Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetVývoj software

Spravují:

lampa, Sarnegarth

Může vás zajímatReklama
jquery nwm, ale visjs.org
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu  16.duben 2014 10:28:18
Hledám nějaký šikovný jQuery plugin pro tvorbu firemní hierarchie. Klíčová slova: org chart, horizontal tree.

Kupodivu ale nenacházím. Měl by umět jediné a to živou editaci toho stromu (základní operace s uzly), tedy ne jen pouhé vyrenderování. Měl by mít alespoň nějaké solidní API a přiměřené možnosti stylování.

Nemáte někdo něco takového v rukávu?
Má. Děkuji.
Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 4.duben 2014 9:47:14
ja jsem mirne zmaten, ale nema to "new" tedy prijit dovnitr cyklu?
dotaz
Může mi někdo kdo neviděl javascript z rychlíku jako já prosím poradit?
Mám tento kód
tw.local.notification.notification_CZ.policies = new tw.object.listOf.policies(); var policies = tw.local.IBWS_NtfXML.IBWS_Notification.policy; var policy = new tw.object.policies; for(var policyIndex = 0; policyIndex < policies.listLength; policyIndex++) { policy.policyNumber = policies[policyIndex]; policy.source = 'WEB'; tw.local.notification.notification_CZ.policies[policyIndex] = policy; }
a v seznamu tw.local.notification.notification_CZ.policies mám po cyklu všechny položky stejný.
Předpokládám, že jak tam vkládám ten objekt policy, tak ho mám na všech pozicích a proto jsou všechny stejný.
Ale netuším, jak říct, že tam chci jeho kopii a ne přímo ten objekt.
Zatím jsem to vyřešil takto, ale to se mi nelíbí.
tw.local.notification.notification_CZ.policies[policyIndex] = tw.system.serializer.fromXml(tw.system.serializer.toXml(policy));
hkmaly - Slava pomlcky -  . 28.březen 2014 3:09:01
(Do češtiny knihu přeložili Jan Pavlík v roce 1993. Drobná knížka má 232 stran a je opatřena barevnou obálkou, stála tehdy 48 Kč. Musim ovsem priznat, ze osobne jsem necetl, "jen" videl v TV.)
ocs sine ira et studio  OCSite 28.březen 2014 1:26:39
Vzhledem k tomu, že přehrává se furt stejně dobře, jen přestalo fungovat inline, se mi hypotéza „stejný formát videa, předělané ty děsuplné javascripty“ jeví plausibilnější, ale v praxi je to nakonec fuk.

(Cesta za velrybami se mi nevybavuje, možná je to nějaký díl, který jsem zrovna nečet'.)

hkmaly - Slava pomlcky -  . 28.březen 2014 1:14:13
Mam silne podezreni, ze youtube scripty jsou generovane z nejakeho jineho jazyka, ergo jim nerozumi vubec nikdo. Nicmene ... nemuze byt problem v tom, ze by YT zmenil format videa?
hkmaly - Slava pomlcky -  . 28.březen 2014 1:12:48
No ja nevim, ja myslel, ze cestou za velrybama se naucil i nadavat :-)
ocs sine ira et studio  OCSite 28.březen 2014 0:52:53
Prsty v tom asi může mít cokoli :(

Ale každopádně tady úplně nerozumím otázce. Když se načte zmíněné URL, je v té stránce spousta (pro mne) nesrozumitelných scriptů, a jeden tag <video>, který nereaguje na play/load apod., a není divu, neboť nemá vůbec "src", má místo toho nějaké youtube-video-id, nebo tak nějak. A když se na tu stránku klikne, začnou se dít věci, jimž zdaleka nerozumím; podstatné je, že by se mělo v té stránce spustit video; místo toho se ale otevře celoobrazovkový přehrávač.

Poznámka: cca před týdnem dvěma to fungovalo bez problémů a perfektně. Zjevně mezitím ty scripty na YT změnili :(

pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo! 28.březen 2014 0:37:48
Jen pro kontrolu: je to opravdu jiný přehrávač a ne jen přepnutý fullscreen režim toho inlinového? Že by v tom pak mohl mít prsty jiný parametr.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo! 28.březen 2014 0:35:22
Ale obecně je to tak, že hodnota atributu je to, co se pak prohání HTML parserem, který z toho vyrobí DOM. A v DOM je pak ta property. Dobře to řeší jQuery, kde kvůli tomu hokeji udělali pár verzí zpátky zvlášť attr() a prop() a dodržuje se to tam.

