Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Svou víru by násilím bránil každý třetí evropský muslim. 44 % muslimů v Evropě staví náboženská pravidla na právní systém země, kde žijí, tvrdí studie českého think-tanku Evropské hodnoty

http://zpravy.idnes.cz/muslimove-a-extremisticke-postoje-dt8-/domaci.aspx?c=A160526_113038_domaci_pku
 
Shake krmte troly! 
Autonomní sociální centrum Klinika dnes převzalo Cenu Fr. Kriegla za občanskou statečnost. Cenu uděluje Nadace Charty 77. Finanční odměnu Klinika věnuje na Anarchistický černý kříž na podporu politických vězňů. (Zdroj: Facebook/Klinika)
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Senát schválil přísnější regulaci hazardu beze změn. Ministerstvu financí tak ponechal možnost blokovat webové stránky. Rozhodl o tom navzdory snahám řady senátorů tuto možnost zrušit nebo alespoň omezit. Zákon nyní posoudí prezident.

http://ekonomika.idnes.cz/senat-schvalil-prisnejsi-regulaci-hazardu-beze-zmen-ministerstvu-10l-/ekonomika.aspx?c=A160526_170511_ekonomika_rts
 
Shake krmte troly! 
Savčenková propuštěna. Je v letadle, míří na Ukrajinu
Savčenková byla podle médií vyměněna za ruské důstojníky Jevgenije Jerofejeva a Alexandra Alexandrova.
 
Tchajwanská prezidentka Prahu nezajímá, ČR upřednostňuje Čínu
Ačkoliv je Tchaj-wan podle studie ministerstva zahraničí z roku 2016 po Japonsku druhou nejvíce investující asijskou zemí v České republice, na inauguraci nové prezidentky Cchaj Jing-wen z české vlády nepřijel nikdo. Česká republika totiž Tchaj-wan oficiálně neuznává, což stvrdila i ve smlouvě o partnerství mezi Prahou a Pekingem. Tu v únoru podepsala primátorka Adriana Krnáčová (ANO) během velmi diskutované návštěvy čínského prezidenta v Praze. Slavnostního uvedení historicky první tchajwanské prezidentky do úřadu se z České republiky zúčastnil jen Alexandr Vondra, bývalý ministr obrany a dnes řadový člen ODS.
 
V restauracích se asi dál bude kouřit. Postačí oddělit prostory
Úplný zákaz kouření v restauracích, barech a dalších podobných zařízeních asi platit nebude. Oddělený prostor pro kuřáky by mohl podle úpravy zabírat nejvýše čtvrtinu plochy pohostinství. Byl by bez obsluhy a nesměly by do něj vstupovat nezletilé děti. Změnu prosadil poslanec Marek Benda. Sněmovna v jiných dílčích hlasováních podpořila i zmírnění restrikce pro elektronické cigarety, naopak by mělo být zakázáno kouření i na otevřených částech zastávek hromadné dopravy. V čajovnách se budou moci nadále kouřit vodní dýmkya kuřáci si budou moci podle výsledku dalšího dílčího hlasování zapálit i v otevřených stanech, které se využívají třeba při koncertech pod širým nebem či na hudebních festivalech, zoologických zahradách nebo polootevřených sportovních stadionech.
 
Shake krmte troly! 
Policie vyklidila Kliniku a předala ji státu. Aktivisté jsou však zpět a slaví
Policie v úterý pozdě večer ukončila akci v pražském sociálním centru Klinika poté, co v ní anonym nahlásil bombu. V budově ji nenašla. Část aktivistů Kliniku odmítala opustit, policie však většinu dostala ven. Následně budovu předala i s lidmi připoutanými na střeše vlastníkovi, tedy státu. Aktivisté se krátce poté na Kliniku vrátili.
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
 
Dementovano
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
 
jrd12 Z poměrně vtipného podivína stáváte se  zapšklým kokotem
Milka Vášáryová si zlomila stehenní kost přímo na jevišti ale po operaci je ve stabilizovaném stavu, přejeme brzkého uzdravení

http://www.cas.sk/clanok/403457/zabery-plne-bolesti-detaily-vazneho-urazu-milky-vasaryovej-priamo-na-javisku/
 
 
Kvůli jednomu výjimečnému případu vraždy :(
Za vraždu mají ‚sedět‘ i 13letí. Návrh zákona jde do parlamentu
Za vraždu by mohly být nově potrestáni i děti mladší patnácti let. Návrh, který u nejzávažnějších trestných činů snižuje trestní odpovědnost mladistvých na 13 let, předloží tento týden ve sněmovně poslanci ústavněprávního výboru v čele Jeronýmem Tejcem (ČSSD). Původně se mluvilo i o paušálním snížení patnáctileté hranice na 14 let, ta však nakonec zůstane zachována.
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Zemřel výtvarník Adolf Born. (iDnes)
 
Bakhtak ...doplňte si ironičník. ∩✺ 
Frank_T.N.C.  
Policie hledala na Klinice bombu, budovu vyklidila a předala státu
 
Shake krmte troly! 
Královna Alžběta II. označila připojení na vysokorychlostní internet za základní lidské právo
"Zákon vytvoří právo pro každou domácnost k tomu, aby měla přístup k vysokorychlostnímu internetu. Celkovým cílem změny legislativy je zvýšit konkurenceschopnost Británie jako celku a vytvořit z ní celosvětového lídra v oblasti digitální ekonomie," řekla Alžběta II. ve svém projevu.
 
Shake krmte troly! 
Prieskum: Väčšina ľudí nemá problém prijať utečencov
Väčšina ľudí by nemala problém prijať vo svojich krajinách utečencov, mnohí by dokonca boli schopní ubytovať ich aj vo svojich domovoch. Vyplýva to z celosvetového prieskumu The Refugees Index, ktorý na vzorke 27-tisíc ľudí z 27 krajín realizoval inštitút GlobeScan.
 
Činitelé, kteří s AP hovořili pod podmínkou anonymity, uvedli, že se potvrdila možnost, že se letadlo zřítilo. Také agentura DPA s odvoláním na egyptské vládní kruhy napsala, že letoun společnosti EgyptAir spadl. Příčina neštěstí není zatím známa. Na palubě letu MS 804 bylo 66 lidí, z toho 56 pasažérů a 10 členů posádky. Podle nepotvrzených zpráv pilot před ztrátou spojení hlásil kouř v pilotní kabině.
Letoun z Paříže do Káhiry zmizel z radarů, na palubě je 66 lidí
Egyptská letecká společnost Egyptair na Twitteru oznámila, že letoun na trase z Paříže do Káhiry zmizel z radarů. Na palubě Airbusu A320 je 66 lidí. Mluvčí egyptské agentury civilního letectví Iháb Raslan televizi SkyNews Arabia uvedl, že stroj se nejspíš zřítil do moře. Letadlo startovalo z Paříže ve středu zhruba hodinu před půlnocí. Spojení se přerušilo v době, kdy se letoun nacházel asi 16 kilometrů v egyptském vzdušném prostoru. Letecká společnost také uvedla, že právě byl ve výšce 11 280 metrů. Egyptský břeh byl už jen padesát až šedesát kilometrů daleko.