Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí. Nálož odpálil syrský žadatel o azyl
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/410080-vybuch-v-nemeckem-ansbachu-zranil-dvanact-lidi-naloz-odpalil-syrsky-zadatel-o-azyl.html
 
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
O ruských sportovcích v Riu rozhodnou jednotlivé svazy, MOV je odmítl vyloučit

http://oh.idnes.cz/rio-olympijske-hry-rusko-doping-dab-/rio-2016.aspx?c=A160724_161009_cyklistika_mt2
 
Shake krmte troly! 
Německo cvičí uprchlíky, aby mohli obnovit Sýrii
Více než sto lidí, kteří uprchli ze Sýrie, začala německá armáda cvičit pro poválečnou obnovu jejich země. Jde o pilotní program zaměřený na nebojové aktivity – logistiku nebo zdravotnictví.
 
Shake krmte troly! 
Policie: Útok v Mnichově nebyl terorismem, ale činem agresora
Mnichov - Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä, který také upřesnil, že zraněno bylo 27 lidí a deset z nich vážně. Podle něj z dosavadního vyšetřování nevyplývá, že měl útočník napojení na uprchlíky nebo radikály z takzvaného Islámského státu (IS). Prokázala se ale jasná souvislost mezi útokem a činem norského pravicového extremisty Anderse Behringa Breivika, který přesně před pěti lety zavraždil 77 lidí. Střelec se zjevně před činem zabýval tématem hromadného zabíjení.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
V Mnichově střílel jeden člověk, nakonec se sám zabil, oznámila policie
Sledujeme on-line 23. července 2016 1:52

Za páteční střelbou v Mnichově stojí podle policie jediný útočník. Připravil o život devět lidí, než se sám zabil. O jeho identitě zatím policie nemá informace. Policie před 02:00 zrušila varování před vycházením na ulici, krátce předtím obnovil mnichovský dopravní podnik provoz pravidelných linek hromadné dopravy.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/v-mnichove-strilel-jeden-clovek-nakonec-se-sam-zabil-oznamila-policie-1jh-/zahranicni.aspx?c=A160723_015624_zahranicni_jav
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Po střelbě v Mnichově je osm mrtvých, policie hledá tři útočníky
Sledujeme on-line 22. července 2016 18:38, aktualizováno 23:13

Nejméně osm mrtvých a několik raněných si vyžádala střelba v mnichovském obchodním domě Olympia. Uvedla to mnichovská policie. Oblast zůstává uzavřená a lidé mají z bezpečnostních důvodů zůstat doma. Policie pátrá nejméně po třech útočnících.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mnichov-strelba-zraneni-mrtvi-de4-/zahranicni.aspx?c=A160722_183731_zahranicni_aba
 
Dadel Respect my authoritah! 
podle Münchner Abendzeitung 15 mrtvých
janek The Spice Must Flow  Jak se rodí děti
Střelba v Mnichově, podle CNN jeden mrtvý
 
France: Windows 10 collects 'excessive personal data', issues Microsoft with formal warning

After accusations that Windows 10 collects too much data about users, France's National Data Protection Commission (CNIL) has order Microsoft to comply with the French Data Protection Act within three months. The company has been ordered to "stop collecting excessive data and tracking browsing by users without their consent".

http://betanews.com/2016/07/20/windows-10-excessive-data-collection-france/
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
 
THE INTERNATIONAL OLYMPIC COMMITTEE (IOC) ANNOUNCED TODAY THAT REANALYSIS OF THE SECOND WAVE OF SAMPLES FROM BEIJING 2008 AND LONDON 2012 HAS RESULTED IN PROVISIONAL ADVERSE ANALYTICAL FINDINGS (PAAFS) OF 30 ATHLETES FROM BEIJING AND ADVERSE ANALYTICAL FINDINGS (AAFS) OF 15 ATHLETES FROM LONDON.*

https://www.olympic.org/news/second-wave-of-reanalysis-reveals-banned-substances-in-45-athletes-from-beijing-and-london
 
http://www.cnbc.com/2016/07/21/the-brexit-recession-no-longer-looks-so-certain.html

The IMF this week revealed that it had downgraded growth globally and in the U.K., but to nowhere near the recession levels it had been forecasting in June. The organization warned that the vote to leave would shave 5.5 percent off U.K. gross domestic product, a projection that no longer appears to hold.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  rada internetu a srdce
Britská ekonomika je v nejhorším stavu od globální finanční krize roku 2008 a smršťuje se.

http://www.bbc.com/news/business-36864273
 
Shake krmte troly! 
Ruský soud vyškrtl kačera Donalda ze seznamu extremistů
Animovaný krátký snímek z roku 1942 Der Fuehrer‘s Face (Vůdcova tvář), v němž hajlující kačer Donald zesměšňuje Hitlera, byl v Rusku odstraněn ze seznamu extremistických děl „podněcujících k nepřátelství“.
 
Trumpova slova o neposkytnutí vojenské pomoci spojencům v NATO jsou nebezpečná, tvrdí Zaorálek
Zpochybnění vzájemné vojenské pomoci členských států Severoatlantické aliance (NATO) je nebezpečná myšlenka. Sdělil ve čtvrtek český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump v rozhovoru pro list The New York Times uvedl, že pokud se stane prezidentem, USA možná nepomohou některým členům NATO, pokud budou napadeni Ruskem. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v reakci na to ve Varšavě zdůraznil zájem celé visegrádské skupiny (V4) na stabilitě NATO.
Panamská vláda zahájila vyšetřování americké invaze do Panamy z roku 1989, která stála život nejméně dvě stovky civilistů. Zvláštní komise bude mimo jiné požadovat zpřístupnění archívů USA, aby vyjasnila například i přesný počet obětí a mohla rozhodnout, zda mají jejich rodiny nárok na odškodnění. Cílem americké invaze bylo svržení diktátora Manuela Noriegy.

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/panama-setri-invazi-usa-z-roku-1989-pozustali-by-mohli-dostat-odskodneni-1310217
 
cestujicivnoci  
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/atentatnik-z-nice-mel-komplice-francouzska-policie-zadrzela/r~288085784f5e11e6a77e002590604f2e/

Atentátník z Nice byl možná nevyrovnaný, ale ten útok nebyl nějakým hnutím chorého mozku. Šlo o rok plánovanou akci.
 
Policie šetří, zda si ruský majitel nevytuneloval v Česku banku
ERB bank, která vznikla za účelem financování obchodu mezi Ruskem a Českem, podle zjištění MF DNES čelí trestnímu oznámení. To podala Česká národní banka, protože z ERB banky ruského podnikatele Romana Popova zmizela část prostředků údajně prostřednictvím fiktivních dluhopisů.
 
Ze sportu
Olympiáda v Riu bude bez ruských atletů, rozhodla arbitráž
Olympijské hry v Rio de Janeiro budou bez ruských atletů. Mezinárodní sportovní arbitráž CAS v Lausanne zamítla jejich odvolání proti vyloučení z olympiády.