Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Tak z domaciho persky kocky by osatili regiment.
Reakce na | Vlákno  
ze srsti pokojového psíčka toho moc neupleteš...
(a co feromony? vypuštíte?)
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
MBJH!
el Sent from my  browser
Když se v ní zpotíš, tak ten pot nestudí. Nezačne jen tak smrdět (vlna je přirozeně antibakteriální).
Gustav_Husak  
Lepší než dvě přebývající, i když jen o málo. I to už jsem nesčetněkrát viděl a nazývám to "dávat čárky všude, kde průměrný moderátor TV Nova udělá v řeči pauzu".
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Dvě chybějící čárky ve větě o čtyřech slovech!
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Vlna ktera steka nekouse!
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
A vy teda máte tu košili od dvou set odrůd ovcí?
...
Kašlu na to, prostě se spokojím s odpovědí v 3.květen 2016 16:02:27.
lillyofthevalley   chci tam!
každá vlna kouše
kultakutri se vrací do normálního života 
Vlněná flanelka může být fajn, vlna hřeje ne když je mokrá, ale i když je navlhlá více než např. bavlna či len, takže vzniká ten dojem heboučka, teploučka.
Ostatní záleží na příliš mnoha proměnných, ovcí na vlnu je přes 200 odrůd, které se výrazně liší kvalitou srsti, od těch s dlouhýma hrubýma lesklýma chlupama, které budou chloubou každého koberce, až po srst vhodnou na spoďáry.
Samozřejmě jak která a jak koho (vlastním hypercitlivou kůži a vlněné věci mne aspoň trochu koušou prakticky bez výjimky... stejně je nosím)

Co se týče rozdílu, říkají, že vlna hřeje i mokrá (osobně preferuju nenamočit se), a že když už se člověk zpotí, pouští ven méně pachu než ostatní přírodniny (já jsem přirozeně dokonalá a zásadně nesmrdím, tak nevím, co na tom je pravdy)
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
ne
Reakce na | Vlákno  
ad a)
okoun

ad b)
okoun
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Ano.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
ad a)
Ano, ano.

ad b)
Ano.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Prosím jich, toto není Posa, já jsem se na něco ptal, byli by tak laskavě schopní
a) prvně si přečíst, na co se ptám a následně odpovědět
nebo
b) zcela tuto causu ignorovat?

Protože toto už je trochu směšné.
 
Já mám z merino vlny i oblek (T. M. Lewin) a dobré to je.
Reakce na | Vlákno  
Jistě, vlna kouše.