Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 27.listopad 2014 18:37:19
Tak třeba jedna recenze na Amazonu alespoň nadhazuje témata k uvážení.
Sarnegarth vysoce kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99 25.listopad 2014 18:10:30
Dotaz
Otevřel jsem si „Peníze v rukou státu“ [PDF] a při čtení mě mírně rozčiluje dikce celé knihy. Mám sice tendence s rakouskou školou spíše souhlasit, ale způsob vyjadřování mi tady připadá poněkud nevyvážený. Existuje k téhle knize nějaký komentář, který by přednesl argumenty druhé strany? Případně rovnou nějaký poněkud opatrnější zdroj? Zajímá mě aktuální fungování fiat měn.

I kdyby to bylo sebepravdivější, tak mě to stanovisko „vzhůru zpět ke zlatému standardu a všichni bankéři světa jsou jen mizerní zloději“ dost nebaví.

China's central bank has signed a 35 billion yuan ($5.7 billion) currency swap deal with its Qatari counterpart, in a step towards expanding use of the Chinese yuan in a region long dominated by the U.S. dollar.

The deal is expected to allow the two central banks to swap currencies if needed to ease trade and investment. Qatari investment institutions will now also get the right to invest up to 30 billion yuan in mainland Chinese securities, including stocks, bonds and bills, the People's Bank of China said in a statement on Monday.

http://www.dailymail.co.uk/wires/reuters/article-2818867/China-central-bank-signs-6-bln-currency-swap-Qatar.html
Tjn, Telecom ve vlastnictvi statu byl vyrazne inovativnejsi.
Čaf
O2 si při současných tržbách nemůže dovolit investovat další miliardy korun do budování nejenom mobilních sítí nové generace, i proto část sítě buduje společně s T-Mobilem. Výrazně zaostalá je také síť pevných přípojek k internetu. Optické sítě jsou v případě Kellnerovy nové investice spíše zbožným přáním, v O2 se proto z velké části dívají také na chystané dotace na rychlý internet, které zřejmě od příštího roku spustí Evropská unie.

Tohle všechno je důsledek dojení zdejší pobočky španělským mateřským podnikem, který během několika let působnosti na našem trhu odvedl do teplých krajin na dividendách téměř 80 miliard korun. Ty teď zásadním způsobem chybí.

http://connect.zive.cz/clanky/proc-kellnera-a-ppf-boli-z-koupene-o2-hlava/sc-320-a-175379/default.aspx
igi mors ontologica  - 9.září 2014 21:53:22
Ad diskuze o inflaci s Vlahem v EU klubu: prislo nam vyuctovani elektriny, preplatek cca tretina mesicni splatky, spotreba vyssi o 12% v porovnani s lonskem. Kde delame chybu? :)
Mame prilis dobre banky
sunset One fine day we'll fly away...  2.srpen 2014 1:05:48
Není pravdou, osobně mám v merku spořící účty a hypošky a podmínky jsou nemlich stejné, marže odpovídají trhu* a možnostem domácností.

* Poznatek z bankovního trhu v CEE - jedinej ekonomickej rozdíl mezi náma je, že Češi berou asi 2,5x větší marže. Slováci jsou ještě větší paka než Češi a akceptujou až 4x vyšší marže než Poláci.

Ovšem suverénně nejlepší jsou Maďaři, tam je to klidně x6, asi jako u nás před 15 lety - mj. málo se to ví, ale jeden z důsledků Orbánovy socializace druhého pilíře bylo okamžité zvýšení poplatků i marží HU bank...
huhla Dovolená proč ne, kromě toho, že jsem si  zastřihl notebook 2.srpen 2014 1:05:37
- menší přebytek vkladů? Češi, zdá se, budou spořit i při záporné reálné úrokové míře.
- a co takhle rychlejší růst ekonomiky na Slovensku? A s tím související investiční příležitosti s vyšší návratností (tj větší poptávka po penězích)
+ to, že intervence vytvořila cca 200 miliard korun, to by taky mělo být znát
Ono to bude všechno propojené
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 1.srpen 2014 22:34:09
Koukám se na reklamy na Markýze a mám dojem, že banky na Slovensku půjčují peníze na vyšší úrok (tj. "již od...") a nabízejí vyšší zhodnocení za vklady/spoření, než banky v ČR. Čím to je? Úrokové sazby ČNB i ECB jsou okolo nuly.
Tomuhle se odborne rika asi inflace, ktera je, po zapocteni elektriny pro podniky a lokomotiv, kladne nulova. Takze vovce se raduji.
sunset One fine day we'll fly away...  29.červenec 2014 9:20:29
Ne. Zkus si dát přes sebe grafy GDP Germany a GDP Czech Republic.
a nemůže to být taky trochu tím, že se u nás vlastně rok nevládne, takže vzniká jakási "stabilita", neohrožovaná nápady politiků?
sunset One fine day we'll fly away...  29.červenec 2014 0:41:38
Bullshit absolut. Kde je zakopanej pes? V listopadu bylo oslabení koruny o 8 procent. Za 1 € pak dostane exportér v 1Q 2014 o 8 procent víc peněz, opticky tedy víc kachlí vydělá a páč vykazujem v kačkách, máme tu Halík co? No přeci růst; a to maj vovce rádi.
A co vovce nevidí? Importér a potažmo klient zaplatí jednoduše víc peněz za cokoli. Těch 200 mld účtenky za listopadové oslabení totiž prostě někdo zaplatit musí a Míra Singrů to nejspíš nebude.
sunset One fine day we'll fly away...  29.červenec 2014 0:21:12
Škoda jen, že to je v zásadě práce Singer boys.
DĚKUJEME MILOŠI BOHOUŠI ANDREJI!