Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Důsledky strachu
Srbský lovec zastřelil v lesích afghánského uprchlíka
Blíže neidentifikovaný lovec zastřelil mladého migranta z Afghánistánu nedaleko městečka Pirot blízko lesům na srbsko-bulharské hranici. Podle DW přešel spolu s dalšími migranty do Srbska ilegálně. „Uslyšeli ránu a následně potkali šest migrantů, z nichž byl jeden postřelen do hrudi,“ cituje DW prohlášení srbského ministerstva obrany s tím, že postřeleného uprchlíka objevily v úterý bezpečnostní složky hlídkující nedaleko místa. Střelec byl následně zadržen a obviněn ze zabití poté, co ho spolu s dalšími třemi lovci hlídkující jednotky na místě potkaly. „Poté, co na místo přijeli záchranáři, mohli doktoři pouze konstatovat smrt 20letého muže a občana Afghánistánu,“ stálo dále ve vyjádření srbských úřadů.
 
Tander Lee  
Vyvěšení trenýrek na Hradě skupinou Ztohoven nebylo trestným činem.

„S ohledem na povahu jednání, na to vyjádření, kterým chtěli společnosti něco sdělit, se musí hodnotit konkrétní povaha každého případu. Z hlediska závažnosti činu a jeho společenské škodlivosti jsem dospěla k závěru, že předpoklady pro vyhodnocení trestní odpovědnosti naplněny nebyly,“ odůvodnila rozhodnutí soudkyně Šárka Šantorová

 
Turecko zahájilo pozemní operaci v Sýrii.
Ze severu zaútočilo na kurdy obývané a ISIS držené město Jarablus, aby předešlo jeho dobytí silami PYD/ útokům ISIS na Turecko. Akci kryje ze vzduchu USAF, Syrské vládě se to nelíbí a Rusko zdvihá obočí. Jan Tleskač mlčí.

https://www.rt.com/news/356959-turkish-tanks-cross-syria/
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Oblast středoitalské Perugie postihlo ve středu brzy ráno zemětřesení o síle 6,2. Otřesy byly podle amerického seizmologického ústavu USGS cítit až v Římě. Místní úřady hovoří o zřícených budovách a lidech uvězněných pod jejich troskami. Podle italských médií při zemětřesení zahynulo nejméně šest lidí.

http://zpravy.idnes.cz/stredni-italii-zasahlo-zemetreseni-d6y-/zahranicni.aspx?c=A160824_060729_zahranicni_san
 
FarsaiD funyny 'n' hate 
Významná část Čechů selhává ve schopnosti obstarávat si relevantní informace nebo rozlišit neověřené poplašné zprávy od těch pravdivých. Tvrdí to ministerstvo školství, které chce Čechy přivést ke kritickému myšlení pomocí nové instituce s názvem Dům demokracie a lidských práv.

http://zpravy.idnes.cz/obcanske-vzdelavani-aktivni-obcanstvi-ministerstvo-skolstvi-katerina-valachova-dum-demokracie-a-ino-/domaci.aspx?c=A160823_115855_domaci_fer
 
Bohuslav Sobotka přiznal, že nechce, aby se v Česku vytvořila silná muslimská komunita. V rozhovoru pro úterní Právo se pozastavil také nad otázkou, zda je možné úspěšně integrovat lidi, kteří přicházejí z odlišného prostředí.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/bohuslav-sobotka-rozhovor-muslimska-komunita-merkelova-migranti-10g-/domaci.aspx?c=A160823_111250_domaci_ale
 
cestujicivnoci  
 
arnost snad nechci tak   moks
 
Turecko bombardovala kurdské síly na sever od Manbij (a bubáky u Jarabulus)

https://twitter.com/DailySabah/status/767770735846785024
 
DeletedAccount i quit smoking pot. it dulls the hatred 
Bojovník za svobodu? Předseda Vodička byl konfident VB
Když se řekne agent Státní bezpečnosti (StB), většina lidí tuší, co si pod označením představit. Označení agent VB bohužel ještě není příliš známé. „Spolupracovníci VB většinou byli úkolováni k zjišťování kriminální trestné činnosti, ale v případě potřeby mohli být využíváni i k státobezpečnostním poznatkům, pokud použijeme tehdejší žargon,“ vysvětlil serveru ECHO24 historik Petr Blažek.

