Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

CestováníKonkrétní místa

Spravují:

w_o_o_d_y, dr.zloduchReklama

朝鮮民主主義人民共和國(hanja)
조선민주주의인민공화국(hangul)

애국가 / lyrics

Vítejte v jediném českém diskuzním klubu shromažďujícím veškeré informace o KLDR.

Democratic People's Republic of Korea - země, která drží ve své moci více než 23 mil. obyvatel (190 obyvatel na km čtverečný - neověřená informace, žádné oficiální info neexistuje) a je označována jako jedna z posledních bašt totalitního komunistického režimu. Ačkoliv je to chudá země, kde je jídla nedostatek, jaderný výzkum se stále rozvíjí, a navíc má tato země čtvrtou největší armádu na světě (povinná vojenská služba je zde sedmiletá!). Této zemi vládl Kim-Jong Il (nástupce věčného prezidenta Kim Ir-Sena) když se Kim narodil, na obloze se rozklenula duha, rozzářily se hvězdy a nad hlavami lidí zakroužila vlaštovka, okřídlená obdoba betlémské hvězdy....
17. prosince 2011 Kim jong Il umírá na infarkt a opět se objevila legenda o jeho smrti: jen několik minut před smrtí Kim Čong-ila se zastavila prudká sněhová bouře a nebe začalo rudě zářit nad svatou horou Pektusan. Led na vulkanickém jezeře Čon v horách na dálném severu popraskal s hlasitým hřměním a ve městě Hamhung obletěl jeřáb sochu Kimova otce Kim Ir-sena, než usedl na strom, kde sklopil hlavu a poté odletěl směrem k Pchjongjangu.
Vládu přebírá Kim Jong Un
KLDR jedna z nejnepřístupnějších zemí na světě opředená tajemstvími a fámami, zkusme vypátrat více skutečností!


Pusťte si stream Severokorejské televize

Přečtěte si informace a od našeho muže přímo z KLDR (Vokoun)

Radio P'yŏngyang - Commie Funk And Agit Pop From The Hermit Kingdom dawnload - original north korea music -> synth-pop, revolutionary rock, cheeky child rap, and a healthy dose of hagiography for Dear Leader Kim Jong-il

základní informace k DMZ


FBI tvrdí, že minimálně jeden útok přišel ze serveru, který je v KLDR a že to byla jen chvilka, než útočníci zjistili, že mají špatně nastavenou proxy.

Takže se můžeš rozhodnout, že opravdu udělali chybu, nebo že někdo to schválně narafičil, aby to jako chyba vypadala, ale ten někdo by pak musel vědět, že FBI to má šanci vidět.

Kunewaelder   22.leden 2015 13:05:06
Zapůsobilo:

Whether the move to the Czech Republic is a reward or a punishment or something else entirely is unclear.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 22.leden 2015 12:56:37
Já bych rád zopakoval svou otázku 2).
Ve skutečnosti je celý systém děravý jako řešeto - tady je seznam větších úspěšných útoků jen v USA za rok 2014:
http://www.itgovernance.co.uk/blog/list-of-the-hacks-and-breaches-in-2014/
Hmm, já bych řekl, že ta síť byla veliká, včetně různých podsítí a poboček, kde to zabezpečení může být klidně mizerné. Ona stačí jedna jediná chyba a v současném software je plno děr. Jenom loni, kolik se jich našlo. Třeba ta chyba v OpenSSL - Heartbleed, kterou dosud nemá opravenou polovina počítačů, nebo chyba v bashi Shellshock, která tam byla asi 15 let.

Jinak teda jsou názory, že si na to KLDR najala čínské hackery.
raduzator   22.leden 2015 12:27:09
Někde jsem četl, že nejspíš měli někoho uvnitř. V takovém případě už to vůbec není nic sofistikovaného, stačí aby insider spustil příslušný dodaný program. Zabezpečení před nevítaným návštěvníkem z internetu je obvykle poměrně pevné a neprostupné, vnitřek firemní sítě ale už většinou bývá mnohem měkčí.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen 22.leden 2015 11:55:12
Ve skutečnosti se takové útpoky provádí zcela jinak, než jak nám ukazují v hollywoodských filmech. Na takový útok často není třeba skupina supergeniálních počítačových nerdů. Většina hacků je postavena spíš na lidském chování, než na prolamování kyberobrany. Takže ten útok mohl klidně provést jeden vyškolený počitačový bezpečák, ani to nemusel bejt žádnej genius, kterému k triviálnímu útoku udělala prostor rozvědka.
gratulujeme
3) Kyberobrana SONY může být celkem mizerná.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci. 22.leden 2015 8:58:11
1) Ta skupinka vůbec nemusí být Korejci (severní). To taky může být kdokoliv, koho si KLDR zaplatí.
2) Už je tedy jisté, že za tím útokem stojí KLDR?
mho imho mho  22.leden 2015 8:13:37
Zevně se stále řídí Stalinovým heslem "Je člověk, je problém, není člověk, není problém."

Mně tedy poslední dobou zaráží trochu jiný rozpor. Tím je deklarovaná zaostalost ukazovaná v našich médiích. Typu: Kim hledí na počítač, který je zastaralou troskou. Vytváří to iluzi, že nejmodernější věci v KLDR jsou tak z devadesátých let.

Na druhou stranu ale KLDR zjevně dokázalo například někde vytrénovat maníky schopné projít kyberobranou SONY.

To není jenom, že si Kim nechá dovézt pár luxusních aut. K tomu je potřeba aby nějaká skupina lidí měla přístup k dnešní technice, mohl a se učit, zkoumat. Ta skupina musí být velká aby se v ní našli lidé s talentem. Atd.
Ano, zde je zakopán pes. V KLDR neexistují chroničtí uprchlíci z vězeňských zařízení. Vězeň, který uteče, natož uteče do Číny a je vrácen z Číny, ten už nikdy není vězeň, ten už nikdy neuteče, tito lidé se do vězeňských zařízení nevracejí, ti už dostávají jen dávku olova... ten by se do toho tábora vrátil jen na posledních pár minut života k exemplární popravě, aby to odstrašilo ostatní uvězněné, žádnou další šanci na útěk by už neměl... Minimálně posledních dvacet let to funguje stále stejně. Ostatně v KLDR se popravuje i za méně závažné věci...
Guyver Cum fossa et forca!   21.leden 2015 12:48:38
Začni u svého.
já bzch všechny přispěvky v tomhle kubu smazal. Nechal bych jen ty vokounovy.
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen 21.leden 2015 12:25:54
Já osobně bych myslel, že v KLDR nikdo nepřežije útěk z trestního tábora, je-li pak dopaden, natož když se mu to nepovede dvakrát. Nicméně počítám, že lepší znalci místních poměrů za největší nesmysl považují představu, že by byl v tr. táboře s matkou a tedy na to všechny návazné dějové linky jsou nejspíš jen fikce. Ale též jen tipuji.
Dadel Respect my authoritah!  21.leden 2015 11:54:32
ano, a ty příspěvky jsou z doby, kdy ta kniha ještě ani nevyšla, jen byl nějaký rozhovor na idnesu
Právě jsem bral z těch oprav (původní verze byla, že byl celou dobu ve čtrnáctce, nově je tam stěhování a další věci). Ještě by mohlo nepasovat, že chyběl u popravy? Fakt netuším...
(Z kterého tábora pan Vokoun píše?)
najděte si starší příspěvky id Vokoun, popisuje tam proč se domnívá, že není pravda
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet 20.leden 2015 23:46:27
V KLDR musi byt stastny kazdy!