Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SAGITARIUS,
J_H_

Může vás zajímatReklamaVítám Vás v klubu o Íránu a o všem, co s ním souvisí.

Od pravěku až po současnost, od politiky po kulturu, od čádoru po piercing v pupíku tý holky z party v Elahije, jejíž jméno si už nepamatuju. O všech náboženstvích a kulturách, které k Íránu patří. Také o perštině, pokud se někdo najde.

Byl bych rád, aby tento klub byl směřován jako "Írán pro pokročilé", abychom omezili omílání těch samých témat pořád dokola. Díky.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Jo, je to on. Jména mají tak nějak normální, představ si, že oni se zase musí orientovat v Jakubech Pokorných a podobně.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mohammad_Ali_Taheri
Ajo, tak to teď nevím jestli oba máme na mysli totéž - on mluvil o týhle skupince. Ale možná je to to samý, prase aby se v těch jejich jménech vyznalo...

https://pbs.twimg.com/media/CxQDaFGVIAALt_9.jpg
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Já jen doplním, že se nejedná o novináře, ale mašíbla, co si založil vlastní sektu. Což není zdaleka důvod ho popravit.
Ok, dík. Právě mi kolega z Íránu navíc vysvětlil, že zaprvé to není jeden sám, ale je těch novinářů víc (asi 7?) a jsou narozdíl od drtivý většiny polit. vězňů v Íránu docela dost známý a zadruhý drží ti hladovku společně, což je z hlediska medializace zajímavější. :)
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ne, spíš jako každá společnost. Píši to hlavně kvůli tomu, že od událostí v r. 2009 se mudruje, jak jsou sociální sítě silným nástrojem pro demokracii atd., jenže v současné době jsou právě mimo jiné také silným nástrojem pro konzervativce, a to i nepozorovaně, protože běžní pozorovatelé pozorují převážně svoje prostředí.
Něco jako Lidová fronta Judeje, a Judejská lidová fronta? ;-)
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Dají se jednoduše rozdělit na uživatele nepolitické, kteří na twittru vlastně jedou jen nové technologie, auta, porno a tak. Pak pro reformistické, až protirežimní, kteří mají stále ta samá témata s částečným přesahem do diaspory, a utvrzují se v tom, že je to všechno v prdeli. Potom je tam prorežimní početná skupina, kteří se utvrzují o tom, že je všechno skvělé a jak se zatočilo s nepřítelem + hodně náboženského obsahu, často spojeného s aktivitami proti IS. Tyto dvě skupiny se překrývají max tak v příspěvcích napadajícím Araby, případně v reakcích na arabské trolly, kteří jsou schopní napsat i pod fotku geparda "LoL, you ajam biches I fuck all you mothers all direction beside you lookig". Potom je tam MEK, kteří si tak píšou o Mardžan Radžaví a vysílají nějaké vyhlášení, pod honosnými názvy jako Aliance Odporu a Exilový koncil, který spíš má dodat nějakou legetimitu pro své otroky a zahraniční sponzory a fanoušky. Na ty neareaguje skoro vůbec nikdo, tak si reagují tak nějak sami na sebe.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
se
igi mors ontologica  -
"které úplně míjejí" co? co mijeji?
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Podpora politického vězně Alího Táherího, jako vždy IRL skutečně pár lidí něco dělá a zbytek lidí odvážně lajkuje. Polívčičku se snaží přihřát MEK.

Funny fact: twitter je obecně velmi oblíbený mezi všemi Íránci, a to natolik, že se vytvořilo několik paralelních twitterosfér, které úplně míjejí.
Twitter mi od rána v trendech ukazuje, že docela frčí hashtag #Iran_HungerStrike. Všechny tweety jsou ale jen persky a překladač mi to překládá no češtiny jako "Dnes večer jsme sjednotit, bez ohledu na vyznání byla pošlapání práv bránili jejich právo na zbraně že krveprolití jejich vylepšení", což zní...hm...zajímavě. Víme někdo víc?

https://twitter.com/hashtag/Iran_HungerStrike?src=tren
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
to by bylo

plantdosbarthcanolcanolneuuchafgydagysylltiadâchwaraeonygaeafbywugaincilomedriffwrddolethr.ir
ahura_mazda Lukihäiriötä voidaan hoitaa 
Waleský sajt na íránské doméně??
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
prosímtě, ať to dají na middleclassoruppermiddleclasskidswithaffiliationtowintersportslivingmostlytwentykmawayfrompiste.ir, jako vždy
ahura_mazda Lukihäiriötä voidaan hoitaa 
Tak já jim napíšu, ať to tam nedávaj a radši na nějaký priletářský web, ju?
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ani ne, asi jako u nás, s tím, že sjezdovky jsou hned za městem. Skutečně rich kids z Teheránu lítaj vllastníma tryskáčema do švajcu.
Tander Lee  
Tak lyžování je dost drahý koníček, ne?
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
https://www.instagram.com/everyday.tehran/

tohle je docela hezky účet
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
škoda, že je to na richkids, tohle jsou úplně normální lidé