Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

hi, Agie, pupipka, Sara151, Pitrysek, Ajina, Netorack

Může vás zajímat



Reklama









.
Máte problém v této oblasti? Zkuste se zeptat, možná se najde odpověď!
Třeba se bude hodit:


Ministerstvo financí      Účetní svět      Nezisková sféra      Živnostník      ČNB     

Obchodní rejstřík      ČSSZ      Měšec      VZP      Daňová kalkulačka         Mzdy      

Daňové formuláře      
Jak podnikat     

Ekonomický software: Laura 2008   (podrobné info - Barclay)      
Ekonomický software: AdmWin  (podrobné info - AJETO)      
Ekonomický software: Cézar  (podrobné info - Nazgul)      

Zákony (z příjmu, DPH, silniční a další) - aktualizovaná úplná znění  nové!

.

Minimální částky
Sociální pojištění 2014 - hlavní (od podání přehledu) 1.894,-
Sociální pojištění 2014 - vedlejší (od podání přehledu) 757,-
Hranice pro vznik povinného důchodového pojištění 2014 (pouze u vedlejší č., rozdíl mezi P a V 2013) 62.121,-
Zdravotní pojištění (od 1.1.2014!) 1.752,-

TOPlist

granttaxconsult   27.říjen 2014 16:36:23
Perfekt! Díky!
Nemám teď čas na podrobnější průzkum (což by bylo velmi potřeba), ale imho:

- ten snížený obrat se do zákona měl dostat skrz zákon 458/2011, konkrétně sedmá část, článek VIII
- dávno schválený zákon 502/2012, čl. V ale sedmou část zákona 458/2011 zrušil, tedy zrušil i novelizaci ZDPH.
- tento zákon 502/2012, v sedmé části v článku VIII znova snížení na 750 tisíc zavádí, ale podle jeho osmé části "účinnost" tato sedmá část začíná být účinná až spolu s 458/2011 zákoně o JIMu.
- tedy pokud posunou JIM, posunují i účinnost těch 750 tisíc.

Není to tak? Kdyžtak to po mně zkontroluj.
granttaxconsult   25.říjen 2014 14:51:45
Zkuste mrknout na tento dokument (Sněmovní tisk 291/0 - druhé čtení "novela ZoDPH":
konkrétně dokument t0291a0.pdf:
http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=110800

Já tam teda vidím jen změny (doplnění) §6k a §6l !

Cituji:
..... 7. V § 5c odst. 3 a 4 se za slovo „dnem“ vkládají slova „následujícím po dni“.
8. Za § 6j se vkládají nové § 6k a 6l, které znějí: .......

Žádné jiné čtení ani novela ZoDPH ve čtení na PS nebyla a není!!!! (Pominu-li tu část, která ve středu prošla Senátem a byla projednávána zvlášť - tj. trojí sazba DPH a zrušení 17,5% jednotné DPH)
granttaxconsult   25.říjen 2014 14:46:18
§6 ZoDPH a limit obratu 750 tisíc od 1.1.2015
Nemáte někdo k dispozici nějaký dokument, který by JASNĚ a JEDNOZNAČNĚ propojoval platnost §6 ZoDPH od 1.1.2015 s jedn. inkasním místem?

Jde mi o to, zda je někde zcela jednoznačně daná vazba mezi zřízením IM a platností §6 ZoDP s novým limitem 750 k.

V návrhu novely ZoDPH, části týkající se zrušení platnosti §6 ZoDPH ve znění od 1.1.2015 a vrácení na původní 1 M obratu, který teď prošel druhým čtením v PS totiž nic takového není! Je tam pouze nově daný §6 k a §6l, ale o změně §6 tam nic takového není (alespoň ve znění v Sněmovním tisku).

Podle mne, pokud to PS a S nezruší novelou, pak obrat 750 k uvedený v §6 ZoDPH od 1.1.2015 platí.

Jedině, že by jinou legislativou byla podmíněna platnost tohoto §6 ZoDPH od 1.1.2015. A to je to, co hledám!

Nejde mi o to, co jedna paní či pán tam a tam na FU povídala, a co dle úřednice na FU v Horní dolní bude či nebude platit, ale jde mi o to, zda je nějaká legislativa, která to či ono potvrzuje nebo ne.


granttaxconsult   25.říjen 2014 14:34:01
Přesně tak. To je druhá možnost (pokud ovšem nezrušíte původní přiznání DPH, protože pak už se v novém sjetina dokladů negeneruje - to je rozdíl mezi "zrušením původního" a vygenerováním nového s tím, že původní je "neoficiální", v tomto případě se sjetina znovu vygeneruje).

