Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Přivítám veškeré zkušenosti ohledně využívání bankovních služeb v České republice... poplatky, internetové bankovnictví, atd.
NEVÁHEJTE A POSTEŽUJTE SI!

Samozřejmě klienti zahraničních bank jsou se svými zážitky srdečně vítáni (aby vyniklo, jak česke banky sají).

Výhledově možná z toho udělám nějaké srovnání.

O SPERMABANKACH A MESTSKYCH MYTECH DISKUTUJTE JINDE

haasha when your life flashes before your eyes,  make sure you've got plenty to watch
co presne ma znamenat evidence uctu?
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
evidence účtů
Máte někdo zkušenosti se zahraničními účty? Ideálně v méně civilizovaných zemí EU (tj. ne Německo, Rakousko, Lucembursko, Benelux)
 
Ano.
Štěně: Speciálně v ČR je to vyloženě specifický problém bank, že ;-) :-| :-/ :-(
Je fakt, že nevím, nakolik je za mou relativní spokojeností u RB status "VIP" klienta, který údajně způsobuje, že mě to automaticky přepojuje na jiné operátory a k jiným poradcům než "neVIP". Ani pořádně nevím, čím jsem si ho zasloužil, zase tolik milionů mi na účtě dlouhodobě neleží, hypotéku u nich nemám... má teorie je, že to dávají každému, kdo aspoň není každou chvíli v minusu ;-)
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Vždycky je to o lidech, a to mě právě na těch bankách štve, že nedokážou udržet u svých zaměstnanců ani minimální standard proškolení, příčetnosti a slušného chování, pokud jde o standardní úkony.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
V tu chvíli bych to ráda zrušila, ale nezruším, pač není alternativa :-(

U RB jsem kdysi měla pokračující eBanku a stálo to za hovno (nechtěli mi třeba vydat na pobočce kartu, protože jsme měli účet společný s manželem a z toho ouřada usoudil, že jsem nesvéprávná - manžel musel volat "naší" bankéřce a řešit to přes tři ředitele, taková Albánie trochu). Pak jsem si po letech u nich chtěla znovu otevřít konto a bohužel se mi to nepodařilo, protože na pobočce byli moc sexy na to si na mě udělat čas. I když jsem si domluvila schůzku (pač přijít jen tak z ulice a chtít účet nejde). Tak jsem usoudila, že když ptáčkovi pěkně nezpívají ani při lapání, bude to později čiré utrpení.
Barclay: Zajímavé, asi je to klasicky o lidech... a to jsem konto v eBance patrně zřizoval v téže pobočce jako ty ;-) Pak jsem "zmigroval" na Novodvorskou. Co se tzv. "poradců" týče, mám pocit, že se mi za ta leta snad jednou jedinkrát stalo, že bych měl při dvou po sobě jdoucích návštěvách na pobočce stejného (stejnou); byl jsem tam tehdy kvůli něčemu v rozestupu asi tří měsíců :-)

(Btw. ondyno jsem tam byl pro kartu a opět proběhla scénka na téma "a nechcete teda ten nový typ účtu, samá pozitiva a sociální jistoty" "..." "no, vono se vám to asi nevyplatí, co; tak nic, no".)
tam je nějaké riziko?
U mě ne, pořád mi posílají karty k vyzvednutí do Teplic a přidělují teplické bankovní poradce. A to jsem konto v eBance zřizoval v Praze na Václaváku.
No, fakt je ten, že minimálně změnu adresy zvládla RB celkem hladce...
vembloud
Časem tě zmigrují do RB a bude už jen dobře!
!
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Teď koukám na aktuální elektronický výpis od kreditní karty a v jeho záhlaví je uvedená stará, zaručené zrušená, poštovní adresa. Začíná mi tikat oko.
renatask ...změna je život... 
No jasně. To je už klasika.
A pak je tu vždy ještě starý dobrý booking.com.
renatask ...změna je život... 
Může to být klidně paypal nebo nějake obchodni místo třeba v číně . Jr to určitě internet. Karty z bankomatů se na internetu nezneuzivaji pokud pok
ziasystems Šváb nebýt brouk. Pavouk nebýt hmyz.  BioLib!
Mi před chvílí přišla SMS z ČS, že se mnou potřebujou ověřit nějaké platby mojí kartou v USA, které dnes proběhly (aniž bych cokoliv) a že mi mezitím zablokovali kartu. Tak jsem jim po chvíli ověřování, zda to není nějaký sofistikovaný phising, v jednu ráno zavolal, nezáviděníhodná práce toto, a že prý mi někdo strhnul z karty $1 a že to bývá většinou takový pokus jak zjistit, zda lze ukrást více. Každopádně jsou hodní, že to v bance takhle hlídaj, já bych si toho mezi všema těma poplatkama co mi ČS strhává sám nevšim.

Nu. Jen by mne zajímalo, kde ty údaje sebrali, jestli je nejpravděpodobnější, že jsou to ukradené informace z nějakého serveru (mám tu kartu tuším uloženou jen na Amazonu, PayPalu a Steamu), nebo z nějaké platby (ze zahraničí kupuju relativně dost, ale nejsem si vědom, že bych kdy nakoupil přes něco ne-https nebo jinak podezřelého, v podstatě jen ze samých známých obchodů), nebo že to přečetli nějakým zařízením nainstalovaným do bankomatu, nebo nějaká legrace s tou nešťastnou bezkontaktností oné karty. Nějaké tipy?

Každopádně budu nasranej, až si nechám udělat novou kartu a mezitím zjistím, že to byl nějaký ověřovací poplatek od PayPalu či podobná legrace.
 
tak to asi dobře dopadne, ale čekal bych tedy od banky suverénnější přístup v zájmu zákazníka, radili mu něco v tom smyslu aby (pro jistotu) obeslal nějaké ty obchodníky a informoval je o tom, že ta a ta transakce byla podvod
 
renatask ...změna je život... 
Obchodník nebyl 3D . A kolega má vyhráno, tuhle reklamací spiš vyhraje než ne. Zvlášť když to odchytili v bance.
haasha when your life flashes before your eyes,  make sure you've got plenty to watch
tusim tady nekdo psal, ze 3d secure musi hlavne podporovat obchodnik? tzn. kdyz to obchodnik nema, tak se da vesele nakupovat i bez toho?