Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz, bard, arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Šnek tu vůbec  není 31.červenec 2014 23:17:08
Poslouchaj, vědi voni, co je to holokaust?

(A Černá kronika je vedle.)

Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate  31.červenec 2014 22:07:11
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER. 31.červenec 2014 19:37:46
Červen 2014 byl nejteplejší v moderní historii
The combined average temperature over global land and ocean surfaces for June 2014 was the highest on record for the month, at 0.72°C (1.30°F) above the 20th century average of 15.5°C (59.9°F).

The global land surface temperature was 0.95°C (1.71°F) above the 20th century average of 13.3°C (55.9°F), the seventh highest for June on record.

For the ocean, the June global sea surface temperature was 0.64°C (1.15°F) above the 20th century average of 16.4°C (61.5°F), the highest for June on record and the highest departure from average for any month.

The combined global land and ocean average surface temperature for the January–June period (year-to-date) was 0.67°C (1.21°F) above the 20th century average of 13.5°C (56.3°F), tying with 2002 as the third warmest such period on record.

http://www.wmo.int/pages/mediacentre/news/NOAAandJMAJuneishottestJuneonrecord.html
Brno právě teď:

Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 31.červenec 2014 9:41:05
Škrtnout slevu pracujícím důchodcům bylo špatné, áno! (řekl Ústavní soud).
Zrušení slevy na dani pro pracující důchodce, které prosadila vláda Petra Nečase v rámci úsporného balíčku, bylo protiústavní. Rozhodl o tom Ústavní soud, který spornou část zákona zrušil. Za rok 2014 si tak penzisté budou moci nárok na slevu uplatnit, za předchozí rok ne. Podle ústavních soudců právní úprava vyvolávala nerovnosti. Chybou bylo zejména to, že odepření slevy na dani spojila s čerpáním důchodu v jediný den roku, konkrétně 1. leden.
V nově zateplených školách chybí čerstvý vzduch. Děti jsou unavené
Moderní zateplování škol má nepříjemný vedlejší efekt, se kterým nikdo příliš nepočítal. V dokonale utěsněných budovách není čerstvý vzduch. A děti jsou unavené, nepozorné a dělá se jim špatně. Státní zdravotní ústav provedl měření koncentrace oxidu uhličitého v desítkách škol a zjistil, že v některých případech dosahuje dvojnásobných až trojnásobných hodnot, než jsou povolené limity.
DJ Slamák Namířit kostnatý ukazovák  na tepnu mechanismu 29.červenec 2014 13:32:05
Vojna budět
USA nyní tvrdí, že Rusko porušilo dohodu o jaderných zbraních středního doletu z roku 1987.

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-28538387

Russia has violated a key arms control treaty by testing a nuclear cruise missile, the US government says.

Russia tested a ground-launched cruise missile, breaking the Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty signed in 1987 during the Cold War, the US said.

