Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz, bard, arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

ČT pochybením editora vystřihla ze Zemanova projevu jméno podnikatele Zdeňka Bakaly, kterého Zeman postavil vedle pravomocně odsouzeného Viktora Koženého.
Domnívám se ale, že v tomto konkrétním případě evidentně došlo k editorskému pochybení, o objektivní posouzení ale požádám Editoriální panel ČT,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.
Rusko si přijelo pro Mistraly
Ohlášené manévry v Lamanšském průlivu jsou ale první, které se mají konat v prostoru mezi Británií a Francií, v samém srdci Severoatlantické aliance. Nynější cvičení u francouzských břehů navíc vyvolává řadu otázek ve spojitosti s tím, že v neděli vyprší Paříži lhůta pro dodání výsadkových lodí třídy Mistral.
Na podzim zvolení zastupitelé Prahy 8 vyšli vstříc názoru většiny voličů, když na svém ustavujícím zasedání rozhodli o zákazu heren na území městské části Praha 8.

http://denikreferendum.cz/clanek/19241-zastupitele-prahy-8-zakazali-herny
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 25.listopad 2014 20:18:20
Francie zatím Rusku Mistral nedodá.
http://www.bbc.com/news/world-europe-30190069
Některá česká média včetně ČTK v úterý obdržela e-mail od skupiny, která údajně posílá zásilky s jedem. Ty v minulém týdnu dorazily třeba ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) a ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO).

Podle textu od vyděračů úterkem vyprší termín ke splnění požadavků k zastavení posílání zásilek, a tím skončí i první fáze "útoku". Skupina je prý připravena v dalších dvou fázích posílat další balíčky, které budou ohrožovat životy lidí, protože jedy v obálkách nebudou v uzavřených a oddělených zkumavkách.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/texty-ktere-ministri-dostali-s-jedem-ted-prisly-i-mediim/r~4450c3c674bd11e48ee3002590604f2e/
Ústavní soud další bod
Ústavní soud zrušil pokutu muži, který urazil policistu na Facebooku
Muž, který musel zaplatit pokutu za urážku policie na Facebooku, uspěl u Ústavního soudu. Ten rozhodl, že policisté nedodrželi právní předpisy pří získání informací z internetu, o které rozhodnutí o pokutě opřeli. Navíc to, co muž na sociální síť napsal, podle verdiktu na pokutu není.

Ústavní soud se zabýval také tím, jak pohlížet k informacím získaným na sociálních sítích a na internetu obecně. Sporné je podle soudu například to, zda Facebook považovat za soukromou či veřejnou sociální síť. „Vždy záleží na konkrétních uživatelích, jakým způsobem si míru soukromí na svém profilu, případně přímo u jednotlivých příspěvků, nastaví,“ uvedla mluvčí soudu.

Ne, neřekneme. Úřady dál tají platy úředníků, navzdory rozhodnutí soudu
Měsíc poté, co soudci zakázali úředníkům tajit platy a odměny, je jedno jasné: část úřadů se zakopala hluboko ve svých pozicích, odhodlána zadržovat tyto informace až do posledního razítka. Mezi nimi je například prezidentská kancelář nebo většina krajských hejtmanství. Například v Ústeckém kraji jsou přesvědčeni, že nejvyšší soudci rozhodli "nepřípustným způsobem", takže žádost HN o zveřejnění platů šéfů odborů, ředitele úřadu a poradců hejtmana a radních je nutné odmítnout. Ředitel úřadu Milan Zemaník navíc ve zdůvodnění sice uznává rozsudek, ale ten je prý závazný jen pro jeho aktéry. Nikoli pro kraj.
popcorp consciously resist   chaos elephant 24.listopad 2014 8:44:13
inu, když česká vláda předala výrobu do rukou jinému organizovaného zločinu, není se čemu divit. Jen rozšířili trh.

http://www.ceska-justice.cz/2014/11/jindrich-voboril-jsme-na-pocatku-epidemie-a-je-nutne-se-podle-toho-chovat/
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 24.listopad 2014 8:23:31
Bavorsko a Sasko marně bojují z přílivem pervitinu z Česka. Jenom v Sasku se počet deliktů v souvislosti s drogou od roku 2009 ztrojnásobil na téměř 5 tisíc a množství zadržené drogy je za stejné období desetinásobný, píše německý nedělník Welt am Sonntag. Loni saská policie a celníci zachytili 27 kilogramů syntetického stimulantu, jemuž Němci říkají crystal nebo crystal meth. Bavorsko na tom prý není o mnoho lépe.

Německý list konstatuje, že pervitin se v Německu stává nebezpečnou módní drogou a že z Česka, kde se vyrábí ve stovkách varen, jsou jím "zaplavovány" především Bavorsko a Sasko.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nemci-celi-prilivu-pervitinu-z-ceska-kriminalita-stoupa_325048.html
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 22.listopad 2014 11:39:45
PRAHA - Bývalý prezident Václav Klaus dostal na středečním galavečeru v Moskvě Cenu Jegora Gajdara za přínos v rozvoji vztahů s Ruskem.

http://www.lidovky.cz/klaus-prevzal-cenu-za-rozvoj-vztahu-s-ruskem-je-to-cest-zadna-politika-1zr-/zpravy-domov.aspx?c=A141121_134152_ln_domov_ml
Hlavní producent kanálu Russia Today (RT) byl nalezen oběšený ve svém moskevském bytě. Dopis na rozloučenou nebyl nalezen.
http://www.novayagazeta.ru/news/1689568.html
Po pěti letech se podnikatel Milan Orel dočkal zastání ve sporu ohledně toho, zda dobrovolná práce jenom za jídlo a pití může být trestána jako nelegální zaměstnávání. Krajský soud v Ostravě zrušil rozhodnutí o pokutě ve výši 80 tisíc korun z roku 2010.

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/pomahali-jen-za-jidlo-a-pivo-trest-za-praci-nacerno-neplati/r~a30d480c70d611e4b6d20025900fea04/
Šnek tu vůbec  není 21.listopad 2014 12:44:04
Diskuse prosím do Komentářů, sem jenom doplnění k aktualitě: Garri Kasparov pochází z bakuňské židovské rodiny, po rozpadu Sovětského svazu se vědomě rozhodl pro přijetí ruského občanství.
To neni stale jiste, ale zda se ze uz jo.
Ne, Ukrajinci.
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate  21.listopad 2014 12:25:52
Takže Krymští Tataři jsou teď vlastně taky Rusové, slušný člověče?
Novou studenou válku nevyvolala Moskva, ale Západ
Šnek tu vůbec  není 21.listopad 2014 12:18:30
Pro zastánce občanského principu je Kasparov samozřejmě Rus.

Pro zastánce nacionálního nebo rasového principu Kasparov Rus není, ale na ty mezi slušnými lidmi sere pes.