Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Po extemporé s botkami v Ekonomice a se spodním prádlem v Antieudoxovi jsem se rozhodl založit tento klub. Je zaměřen na kvalitní oblékání, ale vejde se sem i příslušenství (o hodinkách občas šla řeč už na FIDu ;), společenské chování (i v televizi) či při pití čaje(*) či kvalitní jídlo a pití... (jakkoli speciálně na víno je lepší patřičný klub).

(*) Stránky ohledně společenského chování nejsou mé, tedy neručím za dostupnost ani za správnost obsahu ;) Považuji je však za dosti slušné. Znáte-li někdo lepší, dejte mi, prosím, vědět!

Tak pište! Kde se dají u nás sehnat slušné anglické boty, pokud vůbec někde? (U ševce, nejspíše asi.) Jaké máte zkušenosti s krejčovskými salóny -- a s kterými konkrétně? Kde vám ušijí sako, a kde vám jen zprasí látku? Kdo je nejlepší na košile? Nosíte raději prádlo Jockey, Schiesser, nebo preferujete bombarďáky od vietnamců po desetikoruně a k nim ručně šitý šátek Hermès? Nevíte jak správně uvázat motýlka, či naopak víte, kde jsou k mání kravaty "seven-fold"? Preferujete na sport tvíd, nebo bundu Barbour? Jaké klobouky preferujete (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10)? Najde se mezi námi aspoň někdo, kdo nosí špacírštok? Sem s tím!

Pozor: tento klub není určen pro debatu o gentlemanství jako niterné vlastnosti, ale pouze pro diskuse o jeho vnějších projevech. Kupříkladu zde je na místě řešit otázku "může gentleman nosit proužkované trenýrky?" Příspěvky, sklouznuvší k dikci "může člověk, který nosí proužkované trenýrky, být gentlemanem?" však budou bez milosti mazány. Váš despotický moderátor.


Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
yo dawg
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Board of Directors Chairman.
pan_kreas Rozptyl do moře podléhá předpisům  pro pobřežní vody daného státu.
Director of Board of Directors!!
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
Byls malo drsnej. Priste jsi mel prijit navic se surfovym prknem, v ploutvich a s potapecskyma brejlema. By ho ty narazky presly...
Vyzkousel jsem. Ale opakovane "vtipne" poznamky sefa Board of Directors na tema plaz, riviera a tak ten FPC jeste zbytecne prodluzovaly. Nedoporucuji.
Já nabyl dojmu, že to není "vám Čechům", ale "vám lumíkům". Tj. TOP manažeři/majitelé můžou nosit jeansy, protože prostě nemusejí nosit oblek (nemají nad sebou nikoho, kdo by je k tomu mohl nutit). Aspoň tak mi to přišlo třeba u Švýcarů.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
S tím sem se v Rakousku nikdy nesetkal. Chápu, jak to myslíš, neber si to prosím osobně(třeba tam žiješ), ale tohle říká o Rakušanech, alespoň v mém okolí, válná většina lidí, kteří tam nikdy nebyli.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Se smiř.
JeromeHeretic K výkazu ztrát připište sebe že jste jen  couvali mlčky a kvapně
Doporucil bych spis ruzove buzyklisticke elastaky a misto klobouku nejakou fesnou, aerodynamickou prilbu.
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Na příští jednání bych dorazil v bermudách, tílku a sandálech.
Chukcha má dva zuby zlatý a nic mu neni svatý 
V Rakousku je tento druh oblečení populární dlouho a lze se s tím setkat i na formálnějších jednáních. Je ale taky dost možné, že v tomto případě vám (Čechům) tím oblečením dávali najevo nadřazenost, to tam furt platí.
Antiproton: Zejména v IT je to běžné. Podle mě je to casual, WTZ, ale se stim smiř...
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
A pokud jde o spropitné poslíčkům a jiným pizzaboyům, tak to dávám pouze v případě, udělají-li něco výjimečného nad rámec své práce (ehm), třeba jako vystěhují mi těžký balík do pátého patra, i když je dodávka objednána pouze za první dveře.
Pak ovšem nemá cenu řešit bůra, neboť dotanou spíše nějaká ta kila.
 
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
V tomto případě ovšem pouze ve vaší hlavě, dlužno podotknout.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
V dnešních dnech je oblíbená kombinace jeany, sportovní sako, boty "elegantnějšího vzhledu". Snad jsem to popsal dobře. Mohu takové oblečení zařadit mezi něco více než je casual dress? Stále častěji to potkávám na jednáních u lidí, které bych zařadil do vyšší kategorie managementu, než jsem já, hlavně v zahraničí. Přidám příklad. Jednání, na kterém bylo pět stran. Jednalo se o konzultaci. Tři strany byly z česka, dvě byly tvořeny němci a rakušany. Z pohledu postavení ve svých společnostech, byli němci a rakušák výše. Pominu-li nepadnoucí oblek jednoho z čechů, který měl asi ještě od svatby, byli jsem všichni oblečení podle dresscode, který je běžný při takovýchto jednáních. Oblek, kravata. Oni měli na sobě výše popsané, spíše volnočasové oblečení a přiznám se, trochu jsem z toho byl nesvůj, protože jednání bylo velice formální. Děkuji za opravdu jákekoliv rady.
 
JeromeHeretic Chci mit IQ 5, nicim se netrapit,  na nic nemyslet
Mohli ten termit prinest trebas tovarysi vracejici se z Nemecka...
Opatrně, po Rakousko-Uhersku obíhala její varianta, což stačí.
FPL: Asi neobíhala, ale znáš to, někdy stačí jeden mluvčí na rozšíření slangového označení...
Myslel jsem to tak, ze tahle mince tady zrejme v nejakem zaznamenatelnem mnozstvi neobihala a na te petikorune zadnej "boer" ci co neni, takze se mi porad nezda ta etymologie.
No ta stříbrná pětikoruna má přece hodnotu 2,5 zlatého, ne?