https://echo24.cz/a/w3nc3/bojovnik-za-svobodu-predseda-vodicka-byl-konfident-vb
 
eso Vysoká škola Okouna 
Policie ukončila na Staroměstském náměstí v Praze nahlášenou akci odpůrců islámu, které se v neděli odpoledne zúčastnil i Martin Konvička. Skupinka zahalených mužů s replikami zbraní zinscenovala okupaci hlavního města tzv. Islámským státem včetně střelby do vzduchu. Vystrašení turisté a kolemjdoucí, kteří o představení nebyli informováni, se v panice rozutekli do bočních uliček, někteří z nich se při útěku zranili.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/konvickovci-si-hrali-na-islamisty-v-centru-prahy-vydesili-tu/r~d1a3220667a911e6a3e5002590604f2e/
 
Tander Lee  
 
Mastodont  
V hlavním městě Jemenu Saná demonstrovaly stovky tisíc lidí na podporu vlády šíitských povstalců, za nimiž stojí Írán a také bývalý jemenský prezident Alí Abdalláh Sálih. V metropoli mezitím pokračovaly nálety koalice vedené Saúdskou Arábií, která se snaží vrátit k moci mezinárodně uznávanou sunnitskou vládu. (novinky)
 
Shake krmte troly! 
Ruská armáda zabila v Sýrii více civilistů než IS od začátku působení
Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která monitoruje boje v Sýrii ze zahraničí, tvrdí, že ruská armáda má v Sýrii na svědomí více civilních obyvatel než Islámský stát (IS) od začátku jeho působení, informuje server organizace. Podle propočtů SOHR má Rusko od 30. září roku 2015 do konce července letošního roku v Sýrii na svědomí 2704 mrtvých civilistů. Organizace výsledek porovnala s počtem obětí Islámského státu. Těch je od založení organizace IS 9. dubna 2013 do konce letošního července nejméně 2686. Organizace poskytuje i zarážející podrobnější statistiky. Zatímco IS stojí za úmrtím 323 žen a 368 dětí, Rusko má na kontě 514 žen a 746 dětí.
 
bard the truth is out there,  it is just not indexed well.
Jeremy Corbyn odmítá potvrdit, že by Británie pod jeho vedením přišla na pomoc spojenci z NATO napadenému Ruskem. (via Jiri Hosek na Twitteru)

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/08/19/jeremy-corbyn-called-for-nato-to-be-closed-down-and-members-to-g/
 
 
Shake krmte troly! 
Za pět let zemřelo v syrských věznicích přes 17 000 lidí. Krev tam teče jako řeka, líčí svědci
Zpráva organizace Amnesty International postavená na vzpomínkách 65 přeživších vězňů Asadova režimu odhaluje mučící metody a nelidské podmínky v syrských věznicích. Podle organizace v nich od počátku občanské války, která vypukla v březnu roku 2011, zemřelo 17 723 zadržených lidí. Mučení bylo podle ní uplatňováno rozšířeným a systematickým způsobem na všech civilistech, u kterých existovalo podezření z protirežimního postoje.
 
arnost snad nechci tak   moks
 
Shake krmte troly! 
Islám k Německu patří, za terorismus uprchlíci nemůžou, řekla Merkel
Uprchlíci do Německa nepřinesli islamistický terorismus, problém s těmito extremisty má země už mnoho let. Na předvolebním shromáždění své Křesťanskodemokratické unie (CDU) to ve středu podle agentury Reuters řekla kancléřka Angela Merkelová. Podle ní také k Německu patří i islám, dokud je vyznáván v souladu s ústavou.

http://zpravy.idnes.cz/islam-k-nemecku-patri-musi-byt-vsak-v-souladu-s-ustavou-rekla-merkelova-13w-/zahranicni.aspx?c=A160817_231533_zahranicni_pas