A senior US official did not provide further details on the alleged breach, but described it as "very serious".
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 28.červenec 2014 14:04:18
Traged Damn wolves! They beat my  highscores! 27.červenec 2014 18:58:00
Nová vesmírná agentura bude sídlit ve Varšavě
Poláci chtějí mít větší dohled nad vesmírnými projekty. Kvůli tomu parlament tento týden schválil založení Polské vesmírné agentury (POLSA), která bude sídlit ve Varšavě. Informovala o tom zpravodajská agentura PAP.
Zřídili si dětskou polikliniku, ale chodily jim tam děti.
„Umístit takhle velkou koncentraci dětských lékařů a specialistů v budově, kde se nedá jezdit s kočárem, je naprostá idiocie,“ popsala svoje pocity šestatřicetiletá Petra Nováčková z Brna. Na polikliniku v centru města vyrazila s půlročním a dvouletým dítětem. „Zamykat a odemykat ty klece s kočárky s miminem v náručí je artistický výkon. Pokud máte jako doprovod neposedné batole, je to noční můra. A to už vůbec nezmiňuji, že dojet tam autem a zaparkovat jsem raději nezkoušela,“ dodala Nováčková.
Stát vyzrál na pracující důchodce, kteří si kvůli daním přerušili penzi
Finanční úřady „vyzrály“ na pracující důchodce, kteří si chtěli zachovat slevu na dani, využili díry v zákoně a pobírání penze přerušili. Důvod? Výplaty jsou naprogramované na několik měsíců dopředu. Státu pomohlo, že Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) není schopná příkaz k odeslání důchodu změnit v horizontu kratším než dva až tři měsíce. Všichni, kdo chtěli mít oficiálně přerušeno, tak museli vyplacený důchod za dané období vrátit. Drtivá většina pracujících důchodců požádali o přerušení důchodu několik dní či týdnů před rozhodujícím 1. lednem, takže podle výkladu finanční správy důchod za 1. leden „pobírali“. Tuto skutečnost si finanční úřady také prověřují dotazem u ČSSZ.
Protestovali proti návratu Putina do Kremlu. Za mřížemi stráví 4,5 roku
Moskevský soud shledal vinnými ruské opozičníky Sergeje Udalcova a Leonida Razvozžajeva z vyvolávání masových nepokojů v předvečer návratu Vladimira Putina do čela země v roce 2012. Za mřížemi si odsedí 4,5 roku. Prokuratura pro ně žádala osm let vězení. „Udalcov, Razvozžajev a Konstantin Lebeděv se mezi sebou domluvili na sérii masových nepokojů,“ řekl v odůvodnění verdiktu o vině soudce Alexandr Zamašňuk.
Shake krmte troly!  25.červenec 2014 11:09:54
Zasáhněte proti imperiálnímu Rusku, vyzývá Koller či režisér Marhoul
PRAHA - V Česku vznikla nová petice adresovaná politikům Severoatlantické aliance a dalších zemí, která má za cíl varovat před „imperiálním jednáním Ruska“ a vyzývá je, aby na to adekvátně reagovali na mezinárodní politické scéně. Mezi signatáři je europoslanec Jaromír Štětina, hudebník David Koller, režisér Václav Marhoul nebo vůdce krymských Tatarů Mustafa Džemilev.
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 24.červenec 2014 17:28:59
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk rezignoval. Zdůvodnil to rozpadem vládní koalice a krachem pokusů o protlačení klíčových zákonů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ukrajinsky-premier-jacenuk-rezignoval-d92-/zahranicni.aspx?c=A140724_171154_zahranicni_im#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
cestujicivnoci   23.červenec 2014 15:34:42
Na Taiwanu havarovalo během nouzového přistání letadlo. Asi 50 mrtvých.
http://www.bbc.com/news/world-asia-28448763
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 23.červenec 2014 15:15:26
Senát odmítl poslaneckou snahu omezit odtahování aut policií. Vládní novela silničního zákona měla původně zlepšit pokutování zahraničních řidičů. Zákon ale spíše upravuje způsob odtahů aut, přičemž chrání poslance a senátory. Senát vrátil návrh zpět do sněmovny k novému projednání. Senát odmítl návrh předsedy senátorů ODS Jaroslava Kubery odebrat právo měření rychlosti aut městským policistům.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER. 22.červenec 2014 14:13:20
Bývalý šéf, ekonom i mluvčí studovali MBA za peníze šumavského parku „Za svou éru u správy jsem viděl mnohá školení, zahraniční služební cesty a jazykové pobyty za statisíce korun, teambuildingy a dlouhodobá školení různými vzdělávacími agenturami navázanými přímo na politiky za miliony korun. Žádný z ředitelů posléze vždy odvolaný tyto investice do vzdělání nemusel vracet a dostal zlatý padák ve výši stovek tisíc korun. Já nedostal ani korunu odstupného a ani korunu odměn za vykonanou práci,“ ohrazuje se Mánek, který měl jako ředitel plat okolo 100 tisíc korun měsíčně.