Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

 
Desítky Čapích hnízd
Organizace Good Governance zanalyzovala všech 464 projektů, v nichž finanční injekce v regionálních programech putovala do rukou soukromých podnikatelských subjektů – tedy do akciovek, nebo firem s r.o. Jde o první ucelenou studii svého druhu.
“Bylo identifikováno celkem 123 projektů za 3 397 772 836 Kč s anonymním vlastníkem, kterého nebylo v praxi možné dohledat. Jde o společnosti, které měli vlastnickou strukturu anonymizovanou prostřednictvím listinných akcí na majitele, kde bylo skutečného vlastníka možné měnit z hodiny na hodinu, nebo listinných akcií na jméno bez jakékoliv informace o možném vlastníkovi,” stojí v závěrečné zprávě organizace, kterou má deník Neovlivní.cz k dispozici.
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Hubbleův teleskop s velkou pravděpodobností objevil velké vodní gejzíry tryskající z povrchu Jupiterova měsíce Europa. Zdá se, že tak znovu potvrzuje přítomnost tekuté vody - a nejspíše oceánu - na tomto tělese.

http://technet.idnes.cz/mesic-europa-nasa-0zi-/veda.aspx?c=A160926_133600_veda_mla
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
arnost snad nechci tak   moks
Priste takto
V Jordánsku byl v neděli zavražděn kontroverzní křesťanský spisovatel Nahid Hattar. Byl zastřelen v centru metropole Ammánu před budovou soudu, kde měl být souzen za sdílení karikatury údajně urážející islám. Pravděpodobného pachatele policie zadržela, informovala jordánská tisková agentura Petra.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nahid-hattar-spisovatel-zastrelen-v-jordansku-fq9-/zahranicni.aspx?c=A160925_163905_zahranicni_ale
 
Od neděle do středy poteče Pražákům z kohoutků upravená vltavská voda.
http://www.nase-voda.cz/podolska-vodarna-je-mimoradne-provozu/
 
Americký prezident Barack Obama v pátek vetoval zákon umožňující pozůstalým po obětech útoků z 11. září 2001 žalovat vládu Saúdské Arábie. Informovala o tom agentura AP. (ihned.cz)
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Zdenek Makar, who worked for an event and catering company, was returning home from drinks with colleagues when he was killed in east London.

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/tributes-businessman-battered-death-kids-8897509
 
Hrad odmítá omluvu za slova o Peroutkovi, dovoláním žádá jasný verdikt
Kancelář prezidenta republiky se odmítá omluvit za slova prezidenta Miloše Zemana na adresu novináře Ferdinanda Peroutky. Proti rozsudku, který jí to nařizuje, podá dovolání k Nejvyššímu soudu. Požaduje v něm odložení jeho vykonatelnosti i právní moci.
 
Číňané opravili Velkou čínskou zeď. Pokryli ji betonem
Je to rekonstrukce provedená tak ošklivě, že ji pravděpodobně můžete zahlédnout až z vesmíru, píše CNN o nepovedené opravě části Velké čínské zdi. Stavbu starou 700 let totiž dělníci na podnět úřadů jednoduše pokryli betonem. Zcela „zpackaná“ restaurátorská práce proběhla už před dvěma lety, ale až nyní se dostala do širšího povědomí.
 
Dadel Respect my authoritah! 
 
Blanka uzavře výjezd na Vítězné náměstí. Zachrání to Prahu 6?
Praha 6 se dohodla s magistrátem na uzavření výjezdu z tunelu Blanka na Prašném mostě. Zablokovat by se měl do několika týdnů. Spolu s dalšími opatřeními to má pomoci zklidnit vyhrocenou dopravní situaci v městské části.
 
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Novým šéfredaktorem stanice Vltava bude od 1. 12. 2016 Petr Fischer: http://www.rozhlas.cz/informace/press/_zprava/1652258
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Vláda schválila rozpočet se schodkem 60 miliard. Podle opozice je rozhazovačný

Praha – Státní rozpočet na příští rok se schodkem 60 miliard korun schválila ve středu vláda. Informovali o tom ministři na sociálních sítích. Podle opozice je kabinet před volbami příliš rozhazovačný.

I když do Vánoc chybí ještě čtvrt roku, kabinet se rozhodl, že své "dárky" rozdá několik dní před krajskými a senátními volbami, které proběhnou druhý říjnový víkend.

"Za tři roky dokázala vláda zvýšit výdaje o neuvěřitelných 132 miliard korun. Navíc vláda návrhem rozpočtu na rok 2017 zhoršuje strukturální deficit, což je v době růstu rozpočtový zločin," řekl Aktuálně.cz Kalousek, podle kterého je rozpočtu méně peněz na investice než investovaly vlády v letech 2010 až 2012 v době velké ekonomické krize.
 
