Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Zkusil jsem tusim tri (postupne "lepsi" a drazsi) a vysledek byl vzdy stejny - po par dnech pobytu v placacce to zacalo chutnat vnimatelne jinak. Nejneprehlednutelnejsi to bylo u dobre domaci slivovice, ale projevovalo se to na kazdem alkoholu.
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
Mohl bys prosím upřesnit to „nefungují“? Jinak díky za reakci.
mpts: Ty ocelove placacky fakt nefunguji.

Ja nakonec skoncil u plastu - Hennessy kdysi delal pro letiste plastove placacky s VSOP a to funguje vytecne.
Ted uz jsem je dlouho nevidel - nahradilo to sklo s plastovym nacvakavacim stitkem nebo s gumovym obalem. Ty jsou taky cajk, ale jsou holt tezsi.
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
Inu…
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
„Neznal jsem ho, ale RIP.“
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
Ne až tak blízcí příbuzní mohou jako alternativu ke štrůdlu zvolit zápis do kondolenční knihy, ačli je tato k disposici.
bludička  
Pokud mi paměť slouží a pokud si to správně pamatuji, tak vnuk je brán jako rodina v užším slova smyslu (pokud se nejedná o mimořádně početnou rodinu); pokud se pohřeb koná v krematoriu, tak tato rodina sedí v první řadě, vdova uprostřed.
Na konci, kdy rakev se zesnulým zajiždí (nebo se zatáhne opona) všichni povstanou.
Blízcí příbuzní v první řadě zůstanou stát, všichni ostatní se seřadí do štrůdlu a jdou jim vyjádřit soustrast.
Jsem toho mínění, že ten projev soustrasti mezi přímo rodinnými příslušníky se vyjadřuje hned, jakmile se sejdete - tedy přijedeš k babičce domů, půjdeš k ní, obejmeš ji a řekneš něco jako že je Ti to moc líto atd.
el Sent from my  browser
Třeba jim to přeje.
Moirain za všechno se platí.. 
soustrast se především vyjadřuje, ne přeje
tak imho bys měl vyjářit účast babičce, jeho dětem a možná sourozencům, prostě těm, co jsou k němu blíž.
Dotaz
Umřel mi děda, jedu na pohřeb. Přeju já jako jeho vnuk někomu upřimnou soustrast?
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Nevím, zda dnes nevstoupil pokrok kromě mnoha jiných věcí také do výroby placatic, a to typickým způsobem, totiž výrazným snížením použitelnosti.

Ale v té mojí, již mám už asi dvacet let, už byl nějaký koňak nebo jiná whisky i několik týdnů, a nikdy to neublížilo ani tomu pití, ani té placatici, ani pijícím.

Zde nelze nepřipomenout Johna Ruskina, který své manželství za celých pět let jeho trvání nenaplnil a zlé jazyky tvrdí, že důvodem bylo jeho zhrození nad náhle odhalenou existencí dámského pubického ochlupení. Pravdu asi nikdy nezjistíme, ale svému otci (!!!) prý neposvrněná choť napsala, že:
Ruskin "alleged various reasons" for never consummating the marriage, including "hatred to children, religious motives, a desire to preserve my beauty, and, finally ... [he] told me his true reason ... that he had imagined women were quite different to what he saw I was, and that the reason he did not make me his Wife was because he was disgusted with my person [that] first evening ..."
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Jo, tu "Vintage Old Leather Glass Metal Flask 5" za 8.88$ jsem mel presne na mysli. (A navic ma i instalovany i whiskoznak!)
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
Díky všem. Pokud jde o chuť, budu to asi muset vyzkoušet, to s tím chromem je vážnější.

JH: Ty skleněné mne vůbec nenapadly, ale na eBay jsem něco vygooglil: http://www.ebay.com/bhp/glass-leather-flask
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Ja mival takovehle problemy s termoskou. Byla vpodstate nepouzitelna.
vembloud
https://m.reddit.com/r/askscience/comments/kgtql/why_does_my_stainless_steel_flask_say_alcohol/


If it is indeed stainless steel, the ability to form a passive layer has been shown to be strongly influenced by the presence of hydroxylic organic solvents (ie it's not as 'stainless' when you put ethanol in it) [1]. Since stainless steel contains both iron and chromium, and chromium is particularly adept at ripping your insides apart [2], leeching of such metals into your drink is probably not a great idea. Liquors which are acidic due to the presence of citrus would accelerate these processes.

[1] P.L. de Anna, Corrosion Science 25 (1985) 43

[2] S.J. Stohs et al, Journal of Environmental Toxicology, Pathology and Oncology 20 (2001) 77
 
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
S tou oceli asi reagovat nebude, mozna spis s gumou ve vicku... Zkusenosti s tim nemam, ja vozim placatku max na cundry ze zdravotnich duvodu (jako desinfekci, kdyby bylo potreba) a kdyz potreba neni, vypiju ji ve vlaku cestou domu, takze mi tam whisky takhle dlouho nikdy nehnije.
Problem s gumovou prichuti by se IMHO dal vyresit vyriznutim noveho tesneni z korkove zatky z kvalitniho vina. Tzn. z takoveho, kde zatka nebude lisovana z korkove drte, ale bude to celek z korkove kury. Dej si praci otevirani nejake takove lahve zalezet, abys vyvrtkou neprovrtal spunt skr a z te nepropichle spodni casti si pak muzes ostrym skalpelem odriznout platek.

Jinak drive se bezne vyrabely placatky sklenene, ktere byly schovane v plechovem pouzdre vylozenem kuzi, nebo jen zasite v tvrde kuzi.
Zkousel jsem ted nejakou takovou vygooglit, jestli by sis ji trebas nechtel poridit, ale nejak se mi to nepodarilo. Sklenene placatky ano, ale pleskacku s kozenym, nebo plechovym futralem navrch ne.
otázka je, jestli nějak nemůže reagovat s těsnící pryží na víčku, je-li tam nějaká.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Te se nedá vyloučit. Ale prý byla netknutá. Ale jen takový dovětek: vozit si sebou vodku v placatce, kterou hřeje člověk celou dobu v náprsní kapse kabátu, je pěkná zhovadilost. Ta whiska je nápad mnohem lepší.
Reakce na | Vlákno