Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

FarsaiD funyny 
Ross Ulbricht ze Silk Road vyfasoval doživotí, protože takhle by to nešlo:
http://www.theguardian.com/technology/2015/may/29/silk-road-ross-ulbricht-sentenced
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
V Praze po nás stříleli z kulometů, líčí ruský dokument srpen 1968

Varšavská smlouva bránila sovětské spojence před „agresivním“ NATO a sovětská invaze do Československa v srpnu 1968 byla nutná, protože se v zemi chystal ozbrojený převrat. Alespoň podle nového dokumentu, který odvysílala ruská stanice Rossija 1.
 
ahura_mazda Çekoslovakyalılaştıramadıklarımızdanmışs 
Ha! Odsouzen byl Nečas. Bude mít Nagyovou doma!
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Ištváne, octup!
 
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Premiér Bohuslav Sobotka navrhne odvolání ministra školství Marcela Chládka. Za vynuceným odchodem ministra je jeho nevhodné chování k podřízeným.

http://zpravy.idnes.cz/ministr-chladek-konci-0th-/domaci.aspx?c=A150528_163400_domaci_pku
 
USA se snaží zabránit znovuzvolení Blattera šéfem FIFA, řekl Putin
„Ze strany Spojených států jde o další zjevný pokus rozšířit svou jurisdikci na druhé státy. A nepochybuji o tom, že je to zjevný pokus zabránit novému zvolení pana Blattera předsedou FIFA, což je nejhrubější porušení principu fungování mezinárodních organizací,“ řekl Putin podle agentury TASS. Podle šéfa Kremlu, pokud se někteří činitelé skutečně něčeho dopustili, pak rozhodně ne na území USA. Spojených států se to tedy nijak netýká.
 
Škoda Auto organizovala nezákonný kartel. Zaplatila pokutu 49 milionů
Mladoboleslavská Škoda Auto se s distributory svých aut domlouvala na cenách. Porušovala tím zákony o hospodářské soutěži a dostala 49milionovou pokutu. Kromě samotné pokuty pro Škodu je zajímavé, že toto rozhodnutí z konce prosince ÚOHS původně nevyvěsil do své webové sbírky rozhodnutí. Tam se objevilo až ve čtvrtek. Shodou okolností ve stejný den, kdy jej ÚOHS zaslal redakci MF DNES, která o něj zažádala v souladu se zákonem 106/1999 o přístupu k informacím. „Součástí dohody bylo to, že to po nějakou dobu nebudeme publikovat,“ říká Švanda s tím, že tento postup „není nestandardní“.
 
According to Reuters, U.S. Defense Secretary Ash Carter on Wednesday called on China and other Asian countries to put an end to island-building in and near the South China Sea.

http://www.businessinsider.com.au/report-china-is-putting-weapons-on-its-artificial-islands-in-the-south-china-sea-2015-5
 
Cywe, jsem myslel, že čtu Infobaden!
cestujicivnoci  
 
Evropská unie ve středu podepsala se Švýcarskem dohodu o daňové transparentnosti. Ta bude pro obyvatele EU znamenat konec švýcarského bankovního tajemství a znemožní jim ukrývat na účtech u švýcarských bank nezdaněné peníze, napsala agentura AFP.

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/r~4af205b4046411e59db2002590604f2e/
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
 
Shake krmte troly! 
Počet romských ghett se od roku 2006 zdvojnásobil
V České republice došlo od roku 2006 k nárůstu takzvaných vyloučených lokalit na dvojnásobek. Plyne to z analýzy, kterou si nechalo vypracovat ministerstvo práce a sociálních věcí. Většinu obyvatel ghett tvoří Romové.
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
pár dnů stará, ale vydatná
Domácnosti vyrábějící ekologicky šetrnou elektřinu pro vlastní potřebu budou muset nově platit daň z elektřiny.

http://www.solarninovinky.cz/?legislativa%2F2015051903%2Fsenatorka-seitlova-za-vyroby-ekologicke-elektriny-pro-vlastni-spotrebu-se-bude-platit-dan-z-elektriny#.VWRITM_tlBd
 
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
 
JeromeHeretic Nejsem temný, jsem jemný   v hezkým svetru
 
Shake krmte troly! 
 
Historický letoun Lockheed Electra 10A Jana Antonína Bati se po nedávno dokončené rekonstrukci ve Spojených státech vrací do Česka. Tyden.cz
 
eso Vysoká škola Okouna 
Referendum v katolickém Irsku skončilo podporou manželství osob stejného pohlaví.
62,07 procent volilo pro. Účast byla 60,52 procenta.

http://www.referendum.ie/results.php?ref=10