Dobře je to vidět třeba u takového checked – ten je v DOM booleovskej, ale ve striktním X(HTML) musí být checked="checked". Takže aby to bylo opravdu zaškrtnutý, musíš použít opravdu x.attr('checked','checked'), nebo x.prop(true). Ale vzhledem k auto přetypovávání v JS můžeš místo toho truE dát skoro cokoli, co není 0|''|null, takže třeba x.prop('checked','0') bude fungovat taky jako true (pokud se nepletu, střílím od boku bez ověření). Ale do attr() musíš dát to, co vyžaduje X/HTML parser. Snad je to srozumitelný.
ocs sine ira et studio  OCSite 28.březen 2014 0:28:32
Ne, to všechno dělá YT a nějaké jejich pološílené JavaScripty. Já jen otevru URL „http://www.youtube.com/embed/VIDEOID?playsinline=1“, přičemž bych si přál, aby se to video přehrávalo in-line v tom webovém view, v němž to URL otvírám (a to nefunguje; místo toho se otevře celostránkový přehrávač).

Alternativně místo výše zmíněného URL mohu přímo vytvářet iframe podle iframe API, což je pakárna a více práce, nicméně to kupodivu funguje správně (tedy in-line) při autoplay -- ale nikoli když se má video spustit kliknutím, pak se stejně otevře ten stránkový přehrávač. Fascinující, řekl by ten pán se špičatýma ušima.

pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo! 28.březen 2014 0:24:22
A ten tag <video> máš předem v HTML, nebo ho nějak generuješ? Vyrobit ho kompletně v DOM by nepomohlo?
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo! 28.březen 2014 0:22:44
je v tom děsnej hokej, sám tápu.
hkmaly - Slava pomlcky -  . 27.březen 2014 12:03:52
Copak id, to by jeste clovek cekal ze bude vyjimka, podobne jako class. Ale treba takove href ... element.href je absolutni url, element.getAttribute('href') je to co clovek vazne napsal do toho HTML.

Hmmmm ... neni to nahodou nekde sepsany? Nebo to clovek musi lovit po vsech koutech dokumentace?
ocs sine ira et studio  OCSite 27.březen 2014 4:58:28
Díky moc, ale nepomohlo.

Ono je to jakési zmatené. Ta teorie, že viníkem problémů je 'webkit-playsinline="true"' namísto prostého 'webkit-playsinline' byla tady dole, a já jí na nějakou dobu podlehl, ale teď to vypadá, že je to komplikovanější :(

Každopádně 'setAttribute('webkit-playsinline',true)' funguje na pohled úplně stejně, jako 'setAttribute('webkit-playsinline','true')' -- speciálně i v tom, že to zatracené video se furt nepřehrává inline nýbrž fullscreen.

Podle mne je problém nejspíše asi v tom, že ten tag <video> který tam je, není "opravdový" tag, ale jen jakýsi pomocný placeholder. Když si vyžádám přehrání videa, ty jejich zběsilé javascripty nejdřív úplně kompletně překopají obsah stránky, a teprve pak to spustí. Myslím si. A po tom překopání tam asi korektní 'webkit-playsinline' není... tam hlavně nějak nevím, jak to odchytit a poznat, co se to tam ksakru děje...

Co vím je, že ten element, který tomu tagu <video> odpovídá, naprosto nereraguje na nějaké 'load()' nebo 'play()'. Achjo.

pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo! 27.březen 2014 3:36:32
Kdyžtak ještě koukni sem, jestli tam není něco, co by se tě týkalo: http://quirksmode.org/dom/core/#attributes
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo! 27.březen 2014 3:35:00

A boolean jsi zkoušel? Protože atributy bez hodnoty se považuji za booleovské. Tedy bych očekával, že v JS by mohly odpovídat hodnotě:

x.setAttribute('webkit-playsinline', true | false)

Taky je třeba vědět, že tímhle manipuluješ s DOM, nikoli s HTML. Je určitý (poměrně komplikovaně vysvětlitelný) rozdíl, jestli uděláš element.id='myid' (property v DOM) nebo element.setAttribute('id','myid') (=atribut v HTML). Každopádně ještě můžeš zkusit použít:

document.getElementsByTagName('video')[0]['webkit-playsinline']

příp. je jistá šance, že by to mohlo být namapováno v DOM (stejně jako standardní atributy) na

document.getElementsByTagName('video')[0].webkitPlaysinline