Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  Брексит наш
Ekonomové z IHS Global Insight předpovídají zpomalení hospodářského růstu Velké Británie ze 2% na 1,5% HDP pro rok 2016 a ze 2,4% na 0,2% HDP pro rok 2017.

Banka HSBC předpovídá zpolení růstu z 1,8% na 1,5% HDP pro rok 2016 a z 2,1% na 0,7% pro rok 2017.

http://www.itv.com/news/update/2016-06-24/economists-downgrade-uk-growth-forecasts-after-brexit/
http://www.ibtimes.co.uk/brexit-hsbc-forecasts-stagflation-uk-slower-growth-higher-inflation-1567377
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  Брексит наш
Odchod Británie z Evropské unie, o němž rozhodli britští voliči, se odrazí i v české ekonomice. HDP letos kvůli brexitu zpomalí o několik desetin procentního bodu. Česká národní banka možná posune termín ukončení devizových intervencí z poloviny příštího roku blíže k roku 2018.

http://byznys.lidovky.cz/cnb-prodlouzi-intervence-kvuli-brexitu-ceska-ekonomika-zpomali-p82-/moje-penize.aspx?c=A160624_140813_moje-penize_ELE
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
A large explosion has rocked a hotel in the centre of the Somali capital Mogadishu and there is ongoing gunfire after what is suspected to be an al-Shabab attack.

http://www.bbc.com/news/world-africa-36629678
 
Shake krmte troly! 
Přes milion Britů podepsalo petici, která požaduje nové referendum
LONDÝN Už více než milion Britů podepsalo petici, v níž vyzývají k uspořádání nového referenda o členství země v Evropské unii. Informoval o tom v sobotu zpravodajský server BBC News. „My, níže podepsaní vyzýváme vládu, aby zavedla pravidlo, že pokud pro setrvání v unii či pro odchod z unie hlasuje méně než 60 procent lidí při účasti nižší než 75 procent, pak by mělo být vyhlášeno další referendum,“ uvádí se v petici.
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Cameron do října rezignuje. Nový směr žádá nového kapitána, prohlásil

http://zpravy.idnes.cz/david-cameron-reakce-brexit-df3-/zahranicni.aspx?c=A160624_091333_zahranicni_mlb
 
bwian I'm a lucky bastard! 
V referendu definitivně zvítězil odchod z EU.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  ohrozit mírový proces
 
 
Shake krmte troly! 
Katastrofální krize v Nigérii: uprchlíci před islamisty masově umírají hlady
ABUJA Téměř 200 lidí, kteří uprchli v Nigérii před terorem milicí Boko Haram, zemřelo za minulý měsíc hladem. Tvrdí to organizace Lékaři bez hranic (MSF). V táboře Bama na severovýchodě Nigérie se podle ní rozvíjí „katastrofální humanitární krize“. Do tábora se uchýlilo na 24 000 lidí. Je tam i mnoho dětí, které trpí podvýživou, uvedl zpravodajský server BBC.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  ohrozit mírový proces
Ve Velké Británii se dnes hlasuje, zdali země zůstane součástí Evropské unie, anebo z ní vystoupí.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-britanie-brexit-referendum-eu-23-cervna/r~ea99d22636e111e6851c002590604f2e/
 
Shake krmte troly! 
Oxfordská univerzita udělila Halíkovi čestný doktorát. Z Čechů ho dostali Masaryk, Beneš a Havel
Po prezidentech Masarykovi, Benešovi a Havlovi se pražský teolog stal teprve čtvrtým Čechem, který dostal čestný doktorát jedné z nejprestižnějších světových univerzit.
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
The Swedish parliament on Tuesday voted in favour of tough new asylum and residency laws.

A large majority of MPs at the Riksdag voted through the changes, which the Social Democrat-led coalition government had pushed for after Sweden took in 160,000 asylum seekers in 2015.

http://www.thelocal.se/20160621/sweden-votes-in-favour-of-tough-new-residency-laws
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Turci selektují Syřany mířící do Německa. Zadržují vzdělané, posílají nemocné

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407154-turci-selektuji-syrany-mirici-do-nemecka-zadrzuji-vzdelane-posilaji-nemocne.html
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  ohrozit mírový proces
Policejní prezident Tomáš Tuhý dnes ráno podal na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) trestní oznámení kvůli prohlášení šéfa ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jiřího Komárka.

