Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Mastodont  
Britská premiérka Theresa Mayová ve svém úterním projevu k brexitu oznámila odchod z jednotného trhu i celní unie.

„Vzkaz voličů je jasný – brexit znamená mít pod kontrolou počet lidí, kteří přicházejí z EU. Chceme, aby všichni mohli studovat a pracovat v Británii, ale musí to být dobře naplánované, aby náš imigrační systém mohl fungovat. Chceme mít kontrolu nad tím, kolik lidí z EU přichází do Spojeného království. Když je ten počet příliš vysoký, zatěžuje to náš systém. V posledních deseti letech imigroval do Británie rekordní počet osob, zatěžují infrastrukturu, školství, škodí mzdám,“ řekla premiérka.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/426606-rozhodnuto-britanie-zvolila-totalni-rozchod-s-evropskou-unii.html
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Terorista střílející na Silvestra v istanbulském klubu Reina byl zadržen. Prý byl vycvičen v Afghánistánu.

http://www.bbc.com/news/world-europe-38648306
 
 
(nešla by fakt stručná česká shrnutí u anglických? "obama care se zruší" nebo tak něco)
Mastodont  
Americká společnost Moody's Corporation zaplatí americkým úřadům téměř 864 milionů dolarů (22 miliard korun) za urovnání obvinění, že její ratingová agentura před globální finanční krizí nereálně ohodnocovala hypoteční cenné papíry rizikovější povahy.

http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/tecka-za-krizi-agentura-moody-s-zaplati-22-miliard-za-udelovani-nerealneho-ratingu-1327692
 
Mastodont  
Ministerstvo práce a sociálních věcí nestihne spuštění nových systémů na výplatu dávek, nevděčný úkol tak počká na dalšího ministra. Než všechny nové programy naběhnou, přechodné období překlene společnost OKsystem, která si díky tomu přijde na 1,07 miliardy korun.

Ani dvě volební období nestačila na odstřižení firmy OKsystem. Pokoušeli se o to už bývalý ministr práce Jaromír Drábek a jeho náměstek Vladimír Šiška v roce 2011. Ovšem zvolili nezákonnou cestu bez výběrového řízení a Šiška skončil ve vězení. Ani současná ministryně práce Michaela Marksová nesplnila svůj slib. Její optimistické plány počítaly s tím, že když ministerstvo zakázky vypíše na konci roku 2014, během půl roku je vysoutěží a další dva roky budou vítězové vyvíjet produkt.

http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.aspx?c=A170114_192028_ekonomika_ekl
 
Mastodont  
The House cleared the way on Friday for speedy action to repeal the Affordable Care Act, putting Congress on track to undo the most significant health care law in a half-century.

With a near party-line vote of 227 to 198, the House overcame the opposition of Democrats and the anxieties of some Republicans to approve a budget blueprint that allows Republicans to end major provisions of President Obama’s health care law without the threat of a Democratic filibuster in the Senate.

https://www.nytimes.com/2017/01/13/us/politics/affordable-care-act-congress-budget.html
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  amazing future
Donald Trump slíbil, že zruší sankce na Rusko uvalené v souvislosti s anexí Krymu a válkou na východní Ukrajině, která si vyžádala přes deset tisíc mrtvých a uprchlictví dvou milionů lidí, pokud bude mít dojem, že Rusko dostatečně spolupracuje s bojem proti terorismu.

http://www.wsj.com/articles/donald-trump-sets-a-bar-for-russia-and-china-1484360380
 
Domácí násilí nebude zločin. V Rusku chtějí ochránit tradiční rodinu
Domácí násilí na ženách a dětech by v rámci ruského trestního zákoníku již nemělo být zločinem. Návrh zákona prošel zatím prvním čtením a pro přijetí hlasovalo 368 poslanců proti jednomu nesouhlasnému hlasu, informuje server Politico. Stojí za ním poslankyně Jelena Mizulinová, která se snaží o ochranu tradiční ruské rodiny založené na autoritě rodičů. V návrhu se počítá, že veškeré domácí násilí půjde jako přestupek do správního řízení.
 
Na zpřístupnění archivů se nic nemění
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jiří Zemánek) zamítlo návrh Nejvyššího soudu na vyslovení protiústavnosti § 37 odst. 6 zákona č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě, ve slovech „archiválie vzniklé před 1. lednem 1990 z činnosti bezpečnostních složek podle zákona o Ústavu pro studium totalitních režimů a o Archivu bezpečnostních složek“.

Takto konfrontační diskuzi nepamatuji
Ústavní soudci rozhodli, že archivy z dob nacismu a komunismu se před badateli zavírat nebudou, že do jejich nahlížená není porušená ochrana citlivých osobních údajů. Tomuto rozhodnutí v ostře sledovaném sporu ale předcházely měsíce diskuzí. Nález nakonec prošel nejtěsněji, jak mohl: 8 z 15 soudců Ústavního soudu přehlasovalo zbytek, včetně předsedy Pavla Rychetského.

 
Lidé budou muset při elektronických platbách potvrzovat identitu otisky prstů, DNA, selfie nebo telefonem
Při platbách přes internet nebo jiným elektronickým kanálem bude od plátců nově požadováno „silné ověření“ totožnosti. Jde o kombinaci vždy dvou údajů, a to přihlašovacích a věci v moci plátce jako je telefon nebo údaje biometrického jako otisk prstu nebo selfie plátce. Takováto novela zákona o platebním styku byla čerstvě zařazena mezi návrhy zákonů. Ministerstvo financí navrhuje novelu schválit už v prvním čtení. V zahraničí mnozí dávají bance DNA. Podle důvodové zprávy musí zákon nabýt účinnosti 13. ledna 2018, protože k tomuto dni má být provedena transpozice této směrnice EU ve všech členských zemích a platební styk musí fungovat v EU všude stejně.
 
