Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

CestováníKonkrétní místa

Spravují:

w_o_o_d_y,
dr.zloduchReklama

朝鮮民主主義人民共和國(hanja)
조선민주주의인민공화국(hangul)

애국가 / lyrics

Vítejte v jediném českém diskuzním klubu shromažďujícím veškeré informace o KLDR.

Democratic People's Republic of Korea - země, která drží ve své moci více než 23 mil. obyvatel (190 obyvatel na km čtverečný - neověřená informace, žádné oficiální info neexistuje) a je označována jako jedna z posledních bašt totalitního komunistického režimu. Ačkoliv je to chudá země, kde je jídla nedostatek, jaderný výzkum se stále rozvíjí, a navíc má tato země čtvrtou největší armádu na světě (povinná vojenská služba je zde sedmiletá!). Této zemi vládl Kim-Jong Il (nástupce věčného prezidenta Kim Ir-Sena) když se Kim narodil, na obloze se rozklenula duha, rozzářily se hvězdy a nad hlavami lidí zakroužila vlaštovka, okřídlená obdoba betlémské hvězdy....
17. prosince 2011 Kim jong Il umírá na infarkt a opět se objevila legenda o jeho smrti: jen několik minut před smrtí Kim Čong-ila se zastavila prudká sněhová bouře a nebe začalo rudě zářit nad svatou horou Pektusan. Led na vulkanickém jezeře Čon v horách na dálném severu popraskal s hlasitým hřměním a ve městě Hamhung obletěl jeřáb sochu Kimova otce Kim Ir-sena, než usedl na strom, kde sklopil hlavu a poté odletěl směrem k Pchjongjangu.
Vládu přebírá Kim Jong Un
KLDR jedna z nejnepřístupnějších zemí na světě opředená tajemstvími a fámami, zkusme vypátrat více skutečností!


Pusťte si stream Severokorejské televize

Přečtěte si informace a od našeho muže přímo z KLDR (Vokoun)

Radio P'yŏngyang - Commie Funk And Agit Pop From The Hermit Kingdom dawnload - original north korea music -> synth-pop, revolutionary rock, cheeky child rap, and a healthy dose of hagiography for Dear Leader Kim Jong-il

základní informace k DMZ


Sakra, blbě jsem to napsal. Chtěl jsem napsat, že pamatují ještě Korejskou válku s Kim Ir-senem a nějak mi ta válka vypadla.
ahura_mazda Lukihäiriötä voidaan hoitaa 
Kim Ir Sen umřel v roce 1994. Toho pamatuje kdejaký okounkinder...
mho imho mho 
Také by mne zajímal názor ociteho svedka.

Ale tipnu si, že ořou 2x. Proč?
1) Historie od Kim Ir Sena. Ten dle celkem dostupných faktů opravdu do detailu studoval kam jeden a opravdu dokázal překvapit fundovanou diskusí s osazestvem dané továrny apod. Tak vznikl kult vševědoucnosti.
2) Možná ta rada přijde někomunu debilní, ale neodváží se to dát najevo. Radši bude orat 2x než aby riskoval lágr zpochybněním Karbanátka. Pro příklady nemusíme chodit daleko - kolik lidí v běžné korporaci západního typu dělá věci o kterých si myslí svoje? Maximálně si postěžuje u piva, ale v práci dál vyplňuje dementní reporty o kterých je přesvědčen, že jsou na hovno. A časem to vezme za své a buzeruje nové kolegy.

K té víře si dovolím jeden můj oblíbený zenový příběh:

Jednoho zenového mistra požádali, aby vysvětlil rozdíl mezi člověkem a zvířetem, protože oběma se přece dostalo stejnou měrou buddhovství. Zenový mistr se usmál: „Dobrá, vysvětlím vám tedy rozdíl mezi člověkem a krysou: Když budeme mnohokrát po sobě krysu strkat do bludiště o čtyřech chodbách a přitom budeme do čtvrté chodby dávat sýr, naučí se krysa nakonec chodit do čtvrté chodby, aby se dostala k sýru. Člověk se to naučí také. Chceš sýr, jdeš tedy do čtvrté chodby a tam ho máš. Velký bůh života však po čase přemístí sýr do jiné chodby. Krysa jde do čtvrté chodby. Žádný sýr ve čtvrté chodbě. Krysa vyleze ven. Zas jde do čtvrté chodby, sýr nikde. Vyleze ven. Zas do čtvrté chodby. Nic. Vyleze ven. A tak dále.
Nakonec dojde k tomu, že krysa přestane zkoušet čtvrtou chodbu a hledá někde jinde. A tady se ukazuje rozdíl mezi krysou a člověkem: Lidé stále lezou do čtvrté chodby. Věčně. Lidé jsou o čtvrté chodbě ,přesvědčeni‘. Krysy nejsou přesvědčeny o ničem; zajímají se o sýr. Člověk si však vytváří přesvědčení: víru ve čtvrtou chodbu. Člověk začne velmi rychle považovat za dobré lézt do čtvrté chodby – ať už v ní je sýr, nebo není. Člověk má raději svou pravdu než svůj sýr. Máte raději pravdu než své štěstí, a abyste sobě a ostatním dokázali, že máte pravdu, po celé roky vbíháte do čtvrtých chodeb. Vaše mozky chtějí raději mít pravdu než být šťastné. A právě proto jste už tak dlouho nedostali žádný sýr.
To se deje v kazdem rezimu. Speer vypravel prihodu, jak Goring provadel Hitlera po letisti a nerozpoznal ani ucel jednotlivych letounu, natoz nejake technicke specifikace. Vsichni taktne prikyvovali.
Právě to bych si počkal na názor někoho povolanějšího.
 
