Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se ostře ohradila proti tvrzení televize Prima, že neodvysílala Show Jana Krause s pamětníkem holokaustu Jiřím Bradym a jeho příbuzným, ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) kvůli riziku sankcí od RRTV. Televize totiž má stanovisko rady z podobného případu v minulosti, kdy RRTV konstatovala, že postih za nevyváženost nehrozí. Vyjádření Primy pokládá rada za alibistické a účelové. RRTV to dnes uvedla v tiskovém prohlášení. Vyjádření televize ČTK zjišťuje.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rrtv-prima-z-minulosti-vedela-ze-ji-postih-za-talkshow-nehrozi/1409117
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
TV Prima v tiskovém prohlášení obrátila proti svému dřívějšímu tvrzení a potvrzuje, že pořad obdržela včas k odvysílání. Během dvou hodin však nebyla možná kontrola obsahu pořadu, o němž tvrdí, že mohl neobjektivitou narušit neznámá pravidla Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Po kritice ze strany veřejnosti tak bude pořad odvysílán dnes ve 20:15, kdy již bude možné zaručit to, co považuje za objektivitu obsahu. Na www.showjanakrause.cz však bude pořad odvysílán v původní podobě.

https://www.facebook.com/rozanek/posts/10209465121017577?pnref=story
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
TV Prima nečekaně zrušila vysílání nového dílu show Jana Krause - měl v ní vystupovat Jiří Brady i ministr Daniel Herman. V pořadu mělo mimo jiné zaznít pozvání na shromáždění opozice vůči Hradu 28. 10. v Praze. Podle tvrzení televize produkce doručila nový díl příliš pozdě, ta to však odmítá a zítra díl plánuje vyvěsit na internet.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/brady-vystoupil-v-show-jana-krause-tv-prima-dil-neodvysilala/r~3864c4829bbb11e6b026002590604f2e/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
Jiří Brady převzal od pražské primátorky Adriany Krnáčové Klíč od obce pražské. Primátorka tak reagovala na aféru kolem vyznamenání Bradyho prezidentem Zemanem. Ke kritice chování prezidenta a jeho kanceláře se mezitím připojují další politici a ústavní činitelé, včetně předsedů Ústavního a Nejvyššího soudu.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1944414-brady-prevzal-klic-od-prahy-postoj-zemana-kritizuji-uz-i-predsedove-soudu
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
Kancelář prezidenta republiky podala návrh na odložení exekuce kvůli pokutě za nerespektování rozsudku v kauze novináře Ferdinanda Peroutky. Informaci České televize potvrdil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Rozhodnutí o exekuci ještě není pravomocné. I kdyby Hrad během čtvrtka nezaplatil, exekutor pokutu zatím vymáhat nemůže.

Žádost o odklad nyní posoudí exekutor. Pokud v ní do týdne neshledá formální nedostatky, postoupí ji příslušnému exekučnímu soudu. Ten pak do 15 dnů žádosti vyhoví, nebo ji zamítne.

http://zpravy.idnes.cz/exekuce-hrad-hitler-je-gentleman-soud-peroutka-fqx-/domaci.aspx?c=A161026_160208_domaci_hro
(tak nezastaví, Rusko v mezičase stáhlo prosbu, jíž bylo vyhověno)
Konvoj ruských válečných lodí se cestou do Sýrie zastaví doplnit zásoby ve španělském přístavu (na africkém pobřeží) a v NATO je okolo toho hiphop.

https://www.theguardian.com/world/2016/oct/26/spain-russian-warships-refuel-aleppo-bombing-ceuta-syria

https://www.rt.com/news/364140-russia-aircraft-carrier-spain-nato/
 
Radioactive leak at Norway nuclear reactor

"Plant officials said a technical failure during the handling of fuel led to the release of radioactive Iodine-131 and -132 to the reactor hall."
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
Navzdory oznámení dalších čínských akvizic v Česku klesl v letošním roce objem čínského kapitálu v základním jmění českých firem o 616 milionů korun na 5,21 miliardy korun, tedy o 10 procent. Celkový počet tuzemských firem s čínským vlastníkem se letos snížil o 137 na 2086.