Nečasová a Rittig dostali podmínku za vyzrazení informace BIS
Za vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby uložil soud někdejší šéfce premiérova kabinetu Janě Nečasové (dříve Nagyové) podmíněný trest v délce 1,5 roku, lobbistovi Ivu Rittigovi a jeho právníkovi Davidu Michalovi pak devítiměsíční podmínku. Bývalého poradce ministra zemědělství Tomáše Jindru soud obvinění zprostil. Úterní verdikt, podle nějž má Nečasová navíc na tři roky zakázáno pracovat ve funkcích s přístupem k utajovaným informacím, není pravomocný.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  amazing future
Trump odsoudil kritiky dobrých vztahů mezi USA a Ruskem

Washington - Budoucí americký prezident Donald Trump dnes odsoudil ty, kteří kritizují jeho záměr rozvinout dobré vzájemné vztahy s Ruskem. Na twitteru uvedl, že Moskva bude navíc Spojené státy pod jeho vedením respektovat daleko více, než je tomu nyní.

"Mít dobré vztahy s Ruskem je dobrou věcí a ne špatnou. Pouze hlupáci či blázni si mohou myslet, že je to špatné!" napsal Trump. Chce také, aby Moskva s Washingtonem společně řešily velké a naléhavé problémy světa.

Trump prohlášení na twitteru učinil jen den poté, co ho v pátek představitelé tajných služeb seznámili s důkazy, které rozvědky dovedly k závěru, že Rusko se nejen hackerskými útoky snažilo ovlivnit americké prezidentské volby.
 
Mastodont  
Mnoho amerických velvyslanců bude muset své zahraniční posty opustit ještě před inaugurací nového prezidenta Donalda Trumpa 20. ledna. S odvoláním na diplomatické zdroje o tom informoval list The New York Times (NYT). Ministerstvo zahraničí podle něj jménem Trumpova týmu rozeslalo 23. prosince příslušné pokyny politicky jmenovaným ambasadorům. Kariérním diplomatem není ani velvyslanec v Česku Andrew Schapiro.

Podle listu NYT tak Trumpův budoucí vládní tým porušil tradici a odmítl politickým velvyslancům prodloužit dobu pobytu na jejich zahraničních postech byť jen o několik týdnů či měsíců po inauguraci nové hlavy státu.

Takzvaní političtí velvyslanci jsou do svých funkcí jmenováni na základě úzkých vazeb k prezidentovi a po konci jeho mandátu ze svých postů obvykle odcházejí. Často jde o sponzory prezidentské kampaně.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/trump-porusil-tradici-velvyslanci-museji-zpet-do-usa_412483.html
 
Rusové okupují Norsko. Česká televize odvysílá seriál, který naštval Moskvu
Kritiky oceňovaná série vytvořená podle námětu spisovatele Jo Nesbøa vypráví o hypotetické okupaci Norska ruskými vojáky kvůli ropě. Ruští diplomaté v Oslu se proti seriálu loni ohradili, neboť Rusko zobrazuje jako „agresora“. V Česku se podobné reakce zatím neobjevily. Česká televize desetidílnou sérii, která se s rozpočtem 10 milionů dolarů (zhruba 250 milionů korun) stala nejdražším norským seriálem v historii, uvede na svém druhém kanálu dvěma epizodami poprvé v sobotu od 22:05.
 
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Finanční správa ve středu večer nebo nejpozději do čtvrtečního rána vypne internetovou stránku, na které mohli lidé anonymně oznamovat, že v restauraci nebo ubytovacím zařízení nedostali účtenku z elektronické evidence tržeb.

http://ekonomika.idnes.cz/babis-eet-udavacsky-web-zrusit-dzk-/ekonomika.aspx?c=A170104_152649_ekonomika_rts
 
Zemanův Hrad slaví
Lidl nadzvedl české rasisty. Za letákem s černochem si však stojí
Reklamní leták společnosti Lidl, v němž se jako model oblečení objevil muž tmavé pleti, rozlítil některé obyvatele Česka natolik, že si začali vybíjet svou zlost nenávistnými komentáři přímo na facebookovém profilu řetězce. Lidl si však za svým nápadem pevně stojí a své zákazníky trpělivě nabádá k toleranci. Černoch pózující v pondělním letáku vyprovokoval řadu Čechů k nenávistným reakcím, v nichž nespokojení zákazníci nejdou daleko ani pro ostré vulgarismy. Jindy si lidé stěžují na přílišný multikulturalismus. Společnost propagující své výrobky v Česku by údajně měla ve svých materiálech používat výhradně bílé modely.
 
V České republice byl po téměř deseti letech potvrzen výskyt vysocepatogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Nákaza byla potvrzena ve dvou malochovech drůbeže v Jihomoravském kraji, a to v Moravském Krumlově a v Ivančicích. Pravděpodobným zdrojem nákazy v chovech jsou volně žijící ptáci. Nákaza byla potvrzena také u volně žijících labutí v témže kraji.

http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2017_v-cr-bylo-po-temer-deseti-letech.html
 
Polecat ዒዒ 
Při umělém oplodnění na české klinice byla dvěma ženám zaměněna embrya