Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Přivítám veškeré zkušenosti ohledně využívání bankovních služeb v České republice... poplatky, internetové bankovnictví, atd.
NEVÁHEJTE A POSTEŽUJTE SI!

Samozřejmě klienti zahraničních bank jsou se svými zážitky srdečně vítáni (aby vyniklo, jak česke banky sají).

Výhledově možná z toho udělám nějaké srovnání.

O SPERMABANKACH A MESTSKYCH MYTECH DISKUTUJTE JINDE

mBank od 1. 9. zpoplatnili automatické splácení kreditní karty z běžného účtu. Korespondoval jsem s nimi:

- proč není na výpise z kreditky číslo účtu, na který lze splatit bezúročnou splátku, datum a výše splátky?

mB: Pokud jde o číslo karetního účtu, tento údaj na výpise uveden není. Není uveden ani na výpise ve formátu pdf, ani ve formátu html. Naleznete jej však v internetovém bankovnictví v detailech kreditní karty, konkétní cesta k tomu údaji je Moje finance - Karty - Kreditní karty - vyberete Vaší kreditní kartu - dole na stránce okénko Detaily smlouvy - Číslo účtu karty.

- Číslo konta jsem samozřejmě v internetovém bankovnictví našel, ale vzhledem k zpoplatnění automatického převodu částky bude pravděpodobnější varianta, že budu pokrývat kredit na kartě z jiného konta, takže bych potřeboval od Vás mít na výpise ke kreditní kartě nejlépe všechny relevantní údaje pro splátku: Datum, číslo účtu, variabilní symbol, konstatní symbol (popř. i specifický) a celkovou částku pro bezúročnou splátku k uvedenému datu. Předpokládám, že je ve Vašem zájmu tyto údaje na výpise uvádět, když poplatkovou politikou vedete klienty k jinému chování ohledně kreditních karet, aby se splátka "nezatoulala".

mB: Kreditní karta se standardně splácí prostřednictvím účtu mKonto. Rozumím Vašemu argumentu, že si nepřejete využívat od 1.9. zpoplatněnou funkci automatické splátky. Zadlužení lze splácet kdykoliv manuálně v internetovém bankovnictví pomocí funkce Splatit, která se nachází v sekci Detaily karty. Takto lze splácet libovolnou částku, poslední výpis či celkové zadlužení karty. Provedení manuální on-line splátky zpoplatněno není. Co se týče karetního účtu, tento je technicky schopen přijmout tuzemský vnitrobankovní či mezibankovní převod. Standardně se karta splácí prostřednictvím mKonta a funkcí k tomu určených, tedy manuální či automatické splátky, nicméně i splacení formou převodu z jiného účtu je možné. Způsoby splácení kreditní karty jsou upraveny obchodními podmínkami pro Vydávání a používání kreditních karet mBank, konkrétně bodem 5.2. těchto podmínek (viz citace níže). Pokud si tedy přejete kartu splácet některým z níže uvedených způsobů, vyhotovení dodatku k úvěrové smlouvě není potřebné, věc je ošetřena obchodními podmínkami. Standardně, z důvodu přehlednosti, doporučujeme splácet kartu z mKonta pomocí funkcí k tomu určených.
 
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Presny pocet dokumentu ano, ale napr. potvrzeni o vlastnich prostredvich, ucel uveru.
Reakce na | Vlákno  
TCO How do you do,  fellow kids?
To prece zalezi ustav od ustavu.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Jak toho mohlo byt vic? Cast dokladu naopak uz nemusis dokladat.
Reakce na | Vlákno  
TCO How do you do,  fellow kids?
Kontra tip: Mi prislo, ze s tim prechodem bylo vic srani nez s hypotekou :-(, papiry, potvrzeni (a to jsem treba odhad ceny mohl pouzit z puvodni zadosti o uver).
dotaz
za rok nám končí fixace u hypotéky, nějaký tip, kde je to momentálně nejvýhodnější a kam by byl nejlepší nápad se uchýlit?
 
