Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetVývoj software

Spravují:

lampa,
Sarnegarth

Může vás zajímatReklama
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Ach jo
Tak jsem si cvičně udělal minifikaci javascriptu pomocí gulp a google-closure-compiler a řekl jsem si: Ten gulp by mi vlastně mohl i generovat dokumentaci... Kouknul jsem jestli nemá náhodou nějaké dokumentační pluginy a je jich tam asi tak sto. Jak mám vědět který vybrat?

Kde jsou ty krásné časy, kdy javascript byl jen onclick="alert('Ahoj!')" ....
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Asi máš pravdu, podle tohohle http://www.cubrid.org/blog/cubrid-appstools/nodejs-speed-dilemma-ajax-or-socket-io/ je to skoro stejně rychlé.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Sice by se mi to osobne taky pricilo, ale IMHO ten overhead HTTP requestu pri stisku klaves bude v praxi zanedbatelny. Nejvic ztratis na tom, ze budes posilat obrazky pres socket misto primo z aplikace do graficke karty, ale pokud aktualizace mapy nebude vyzadovat prekresleni jednoho 2048x1024 obrazku jinym tak to nejspis porad pujde i nejrychlejsim klikacum.

(Pro predstavu, porovnej si jak rychle se prekresluji fotografie kdyz je prohlizis primo versus kdyz mas aplikaci pustenou pres ssh localhost - je to znat. I kdyz tam je taky sifrovani.)
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Dík!
 
Není to špatný nápad a to, na co se ptáš, se jmenuje WebSocket. My používáme implementaci http://socket.io/ (která umí tuším i fallbacky na http atp.).
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
node.js
Ehm, tak mě napadlo, že bych realizoval desktopovou aplikaci v nodejs, tak, že by server i klient byl na stejném počítači a prohlížeč by se používal pouze k zobrazování UI. Myslíte, že je to dobrý nápad?

Ale potřeboval bych rychlou klient-server komunikaci. V podstatě je to tahová strategie, kde se mapa zobrazená v prohlížeči musí aktualizovat při každém stisku klávesy a mám dojem, že posílat pokaždé http request není nejlepší nápad. Nebo jo?
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
... hmmm, jo, velikost souboru a rozmer obrazku by mel smysl ... ale musim rict, ze to se na formularich co delam az tak casto nevyskytuje.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Nez travit cas na psani validace inputu, je lepsi prepsat upload souboru na moderni asynchronni metody.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
ocs: Validace kontrolních součtů u různých rodných čísel a EANů má na klientovi smysl velmi dobrý.
Reakce na | Vlákno  
Mastodont  
IMHO třeba ověření velikosti souboru nebo rozměrů obrázku před uploadem ničemu neškodí ...
 
arnost snad nechci tak   moks
v tom pripade to doporucuji pozornosti %)
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
No, já se, jak známo, obecně nenechávám dnešní turbulentní dobou moc vyvést z míry, jsa pevně přesvědčen, že dříve bylo lépe.

Leda by za to klient opravdu dobře platil ;)

arnost snad nechci tak   moks
obecne hodne nevalidit odstrani spravne pouzity kontextovy naseptavac

jinak v dnesni turbuletni dobe, ktera vyzaduje okamzite odezvy (nebo aspon jejich predstirani), coz nutne vede k UI optimismu (tedy odeslu neco a na UI se tvarim, ze to proslo a v nejblizsi mozne dobe zjistim od serveru, jestli to opravdu proslo) se silna validace na klientu spise vyplati
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Hlavně je problém v tom, že ty věci, co na klientu validovat jdou, se dělí do dvou skupin:
- zbytečné, protože blbě to může zadat akorát tak trotl (a v tom případě serves him right)
- škodlivé, protože kupříkladu kontrola neprázdné ulice ve formuláři pro zadání adresy přináší Troška problémy pro ty, kdo mají akorát vesnici a čp, a že takových je dost.

Smysluplná validace až na výjimky musí jít přes server, neboť závisí na aktuálním stavu databáze. V principu je možné ji implementovat přes backgroundové dotazy z JS a tím se vyhnout reloadu, ale jen málokdy to stojí za tu práci, co s tím je.

von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Jinak některé frameworky umějí vygenerovat i skript pro js validaci, tzn. není třeba to dělat na serveru a na klientu dvakrát.
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Validace na straně klienta smysl má, je uživatelsky nepříjemné čekat až se formulář (třeba i s uploadovaným souborem) odešle a pak to hodí nějakou chybu.

Js Validační knihovny, a je jich spousta, mohou zobrazovat upozornění realtime, klidně už když uživatel píše. Ale žádný jasný typ nemám. Preferuju spíš ty lite varianty.

Také lze dnes validovat čistě pomocí html5.
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
V javascriptu? Ne. Stejne se musi validovat na serveru, takze delat se s tim jeste jednou v javascriptu mi prijde zbytecny. Resp. obcas pridam kontrolu ciste jestli ty policka vyplnili, ale na to staci hole jQuery, plugin netreba.
Mastodont  
Zeptám se, používáte nějaké knihovny pro validaci formulářů? Zatím mi stačil jQuery Validation Plugin, ale našel jsem v jednom srovnání tip na Parsley a to vypadá velmi dobře ...
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Tak jako zjistit si co to je je uzitecne, to souhlasim, a prehlednost muze byt o nazoru, ale tu synchronnost tam opravdu nevidim a pokud o tom budes uvazovat jako o synchronnim tak si ty usta rozmlatis celkem rychle.
Je to samozřejmě "opinionated" záležitost. Někomu může přijít přehlednější a může o tom uvažovat jako kdyby to bylo skoro synchronní, někomu to přijde jako nesmyslná nástavba na callbacky.

Tady jde spíš o to, že je to určitý styl programovaní, který někdo preferuje a pokud to Infidel myslí s JS vážně, tak by o tom, že to existuje, měl vědět, protože i když to nebude používat, tak to .then(), .catch() nebo new Promise(successFn, failFn) dříve nebo později uvidí v něčím kódu a měl by vědět, co to je a jak to funguje.

Jinak čistě opinionated, promises mi přijdou jeko lepší způsob organizace kódu, ale až je budu používat dýl a rozmlátim si z toho ústa, tak třeba změním názor.