Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Přivítám veškeré zkušenosti ohledně využívání bankovních služeb v České republice... poplatky, internetové bankovnictví, atd.
NEVÁHEJTE A POSTEŽUJTE SI!

Samozřejmě klienti zahraničních bank jsou se svými zážitky srdečně vítáni (aby vyniklo, jak česke banky sají).

Výhledově možná z toho udělám nějaké srovnání.

O SPERMABANKACH A MESTSKYCH MYTECH DISKUTUJTE JINDE

Dejte si bacha na karty z Reiffky, projde přes ně e-commercová transakce i když je karta vůči těmto typům transakcí blokována.
Fio
TCO moje babka dobře vaří,   ale nemá SWAG 27.červenec 2014 19:35:00
mBank tohle umi, budes pritelkyni vest jako dalsiho disponenta.

Jinak presne tohle resim tou Citi kreditkou, jednu kartu ja, druhou druzka, nejaka ta bezkontaktni nalepka. Ale furt potrebujes nejaky ten ucet kvuli splaceni karty...
aloner ...zdalo se mi, ze se dokonce usmiva ...  27.červenec 2014 18:52:35
Dotaz
Zdravím ve spolek. Existuje v ČR nějaká banka, která k účtu nabízí dvě bezkontaktní karty, přičemž za vedení účtu, příchozí/odchozí platby aj. si účtuje minimální popř. nulové poplatky?

V podstatě by z tohoto účtu platili dva lidé (já a přítelkyně) běžné nákupy apod.

Díky za tipy.
Trofozoit All my demons  now work for me. 26.červenec 2014 15:34:45
Ještě mě k tomu napadlo, založit si u nich účet v eurech.
Sice tam budu muset převést napoprvé peníze z CZK účtu, ale jiná možnost stejně není.
Při výběru v bankomatu (placení kartou) v eurech z eurového účtu by neměly probíhat vůbec žádné převody, nebo ano?
A hlavně by to řešilo ten problém, co se stane, pokud hodně klesne koruna.
jinak děkuju za tipy triky
v Lisabonu se moc kartou platit nedalo, většinou jsme lovili bankomaty
Trofozoit All my demons  now work for me. 24.červenec 2014 20:41:18
Portugalsko. Netuším. Ale v té cukrárně na Largo da Portagem, kde mají ty obří pusinky velikosti lidské hlavy, tam moc nevypadali že by brali karty ;)

DadB: No to bych právě chtěla vědět jaká je kde konverze. Našla jsem jen nějakej internetovej test kolik stálo platit kartou v zahraničí u různých bank a bylo to různě i nezávisle na typu karetní společnosti. Budu mít dvě karty, Visu i Mastercard, ovšem od jiných bank a na tu Visu je tímpádem hodně nevýhodné vybírat v bankomatu.
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore 24.červenec 2014 20:01:15
Je to zeme, kde se da dobre platit kartou? V tom pripade by to bylo vyhodnejsi nez hotove, napr. ve Finsku berou karty i ve stancich na trznici v Helsinkach.
DadB jsem zralý na  šrotovné 24.červenec 2014 19:41:20
Ještě si ale pro jistotu zjisti, jak je to s konverzí na CZK při platbě EUR přes Visa a MC. Standardně u VISA bývá přímá konverze EUR/CZK, kdežto u MC je nejprve EUR/USD a pak až USD/CZK, takže platíš dva kurzové rozdíly. Analogicky při platbě v USD je to opačně, takže MC strhává přímo USD/CZK a Visa nejprve udělá USD/EUR a potom až EUR/CZK. Dvojí konverze je vždycky dražší a méně výhodná.
Trofozoit All my demons  now work for me. 24.červenec 2014 18:51:30
dotaz
Když jsme u těch kurzů v zahraničí a bankách, řeším tu otázku.

Budu několik měsíců utrácet v zahraničí peníze z českého účtu. Teď už v zásadě jsem se rozhodla že z AirBank (mimojiné proto, že výběry ze všech bankomatů v EU stojí stejně, 25 Kč, (případně nic v tom druhém tarifu) a navíc tři měsíce zkušební provoz, kdy všechny poplatky hned vrací zpátky na účet (tj. nestojí vůbec nic).

Takže jestli to chápu, vlastně klidně můžu vybírat z bankomatů bez omezení. Kurz samozřejmě je horší než v Česku ve směnárně, ale zase bez dalších procentuálních poplatků atd. a celou částku v eurech si tam fakt z ČR nepovezu.

Takže můžu se podívat jaký je kurz ČNB (podle kterého dostanu na začátku eurové diety v českých korunách) a můžu se podívat jaký má AirBank kurz na výběr z bankomatu, protože ho mají na stránkách.

