Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Kluci, uz jste stari.
Nejak se domluvte, ale zkuste tak, abyste trapnosti neatakovali posledniho Jozo Raze.
skull I skladník v Amazonu si může přečísti  Vergilia v originále
tak ono - alespon v mem okoli - to bylo tak, ze ses mladej a vylezl sis s obcankou/bez obcanky - na zabavu, na tramp, kamkoliv - no vsak my uz si najdem duvod proc te zmydlit ... na verejnosti to pravda vetsinou nebylo, ale nikam na ctyrku alespon mne v zadnem z pripadu neodvezli - jednou mne nechali s rozbitou drzkou v lese ... to mi bylo 17 ... Nicmene spatny klub - tady toho asi nechme.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Za komoušů to (přinejmenším v mém okolí) bylo spíše netypické; tehdy bývalo zvykem, že zatčení proběhlo vcelku korektně, a přes hubu jsme dostali až na čtyřce, jaksi soukromě. Je to divné, když tehdy neměl každý na ulici v kapse mobil s foťákem; možná ti tehdejší esenbáci nebyli až tak blbí, jako ti dnešní.
skull I skladník v Amazonu si může přečísti  Vergilia v originále
tohle se mi za komoušů stávalo pořád... oh wait
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Australský podnikatel Craig Wright veřejně přiznal, že je tvůrcem internetové měny bitcoin, uvedla BBC. Poskytl i důkazy, které tvrzení potvrzují.

http://ekonomika.idnes.cz/bitcoiny-vytvoril-australsky-podnikatel-craig-wright-p19-/eko-zahranicni.aspx?c=A160502_095418_eko-zahranicni_nio
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  erudované politické komentáře
Stát selhal v otevírání trhu dotované železniční dopravy, zjistil NKÚ

Ministerstvu dopravy se nepodařilo otevřít pro konkurenční železniční dopravce trh s dotovanou přepravou osob. Do konce roku 2015 resort nevysoutěžil ani jednu linku. V pondělí na to upozornil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Ministerstvo navíc v letech 2011 až 2015 nekontrolovalo, jestli kompenzace požadované Českými drahami (ČD) za prodělečné spoje odpovídají skutečným ztrátám.

Podle plánu vlády z roku 2011 měla být do konce roku 2015 vysoutěžena čtvrtina všech dotovaných celostátních linek. Ve skutečnosti se ale ministerstvu nepodařilo vysoutěžit ani jednu. "Otevírání trhu bránily především opakující se problémy mezi Českými drahami a dalšími potenciálními dopravci, které mělo ministerstvo vyřešit už minimálně v roce 2011," tvrdí NKÚ.
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
 
Facebook nedoporučuje
Pelikán žádá za vtipy kriminál
Přesně tím stylem naservíroval kriminalizaci svobody projevu ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Je to výrazný posun v dosavadních progresivistických snahách. Dosud se regulaci snažili prosazovat přes občanské nebo pracovní právo, kde pečlivě rozšiřovali různé antidiskriminační regulace. Dávali tím aktivistům možnost žalovat v civilních procesech. Tady si ale každý musí sám platit právníky, soudní poplatky a před soudem na své náklady dokazovat své argumenty. Jistě se najde spousta nejrůznějších aktivistických nevládních organizací, financovaných z peněz českých nebo evropských daňových poplatníků, které samozřejmě právní zastoupení zaplatí. Teď ale Pelikán novým paragrafem o kriminalizaci „hanobení sexuální orientace nebo pohlavní identity“ otvírá šanci přímo k trestním oznámením na kritické, ironické nebo zesměšňující projevy.
 
Další policejní zásah: hlídka spoutala mladíka na zemi kvůli občance
V České republice se v poslední době množí stížnosti na chování policistů vůči občanům. Další z těchto incidentů, který popsal server a2larm.cz, se udál v prostoru autobusového nádraží na pražské Florenci. Náhodný kolemjdoucí zachytil na video situaci, při níž policejní hlídka tvrdě zadržela mladíka, který u sebe po požadavku legitimace neměl občanku a nemohl tedy prokázat svou totožnost. Policisté ho při krátkém zásahu srazili na zem a spoutaného ho následně odvedli přímo do blízkého hlídkového vozidla.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  erudované politické komentáře
Krizovou situaci ve zdravotnictví chce ČSSD řešit zvýšením platů

