Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz, bard, arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Zřídili si dětskou polikliniku, ale chodily jim tam děti.
„Umístit takhle velkou koncentraci dětských lékařů a specialistů v budově, kde se nedá jezdit s kočárem, je naprostá idiocie,“ popsala svoje pocity šestatřicetiletá Petra Nováčková z Brna. Na polikliniku v centru města vyrazila s půlročním a dvouletým dítětem. „Zamykat a odemykat ty klece s kočárky s miminem v náručí je artistický výkon. Pokud máte jako doprovod neposedné batole, je to noční můra. A to už vůbec nezmiňuji, že dojet tam autem a zaparkovat jsem raději nezkoušela,“ dodala Nováčková.
Stát vyzrál na pracující důchodce, kteří si kvůli daním přerušili penzi
Finanční úřady „vyzrály“ na pracující důchodce, kteří si chtěli zachovat slevu na dani, využili díry v zákoně a pobírání penze přerušili. Důvod? Výplaty jsou naprogramované na několik měsíců dopředu. Státu pomohlo, že Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) není schopná příkaz k odeslání důchodu změnit v horizontu kratším než dva až tři měsíce. Všichni, kdo chtěli mít oficiálně přerušeno, tak museli vyplacený důchod za dané období vrátit. Drtivá většina pracujících důchodců požádali o přerušení důchodu několik dní či týdnů před rozhodujícím 1. lednem, takže podle výkladu finanční správy důchod za 1. leden „pobírali“. Tuto skutečnost si finanční úřady také prověřují dotazem u ČSSZ.
Protestovali proti návratu Putina do Kremlu. Za mřížemi stráví 4,5 roku
Moskevský soud shledal vinnými ruské opozičníky Sergeje Udalcova a Leonida Razvozžajeva z vyvolávání masových nepokojů v předvečer návratu Vladimira Putina do čela země v roce 2012. Za mřížemi si odsedí 4,5 roku. Prokuratura pro ně žádala osm let vězení. „Udalcov, Razvozžajev a Konstantin Lebeděv se mezi sebou domluvili na sérii masových nepokojů,“ řekl v odůvodnění verdiktu o vině soudce Alexandr Zamašňuk.
Shake krmte troly!  25.červenec 2014 11:09:54
Zasáhněte proti imperiálnímu Rusku, vyzývá Koller či režisér Marhoul
PRAHA - V Česku vznikla nová petice adresovaná politikům Severoatlantické aliance a dalších zemí, která má za cíl varovat před „imperiálním jednáním Ruska“ a vyzývá je, aby na to adekvátně reagovali na mezinárodní politické scéně. Mezi signatáři je europoslanec Jaromír Štětina, hudebník David Koller, režisér Václav Marhoul nebo vůdce krymských Tatarů Mustafa Džemilev.
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 24.červenec 2014 17:28:59
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk rezignoval. Zdůvodnil to rozpadem vládní koalice a krachem pokusů o protlačení klíčových zákonů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ukrajinsky-premier-jacenuk-rezignoval-d92-/zahranicni.aspx?c=A140724_171154_zahranicni_im#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
cestujicivnoci   23.červenec 2014 15:34:42
Na Taiwanu havarovalo během nouzového přistání letadlo. Asi 50 mrtvých.
http://www.bbc.com/news/world-asia-28448763
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 23.červenec 2014 15:15:26
Senát odmítl poslaneckou snahu omezit odtahování aut policií. Vládní novela silničního zákona měla původně zlepšit pokutování zahraničních řidičů. Zákon ale spíše upravuje způsob odtahů aut, přičemž chrání poslance a senátory. Senát vrátil návrh zpět do sněmovny k novému projednání. Senát odmítl návrh předsedy senátorů ODS Jaroslava Kubery odebrat právo měření rychlosti aut městským policistům.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER. 22.červenec 2014 14:13:20
Bývalý šéf, ekonom i mluvčí studovali MBA za peníze šumavského parku „Za svou éru u správy jsem viděl mnohá školení, zahraniční služební cesty a jazykové pobyty za statisíce korun, teambuildingy a dlouhodobá školení různými vzdělávacími agenturami navázanými přímo na politiky za miliony korun. Žádný z ředitelů posléze vždy odvolaný tyto investice do vzdělání nemusel vracet a dostal zlatý padák ve výši stovek tisíc korun. Já nedostal ani korunu odstupného a ani korunu odměn za vykonanou práci,“ ohrazuje se Mánek, který měl jako ředitel plat okolo 100 tisíc korun měsíčně.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni. 22.červenec 2014 13:42:26
Chystá se úplný zákaz kouření ve všech restauracích

