Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SAGITARIUS,
J_H_

Může vás zajímatReklamaVítám Vás v klubu o Íránu a o všem, co s ním souvisí.

Od pravěku až po současnost, od politiky po kulturu, od čádoru po piercing v pupíku tý holky z party v Elahije, jejíž jméno si už nepamatuju. O všech náboženstvích a kulturách, které k Íránu patří. Také o perštině, pokud se někdo najde.

Byl bych rád, aby tento klub byl směřován jako "Írán pro pokročilé", abychom omezili omílání těch samých témat pořád dokola. Díky.
inu twitteroví bojovníci.

Prý měl ale nějaké mrzení s obrázky IRIAF Phantomů, které bombardovali ve 2014 IS. Ani údajně v souvislosti s fotkami nezmiňoval Hamedan a bylo zle...
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Moc ho nesleduju, ale mám pocit, že jako takového správného twitrového atleta ho docela krmí občas i Íránci, kteří chtějí, aby něco publikoval, aby to pak vypadalo více zajímavě. Když o tom tak přemýšlím, tak třebas tenhle "leak" mi zavání dost tím, že to někdo mocinky chtěl dostat na veřejnost pořádně. V samotném IRN panuje představa, že cokoli proti IS je super nápad, takže to u většiny lidí docela vzbudilo nadšení, Íránci můžou pokárat prstem, aby se neřeklo a jde se dál.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
On je takový dost nevyrovnaný, je to velmi aktivní autor, ale dost buthurt. Jeden den píše, jak moc je IRN vojensky v prdeli, druhý den oslavuje vojenská vítězství. Ale je to zbraňový a aviatický odborník, asi trochu mašíbl. Navíc leak....pokud si správně pamatuju, tak ty fotky a videa byly na ofiko stránkách ruského MO.
https://twitter.com/BabakTaghvaee?s=09

tady je zajímavý twitter toho leakera, obrázky incl.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Tenhle úhel mě nenapadl.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Domluva byla, že IRN poskytne "servisní služby". RF to využila hodně v PR na úrovni "letecké svazy drtí nepřátele", i přes to, že se jedná o vnitrostátně citlivé téma, protože je před prezidentskými volbami a současná opozice udělá všehno proto, aby poškodila reformisty. V IRN je "umístněný sil cizích mocností" velmi citlivé téma (srov. ČR), velmi politicky vytěžitelné.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Tohle mě pobavilo.

Iran Criticizes Russia For Publicizing Use Of Air Bases

Iran's defense minister has criticized Russia for publicizing its use of Iranian bases for attacks in Syria, saying it was "kind of show off and ungentlemanly."

A group of Iranian lawmakers filed a protest last week insisting that the Russian use of the base violated the Islamic republic’s constitution, which prohibits any foreign military presence in the country.

Dehghan on August 20 said the Russian warplanes were not “deployed” at Iran’s Hamadan base. Instead, he maintained that they were merely using it as a “stopover.”
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Dostala poměrně pěkný prostor v Íránském tisku, pro reformní je to důkaz íránské ženské síly, pro většinu konzervativců důkaz íránské ženské revoluční síly. Titulky typu Chemie je alchymystka (Kimia = chemie) a jiné nadšené výkřiky included.
StochastikoS Support ov   Einsturzende Buritschün
gratulki!
https://www.almasdarnews.com/article/iranian-teenager-brings-home-first-olympic-womens-medal/

Kimia Alizadeh made Iranian history on Thursday after she won an Olympic bronze medal during the women’s taekwondo competition.
 
DeletedAccount i quit smoking pot. it dulls the hatred 
Page not found.
DeletedAccount i quit smoking pot. it dulls the hatred 

female Iranian activist who held a protest banner during a volleyball match at the Rio Olympics was asked to take it down and leave by security staff. Darya Safai's sign read: "Let Iranian women enter their stadiums."

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-37075735A
 
Tander Lee  
OECD uvádí podíl zaměstnaných žen pro Írán 17 %, pro Slovensko 51 % (přičemž 15 - 20 % je obvyklé pro blízko- a středovýchodní země; okolo 50 % je běžné v Evropě s výjimkou Itálie, kde je to o 10 % méně a Švýcarska, kde je to naopak o 10 % více).

Čímž je rozdíl (stejný plat vs. nižší HDP na hlavu) plus minus vysvětlen a současně to dává Íránu dost slušnou perspektivu k výraznému zbohatnutí, pokud dokáží zaměstnat třeba jen dalších 10 % žen (to by byla zaměstnanost žen na úrovni Indie).

J_H_ I'm so long lets smoke tea 
černotržního
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Podle černokněžního. Nevím, čím to je, vím, že jsou obrovské rozdíly podle regionů. Teď se dívám na nějaké platby řemeslníkům, malování bytu (150m2, oškrábání, nová vrstva, úklid) vyšlo na €950 bez materiálu. V IRN je obrovský problém s šedým či černým příjmem a s tím, že tam skoro nikdo nechce platit daně. Afgánci, nás stěhovali si vzali celkem €200 za den/práce (byli 4) + pronájem auta.

Zaměstnání žen: tam se to liší podle věku, ty mladší generace to budou mít vyšší. Je to takové schizofrenické, na jednu stranu je tady podpora pronikání žen do pracovních pozic, na druhou stranu se tak kolem voleb vždy objeví takový ten klasický "tradiční rodina základ státu" motiv.
Tander Lee  
Ty částky v € jsou podle oficiálního kurzu, nebo podle černotržního? Trochu mi ta čísla nehrají s postavením Íránu v žebříčcích zemí HDP na hlavu (podle parity kupní síly). Protože ta čísla jsou na úrovni třeba Slovenska (38.), ale umístění Íránu v tabulce HDP na hlavu je výrazně níže (68.) Asi bude rozdíl daný mírou zaměstnanosti žen (>50 % na Slovensku, < 25 % v Íránu).
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ucitel ze zakladky ma €560, 8 let praxe. Strihac - osvc - si mesicne prijde tak na 1500€, pokud se divam na najem €800 + cca €200 pojistka.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Abych nezkresloval, ten člověk začal na jako čtrnáctilětý kluk u té rodiny, do tuto sumu se vypracoval po cca 15 letech. Třebas afghánský domovník (ona je to docela funkce), co pracovala u známých (14 pater, 28 apartmánů), si měsíčně přišel tak na €3000, plat + všimné od nájemců, ale byl sám (žena umřela u porodu nejmladšího syna), 3 děti. Dcera loni dokončila medicínu ve Vídni či Gratzu.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Z 1200 ecek bych snad delal domovnika taky.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Neodvažuji se nějak paušalizovat, one je to oblast od oblasti jiné, šedý a černý příjem v některých případech tvoří podstatnou složku, ale třebas domovník (péče o dům, odpad, úklid společných prostor, zahrady) bral tak €1200. Je velký rozdíl mezi státní sférou, která je žalostná, a privátní.

Co tak mohu ze své zkušenosti nadhodit je: projektový manžer v privátní společnosti - základní složka €2300, + odměny, + zvýhodnění při nákupu akcií, sales manager senior, €4500 základní složka, + odměny, + zvýhodněný nákup akcií vlastní společnosti.