Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


kultakutri se vrací do normálního života 
Taky pravda.
el Sent from my  browser
Chlupy v podpaží a vousy, to neni ani jiná liga, to je úplně jinej sport!
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.

:-)
 
kultakutri se vrací do normálního života 
Já do toho gentlemanům nebudu zas tak moc kecat, ale empiricky ověřeno, že třeba takové chlupy v podpaždí jdou orvat i nasucho, takovýma těma pěti- nebo kolikabřitýma věcima od gilette. Plnovousem nedisponuju, to si budete muset vyzkoušet sami, ale kdyby došlo i mýdlo s jelenem a jiná voda, tak není potřeba řešit porost rovnou radiací.
 
kultakutri se vrací do normálního života 
Myslím, že to měl Víťa nebo jiný exot z fashion fetišismu. Nebo to byl motýlek, ale to už je prašť jak uhoď.
harmonica Toto není stručný textík. 
Perma-sharpy doporucuji. Derby modre i zelene konecne dobiram, znovu uz je kupovat nebudu.
 
Kdysi jsem narazil na tuto diskusi, následně zde nakoupil Derby extra (zelené) a Perma-sharp. Obojí OK, Perma-sharp mi přišlo lepší.
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Ovšem jste-li natolik drsný postapák, že se umíte vyhnout zamořeným oblastem, popřípadě se před pěrunstvem chránit, pak vám vous vyraší. A najednou je zde problém s hůře doléhajícími lícnicemi starších typů ochranných masek.
A pokud jste se nikdy neholil bez holící pěny, pak jste buďto organizačně velmi schopný a měl byste nám přijít poreferovat o svém dětství do Výchovy dětí, anebo jste se, s odpuštěním, nikdy nepustil máminy sukně.
(Ale holím se až teď, když jezdím skoro denně mezi lidi, psali v Guth-Jarkovském, že bych měl... oh, wait! :-D )
Postapoisti se přeci neholí. Jednak přišli v důsledku radiace o všechny chlupy, a jednak je došla holící pěna.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Nikoliv, já stalkeřím. Nicméně, jak si tak listuji v Malinovi, možná by ten sekeromlat byl jemnější, než žiletka Pen.
DJ Slamák Ze záchoda do samsáry voda zvíře nese  vravim kurva japonsky hajzel je rozbity
Vy se neholíte vlastnoručně otesaným sekeromlatem?
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
b)
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Po zkušenosti s žiletkou Luxor, která byla sice krátká, leč, hm, intenzivní, sáhl jsem dnes po žiletce značky Pen. Je mezi nimi značný rozdíl. Zatímco Luxor holí vousy úděsně, Pen věnuje každému jednomu vousu potřebnou péči. Při tažení strojkem po tváři žiletka každý vous láskyplně přivine na svou hruď, povytáhne jej tak o centimetr a pak jej něžně užužlá u samého kořene, plus mínus nějaký ten milimetr nebo tři.
Tak nevím, jestli to je tím, že mám strojek Astra, tak funguje jenom s Astrami... anebo to postapo už přeháním.
 
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
'hipsta kravata vyřezaná z prkna' Nevěřím, že to nosí někdo jiný, než baristi ve sterilních podnicích, kam už nechodí snad ani hipstři, mají to jako povinnou součást stejnokroje a po pár měsících téhle práce jdou radši tančit do gaybaru k tyči, protože se uvědomí, že mají přece jen nějakou důstojnost.
kultakutri se vrací do normálního života 
Dlužno dodat, že pánská móda úrovně formálnější než džíny je nudná jak sviňa, oblek s kravatou je marginálně zajímavější než firemní tričko DPD nebo McDonalda a tyhle firmy mají aspoň různé barvy uniforem, ale představte si pojišťováka v oranžovém saku; on by v našich krajích byl vrchol výstřednosti chodit v červenci ve lněném obleku, protože oblek má být skoročerný, néasi. A kravatový šátek je rozhodně lepší cesta k zajímavosti než hipsta kravata vyřezaná z prkna.
 
el Sent from my  browser
Já mám s kravatovou šálou ten problém, že to často vypadá, jako by si nositel zapomněl po obědě sundat ubrousek.
 
Za mě se třeba nenosí proto, že je špatně k dostání. Zejména ho opakovaně nesehnal dokonce ani sám Ježíšek! Tak jsem to vzdal.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
V tomto specifickém případě to spíš vypadalo, že kravatový šátek nosí svého majitele.
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Zapomínáte na Vítka Bártu.
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
dik