Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Přivítám veškeré zkušenosti ohledně využívání bankovních služeb v České republice... poplatky, internetové bankovnictví, atd.
NEVÁHEJTE A POSTEŽUJTE SI!

Samozřejmě klienti zahraničních bank jsou se svými zážitky srdečně vítáni (aby vyniklo, jak česke banky sají).

Výhledově možná z toho udělám nějaké srovnání.

O SPERMABANKACH A MESTSKYCH MYTECH DISKUTUJTE JINDE

haasha when your life flashes before your eyes,  make sure you've got plenty to watch 24.září 2014 23:27:38
Nevidim duvod, proc by jim to melo vadit. Ze nekde bylo neco blokovane, kdyz jim zakaznik osobne plati jinou kartou, je uplne sumak. Ta puvodni karta je nedotcena a hlasit ztratu na tu, kterou platil, muze tak jako tak.

Kdyz ti ovsem prijde k odletu nekdo, kdo si koupil letenku tri hodiny pred tim a tu kartu nema, to je jina... to by platilo, pokud by to bylo komplet zaplacene predem, coz ovsem neni.
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore 24.září 2014 10:09:33
Ale tobe muze byt fuk, co maji nebo nemaji radi, ne?
ninja cloudové úložiště 15 GB zdarma  klikni here a oba dostaneme +5 GB navíc 24.září 2014 10:05:22
Platbu jinou kartou než použitou při rezervaci hotely nemají rády. Dost často z toho je podvod, kdy host zpětně nahlásí zneužití karty a hotel většinou ostrouhá.
renatask ...změna je život...  24.září 2014 5:42:58
Pri predautorizaci dochazi k blokaci castky na ucte.
Trofozoit All my demons  now work for me. 23.září 2014 19:42:08
Ovšem mě se ta předautorizace zobrazí na účtě jako blokace, ne? Protože teoreticky by si tři subjekty předautorizovali souhrnně částku, která tam fyzicky třeba není.
Pak může být problém, že na účtě se tváří, že o tu blokaci méně. Jenže to bych o takových případných blokacích musela vědět, ne?

TL: S tím placením jinou kartou.. oni ještě chtějí kartu při příjezdu do hotelu (a to i v případě, že je celý pobyt nějak zaplacen přes třetí stranu), možná když jim při příjezdu dáš tu jinou, platí se pak z té a ne z karty, kterou byla provedená rezervace nebo dokonce zaplacena část ceny.
Já bych to taky chtěla tak možná udělat, podle kurzu koruny buď z CZK účtu nebo eurového.

