Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Přivítám veškeré zkušenosti ohledně využívání bankovních služeb v České republice... poplatky, internetové bankovnictví, atd.
NEVÁHEJTE A POSTEŽUJTE SI!

Samozřejmě klienti zahraničních bank jsou se svými zážitky srdečně vítáni (aby vyniklo, jak česke banky sají).

Výhledově možná z toho udělám nějaké srovnání.

O SPERMABANKACH A MESTSKYCH MYTECH DISKUTUJTE JINDE

jkjkjk ?? !! 
No ono šlo hlavně o to povinné životko a neúplnou smlouvu, viz plné znění nálezu: http://www.finarbitr.cz/galerie/tinymce/rozhodnuti/264_SU_2013_nalez.pdf a kdyžtak magorová :-) http://www.finarbitr.cz/cs/financni-arbitr/zakladni-informace.html
 
cajti Kulička je v prdeli,   tak jdeme ven!
Tak mám pocit, že finanční arbitr je magor:

http://ekonomika.idnes.cz/mbank-spocitala-spatne-cenu-pujcky-musi-vratit-uroky-pdi-/test.aspx?c=A150327_101808_test_nio

To už příště taky může někdo banku zažalovat, že do ceny půjčky nezahrnula cenu lístku za šalinu, když ji šel na pobočku podepsat ....
 
"Odešel bych i víckrát."!
padlock Korupce jest základem státu.  
U mne stejný průběh - zrušit kreditku, měsíc počkat, zrušit účet a za měsíc sbohem. Pohoda, žádná pruda. Bankéř se znalostí hardrocku/metalu 80´ let, takže i čekání na tiskárnu (v rámci mých SA schopností) příjemně pro smalltalkováno. Odešel bych i víckrát.
Trofozoit All my demons  now work for me.
No samozřejmě pokud to mají tak zařízené že účet se hned zruší a musí se vynulovat ty částky, tak je to problém vždycky i když to spočítat umějí. Naštěstí už se to u nich evidentně celkem pohlo.
O to nešlo, bylo to už před delší dobou a oni neuměli spočítat zůstatek potřebný pro doplacení různých poplatků předem. A při rušení účtu nebylo možné převést zůstatek po jeho zrušení.
Hotově a v korunách, to tě naučí!
Trofozoit All my demons  now work for me.
Tak ono je lepší mít na tom účtě peníze, když ho zavíráš, to rozhodně ;) Já se spíš bála jestli mi je jako nebudou chtít vyplatit hotově, ty zbylý, ale naštěstí ne.
Když mě v ČSOB dvakrát hnali do fronty u pokladny, abych doplatil to či ono, aby se účet dal uzavřít a ty sumy jim vycházely postupně, tak jsem z toho měl osypky.
arnost snad nechci tak   moks
ČSOB: Banka, od které budete rádi odcházet.
Trofozoit All my demons  now work for me.
CSOB plk
Tak odchod z ČSOB proběhl relativně rychle a bez jakýchkoliv problémů, zdržování nebo dotazů. Přišla jsem že chci zrušit účet, tak bankéřka řekla OK, a začala vyplňovat papíry. Akorát se mě pak zeptala, kam od nich odcházím a že kdybych si to pak zas rozmyslela, že mě rádi uvítají zpátky. Podpisem mi sebrala kartu a začala běžet měsíční lhůta, během které můžu používat ještě IB a pak se mi zbylé peníze převedou na můj jiný účet, co jsem jim zadala.
Když to tak vezmu, tak rušení účtu bylo asi nejpříjemnější zkušeností s živými bankéři u ČSOB, vřele to doporučuji.
 
cajti Kulička je v prdeli,   tak jdeme ven!
Teoreticky se to týká jen interchange fees, tedy kolik bude banka účtovat svému obchodníkovi se moc měnit nebude (teoreticky by mohli snížit, protože si tím pokrývají odchozí interchange fees). Problém budou mít moderní karty typu - vrátíme vám 1% z platby - a hlavně MasterCard, který tyto karty poslední roky razí - protože tyto featury jsou pokryté z interchange fees.
"Náklady, které za platby kartou nesou obchodníci, se tak s největší pravděpodobností výrazně sníží."

Tak to bude ono.
Aha! To mě nenapadlo. To klidně může být. Tak uvidíme.
Nevím jestli nekecám, ale není těch 0,3 jen jeden z těch karto-banko-vydavatelo poplatků, přičemž na zbylé se tahle regulace nevztahuje? Něco jako když elektřina zlevní o čtvrtinu, ale kvůli zbylejm platbám o desetinu zdraží.
No jo, asi by měl být každý poplatek za použití karty online hlášený na MinFin.
To zas budou výdaje na elektronické odvánění tržeb úplně nahovno.
kazatel_c temptatio aeternum 
logicky se spustí kampaně za mnohem masivnější využívání karetních transakcí - protože 0,3% z 1mld je něco jiného než 0,3% z 10mld.. :-)
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/schvaleno-poplatek-za-platbu-kartou-nepresahne-0-3-procenta-z-castky-1170352

Z pohledu obchodníka mám hroznou radost, protože se mi to zdá až neuvěřitelný. V USA prý takto nízké poplatky už nějakou dobu fungují a katerní společnosti ani banky nekrachují. Takže nás do teď obě instituce nejspíš solidně dojily. Nicméně jsem zvědavej, co to udělá s bankovními poplatky, nebo poplatky za kartu. Na koncových uživatelých si to asi kompenzovat nemohou, protože na kartu za 5000 Kč ročně by se jim asi lidi vykašlali. Tak jsem zvědavej, jestli zase nezavedou obchodníkům poplatky za terminály, jako tomu bylo dřív.