Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Zemřel Jaromír Hnilička
Zemřel skladatel, trumpetista a zpěvák Jaromír Hnilička, autor skladeb Jazzová mše, Kyrie Eleision, Z pamětí obecního dobráčka Vincka nebo Pozdrav astronautovi; dlouholetý sólista Orchestru Gustava Broma, vynálezce hnilofonu.
 
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Na slovenskom ministerstve financií

a) došlo k útoku hackerov
b) webmasterovi jeblo
c) sa rozhodli vytroliť ministerstvo školstva

 
Jindřich Forejt se z osobních a zdravotních důvodů vzdal místa šéfa hradního protokolu Hradu.
 
Kanadský premiér jako první světový politik obešel Pařížskou klimatickou dohodu, když povolil další rozšíření ropné infrastruktury. Navzdory své zelené rétorice se Justin Trudeau rozhodl schválit výstavbu nového potrubí a rozšíření jednoho stávajícího ropovodu. Podle agentury Reuters má firma Kinder Morgan stavět další ropovod spojující dehtové písky v provincii Alberta s Britskou Kolumbií, odkud se ropa vyváží do Asie. Kanada tak chce snížit svoji energetickou závislost na Spojených státech. Vláda sice zabránila výstavbě potrubí, které mělo vést přes deštný prales Velkého medvěda, ale současně povolila méně kontroverzní rozšíření chátrajícího ropovodu Line 3 mezi Albertou a Wisconsinem.

http://a2larm.cz/2016/12/justin-trudeau-schvalil-vystavbu-kontroverznich-ropovodu/
 
jrd12 bílý hnusný plesnivý u počítačů  kundy!
odnov
 
ahura_mazda Lukihäiriötä voidaan hoitaa 
RUM_cajs v poslední době obchází redakce se zajímavým videem k prodeji...

http://hlidacipes.org/pad-jindricha-forejta-video-ukazuje-drogy-sex-a-bezpecnostni-riziko/
 
tigr_papirosowy je  teplej cikán
V rakouských prezidentských volbách liberální Van Der Bellen podruhé porazil svého soupeře Norberta Hofera ze Strany svobodných prozatimním rozdílem 51,68% hlasů ku 48,32%. Po započtení korespondenčních hlasů se očekává zvýšení jeho náskoku o několik dalších procent.

Účast voličů dle předběžných odhadů přesáhla 70%.

http://zpravy.idnes.cz/rakousko-volby-prezident-hofer-bellen-dhq-/zahranicni.aspx?c=A161202_170336_zahranicni_ane
 
cestujicivnoci  
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  žít v krásné zemi
Britský ministr pro Brexit navrhuje, že by si Británie po odchodu z EU mohla za přístup na jednotný trh Evropské unie připlatit. Po jeho komentáři Libra posílila k dolaru o 1%. Jiný poslanec a tory Peter Bone však něco takového zavrhuje, protože by se to veřejnosti nelíbilo.

http://www.bbc.com/news/uk-politics-38168942
 
Utahování šroubů. Startuje EET, udavačský zákon i náhubek pro média
Problematický je ale také zákon o prokazování původu majetku, který podle kritiků povede k udávání. Finanční správa bude moci nově kontrolovat, zda majetek občana odpovídá jeho příjmům. Pokud částka nebude sedět o více než pět milionů korun a původ majetku se neprokáže, mohou úřady nepřiznaný příjem dodatečně zdanit.
Zvláště média výrazně kritizovala zákon o trestní odpovědnosti firem. V novele totiž zůstala problematická pasáž o pomluvě, která podle kritiků otevírá prostor k cenzuře a omezení svobody slova, zneužitelná by ale mohla být i v rámci konkurenčního boje. Část, která se týká odpovědnosti právnických osob za pomluvu, přidal do návrhu komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, původní návrh s ní nepočítal.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  žít v krásné zemi
Více než tisíc hospod a restaurací se v Česku rozhodlo zavřít ještě před čtvrtečním zavedením elektronické evidence tržeb (EET). Vyplývá to z informací pivovarů, kterým zákazníci hlásí ukončení odběru piva. Končí především menší a venkovské restaurace. Některé zmiňují jako důvod právě EET, jiné končí kvůli konkurenci, což se dělo i v předchozích letech.

Asociace hotelů a restaurací ČR počítá s tím, že hospod po zavedení EET zavře výrazně více. „Co se týká EET, odhadujeme, že své podnikání ukončí přibližně 15 až 20 procent podnikatelů, převážně z řad malých zařízení a venkovských restaurací,” řekl Novinkám prezident asociace Václav Stárek.

