Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Přivítám veškeré zkušenosti ohledně využívání bankovních služeb v České republice... poplatky, internetové bankovnictví, atd.
NEVÁHEJTE A POSTEŽUJTE SI!

Samozřejmě klienti zahraničních bank jsou se svými zážitky srdečně vítáni (aby vyniklo, jak česke banky sají).

Výhledově možná z toho udělám nějaké srovnání.

O SPERMABANKACH A MESTSKYCH MYTECH DISKUTUJTE JINDE

Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Cywe nene, RB mi už jednu banku sežrala :-(
Furt si musim rikat, ze to pak musim zrusit. Ale ona prijde zmena podminek, ktera me na to upozorni.
Užívej si Citi, dokud to jde, za chvíli to bude RB nebo ČS.
Tander Lee  
Takže jen využíváš jejich kreditku, pokud možno v bezúročném období a oni ti k tomu nabízejí další úvěry. Rozumím. Ale zas píšeš, že se jednalo o pár desítek tisíc - mě by zajímalo, jak se chovají při půjčování několika set tisíc. (Pár desítek tisíc mi půjčí leckdo, zejména dnes, i jako živnostníkovi.)
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
No pointa je v tom, že u nich nemusím mít běžný účet (na kterém bych nedej bože musela mít nějaký obrat), jenom tu kartu.
Tander Lee  
Tak City je mamutí banka, kterou bych k těm "alternativním" zrovna nezařazoval.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Ale jo, už jsem si dlouho nepůjčovala a konkrétní čísla v hlavě nemám. Jen tehdy byl sice úrok podobný, ale právě ten poplatek za zřízení, poplatek za vedení úvěrového účtu a tyhle věci to nemálo prodražovaly, vzhledem k tomu, že se jednalo o malých několik desítek tisíc.

Hlavní na tom ale je, že prostě nemusím mít účet u nějaké staré banky a pokud bych někdy potřebovala půjčit, budu to řešit přes kreditní společnost jedním telefonátem.
 
Tander Lee  
Lepší než u bank... ten poslední úvěr má 6,99 % (RPSN bude k 8, ale to je v řízení, protože nějaké poplatky za vedení úvěrového účtu a podobné blbosti by mi měli odpustit), to už jsem docela spokojen :)
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
No oni umějí různé ty "extra hotovosti" a podobné produkty v rámci kreditní karty, což jsou v podstatě spotřebitelské úvěry, bez poplatků a s lepším úrokem, než u banky, flexibilnější možností předčasných splátek a tak.

A na rozdíl od starých dobrých bank Citi kouká na kreditní historii, já u nich tu keditku mám spoustu let, aktivně ji používám a platím včas, takže když tam mám něco před-schváleného, opravdu to tam je.
Tander Lee  
V rámci kreditky?
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Zjistila jsem, že běžné služby mi poskytne "zdarma banka", a pokud jde o úvěry (nemluvím o hypotéce, samozřejmě), tak tam to umí Citibank v rámci kreditky líp, než staré dobré banky, naposled jsem takhle likvidovala úvěr u ČSOB úvěrem od Citi.
 
Tander Lee  
:)
DadB jsem zralý na  šrotovné
Tander Lee  
Jak jsem psal, také jsem před pár lety podlehl protipoplatkové hysterii a výrazně omezil využívání služeb ČS a přešel do FIO. Bohužel, FIO má sice báječný bezpoplatkový účet, ale v oblasti úvěrování moje potřeby nenaplňují. A když budu stejné obraty jako ve FIO generovat u ČS, budu mít taky všechno zadarmo.
DadB jsem zralý na  šrotovné
(Jsem klientem České spořitelny, protože si to můžu dovolit.)
Tander Lee  
Jo, mně to také docela zvedlo životní standard.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
uz jsi jim zaplatil minimalne jednoho zamestnance!
Tander Lee  
Kdybychom byli v USA, už bych ho dávno měl. U nás se na tu kreditní historii tolik nehraje :)
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Nemas od banky uz nejakej diplom? :)
Tander Lee  
Tak mluvím o 20+ letech. A to mnoho může být třeba 6. I když třeba kontokorent, za který mi ručila holka, se kterou jsem chodil ještě před svou současnou ženou (před více než 20 lety), tak ten jsem rušil letos na začátku roku (což znamená, že jsem ho splatil už skutečně mnohokrát :).