Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Policistu z Fergusonu definitivně očistili
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/363332-policistu-z-fergusonu-definitivne-ocistili.html

Ministerstvo spravedlnosti USA uzavřelo vyšetřování policisty Darrena Wilsona, který loni v létě ve Fergusonu ve státě Missouri zastřelil neozbrojeného černocha Michaela Browna. Velká porota už koncem loňského roku rozhodla, že Wilsona neobviní. I ministerstvo nyní rozhodlo, že nebude vznášet obvinění. Wilson je tak očištěn.
 
The world's biggest restaurant chain announced on Wednesday that within two years McDonald's USA will only buy chickens raised without antibiotics that are important to human medicine. McDonald's policy will begin at the hatchery, where chicks are sometimes injected with antibiotics while still in the shell.

http://www.reuters.com/article/2015/03/04/us-usa-mcdonalds-antibiotics-idUSKBN0M01L520150304
 
Lidé s Opencard starou jen dva roky mají smůlu. Validátor ji neprodlouží
Karty Opencard, jímž vyprší platnost později než 31. března, už nelze dál prodloužit. Držitelé si mohou za 100 korun buď koupit novou kartu, nebo přejít na papírové kupony. Pražská rada chce tímto způsobem sjednotit platnost vydávaných karet. Starší karty se přitom daly bezplatně prodloužit ve validátorech.
 
Pražané budou ve středu bez televize, žižkovský vysílač čeká výluka
Žižkovský vysílač čeká plánovaná údržba. Výluka televizního vysílání potrvá od 6 do 15 hodin, rozhlasového pak od půlnoci do pěti ráno. Z vysílače Praha-město (Žižkov) nebude vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, TV Active, Sport 5, Šlágr TV a ČT:D/art. Výluka se týká také regionálního multiplexu 12 a regionálního multiplexu 8.
 
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zasahuje na ministerstvu obrany. Případ souvisí s obchodováním s vojenským materiálem.

http://zpravy.idnes.cz/protimafiansky-utvar-zasahuje-na-ministerstvu-obrany-pge-/krimi.aspx?c=A150303_132852_krimi_wlk
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Embargo neembargo, české firmy prodávají do Ruska moderní americké zbraně

Navzdory embargu Evropské unie prodávají české firmy do Ruska špičkové automatické pušky včetně amerických, uvedl v pondělí polský list Rzeczpospolita. Údaje polští novináři získali z faktur. Šéf úřadu pro kontrolu a export zbraní ale export hájí, jde podle něj o lovecké zbraně.

„České firmy dodaly ještě v únoru ruským odběratelům americké automatické pušky typu Bushmaster 90705, 90838 a 90839, DPMS RFA 3-3G2 a německé Heckler Koch i s municí a také jedny z nejlepších pistolí na světě, německé SIG Sauer. Tyto zbraně používají elitní jednotky v mnoha zemích světa včetně amerických Delta Force a britských SAS,“ uvedl polský list s tím, že bylo vyvezeno také 50 000 kusů nábojů firmy Magtech.
 
Řidiči v Praze se musí rozloučit s nadějí, že by se ještě letos projeli tunelem Blanka. Aktuálně.cz zjistilo, že se budou muset vyměnit stovky kilometrů kabelů, které komplexem vedou. A změnit jejich druh.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/obri-maler-blanku-letos-neotevrou-musi-se-vymenit-kabely/r~d85bc73ac03211e4a10c0025900fea04/
 
Mastodont  
An Egyptian court has ruled that Hamas is a terrorist organization, according to an Egyptian state-run media organization. Egypt's Urgent Matters Court based its ruling on Hamas in part on claims the organization had supported insurgents who have staged attacks in the Sinai Peninsula, a region that has been fraught with instability in recent months.

http://www.cnn.com/2015/02/28/middleeast/egypt-hamas-terror-designation/
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
To si jen máme myslet, ve skutečnosti mu skončila mise.
ahura_mazda Çekoslovakyalılaştıramadıklarımızdanmışs 
Ale né! RIP
Boris Jefimovič Němcov, bývalý ruský vicepremiér a kritik prezidenta Putina byl dnes zastřelen v Moskvě na ulici.

http://www.bbc.com/news/world-europe-31669061
 
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Tak schválně ve které epizodě TBBT se to objeví.
Ale né! RIP
Geko Never Compromise.Not Even in The  Face of Armageddon
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Tatary na Krymu stíhají jako cizince, měli spáchat zločiny proti Rusku

Na Krymu stíhají tři Tatary za podkopávání ruských zájmů, protože se vloni 26. února účastnili v Simferopolu demonstrace proti změně statutu poloostrova, uvedla ve čtvrtek opoziční ruská Novaja gazeta. V té době však byl ještě Krym součástí Ukrajiny a stíhaní byli ukrajinskými občany.

Tataři jsou stíhaní nejen za pořádání nepokojů a účast při nich, ale také podle odstavce 3 článku 12 ruského trestního zákoníku. Ten umožňuje stíhat cizince, kteří se na cizím území dopustili zločinů proti zájmům Ruské federace nebo občanům Ruské federace. Článek se obvykle používá pro stíhání teroristů.
 
Nestahujme se z Evropy, na Ukrajině se to horší, varoval velitel NATO
Situace na Ukrajině je horší každým dnem a nikdo neví, co Putin udělá, varoval vrchní velitel sil NATO Philip Breedlove během slyšení v americkém Kongresu. Americké zákonodárce žádal, aby zastavili snižování počtu amerických sil v Evropě. „Základním kamenem strategie je fyzická přítomnost,“ prohlásil Breedlove s tím, že dočasné posilování amerických sil v Evropě na rotačním principu nebude mít trvalý odstrašující efekt.
 
 
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Zavolal do televize, že chystá útok. Pak v restauraci Družba zastřelil osm lidí a sebe
http://domaci.ihned.cz/c1-63584990-zavolal-do-televize-ze-chysta-utok-pak-v-restauraci-druzba-zastrelil-osm-lidi-a-sebe
 
Dadel Respect my authoritah! 
doplnění: pachatel se zastřelil sám
 
Dadel Respect my authoritah! 
V hospodě v Uherském Brodě se střílelo, údajně 8 mrtvých, pachatel zastřelen zásahovkou