Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Sky News Newsdesk ‏@SkyNewsBreak 21 min.před 21 minutami Zobrazit překlad
Doctors believe they have developed an effective vaccination against #Ebola - trials of #Merck vaccine proved 100% effective on 4,000 people
 
Rejpavej_krtek  
 
Dadel Respect my authoritah! 
ZOH 2022 budou v lyžařském letovisku Peking v Číně
 
hi Neměňte si názory s hlupákem, zhloupnete 
Zemřela Ája Vrzáňová, jediná česká mistryně světa v krasobruslení
 
The death of Mullah Omar - reported by the Afghan government on Wednesday - was confirmed by the Taliban on Thursday, the BBC has been told. His deputy, Mullah Akhtar Mansour, will replace him, sources close to the Taliban leadership said. Correspondents say the move is likely to divide the militants, and that many senior figures opposed the appointment.

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-33721074
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Rusko ve středu na zasedání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku podle očekávání vetovalo návrh na zřízení mezinárodního tribunálu pro vyšetřování loňské katastrofy malajsijského letadla nad Donbasem.

http://www.lidovky.cz/rusko-vetovalo-navrh-rezoluce-osn-o-tribunalu-k-letu-mh17-pe6-/zpravy-svet.aspx?c=A150729_215738_ln_zahranici_ELE
 
 
Vůdce hnutí Tálibán mulla Muhammad Umar je údajně po smrti. Podle BBC o tom ve středu informovaly afghánské vládní zdroje a informaci potvrdil i úřad afghánského prezidenta. Tálibán zprávu popřel.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/376244-vudce-talibanu-mulla-umar-je-po-smrti-oznamil-urad-afghanskeho-prezidenta.html
 
Shake krmte troly! 
Hořící ubytovny, explodující auta. Německem otřásají útoky na běžence
Německé úřady hlásí od začátku letošního roku už 173 útoků na ubytovny, tábory a přístřešky obývané žadateli o azyl. Pravicoví extremisté napadají běžence a stojí pravděpodobně i za explozí auta saského politika, který přijímání uprchlíků prosazuje. Vznikl u nás nový druh terorismu, píše německý magazín Spiegel.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
2013
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Vláda za šest měsíců rozdala na odměnách 220 milionů. Nejštědřejší bylo vnitro

PRAHA Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozdala úředníkům na odměnách za první pololetí roku téměř 220 milionů korun, o 65 milionů více než za stejné období loni. Ve srovnání s druhým pololetím 2014 je však objem odměn asi o deset milionů nižší. Nejvíce peněz vydalo ministerstvo vnitra - přes 41 milionů. Naopak třeba ministerstvo školství nedalo zaměstnancům na prémiích nic.
 
Lidská hloupost...
Rituální vražda desetiletého chlapce otřásla jihonepálskou vesnicí Kudija. Policie v pátek nedaleko místního chrámu našla jeho tělo s podříznutým hrdlem. K vraždě se přiznal soused. Obětí chtěl vyléčit svého osmnáctiletého syna, kterého prý posedl duch. Jedenáct lidí skončilo ve vazbě.
 
 
Shake krmte troly! 
Poláci jsou konzervativnější než britští muslimové
Z nedávno uskutečněného průzkumu podle deníku The Guardian vyplývá, že převážná část muslimů ve věku 16–24 let nesouhlasí s tvrzením, že „úkolem muže je vydělávat, zatímco žena by se měla starat o domácnost a rodinu“.
 
Shake krmte troly! 
České vodní elektrárny jsou pohřebištěm úhořů
Pro většinu úhořů, kteří v dospělosti táhnou z českých řek do moře kvůli rozmnožování, je to cesta smrti. Informuje o tom na základě výsledků výzkumů Výzkumného ústavu vodohospodářského v Praze deník Právo. Vědci došli k alarmujícímu zjištění – u osmdesáti procent úhořů končí jejich přirozená pouť za reprodukcí mezi lopatkami turbín vodních elektráren
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Další díl Madagaskaru už nebude ...
 
Ještě donedávna sloužilo Muzeum Perm-36 na místě bývalého gulagu jako doklad stalinského teroru. To se však změnilo letos v březnu, kdy památník na Sibiři převzaly do své správy ruské úřady. Namísto připomínky bolševické represe nyní nové vedení poukazuje na to, jaký významný přínos měl pracovní tábor pro vítězství Sovětů ve druhé světové válce. Jak uvedla ředitelka muzea Jelena Mamajeva, nové vedení se nechce přiklánět ani k jedné straně. „Snažíme se více mluvit o architektonickém komplexu a ne se pouštět do posuzování lidí, kteří si tu odpykávali své tresty, do posuzování Stalina a podobně. Protože to právě teď není zrovna politicky korektní,“ vysvětlila. Z jejich „objektivního“ výkladu se nyní návštěvníci dozvědí, že místní vězni byli kriminálníci nebo lidé zapojení do protisovětských aktivit, podle jedné z průvodkyň konkrétně do sabotáže během války.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Rusko posunulo hranice Jižní Osetie v Gruzii o 300 metrů na jih, čímž oficiálně obsadilo 1,6 kilometrů úseku plynovodu vedoucího z Ázerbajdžánu na pobřeží Černého moře. K tomuto úseku plynovodu však blokovalo přístup již dříve. Evropská unie vydala důrazně pohoršené prohlášení.

http://www.bbc.com/news/world-europe-33549462
 
arnost snad nechci tak   moks
C&K Vocal

Ve věku 69 let zemřel v neděli bývalý český politik, hudebník a zakládající člen skupiny C&K Vocal Ladislav Kantor. Zdroj: http://www.lidovky.cz/zemrel-ladislav-kantor-byvaly-politik-a-clen-skupiny-c-k-vocal-pb0-/lide.aspx?c=A150726_121551_lide_mct