Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

ocs sine ira et studio  OCSite
Přituhuje
Chystá se návrat "školních osnov". Volnost škol se neosvědčila
Každý čtvrtý student letos propadl u maturity z matematiky. Úroveň jejich znalostí je podle matematiků katastrofální. Podle ministryně školství Kateřiny Valachové je proto nutné zrušit přílišnou volnost škol v tom, co a jak mají žáky učit. Do dvou let plánuje změnit a zpřísnit vzdělávací programy, podle kterých školy učí. "Zrušení osnov byl omyl ministryně Petry Buzkové, který značně znepřehlednil české školství," myslí si Václav Klaus mladší, školský expert ODS a bývalý ředitel elitního soukromého gymnázia PORG. Naráží na nástup "rámcových vzdělávacích programů", které zmiňované osnovy vystřídaly a daly školám značnou volnost.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  vykašlat se na to, bejt jedním z nás
Potvrzeno: Česká ekonomika rostla o 4,4 procenta, nejrychleji v Evropě

Důvodů, proč ekonomika tak roste, je několik. Klesající nezaměstnanost podporuje spotřebu domácností, pomáhá také dočerpávání prostředků ze strukturálních fondů EU na programové období 2007-2013. „Letos ve 2. čtvrtletí bylo z EU fondů proplaceno 30,2 miliardy, loni ve druhém čtvrtletí 19,5 miliardy,“ uvedl hlavní ekonom společnosti Deloitte David Marek. Levné pohonné hmoty navíc pomáhají šetřit domácnostem i firmám ve výdajích.
Shake krmte troly! 
Většinu Němců útoky na uprchlíky zahanbují
Ačkoli média plní obrázky útoků proti uprchlíkům, většina Němců se snaží běžencům pomáhat. "Zahanbuje mě, co zde běženci museli zažít," řekla německá kancléřka Angela Merkelová po návštěvě uprchlického tábora v Heidenau, kde vypukly násilné protesty proti přijímání běženců. Německá vláda plánuje tento rok zvýšit příspěvky pro města, která se starají o uprchlíky o 500 milionů eur, tedy asi 13,5 miliardy korun.
 
Dadel Respect my authoritah! 
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  vykašlat se na to, bejt jedním z nás
Osvobozující verdikt v kauze Nagyová: Nečas vzal všechno na sebe a vyšlo to

Ze závěrů soudkyně Králové vyplývá, že uvěřila obhajobě a především svědectví někdejšího předsedy vlády Petra Nečase (ODS) o tom, že se obával o život svůj a rodiny, když v říjnu 2012 požádal o pomoc tehdejšího ředitele vojenské tajné služby a nyní jednoho z obžalovaných Ondreje Páleníka.

A že tedy následně vojenští rozvědčíci nesledovali tehdejší manželku premiéra Radku, nýbrž ji chránili před možným sledováním.
 
Jako třeba španělský a řecký, kde je spousta pracovních míst neobsazených.
Shake krmte troly! 
Místo stavby plotů otevřete trh práce, kritizuje OSN Evropskou unii
Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) kritizoval v úterý Evropskou unii kvůli její migrační politice. Vyzval k otevření trhu práce pro migranty a solidárnějšímu rozdělení břemene uprchlické krize, protože možnosti Řecka, Makedonie a Srbska zvládat nápor uprchlíků jsou vyčerpané.
 
Kouč Růžička se podle své výpovědi stal obětí vydírání
Až po více než čtvrt roce od začátku aféry, která před domácím mistrovstvím světa v hokeji otřásla pověstí do té doby všeobecně respektovaného trenéra národního týmu Vladimíra Růžičky, vypovídal kouč poprvé na policii. Podnikatel Palaščák ho prý vydíral a chtěl po něm víc než milion korun za zkaženou kariéru svého syna.
 
Zrození realitního milionáře?
Ministr Pelikán chce prodat soudní budovy v praze a soudy přesunout do nového obřího paláce za městem
Ministr Robert Pelikán (za hnutí ANO) by rád historické budovy pražských soudů prodal. A místo nich na okraji města vystavěl jeden moderní "megasoud", kam by všechny soudce přestěhoval. "Soudy jsou dnes rozstrkané všude po Praze v nevyhovujících budovách," zdůvodnil Pelikán.
Předseda Libor Vávra, který řídí Městský soud v Praze, je vyloženě proti. Říká, že snahy sestěhovat soudy pod jednu střechu skončily v Evropě už před 50 lety. Mimo jiné kvůli špatné dopravě − velký soud, kam denně míří stovky lidí, dokáže zablokovat silnice v okolí. Právě s tím ostatně bývají problémy kolem deset let starého justičního paláce na Míčánkách, kde pracuje společně pět obvodních soudů a pět státních zastupitelství.
 