Komárek v pondělí řekl, že je Tuhý podezřelý z „brutálního“ úniku informací v případu, kde jde o stamiliony. Tuhý ho viní z pomluvy a dalších trestných činů.

http://www.lidovky.cz/tuhy-podal-trestni-oznameni-kvuli-slovum-sefa-ostravske-uooz-pba-/zpravy-domov.aspx?c=A160621_100316_ln_domov_mct
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Odmítli ustoupit těžbě, zaplatili životem. Ještě nikdy nezemřelo tolik ochránců přírody jako loni

Staví se do cesty těžařským a stavebním společnostem a brání přírodní bohatství nebo životy domorodých obyvatel v odlehlých oblastech. Ušlý zisk pak mnoho z nich zaplatí vlastním životem. Ekologičtí aktivisté, ochránci životního prostředí nebo jen lidé, kteří odmítají opustit svůj domov a nechat na své půdě vystavět přehradu, dálnici nebo důl, umírají. Loni jich podle zprávy organizace Global Witness bylo zabito 185, což je nejvyšší číslo za posledních několik let.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/jsme-vrazdeni-rikaji-ochranci-prirody-nejvice-jich-umira-v-b/r~c8dd82ac36de11e6a4100025900fea04/
 
Dadel Respect my authoritah! 
Tuhý je podezřelý z úniku informací, uvedl ÚOOZ. Šlachta volá po výboru
20. června 2016 9:33, aktualizováno 13:12

Policejní prezident Tomáš Tuhý je podezřelý z „brutálního“ úniku informací při objasňování hospodářské trestné činnosti. České televizi to řekl vedoucí ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiří Komárek. Detaily chce sdělit sněmovnímu výboru, o jehož svolání požádal v pondělí svého nadřízeného odcházející šéf útvaru Robert Šlachta.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/slachta-uooz-policejni-spicky-kriminalni-prostredi-fys-/domaci.aspx?c=A160620_093451_domaci_hro
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  ohrozit mírový proces
Jenom čtvrtina Čechů si myslí, že by Británie měla vystoupit z EU

Velká Británie by měla zůstat členem EU, myslí si to 62 procent Čechů. Odejít by měla podle 24 procent dotázaných. Dalších čtrnáct procent se ale k věci neumělo vyjádřit. O tom, že by Velká Británie měla zůstat členem EU, jsou přesvědčeni častěji lidé s maturitou nebo vysokoškolsky vzdělaní. Pokud jde o politické preference, odchod Velké Británie z EU by častěji uvítali voliči komunistů, Úsvitu – Národní koalice a Svobody a přímé demokracie.
Shake krmte troly! 
Solidarita a soucit se musí stát základem společného řešení. Poselství generálního tajemníka OSN k Světovému dni uprchlíků
Nucená migrace dosáhla dosud nevídaných rozměrů. Počet lidí na útěku před násilím přesáhl 65 milionů. Nové i přetrvávající konflikty a projevy násilí a perzekuce nutí lidi vydat se na útěk za bezpečím do jiných částí své země nebo překročit hranice a stát se uprchlíky či žadateli o azyl. Další žijí v dlouhodobém exilu, protože řešení vleklých konfliktů je v nedohlednu. Na konci roku 2015 bylo ve světě 21,3 milionu uprchlíků, 3,2 milionu žadatelů o azyl (již zařazených do procesu) a 40,8 milionu lidí tzv. vnitřně vysídlených, kteří na útěku zůstali uvnitř hranic své země.
 
arnost snad nechci tak   moks
(promazal jsem to. gro sdeleni bylo cca toto:

V minulem tydnu probehlo anketni zkoumani nazoru obyvatel CR na Brexit za nadsene ucasti vsech muzu, zen i robotu. Vysledky se lisi v radech desitek procent dle skladby otazek a zajmu majitelu periodik. Pro inspiraci muzete nahlednout na odkazy nize. Vlastni investigaci se meze nekladou, pokud to nebude v tomto klubu.

tyden: http://i65.tinypic.com/15rxzx3.png
e15: http://i65.tinypic.com/2h3o4md.png
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
V Istanbulu byli napadeni fanoušci kapely Radiohead
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/406915-v-istanbulu-byli-napadeni-fanousci-kapely-radiohead.html

Fanoušci britské rockové skupiny Radiohead se v pátek stali v istanbulském obchodě obětí útoku dvaceti lidí. Společně se zaměstnanci poslouchali její nové album a popíjeli pivo. Podle zveřejněného videa jsou za napadením zřejmě islamisté, kterým se nelíbila konzumace alkoholu během posvátného měsíce ramadánu. Kapela incident v turecké metropoli odsoudila.