Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Diskuze o ekonomických tématech

Minislovník ekonomických výrazů


Pokud nejsi schopen odlišit investice a spekulativní kapitál ani v tom nejjasnějším možném příkladě, tak bych doporučoval dát si na nějakou dobu pauzu od vyjadřování k ekonomickým tématům.
A kdyby ty penize sem neposilali, tak brecime, ze nikdo neinvestuje. Cesi.
Rejpavej_krtek  
Všichni čekají, že ČNB přestane bláznit a koruna poroste na svou skutečnou hodnotu.
Tander Lee  
Zkrátka se nafukuje taková malá spekulativní bublinka...
Zahraniční matky tuzemských bank stěhují do Česka své peníze. Jen v sejfech velké české pětky přistála v uplynulém roce eura v hodnotě 177 miliard korun. Mateřské banky z eurozóny tím více než zdvojnásobily objem peněz uložený ve svých českých dcerách. Přespolní peníze míří do Česka za vyšším výnosem, čerstvá eura prý končívají i u spekulantů sázejících na posílení koruny.

http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/matky-tuzemskych-bank-stehuji-do-ceska-stamiliardy-1323135
 
Když po IMF nehces prachy, tak po tobě nic nechce. Když chceš prachy, chce po tobě, abys v tý finanční politice nebyl úplné prase. Když nechceš poslouchat, můžeš si pro peníze jit jinam.

A pořád nám zbývá ukázat, jak IMF brzdí konvergenci české ekonomiky k vyspělé Evropě
Takže nejdřív IMF nikoho neomezuje a pravidla vlastně žádná nemá a po 3 hodinách "Ty země někdo nutí si chodit pro prachy k IMF?"
Ty země někdo nutí si chodit pro prachy k IMF?
IMF někdy půjčuje zemím, které nemají potíže?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Což souviselo s tím, že chtěli dobrovolně od IMF prachy, pročež rozhodování IMF dle podílů vložených peněz zde dává smysl.
Tak jaké jsou zase požadavky EU na finanční politiku, vyjma eurozóny? Chtějí tam něco nesmyslného, co by Česko normálně nemelo chtít?
V případě řeckých důchodů bych tipl, že jim regulace IMF minimálně neuškodila :-)
to ovšem pouze v případě, že jsi bankrot a potřebuješ od IMF peníze. ČR např. není žádnými požadavky IMF vázána. Jiná věc jsou požadavky EU, ale tam je jenom 28 zemí.
Řekové měli třeba dost zásadní problémy s požadavky na snížení důchodů. A důchody se IMF snažilo a snaží ovlivňovat i jinde.
 
Nebo tohle mas na mysli?

https://www.imf.org/external/np/exr/center/mm/eng/mm_bnfts.htm

Members must refrain from restricting the exchange of domestic money for foreign money.
 
https://en.wikipedia.org/wiki/International_Monetary_Fund#Qualifications

Any country may apply to be a part of the IMF. Post-IMF formation, in the early postwar period, rules for IMF membership were left relatively loose. Members needed to make periodic membership payments towards their quota, to refrain from currency restrictions unless granted IMF permission, to abide by the Code of Conduct in the IMF Articles of Agreement, and to provide national economic information. However, stricter rules were imposed on governments that applied to the IMF for funding.[13]
The countries that joined the IMF between 1945 and 1971 agreed to keep their exchange rates secured at rates that could be adjusted only to correct a "fundamental disequilibrium" in the balance of payments, and only with the IMF's agreement.[54]

Ja tam proste nic nevidim
 
Jake?
Tander Lee  
Ano, mají - všechno jsou to země (s výjimkou embargovaného Ruska nyní) pevně napojené na globální ekonomický systém a musí dodržovat v zásadě dost obdobné požadavky.
Tander Lee  
Netigruj.
počkej, všechny země? USA, Irsko, Británie, Německo, Polsko, Finsko, Rusko, Čína a Japonsko mají identickou hospodářskou politiku jako ČR? O rozvojovém světě nemluvě?