FarsaiD funyny 'n' hate 
Obvodní soud pro Prahu 1 zprostil bývalého předsedu pražské muslimské obce Vladimíra Sáňku obžaloby z údajného šíření hnutí potlačujícího práva a svobody. Policisté jej z toho vinili v souvislosti s vydáním knihy Základy tauhídu, kvůli níž před dvěma lety zasáhli v pražské muslimské komunitě. Sáňkovi hrozilo až deset let vězení.

Soudce Vladimír Hermann uvedl, že řešili základní otázku, zda je salafismus hnutí či ideologie. „Senát dospěl k závěru, že salafismus představuje ideologii, nikoli konkrétní hnutí. Trestní zákon nestíhá nikoho za propagaci ideologie, ale za propagaci konkrétního hnutí. To je v podstatě jediný důvod, na základě kterého soud dospěl ke zprošťujícímu rozsudku,“ vysvětlil.

Státní zástupkyně Zdeňka Galková se na místě odvolala. Nesouhlasí s názorem soudu, podle ní je salafismus hnutím.

http://zpravy.idnes.cz/rozsudek-vladimir-sanka-0wv-/krimi.aspx?c=A160921_134827_krimi_cen
 
Vláda podpořila plošné zavedení občanských průkazů s čipem. Mají být zadarmo
Občanské průkazy s elektronickým čipem by mohly být nově vydávány zdarma namísto za 500 korun, jak je tomu nyní, rozhodla na svém středečním jednání vláda. Průkazy s čipem by navíc podle novely zákona o občanských průkazech, kterou připravilo ministerstvo vnitra, měly být zavedeny plošně. Každý čip občanského průkazu bude mít takzvaný autentizační certifikát, který bude sloužit ke vzdálené identifikaci občana vůči portálům veřejné správy. Ověřování totožnosti by mělo být jednodušší a šlo by provést nejen na úřadě, ale i na dálku. Lidé by také mohli dokumenty podávat přímo z domova a nemuseli by na úřad. Dalším z cílů nových občanských průkazů je poskytnout držitelům elektronický podpis.
 
Obrat v případu Tuhý? Prověřováni jsou Šlachta a Ištvan
Bývalý velitel ÚOOZ Robert Šlachta a jeho podřízený Jiří Komárek nejsou poslední poctiví policajti, kteří společně se státním zástupcem Ivo Ištvanem bránili zhoubné reformě policie a odvážně obvinili policejního prezidenta Tomáše Tuhého, který policii zradil a posílal hlášky spřízněným politikům ČSSD. Ve skutečnosti se stali protagonisty významného pokusu ovlivnit zpravodajskými prostředky demokratické volby ve prospěch hnutí ANO Andreje Babiše. Zhruba takový je obsah „nových a zásadních informací“, které podle šéfa GIBS Michala Murína zazněly minulý týden ve čtvrtek při jednání poslanecké komise vyšetřující okolnosti policejní reformy.
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
 
Alkohol venku na veřejnosti si v Praze od nového roku už nedáte nikde
Praha chystá novelu vyhlášky zakazující konzumaci alkoholu na veřejném prostranství. Její znění by mělo být zjednodušeno a mohly by tak zmizet seznamy „zakázaných“ ulic. Platit by mohla od začátku příštího roku. Vyjádření k vyhlášce již projednalo například vedení Prahy 14. „Souhlasíme s tím, že už nebude vyjmenovávat jednotlivé ulice se zákazem. Když v ní bude jasně stanoveno, že se nesmí pít alkohol například v prostoru veřejné zeleně, hřišť, škol, zdravotnických zařízení a tak dále, pokryjeme tím celou Prahu 14,“ sdělila ČTK radní Irena Kolmanová (TOP 09).
 
K osmnáctým narozeninám lístek po Evropě zdarma, navrhují europoslanci
S neobvyklým nápadem jak sjednotit rozhádané evropské země přišli němečtí europoslanci. Ti navrhují, aby mladí Evropané dostali k osmnáctým narozeninám zdarma celoevropskou železniční jízdenku Interrail. Návrh se zatím setkal s pozitivními ohlasy. Na summitu v Bratislavě myšlenku podpořil i italský premiér Matteo Renzi. Trochu rezervovaněji, avšak ne odmítavě, se vyjádřila komisařka pro dopravu Violeta Bulcová. „Mobilita mladých lidí je důležitý cíl Komise,“ prohlásila.