V podstatě o prd jde. Jde pouze o to, že když doložíte pro kontrolu sjetinu dokladů k přiznání DPH (spadajících do předmětu DPH) a budete tam mít 0% DPH, bude úředník pátrat (tázat se), čeho se to týká a PROČ je to s 0% v DPH dokladech.

A čím více se dotazují a chtějí vysvětlit, tím více dáváte příčinu k "hlubšímu" zkoumání status quo.
A čím více dotazů "a proč...", tím více se zabředává do podrobností.... no a to je vždycky přinejmenším nepříjemné a zbytečné.

Já dokonce v některých případech (třeba nadměry) "napráskám" v Obecné písemnosti, kterou posílám spolu s DPH přiznáním určité zdůvodnění PROČ je nadměr atd. Důvod je prostý - většinou je (FU) na abnormalitu upozorní jejich kontrolní SW a toto DP jim vypadne jako "podezřelé". Když k tomu má bába tu přílohu se zdůvodněním, většinou i zavolá, že DP je "neobvyklé", ale že zdůvodnění anomálie zatím stačí, ale že případně budu vyzván k doplnění info. Každopádně to "nejde automaticky" na kontrolní oddělení.
granttaxconsult   25.říjen 2014 12:54:13
*jimi
granttaxconsult   25.říjen 2014 12:53:39
Imho, je rozdíl, zda nějaké plnění JE PŘEDMĚTEM DANĚ a je od ní osvobozeno, či zda nějaké plnění NENÍ předmětem dané daně.

Viz třeba u daně z příjmů:

Předmětem daně NEJSOU příjmy uvedené v §3 odst.4, ale příjmy dle §10 odst1 písm.a) JSOU předmětem daně z příjmů, ale do 30 tisíc jsou od daně osvobozeny, podobně jako příjmy uvedené v §4 ZoDP!

Takže příjmy uvedené v §3 odst.4 berňák vůbec nezajímají a ani se jimy nezabývá, zatím, co u příjmů "ze zahrádky" berňák řeší hranici 30 tisíc pro jejich osvobození, tj. kontroluje součet "ve sjetině příjmů dle §10 ZoDP".
A to je dost podstatný rozdíl.

Analogicky pak "PN" lze přirovnat k té první možnosti, "PD" pak k té druhé variantě.
PS: je mi jasné že PX je k výdajům, srovnávám to jen na pojem "NENÍ PŘEDMĚTEM DANĚ" a "JE PŘEDMĚTEM DANĚ, ALE JE OSVOBOZENO".
Nikde není psáno, že nemohu vzít pravítko, ručně to vyškrtat a napsat opravila a parafovat, a na tu druhou sjetinu to ručně dopsat, když na to přijde. Průkazné to je, přehledné taky a není to nic proti ničemu.
granttaxconsult   25.říjen 2014 12:33:41
Navíc - jak jsem už psal Petraha:
V DPH přiznání se to neprojeví (je jedno, zda je tam PN nebo PD), ale ve sjetině dokumentů k Př. DPH se toto plnění PD s 0% DPH objeví v sestavě Podklady k dani z přidané hodnoty - tj. že do DPH patří, ale je s 0% (osvobozeno např.), což je špatně, protože to má figurovat ( a nefiguruje) v sestavě Doklady nezahrnuté do zd. přijatých plnění, tedy MIMO DPH.
granttaxconsult   25.říjen 2014 12:23:53
Mně to teda hlášku o chybném členění DPH při zadání sazby 0% a PD nevyhazuje. Ani v globálním a ani uživatelském nastavení jsem nikde tuto možnost zaškrtnout kontrolu PD na 0% nenašel. Co máte na mysli tím "při kontrole"? Když dám doklad (třeba FV) a PD s 0% DPH, tak se mi ani ve sjetině tiskové sestavy Kontrola zaúčtování dokladů nebo Chyby v zaúčtování žádná nesrovnalost nezobrazuje. Při uložení dokladu s PD a 0% DPH se taky žádná hláška v okně nezobrazí...
granttaxconsult   25.říjen 2014 12:07:42
Většinou jdou právě jen po PŘÍJMECH respektive kreditním pohybu na b.ú.
Samozřejmě, že je to tvoje věc.
Jen - důkazní břemeno je vždy na straně poplatníka.
Právě spojení firemního a soukromého účtu bývá při kontrole problém.
Problém v tom, že ti třeba přijdou prachy na účet, protože máš nízký zůstatek atd.
Přepošleš si peníze třeba z manželčina účtu.
A už je tam kreditní pohyb, nějaký příjem a...
A prokazuješ, že je to nedaňový příjem.
Podobně je to s vkladem hotovosti atd.
Dík. Ale ne, zrovna tuhle platbu jako chybnou nevyhodnotila.
el Sent from my  browser 24.říjen 2014 23:25:38
Třeba já mám soukromý a firemní účet jenom jeden, a jestli z něho kamarádovi pošlu nějaké peníze, je snad moje věc.
Pohoda vyhazuje při kontrole doklady s kódem PD a zároveň 0% sazbou jako chybné, imho stačí vyjet si kontrolu, netřeba kvůli tomu sotwarovou úpravu.

