Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

El_DiabloReklama
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
:-) já nejsem korektor, já se mohu mýlit...
Chipushit: ... korektora s Alzheimrem, který neudrží myšlenku, jestli je ta wermacht nebo ten Wermacht...

No, hlavně by si ten korektor měl všimnout toho chybějícího h. ;-)

Věrni zůstaneme a Pramen
Je to polovina Žab v mlíku.

Honza doufá, že Albatros si dá víc na korektuře záležet a nebude to taková hrůza jako před lety.
Když už má Naše vojsko korektora s Alzheimrem, který neudrží myšlenku, jestli je ta wermacht nebo ten Wermacht, ať si to píše. Jako bři Medkové při překladu HP.

Žáby na prameni mají pěkný rejstřík - i s fotografiemi, hned je to lidštější.

Nejvíc se nám - synovi a mně, líbil konec československých komunistů. Prý se jim chtěl všem pomstít. Snad ho nikdo nebude žalovat...
 
Zajímavé je, že vybudování exteritoriální dálnice si vynutil Hitler již jako součást mnichovské dohody v září 1938.

Plán počítal s tím, že se Československo vzdá ve prospěch Německa pruhu území podobně jako Panama postoupila Spojeným státům americkým území Panamského průplavu spojujícího Atlantský a Tichý oceán.

Dálnice měla být součástí Německa, takže by Němci nepotřebovali žádný pas. Českoslovenští občané by směli používat dálnici také, ale najíždět by mohli jen na několika výjezdech, kde měly být celnice.

Finanční zajištění stavby, dopravní policii a celní službu mělo zajistit Německo, některé úseky měly vybudovat československé firmy, československá vláda měla poskytnout zdarma veškeré pozemky.

Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/po-stopach-hitlerovy-dalnice-na-male-hane-fpz-/tipy-na-vylet.aspx?c=A080322_215430_igcechy_skr
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
USA vs China (2016)
 
HejtmanSagner Disciplína vy kluci pitomí musí bejt.  Vox Populi,Vox Dei
21.11.2016 vychází "1938 - Věrni zůstaneme".
Osudový rok 1938, období Mnichovské zrady a největší potupy mladé Československé republiky. Rok, který předznamenal konec naší státnosti o pár měsíců později. Dodnes se mezi vojenskými analytiky, historiky, ale i celou veřejností vedou vášnivé debaty o tom, zda jsme měli odmítnout postoupení Sudet a se zbraní v ruce bránit naši vlast. Stačilo málo, aby..., kdyby...

A právě oním „kdyby“ se zaobírá tato jedinečná historická mystifikace , která svým smyslem pro detail i celek, strategii i taktiku, ale i příběh samotný, bravurně vypráví příběh fiktivní obrany naší republiky před hitlerovskými vojsky.

http://www.databazeknih.cz/knihy/1938-verni-zustaneme-319857
 
HejtmanSagner Disciplína vy kluci pitomí musí bejt.  Vox Populi,Vox Dei
Ich melde gehorsam:
Knihu ŽÁBY NA PRAMENI mám doma, včera jsem to začal číst. Jímá mě předtucha, že komu se líbila předcházející trilogie, nebude zklamán. Aspoň já jsem zatím spokojen, čte se to velmi dobře.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Přebral je vůči tomu poněkud vstřícnější.)
ocs sine ira et studio  OCSite
No, on ty popisy války má především nudné, a to i tam, kde jsou smysluplné :)

Aspoň tedy podle mého subjektivního názoru. Silné stránky Žab (prvých tří, jež jsem četl) jsou tam, kde jednají konkrétní lidé — typicky Hodža, dění kolem Beneše je excelentní, ta válka je zajímavá tam, kde se v ní mrcasí osobně Volf, a tak. Kvůli tomu to za přečtení rozhodně stojí (prvé tři...); a tu velkou strategii lepší přeskočit. Ono ostatně totéž platívalo i třeba pro Clancyho, ne že by to bylo nějak specifické pro Drnka...

