Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Byl by případně link? Díky.
Jenom technicka: Ta placacka z tvrzeneho plastu nebyl Hennesy ale Baron Otard (a proto jsem na ni uz nenarazil - hledal jsem ve spatnych polickach. Existuje stale, takze uz mam tri exemplare a to by mi asi tak nejak mohli na cesty stacit. ;-) BTW. Hennesy udelal darkove baleni jejich XO s placackou napodobuji obrysem tvar te jejich priserne XO lahve a na pohled vypada docela pouzitelne. Ale jeste jsem ji nevyzkousel - zatim nebyla prilezitost.
To, obávám se, záleží gentleman od gentlemana, takže je třeba vyzkoušet. Já třeba stejně nosím zásadně nátělník (s rukávky) i pod košili 100% bavlněnou...
Košile s příměsí polyesteru
Chtěl bych se zeptat, jak zde přítomní gentlemani pohlížejí na košile příměsí polyesteru? Je to opravdu tak nepohodlné, jak se zde kdysi psalo, nebo to je pouze V.I. subjektivní názor?
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Líbí se mi, jak Google při hledání obrázků na "la praga opasky" vtipně promíchal obrázky z La Praga a z Fléru a není poznat, co je co.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
A jak přesně souvisí opasky s oblekem, aha?
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
nevkus je vedle
Jiri_Vopinka Nerad chodím na ryby, ale rád je jím :-D 
Jdu kolem a hned se přidám... Ohledně pásků mám super zkušenosti s La Praga. Jsou to čeští výrobci opasků, kteří tvrdí, že používají nejlepší materiály a hlavně mají realistický konfigurátor, kde se člověk fakt vyřádí. V práci jsme se rozhodli, že si od nich jeden opasek objednáme na zkoušku (protože musíme nosit oblek) a musím říct, že asi říkají pravdu. Nikdy jsem v obchodě nic takového nenašel a balení ve kterém to odesílají hned zabavila kolegyně, hrozně se jí líbil ten sáček a krabička :-). S Tlustým bohužel dobré zkušenosti nemáme, ale to není potřeba vysvětlovat, stačí si pročíst jiné diskuze. Jinak kdo je ještě dobrý je Šíma z Prahy... Když budete mít zájem, tak odkaz je www.lapraga.cz
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Jak k nim ústí únikáč z Denisu? (PA kryt II. třídy pro 2 500 lidí pod katedrálou na Petrově.)
Já jsem si vždycky myslel, že sir Pratchett trošku přehání s tím popisem Ankh-Morporku, kde člověk s krumpáčem a orientačním smyslem ani nemusí vyjít na povrch, ale Brno, myšleno historické město, skutečně jde projít celé pod zemí. Ono to teda není zase tak daleko, že jo. a tam, kde bylo podzemí zrušeno (Nový Špalíček se svými dvoupatrovými podzemními garážemi), bylo zase umně nahrazeno (obslužné chodby ve Špalku jsou peklo a na samotný špalek navazuje ta kouzelná prázdná pasáž na Šilnigr...
A taky se mi na podzemním Brně líbí, že tady má svůj vlastní kanalizační poklop i císařské Veličenstvo. Jak se na nejvýše postavený poklop v císařství a království sluší, slouží ke kontrole křižovatky několika splaškovodů.
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Nemluve o Kapucinech!
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Dneska jsem hovořil s člověkem, který to ví. Takový malý cigán to je. Dali mu tam tehdy tahat kabely a on vylezl až na Čáře. Plus teda magistrát má pár lidí, kteří kontrolují podzemí (mají taky gumový člun, aby se mohli plavit po těch podzemních jezírkách), aby se nemohlo stát, že by se třeba kus ulice najednou z ničeho nic propadl a třeba by někoho spolknul.. oh, wait!
Samozřejmě je zde spousta divných potenciálních prostor... tu paní u Svaté Anny také spolknul kolektor G a mrtvolu vyflusnul kolektor F, který s G vůbec nijak nesouvisí.
A pak je tady ještě ta tajemná podzemní nemocnice na Husově.
kultakutri se vrací do normálního života 
+ moc. A jestli se nepletu, tak nikdo moc neví, kam to brněnské podzemí vede.
padlock Korupce jest základem státu.  
Hlavně to potvrzuje podezření, že úředníci a politici jsou fskutčnosti EMzáci.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Jo tak nyní již víme, proč má brněnská radnice tři podzemní patra, hned vedle tajný protiatomový kryt a z druhé strany administrativní budovu, v centru města, dvacet let nevyužívanou.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Oh. Poděkujte, až jestli to vyjde - a hlavně se pak podělte s výsledkem.
Mimochodem, jak se tady probíralo, proč lidi normálně přes den chodí v černém obleku - tak jsem si dnesk uvědomil, že na Nové radnici pořád vídám lidi v černém. Dnes dokonce i třídílný oblek ve skupince obyčejných, v jedenáct hodin. Zajímavé.
Reakce na | Vlákno  
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
jb[a-z]
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
Ebc
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Ó děkuji