Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetVývoj software

Spravují:

lampa,
Sarnegarth

Může vás zajímatReklama
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Hmm, máš pravdu. (tedy neumí date/time typy, jiné umí)
Disassembler Artificial Intelligence is no match for  natural stupidity
Nepoužívat HTML5 typy, protože jeFirefox a IE neumí. Můžeš to zkusit napřed prohnat přes Date.parse() s různě neočekávanými výsledky podle toho, jak moc velkou kravinu ti tam uživatel zadá. Taky se dá použít kanón na vrabce v podobě nějakých jQuery DatePickerů, z těch leze jednotný formát tak, jak si ho nastavíš.
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Tak jsem právě zjistil, že když odešlu input type=date, tak ve firefoxu se odešle obsah tak jak byl zadán, zatímco chrome ho přeformátuje na YYYY-MM-DD.

Má to nějaké rozumné řešení kromě nepoužívat html5 typy?
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Ach jo
Tak jsem si cvičně udělal minifikaci javascriptu pomocí gulp a google-closure-compiler a řekl jsem si: Ten gulp by mi vlastně mohl i generovat dokumentaci... Kouknul jsem jestli nemá náhodou nějaké dokumentační pluginy a je jich tam asi tak sto. Jak mám vědět který vybrat?

Kde jsou ty krásné časy, kdy javascript byl jen onclick="alert('Ahoj!')" ....
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Asi máš pravdu, podle tohohle http://www.cubrid.org/blog/cubrid-appstools/nodejs-speed-dilemma-ajax-or-socket-io/ je to skoro stejně rychlé.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Sice by se mi to osobne taky pricilo, ale IMHO ten overhead HTTP requestu pri stisku klaves bude v praxi zanedbatelny. Nejvic ztratis na tom, ze budes posilat obrazky pres socket misto primo z aplikace do graficke karty, ale pokud aktualizace mapy nebude vyzadovat prekresleni jednoho 2048x1024 obrazku jinym tak to nejspis porad pujde i nejrychlejsim klikacum.

(Pro predstavu, porovnej si jak rychle se prekresluji fotografie kdyz je prohlizis primo versus kdyz mas aplikaci pustenou pres ssh localhost - je to znat. I kdyz tam je taky sifrovani.)
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Dík!
 
Není to špatný nápad a to, na co se ptáš, se jmenuje WebSocket. My používáme implementaci http://socket.io/ (která umí tuším i fallbacky na http atp.).
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
node.js
Ehm, tak mě napadlo, že bych realizoval desktopovou aplikaci v nodejs, tak, že by server i klient byl na stejném počítači a prohlížeč by se používal pouze k zobrazování UI. Myslíte, že je to dobrý nápad?

Ale potřeboval bych rychlou klient-server komunikaci. V podstatě je to tahová strategie, kde se mapa zobrazená v prohlížeči musí aktualizovat při každém stisku klávesy a mám dojem, že posílat pokaždé http request není nejlepší nápad. Nebo jo?
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
... hmmm, jo, velikost souboru a rozmer obrazku by mel smysl ... ale musim rict, ze to se na formularich co delam az tak casto nevyskytuje.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Nez travit cas na psani validace inputu, je lepsi prepsat upload souboru na moderni asynchronni metody.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
ocs: Validace kontrolních součtů u různých rodných čísel a EANů má na klientovi smysl velmi dobrý.
Reakce na | Vlákno  
Mastodont  
IMHO třeba ověření velikosti souboru nebo rozměrů obrázku před uploadem ničemu neškodí ...
 
arnost snad nechci tak   moks
v tom pripade to doporucuji pozornosti %)
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
No, já se, jak známo, obecně nenechávám dnešní turbulentní dobou moc vyvést z míry, jsa pevně přesvědčen, že dříve bylo lépe.

Leda by za to klient opravdu dobře platil ;)

arnost snad nechci tak   moks
obecne hodne nevalidit odstrani spravne pouzity kontextovy naseptavac

jinak v dnesni turbuletni dobe, ktera vyzaduje okamzite odezvy (nebo aspon jejich predstirani), coz nutne vede k UI optimismu (tedy odeslu neco a na UI se tvarim, ze to proslo a v nejblizsi mozne dobe zjistim od serveru, jestli to opravdu proslo) se silna validace na klientu spise vyplati
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Hlavně je problém v tom, že ty věci, co na klientu validovat jdou, se dělí do dvou skupin:
- zbytečné, protože blbě to může zadat akorát tak trotl (a v tom případě serves him right)
- škodlivé, protože kupříkladu kontrola neprázdné ulice ve formuláři pro zadání adresy přináší Troška problémy pro ty, kdo mají akorát vesnici a čp, a že takových je dost.

Smysluplná validace až na výjimky musí jít přes server, neboť závisí na aktuálním stavu databáze. V principu je možné ji implementovat přes backgroundové dotazy z JS a tím se vyhnout reloadu, ale jen málokdy to stojí za tu práci, co s tím je.

von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Jinak některé frameworky umějí vygenerovat i skript pro js validaci, tzn. není třeba to dělat na serveru a na klientu dvakrát.
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Validace na straně klienta smysl má, je uživatelsky nepříjemné čekat až se formulář (třeba i s uploadovaným souborem) odešle a pak to hodí nějakou chybu.

Js Validační knihovny, a je jich spousta, mohou zobrazovat upozornění realtime, klidně už když uživatel píše. Ale žádný jasný typ nemám. Preferuju spíš ty lite varianty.

Také lze dnes validovat čistě pomocí html5.
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
V javascriptu? Ne. Stejne se musi validovat na serveru, takze delat se s tim jeste jednou v javascriptu mi prijde zbytecny. Resp. obcas pridam kontrolu ciste jestli ty policka vyplnili, ale na to staci hole jQuery, plugin netreba.