Co ale nevím, jestli je nebo není výhodnější platit daný den zrovna platební kartou (AirBank Mastercard jakási).
Dozvím se někde jaký je na to ten daný den kurz?
Podle čeho se to určuje? Podle karetní společnosti, podle banky, podle.. a nebo je to prostě ten identický kurz AirBank jako na výběr z bankomatu? (když odečtu jiné další poplatky za výběr a ty odečtu, protože nejsou žádné nebo je to fixních 25 korun). Nebo to má každá banka jinak a mám se jich zeptat?

(Teď ještě tak přemýšlím, mírný offtopic.. dá se nějak předem odhadnout, kdy se nějaký kripl zas rozhodne skokově devalvovat korunu vůči euru, jakože zase bude moc nízká ta inflace nebo tak abych si radši zbytek vybrala?)
Před pár hodinama mi volala nějaká "dáma" na soukromé číslo. Těšil jsem se, že si vychutnám dalšího spamera - a taky to tak zpočátku vypadalo. Na druhém konci hluk jak z hospody nebo rušné ulice. Mluvila takovým podivným drze žoviálním, jakoby i trochu alkoholem upraveným, tónem a začala "...konečně jsem se dovolala ...". To mě docela nasralo, pak pokračovala otázkou "mluvím s panem Infidelem?" Cože, to už spameři znají i moje jméno?! Nevrle jsem odpověděl, že jo. Ona pak, že prý volá, že mám "u nich" založený účet a že mi chce nabídout ...
- Jaký že to mám u vás účet?!!
- No v mBance!
- Vy mi takhle voláte z mBanky?!!!
- No ano!
- Tak to nemám o žádné služby zájem! (a zavěsil jsem)

WTF?! To už je mBank na tom tak zoufale, že najímá taková individua?! To i komunikace s tím cikánem, co mi v Holešovicích na autobusáku nabízel voňavku a hodinky, byla příjemnější.
janouch ...nezpívám, vystupuju!  24.červenec 2014 14:14:30
pošlu ti kontakt na člověka, který to absolvoval před tebou - vzkazniky
janouch ...nezpívám, vystupuju!  24.červenec 2014 13:47:42
+ 1 nevím, zdali to nezměnili, ale mBank fungovalo takhle:
v zahraničí výběr z bankomatu do ekvivalentu 2500 CZK = 35 Kč, vyšší částka zadarmo
při platbě kartou v EUR počítají kurz deviza prodej
v jiné měně než EUR, je částka nejdříve převedena kurzem VISA na EUR, připočten poplatek 2 % a následně kurzem deviza-prodej dle mBank na CZK

Fio má kurzy slušný (skoro jako Exchange směnárna), výběry jsou 0,50 % z částky + 80 CZK


kazatel_c temptatio aeternum  24.červenec 2014 9:12:00
asi to tak bude :-) je pravda, že nejčastěji jsem platil hotově nebo firma objednala a platilo se fakturou..
renatask ...změna je život...  23.červenec 2014 21:24:51
ano, tomu se říká předautorizace. Platba podle účtu poté proběhne ukončením předautorizace. Hotel se tím jistí, aby klient měl peníze i při odjezdu. Teď si nejsem úplně na 100% jistá, ale rozdíl mezi předautorizovanou a konečnou částkou by neměl být větší, než přibližně 10%, aby si hotel nemohl naúčtovat nějakou děsnou pálku.
kazatel_c: Mozna zijes na stejne planete, ale nevnimas detaily. To zablokovani nejake castky na karte je fakt naprosto bezne, Akorat ty to za normalnich okolnosti moz nepoznas, neb po normalnim zaplaceni se ta castka zase uvolni a ty to nevidis na zadnem vypisu, protoze zadna transakce neprobehla.
A funguje to takhle od USA po Koreu a od Japonska po Novy Zeland.
Záleží odkud ti budou ty peníze na to konto chodit. U mne to bylo vždy v té zemi a měně kde jsem zrovna byl takže založení účtu bylo jediné řešení. Pokud ti ten pobyt bude platit česká strana v pravidelných platbách tak bych to viděl na účet v ČR. V případě vyplacení celé sumy najednou bych zauvažoval nad založením konta v Koreii a převedením celé částky.
kazatel_c temptatio aeternum  23.červenec 2014 10:39:11
je otázka, jestli se to nesrovná tím, že neplatíš poplatek za výběr.. s fio v cizině mám zkušenost jen při platbě, ne při výběru..
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore 23.červenec 2014 10:36:56
Bacha pri platbach v zahranici, mBank pouziva dost nevyhodny kurz (pocitam, ze ten samy i pri vyberech). Fio ma ty kurzy lepsi.