Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

bard,
arnost,
Šnek

Může vás zajímatReklamaprotoze se ani bard, ani snek zatim nerozhoupali a ja nemam kam davat odkazy, zalozil jsem tento klub sam. pridal jsem oba zminene aspon k k demoderatizatorum

Linky:


Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Ono celá Země ve skutečnosti tak nějak pochází z jiné... části vesmíru, ne? :)
arnost snad nechci tak   moks
tomu rikam poradna redefinice panspermie. vetsina uhliku ze zemskeho plaste pry pochazi z jine planety.

http://www.nature.com/ngeo/journal/vaop/ncurrent/full/ngeo2801.html

We find that carbon remains more siderophile than sulfur over a range of oxygen fugacities; however, our experiments suggest that in reduced or sulfur-rich bodies, carbon is expelled from the segregating core. Combined with previous constraints9, we propose that the ratio of carbon to sulfur in the silicate Earth could have been established by differentiation of a planetary embryo that was then accreted to the proto-Earth. We suggest that the accretion of a Mercury-like (reduced) or a sulfur-rich (oxidized) differentiated body—in which carbon has been preferentially partitioned into the mantle—may explain the Earth’s carbon and sulfur budgets.

 
arnost snad nechci tak   moks
Study_reveals_there_are_four_types_of_giraffe_-_CBBC_Newsround

(ve vite ze se to ztratilo) http://www.rozhlas.cz/zpravy/priroda/_zprava/zirafy-se-deli-na-ctyri-druhy-zjistili-vedci-puvodne-mysleli-ze-jsou-si-populace-zvirat-blizsi--1649185

Testy zjistily, že v Africe se vyskytují celkem čtyři žirafí populace, které spolu nejsou vůbec geneticky příbuzné.

Znamená to, že v relativně blízké minulosti nemají zvířata žádného společného předka. Od toho se oddělily nejspíš už před jedním nebo dvěma miliony let a od té doby se všechny čtyři druhy žiraf vyvíjely odděleně.

https://www.researchgate.net/blog/post/dna-analysis-reveals-there-are-four-distinct-giraffe-species-not-one-as-previously-thought

 
Evoluce v přímém přenosu
 
pěkné
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Držím palečky.
igi mors ontologica  -
Tasmansti certi jsou borci
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
 
nezavisly_penis  
ano, evolucni analyzou se zjistilo, ze texty o evolucni analyze textu maji koreny zhruba 7000 let v minulosti.
nezavisly_penis  
jak je stara glokvicka?
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Jo, to máš pravdu, to je tam akcentováno trapně.
Každopádně, pokud to někoho zajímá, tak by bylo fajn si prohlédnout zdrojovou studií a neřešit, zda na akci, která zahrnuje i dospělé chlapy v maskách poníků, mohou být předávany užitečné a zajímavé informace. (Imho ano.)
Proto jsem pro zde přítomné dohledat nejnovější zdroj, z února 2016. Brát s nadsázkou je to samozřejmě třeba, protože je to téma, které je svou podstatou poměrně spekulativní.

Jinak čím exaktnější obor, tím snaze se posuzuje kvalita.
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Tím jsem chtěla říct, že tam nikdo neručí za to co je odborně docela kvalitní a co je sebraná pičovina, případně co je kvalitní z části a z části už pičovina, když to chceš takhle narovinu.
Čímž neříkám, že to popisované nutně je, ale nemyslím, že by to osazenstvo dokázalo posoudit. Ostatně předpokládm, že ani v případě umělých neuronových sítí atd. Kvalita přednášejícího a podání tématu je něco, co nemusí mít s kvalitou podávaných faktů nic moc společného, což je tak asi to hlavní co účastníci posoudit dokážou.
arnost snad nechci tak   moks
(Ono je to dost stoleti.)
 
Podobnou námitku jsem čekal. Nicméně je v principu dost hloupá. Proč by to měl být odborný event? Tohle konkrétně byla jen prezentace níže odkázané vědecké studie a není žádný důvod proč by taková populárně naučná prezentace měla být bůhvíjak odborná - bylo to jen stručné shrnutí použité metody a výsledků.

Jinak samozřejmě byly přednášky různé, vážné i nevážné, kvalitní i mizerné. Kupodivu se tam našlo i pár náročnějších (řekněme na úrovni 1. až 3. semestru VŠ). Třeba Počítačovy vývoj léčiv, Genová léčba či Umělé neuronové sítě náročnost populárně naučné formy dost přesáhly.
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Tak v Chotěboři měla onehdy přednášku i moje kamarádka z VŠ na téma "Ptáci jsou dementi" nebo spíš teda na téma biologie nadpřirozených zvířat nebo tak nějak.
Asi bych to úplně neoznačila za odborný event ;)
Byla, na živo. Na Festivalu Fantazie v Chotěboři. Přednášející Jana Drábová (pěkně blbé jméno na vygooglení), snad z Masarykovy univerzity. Jen shrnula nejspíš toto: Comparative phylogenetic analyses uncover the ancient roots of Indo-European folktales
Ta přednáška je kde?