Kouření v restauracích, hospodách, barech i na diskotékách by mohlo v Česku brzy odzvonit. Jeho zákaz chce novelou protikuřáckého zákona prosadit nejen ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), ale i poslanci hnutí ANO, kteří teď přišli s vlastní iniciativou.

Výtvarník David Černý musí zaplatit bývalému řediteli Národní galerie Milanu Knížákovi 100 tisíc korun za to, že ho urazil. Odvolací senát potvrdil své původní rozhodnutí, které předtím po dovolání Černého zrušil Nejvyšší soud. Umělec má navíc Knížákovi uhradit i náklady soudního řízení ve výši 45 tisíc korun.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/r~ac58daac118611e49c2f0025900fea04/
České dráhy zajišťují servis na nádražích jen svým klientům
Jana Tvarůžková cestovala minulý čtvrtek vlakem z Prahy do Příbora, kvůli poruše na trati však do cíle ten den nedorazila. Vlak společnosti RegioJet, který ji měl dopravit z Prahy do Hranic, totiž nabral velké zpoždění. A poslední spoj, který ji z Hranic mohl dovézt do Příbora, cílové stanice její cesty, však na zpožděný rychlík nepočkal. Patřil jinému dopravci - Českým drahám. Jana Tvarůžková se tak v noci ocitla i s platnou jízdenkou ČD na trasu z Hranic do Příbora, kterou si zaplatila předem, na hranickém nádraží. Z čekárny, která měla být podle cedulky na dveřích v případě mimořádných událostí či zpoždění vlaků otevřená po celou noc, ji zaměstnanci nádraží vyhodili.
Ukrajina schválila třetí částečnou mobilizaci, branci zamíří na východ
Ukrajinský parlament v úterý schválil dekret prezidenta Petra Porošenka o částečné mobilizaci. Armáda si od něj slibuje přísun nových bojovníků do jednotek operujících proti povstalcům na východě země. V pořadí již třetí vlna branců od zahájení bojů na východě bude povolána v příštích 45 dnech.
lillyofthevalley   Znovu 89 21.červenec 2014 9:48:44
mpts Suit yourself, it's up to  you. 20.červenec 2014 18:18:44
Both Sides Report Deadliest Day in Gaza War
http://www.nytimes.com/2014/07/21/world/middleeast/gaza-israel.html

GAZA CITY — As Israeli troops and war planes bombarded Gaza, both sides reported death tolls that made clear Sunday was the deadliest day so far in the war. The Palestinian Health Ministry reported 87 Palestinians had died and the Israeli military said 13 soldiers were dead.

The fighting signaled that what had begun as a limited ground invasion by Israel had moved into a more extensive and costlier phase for both sides.
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 20.červenec 2014 14:04:59
Zemřeli herci Václav Sloup (78) a James Garner (86).

Novinky, iDnes
http://www.wptz.com/national/analysis-separatists-probably-fired-missile/27013126

WASHINGTON (CNN) —A classified U.S. intelligence analysis says it is most likely that pro-Russian separatists in eastern Ukraine fired the missile that downed Malaysia Airlines Flight 17, CNN has learned.
let MH17, reg 9M-MRD byl sestřelen pravděpodobně systémem BUK, kterým disponuje ukrajinská PVO a udajně několik jednotek PVO přešlo v uplynulých dnech na stranu povstalců. kompilace z více zdroju.