Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Tjn, Telecom ve vlastnictvi statu byl vyrazne inovativnejsi.
Čaf
O2 si při současných tržbách nemůže dovolit investovat další miliardy korun do budování nejenom mobilních sítí nové generace, i proto část sítě buduje společně s T-Mobilem. Výrazně zaostalá je také síť pevných přípojek k internetu. Optické sítě jsou v případě Kellnerovy nové investice spíše zbožným přáním, v O2 se proto z velké části dívají také na chystané dotace na rychlý internet, které zřejmě od příštího roku spustí Evropská unie.

Tohle všechno je důsledek dojení zdejší pobočky španělským mateřským podnikem, který během několika let působnosti na našem trhu odvedl do teplých krajin na dividendách téměř 80 miliard korun. Ty teď zásadním způsobem chybí.

http://connect.zive.cz/clanky/proc-kellnera-a-ppf-boli-z-koupene-o2-hlava/sc-320-a-175379/default.aspx
igi mors ontologica  - 9.září 2014 21:53:22
Ad diskuze o inflaci s Vlahem v EU klubu: prislo nam vyuctovani elektriny, preplatek cca tretina mesicni splatky, spotreba vyssi o 12% v porovnani s lonskem. Kde delame chybu? :)
Mame prilis dobre banky
sunset One fine day we'll fly away...  2.srpen 2014 1:05:48
Není pravdou, osobně mám v merku spořící účty a hypošky a podmínky jsou nemlich stejné, marže odpovídají trhu* a možnostem domácností.

* Poznatek z bankovního trhu v CEE - jedinej ekonomickej rozdíl mezi náma je, že Češi berou asi 2,5x větší marže. Slováci jsou ještě větší paka než Češi a akceptujou až 4x vyšší marže než Poláci.

Ovšem suverénně nejlepší jsou Maďaři, tam je to klidně x6, asi jako u nás před 15 lety - mj. málo se to ví, ale jeden z důsledků Orbánovy socializace druhého pilíře bylo okamžité zvýšení poplatků i marží HU bank...
huhla Dovolená proč ne, kromě toho, že jsem si  zastřihl notebook 2.srpen 2014 1:05:37
- menší přebytek vkladů? Češi, zdá se, budou spořit i při záporné reálné úrokové míře.
- a co takhle rychlejší růst ekonomiky na Slovensku? A s tím související investiční příležitosti s vyšší návratností (tj větší poptávka po penězích)
+ to, že intervence vytvořila cca 200 miliard korun, to by taky mělo být znát
Ono to bude všechno propojené
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 1.srpen 2014 22:34:09
Koukám se na reklamy na Markýze a mám dojem, že banky na Slovensku půjčují peníze na vyšší úrok (tj. "již od...") a nabízejí vyšší zhodnocení za vklady/spoření, než banky v ČR. Čím to je? Úrokové sazby ČNB i ECB jsou okolo nuly.
Tomuhle se odborne rika asi inflace, ktera je, po zapocteni elektriny pro podniky a lokomotiv, kladne nulova. Takze vovce se raduji.
sunset One fine day we'll fly away...  29.červenec 2014 9:20:29
Ne. Zkus si dát přes sebe grafy GDP Germany a GDP Czech Republic.
a nemůže to být taky trochu tím, že se u nás vlastně rok nevládne, takže vzniká jakási "stabilita", neohrožovaná nápady politiků?
sunset One fine day we'll fly away...  29.červenec 2014 0:41:38
Bullshit absolut. Kde je zakopanej pes? V listopadu bylo oslabení koruny o 8 procent. Za 1 € pak dostane exportér v 1Q 2014 o 8 procent víc peněz, opticky tedy víc kachlí vydělá a páč vykazujem v kačkách, máme tu Halík co? No přeci růst; a to maj vovce rádi.
A co vovce nevidí? Importér a potažmo klient zaplatí jednoduše víc peněz za cokoli. Těch 200 mld účtenky za listopadové oslabení totiž prostě někdo zaplatit musí a Míra Singrů to nejspíš nebude.
sunset One fine day we'll fly away...  29.červenec 2014 0:21:12
Škoda jen, že to je v zásadě práce Singer boys.
DĚKUJEME MILOŠI BOHOUŠI ANDREJI!
Česká ekonomika zlepšuje svou kondici. V prvním čtvrtletí stoupla proti posledním třem měsícům roku o 0,8 procenta a ministerstvo financí díky tomu vylepšilo v nové prognóze odhad jejího růstu. Letos má stoupnout o 2,7 procenta, v příštím roce o 2,5 procenta. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.


Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/cesku-se-dari-ministerstvo-navysilo-odhad-rustu-na-2-7-procenta-pbs-/ekonomika.aspx?c=A140728_135959_ekonomika_spi
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky 22.červenec 2014 13:36:14
Jenom si odložím odkaz na trošku kontraintuitivní chování trhu práce: http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/2014/07/19/332879409/states-that-raised-minimum-wage-see-faster-job-growth-report-says?utm_campaign=storyshare&utm_source=plus.google.com&utm_medium=social

(Na druhou stranu to může klidně být náhoda...)
http://cnb.blog.ihned.cz/c1-62523880-resime-skutecne-problemy-evropskeho-bankovnictvi

S ohledem na výše uvedené lze konstatovat, že obzvláště rizikovým trendem by se mohla stát motivace mateřských bank přeměnit velké a systémově významné dcery na pobočky bez právní subjektivity. V současnosti jsou dceřiné pobočky dohlíženy národním regulátorem, který dohlíží nad jejich dostatečnou kapitalizací, adekvátními zdroji pro financování aktiv a dostatkem rychle likvidních zdrojů. Bankovní unie sníží pravomoci národních orgánů dohledu i nad dceřinými společnostmi, nicméně převodem na pobočku by tyto pravomoci v rozhodující míře přešly na domovský orgán dohledu. Důsledkem by bylo sdílení veškerých rizik bankovní skupiny i zahraniční pobočkou, aniž by ČNB jako hostitelský orgán dohledu mohla případné negativní důsledky takového sdílení omezit.
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate  7.červenec 2014 15:53:52
V KkA úplně zapadl příspěvek od klh, proto dávám odkaz ještě sem.

Mám ještě dodávat, že jsem to říkal v letech...?