Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (i v televizi) či při pití čaje(*) či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

(*) Stránky ohledně společenského chování nejsou mé, tedy neručím za dostupnost ani za správnost obsahu ;) Považuji je však za dosti slušné. Znáte-li někdo lepší, dejte mi, prosím, vědět!

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Když se o tom bavíme, možná tomu dám ještě šanci, ale musel bych si nějakou dobrou půjčit, nebo se zkusit někým nechat navigovat. Je možné že jsem něco dělal špatně.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
I zima.
Tma je na boty mor, wtz!
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
taky tma
el Sent from my  browser
V poslední větě samozrejme myslím břitvu.
Reakce na | Vlákno  
xxxfucker juch! 
To bude asi lepší koukat třeba sem http://forum.britva.cz/ , co jsem tak koukal, tak to ale není jen tak (například zvykání si kůže).
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Tak s tím problém nemám - buď letím pracovně na 2-3 dny, pak holení nepotřebuju (neholím se každý den) a nebo letím na dlouho a pak mám odbavené zavazadlo.

Já to chci vyzkoušet ze dvou důvodů - jednak to chci porovnat se žiletkama (na ty jsem přešel z elektrických strojků a bylo to pro mě jak nebe a dudy) a pak taky trochu ten „like a sir“ pocit. Ale kupovat si žiletku jenom tak na vyzkoušení mi přijde jako trochu drahý špás.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Musíte vyzkoušet. Na mě to nefunguje. Někteří mlaďoši to zkoušejí, asi pro ten pocit "like a sir", ale já dávám přednost něčemu s čím mě pustí do letadla.
Reakce na | Vlákno  
Už přes dva roky nosím tyto: http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=294 bez viditelných známek degradace podrážky. Jasně, nehodí se ke všemu (ale já genteleman nejsem a v práci se přezouvám).
Jediný, čeho se tam pak bojím, je zima - holt si nebudu pořizovat auto, když pro mě nemá smysl...
 
Ale to by asi i šlo!
kultakutri okusováno zubatými žabami 
Nechaj si je podrazit nějakou buvolí kůží, ne? A až se prošlape, tak znovu? Chcou telefon na mýho ševce?
kultakutri okusováno zubatými žabami 
Abych tak citovala Náčelníka, "je to moje firma, budu si nosit co chcu a je mi jedno, jestli má někdo ujímání z toho, že nemám šlajfku".
Když mě holt nebaví stát tam skoro dvě minuty jako kokot, ty schody jsou pomalý a na Hradčanský jsou celkem dlouhý...
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Možná se zkusit zamyslet nad stylem sbíhání schodů? Jako jistě existuje nějaká oplechovaná obuv, ale obecně vzato asi podrážka nebude konstruovaná tak, aby vydržela „řezání“ hran jezdících schodů.
Koloběžka zní jako alternativa, ovšem!
pravý gentleman nejezdí sockou, natož aby ještě "sbíhal schody"...
 
Zkusím se zeptat tady, protože se to tu řešilo nedávno.

Odkud boty s nezničitelnou podrážkou?

Mám konkrétní problém - v metru jsem zvyklý sbíhat schody, a předpokládám, že ty pitomý hrany na novejch pomalejch schodech mi při tom oddělávají podrážky (dokud byla všude většina ruskejch, tak mi to tyhle věci nedělalo). Životnost bot obvykle do tří měsíců (a to v nich jinam než práce/domů nechodím a některý odcházej do měsíce), teď mi vydržely jedny skoro půl roku, ale ty jsem kupoval z nouze v Dublinu a nechce se mi tam jezdit jen pro boty. Vždycky se prostě objeví díra v přední třetině až čtvrtině podrážky. Jde s tím něco dělat? Začínám zvažovat nějaké podfláknuté stepovací boty.
 
el Sent from my  browser
Břitva
Tak mě napadlo — holíte se tady někdo břitvou? Pokud ano, jaké s tím máte zkušenosti?
 
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
yo dawg