Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Shake krmte troly! 
Český rozhlas žádá policii o vyšetření incidentu při protiislámské akci
Český rozhlas požádá Policejní prezidium o prošetření incidentu, který se stal při včerejší demonstraci proti islámu na Hradčanském náměstí v Praze. Během shromáždění několik agresivních útočníků opakovaně napadlo přenosový vůz ČRo, ale přítomní policisté na žádost o pomoc nereagovali.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Vláda vyjednává s teroristy. Za obě Češky unesené v Pákistánu zaplatila 6 milionů dolarů

I když ministr zahraničí Lubomír Zaorálek minulý týden několikrát odmítl, že by vláda vyměnila pětici zmizelých Čechů v Libanonu za dva v tuzemsku vězněné teroristy, faktem je, že kabinet dělá s únosci obchody. Jak nyní zjistil Respekt, svědčí o tom i další ostře sledovaný případ dvojice žen, které se loni v březnu šťastně vrátily po dvouletém únosu v Pákistánu domů.

Podle informací Respektu vláda za Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou zaplatila šest milionů dolarů, což je výrazně více, než se dosud spekulovalo. Že se bude platit, rozhodla již předchozí vláda Jiřího Rusnoka.
 
cichlasoma_meeki  
Pražské autonomní sociální centrum Klinika, které pomáhá běžencům, napadla v sobotu v podvečer skupina maskovaných lidí. Způsobili požár a zranili jednoho z návštěvníků. Na místě zasahovali hasiči, policie po pachatelích pátrá. Událost se odehrála ve stejný den, kdy na několika místech v Praze demonstrovaly tisíce lidí proti imigrantům.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/utok-na-centrum-klinika-0sf-/krimi.aspx?c=A160206_195931_krimi_ane
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Alespoň čtvrt života v penzi a maximálně od pětašedesáti, plánuje vláda

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce dosáhnout toho, aby lidé v důchodu strávili čtvrtinu svého života. Podle tohoto měřítka by se v budoucnu také upravoval věk odchodu do penze. Vyplývá to z návrhu věcného záměru zákona, který na svém webu zveřejnila vláda.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Další nesmysl ministerstva dopravy: zákaz vjezdu náklaďáků platí i pro kombíky
5. února 2016

Ministerstvo dopravy rozšířilo od letošního ledna platnost značky B4 Zákaz vjezdu nákladních automobilů. Nově neplatí jen pro vozidla nad 3,5 tuny, ale pro všechna auta kategorie N kromě obytných aut. Na zákaz vjezdu do některých zón či jízdních pruhů si tak musejí dát pozor i řidiči malých dodávek, kombíků s přepážkou či pickupů.

Zdroj: http://auto.idnes.cz/dalsi-nesmysl-ministerstva-dopravy-zakaz-vjezdu-nakladaku-plati-i-pro-kombiky-gcp-/automoto.aspx?c=A160202_000227_automoto_taj
 
Shake krmte troly! 
Extremisté v ČR: Kladou odpor islámu, sympatizuji s Ruskem, vystupuje s nimi Miloš Zeman
Kladou odpor islamizaci Evropy, vystupují proti přistěhovalcům, vymezují se proti Evropské unii a NATO, sympatizují s politikou Ruska.. Na takové lidi upozorňuje zpráva ministerstva vnitra o extremismu za poslední čtvrtletí. Ve zprávě je jmenován i prezident republiky Miloš Zeman. Naopak Bohuslav Sobotka byl extremisty napaden – na Twitteru.
 
Vysocí čeští úředníci v EU porušují služební řád
V Česku se přestanou stavět dálnice. Celkem 98 silničních a pět železničních projektů společně s jednou vodní stavbou totiž získalo tzv. hodnocení vlivu na životní prostředí (EIA) ještě podle zákona z roku 1992. Ten je v rozporu s evropskými předpisy a umožňoval ignorovat námitky veřejnosti. Evropa proto nebude stavby financovat a jiné peníze nejsou k dispozici. Neplatné hodnocení EIA má skoro celý úsek silnice R6 z Nového Strašecí až do Karlových Varů, zbývající části R4 mezi Příbramí a Pískem, či R48 mezi Hranicemi a Frýdkem-Místkem. Stavět se nebude silnice R3 z Budějovic na rakouskou hranici, začátek silnice R35 z Opatovic směrem na Litomyšl, dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic, ani první úsek R49 z Hulína do Fryštáku.
 
Shake krmte troly! 
Policie: Tohle je muž, který pobodal muslima. Šlo o rasově motivovaný útok, pachatelé jsou nebezpeční

V souvislosti s případem rasově motivovaného útoku detektivové pátrají po dvojici útočníků světlé pleti ve věku od 20 do 26 let. Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. V době napadení měli podle dostupných informací vyholené hlavy a hladce oholené tváře.
 
