Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Ten, kdo pochopí, že zvyšovat plat mu vynese konkurenční výhodu, dostane... konkurenční výhodu. Klid. Trh to pořeší.
Tander Lee  
Brigádníci jsou vybíravější. Dřít venku za šedesát na hodinu nechtějí - to je jasný, jsou přeci zapotřebí imigranti jako levná pracovní síla. Ale hlavně ne-zvy-šo-vat plat!
 
Zív.
Ty jsi ten článek, Kuzma, nepřečetl. Nepřečetl jsi ho ani na investičním webu, ani na bloombergu, ani kdekoli jinde, kde se ten článek vyskytuje.Imho je to tím, že neumíš číst.

Ale nevzdávej to, zkus to ještě jednou. Přestaň se zaobírat svými vlasními názory, soustřeď se, a zkus nahlas přeslabikovat třeba tenhle odstaveček:

"Podle Kocherlakoty nešlo ani tak o to, že Fed podpořil akciové trhy a trh s bydlením, které v letech 2007 až 2010 prudce klesly, jako o to, že podpora Fedu mohla být ještě větší. "Jinými slovy, nerovnost vzrostla, protože měnová politika byla stále ještě příliš přísná, ne proto, že byla příliš uvolněná," dostává Kocherlakota své holubičí pověsti. Nejchudší rodiny tak v uvedeném období ztratily nejvíce a v roce 2013 na tom byly hůře než v roce 1989. Bohatší vrstvy rovněž zchudly, ale "pouze" na úroveň z poloviny prvního desetiletí nového tisíciletí."

Pak se proběhni na čerstvém vzduchu, zacvič si, dej si něco na posílení mozkové činnosti, lžičku hroznového cukru nebo trochu kofejnu, třeba v kafi nebo v kole. Pak ten odstaveček přeslabikuj ještě jednou, dej si vatu do uší, zhasni a zkus alespoň deset vteřin přemýšlet, co je tam napsáno.
Prosímtě, běž si bouchnout do manželky. Článek jsem přečetl na bloombergu a v kontextu s Kocherlakotou mi přišel jako hodně úsměvný, když ten člověk mění názory jako ponožky.
To ty nemůžeš vědět, páč jsi ho vůbec nečet.
Takže článek na investicniweb.cz je zase paskvil. Díky za potvrzení.
Jak si udržet tak vyhraněné názory jako má kuzma? Musíte být velmi hloupí a navíc neumět číst.
In August 2011, he was one of the three governors who voted against the statement promising to keep the short-term interest rate near zero for two more years.

in a September 2012 speech delivered at Gogebic Community College in Ironwood, Michigan, in which he advocated that the Fed “keep the fed funds rate extraordinarily low until the unemployment rate fall[s] below 5.5 percent” to everyone's surprise.[11]

Tak jak?
Nedoufám, že by ses naučil přemýšlet, to s tím tvým mozkem nejde. Ale číst by ses naučit mohl, oči máš v pořádku, ne?
Zajímavý, že ve Wiki se píše, že má opačný názor (=nízké úrokové sazby jsou dobro), na který nečekaně přesedlal v roce 2009. To ho teď změnil zase zpátky?

After being appointed to the Minneapolis Fed in 2009, he underwent a "dramatic and unexpected intellectual transformation" from monetary hawk to dove, signaled in a September 2012 speech delivered at Gogebic Community College in Ironwood, Michigan, in which he advocated that the Fed “keep the fed funds rate extraordinarily low until the unemployment rate fall[s] below 5.5 percent” to everyone's surprise.[11] He now believes that labor-market problems like unemployment are, in fact, related to demand and within the purview of monetary policy.[12] He said that he realized that labor-market problems like unemployment were, in fact, related to demand.[12] He cast the only dissenting vote at the October 2014 Fed meeting because of his view that inflation rates are still too low and that an interest-rate hike in 2015 would be a "mistake", especially as inflation is unlikely to reach the targeted 2% until 2018.[13][14]

https://en.wikipedia.org/wiki/Narayana_Kocherlakota
 
Spojené státy rozhodly o uvalení finálního dovozního cla na čínskou zastudena válcovanou plochou ocel ve výši 522 procent. Američané dospěli k závěru, že tyto produkty jsou prodávané na americkém trhu pod náklady a získaly nepoctivé dotace.