pan_kreas Rozptyl do moře podléhá předpisům  pro pobřežní vody daného státu.
Imho si při psaní hýbe panáčky na mapách, a politiku přizpůsobuje pozici na "bojišti".
Jenže v reálu je to začasté jinak, ba většinou naopak:/
Drnek opet vypotil sracku. Problem tohoto autora spociva v tom, ze trpi inkonzistenci, nedostatkem rozhledu a inkontinenci ve vojenskych "realiich." A prave kvuli teto slepote nikdy nenapise dobry roman. Vzdycky to bude popis strategicke hry. Kdyz jsem coby redaktor doporucil podobnemu autorovi, aby do sve prace nastudoval dobove realie, urazil se. Slo o preWWI roman, kde zachazel s rakouskymi hodnostmi a slechtickymi tituly jako prase. Obhajoval to slovy "Jde o fantasy roman z alternativni reality!" Coz je sice pekne, ale v kombinaci s odvolanim na realne udalosti z toho ctivejsi knihu nikdy neudela. Drnek jede stejnym stylem - pomiji politickou situaci a hraje jenom onu strategickou hru. K jeho smule patri ovsem i to, jak pomiji realie (to opevneni nebylo dobudovane, ze severu by to slo lepe, hranice Rakouska prakticky nehlidana) a soustredi se na vlhky sen nacionalistu - opevneni po vzoru Maginotovy linie (ha, ha - jakze to bylo ve Francii?)
HejtmanSagner Disciplína vy kluci pitomí musí bejt.  Vox Populi,Vox Dei
ocs sine ira et studio  OCSite
Nový Drnek je podle všeho venku, a nikdo tady nic?

Tedy já jej také zatím neviděl naživo; jen jsem četl recensi — a ta je poměrně málo potěšující :/

 
stromka If we don’t change, we fall behind. 
Já to pak najdu a opisu sem.
to se rád podívám. Ale jde o dvě nesouvisející věci. Jistě, Hejda byl z nár.soc ekonomicky nejpříčetnější, vždyť před válkou šéfoval ČKD, ale znárodnění šlo podle not jiných autorů.
No a každopádně to, co neprošlo ani před únorem, má jen velmi volný vztah k reálnosti údajných privatizačních plánů za Novotného.
Je to jen marginalie, ale Phillips je model krizoveho sroubu. Holandsky vyrobce zarovek a elektroniky ma jen jedno L.
stromka If we don’t change, we fall behind. 
Ministr to právě zamítl. Připravoval to Hejda. Docela podrobně o tom píše v pamětech. Kdyby se mi chtělo, tak ti najdu a prepíšu. Každopádně měl mít Phillips 49 %.
takže ministr průmyslu v roce 46 Philips v ČSR znárodní (btw víte, za jakou stranu ten ministr ve vládě byl?) a o rok později stejná vláda se stejnou firmou připravovala společný podnik? No nwm.
Privatizace v roce 1991 je zcela zavádějící srovnání, tam bylo od začátku dáno, jak se bude podíl navyšovat a za jakých podmínek VW získá fabriku celou. Navíc prodej spustila garnitura, která se k privatizaci jasně přihlásila.

To v 60. letech rozhodně nebylo a jsem si jist, že s privatizací by měli i ti nejradikálnější reformní komunisté velký problém. Natož kdyby tím největší automobilku ovládl zahraniční vlastník.
Takové záměry pokud vím nikdo z reformistů nikdy neventiloval. Budu samozřejmě vděčný, když mi ukážeš, že se mýlím, ale do té doby to musím považovat za nepodložené JPP.
stromka If we don’t change, we fall behind. 
Mělo se ti řešit nějakými procenty vlastnictví. Podobně se připravoval i Phillips v roce 1947 nebo tak nějak. Ani VW neměl zpočátku Škodovku celou.