Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

hi, Agie, pupipka, Sara151, Pitrysek, Ajina, Netorack

Může vás zajímatReklama

.
Máte problém v této oblasti? Zkuste se zeptat, možná se najde odpověď!
Třeba se bude hodit:


Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Ekonomický software: Laura 2008   (podrobné info - Barclay)      
Ekonomický software: AdmWin  (podrobné info - AJETO)      
Ekonomický software: Cézar  (podrobné info - Nazgul)      

Zákony (z příjmu, DPH, silniční a další) - aktualizovaná úplná znění  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2014 - hlavní (od podání přehledu) 1.894,-
Sociální pojištění 2014 - vedlejší (od podání přehledu) 757,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2014 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2013) 62.121,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2014!) 1.752,-

TOPlist

Ještě chvíli budu nalézat chyby a opravovat a naučím se to s vaší pomocí já. Daňovou evidenci jsem se naučit musela, ale on Tichý a spol. je program pro blbý. POHODA taky není složitá, ale bez základních znalostí účetnictví a znalostí jak opravovat chyby to nejde.
Takže vy jste při zápisu do Pohody fakturu zadali bez DPH 321/314? Pokud ano, tak platí můj návod. Ovšem pokud je ta faktura zadaná 314/321, tak je potřeba interňákem rozúčtovat tu 314 na náklady a daň (zaúčtování ID 5xx + 343 MD/314 D, do textu napsat "doúčtování FPxxx"). Je to jasný? Účetní vyměnit asap.
Jak to vysvětlit. Ten kdo fakturu vystavil, tam DPH uvedl ( a odvedl). Ten kdo fakturu dostal, si ji zaúčtoval bez DPH a teď už to v uzavřeném období nejde změnit. Ale ona tam dělá zmatek odečtená záloha, protože je na všech dokladech. Účetní máme, no spíš asi měli jsme, jak to tak vypadá.
Já tomu nerozumím - tak je v přijaté faktuře (bod 3) DPH nebo není? Pokud není, tak 1. zadat novou fakturu, MD 5xx základ daně, 343 DPH a D 321. 2. Původní chybně vystavenou fakturu spárovat přes zápočet s touhle novou fakturou.

Nechcete si najít účetní?
Dotaz (POHODA)
jak opravit?
1) výdaj banka 314/221 35 tis.
2) přijatá zálohová faktura na celkovou částku, předkontace "bez". Provázaná je s bankou.
3) přijatý daňový doklad k záloze na základ, DPH, odečet zaplacené částky, celkem k úhradě nula. A teď ten zmatek. Místo přes záznam - daňový doklad - interní doklady je zadaný mezi přijaté faktury, DPH neuplatněno, zaúčtovaná celková částka 35 tis. jako 321/314
4) vyúčtování zálohy, přijatá faktura - jak to zaúčtovat, aby se ten zmatek z bodu 3) opravil a uvedl do pořádku?
Podotýkám, že každý krok je v jiném období DPH, ty tři už v uzavřeném.
To máš fakt jedno, nedaňovej odpis pohledávky, obzvlášť za státem, ti žádná kontrola rozporovat nebude :)
Moc vám všem děkuju, že pomáháte, já se to snad díky vám nakonec i naučím :-D
Já obvolala všechny ty FÚ a prý nikde nic. I kdyby opravdu někdy v minulosti taková pohledávka existovala, stejně by už asi byla dávno promlčená nebo tak něco. Můžu k tomu odpisu sepsat zápis, že jsem do ODÚ nahlížela a že pohledávka v evidenci není. Hlavně to chci mít už z krku. Není to zas tak málo peněz, na druhou stranu uplatní se i ztráta z minulých, se kterou jsem nepočítala a tím se to vyrovná.
Je nutný kolek. K odpisu to písemně mít nemusíš, nedaňově si můžeš odepsat co chceš, výpis z ODÚ je pro případ, že je co dohledávat, pokud podle tebe není, nepotřebuješ ho.
Na FÚ mi vytiskla sestavu neuplatněných ztrát z počítače za pět let zpátky který rok kolik to bylo, takže to vím docela přesně. Společně jsme je doplnily do DPPO za rok 2013 souhlasilo jí to.
To ODÚ je nutné mít písemně? Ukazovala mi ho v počítači kam až jí to zpětně pustilo a fakt tam nic takového neviděla jsem. Ani přibližnou částku. Jediná pohledávka, kterou ale i vyplatili, bylo něco úplně jiného, nějaké přeplatek na zálohách na dani ze závislé činnosti už asi devět let zpátky, mezitím vůbec nic. Pokud je lepší to mít písemně, je na to nějaký předepsaný formulář? Poslala bych to datovkou, pokud teda není nutný kolek?
Nemůžeš srovnávat daňovou a účetní ztrátu, to jsou dvě úplně rozdílné věci a tu daňovou v účetnictví nenajdeš. Pro uplatnění ztráty z minulých let potřebuješ minulá daňová přiznání, pokud je nemáš, vyžádej si je na FÚ.

