Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz, bard, arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Shake krmte troly!  22.říjen 2014 15:37:26
Tvrdá data: Česko patří k zemím, jež nejvíc zatěžují planetu
Zpráva Světového fondu pro ochranu přírody varuje, že lidstvo produkuje více emisí, než je životní prostředí schopné absorbovat. Pokud jde o ekologickou stopu, je Česko podle Světového fondu pro ochranu přírody (WWF) na 19. nejhorším místě. Přírodu tuzemsko zatěžuje nejvíce ze zemí Visegrádské čtyřky. Polsko je na 37. místě, Slovensko na 45. a Maďarsko na 58. místě.
Shake krmte troly!  22.říjen 2014 12:51:32
Platy zaměstnanců ve veřejné sféře nesmějí být tajné, rozhodl soud
Platy na úřadech, krajích, obcích či dalších veřejných institucí nesmějí být podle zákona o svobodném přístupu k informacím veřejnosti zamlčovány. Rozhodl tak rozšířený senát Nejvyššího správního soudu (NSS) s tím, že i demokratická moc potřebuje, aby byla kontrolována.
popcorp consciously resist   chaos elephant 22.říjen 2014 9:53:13
Maďarsko plánuje zavést "daň z internetu" ve výši 150 forintů (cca 13 Kč) za přenesený GB.

http://www.portfolio.hu/en/economy/hungary_to_impose_internet_levy_in_2015_tax_plans_show.28561.html
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel 21.říjen 2014 11:34:41
Šéf francouzské ropné společnosti Total Christophe de Margerie zemřel při letecké nehodě na moskevském letišti Vnukovo. Letadlo se srazilo se sněžným pluhem. Jeho řidič byl podle vyšetřovatelů opilý, z nehody vyvázl bez zranění.

http://zpravy.idnes.cz/pri-letecke-nehode-v-moskve-zahynul-sef-francouzske-ropne-spolecnosti-total-1sx-/zahranicni.aspx?c=A141021_072551_eko-zahranicni_skr
Koaliční rada se v pondělí večer shodla na zavedení takzvaného kurzarbeitu. Ministerstvo práce a sociálních věcí ještě vypracuje studie zahraničních zemí, kde se institut používá, a do několika týdnů by měl jít konkrétní návrh na vládu. Koalice nalezla shodu také u návrhu zákona o prokazování původu majetku. Rozdílová částka, při níž bude možné majetek prověřit, se sníží z původně navrhovaných deseti milionů na pět miliónů korun.

http://www.novinky.cz/domaci/351135-koalice-se-shodla-na-zavedeni-kurzarbeitu-i-prokazovani-majetku.html
mpts Suit yourself, it's up to  you. 20.říjen 2014 22:44:39
Turkey Says It Will Aid Kurdish Forces in Fight for Kobani
http://www.nytimes.com/2014/10/21/world/middleeast/kobani-turkey-kurdish-fighters-syria.html

Turkey will allow Iraqi Kurdish forces, known as pesh merga, to cross its border with Syria to help fight militants from the group called the Islamic State who have besieged the Syrian town of Kobani for more than a month, the Turkish foreign minister announced Monday.

The decision represents an important shift by the Turkish government, which has angered Kurdish leaders and frustrated Washington for weeks by refusing to allow fighters or weapons to cross its border in support of the Kurdish fighters defending the town. Speaking at a news conference in Ankara, the Turkish foreign minister, Mevlut Cavusoglu, said that his government was “helping the pesh merga cross over to Kobani.”
vlad_tepes občas dělá  kravinki 20.říjen 2014 17:22:35
Praha vzdává opencard, chce nový systém za 40 miliónů
Dvoje parlamentní, dvoje evropské a po minulé neděli už troje místní volby v řadě vyhrál v Maďarsku Svaz mladých demokratů – Maďarská občanská unie, známější pod zkratkou Fidesz. Strana premiéra Viktora Orbána vládne na celostátní úrovni od roku 2010. Volby však vyhrává soustavně od podzimu 2006. Nedělní hlasování přitom ukázalo, že obliba Fideszu stále neklesá.

Levicové části opozice se vedle Szegedu podařilo zvítězit jen ve dvaadvaceti menších městech. Postkomunističtí socialisté z MSZP budou mít devatenáct starostů, pragmatická levice z Demokratické koalice tři.

Fašizující Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik) přitom vyhrálo v devíti městech, což je oproti minulým volbám trojnásobný zisk. V sedmnácti z devatenácti žup navíc skončilo druhé hned za Fideszem.

http://denikreferendum.cz/clanek/18965-obliba-fideszu-v-madarsku-neklesa-vyhral-posedme-v-rade
cichlasoma_meeki   20.říjen 2014 2:15:34
Výpadek postihl velkou část Prahy (Echo24.cz)
Výpadek začal přesně o půlnoci (Barclay)
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg 20.říjen 2014 0:44:57
Letošní SIGNAL festival byl ukončen vypnutím Prahy.
Uz i Haje
Chodov je zpet, Haje porad na suchu
Přesně 20 minut. Je divné, že to začalo přesně o půlnoci.
Chodov a Haje taky bez proudu
Ve Strašnicích (Praha) masivní výpadek proudu. Nevím, kam až to zasahuje.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 19.říjen 2014 17:05:57
Ukrajina nebude v zimě bez plynu. Porošenko se dohodl s Ruskem na cenách

Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že se s ruskou stranou na pátečních jednáních v Miláně dohodl na rámcové dohodě o cenách ruského plynu. Ta by měla na nadcházející zimu činit 385 dolarů za tisíc kubíků. Tuto cenu Moskva garantovala do konce března. Porošenko to prohlásil v sobotu v televizi.

Cenu 385 dolarů za tisíc metrů krychlových ruského plynu má Ukrajina podle Porošenka garantovanou do 31. března 2015. Tuto částku potvrdil už v pátek také šéf ruského energetického gigantu Gazprom Alexej Milller.
Obrovský nemecký projekt výroby elektriny pre Európu v solárnych a veterných elektrárňach v severnej Afrike a na Blízkom Východe je mŕtvy. Na investície za 400 miliárd eur treba zabudnúť, Desertec sa stane symbolom súmraku obnoviteľných zdrojov v Európe.

Z mnohých účastníkov projektu sa stali konkurenti, iní z energetiky úplne odišli. Prinieslo to dlhotrvajúce diskusie a ťažkopádne prijímanie rozhodnutí. Okrem toho prišli politické a vojenské prevraty v severoafrických štátoch, z ktorých vznikla neistota o ich budúcnosť a bezpečnosť. Ďalšou ranou bola dotovaná výstavba obnoviteľných zdrojov energie v Nemecku a jej celkový prebytok v Európe.

Výsledkom vývoja na energetickom trhu je, že namiesto vývozu lacnej energie z Afriky sa dnes exportuje prebytočná elektrina z Európy do Severnej Afriky.

http://ekonomika.sme.sk/c/7442014/megaprojekt-solarnych-elektrarni-uviazol-na-pusti.html