Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (odkaz díky mpts!) — i při pití čaje či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


lillyofthevalley   chci tam!
!!!
bludička  
!!!
asym Hier bin ich Barsch,   hier darf ich's sein
Jakože na každého řveš: "Vrať veduty, ty zlodějská svině!"? No nwm...
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
To je na mně moc složitá poučka, já jsem jednoduchý člověk... prostě se budu ke každému, koho neznám, chovat, jako by to byl švédský král.
Dulezite upozorneni od spisovatele Saki:
‘Never be flippantly rude to any inoffensive grey-bearded stranger that you may meet in pine forests or hotel smoking-rooms on the Continent. It always turns out to be the King of Sweden.’
 
gentlemil
Slovo gentlemen jest odvozeno od slova gen nebo tlemiti se?
Chukcha má dva zuby zlatý a nic mu neni svatý 
Nic pro gentlemeni!
 
Gustav_Husak  
Jistě! Musí přeci míti oblek vhodný k těmto povinnostem, gentleman ani v tuto chvíli neukazuje více než jest nezbytně nutno!
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Gentleman se převléká, i souloží-li sám?
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
No jo, ty boty, to bylo hned jasné.
byl jsem pozadan, abych to sem dal
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Tak z domaciho persky kocky by osatili regiment.
Reakce na | Vlákno  
ze srsti pokojového psíčka toho moc neupleteš...
(a co feromony? vypuštíte?)
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
MBJH!
el Sent from my  browser
Když se v ní zpotíš, tak ten pot nestudí. Nezačne jen tak smrdět (vlna je přirozeně antibakteriální).
Gustav_Husak  
Lepší než dvě přebývající, i když jen o málo. I to už jsem nesčetněkrát viděl a nazývám to "dávat čárky všude, kde průměrný moderátor TV Nova udělá v řeči pauzu".