Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Mastodont  
Ukazuje se, že po více než sedmi letech od jedné z největších finančních krizí dějin se toho příliš nezměnilo. Regulátoři, kteří mají dohlížet a trestat, jsou vůči velkým bankám takřka stejně bezmocní jako dřív. Celý bankovní systém je stále málo bezpečný a stabilní a v případě větší krize bude opět na daňových poplatnících, aby jej zachránili.

Pokud jde o velké banky, říká se, že se z krize vůbec nepoučily. To ale není pravda. Ve skutečnosti si jedno poučení odnesly – že jim nakonec všechno projde.

http://ceskapozice.lidovky.cz/tema.aspx?c=A160210_180443_pozice-tema_lube
 
Rejpavej_krtek  
*nedostaneš
Rejpavej_krtek  
Smartphone taky dostaneš tim, že do cihly nahraješ novej software. A s tou infrastrukturou je to samozřejmě přesně naopak. Pokud už buduješ novou infraktrukturu, tak nemá smysl jí stavět pro zastaralou technologii.
Ted jsem to mozna nepochopil - na svete je spousta mist, ktera se topi v benzinu, ale elektrina z toho nikdy nebude? Zajimave.
Tander Lee  
Rozdíl je v tom, že zkopírovat půlmiliardkrát software je o dost jednodušší, než vyrobit půl miliardy aut a kompletně přebudovat celou infrastrukturu po celém světě.

Navíc jsou na světě oblasti (a není jich málo), kde nemají elektřiny dost ani na svícení. Těžko vybudují za 10 let infrastrukturu pro elektromobily. Takže v Evropě a Severní Americe bude pár milionů (až desítek milionů) elektromobilů jezdit, možná se dokonce budou i samy řídit, ale drtivá většina produkce budou stále auta se spalovacím motorem.

Rejpavej_krtek  
A nebo naopak. Androidím mobilům deset ještě není.
Tander Lee  
Rád bych, aby to bylo dřív - chtěl bych jako příští auto použitelný elektromobil, ale nevím jak dlouho mi vydrží to současné.
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
Tander Lee: Ad reálná alternativa za 10 let: S tímhle jsi mě překvapil. Za 10 let, to je za chviličku, to uběhne, ani nemrkneš.
Tander Lee  
Je ve ztrátě od svého vzniku. Investují... :)
Rejpavej_krtek  
První placatý televize taky stály milion.
Není Tesla v nějaké dost velké ztrátě?
To nepopírám (ostatně ta Tesla nic moc). Rozšíří se to nejprve v armádě :-)
Tander Lee  
U Tesly zvládají dojezd cca 500 km (což už je použitelné), ale jejich modely zdaleka nejsou v dostupném cenovém pásmu. Je hezké, že je elektromobil za 2 miliony lepší než benziňák za 300 tisíc, ale k masovému rozšíření to má dost daleko.
Technicky není dnes problém vyrobit auto s 10x lepšími parametry.
Tander Lee  
Velmi praktické při cestě na dovolenou nebo i jen na služebku třeba do Bruselu. Každých 150 km si přendavat zavazadla a přesedat :) A rovněž nejdřív za 10 let.
Tander Lee  
Jasně, ale i Musk se svými superchargery a službou výměny baterií bude reálnou alternativou až tak za 10 let.
To je hrozná představa.
Respektive vyměníš si u "pumpy" akumulátor za nabitý.
Rejpavej_krtek  
Pokud se to zkombinuje s uatomatickýma autama, tak je. Když budeš potřebovat jet dál, tak prostě po 150km přijede další auto do kterýho přesedneš.
Tander Lee  
Auto, který má dojezd 150 km a pak potřebuje několik hodin dobíjení, rozhodně plně funkční alternativa není.