„Činnost momentálně ukončují spíše menší a vesnické hospody, které nepodávají teplé jídlo. Dá se ale předpokládat, že hlavní vlna dopadu EET ještě přijde v prosinci a lednu,” řekl Novinkám ředitel obchodu hospod a restaurací z Prazdroje Tomáš Mráz.

https://www.novinky.cz/ekonomika/422093-pred-zavedenim-eet-zavira-v-cesku-pres-tisic-hospod.html
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 

Německá kontrarozvědka odhalila ve svých řadách islamistu, měl plánovat útoky a vynášet informace


Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) odhalil ve svých řadách pravděpodobného islamistu. Muž se na internetu pod falešným jménem hlásil k radikálnímu islámu a vyzrazoval služební tajemství. Uvedl to nejmenovaný mluvčí úřadu, kterého citoval týdeník Der Spiegel a deník Die Welt. Muž také údajně plánoval bombový útok na centrálu BfV v Kolíně nad Rýnem.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1968361-nemecka-kontrarozvedka-odhalila-ve-svych-radach-islamistu-mel-planovat-utoky-a-vynaset
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Somálský student-uprchlík spáchal teroristický útok v USA
http://www.foxnews.com/us/2016/11/28/developing-active-shooter-alert-at-ohio-state.html

A Somali-born student at Ohio State University injured 11 people, one of them critically, on Monday when he attacked a crowd of pedestrians on campus in an incident one lawmaker said "bears all the hallmarks of a terror attack."

Authorities said Abdul Razak Ali Artan, 18, plowed a small gray Honda into the crowd outside Watts Hall, an engineering classroom building, just before 10 a.m. ET. Artan then got out of the vehicle and attacked people with a butcher knife before he was shot and killed by a campus police officer.
 
Dolní komora nizozemského parlamentu dnes schválila zákaz zahalování pomocí burky či nikábu na některých veřejných místech. Rozhodnutí poslanců však ještě musí potvrdit senát. Informaci přinesla agentury Reuters a AFP. Nová legislativa zakazuje zahalování pomocí zmiňovaného oblečení na místech, kde je nutná přesná identifikace konkrétní osoby. Mezi takovéto lokace patří například vládní budovy, školy, nemocnice či prostředky hromadné dopravy.

http://echo24.cz/a/iMf4w/nizozemsti-poslanci-schvalili-castecny-zakaz-zahalovani-na-verejnosti
 
Zemana pomohli zvolit ruští poradci a nelegální peníze, píše ruský server
K vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách v roce 2013 přispěli ruští poradci a ilegální peníze. S podobnou aktivitou prý počítají i v roce 2018. S takovouto zprávou přišel v pondělí večer ruský server Ura.ru, na Twitteru na to upozornil novinář Alexandr Mitrofanov. Podle zmíněného zpravodajského portálu, sledujího především dění na Urale, pomáhalo Zemanovi v politické kampani až kolem 90 ruských poradců a expertů jak radami, tak i nelegálními penězi. Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček označil článek jako nesmyslný spisek a provokaci.
 
Letadlo s brazilskými fotbalisty se zřítilo v Kolumbii. 13 lidí přežilo!
V Kolumbii se zřítilo brazilské letadlo s 81 lidmi na palubě, nehodu prý nepřežilo nejméně 25 lidí. Letoun přepravoval brazilský fotbalový klub Chapecoense, oznámily úřady západokolumbijského státu Antioquía, kde se letoun ztratil z radarů. Letadlo letělo z Bolívie na mezinárodní letiště v Medellínu. Zpravodajské servery s odvoláním na různé zdroje hlásí, že zatím bylo nalezeno 13 přeživších. Příčina katastrofy zatím není známá, pilot však krátce před havárií hlásil technické potíže.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  erudovaně komentovat svět kolem
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Odnov se mrcho ... Slavíci jsou rozdaní - Bílá, Gott, Kabát :)
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Robejšek má novou stranu. Chce chránit české lidi a český prostor

http://zpravy.idnes.cz/robejsek-chce-oslovit-volice-s-novou-politickou-stranou-realiste-1co-/domaci.aspx?c=A161124_100930_domaci_kop

S novou politickou stranou Realisté se pokusí voliče oslovit politolog a známý kritik Evropské unie Petr Robejšek. Představil ji na YouTube. Strana už má dokonce stránku na Wikipedii, kde je popisována jako konzervativní politická strana, jejíž ambicí je stát se v ČR hlavní pravicovou silou. Kandidovat hodlá již příští rok v parlamentních volbách.

 
Podvodník Březina marně žaloval soudkyni, která mu potvrdila podmínku za podvod
Pražský zastupitel Karel Březina z ČSSD pohořel s žalobou na soudkyni Evu Burianovou. Neuspěl u obvodního, a nyní ani u odvolacího soudu. Soudkyni naopak musí zaplatit náklady spojené s řízením. Březina tvrdil, že Burianová nezákonně rozhodovala ve věci, za níž je pravomocně odsouzen. Březina kritizoval postup soudkyně pražského městského soudu v případě, ve kterém byl odsouzen za podvod. Burianová třikrát vrátila zprošťující verdikt, nakonec rozhodla o výměně samosoudce. Ten pak pražskému zastupiteli uložil rok podmíněně se zkušební lhůtou 15 měsíců.