Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Čištění klobouků
Jak a kde? Obecně, chcete-li konkrétně, tak Brno. Nebo lze samodomo? (je to béžová Panama).
 
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
dik a poslu to dal!!!!!
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Nová e-kniha na webu pražské Městské knihovny
 
Koupil jsem tam boty, Loacke 1880 a ty mi teda sedí parádně. Ale jinak teda v Praze je to dneska samý hipster! A obchody se tomu dost přizpůsobily...
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
Dotaz
Potrebuju si v Praze koupit cerne leskle boty ke smokingu. Mam na to vicemene jen pul dne s jet lagem, takze potrebuju nejakou jistotu. Bohuzel mam trochu sirsi nohu, takze nejaky obchod s velkym vyberem nebo primo s "wide" velikostmi. Dojedu kamkoliv, Praha 5 idealni.

Dale bych si rad poridil motylka, kapesnicek (a mozna serpu). Potrebuju cerneho motyla s nejakou nenapadnou specialitkou, aby to nebyla ciste cerna (ale ciste cerna je ok). Nejaky obchod blizko tech bot by byl supr.
 
Prý vznikaly okolo 1750 a okolo roku 1790 už byl vzhled celkem ustálený, přesný původ se neví: http://www.dappledgrey.com/2011/10/the-history-of-the-riding-jacket.html
Prave jsem si rikala, jestli kolem 1803 nejezdili jeste v tlumenych "loveckych" barvach.
Jedině červený: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5e/Hubertusjagt-2004.jpg

I když dneska se jezdí i v černých kabatech apod. (plus některé hony mají určené jiné barvy, ale obvykle ne na lišku) Každopádně pepř a sůl je mimo jiné velmi nepraktický, protože v lese dostatečně nevyčnívá.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Thackeray, Jarmark marnosti. Vycet vsemoznych nepravosti hrdiny konci "... a na hon na lisku jezdil v obleku pepr a sul." Skandalem je ten oblek, nebo ze vubec honil lisku a takovy hon je pak na urovni karbanu a jinych amoralnich kratochvil? (Nectu to cesky, tak mi mozna neco uniklo.) Ma se odehravat na zacatku 19. stoleti.
 
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Když se o tom bavíme, možná tomu dám ještě šanci, ale musel bych si nějakou dobrou půjčit, nebo se zkusit někým nechat navigovat. Je možné že jsem něco dělal špatně.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
I zima.
Tma je na boty mor, wtz!
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
taky tma
el Sent from my  browser
V poslední větě samozrejme myslím břitvu.
Reakce na | Vlákno  
xxxfucker juch! 
To bude asi lepší koukat třeba sem http://forum.britva.cz/ , co jsem tak koukal, tak to ale není jen tak (například zvykání si kůže).
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Tak s tím problém nemám - buď letím pracovně na 2-3 dny, pak holení nepotřebuju (neholím se každý den) a nebo letím na dlouho a pak mám odbavené zavazadlo.

Já to chci vyzkoušet ze dvou důvodů - jednak to chci porovnat se žiletkama (na ty jsem přešel z elektrických strojků a bylo to pro mě jak nebe a dudy) a pak taky trochu ten „like a sir“ pocit. Ale kupovat si žiletku jenom tak na vyzkoušení mi přijde jako trochu drahý špás.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Musíte vyzkoušet. Na mě to nefunguje. Někteří mlaďoši to zkoušejí, asi pro ten pocit "like a sir", ale já dávám přednost něčemu s čím mě pustí do letadla.
Reakce na | Vlákno  
Už přes dva roky nosím tyto: http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=294 bez viditelných známek degradace podrážky. Jasně, nehodí se ke všemu (ale já genteleman nejsem a v práci se přezouvám).