Zvýšením platů lékařů a zdravotních sester o deset procent chce sociální demokracie řešit situaci ve zdravotnictví a udržet v něm kvalitní pracovníky. O stejnou částku by se měly navýšit také platy ve školství. Uvádí se to v Prvomájovém manifestu ČSSD, se kterým dnes vystoupil premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka ve Vyškově. Podle ministra Němečka je pro navýšení platů třeba najít navíc 3,5 miliardy korun pro příští rok.
 
eso Vysoká škola Okouna 
Já myslel, že v Sýrii, ale ono je to v Rusku!!!
Ruští pyrotechnici vyhodili do povětří salafistickou modlitebnu
za použití výbušnin, co si tam schovávali věřící. Nebo kdo.

https://www.rt.com/news/341472-illegal-prayer-hall-blowup/
 
Boeingu Travel Service při přistání v Abú Zabí praskly dvě pneumatiky
Nepříjemné přistání zažili cestující Boeingu 737 společnosti Travel Service. Letounu ve čtvrtek při přistání na letišti v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech praskly dvě pneumatiky na hlavním podvozku. Na palubě bylo 150 cestujících a šest členů posádky. Nikdo nebyl zraněn. Cestující letěli z Muscatu v Ománu do Abu Dhabi. Proč Boeingu 737 - 800 letu OMA635 praskly pneumatiky zatím není zřejmé.
 
České dráhy se propadly do obří ztráty
České dráhy loni hospodařily se ztrátou téměř 1,4 miliardy korun. V roce 2014 skupina, kam patří mimo jiné i nákladní dopravce ČD Cargo, skončila se ziskem 156 milionů korun po zdanění. Důvodem loňského propadu jsou podle vedení státního dopravce zvýšené náklady způsobené mnoha opravami železničních tratí a prohraná arbitráž s dodavatelem vozidel, Škodou Transportation. Oba tyto faktory zatížily hospodaření drah částkou převyšující 1,2 miliardy korun. V tiskové zprávě to oznámily České dráhy.
 
Shake krmte troly! 
Prazdroj bude zřejmě na prodej, světová jednička ho při obří fúzi obětuje
Největší světový výrobce piva Anheuser-Busch InBev před plánovanou obří fúzí s pivovarem SABMiller navrhl, aby se dosavadní konkurent nejdříve zbavil veškerých aktiv ve střední a východní Evropě. Jedině tak dá Evropská unie souhlas s převzetím. SABMiller přitom vlastní Plzeňský Prazdroj a s ním spojené pivovary Velké Popovice a Radegast.
 
Shake krmte troly! 
Předseda Národní demokracie Bartoš byl zadržen policií
Předseda krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš byl dnes zadržen policií. Zadržení zřejmě souvisí s jeho politickou a publikační činností, uvedl na webu strany její místopředseda Luke Belson. Policisté podle něj provedli domovní prohlídky v Bartošově bytě a v kanceláři strany. Policie zásah nepotvrdila. Bartoš byl již v březnu odsouzen za antisemitské výroky a pravděpodobně je také podezřelý z nenávistných výroků na protiislámské demonstraci.
 
Proč mě hned napadají Mašínové?
Polská vláda má nové hrdiny. „Prokleté vojáky“ odboje proti komunistům
Polsko pod vládou strany Právo a spravedlnost oslavuje „prokleté vojáky“ poválečného protikomunistického odboje. Prý byli posledních 25 let opomíjeni. Osudy vojáků, pro které komunistická historiografie měla jen slova opovržení, připomněl státní pohřeb jednoho z důstojníků Zemské armády.
Zemská armáda se nesmířila se „sovětskou okupací“ Polska a její oddíly vedly až do počátku 50. let ozbrojený odboj proti sovětským vojákům v Polsku. „Prokletí vojáci“, jak se ujalo jejich lidové označení, byli komunistickým režimem označováni za bandity a jejich odkaz nesměl být připomínán.
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Český občan emigroval do Ruska a požádal tam o politický azyl


„Vždycky jsem miloval Rusko. Už od dob Sovětského svazu jsem k vaší zemi cítil silné pouto. Bohužel v dnešní době se do mozků Evropanů denně nalévají potoky lží o Rusku, a to do takové míry, že už v takovém prostředí žít jednoduše nesnesu,“ vysvětlil ruským novinářům své důvody k podání žádosti o azyl v jejich zemi bývalý policista a autor Omluvy ruskému národu, ruskému lidu a prezidentu Putinovi Petr Michalů.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesky-obcan-emigroval-do-Ruska-a-pozadal-tam-o-politicky-azyl-432848
 
http://www.lupa.cz/clanky/diskusni-server-lapiduch-hlasi-hack-utocnici-zrejme-maji-databazi-s-hesly/