že jsem ti přidělala práci.
Taky jsem pro to věnovat všechny.....
.......řekla bych,že spíš neskuteččná ,teda spíš neskutečně dobrá jsi ty ,jak to všechno zvládneš ušít.Nás je na to hodně,ale Ty jsi sama,patří Ti velká poklona a poděkování!!!!
Holky bomba, to se mi Ladu ulevilo, ze tam ten můj a Ivy sob nechybí :o))))
Taky hlasuji pro vsechny!
Kvetulina křížek sem, křížek tam ...  Tady je Květulinino...
jsem pro všechny
stepaa ...ať každý den stojí za to...  můj volný čas
jsem pro všechny :)
první část
hotová :-)
právě jsme došila polštářky , teď už jen naplnit vnitřky . Jste neskutečné :-) , celkem jsem ušila 40 ks polštářků 35 x 35 cm a 14 ks 40 x 40 cm . Což je dohromady 54 ks + tu mám ještě 2 ks od jerrylee komplet hotové .
Takže je to o 4 polštářky více , než se dávalo do plzeňské nemocnice .

Dáme je tam všechny ? , co vy na to ?
..... já osobně bych byla pro , obdarovaný je dětské traumatologické oddělení a tam se vyskytují děti většinou po úrazech a operacích
 
Tak v mezičase mezi babičkovskými povinnostmi a " pitomým ouřadem" jsem se dala do zbytku polštářků . Mám z nich obr radost , sešlo se spousta krásných výšivek a i s těmi " nestandartními " jsem si nějak poradila . Doufám , že se budou líbit i vám všem , jsou vesměs veselé , některé slaďoučké a hlavně pozitivní :-)
 
Laduš,velmi,velmi pěkné a výborný nápad!!!!!
dětská 2015
Nechci být protivná a neberte to jako nevděk , ale chci se podělit o poznatky , aby se to příště neopakovalo . Máme nějaká pravidla pro obrázky na polštářky , prosím , než se pustíte do obrázku , přečtěte si je .
Jdu vám ukázat 2 extrémy :

velké okraje mi nevadí , ty učmajznu , jen je mi líto látky :-) ,
ale se spodními obrázky budu mít piplačku :-( např. medvídek je veliký 12 x 13 cm a okraje nemá skoro žádné ( v pokynech máme velikost obrázku mininimálně 15 x 15 cm), ty další dva mají aspoň jednu stranu 15 a víc cm , ale okraje jsou taky minimální . S takovými pidi okraji se fakt hrozně špatně pracuje .
A jestli mohu do budoucna poprosit o přeprání obrázku na polštářek , popř. aviváž a hlavně o kontrolu jestli na obrázku nejsou někde fleky . Pochopitelně je vyperu já , když přehlédnete , ale někdy to jde sakra ztuha a hlavně mě to docela zdržuje . Např. dnes jsem si šla přežehlit obrázky na další polštářky a 2 jsem musela přeprat a na jeden mi chytla žehlička , protože vyšívačka měla asi kraje zalepené izolepou proti třepení a to průhledné lepidlo nebylo vidět , takže opět praní žlučovým mýdlem ( a doufám , že to lepidlo pustilo )
děkuju za pochopení :-) laduša
 
alerkinacz
Hlásím , že dneska přišla v pořádku obálka s obrázek od tvé kamarádky Jekatěriny z Německa . Vyřiď jí prosím veliký dík za Křížek za veselého slona a finanční příspěvek nad stanovenou částku . laduša
 
ještě jsem zapomněla říct , že motivy jsou na obou stranách pytlíčku
dětská 2015
v neděli odpoledne jsem odvezla Kryštofa , včera si naordinovala odpočinkový den , +
čekám na sovu od Šárky a pak začnu šít zbytek polštářků .

Kompletaci záložek a magnetků počítám po Škrdlách , takže do konce října by mohlo být hotovo ( bohužel mi do čtvrtletního DPH spadají Škrdly, takže se budu muset věnovat i ouřadu ).
V druhé polovině října se domluvím se špitálem na předávce .
Až vše bude hotové , dodám fotodokumentaci :-)