Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem  Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM

  Právě probíhající projekty:

  - Růžová charita - jaro 2015 (Nefie - do začátku března 2015; pro Mammahelp; obrázky, záložky, obrázky do přáníček s Velikonoční tématikou, magnetky, stužky na ručníky, utěrky, pytlíčky na bylinky...)

 Svůj obrázek, který jste si vybraly  pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku

18x24 cm

22x28 cm

16x22 cm

24x30 cm

28x34 cm

22x28 cm

30x40 cm

34x44 cm

28x38 cm

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie),  spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


Díky za odkaz a radu. Měla bych mnohem jednodušší život, kdybych se naučila hledat...
Vladi rozměry nevím, ale klidně vyšívej na stuhu nebo nějaký pruh, většinou si to na ten pytlíček našijí mamahelpky samy. http://krizekdetem.klubvysivani.cz/pytlicky-chnapky/
Není to prioritou:o)))) pokud se Ti chce vyšívat na tu stuhu tak je k dispozici.
Ahoj
Chtěla bych také přispět na růžovku a když teda záložky nefrčí, potřebovala bych vědět, jak se dělají ty pytlíčky - vyšívá se jen "předek" a "zadek" je z jiného materiálu nebo se ustříhne látka v "celé" velikosti a pak to šikovnější ušijí a jaká velikost. Když jsem se dívala do obchodu, tak mi to připadalo moc malé, ale nikdy jsem to naživo neviděla, tak nevím. A ta stuha by měla být jak maximálně široká a asi vyšívat naležato, že? Asi jsem otravná, ale kromě záložek a obrázků jsem nic nevyšívala a prostě v tom potřebuji mít jasno.
Já už tedy mám připravené nějaké látky na růžovku, ale jestli je priorita aby se zdělaly stuhy od Laduši tak se nabízím Jsem z Plzně jihu. Do Plzně mám namířeno 13. 12. na náměstí na trhy. Takže když bude potřeba tak jsem k dispozici.
Tím tedy hlásím, že kolo stuhy s růžovým okrajem je u mě. Celých 20m, 5m už je vyšito. Takže kdo máte zájem z Plzně a okolí vyšít něco na růžovku, ráda odstřihnu:o)))))
a růžovka
jestli mohu Nefie :-)
Nakoupila jsem ve výprodeji s ostatními vyšívacími stuhami i stuhu s růžovým okrajem . Jedno kolo ( 25 metrů) jsem dala do Plzně , jedno nechala v Ostravě - zadarmo jako můj příspěvěk na růžovku .
Když by si k sobě vzala nějaká pražanda pro blízké okolí , popř, východo nebo jihočeška anebo brňačka , mám ještě v zásobě a ráda je na růžovku dám . Pro liberecko a okolí jsem k dispoozici já , pokud byste některá chtěla vyšívat na růžovku stuhu , stačí napsat nebo brnknout :-)
A kdybyste se stuhy pro ostatní z výše uvedených oblastí chtěla některá ujmout , dejte mi echo , domluvíme se a pošlu .
ještě jednou Beruška
Tady máme zprávu od paní vedoucí domova Beruška :
Moc zdravím, paní Novotná,
Děkuji za odkaz na fotky, jsou úžasné. I ten článeček .
Já odkaz na náš článek samozřejmě pošlu, ale bude to trvat déle – časopis vyjde až začátkem příštího roku.

Jinak děti si polštářky pečlivě střeží, mají je v postýlkách, mazlí se s nimi.
Obrázky už taky visí. Každý příchozí Vaši práci obdivuje.
Vyřiďte ještě jednou všem obrovské poděkování a srdečné pozdravy z Berušky.
Bc.J. Vejlupková , Čtyřlístek - centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava


A o tom to je , že ? radost dětí :-), opět se potrdilo , že naše vyšívání pro děti má smysl .

PS: pro info - sdružená zařízení soc. péče , pod který patří i " náš " domov vydávají " občasník " a do dalšího bude zařazena i zpráva o naší práci
S tím si hlavu lámat nemusíš. Jsou tam šikovné ženské a umí ocenit ruční práce, takže se k nim chovají s úctou. Výšivky použijí tak, aby to bylo pěkné a neuškodily jim.
Potřebuji se poradit s davem☺ Zacala jsem vysivat tu stuhu pro Mamahelp, ale nějak se s tim nemůžu srovnat, že by do toho měl někdo stříhat, aniž bych já věděla kam bude stříhat☺ Vybrala jsem takové různé kaceny, ze to můžou použít na ty ručníky, ale co když jim kraj ručníku vyjde zrovna do motivu? Jak to resite?
Kvetulina křížek sem, křížek tam ...  Tady je Květulinino... 20.listopad 2014 21:32:24
Moc pěkné. Mám obrovskou radost, a jsem vždycky strašně dojatá, když vidím, že naše "práce" má smysl.
Holky, to je krásné. Slzy se mi derou do očí. A je vidět, že to má smysl :-)
v první větě mi vypadlo ... že mooooc děkujeme :)))
Holky jste všechny moc šikovné, ještě jednou všem moc za příspěvky na charitu. A těm, co nevyšívají a rády se zapojily finančně taky moc děkujeme. Ono je to hodně náročné i pro ty, co vyšívají. Když si třeba vezmu jen Květu nebo Ladušu, kdy obě věnují nejmíň 3 obrázky a k tomu každá 300, tak je to vyjde pěkně finančně draho, když započítáme i materiál. Navíc Laduša s tím má práce, musí nakoupit látky, rámečky, ušít to a pak jet z Liberce do Ostravy a předávat to. A benzín zadara neteče :) Proto jsme nesmírně rády, že ty, co nestíhají vyšívat se podílejí finančně...díky moc holky :)
taky se nám hůř mluvilo , při pohledu na dětské nadšení se stáhne hrdlo :-) a těšíme se , že zase na děti přispěješ :-)
Neskutočne krásne, ste ozaj šikovné, obetavé, usilovné a všetko s tým spojené. Dávam si už teraz novoročný záväzok, že budúcej charity sa zúčastním aj ja!!! Keď som uvidela tie fotky z predávania detskému domovu, mám slzy v očiach, ja by som tam revala v jednom kuse.
rybca konečně mezi svými...  moje album 19.listopad 2014 6:55:59
Jéžíš... to víte, že ho dodělám a osobně jim ho tam dovezu... doufám, že si ho budou více vážit, až jim podrobně vylíčím všechny moje příkoří, které jsou s ním spojené... Mám prostě svoje tempo, no...
Si piš:-) hlavně jsme to důrazně opakovaly rybče několikrát , prototže dětskou odpoledne předávala s námi :-)
No mě přišlo že tam jeden chybí .o))))))
Krásné fotky až mě vyhrkly slzy, já bych to nemohla předávat řvala bych u toho jak ta bučena :-)))