Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2016 - hlavní (od podání přehledu) 1.972,-
Sociální pojištění 2016 - vedlejší (od podání přehledu) 789,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2016 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2015) 63.685,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2016!) 1.823,-

TOPlist

horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
díky, takže u přiznání jsou to řádky 3 a 40?
Sazbu beru českou?
To nebude rád.
Bylo to přehlednější, protože tam byly navíc ty údaje, kdy tu fakturu vystavil a kdy jsi jí zpracovala.

Aha, ty jsi dodavatel! No jo, to tedy nevím, podle mě to odběratel měl zkontrolovat sám. Ale jestli on už ten doklad do KH poslal, tak podle mě nezbyde nic jiného, než mu poslat celý doklad znovu a správně a on bude muset podat znova to KH. Ty zahrneš pouze ten správný.

Přehlednější nebyl, bylo to celé napsané obráceně. Ten moula, který udělal chybu, jsem já. Já musím vystavit ten opravný daňový doklad a nevím jak. Nepřišla jsem na to dřív proto, že ta chyba je ve čtvrtletí, za které mám KH i DPH teprve podat, takže podklady jsem si vytiskla až teď.
DPH si sám spočítáš a do evidence DPH jej uvedeš jako daň na vstupu i daň na výstupu. Stejně ta čísla tím pádem půjdou i do přiznání k DPH, nula od nuly pojde, ale zvýší se ti obrat na vstupu i na výstupu. Do KH se zapisuje z přijaté faktury z EU do oddílu A2, je třeba ověřit DIČ (VAT ID) dodavatele přes internet a uvést jej do KH.
Škoda, že jsi smazala původní dotaz, byl poněkud přehlednější. Takže ty už jsi ten chybný doklad poslala do KH v nějakém minulém období? A to ti nebylo divné, že je tam DPH blbě? To je potřeba kontrolovat (přepočítávat) u každého dokladu. Budeš IMHO muset vyžádat opravený původní doklad a znovu odeslat KH za příslušné období.
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
Dotaz - DPH na nákup v EU
taky potřebuju radu, kam a jak uvádět do přiznání DPH a KH nákup z EU?
- fakturu už jsem dostal už bez DPH
Díky
 
Kde jsou všichni účetní machři, když je člověk potřebuje? :-/
Dotaz - DPH daňová evidence
Prosím, prosím poraďte:
Položková faktura, jedna z položek má omylem místo 21% uvedeno 0%. Celková částka je tedy o DPH téhle jedné položky nižší. Už je to zaplacené. Odběratel, který to zaplatil, má měsíční KH i DPH. Dodavatel, který to chybně vystavil, obojí čtvrtletní
Jak by měl vypadat opravný daňový doklad? Jde opravit jen tu jednu položku nebo je potřeba všechno minusem vystornovat a vystavit celé znova správně? Jaké tam budou datumy zdanitelného plnění?
 
Ale když se takhle ptáš, tak samozřejmě to mám vyčtené - ze zákonů. A vím, že často účetní praxe je odlišná, ale zbytečně administrativně komplikovaná, mnoho údajných povinností přežívá z minulosti, ač to současné zákony nevyžadují, řada věcí vzniká chybných výkladem právních norem, kterých se dopouštějí i školitelé přímo z ministerstva. Ano, účetnictví jsem dělal.
Pardon, byl jsem jště u toho neoprávněného podnikání.
Dík!
Dělal jsi někdy nějaký účetnictví nebo daně opravdu, nebo to máš všechno jenom vyčtený? Ty tvoje rady (pokud jsou vůbec dobře) jsou neuvěřitelně odtržený od reality.
vembloud
V emailu, který od Uberu přijde, je odkaz "Navštiv stránku trasy, kde získáš víc informací, včetně faktur (pokud jsou k dispozici)", kde faktura s dostatečnou identifikací je.
Není tam žádná identifikace, takových účtenek si nasekám 12 do tuctu. Prostě by mě zajímalo, jestli s tím má někdo praktickou zkušenost.
Ale poskytovatel služby přece existuje. Minimálně existoval v době, kdy službu poskytl.
Ok, ale mě zajímá, co s tím ta účetní potom dělá. Respektive chtěla bych vědět, jestli bude FÚ akceptovat jako daňový náklad doklad, kde neexistuje poskytovatel služby
Uber používají i zaměstnanci některých velkých korporací a účetní jim to normálně proplácejí.
Dáváte někdo sobě nebo klientovi do účetnictví uber? Já bych mu ty tykací papírky nejradši hodila na hlavu, ale zas nechci bejt moc zlá...
 
Ano.