(V mém případě to byla ta non-refundable nabídka, ale stejně je zmínka že "zaplatím na místě", akorát v případě že bych nedorazila a nezaplatila, tak si celou cenu stejně strhnou, takže by měli být v pohodě spokojeni, pokud tam budou ty dva tisíce co to stálo)
Pokud jen děláš rezervaci, tak je to jedno. Já psal o předautorizaci, což je speciální typ kartové transakce.
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 23.září 2014 14:25:24
Dost často rezervuji hotely jinou kartou, než pak platím. Kupodivu s tím nikde nemají problém.
Přesně k tomu je určená ta "předautorizace". Dělá se na přibližnou částku za pobyt, při odjezdu klienta pak udělají stejnou kartou "zakončení předautorizace" na přesnou částku, která se až pak skutečně strhne. Vlastně předautorizace jako typ transakce kartou existuje hlavně kvůli hotelům.
ninja cloudové úložiště 15 GB zdarma  klikni here a oba dostaneme +5 GB navíc 23.září 2014 14:13:44
Podle typu rezervace Refundable/NonRefundable hotel účtu rovnou celou částku, nějaký ověřovací poplatek 1 Kč/Eur, udělá blokaci na celou částku nebo nic. Každý to má trochu jinak. Vždy ale maximálně do ceny pobytu, nikdy více.
DJ Slamák Namířit kostnatý ukazovák  na tepnu mechanismu 23.září 2014 12:19:05
Způsobů je asi víc, já mám zkušeností poskrovnu, ale můžou to udělat tak, že si na tvém účtu udělají <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Authorization_hold">preautorizaci</a> na nějakou částku o něco větší (desítky procent) než předpokládaná základní cena pobytu. Reálně si ovšem strhnou až konečnou částku při checkoutu, která obsahuje všechny vyhozené stolky, ostříhané fíkusy a další výdaje na vrub pokoje, ke kterým během pobytu dojde.
To se mi nezdá. Žádný subjekt by neměl vidět stav tvého účtu. Jediné z čeho můžou vycházet je akceptace, či zamítnutí platby, kterou provedou. Ale jestli se pletu, tak mi bude úzko.
Trofozoit All my demons  now work for me. 23.září 2014 11:45:19
Mimochodem, je to trochu dotaz mimo, ale pokud má někdo zkušenost.. pokud bookujete kartou hotel, někde po Evropě, je nějaká obvyklá částka, kterou hotel vyžaduje, aby tam byla?
Třeba jánevím, kartu na které je míň než 20k nevezmou, přestože pobyt je na jeden den a stojí dva tisíce, protože kdyby jim klient rozmlátil okno a vyhodil jím stolek, tak tam není dostatečná rezerva na to , aby si to mohli strhnout.. takovýho něco?
Trofozoit All my demons  now work for me. 23.září 2014 11:36:45
(tyhle debaty obvykle ukončuji u bodu, kdy prohlásím, že nechci peníze a slyším jak na druhém konci té osobě vybuchuje hlava)
Prazacka Líp už bylo...  Foto kvítí 22.září 2014 15:29:32
Díky za připomenutí.
Vážený zákazníku,

již více než 75 % z vás používá naše nové internetové bankovnictví, které jsme spustili začátkem letošního roku. Proto bychom Vás rádi s předstihem informovali, že přechodné období souběžného fungování našeho původního a nového internetového bankovnictví se blíži ke konci. Vypínání původního internetového bankovnictví bude probíhat v období od 29. 9. do 5. 10. 2014. O jeho dokončení Vás budeme informovat SMS zprávou a zprávou v novém internetovém bankovnictví, ve kterém pro Vás již nyní připravujeme další zajímavé novinky.


Vážená M-Bank,

naštěstí už mám účet jinde a vaše supa dupa létající panely a barvičky mi jsou úplně u prdele. Na účtech nechávám cca 50 korun pro strejčka Příhodu.
Kunewaelder   15.září 2014 11:13:42
Pouzivam Wuestenrot, mel jsem ho kvuli prelevani a docasnemu povalovani penez pri stavbe. Poplatky zadne, uroky dlouhodobe mezi mezi vyssimi u sporitelnich uctu. Da se to zvysit az o 0,4 %, kdyz si nejakou cast penez casove zafixujes. Kdyz to nesplnis a vyberes driv, prijdes jen o to urokove navyseni, jinak nic. Vsechno se resi jen prikazy k platbe v internetovem bankovnictvi, oser zadny.

http://www.wuestenrot.cz/bankovni-sluzby/sporici-ucet/
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore 12.září 2014 15:51:19
Mit 2500 a nemit 2500...
DadB jsem zralý na  šrotovné 12.září 2014 15:12:59
Kolik kdo dneska nabídne za 200k vkladu? Možná tak 1,5 % ročně. To jsou tři tisíce za rok, po odečtení daně (-450 Kč) zbývá dva a půl. To jsou dvě stovky měsíčně. Stojí to za to?
Já dokonce kreditku rovnou dostal poštou s tím, že ji nemusím aktivovat, když nebudu chtít.
K nějakému podpisu jsme se ani nedostali, asi by to nakonec chtěl taky (naseruť jim dříve do rypáků, než abych šel něco někam podepisovat!). Fakt to skončilo na tom, že jsem mu nechtěl odpovídat na dotazy zmíněného typu.