Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (i v televizi) či při pití čaje(*) či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

(*) Stránky ohledně společenského chování nejsou mé, tedy neručím za dostupnost ani za správnost obsahu ;) Považuji je však za dosti slušné. Znáte-li někdo lepší, dejte mi, prosím, vědět!

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Prý vznikaly okolo 1750 a okolo roku 1790 už byl vzhled celkem ustálený, přesný původ se neví: http://www.dappledgrey.com/2011/10/the-history-of-the-riding-jacket.html
Prave jsem si rikala, jestli kolem 1803 nejezdili jeste v tlumenych "loveckych" barvach.
Jedině červený: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5e/Hubertusjagt-2004.jpg

I když dneska se jezdí i v černých kabatech apod. (plus některé hony mají určené jiné barvy, ale obvykle ne na lišku) Každopádně pepř a sůl je mimo jiné velmi nepraktický, protože v lese dostatečně nevyčnívá.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Thackeray, Jarmark marnosti. Vycet vsemoznych nepravosti hrdiny konci "... a na hon na lisku jezdil v obleku pepr a sul." Skandalem je ten oblek, nebo ze vubec honil lisku a takovy hon je pak na urovni karbanu a jinych amoralnich kratochvil? (Nectu to cesky, tak mi mozna neco uniklo.) Ma se odehravat na zacatku 19. stoleti.
 
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Když se o tom bavíme, možná tomu dám ještě šanci, ale musel bych si nějakou dobrou půjčit, nebo se zkusit někým nechat navigovat. Je možné že jsem něco dělal špatně.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
I zima.
Tma je na boty mor, wtz!
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
taky tma
el Sent from my  browser
V poslední větě samozrejme myslím břitvu.
Reakce na | Vlákno  
xxxfucker juch! 
To bude asi lepší koukat třeba sem http://forum.britva.cz/ , co jsem tak koukal, tak to ale není jen tak (například zvykání si kůže).
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Tak s tím problém nemám - buď letím pracovně na 2-3 dny, pak holení nepotřebuju (neholím se každý den) a nebo letím na dlouho a pak mám odbavené zavazadlo.

Já to chci vyzkoušet ze dvou důvodů - jednak to chci porovnat se žiletkama (na ty jsem přešel z elektrických strojků a bylo to pro mě jak nebe a dudy) a pak taky trochu ten „like a sir“ pocit. Ale kupovat si žiletku jenom tak na vyzkoušení mi přijde jako trochu drahý špás.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Musíte vyzkoušet. Na mě to nefunguje. Někteří mlaďoši to zkoušejí, asi pro ten pocit "like a sir", ale já dávám přednost něčemu s čím mě pustí do letadla.
Reakce na | Vlákno  
Už přes dva roky nosím tyto: http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=294 bez viditelných známek degradace podrážky. Jasně, nehodí se ke všemu (ale já genteleman nejsem a v práci se přezouvám).
Jediný, čeho se tam pak bojím, je zima - holt si nebudu pořizovat auto, když pro mě nemá smysl...
 
Ale to by asi i šlo!
kultakutri okusováno zubatými žabami 
Nechaj si je podrazit nějakou buvolí kůží, ne? A až se prošlape, tak znovu? Chcou telefon na mýho ševce?
kultakutri okusováno zubatými žabami 
Abych tak citovala Náčelníka, "je to moje firma, budu si nosit co chcu a je mi jedno, jestli má někdo ujímání z toho, že nemám šlajfku".
Když mě holt nebaví stát tam skoro dvě minuty jako kokot, ty schody jsou pomalý a na Hradčanský jsou celkem dlouhý...
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Možná se zkusit zamyslet nad stylem sbíhání schodů? Jako jistě existuje nějaká oplechovaná obuv, ale obecně vzato asi podrážka nebude konstruovaná tak, aby vydržela „řezání“ hran jezdících schodů.