Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Za to soudci predvadi by meli byt obleceni toliko do konopneho lana obtoceneho kolem krku a na druhem konci uvazaneho ke kandelabru.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
A ani na všechny tresty není faktická potřeba přijít v taláru (true story), ale viz http://www.okoun.cz/boards/gentleman_se_prevleka_k_veceri_i_ji-li_sam?contextId=1067396763#article-1067396763
dr.zloduch usiel prec no ritku ma uz prepichlu 
ale u rozhodčího soudu můžeš být i v riflích
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Bohužel, na některá jednání to není otázka volby.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Bába nebo sníh…
ocs sine ira et studio  OCSite
 
Hannibal_Lektijer   SUPPORTUJ!
za to co soudci a spol. převádí, by meli byt obleceni do pytlu od brambor. v talaru nechodim, ale oblek od blazka plus konfekcni kosile u me cajk. nicmene nechal jsem si usit kosili do obleku u Pierre James Proud a naprosta spokojenost.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
To je snad humor! :-D
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Pokud je pravda tohle, je to tedy docela dost pakárna; a pokud se proti ní ani sami advokáti nedokáží postavit a prosadit si, aby mohli nosit talár ušitý od kohokoli schopného (včetně maminky), je to enormně smutné :(
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Pokud bychom hodlali riskovat popotahování za nelicensovaný zásah do průmyslového vzoru, nechal bych si ho ušít od maminky.
kultakutri se vrací do normálního života 
Vlastně... moje krejčová kromě různých běžných žaketů a kdovíčeho šila i uniformu pro námořního kapitána a dirigentský frak, takže talár by asi taky dala. A podle ohlasů taky šije líp než Blažek.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Land Rovery jsou v pohodě. rangie by byl horší.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Dle Zelené vlny v Mníšku pod Brdy srážka tří aut. Doufám, že jedno z nich není Land Rover (ačkoliv to by znamenalo, že v Mníšku jsou víc než tři auta, což také nevím, jak je pravděpodobné).
 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Ano. Francouzský talár si mohu vzít v ČR leda na maškarní.
kultakutri se vrací do normálního života 
Na taláry jsem viděla nějaký obchůdek před soudním palácem v Paříži, ale to asi není užitečná informace.
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Ovsem pravdou je, ze posledni boty, ktere mi prisly natolik vkusne, ze jsem projevil zajem o jejich koupi, staly 14 kKc...
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Četl jsem tatary a podivil se.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Pokud je to stejné, jako s advokátními taláry, šil bych jinde.
el Sent from my  browser
Chce to ještě nitě, WTZ.
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Což mi připomíná, že mám už přes rok střih i látku na košili pro sebe. Měla bych s tím pohnout...