Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


cichlasoma_meeki  
jde to v japonsku i jinak?
V Japonsku je poradek (order) a desinfekce soucasti kultury. Jak moc je to dobre nebo spatne se imho rict neda, ale rozhodne je to "jinak".
Tak jsem se na to podíval. Trochu mě děsí ta přehnaná desinfekce a celková formálnost toho všeho. Jistě, nějaká hygiena a forma musí být, ale bližší je mi to v podobě přirozenější, jako třeba tady:

https://www.youtube.com/watch?v=UcULGD_DDBY

(Děti ve waldorfské škole si v rámci výuky pečou vlastní chleba, který následně spolu snědí. Na video se snažím zareagovat videem, a bohužel jsem nenašel žádné video z těch škol, které si samy provozují jídelnu podobně jako ta japonská škola. Tohle pečení chleba by ale jako příklad přístupu mně bližšího posloužit mohlo.)
Aha, díky moc.
Skolni obed na Japonske zakladni skole je soucasti vyuky. Deti maji ruzne role, starsi deti pestuji brambory, mladsi obedy rozdavaji. Vsichni na konci uklizi. Ucitel ji s detmi.
(Nešlo by u videjí psát, co v nich člověk přibližně uvidí?)
Skolni obed na Japonske zakladni skole
 
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Ozaj vela pekné. Docela by mne zajímalo, jak dlouho to vydrží v tomto stavu. Připomnělo jeden Misantropův text o občanské společnosti.
Pekné.
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
 
ocs sine ira et studio  OCSite
V tomto případě nevhodné, neboť toto skutečně existovalo kdesi.
ahura_mazda Lukihäiriötä voidaan hoitaa 
Zkus najmout na hledání Ovčáčka.
ocs sine ira et studio  OCSite
Tzv. „základní příjem“ je sice velká pakárna, ale je to možná o něco menší pakárna, než stávající systém sociálních dávek. U nás to před mnoha lety navrhoval Tlustý, a v té jeho versi to (relativně oproti současnému systému) do jisté míry smysl dávalo; pak vlna těch návrhů proběhla loni nebo předloni s trochu jinak nastavenými parametry, a že a proč přesně je to v této podobě totální nesmysl se probíralo někde... možná ve Společnosti, nevím, a teď nemám pokdy hledat.
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
To je nejakej socialismus v.2.0, nebo nejakej takovej ten pokus o rekord jako kolik lidi se nejvic vejde do brouka? Jakoze se pokusi do Finska presunout celou Afriku a dalny vychod?
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
 
cichlasoma_meeki  
(zahlavi?)
cichlasoma_meeki  
 
Šnek tu vůbec  není
Asi pár fotek bude, ale já je nijak neorganizuju.
lillyofthevalley   chci tam!
pěkné, bude nějaká (foto)reportáž?
Šnek tu vůbec  není
Jedno náboženské "jde to i jinak" ;-)