Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SAGITARIUS,
J_H_

Může vás zajímatReklamaVítám Vás v klubu o Íránu a o všem, co s ním souvisí.

Od pravěku až po současnost, od politiky po kulturu, od čádoru po piercing v pupíku tý holky z party v Elahije, jejíž jméno si už nepamatuju. O všech náboženstvích a kulturách, které k Íránu patří. Také o perštině, pokud se někdo najde.

Byl bych rád, aby tento klub byl směřován jako "Írán pro pokročilé", abychom omezili omílání těch samých témat pořád dokola. Díky.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
Kvalitka.

Íránská spisovatelka a aktivistka Golrokh Ebrahimi Eraeeová jde na šest let do vězení za napsání fiktivního příběhu o dívce, která po zhlédnutí filmu o ukamenování neprávem odsouzené ženy spálila Korán. Autorka přitom svůj příběh nikdy nepublikovala.

http://zpravy.idnes.cz/iranska-spisovatelka-kamenovani-vezeni-f06-/zahranicni.aspx?c=A161008_121431_zahranicni_fka
 
LOL, Noushab má na podzim začít stavět pivovar v Teheránu.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Mimo to probiha pomerne silna kampan: nealkoholicke pivo lepsi nez limonada. Ale mi je to naucime.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ano, kam se hrabe Bavaria, Claushaller, a co jsou vlastne zac ty domaci znacky jako Delster a Istar? To nejsou nealko piva, panove, je treba to tem Irancum vtlouct do hlavy.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Kavan chce Íránce naučit pít pivo. Kvůli víře bude dovážet jen nealko

Češi by se v Íránu mohli stát průkopníky. Do země, jejíž náboženství odmítá alkoholické nápoje, chtějí dovážet pivo. S tímto nápadem přišel bývalý ministr zahraničí Jan Kavan.
 
inu twitteroví bojovníci.

Prý měl ale nějaké mrzení s obrázky IRIAF Phantomů, které bombardovali ve 2014 IS. Ani údajně v souvislosti s fotkami nezmiňoval Hamedan a bylo zle...
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Moc ho nesleduju, ale mám pocit, že jako takového správného twitrového atleta ho docela krmí občas i Íránci, kteří chtějí, aby něco publikoval, aby to pak vypadalo více zajímavě. Když o tom tak přemýšlím, tak třebas tenhle "leak" mi zavání dost tím, že to někdo mocinky chtěl dostat na veřejnost pořádně. V samotném IRN panuje představa, že cokoli proti IS je super nápad, takže to u většiny lidí docela vzbudilo nadšení, Íránci můžou pokárat prstem, aby se neřeklo a jde se dál.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
On je takový dost nevyrovnaný, je to velmi aktivní autor, ale dost buthurt. Jeden den píše, jak moc je IRN vojensky v prdeli, druhý den oslavuje vojenská vítězství. Ale je to zbraňový a aviatický odborník, asi trochu mašíbl. Navíc leak....pokud si správně pamatuju, tak ty fotky a videa byly na ofiko stránkách ruského MO.
https://twitter.com/BabakTaghvaee?s=09

tady je zajímavý twitter toho leakera, obrázky incl.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Tenhle úhel mě nenapadl.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Domluva byla, že IRN poskytne "servisní služby". RF to využila hodně v PR na úrovni "letecké svazy drtí nepřátele", i přes to, že se jedná o vnitrostátně citlivé téma, protože je před prezidentskými volbami a současná opozice udělá všehno proto, aby poškodila reformisty. V IRN je "umístněný sil cizích mocností" velmi citlivé téma (srov. ČR), velmi politicky vytěžitelné.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Tohle mě pobavilo.

Iran Criticizes Russia For Publicizing Use Of Air Bases

Iran's defense minister has criticized Russia for publicizing its use of Iranian bases for attacks in Syria, saying it was "kind of show off and ungentlemanly."

A group of Iranian lawmakers filed a protest last week insisting that the Russian use of the base violated the Islamic republic’s constitution, which prohibits any foreign military presence in the country.

Dehghan on August 20 said the Russian warplanes were not “deployed” at Iran’s Hamadan base. Instead, he maintained that they were merely using it as a “stopover.”
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Dostala poměrně pěkný prostor v Íránském tisku, pro reformní je to důkaz íránské ženské síly, pro většinu konzervativců důkaz íránské ženské revoluční síly. Titulky typu Chemie je alchymystka (Kimia = chemie) a jiné nadšené výkřiky included.
StochastikoS Support ov   Einsturzende Buritschün
gratulki!
https://www.almasdarnews.com/article/iranian-teenager-brings-home-first-olympic-womens-medal/

Kimia Alizadeh made Iranian history on Thursday after she won an Olympic bronze medal during the women’s taekwondo competition.
 
DeletedAccount i quit smoking pot. it dulls the hatred 
Page not found.
DeletedAccount i quit smoking pot. it dulls the hatred 

female Iranian activist who held a protest banner during a volleyball match at the Rio Olympics was asked to take it down and leave by security staff. Darya Safai's sign read: "Let Iranian women enter their stadiums."

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-37075735A
 
Tander Lee  
OECD uvádí podíl zaměstnaných žen pro Írán 17 %, pro Slovensko 51 % (přičemž 15 - 20 % je obvyklé pro blízko- a středovýchodní země; okolo 50 % je běžné v Evropě s výjimkou Itálie, kde je to o 10 % méně a Švýcarska, kde je to naopak o 10 % více).

Čímž je rozdíl (stejný plat vs. nižší HDP na hlavu) plus minus vysvětlen a současně to dává Íránu dost slušnou perspektivu k výraznému zbohatnutí, pokud dokáží zaměstnat třeba jen dalších 10 % žen (to by byla zaměstnanost žen na úrovni Indie).

J_H_ I'm so long lets smoke tea 
černotržního
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Podle černokněžního. Nevím, čím to je, vím, že jsou obrovské rozdíly podle regionů. Teď se dívám na nějaké platby řemeslníkům, malování bytu (150m2, oškrábání, nová vrstva, úklid) vyšlo na €950 bez materiálu. V IRN je obrovský problém s šedým či černým příjmem a s tím, že tam skoro nikdo nechce platit daně. Afgánci, nás stěhovali si vzali celkem €200 za den/práce (byli 4) + pronájem auta.

Zaměstnání žen: tam se to liší podle věku, ty mladší generace to budou mít vyšší. Je to takové schizofrenické, na jednu stranu je tady podpora pronikání žen do pracovních pozic, na druhou stranu se tak kolem voleb vždy objeví takový ten klasický "tradiční rodina základ státu" motiv.