Český komunista obdržel od Putina nejvyšší ruské státní vyznamenání, které může cizinec dostat
Šedesátiletý Maštálka je od roku 2004 poslancem Evropského parlamentu za KSČM, post obhájil ve volbách v letech 2009 a 2014. Působí v pozici místopředsedy delegace Evropského parlamentu ve výboru parlamentní spolupráce Evropská unie – Rusko.
 
eso Vysoká škola Okouna 
Lobbista Marek Dalík je vinen v kauze údajné korupce při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Soud ho poslal na pět let do vězení, Dalík má také zaplatit peněžitý trest pět milionů korun. Rozsudek není pravomocný.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1680163-kauza-pandury-soud-poslal-dalika-na-pet-let-do-vezeni-kvuli-korupci
 
ahura_mazda Lukihäiriötä voidaan hoitaa 
Low tech solution for a high tech problem, Dutch cops train eagles to hunt drones

http://edition.cnn.com/2016/02/02/europe/dutch-drones-eagles/index.html
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Texaský senátor Ted Cruz se stal vítězem vůbec prvního ostrého souboje o Bílý dům, když vyhrál stranická shromáždění v Iowě na republikánské straně. Zanechal za sebou favorizovaného Donalda Trumpa. Za svého druhu vítěze volební noci se může považovat třetí Marco Rubio, který za Trumpem zaostal jen velmi těsně a může věrohodně tvrdit, že je reprezentantem umírněné části Republikánské strany. Na straně demokratů není zatím vítěz znám. Po sečtení více než 90 procent hlasů vede Hillary Clintonová nad Bernie Sandersem o pouhé tři setiny hlasů.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/online-usa-primarky-americke-volby/r~5dbd45c4c4d911e584160025900fea04/
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
WHO declares Zika virus global health emergency

http://www.bbc.com/news/health-35459797
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Pět Čechů, kteří loni v létě zmizeli v Libanonu, byli v pondělí večer nalezeni. Jsou naživu a nyní jsou v rukou libanonské bezpečnosti. Oznámilo to ministerstvo zahraničních věcí.

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/393517-cesi-v-libanonu-jsou-nalezeni-a-nazivu.html
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Při "besedě" se Zemanem ve Valticích mohli žáci přednést pouze otázky, které jim připravili učitelé (schválené ministerstvem výživy).

http://zpravy.idnes.cz/skola-odmita-kritiku-kvuli-pripravenym-otazkam-pro-zemana-poe-/domaci.aspx?c=A160201_184308_domaci_jkk
 
Shake krmte troly! 
Analýza: Český soud poprvé v historii odsoudil neonacisty jako organizovanou skupinu
V polovině prosince loňského roku vynesl v kauze české odnože mezinárodní neonacistické skupiny Blood & Honour („Krev a čest“) prvoinstanční rozsudek. Pokud obstojí i v odvolacím řízení u Vrchního soudu v Praze, může se stát precedentem. Český soud totiž poprvé odsoudil neonacisty jako organizovanou skupinu v souvislosti se závažným násilným trestným činem. To se nepodařilo ani u žhářského útoku ve Vítkově z dubna roku 2009, ani u žádného dalšího skupinového útoku neonacistů v minulosti. A že jich nebylo málo.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Stovky slovenských sester daly výpověď, Prešov volá na pomoc armádu

Ze slovenských nemocnic v pondělí na základě hromadných výpovědí odešlo 540 zdravotních sester. Novinářům to řekl ministr zdravotnictví Viliam Čislák, podle kterého je akutní péče o pacienty v zemi zajištěna. Některé nemocnice požádaly o personální výpomoc i slovenskou armádu.

Štrajkujúci učitelia vytvorili v Košiciach a Bratislave živú reťaz

Podľa stránky ISU bolo dnes k 16.20 h v štrajku 9080 učiteľov zo 693 škôl. Na Slovensku je podľa údajov ministerstva školstva 2935 materských, 2113 základných a 868 stredných škôl. Učiteľov je približne 89.000.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Zdravotní sestry by už nemusely mít vysokou školu, navrhuje Němeček

Vleklý problém nedostatku zdravotních sester by měl vyřešit zákon o vzdělávání nelékařských pracovníků, který připravuje ministerstvo zdravotnictví. V návrhu normy se počítá s tím, že by sestrám stačily pouze čtyři roky středoškolského studia a rok na vyšší odborné škole místo dosavadních sedmi let vzdělávání.

Sestřičky nyní musí studovat čtyři roky střední školu a tři roky bakalářské studium.

U některých vyšších specializací, jako například intenzivní péče, bude ale vysokoškolské vzdělání potřeba.
 
Shake krmte troly! 
Policie vyšetřuje napadení muslima v Praze. Přítele české aktivistky někdo bodl do břicha
Pražská policie se zabývá případem napadení nožem, ke kterému došlo v sobotu ráno v Praze. Server Lidovky.cz zjistil, že obětí útoku je muž středního věku a islámského vyznání, původem z Ruska. Podle jeho přítelkyně útoku předcházelo několik výhrůžek. Napadenému například někdo před časem nasprejoval na auto symbol hákového kříže.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Turerci tvrdí, že RuRusové opět narušili jejich vzdušný prostor