Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Na druhou stranu, mám pocit, že čím víc se o ekonomii dozvídám, tím víc mám pocit, že je křišťálová koule stokrát jinak.
 
sunset One fine day we'll fly away... 
OK. Jenže okolo 75 procent to jsou rolling money z programů QE.

* http://research.stlouisfed.org/fred2/series/SAVINGS
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
V zásadě to odpovídá jejich podílu na světové ekonomice podle nominálního HDP.
1/5 není zas až tak moc, čekal jsem víc
Tander Lee kašmír a hedvábí na   www.pashmina.cz/
Podle Googlu je ve světě obíhá (M2) cca 55 bilionů dolarů ve všech měnách. Na dolary z toho připadá cca 10 bilionů, tedy skoro 1/5. Nezdá se mi reálné, že by to byl někdo schopen nahradit, možná tak kombinace EU+Británie+Japonsko, ale určitě ne Čína, Rusko nebo Brazílie.
a jak do toho vstupuje ruský dvouhlavý, ve kterém se bude již brzy účtovat veškerý obchod na světě? :)
ne vážně, je reálné v horizontu 10-20 let, že by juan dolar nahradil? Podle mě je to naprosto iluzorní.
Až začne General Motors účtovat v juanech, tak udělám kotrmelec na stropě.
sunset One fine day we'll fly away... 
Jenže oni číňani chtějí účtovat v juanech, frajere. A víš proč? Protože politika čínské vlády způsobuje, že z každého dolarového převodu má stát významné procento (bývalo až 20 procent!). A co tomu brání? Omezená směnitelnost v komunistické číně je prostě fakt a s tím také ruku v ruce byrokracie, kdy se firma musí nejdřív dostat na "MDE-list" firem, které mohou obchodovat v juanech se zahraničím.
Coč by nemělo vadit, pokud účtují v dolarech.
sunset One fine day we'll fly away... 
Pád dolaru nebude nějak hned, nicméně bude postupně ztrácet důvěru a kredibilitu. Imho především proto, že vyvážená inflace už bude příliš veliká i na (třeba) jižní ameriku. Asijské odklony od USD jsou znát už dnes, nicméně zatím je to pořád "táta měn". To může trvat ještě klidně 20 - 30 let, než si svět reálně uvědomí, že General Motors a další ikony americké ekonomiky jsou čínské.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Nejsem ekonom, ale pád dolaru už podle toho jak ho jedni naprosto popírají a druzí naprosto ohlašují nejspíše možný je.
Jančuráky.
Antiproton 1, 10, 11, 100, 101. 
Jsem tu správně v klubu "čuráky"?
 
Jako že střední penisy míň kradou?
Země, kde mají muži průměrně velké penisy, mívají silnější ekonomiky než ty, kde je mají příliš velké nebo naopak malé. Tatu Westling z univerzity v Helsinkách provedl studii a odhalil korelaci. Jak si ji vysvětluje? Hladina testosteronu je pozitivně korelována s rizikovým chováním. Na základě toho lze usuzovat, že mužský orgán může být ukazatelem rizikového apetitu. Země, které riskují příliš, nebo naopak neriskují vůbec, zaostávají za ekonomikami, které mají riziko vyvážené.
 
dupinozka co kdyby vyšetřující personál byl nahý 
Ok, jestli téme zní, zda je jednoduché sestřelit měnu, tak souhlasím, že není.
sunset One fine day we'll fly away... 
Jj, to si římani mysleli taky...
sunset One fine day we'll fly away... 
Ovšem samozřejmě ani jeden netušíte, že tyto operace se dnes hlásí prakticky online, jedním z důvodů je právě obrana před podobnou praxí. Navíc lze naked shorty operativně zakázat, omezit nebo dokonce zrušit! Spekulace na toto téma se tím pádem musí omezit na pouhý jediný den a menší operace, kdy musíš zavřít pozice, což soustředěný útok na měnu prakticky znemožňuje. Si myslíte, že finančníci jsou stejný lenoši jako úředníci BoE, aby s tím něco za ty roky neudělali?

Já si jen říkám, že pokud je vážně tak jednoduchý sestřelit menší měnu a vydělat ranec, tak proč to nikdo ani nezkouší ani nedělá? A proč byla první obětí zrovna GBP, jež se rozhodně nedá označit za "malou" měnu? Barclay tady tím rád operuje, ale mechanizmus vzniku krize GBP byl poměrně unikátní a neopakovatelný a především k němu přispěla sama centrální banka.
dupinozka co kdyby vyšetřující personál byl nahý 
Tomu asi nerozumím, když kdokoliv začne dostatečně brutálně cokoliv shortovat, tak spustí lavinu, na které může posléze vydělat, a nezáleží na tom, jestli ta komodita byla na začátku nadhodnocená nebo podhodnocená.
doc All generalizations are false, including 
Ale tam šlo o to, že libra byla nadhodnocená, což je opačný případ, než u koruny.