Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Ano. Francouzský talár si mohu vzít v ČR leda na maškarní.
kultakutri se vrací do normálního života 
Na taláry jsem viděla nějaký obchůdek před soudním palácem v Paříži, ale to asi není užitečná informace.
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Ovsem pravdou je, ze posledni boty, ktere mi prisly natolik vkusne, ze jsem projevil zajem o jejich koupi, staly 14 kKc...
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Četl jsem tatary a podivil se.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Pokud je to stejné, jako s advokátními taláry, šil bych jinde.
el Sent from my  browser
Chce to ještě nitě, WTZ.
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Což mi připomíná, že mám už přes rok střih i látku na košili pro sebe. Měla bych s tím pohnout...
tak to je super.
Hannibal_Lektijer   SUPPORTUJ!
Mate nekdo zkusenost s košilí na miru u Blažka?
 
kultakutri se vrací do normálního života 
Mileta Hořice, například.
kultakutri se vrací do normálního života 
Já nevim, já oxfordky nikdy nějak nepotřebovala, ale můžu vám dát telefonní číslo a domluvíte se sám.
el Sent from my  browser
Ale je, byt v posledních dvou kolekcích jsem si myslím nevybral.
Nwm, vypada jako konfekcni kosile, no, o neco lip zpracovana (srovnavam s Andrew's Ties, Boggi a tak). Strih konstruuju sama, material kupuju v prislusnem obchode, stroj s tim nema problem, pripadne vyztuzene casti siju rucne.
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
neosklive ecco neni
U mě převažují Loake a Ecco. Loake jsou hezčí a odolnější, Ecco bývají pohodlnější ("mekčí"), leč je problém vybrat neošklivé (vybírám u nich spíše neformálnější až volnočasové).
 
Souhlasím s OCS. Loake krásně vypadají, jsou kvalitní, a můžete si je nechat zrenovovat, pokud je obnosíte. Od Clark's mám chelsea boots a musím říct, že také krásné. Ale myslím, že Loake je trvanlivější. A Ecco? Ne. Koupil jsem si tam jednou polobotky z hladké kůže a po prvních dvou nošení vypadala kůže tak ohavně, jako u žádných jiných bot, které jsem vyhazoval, protože byly obnošené.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Střih obšlehnutý z vz. 21 a látka z kontejneru. Na postapo LARP dobrý. :o)

(Humor vydřenit do mrtě necesse est!)
 
Jak vypadá doma ušitá košile? Mě pánskou košili švadlena odmítla (přestože šije i obleky), protože prý nemá stoj na výstuže do límečků a manžet a je to velice náročné.
 
Hannibal_Lektijer   SUPPORTUJ!
Vy si šijete košile doma?? Respekt. Kde ale berete střihy a hlavně jaké používáte látky? Já si nechal dnes opět ušít u Peter James proud v Dlouhé, cena je ve vyšší hladině, ale jsem velmi spokojen. Janka tedy také vyzkouším. Co Blažek?
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Šiji doma, ale když chci, aby to nějak lidsky vypadalo, tak si nechávám šít u Janka.