asskymo Zakládám oheň - kouř potěší - venkovana 
Pro případ (náhodné) krádeže telefonu to beru jako ochranu dostatečnou.
vembloud
Pro případ (náhodné) krádeže telefonu to beru jako ochranu dostatečnou.
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Bod d) pojistných podmínek mě pobavil ...
Pojistnou událostí nejsou škody, které vzniknou:
a) následkem válečných událostí, jinými ozbrojenými konflikty
a vnitrostátními nepokoji, jakož i s nimi spojenými vojenskými,
policejními a úředními opatřeními;
b) následkem vzpoury, povstání, stávky;
c) v důsledku teroristických aktů a jiných násilných jednání
motivovaných politicky, sociálně, ideologicky nebo nábožensky;
d) v důsledku rozpadu atomového jádra nebo ionizujícího záření.
 
Barclay: Tak máš ještě devět dalších prstů, žj ;-) (Když lidem to přijde strašně cool a navíc je to jak z Bonda, tak to musí být bezpečné. Not.)
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Já historiii portfolia našel - ale je to graf po dnech, což mi přijde úplně napiču.
Reakce na | Vlákno  
Já mám k autentizaci otiskem prstu posu, protože když ti někdo hackne kód tvého otisku, těžko jej změníš.
Já teď teču z IB Unicreditu. Už předminulý týden jsem dělal příkaz a vypadla mi FiFi. Po naskočení jsem se do bankovnictví nahlásil znovu a znovu ten příkaz k plabě udělal. Podepsal jsem ho SMS a najednou po odeslání vidím, že se spojily a odešly obě platby. Naštěstí jsem tím jedním příkazem účet vyčistil a pár dní trvalo, než tam zase peníze naskákaly, takže pro nedostatek hotovosti se ten druhý příkaz zrušil.

V pátek se mi stalo zase něco podobného. Dělal jsem příkaz z iPadu a nějak jsem se přehmátl a skočil jinam. Bezmyšlenkovitě jsem místo kroku zpět použil zpět v prohlížeči a odhlásilo mě to. Po přihlášení a zadání nového přikazu a jeho podepsání, to opět odeslalo i tu prve rozpracovanou platbu, aniž bych si někde všiml, že tam číhá. Utomaticky mi je to spojilo. Mrdka.

To se mi u Fio stát nemůže, protože když chci poslat více tramsakcí na jeden podpis, tak se mi nejdřív objeví pod sebou, musím zakliknout ty co chci aby odešly a pak teprve zažádat o SMS kód.

Naštěstí jde o přesouvání peněz na můj účet ve Fio, takže jsem to neposlal nikomu cizímu, ale i tak mě to sere.
 
vembloud
Mně se update líbí. Autentizace otiskem prstu je fajn, design mi přijde přehlednější, pár věcí, které mě prudily ve staré verzi, jsou nyní opravené. Nabídky jsou otravné, wtz.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Jo a ještě to tam cpe nabídky na úvěry a podobné hovadiny.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Plk
Komerčka má novou verzi mobilní aplikace pro android. Na první pohled cool a new super featury (přihlašování otiskem prstu, NFC platby), ale na druhý pohled je to pro mě několik kroků zpátky:

- zmizela možnost přepnout si jazyk nezávisle na jazyku telefonu
- použili sice material design, ale za cenu (dost podstatné) ztráty přehlednosti aplikace
- u fondů si nemůžu zobrazit historii portfolia

Za mně naprosto zbytečný update, ta aplikace je mnohem horší. A to jsem se na to docela těšil.
 
htlmonym I'm just a Sweet Transvestite 
Neplacení dluhů je kárně trestáno = banky jsou hodnější.
Tander Lee  
Tak si toho važ.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Ano, byť specifické, a daňové přiznání ode mě ještě neviděli. Byl jsem na to upozorněn už u podpisu smlouvy.
Tander Lee  
A jsi OSVČ? Pokud ano, tak nejspíš platíš moc na daních :) Já mám podle daňového přiznání příjmy 28500 Kč, což je o notně méně, než jsou moje minimální měsíční výdaje.