Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz, bard, arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 19.prosinec 2014 23:55:14
Ukrajinští a ruští vojáci se dohodli na společném hlídkování podél linie příměří oddělující na Donbasu bojující strany. Informovala o tom ukrajinská agentura Unian s odvoláním na tiskovou zprávu mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Hlídkování má začít 28. prosince.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/spolecne-hlidky-na-vychodni-ukrajine-dst-/zahranicni.aspx?c=A141219_232041_zahranicni_neh
„Důvodem, proč Rada FŽO v ČR přijala na svém zasedání 17. prosince 2014 velkou většinou toto usnesení je skutečnost, že režim, který nastolil a ztělesňuje Vladimir Putin, nedodržuje mezinárodní dohody, je agresivní navenek a okupuje silou území sousedního státu. Přejeme si, aby veřejnost věděla, že s jeho pozváním do Prahy nemá FŽO v ČR nic společného,“ stojí v usnesení židovské obce.

Židovská obec v Česku odmítá Putinovu návštěvu
Shake krmte troly!  18.prosinec 2014 14:45:23
Čtrnáctiletého černocha popravili neprávem, uznal po 70 letech americký soud
Soud v Jižní Karolíně po 70 letech rehabilitoval George Stinneyho. Černošského chlapce popravili v roce 1944 za vraždu dvou bělošských dívek. Bylo mu 14 let. Soud nyní shledal, že porotci ignorovali jeho ústavní práva. Chlapce tři měsíce po vraždě poslali na elektrické křeslo bez možnosti odvolání. Křeslo bylo pro něj moc velké, tak ho vystlali telefonním seznamem.
Shake krmte troly!  18.prosinec 2014 12:10:53
Soud úředníkovi zpřísnil trest za Opencard, tři obžalované osvobodil
Místo podmínky vězení na 3 a půl roku. Tak nově potrestal pražský vrchní soud někdejšího ředitele odboru informatiky pražského magistrátu Ivana Seyčka za to, že podle obžaloby zvýhodnil firmu Haguess v projektu Opencard. Šéf hodnotící komise Jiří Chytil odešel s podmínkou, další tři úředníky soud zprostil viny.
Dirty bomb
Police in Moldova said on Tuesday they had detained seven people suspected of smuggling radioactive Uranium-238 on a train from Russia, a substance they said could have been used to make a "dirty bomb". Police discovered about 200 grams (7 oz) of hazardous substances worth about 1.7 million euros ($2.1 million) during a sting operation last week, said Ion Bodrug, head of an Interior Ministry investigative department.

http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/index.php?pageid=event_desc&edis_id=CR-20141210-46267-MDA
NASA Rover Finds Active and Ancient Organic Chemistry on Mars

http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?feature=4413
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 16.prosinec 2014 18:58:45
via pan Akvarko
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov mění pod tíhou ekonomických událostí rétoriku země. V dnes zveřejněném rozhovoru pro France24 uvedl, že Rusko podporuje územní celistvost Ukrajiny a označil Porošenka za největší naději pro Ukrajinu. Zároveň však vyloučil, že sankce mají na Rusko zásadnější dopad.

http://echo24.cz/a/i3T2i/lavrov-ustupuje-podporujeme-celistvost-ukrajiny-porosenko-je-sance
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 16.prosinec 2014 14:02:05
Rubl prodělává velké oslabení proti dolaru, ruská centrální banka zvýšila úrokovou míru z 10,5% na 17%.

Aktuální kurz

doc All generalizations are false, including  16.prosinec 2014 10:29:37
(via Filip Horký) BBC: Více než 100 mrtvých po útoku Talibanu na školu v #Peshawar. 80 z nich jsou údajně děti.
Ruský ministr zahraničí nevyloučil rozmístění jaderných zbraní na Krymu
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov nepřímo připustil možnost rozmístění jaderných zbraní na anektovaném Krymu. V rozhovoru pro agenturu Interfax prohlásil, že Krym ztratil svůj bezjaderný status, neboť nyní patří Rusku, které v souladu s mezinárodními smlouvami disponuje jaderným arzenálem a jaderné zbraně bude rozmisťovat podle svého uvážení.

