Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Přivítám veškeré zkušenosti ohledně využívání bankovních služeb v České republice... poplatky, internetové bankovnictví, atd.
NEVÁHEJTE A POSTEŽUJTE SI!

Samozřejmě klienti zahraničních bank jsou se svými zážitky srdečně vítáni (aby vyniklo, jak česke banky sají).

Výhledově možná z toho udělám nějaké srovnání.

O SPERMABANKACH A MESTSKYCH MYTECH DISKUTUJTE JINDE

Upřímnou soustrast
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore 14.duben 2014 18:04:25
jojo, etalon prehlednosti to zrovna neni :)
Aha díky. Toho drobného písma nad linkou jsem si vůbec nevšiml, když je všechno okolo tak zářivé. Taky je trochu matoucí, když velké tlačítko PLATBY zobrazuje něco jiného, než drobnější odkaz s názvem Platby hned pod ním. :)
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 14.duben 2014 17:17:56
Tak se mi dnes podařilo (nejspíš) zapomenout kartu v bankomatu. Takže jednak musím výjimečně pochválit rozhraní v mBank, protože zablokování a žádost o vystavení nové byla na pár kliknutí myší v rámci jednoho dialogu, a za druhé musím oplakat svou krásnkou zlatou rybičku, protože mi místo ni přijde nějaká hnusárna :(
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore 14.duben 2014 16:31:00
Seznam inkas je pod Platby/Seznam pravidelnych plateb (zamiochane ,ezi trvalymi prikazy), vytvorit nove jsem nezkousel, ale pod Platby/Provest pravidelnou platbu je pole s nazvem "Ověřte, zda příjemce podporuje inkasní platby", tak to jde asi nejak pres to...
nevíte, kde v mBance hledat inkasa? (to je fakt děsnej systém)
Barclay: Kazdy ten ucet ma jine cislo. Ale jak vypadaji (a zda vubec existuji) jejich vypisy v datove podobe vubec netusim.
vembloud 7.duben 2014 6:58:35
Čekal bych, že budou identifikované jako číslo účtu + kód měny.
Jde mi o to, když dostanu výpis v datové formě, jestli tam mají nějak odlišený ten účet v jiné měně, když má přitom stejné číslo, jako účet v korunách. Budu muset naprogramovat tento import do účta.
Vypisy v papirove forme neprovozuji, ale chova se to jako n ruznych uctu v n ruznych menach. Pokud neco zaplatim kartou a mam ucet na tu konkretni menu, tak to jde z nej a zadne konverze se neodehravaji.
Jak účtujete multiměnový účet od RB? Chová se jako 3 nezávislé účty? Jak je odlišuje v řadách výpisů, hlavně v datové formě? Dík.
vembloud 4.duben 2014 9:14:17
V RB je asi nejlepší mít multiměnový účet, vložit dolary v hotovosti a pak platit kartou bez konverze.
Vojtas Sbíráme chaluhy hnědý a červený  sbíráme chaluhy jsme z toho zmatený! 4.duben 2014 9:01:46
Aha jsem to nasel.

Raiffeisenbank deviza-prodej platný v den zaúčtování transakce. Zakze v prumeru o 35 haliru na dolar drazzi nez na ulicni smenarne...
Vojtas Sbíráme chaluhy hnědý a červený  sbíráme chaluhy jsme z toho zmatený! 4.duben 2014 8:50:03
Takze nejlepsi reseni je asi zaplatit 1 respektive 10 dolaru, podivat se a to kolik a podle jakeho kurzu mi to zauctovali a pak pripadne switchnout na debetku kde budu mit nejaky dolary... A nebo pokracovat za vetsiho ci mensiho mraceni s calovanim kreditkou?
každopádně, pokud přijdete na to, v jaký bance mít konto na placení kartou přes net v cizích měnách, nezapomeňte se tu pak prosím svěřit. dík
vembloud 2.duben 2014 14:30:12
Dle toho článku záleží na bance; mohou nastat tři případy: 1) Kurz USD/CZK mastercardu (nejvýhodnější, malá šance), 2) USD/EUR Mastercardu, EUR/CZK banky (mrzuté), 3) USD/CZK banky (srovnatelně mrzuté).
Vojtas Sbíráme chaluhy hnědý a červený  sbíráme chaluhy jsme z toho zmatený! 2.duben 2014 12:05:24
Takze s mastercartou jsem na tom uplne nejvic blbe a pujde mi to USD-EUR-CZK?
vembloud 2.duben 2014 7:12:52
(A tuším špatně — způsobů je víc.)
vembloud 2.duben 2014 7:05:42
Tuším, že většina bank u nás převádí kurzem asociace do měny karty (VISA-USD, MC-EUR) a následně na koruny vlastním kurzem (devizy prodej).
jak rika renata. napr mBank ma idiotsky kurz eura pri placeni kartou, takze na tento ucel naprosto nevhodne.