Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz, bard, arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Vládní koalice se dohodla na desetiprocentní sazbě DPH od ledna 2015 na léky, knihy, dětské pleny a nenahraditelnou dětskou výživu, řekl premiér Bohuslav Sobotka po čtyřhodinovém koaličním jednání na Úřadu vlády.

http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.aspx?c=A140416_144128_ekonomika_kop
Země Evropské unie budou své území přísněji chránit před pronikáním nepůvodních a invazivních druhů zvířat a rostlin. Vyplývá to ze směrnice schválené europoslanci, která zakazuje dovoz některých druhů zvířat či rostlin do zemí EU. Někteří kritici se obávají, že to může vést k omezování práv na dovoz hojně rozšířených exotických zvířat.

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ep-schvalil-kontroverzni-zakaz-invazivnich-druhu-zvirat-a-rostlin
Nejvyšší správní soud (NSS) zastavil projekt stavby severní části obchvatu Prahy (R1). Zamítl totiž kasační stížnost Středočeského kraje. Zastavení projektu se týká části Ruzyně - Březiněves - Satalice.

http://www.novinky.cz/domaci/333725-projekt-stavby-severni-casti-obchvatu-prahy-zastavil-soud.html
spic už jen wtf  16.duben 2014 16:17:00
Kvůli zakázkám pošty zasahovala policie i ve firmě, která patří Agrofertu
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/269905-kvuli-zakazkam-posty-zasahovala-policie-i-ve-firme-ktera-patri-agrofertu/
U korejských břehů se potopil trajekt, záchranáři hledají 290 lidí
Jihokorejský trajekt se 459 lidmi na palubě se potopil nedaleko pobřeží Korejského poloostrova. Potvrzeni jsou zatím čtyři mrtví, ale téměř tři stovky lidí se pohřešují a záchranáři se obávají, že zůstali v lodi uvězněni. Mnoho lidí skočilo do vody a čekalo na záchranu. Je to největší katastrofa v Jižní Koreji za dvacet let.
Shake krmte troly!  15.duben 2014 17:02:19
Pasažéři švédského letadla se odmítli připoutat, zabránili tak deportaci Kurda do Íránu
Neobyčejný případ solidarity projevili minulý týden pasažéři letadla na trase ze švédského Östersundu do íránského Teheránu. Když se dozvěděli, že na palubě se s nimi nachází Kurd, který byl ze Švédska vypovězen a v Íránu mu hrozí perzekuce, odmítli se připoutat. Letoun tak nemohl vzlétnout. Úřady proto deportaci zatím odložily, píše deník The Independent.
Londo Fandím Schalke 04 a co ty?  Já Slavii 07 15.duben 2014 10:02:15
V centrále České pošty v ulici Politických vězňů a v Olšanské ulici na Žižkově zasahuje od brzkých ranních hodin policie. Důvody zástupcům pošty nesdělila.

iDnes
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel 14.duben 2014 21:32:49
Letošní hlavní novinářskou Pulitzerovu cenu za službu veřejnosti dostaly listy The Guardian a The Washington Post. Získaly ji za svou roli při odhalení odposlouchávacího programu americké NSA pomocí Edwarda Snowdena.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pulitzerova-cena-2014-044-/zahranicni.aspx?c=A140414_211804_zahranicni_hro
Mastodont Mužům a ženám ...  už nejde o společné dobro 14.duben 2014 12:57:07
Na větší sebevědomí průmyslníků ukazují nejnovější statistiky průmyslové výroby v zemích eurozóny i celé EU. Nejvýraznější meziroční nárůst zaznamenalo v únoru Slovensko, kde produkce stoupla o rovných devět procent. V průměru se průmyslová výroba v eurozóně zvýšila o 1,7 procenta a v celé EU o 2,1 procenta.

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-62024420-slovensky-prumysl-vyskocil-nejvyse-z-cele-eurozony-firmam-roste-sebevedomi
Mastodont Mužům a ženám ...  už nejde o společné dobro 13.duben 2014 18:13:58
Abdullah Abdullah, a former foreign minister of Afghanistan, is leading his closest rival Ashraf Ghani, a former finance minister, in the presidential election, the country's Independent Election Commission (IEC) has said. The early results of the election indicate a run-off vote is likely.

http://www.aljazeera.com/news/asia/2014/04/abdullah-leads-partial-results-afghan-vote-20144131364627960.html
Polecat ዒዒ  13.duben 2014 15:27:25
Na východě Ukrajiny začal zásah proti proruským ozbrojencům.
Násilí a nepokoje zasáhly v neděli značnou část východní Ukrajiny. Zatímco se ukrajinské bezpečnostní síly snaží silou porazit separatisty v Slavjansku, střílelo se v Charkově a Kramatorsku. Odpůrci kyjevské vlády obsadili i radnici v Mariupoli a v Jenakijevu.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-nedele-ukrajina-rusko-krize/r~0af06b4ac27f11e3b2520025900fea04/
Mastodont Mužům a ženám ...  už nejde o společné dobro 13.duben 2014 8:45:48
Občané Prahy 8 se v dnešním referendu vyslovili pro nulovou toleranci k hazardu v této městské části, kvůli nízké účasti ale hlasování není platné a jeho výsledek není pro radnici závazný. ČTK o tom informovala mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová. K nulové toleranci hazardu v Praze 8 se přiklonilo přes 95 procent hlasujících. Účast ale dosáhla jen 13,81 procenta, a nesplnila tak potřebou hranici 35 procent oprávněných voličů. (aktualne)
Zemřela Sue Townsendová, autorka deníků Adriana Molea.
Shake krmte troly!  10.duben 2014 13:15:43
Rána pro ČEZ i Temelín. Nemůžeme garantovat cenu elektřiny, řekl Babiš
Pro společnost ČEZ je to zpráva, která téměř jistě povede k ukončení tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Vláda odmítla dát jakoukoli státní záruku za výkupní ceny elektrické energie z Temelína. "My si nemůžeme dovolit garantovat ceny elektřiny," řekl po jednání vlády vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.
bwian I'm a lucky bastard!  9.duben 2014 18:45:24
To je tak nějak podstata toho varování, ne?
Londo Fandím Schalke 04 a co ty?  Já Slavii 07 9.duben 2014 17:56:13
Rusko zablokovalo poslední frekvenci, na níž v Moskvě a jejím okolí vysílala americká rozhlasová stanice Hlas Ameriky. Vedení americké stanice rozhodnutí označilo za útok proti svobodnému šíření informací.¨

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-hlas-ameriky-putin-kiseljev-media-rozhlas-fu2-/zahranicni.aspx?c=A140409_170731_zahranicni_aha
popcorp consciously resist   chaos elephant 9.duben 2014 17:27:51
(pokud tedy nedocházelo k masivním MITM útokům)
popcorp consciously resist   chaos elephant 9.duben 2014 17:27:16
(což je píčovina, protože přes heartbleed se k heslům dostat nešlo)
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge 9.duben 2014 17:16:04
Several tech firms are urging people to change all their passwords after the discovery of a major security flaw.

http://www.bbc.co.uk/news/technology-26954540