Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Germanwings plane crash: Co-pilot 'started descent'

The co-pilot of the Germanwings flight that crashed into the French Alps took sole control of plane and intentionally started the descent, officials say.

http://www.bbc.com/news/world-europe-32063587
 
Shake krmte troly! 
Ukrajinští policisté zatýkali na jednání vlády, v přímém přenosu televize
Ukrajinští policisté ve středu během jednání vlády zatkli dva vysoké státní úředníky. Jedním z nich je šéf Státního úřadu pro mimořádné situace Serhij Bočkovskyj, pod kterého spadají všichni záchranáři a hasiči, druhým jeho tajemník Vasyl Stoeckij. Jsou podezřelí z korupce.
 
Ve Francouzských Alpách spadl německý Airbus A320 se 142 cestujícími a šestičlennou posádkou

Podle prezidenta Hollanda vzhledem k okolnostem nehody zřejmě nikdo nepřežil.
 
Nebudeme mlčet, křičely Afghánky na pohřbu lynčované studentky
Zahalená skupina žen pohřbila v neděli v Kábulu zavražděnou studentku, kterou minulý týden dav mužů lynčoval a upálil. Pohřbu se účastnily stovky aktivistek, které protestovaly proti násilí na ženách v afghánské společnosti. Porušily tak tradici, podle které se ženy nesmějí pohřbu účastnit.
 
Hlavně, že nedávno prokázali statistici, že to není pravda :(
Sobotka chce od živnostníků vyšší platby na zdravotní pojištění
Premiér Bohuslav Sobotka chce, aby živnostníci platili vyšší zdravotní pojištění. Podle něj drobní podnikatelé čerpají ze zdravotního systému víc peněz, než do něj odvádějí. Uvedl to v sobotu v České televizi. Proti je ministr financí Andrej Babiš. „Živnostníci zaplatí na platbách do systému zdravotního pojištění méně, než z toho systému čerpají a zdravotní péče o živnostníky je dnes dotována z odvodů zaměstnanců,“ řekl Sobotka. Na nepoměr upozorňují i odbory.
 
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
 
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Jacísi démoni se právě pokusili ukrást Sluníčko, ale hanebně selhali a síly světla už zase získávají nadvládu.

http://technet.idnes.cz/zatmeni-slunce-01u-/tec_vesmir.aspx?c=A150319_151412_tec_vesmir_kuz#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
 
Dvě státní organizace jsou poškozeny retroaktivní změnou zákona
Správa železniční dopravní cesty prohrála miliardový spor s firmou ČEZ
Státní SŽDC hrozí podle serveru Aktuálně.cz velké existenční problémy. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek pravomocně rozhodl, že SŽDC musí polostátní energetické firmě zaplatit 805 milionů korun za elektřinu, kterou si v roce 2010 objednala, ale neodebrala. Před tím zrušil původní rozhodnutí prvoinstančního soudu, který SDŽC odpovědnosti za vznik této škody zprostil s tím, že došlo ke změně zákona a odběratelé tak nebyli povinni elektrickou energii nakupovat prostřednictvím SDŽC. „Existovala zde smlouva, která je kupní smlouvou. Tuto žalovaný uzavřel a poté porušil,“ uvedla soudkyně Ivana Svobodová. Podle ní je chyba SŽDC, že se na jednu stranu zavázala odebrat uvedenou elektřinu, ale se svými odběrateli smlouvy, že ji musí odebrat, neuzavřela.
 
nejen v Krkonoších řádí Aurora..
 
Kurvadrát :)))
 
Nemazat!!!
 
cestujicivnoci  
A to je zpráva dne!
Z tělocviku na vejšce jsem se vymluvil na cukrovku. Ve skutečnosti samozřejmě cukrovku nemám a dodnes se bojím, že na to někdo přijde a seberou mi diplom. Je to vtipný, že když jsem mohl cvičit zadarmo, tak jsem se tomu vyhýbal, a dneska za to platím těžký prachy.
 
Iráku hrozí nová sektářská válka, která si jen v letech 2006 a 2007 vyžádala desetitisíce obětí. Iráčtí vojáci a spřátelené milice bojující proti Islámskému státu se ve válečných oblastech dopouštějí zločinů na sunnitských civilistech. Loni po vítězné bitvě s extremisty z Islámského státu u Amirlí rabovali a podpalovali jejich domy. Ve středu na to upozornila lidskoprávní organizace Human Rights Watch, podle níž vojáci zničili celé vesnice.

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/364628-irak-se-znovu-propada-do-sektarske-valky-vojaci-po-vitezstvi-rabovali-a-vypalovali-domy-civilistu.html
 
Shake krmte troly! 
Teroristé zabili v muzeu 17 turistů z Evropy
Tunis - Při teroristickém útoku na muzeum v centru Tunisu zemřelo nejméně 19 lidí, z toho 17 zahraničních turistů. Na čtyři desítky dalších lidí skončily se zraněními v nemocnici, oznámil tuniský premiér. Dvojici útočníků policie zabila. Útok se odehrál v oblíbeném muzeu Bardo, které sousedí s parlamentem. V něm zrovna poslanci zrovna projednávali protiteroristický útok.
 
Exprezident Klaus bude promlouvat k posluchačům Českého rozhlasu
Za mikrofon Českého rozhlasu bude usedat bývalý prezident Václav Klaus. Ten přijal nabídku stanice ČRo Dvojka, aby se stal komentátorem pořadu Jak to vidí.
 
Šedivou realitu naší líbezné zemičky nakrátko prozářila polární záře(informuje idnes), další fotografie např. zde
 
Shake krmte troly! 
Ve Frankfurtu hoří policejní auta, demonstranti protestují proti novému sídlu ECB
Ve Frankfurtu nad Mohanem demonstrují odpůrci kapitalismu proti nové centrále Evropské centrální banky, která bude slavnostně otevřena dopoledne. Demonstranti protestují proti způsobu, jakým země eurozóny řeší ekonomickou krizi na jihu Evropské unie, zejména v zadluženém Řecku. Protesty doprovázejí násilnosti, v centru města hoří policejní auta.
 
Shake krmte troly! 
Policejní velitel přiznal vinu za smrt 96 fanoušků Liverpoolu na Hillsborough
Zásadní zlom přineslo soudní vyšetřování největší fotbalové tragédie v britské historii. Velitel policie na stadionu Hillsborough přiznal, že smrt 96 fanoušků FC Liverpool způsobilo v roce 1989 jeho rozhodnutí. Vrchní superintendant David Duckenfield nechal otevřený tunel, kudy se tisíce diváků dostaly do už zaplněného sektoru.
Bývalý prominentní policista skoro 26 let po tragédii pod tíhou důkazů konečně přiznal, že zpanikařil a byl v kritické situaci paralyzovaný. David Duckenfield vypovídal při soudním vyšetřování už šestý den po sobě.