Já myslím, že je to jen propagandistické divadlo, které má za cíl oslavovat Kima coby vševědoucího, a on jen předstírá, že říká nějaká moudra. Stejně tak ti dědci generálové (co kolikrát ještě pamatují Kim Ir-sena) s notýskama jen tak něco jakože píšou. Vždycky jsou pak z toho jen nějaké fotky nebo videa s komentářem a nikdy neslyšíme, co vlastně Karbanátek říká.
Já řeším ale technický věci, ne politiku a víru. Předpokládám, že prostě někde na poli řekne klukům, ať to ořou 2x, než zasejí a co teď.
Budou to orat dvakrát, až odjede?
(ale uznávám, že tady konstruuju situace, které nemusí nastat, jen to tak ta mě za ta léta různých videí a fotek působí, že do všeho mluví, co jak dělat, od klobás po letadla)
mho imho mho 
Lidi uvěřej všemu a dokážou si realitu fantasticky ohnout.

Co si myslí pan Ovčáček? Opravdu věří tomu co říká? Nebo to hraje? A to mu nic nehrozí, maximálně si půjde hledat práci. Těmhle klukům kolem Kima jde o víc.
jrd12 Z poměrně vtipného podivína stáváte se  zapšklým kokotem
tak prestižní západní universitu uplně ne, přesto...
V letech 1993 až 1998 studoval na mezinárodní škole v Bernu, ve Švýcarsku. Studia vykonal pod falešným jménem Chol Pak. Hovoří anglicky, francouzsky a německy. Po ukončení studií se vrátil zpět do Severní Koreje a nastoupil na studia na vojenské akademi

 
jrd12 Z poměrně vtipného podivína stáváte se  zapšklým kokotem
wiki: je nemanželským, nejmladším synem Kim Čong-ila

tak musel asi prokázat jisté kvality
 
jrd12 Z poměrně vtipného podivína stáváte se  zapšklým kokotem
Kim imho uplně blbej nebude tátaKim ho vybral z několika synů, navíc nemá on náhodou nějakou prestižní západní universitu? nebo si to pletu? každopádně vzdělání má určitě tak jako tak hodně kvalitní
No, funguje to asi jako u nas v podniku: nas byvaly CEO - magor - byl úplně blbej a ke všemu melrůzné pindy, které byly často naprosto mimo.
To teda!
Furt mě na KLDR stejně nejvíc zajímá jedna věc - co se opravdu honí ve hlavách těch, co ho poslouchají a zapisují.
Předpokládám, že je Kim úplně blbej a ke všemu má různé pindy, které budou často naprosto mimo.
A teď si to musíte zapsat.
Říkají si ti lidé "no doprdele, to se posral?" nebo tomu fakt věří i když je to jasná kokotina a říkají si, že to nějak musí pak zakamuflovat, jakože se to udělalo, i když se to neudělalo?

Rozumíte, přeci jsou to lidé a mají vlastní rozum a vědomí. Můžu být naprosto vymytý ideologií, ale když pracuju v letectvu a starám se např. o letadla a Kim plácne nějakou blbost, která třeba technicky fyzikálně nelze provést, co se v tu chvíli honí hlavou...
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Ten přednes je úžasný!
ahura_mazda Lukihäiriötä voidaan hoitaa 
World Toilet Day Observed in North Korea

https://www.youtube.com/watch?v=Re6ezRPGUKQ
 
Máme nové vozy metra (od 0:33, jen fotky)
 
DadB jsem zralý na  šrotovné
Tam je všechno. Vanessa Mae, Vangelis, Yanni i Jan Hammer. Jenomže pak začnou zpívat a úplně nejvíc je to Šlágr TV.
Kim a jeho cigárko!
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
Úžasné, děkuji.