No vida, zase v souladu s Budapešťským memorandem ty jaderné zbraně Ukrajincům vrátí.

Všichni policisté v Česku, kteří chodí do terénu, byli vyzváni, aby dobrovolně odevzdali svůj vzorek DNA do databáze. Nechce se jim.
http://zpravy.idnes.cz/policiste-se-bouri-0nx-/domaci.aspx?c=A141215_224835_domaci_aba
Několik ozbrojenců ve vojenských uniformách v úterý obsadilo školu pro děti vojáků v pákistánském městě Péšávar. Stovky tamních studentů a učitelů drží jako rukojmí.

Reportér agentury Reuters, který je přímo na místě, hlásí, že je ze školy slyšet střelba, budovou obklíčila armáda a ze vzduchu jí sleduje vrtulník. Sanitky odvážejí zraněné studenty. Agentura AP píše o dvaceti mrtvých studentech a jednom zastřeleném policistovi.

Indická televize IBN tvrdí, že útočníků je šest a že patří k pákistánské odnoži radikálního hnutí Tálibán.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/r~94be354e84f511e49bec0025900fea04/
Vládní airbus měl poruchu, Sobotka letěl do Bělehradu challengerem
Česká vládní delegace musela na summit šestnácti evropských lídrů a Číny do Bělehradu odletět menším letounem Challenger. Armádní airbus měl poruchu, se kterou nemohl vzlétnout. Plánovaný odlet speciálu byl v půl deváté večer z letiště v pražských Kbelích. „Airbus vykázal závadu, se kterou nemohl bezpečně odletět. Premiér odletěl náhradním challengerem,“ řekla iDNES.cz mluvčí Armády ČR Jana Růžičková. Co přesně se porouchalo a jak dlouho bude airbus nepoužitelný, se zatím neví.
Užijte si Vánoce, ty letošní budou poslední, říká geniální fyzik Stephen Hawking
V pořadu televizní stanice BBC zazněly velmi znepokojivé věty. Podle geniálního vědce Stephena Hawkinga má lidstvo na kahánku. A není prý nic, co by mohlo apokalypse zabránit.
Shake krmte troly!  15.prosinec 2014 14:35:58
V mrazech se metro otevře bezdomovcům
Pokud tuto zimu udeří tuhé mrazy, bezdomovci v hlavním městě Praze by mohli přespávat v některých vestibulech metra. Nové vedení pražského magistrátu to plánuje jako nouzovou pojistku pro případ, že by pro lidi bez domova nestačily ubytovací kapacity.
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) aktuálně obdržela informaci prostřednictvím systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) o rizikové potravině bio dětská výživa s jáhly, jablky a hruškami Holle Bio-Babybrei Hirse v balení 250g, šarže P14/05337. Dle informace kontaktního místa RASFF v Německu analýza v potravině potvrdila přítomnost atropinu v koncentraci 3,73 mikrogramů na kilogram. Dle předběžné informace se do ČR dostala zásilka o velikosti 1,5 kg., inspekce aktuálně prověřuje distribuční toky a situací se zabývá. SZPI doporučuje všem spotřebitelům, aby potravinu nekonzumovali.
Ozbrojenci drží rukojmí v kavárně v Sydney, třem se podařilo utéct
Nejméně jeden útočník drží v kavárně v centru australského Sydney možná až tři desítky rukojmích. Policie místo obklíčila, o motivu pachatele zatím nic neuvedla. V okně kavárny se objevila černá vlajka s bílým arabským nápisem. Po více než pěti hodinách z kavárny tři rukojmí utekli. Kolik jich tam zbývá, není jasné.
mpts Suit yourself, it's up to  you. 13.prosinec 2014 14:46:18
Na Žďársko spadl bolid, hledají se jeho úlomky
http://www.novinky.cz/koktejl/356171-na-zdarsko-spadl-bolid-hledaji-se-jeho-ulomky.html

Výjimečná událost - pád jasného meteoritu, tzv. bolidu – nasměrovala kroky astronomů na Žďársko. Přesné místo ale odborníci nechtějí prozradit, bojí se totiž, že by se tam vydali hledači meteoritů.

(To ale musel být ku..a pořádný bolid, když ze Žďárska zbyly jen úlomky. A kde to vlastně bylo?)