Odvolací soud v americké Virginii zamítl žádost Kevina Dahlgrena o slyšení před senátem, možný verdikt ministra zahraničí o jeho vydání je tak zase o krok blíž. Mladý Američan je podezřelý ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných, ke které došlo 22. května 2013 v brněnských Ivanovicích.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1573076-senat-nevyslysi-dahlgrena-jeho-vydani-je-zase-bliz
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  vykašlat se na to, bejt jedním z nás
Krnáčová na tenkém ledě. Nedůvěru jí vyjádřila většina pražských spolustraníků

Dvanáct ze sedmnácti členů pražského klubu ANO vyslovilo nedůvěru primátorce Adrianě Krnáčové. S výsledkem souhlasilo i krajské předsednictvo strany. Dva členové se zdrželi. Podle všeho za primátorkou stojí jen dva lidé
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  vykašlat se na to, bejt jedním z nás
Komunistka Semelová půjde před soud. Bude se zpovídat za výroky o Horákové

Poslankyně KSČM Marta Semelová stane před soudem kvůli svým výrokům o Miladě Horákové či invazi vojsk do Československa v roce 1968. Obvodní soud pro Prahu 1 projedná počátkem příštího roku žalobu na ochranu osobnosti, kterou na Semelovou i na její stranu podal právník Michal Kincl (TOP 09).
 
Shake krmte troly! 
Česko zadržuje imigranty jako zločince, píší v Německu
Většina imigrantů, kteří přicházejí do Evropy, Českem jen projíždí. Přesto jsou zde ale zadržováni jako zločinci, napsal německý list Frankfurter Rundschau (FR) s tím, že ochránci lidských práv i české soudy v tom vidí porušení mezinárodních norem.
 
Shake krmte troly! 
Za zadržení lodi Greenpeace musí Rusko zaplatit odškodné, rozhodl soud
Rusko musí zaplatit Nizozemsku odškodné za zadržení lodi organizace Greenpeace z roku 2013. Rozhodl o tom Stálý rozhodčí soud (PCA) v Haagu. Ruské komando zadrželo plavidlo Arctic Sunrise i s posádkou v září před dvěma roky, když aktivisté na jeho palubě protestovali proti těžbě ropy ruského Gazpromu v Barentsově moři.
 
eso Vysoká škola Okouna 
Krize v Číně a následná nejistota na trzích způsobila, že všichni nakupují euro, které velmi posiluje.
Euro je nový bezpečný přístav.

http://www.cnbc.com/2015/08/24/is-the-euro-the-new-safe-haven.html
http://www.ft.com/intl/cms/s/0/0ab43390-4a6a-11e5-9b5d-89a026fda5c9.html#axzz3jlb2vaak
 
Shake krmte troly! 
Soud v JAR uznal Krejčíře vinným. Lež a nenávist zvítězila, reagoval
Soud v Johannesburgu dnes uznal vinu Čecha Radovana Krejčíře v případu pokusu o vraždu, únosu a pokusu o držení drog. Pro Krejčíře je to vůbec první odsouzení v Jihoafrické republice. Výši trestu soud vynese po 11. září. Krejčíř může být odsouzen až k 15 letům vězením.
 
Čína přichází na to, že větru, dešti ani finančním trhům nelze poroučet.

http://byznys.ihned.cz/c1-64503160-cina-prohrava-boj-s-trhem-sirici-se-panika-strhava-burzovni-indexy-meny-i-komodity
 
Kreml vrací úder
Smutné, přesně jako za normalizace, pustil se Ovčáček do studie o ruské propagandě
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ostře odsoudil studii týkající se ruské propagandy v souvislosti s ukrajinskou krizí. Materiál nazvaný „Fakta nelze zamlčet“, kterou připravili think-tank Evropské hodnoty společně se slovenským institutem, přirovnává k propagandě 70. let.

Rozhovor DVTV o ruské propagandě se slovenským bezpečnostním analytikem

 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel