Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


youdontknowme  
Tenisti to vymysleli.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Ano. AFAIK to golfisti vymysleli a důvod je ten, aby si nespálili krk od slunce.
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
stejně jako u jachtařů, aby jim nefoukalo/nespálili si krk
Sadako_ My Lovecraft is full of  dreams, tentacles and raptors!
Z praktických důvodů? (golf nehraju)
Reakce na | Vlákno  
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
!!! Ostatně soudím, že upřesnění "společenský oděv" vydali po něčím opatrném dotazu, jestli má fakt jít shánět smoking.
Reakce na | Vlákno  
Serendipity: Přesně. A teď si vezmi, že tohle je dokonce reprezentační ples na Žofíně, co vůbec žádný ples není, nenene, mrkmrk.

Čti: nazvali to "reprezentační ples", ale někdo to pochopil jako "reprezentační ples", tak radši vydali opatrné dementi :-)
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Zrovna plesy můžou být různé. Rozlišovala bych ples v opeře, reprezentační ples v Lucerně, v Obecním domě nebo na Žofíně, závěrečný ples taneční školy v Pakulu (na který se tu před časem ptala Borůfka) a ples nadnárodní korporace, co vůbec žádný ples není, nenene, mrkmrk.
Reakce na | Vlákno  
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
ano!!!
ocs sine ira et studio  OCSite
Zrovna na ples by to, pokud mne paměť nešálí (někdo mne prosím opraví, pokud se pletu), na rozdíl od různých recepcí a jiných taškařic ty krátké úplně ideálně být neměly ani k tmavému obleku. Ale v praxi je to ještě poměrně tak nejmenší problém :)
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
No pokud se tam bude křepčit v oblekách a kravatách, tak si právě dámy vhodného věku a váhy můžou vzít klidně i koktejlky/malé černé nad kolena.
Serendipity: Tiše předpokládám, že pod pojmem "dlouhé šaty" se tu fskutečnosti myslí něco jako "aspoň kousíček pod kolena, pls"...
vlad_tepes občas dělá  kravinki
tam kde vyžadují smoking, obvykle nevyžadují mě...

(uznávám, že to tak úplně posa není...)
 
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Ja vubec netusim o cem mluvite, jak to vypada a krome toho ta castka taky nesedi.
Reakce na | Vlákno  
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Já si tu jen odložím svou posu, že tam, kde se nevyžaduje smoking, nevyžadují se ani dlouhé šaty.
 
el Sent from my  browser
Sry, ale polokošili s límečkem nahoru mají golfisti (z praktických důvodů) a frikulíní (protože jsou kreténi).
Tzv. programátorský smoking? Očekávám minimálně jedno, WTZ!
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Polo triko s límečkem (nahoru).
TROLOLÓÓóó
Právě přišly mailem doplňující informace. Dress code už není "black tie" (jako na pozvánce a papírové vstupence), ale "společenský oděv (pánové - oblek s kravatou, dámy – dlouhé společenské šaty)". Takže asi tak. Ještě mají víc než týden, takže nakonec z toho možná budou jeansy a čisté triko...
 
JB: Jen pockej. S narustem briska Te ta posa vuci smokingu rychle opusti. ;-)
!!!