Vyplývá to z analýzy vlastnické struktury české podnikatelské sféry, kterou pravidelně zveřejňuje poradenská společnost Bisnode.http://byznys.ihned.cz/c1-65489000-priliv-cinskych-investic-do-ceska-spise-stagnuje-letos-objem-kapitalu-v-ceskych-firmach-klesl-o-deset-procent
 
Belgický premiér Charles Michel oznámil předsedovi unijních summitů Donaldu Tuskovi, že Belgie nyní nemůže podepsat unijní obchodní dohodu CETA s Kanadou. Michel to podle místních médií uvedl po jednání s představiteli belgických regionálních vlád. Trvá tedy odmítavý postoj valonského parlamentu k dokumentu. Evropská unie dala o víkendu Belgii čas do pondělního večera, aby věc vyřešila.

"Žádali po nás, abychom dnes dali jasnou odpověď. Jasná odpověď zní v této chvíli 'ne'," citovala Michela agentura AFP. Kromě Valonska mají vůči CETA své výhrady také dva další belgické regiony.

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceta-definitivne-nebude-belgie-potvrdila-ze-obchodni-dohodu-nepodepise/r~254029b699f711e6af6e002590604f2e/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
Hrad musí do tří dnů zaplatit 100 tisíc za Peroutku. Nařídil mu to exekutor

Kancelář prezidenta republiky musí kvůli sporu o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana o Ferdinandu Peroutkovi zaplatit do tří dnů pokutu ve výši 100 tisíc korun. Hradu to uložil soudní exekutor. České televizi informaci sdělil advokát Peroutkovy vnučky Terezie Kaslové František Vyskočil. Pokud Hrad nezaplatí, může mu exekutor obstavit účet.
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Ruská banka ERB přišla o povolení působit v Česku. ČNB jí vzala bankovní licenci.

http://ekonomika.idnes.cz/erb-nema-bankovni-licenci-0h2-/ekonomika.aspx?c=A161024_094015_ekonomika_nio
 
djama Okoun   NO
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  být vlastencem
Olomoucký rektor Jaroslav Miller navrhl udělit Jiřímu Bradymu, který prošel Terezínem i Osvětimí a celý život píše a přednáší o hrůzách holokaustu, vyznamenání Univerzity Palackého. Jde o reakci na krok Hradu, který Bradyho údajně ze seznamu oceněných vyškrtl po setkání jeho synovce, ministra kultury Daniela Hermana, s dalajlámou. Spor už zaujal i světová média.

http://zpravy.idnes.cz/univerzita-palackeho-v-olomouci-vyznamenani-jiri-brady-pjh-/domaci.aspx?c=A161022_090821_domaci_jkk
 
Populární webové služby trápí výpadky. Vypadá to na masívní DDOS útok. Zasaženy jsou např. Twitter, Etsy, Github, Vox, Spotify, Airbnb, Netflix a Reddit.
http://money.cnn.com/2016/10/21/technology/ddos-attack-popular-sites/index.html
 
Filipínský prezident Rodrigo Duterte, známý svými kontroverzními výroky, v Pekingu oznámil "rozchod se Spojenými státy", dlouholetými spojenci jeho země. Podle agentury AP Duterte dodal, že rozchod je ve vojenské i ekonomické rovině. Duterteho předtím přijal v čínský prezident Si Ťin-pching. (http://ihned.news/)
 
arnost snad nechci tak   moks
Vynikající analýza situace kolem uprchlíků
Čím víc lidí přijmete, tím víc jich bude chtít přijít, ve světě jsou stovky milionů lidí, kteří potřebují pomoc. Arabové jako kolektiv jsou nebezpeční, nepouštěl bych je dovnitř, nebo se jednou probudíte a už nebude žádná Evropa, říká izraelský bezpečnostní expert Dan Schueftan. Jeden extrém, tedy otevření náruče uprchlíkům, podle něj může vést k druhému extrému – nárůstu radikální pravice.
 
Ruské válečné lodě přesunují k Sýrii útočná letadla. Podle NATO posiluje Rusko své jednotky pro závěrečnou bitvu o Aleppo. Začít by mohla za dva týdny. Plavidla jsou nyní poblíž Norska, jehož armáda zveřejnila snímky pořízené hlídkovacím letadlem.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/rusko-podle-nato-za-dva-tydny-zahaji-konecny-boj-o-aleppo_402399.html
 
Rakouský politik vládní sociální demokracie (SPÖ) musí na základě rozhodnutí soudu zaplatit 6900 eur (186 tisíc korun) za urážku prezidentského kandidáta pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norberta Hofera. Socialista Ingo Mayr ho označil za nacistu.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/soud-potrestal-politika-ktery-oznacil-hofera-za-nacistu_402360.html