Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
Rusko vybombardovalo humanitární konvoj turecké organizace IHH. Deset raněných, několik mrtvých.

http://mashable.com/2015/11/25/airstrike-aid-convoy-azaz-syria/#_eaIoCSMimqb
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
To se nějak vzájemně vylučuje?
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Tak očividně (či zde spíše uchoslyšně) jsem se přeslechl (nebo nedoslechl, nebo zkrátka tak něco): jednalo se o boj proti radikalizaci mladých Evropanů směrem k islámskému radikalismu.

http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/content/20151120IPR03612/html/EP-calls-for-joint-EU-strategy-to-fight-radicalisation-of-young-EU-citizens
Navigátor z ruského letounu Su-24, který v úterý sestřelila turecká armáda, popřel, že by stroj překročil turecké hranice. Letadlo bylo podle něj v době sestřelení v syrském vzdušném prostoru a Turci je nijak nevarovali. Kreml vyznamenal jak navigátora, tak zabitého pilota bombardéru.

http://zpravy.idnes.cz/rusko-suchoj-pad-letounu-turecko-sestreleni-f3y-/zahranicni.aspx?c=A151125_174242_zahranicni_aba
 
Shake krmte troly! 
The Gambia bans female genital mutilation
President Yahya Jammeh outlaws practice that affects three-quarters of women in west African country
 
Na tureckou ambasádu v Moskvě zaútočil dav, kameny rozbil okna

http://zpravy.idnes.cz/turecko-rusko-ambasada-07g-/zahranicni.aspx?c=A151125_151134_zahranicni_aha
 
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Po pařížských útocích už i Evropský parlament pochopil, že je třeba vytáhnout do boje. Proti risiku radikalizace Evropanů, aby snad nekoukali na islám skrz prsty. (Zdroj: ČT24 před chvílí)
 
Proč mzdy v Česku nerostou víc? Stát si bere nadprůměrně moc, ukazuje porovnání zemí
Jedním z hlavních důvodů nízkého růstu mezd v Česku je vysoké zdanění práce. Jeho nadprůměrnou výši potvrzují i údaje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) za loňský rok. Může za to především sociální a zdravotní pojištění. V žebříčku nejvyspělejších ekonomik světa je Česko zemí s osmou nejvyšší daňovou zátěží. (1. Belgie 55,6 % 2. Rakousko 49,4 % 3. Německo 49,3 % 4. Maďarsko 49 % 5. Francie 48,4 % 6. Itálie 48,2 % 7. Finsko 43,9 % 8. Česko 42,7 %)
 
Polská premiérka nechala z úřadu vlády odstranit vlajky EU
Vlajky Evropské unie dnes zmizely ze sálu, kde se na úřadu polské vlády konají tiskové konference. Zaznamenala to polská i světová média. Liberální proevropský kabinet vystřídala po říjnových volbách konzervativní euroskeptická vláda.
 
 
bwian I'm a lucky bastard! 
Registr smluv po dvou letech prošel, poslanci odmítli okleštěnou senátní verzi (aktualne.cz)

Po téměř dvou letech prošel parlamentem zákon o centrálním registru smluv. Od toho si neziskové organizace slibují omezení korupce. Poslanci v úterním hlasování odmítli senátní verzi, která počítala například s vypuštěním neplatnosti smlouvy v případě neuveřejnění. Registr by měl začít platit od půlky roku 2017, smlouvy by podle něj měly zveřejňovat obce, kraje i centrální úřady nebo státní podniky, výjimku budou mít pouze nejmenší obce.

 
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Sebevražedný výbuch člena Al-Kaidy zničil lokální velení ISIS :-)
http://www.foxnews.com/world/2015/11/24/severe-blow-al-qaeda-suicide-bomber-takes-out-leadership-key-isis-brigade/

A recent suicide bombing in southern Syria shows the rivalry between Al Qaeda and ISIS is more than just a contest to see who can kill the most infidels – the groups are using classic terror techniques on each other.

The Nov. 15 bombing came at a top-level meeting of the Yarmouk Martyrs Brigade, a key ISIS militia known for its bloody and vicious hold over parts of the Golan Heights. Six of the group’s top men were killed, including Muhammad "Abu Ali" al-Baridi, the shadowy head of the group who went by the nickname “The Uncle.”
 
Shake krmte troly! 
Jo!
Konvička byl za své výroky na Facebooku obviněn z podněcování k nenávisti
Martin Konvička, předseda Bloku proti Islámu, byl 18. listopadu obviněn z podněcování k nenávisti vůči muslimům. Důvodem obvinění jsou Konvičkovi výroky na Facebooku v blíže neurčené době v letech 2011 až 2014. "Podala to státní zástupkyně ze severních Čech, která se zachovala coby občanská aktivistka a podala trestní oznámení," uvedla Konvičkova advokátka Samková.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Sup sem, sup tam, nám už je to všechno jedno...
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Český vojenský pilot vyznamenán za zničení nepřátelského supa
 
Shake krmte troly! 
V Praze se po více než 185 letech usadili bobři evropští
Potvrdily to záznamy z fotopastí vědců z České zemědělské univerzity, kteří se výzkumu největších evropských hlodavců v Česku dlouhodobě věnují. Přesné místo výskytu ale s ohledem na nežádoucí vyrušování bobrů zoologové zveřejnit nechtějí.
 
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Rusové potvrdili ztrátu, narušení tureckého vzdušného prostoru prozatím popírají.
Na mrakodrapu v Moskvě zavlála ukrajinská vlajka. K výročí Majdanu
Na druhé výročí protestů na kyjevském náměstí Nezávislosti, zvaném Majdan, zavlála na jednom z moskevských mrakodrapů ukrajinská vlajka. „V centru pozornosti se znovu ocitl stalinský mrakodrap na Kotělnickém nábřeží, známý hvězdou přetřenou do ukrajinských barev,“ napsal server Newsru.com. Vyvěšení ukrajinské vlajky na lešení okolo mrakodrapu je podle portálu OVDinfo, sledujícího „státní násilí“ ruské policie, dílem pětice aktivistů hnutí Jednota rovnoprávných, které usiluje o proevropský a demokratický vývoj Ruska. Policie tři účastníky akce zadržela a předvedla na strážnici.
 
Turecko sestřelilo u hranic bojový letoun, je patrně ruský
Turecké vojenské letouny sestřelily letadlo poblíž syrsko-tureckých hranic poté, co porušilo turecký vzdušný prostor. Informovala o tom turecká CNN. Na jiném soukromém televizním kanálu Habertuk TV se v úterý objevil záznam letadla v plamenech. Turecká média informují, že se jednalo o ruský letoun.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
Kaplického blob neměl vyhrát soutěž na novou knihovnu, potvrdil soud. Po osmi letech sporů

Soud definitivně řekl, že "chobotnice" Jana Kaplického vyhrála soutěž na novou budovu Národní knihovny neoprávněně. Na její místo by se teoreticky měl posunout projekt britských architektů Carmody Groarke Ltd., ti o tom ale vůbec nic netušili a proti výsledkům soutěže neprotestovali. Žalobu totiž podával až třetí v pořadí, společnost HŠH architekti. Protože od stavby mezitím sešlo, tak má vítězství ve sporu smysl jen jako satisfakce a přínos několika milionů jako rozdíl odměn za pořadí v soutěži.