Promiň, já jsem automaticky předpokládala, že je to pohledávka na DPH. Pokud je to na 341, tak je to pohledávka na dani z příjmu. Požádejte FÚ o výpis z osobního daňového účtu klienta (ODÚ) a srovnejte se na ně. Jinak sám odpis interním dokladem.
Na dani z příjmů 341 to je. Jak, interním dokladem? Valná hromada rozhodla, že pokud se to letos na ostatních finančních úřadech, kam v historii s.r.o. spadala, nic nedohledá (vůbec jsem netušila, že po přestěhování nejdou za daňovým subjektem i všechny jeho záznamy, ani v počítači do starých záznamů nemohou, LOL), tak se to ke konci letošního roku odepíše.
A ještě je tu jeden nesoulad. Já evidovala ztráty minulých let jen ty, kam jsem až mohla do papírů. Vyšel mi zisk, ten pokryl zcela tu ztrátu, kterou jsem evidovala já a ještě tam nějaké drobné zbyly. Jenže při podání daňového přiznání se ukázalo, že jsou tam ještě docela vysoké ztráty starší, které se ještě daly uplatnit. Ty mi ovšem v účetnictví nefigurují. A teď babo raď, jak to udělat aby mi to sedělo. Nějak interním dokladem k datu daňového přiznání ztrátu z minulých let přidat nebo já nevím. Tuhle firmu mi byl čert dlužný.
odpis pohledávky 546A/343 nebo kde to máte, daňově neuznatelný
Dotaz
Po předchozím jediném společníku/jednateli s.r.o. tu zbyla jakási pohledávka za FÚ, kterou nejsme z mnoha důvodů schopni identifikovat a nějakých dokladů nebo pomoci od něj jsme se nedočkali. Ani FÚ není schopno tuto částku nijak potvrdit v jejich záznamech nic takového nefiguruje a pět let zpátky ani nefigurovalo. Jak tu částku právně a účetně správně odepsat?
oba jsem vás postupně poslala sem :)
Šnek tu vůbec  není 12.prosinec 2014 21:01:41
(Já myslel, že Asymovi odpovídají tam, zatímco sem poslali mě, alecouž.)

Když pro zaměstnavatele vytvářím docela velké množství autorských textů, ale je to nepravidelné (tedy naprosto nestálé množství, několik měsíců nic, pak spoustu najednou atd.), nevyplatilo by se mi nějak část příjmů vyplácet jako autorský honorář? (V současnosti dostávám jen týž pevný plat bez ohledu na to, zda pro zaměstnavatele právě něco píšu, nebo jen koulím popelnice.)

asym www.mybabystore.cz šmejd!! NEBRAT!  www.mybabystore.cz 12.prosinec 2014 20:52:14
Autorská odměna
Bylo mi doporučeno to repostnout sem:

Mám takový problém - jsem si skoro jistý, že můj zaměstnavatel postupuje v rozporu se zákonem, ale nevím, jak se mám účinně bránit.

Jde o to, že jsem v rámci pracovního poměru vytvořil dílo a obdržel za něj odměnu, kterou mi zaměstnavatel vyplatil společně se mzdou, nicméně neuplatnil žádné srážky (ani zálohu na daň, ani pojistné). Teď mi tvrdí, že se musím přihlásit jako OSVČ a postarat se o to sám.

Jako laik jsem toho názoru, že se jedná o dílo zaměstnanecké (dokonce je to v licenční smlouvě výslovně uvedeno), a tudíž je nesmysl, abych se kvůli tomu registroval jako OSVČ.

Jaké kroky mám nyní udělat, abych neměl opletačky s FÚ a spol.? Předem děkuji.
el Sent from my  browser 2.prosinec 2014 10:16:15
Jojo, dlouho se nic neměnilo, musíme ty podnikatele udržovat v bdělosti.
Nové tiskopisy