Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz, bard, arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Shake krmte troly!  17.září 2014 14:43:06
Loď se stovkami uprchlíků převaděči potopili u Malty, až 500 mrtvých
Až 500 lidí zemřelo minulý týden při potopení lodi s běženci ve Středozemním moři. Svědkové tvrdí, že plavidlo dali potopit převaděči, když se migrantům přestalo líbit, jak s nimi zacházejí. Většinu pasažérů tvořili Palestinci z pásma Gazy.
Poslanci ve středu ve druhém čtení podpořili zavedení třetí desetiprocentní sazby DPH na léky, kojeneckou výživu a knihy. Měla by doplnit současné sazby ve výši 21 a 15 procent. Poslanci navrhli i několik pozměňovacích návrhů včetně snížení nynějších sazeb.

http://www.novinky.cz/ekonomika/347911-zavedeni-desetiprocentni-sazby-dph-miri-ke-schvaleni.html
Moskva s Pekingem rozšíří hospodářskou spolupráci. Obě strany oznámily, že vybudují na ruském pobřeží jeden z největších přístavů v severovýchodní Asii. Současně se obě země zavázaly posílit rubl a jüan v bilaterálním obchodu, jakož i mezibankovní spolupráci.

Šéf Kremlu Vladimír Putin a čínský vicepremiér Čang zahájili začátkem září výstavbu první části nového plynovodu Síla Sibiře, kterým má od roku 2019 proudit ruská surovina do Číny.

http://www.novinky.cz/ekonomika/347896-rusko-a-cina-chteji-vybudovat-obrovsky-pristav-u-spolecne-hranice.html
Geko Never Compromise.Not Even in The  Face of Armageddon 16.září 2014 22:23:16
Boeing and SpaceX will fly NASA astronauts to the International Space Station in the next couple of years aboard their CST-100 and Dragon version 2, respectively.

zdroj: tiskovka NASA ted z KSC
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 16.září 2014 21:53:28
Ukrajinský parlament přijal zákon ratifikující asociační dohodu s EU. Rovněž potvrzuje užíváni ruštiny jako úředního jazyka v Doněcku a Luhaňsku, garantuje autonomii těmto oblastem, přislibuje rekonstrukční pomoc, uskutečňuje nové komunální volby, a poskytuje amnestii všem účastníkům událostí v Doněcku a Luhaňsku, kromě těch, kteří se dopustili těžkých zločinů, jako jsou vraždy, únosy, a podobně, přičemž požaduje složení zbraní a propuštění všech rukojmí.

Ve čtyřistapadesátičlenné sněmovně se pro ratifikaci vyslovilo 355 poslanců. Ratifikace asociační smlouvy se symbolicky uskutečnila ve stejném čase, jako obdobný akt v Evropském parlamentu ve Štrasburku.

Separatisté oznámili, že ruší příměří.

Česky, anglicky
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 16.září 2014 13:27:44
Lobbista Roman Janoušek půjde za předloňské sražení ženy v Praze na čtyři a půl roku za mříže. Vrchní soud v Praze mu tak u odvolacího řízení zpřísnil trest. Sedm let navrch nesmí za volant. Rozsudek je pravomocný.

http://zpravy.idnes.cz/roman-janousek-u-vrchniho-soudu-dap-/krimi.aspx?c=A140915_152949_krimi_cen#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
Polský ministr obrany Tomasz Siemoniak to popřel...
Polsko se chce stáhnout ze společného obranného projektu visegrádských zemí (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) a rozhodlo se opustit jednání o budování společného protiletadlového radarového systému. Napsal to dnes list The Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené s polským rozhodnutím.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ft-polsko-se-chce-stahnout-z-projektu-visegradskeho-radaru/1123103
Policie podezřívá bývalého primáře dětského oddělení klatovské nemocnice, že svými zákroky mučil dětské pacienty. Dvaačtyřicetiletý Havránek trpí bipolární afektivní poruchou.

http://www.novinky.cz/krimi/347650-nepricetny-primar-mucil-detske-pacienty.html
Tander Lee ...podmínkou svobody je boj a násilí...  ... taky jeden z nás 14.září 2014 9:00:32
IS group claims beheading of UK aid worker

"This British man has to pay the price for your promise, Cameron, to arm the Peshmerga against the Islamic State"

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 13.září 2014 16:40:01
Polsko, Slovensko a Rakousko hlásí nové výpadky v dodávkách plynu

Mluvčí polské společnosti Gaz-System oznámila, že v pátek do země ruský Gazprom dodal 20 miliónů krychlových metrů plynu, což je méně, než požadovala polská dovozní společnosti PGNiG. "Požadavky PGNiG uspokojeny nebyly, ale Polsko dostává vyšší množství plynu, než je jeho denní spotřeba," uvedla mluvčí Malgorzata Polkowská.

Mluvčí slovenského dovozce SPP v prohlášení uvedl, že dodávky ruského plynu se dnes znovu snížily o deset procent. Poměrně významné výpadky v dodávkách ruského plynu zaznamenala během uplynulého týdne řada zemí střední a východní Evropy. Česká republika podobný pokles neregistrovala. Ruský vývozce Gazprom výpadky nevysvětlil a několikrát je naopak popřel.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 12.září 2014 23:22:36
USA i EU zpřísnily protiruské sankce. Zvážíme reakci, oznámil Putin

Sankce, na nichž se země EU shodly v pondělí, cílí zejména na ruský ropný průmysl. Státním firmám, jako je Rosněfť, Transněfť či Gazprom Něfť, ztíží přístup na evropské finanční trhy. Sankce se zatím netýkají samotného Gazpromu ani ruského plynárenského průmyslu. EU také omezí export některých technologií a zboží do Ruska.

