Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Řešili? Jsem si tě přečet a nic. Leda :příští rok po žních, ze srpna minulého roku.
už neplatí? Nikdy neexistoval. To jsme tu už snad řešili
 
sunset One fine day we'll fly away... 
Detailně do toho nevidím, pravidla pro oceňování firem a finančních výkazů jsou ovšem zcela nebo z velké části standardizovány. Části nestandardizované se obvykle vyjasní vnitřním předpisem, který ovšem prakticky vždy kontroluje i dozor (ČNB) a předpis musí odpovídat jejich interpretaci.

Když to přeženu, tak třeba detailní scoring a hodnocení na rizika jsem dělával - s nápovědou risk manažerů - i já, tedy není to žádná raketová věda:)
Reakce na | Vlákno  
sunset One fine day we'll fly away... 
To je jako bys řekl, že všichni kurevníci z města budou chodit za stejnou šlápotou i s vědomím, že má filcky, protože je levná.
"Miliarda eur denně na udržení kurzu" znamena nakup?
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Kdo říká, že CNB vydává eura?
ok 2.dubna 
Co znamená "měl"? Jak se to liší od placené recenze?
sunset One fine day we'll fly away... 
Mno. Existuje něco jako etika a důvěra a taky tvrdá čísla. Bohužel mám pocit, že někde se ke kormidlu dostávají opravdu nenažraný dobytci.

Jinak ano, emitent si může zaplatit rating, o tom žádná. Ovšem ten by měl být skutečně nezávislý a podle pravidel = zhruba něco jako audit. Sorry za zjednodušení.
Reakce na | Vlákno  
Obecne, zdejsi nemovitosti se v eurech zhodnoti moc dobre, az CNB kurz pusti :)
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Už aby to bylo, potřeboval bych prachy z prodeje bytu převést do Švajcu, jenže za současný kurs se to nevyplatí (přišly mi na účet necelý týden po tom, co švýcarská centrální banka přestala držet kurs franku na 1,2 CHF za Euro). Dvacet kaček za frank by nebylo špatné :-)
Proc by CESKA narodni banka nakupovala za eura dolary?
Nakoupí za ně dolary?
Proc by mela CNB eura vydavat?
Jak říkám 26,80. Všechny ty stovky miliard, co nakoupili spekulanti na posílení koruny, se budou muset taky prodat. A kdo je koupí? Všíchni jsou zajištění proti posílení (čili vlastně taky mají nakoupené koruny už dnes, za levno).

Hoši budou rádi, když vydělají půl procenta a to to budou prodávat kolik let. A nikde není psáno, že až ČNB vzhlasí konec kontrolovaného kurzu, nebude při nějakém posílení dál tiše tsknout a prodávat koruny..
Tander Lee  
Uvidíme. Ve skutečnosti si myslím, že to pod 25 rychle nepůjdu a moje sazby jsou stavěné na cca euro za 23. A přežil jsem i dolar za 14,- :) (Náhodou si pamatuji, že jsem svojí politiku tvorby cen změnil, přesně v den, kdy měl Bernanke, předseda FEDu, v roce 2009 nějaký projev a já si jen při pohledu na vývoj kurzu pomyslel "něco kvákne a mám o pětikilo méně", měl jsem na cestě asi 1000 dolarů, - od té doby jedu v korunách a kurz při určování ceny vždy přiměřeně podhodnocuji.)
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Asi nebudeš sám, bude u nás spousta překvapených vývozců...pak bude spousta nezaměstnaných...pak spousta nedobytných hypoték...pak krachující banky...kde já už jsem tohle sakra viděl?
Tander Lee  
A já chcípnu hlady :)