http://ekonomika.idnes.cz/eko-zahranicni.aspx?c=A160518_085003_eko-zahranicni_ozr
 
Růst HDP byl tažen všemi složkami poptávky, jak stabilně rostoucí spotřebou domácností a mírně rostoucí investiční aktivitou, tak zahraničním obchodem.
„Ekonomiku na začátku roku táhla – podle očekávání – hlavně domácí poptávka v podobě spotřeby domácností. S tím jak ubývá lidí bez práce a rostou reálné výdělky, lidé ochotněji utrácejí. Ostatně to už je řadu měsíců vidět na spotřebitelské důvěře a následně i v maloobchodních tržbách,“ doplnil analytik ČSOB Petr Dufek. Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/makroekonomicka-data/ceska-ekonomika-i-letos-prekonava-odhady-roste-o-vice-nez-tri-procenta-1295833
 
Ekonom Nouriel Roubini se pro Project Syndicate rozepsal o neutěšeném stavu světové ekonomiky. Průměrný ekonomický růst v USA činí poslední dva kvartály pouhá dvě procenta. Další měnové uvolnění v Evropě pomohlo celkovému oživení, ale potenciální růst v zemích eurozóny činí necelé jedno procento. V Japonsku dochází dech modelu „abenomics“, ekonomika zpomaluje a je blízko recesi. Ve Velké Británii nejistota ohledně brexitu znamená, že firmy odkládají investice a přijímání nových pracovních sil. A další vyspělé země jako Kanada, Norsko a Austrálie trpí poklesem cen surovin. Co země BRICS? Brazílie a Rusko jsou v recesi, Jižní Afrika sotva roste, Čína prožívá prudké strukturální zpomalení a podle hesla mezi slepými jednooký králem se daří Indii. Potenciální růst se zhoršuje ve vyspělém světě i na nových trzích, nedostatek investic implikuje pokles produktivity apod.

http://ceskapozice.lidovky.cz/debata-jana-machacka.aspx?c=A160511_155841_machackova-debata_houd
 
huhla Dovolená proč ne, kromě toho, že jsem si  zastřihl notebook
odkaz na jakási pravidla, pls. Za stále rostoucí přebytky obchodní bilance (z nichž část, ovšem menší, se projevuje v rámci eurozony) Němce celkem logicky kritizují třeba i Američani. Řeší se to taky na G8 i v širších fórech, vše samozřejmě pod nemilosrdnou knutou Bruselu a jeho pravidel. Jinak by si obchodního přebytku přes čtvrt bilionu (!!) dolarů ročně asi nikdo nevšiml, že.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
(měnil bych jinak)
Měla jsem na mysli jakási pravidla, která se týkají obchodní bilance.
huhla Dovolená proč ne, kromě toho, že jsem si  zastřihl notebook
(chválihodnými si pls změňte na chválihodných)
huhla Dovolená proč ne, kromě toho, že jsem si  zastřihl notebook
ale houby. Nenech bruselofobii cloumat tvým majestátem. Aspoň občas se o to pokus.
Že jsou některé oblasti - jak geograficky, tak z hlediska oborů - podinvestované, dobře vědí především sami Němci. Např:
http://logistika.ihned.cz/c1-65235440-nemecko-investuje-do-silnic-a-zeleznic-pres-7-bilionu-korun-chce-ulevit-hlavne-zapadu-zeme
A o dopadu jejich škrtů (z hlediska fiskální disciplíny chválihodnými) zhruba od poloviny minulé dekády na nerovnováhu finančních toků v rámci EU taky. Což nijak jižní křídlo neomlouvá, ale popírat to by byla ideologická zaslepenost.
Reakce na | Vlákno