Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sara151,
hi,
Pitrysek,
Netorack,
Agie,
Ajina,
pupipka

Může vás zajímatReklama.
Třeba se bude hodit:

EPO - elektronická podání, finanční správa      nové!

Daňový kalendář      nové!

Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Zákony - aktualizovaná úplná znění 

Unie daňových poplatníků  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2016 - hlavní (od podání přehledu) 1.972,-
Sociální pojištění 2016 - vedlejší (od podání přehledu) 789,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2016 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2015) 63.685,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2016!) 1.823,-

TOPlist

ocs sine ira et studio  OCSite
Když jim to automatický systém automaticky spočte blbě, rovnou, doufám, automaticky vypočítá pokutičku a tu automaticky strhne také!
E-Estonsko zruší daňová přiznání. Daně bude strhávat automaticky
Estonsko pokračuje ve svém úsilí stát se nejvyspělejší digitální zemí na světě. Poté, co jako první země umožnila svým občanům hlasovat ve volbách přes internet, získávat digitální lékařské recepty nebo si jedním kliknutím založit firmu či zřídit tzv. digitální rezidentství, přišel tento pobaltský ministát s další inovací: zruší daňové přiznání. „E-Estonsko“ vymyslelo, že plátcům daně spočítá a strhne povinné odvody státu automaticky. Tento způsob odvodu daní by měl být založen na dobrovolné bázi a používat by jej měly převážně firmy.
 
Ano, maximálně při 10000 včetně.
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Pro organizaci to znamena (nema-li uz nekoho na DPP), zaregistrovat se u FU jako platce dane z prijmu FO vybirane srazkou a tech srazenych 15 % za tebe odvadet. Po skonceni roku ti vystavi na formulari potvrzeni, kolik za tebe odvedli, a ty to muzes dostat od FU zpet (protoze si uplatnis slevy na dani). Jen pozor, ze takto nebudes zdravotne pojistena, coz byt musis (duchodove pojisteni uz tu padlo, toto ne).
Je to 10000, ne 6000.
lillyofthevalley   chci tam!
díky.... s důchodem nepočítám tak či tak
Ano DPP pro tebe nejlepší. (A jen tak mimochodem, mrkni se na svá odpracovaná léta - jednou ročně zdarma výpis u správy soc. z - možná zjistíš, že tě jednou čeká jako bonus nulový důchod - neodpracováno 35 let či tak nějak. Nebo si to cvičně hoď do kalkulačky na netu. )
lillyofthevalley   chci tam!
Není to on, bohužel. Ale i tak díky.
ocs sine ira et studio  OCSite
Nebyl-li to tento, mohl to klidně být jiný z předlouhé řady zhruba stejných, jimiž soudní lidé bijí na poplach už léta, léta a léta, a pořád marně :(
lillyofthevalley   chci tam!
Pozor, o cílené postupné likvidaci střední třídy jsem četla obsáhlý článek už před mnoha lety (deset +) a vůbec ne v souvislosti s ČR, ale Evropou vůbec. V pozadí nadnárodní oligarchie. O článek jsem při stěhování přišla, ráda bych si ho přečetla znovu, ale už nepamatuji žádná vodítka, podle kterých by se dal dohledat.
lillyofthevalley   chci tam!
díky.... DPP sebou nese nějaké další náklady pro organizaci? Nebo jen těch zmíněných 6 tisíc?

A když bych marodila, platby u doktora budou asi se vší parádou?
ocs sine ira et studio  OCSite
Smysl je pořád stejný: „střední třída“ je pro socany sprosté slovo, kdo nemá Agrofert, patří podle nich do zaměstnání nebo na pracák. Ze svého hlediska mají pravdu, protože je to nejlepší a nejspolehlivější způsob, jak pro další generaci vychovat ještě více ještě stádnějších ještě levicovějších volů :(
Řešením by pro tebe mohlo být zaměstnání na dohodu o provedení práce. Do 6 tisíc se odvádí jen srážková daň 15 % a víc nic, žádné pojištění. Ale je to omezené na max. 300 odpracovaných hodin ročně. (To je ovšem čistě otázka výkazů.)
lillyofthevalley   chci tam!
Nějak je to všechno proti smyslu (živo)bytí. A nejen v tomhle.
Musela bys střídavě pozastavovat živnost, když zrovna nic nevyděláš. Ale to se z toho opupínkuješ.
Ano, řešením je, pokud má člověk tzv. hlavní příjem z pracovního poměru a podnikáním si jen přivydělává. Pak je na něj stát mnohem hodnější.
lillyofthevalley   chci tam!
No já jsem myslela, že bych OSVČ byla dejme tomu jen v prosinci, po zbytek roku to, co situace přinese.
Odvody platíš každý měsíc alespoň minimální částky přestože nic nevyděláš. Do této pasti jsem kdysi spadl s v. o. s., která si nemůže ulevit ani paušálními náklady. Stát přece nebude podporovat zlodějské podnikatele, kteří navíc chtějí klientovi poskytnout nejvyšší možné zajištění celým svým majetkem (OSVČ, v. o. s.).
ocs sine ira et studio  OCSite
Problém je hlavně v tom, chápu-li to správně, že si vinou těch svinských minimálních odvodů nemůžeš dovolit sama být OSVČ občanem druhé kategorie: zrovna toto svinstvo (na rozdíl od mnoha jiných) není z Babišovy zahrádky, to už platí dávno — pokud nic nevyděláváš jako (ne)zaměstnanec, stát Ti nějaké peníze dá; pokud nic nevyděláváš jako podnikatel, stát po Tobě peníze chce, a kde je vezmeš, to jej nezajímá. A pak že ten komunismus nevybudujeme!

Možná by to řešil nějaký souběh s tím zaměstnáním, byť i částečněúvazkovým; v tom se vůbec nevyznám a tedy nevím, zda se tudy tomu nelze nějak vyhnout.

lillyofthevalley   chci tam!
Hmm, do toho bych asi jít nechtěla a ani tu neziskovku bych do toho takhle nechtěla nasouvat. Budu vystupovat, pokud bude vše klapat, jak má, za ně poměrně dost veřejně a viditelně. A stát před časem nějak odirigoval dobrovolnictví, s tím jsou taky nějaké byrokratické a finanční cavyky.