Petraha: takhle je to ok. Ostatně VŽDYCKY je to ok, když si nenárokuješ DPH, na kterou nárok nemáš.
Ano, "A" vyhrál výběrové řízení. Nevím, jak to přesně funguje.. Subdodavatelé jsou OK, ale už je to jeho starost.
granttaxconsult   24.říjen 2014 18:41:54
To nejde, protože na výběr máte pouze typy příjmů a výdajů bez ohledu na předkontace. Takže PN a PD lze nastavit globálně/uživatelsky jenom jako celek - pro faktury vydané, přijaté, OZ atd. Podobně jako si volíte primární předkontaci u NOVÉHO dokladu.
granttaxconsult   24.říjen 2014 18:39:44
Ta soupiska k DPH přiznání je dobrá, protože hned vidíte jestli třeba přenesenku nebo RC nemáte v řádném plnění, ale správně na správných řádcích.

S tím smazáním PřDPH a zmizením, respektive negenerováním nové soupisky u znovuudělaného řádného PřDPH to lze myslím obejít tak, že uděláte nové PřDPH za to samé období a dáte Řádné (tedy nikoliv opravn= nebo dodatečné). Původní PřDPH se tak nesmaže, ale označí za "neoficiální". Tím by se Vám mělo znovu u toho "nového řádného" vygenerovat i ta nová soupiska. Pokud byste původní přiznání smazal/a, tak se už u nového řádného ta soupiska negeneruje.

To neofiko pak samozřejmě smažete.
Stalo se mi to poprvé u převodů z banky na pokladnu, pak už jsem si dávala bacha. Za upozornění, že se to někde generuje automaticky dík. Přitom by to stačilo dát někam do globálního nebo uživatelského nastavení, aby si tam člověk vybral a zaškrtl, u čeho to nechce.
granttaxconsult   24.říjen 2014 14:08:49
Aha.
Přiznání nerušte. Nic by Vám to stejně nepomohlo.
PřDPH bude stejné tak jako tak (neměníte sazbu daně ani základ) a při smazání na znovuvystavení PřDPH stejně nebude aktivní generování sjetiny dokladů.

V Peněžním deníku (u DE) nebo u účetního deníku stejně příznak "členění DPH" nefiguruje.
Akorát, když byste dělal/a později sjetinu DPH za to období pro berňák tak, že byste selektoval/a v POHODĚ daňové doklady dle PD, tak ten doklad tam bude figurovat. Ale dá se případně "vykřížkovat" a vyjet jen "neoznačené". Takže soupiska z takové sjetiny pak bude ekvivalentní a validní se soupiskou, která by se jinak (při správném původním PN místo PD u toho dokladu) vygenerovala v tiskové sestavě u Přiznání DPH - Doklady k DPH.

Já to tak (vygenerování sjetiny selekcí PD) taky dělám - občas taky zapomenu "překlopit na PN" u generovaného dokumentu (třeba socka a zdravka pojištění - klasicky a téměř permanentně mám PDčko :D ).

Jde o to, aby Vám při kontrole DPH v dokladech nefigurovaly ty, které tam nemají co dělat (respektive aby se nepletly doklady "bez DPH" s doklady "s DPH 0%".

Na DPH (podání dodatečného) to nemá vliv a Dod PřDPH nehrozí, případnou sjetinu pro kontrolu dokladů DPH uděláte selekcí. Možná těch PD s 0%, co mají být PN budete mít vícero.

Já už jsem to kdysi konzultoval se STORMWARE, zda by nešlo, pro nás "pro blbé" tam dát pojistku, že když bude DPH 0% a PD (nikoliv přenesenka třeba), aby to vyhodilo okno - hlášku, zda se jedná o 0% DPH nebo nedaňový doklad a tedy PN. Zatím žádná odezva.
Já nevím, jestli si rozumíme. Já jsem plátce a platím fakturu za školení někomu, kdo plátce není. Komplikované to je ještě tím, že platba šla zálohově jen na výzvu a fakturu "nejsme plátci DPH" poslali až dodatečně. Takže ta záloha je tam s PD, to jsem si vůbec neuvědomila, že plátci nejsou a když přišla faktura, jen jsem tam zálohu odečetla. Čili to mám blbě. Teď jde o to, jestli má tedy cenu rušit přiznání a dělat to celé znova, když sjetinu k tomu stejně mít nebudu a nebo to nechat a pak to holt při kontrole vysvětlit.