Protiruská opatření v pátek vyhlásily i Spojené státy. Podle agentury Reuters se týkají ropného a zbrojního průmyslu a šesti velkých ruských bank, mezi nimiž je i Sberbank. Americké společnosti ani jednotlivci bance Sberbank nesmějí poskytovat úvěry s delší než 30denní splatností. Dosavadní americké restrikce se vztahovaly na pětici bank bez Sberbank, přičemž tyto banky narážely na omezení u úvěrů s dobou splatnosti delší než 90 dní.
cestujicivnoci   12.září 2014 19:51:46
Za inzerát proti Schwarzenbergovi nezaplatí Vladimír Zavadil pokutu 850 tisíc, ale jen dvacet.

http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-62790980-za-inzerat-proti-schwarzenbergovi-bude-pravnik-platit-misto-pokuty-850-tisic-jen-dvacet
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 11.září 2014 23:29:42
Dle vyjádření polské strany spadl průtok dodávek plynu z Ruska o 45% proti nasmlouvanému množství. Rusko tak třetím dnem nadále snižuje přívod plynu. Polsko tímto způsobem importuje asi 60% své spotřeby plynu, která dohromady tvoří 15% celkové spotřeby energie v zemi.

http://www.bbc.com/news/world-europe-29154335
Šnek tu vůbec  není 11.září 2014 23:08:17
Zdá se, že Rusové konečně našli způsob, jak vyřešit nesrovnalosti ve svých tvrzeních ohledně estonského policisty, kterého ruské komando minulý týden odvleklo z estonského území. Vyrobili novou verzi společného protokolu estonských a ruských pohraničníků. (Článek je sice v estonštině, ale dole vidíte sken obou protokolů, kde se i při neznalosti obou jazyků dá hrát "najdi pět rozdílů". V nově na ruské straně oficiálně prezentovaném protokolu je tam, kde je v estonské verzi "narušení hranice ve směru z Ruské federace do Estonské republiky" a kde snad v původní ruské verzi bylo "narušení hranice z ruské na estonskou stranu", nyní formulace "narušení hranice z ruské a estonské strany".)
Manifestace Katalánců za nezávislost proběhla v Barceloně. Radnice, ovládaná nacionalistickou katalánskou koalicí, odhadla celkový počet účastníků manifestace na 1,8 milionu. Madrid odhaduje účast na 470 tisíc až 520 tisíc lidí.

Katalánská vláda plánuje navzdory nesouhlasu centrální španělské vlády na 9. listopadu referendum o samostatnosti regionu, v němž žije na 7,6 milionu lidí. Povzbuzena je i tím, že přesně za týden se podobné hlasování uskuteční ve Skotsku. Podle průzkumů si referendum přeje 80 procent Katalánců, pro úplnou nezávislost je jich kolem 45 procent.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/statisice-katalancu-v-barcelone-demonstruji-za-nezavislost_318040.html
Ministerstvo školství odebralo svou záštitu projektu Muslimové očima českých školáků, který měl středoškolským studentům přiblížit odlišnou kulturu a vychovávat je k toleranci. Podle ministra Marcela Chládka (ČSSD) měli někteří rodiče z projektu obavy a zrušení podpory doporučili také odborníci. Projekt zatím v žádné škole nezačal.

http://www.novinky.cz/domaci/347471-ministerstvo-skolstvi-zrusilo-zastitu-projektu-o-islamu.html
Evropská unie pozastavila vyplácení kompenzací pěstitelům za ušlé zisky v důsledku ruského embarga na dovoz zemědělských a potravinářských produktů. Podle nejmenovaného bruselského zdroje jsou důvodem přerušení podpory „vážné pochybnosti“ o pravdivosti dat, které předložilo Polsko. Objem požadavků tamních zelinářů by údajně vyčerpal 87 procent prostředků vyčleněných na pomoc tomuto sektoru v Evropské unii.

Komise uvedla, že jedna země si za tři týdny nárokovala kompenzace odpovídající dvojnásobku až pětinásobku ročního unijního vývozu okurek, zelí a květáku do Ruska.

http://ekonomika.idnes.cz/eko-zahranicni.aspx?c=A140910_185903_eko-zahranicni_ert
Dadel Respect my authoritah!  10.září 2014 20:27:37
Obama chystá nálety na aktivisty v Sýrii, nechce však nahrát Asadovi

Americký prezident Barack Obama je připravený dát svolení ke vzdušným úderům na pozice aktivistů z Islámského státu v Sýrii, uvedl s odvoláním na nejmenovaný zdroj z Obamovy administrativy list The New York Times. Spojené státy dosud zasahovaly pouze v Iráku.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 10.září 2014 18:44:44
Gazprom nám omezil dodávky plynu, tvrdí Poláci. Rusové to popírají

Polsko tvrdí, že mu ruský monopolní vývozce plynu Gazprom snížil dodávky plynu. Důvodem má být nátlak na to, aby Polsko nedodávalo plyn na Ukrajinu. Polsko dodávky na Ukrajinu pozastavilo. Gazprom ale zprávu o omezování dodávek popřel.

Polský plynárenský monopol PGNiG ve středu uvedl, že od pondělka dostává z Ruska zřetelně nižší objemy plynu. V pondělí obdržel o 20 procent méně plynu, než má ve smlouvě, v úterý to bylo o 24 procent méně.