Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Rejpavej_krtek  
Vědci našli na Vyšehradě základy unikátního kostela, o kterém kroniky mlčí

http://domaci.ihned.cz/c1-63465240-archeologove-nasli-na-vysehrade-zaklady-unikatniho-kostela
Dadel Respect my authoritah! 
Londo NO NIC, ZAVÍRÁM TO TU PRO PSANÍ, PODĚKUJ  PANU LONDOVI, JE TO DĚSNĚ CHYTRÝ A MILÝ
Mastodont  
Řecká vláda ve čtvrtek při setkání s vysokým představitelem eurozóny Jeroenem Dijsselbloem potvrdila, že odmítá plnit podmínky mezinárodní záchranné pomoci, a vyzvala k nové dohodě. Dijsselbloem odmítl revizi řeckých dluhů a varoval před jednostrannými kroky, které podle něj nevedou k pokroku.

http://zahranicni.ihned.cz/c1-63459740-nova-recka-vlada-odmitla-podminky-mezinarodni-pomoci-zada-novou-dohodu
Ke Klausově amnestii není v archivu ani čárka, řekl Hrad. A soud mu uvěřil
„Je to smutná zpráva pro všechny žadatele a velice dobrá zpráva pro všechny utajovače, protože Městský soud v Praze schválil téměř neprůstřelnou obranu těch úřadů, které nechtějí poskytovat informace, pokud jednoduše prohlásí, že informace vůbec neexistuje,“ komentoval pro Lidovky.cz neúspěšný žalobce.
Ruska varovala Ukrajince před invazí, do bytu jí vtrhlo komando FSB
Ruské úřady uvěznily a obvinily z vlastizrady ruskou občanku Svetlanu Davydovovou za to, že loni v dubnu jako odpůrkyně války informovala ukrajinské velvyslanectví o možném přesunu ruských vojáků do Doněcka na východě Ukrajiny. Oznámil to ve čtvrtek na svém webu ruský list Kommersant. Matce sedmi dětí hrozí až 20 let vězení. Advokátka Anna Stavická považuje obvinění Davydovové za nepřípustné, protože příslušný paragraf charakterizuje vlastizradu jako prozrazení státního tajemství či poskytnutí cizímu státu konzultace, které by poškozovaly bezpečnost Ruska. Moskva však vytrvale popírá, že by vyslala své vojáky bojovat na Ukrajinu - a to by podle advokátky prý musela FSB přiznat, pokud by chtěla Davydovovou odsoudit.
Právničku v kavárně v Sydney zabily střely policie, manažer byl zavražděn

Jednu ze dvou obětí střelby v kavárně v Sydney loni v prosinci, právničku Katrinu Dawsonovou, zabily úlomky jedné nebo více policejních střel. Uvedl to právník Jeremy Gormly během soudního vyšetřování. Manažera kavárny pomatený islamista bez varování střelil dozadu do hlavy.

Zlomové rozhodnutí
Televize v hospodě nemusí sloužit veřejné produkci, vzkázal soud Intergramu
Ústavní soud vyhověl stížnosti hostinského z Trutnovska, jenž měl v provozovně televizi bez licence potřebné pro veřejnou produkci. Královehradecký soud musí prokázat, že televize skutečně sloužila k veřejné produkci, a tedy zasahovala do autorských práv.
Házení vajec po Zemanovi nebyl podle policie trestný čin, jen přestupek
Odpůrci prezidenta Miloše Zemana, kteří po něm 17. listopadu na pražském Albertově házeli předměty včetně vajec, se dopustili maximálně přestupků proti občanskému soužití. Dospěla k tomu policie, která v této souvislosti obdržela celkem tři trestní oznámení.

A nejspíš to nebyl ani přestupek, protože se jedná o politické vyjádření kryté svobodou slova.

Video
Praha 1 pronajme Werichovu vilu Nadaci Jana a Medy Mládkových za 600 tisíc korun včetně daně ročně. Smlouva bude na deset let s opcí pro dalších deset let. V budově vznikne Kulturně společenské centrum Voskovce a Wericha. Záměr pronájmu v úterý schválili zastupitelé městské části. Vilu ještě čekají opravy za 30 milionů korun. Dalšími uchazeči o pronájem byl projekt Post Bellum a Nadace Charty 77. O nájemci vily se rozhoduje už od povodní v roce 2002.
Papírové kupony na MHD, které navrhla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), schválila v úterý rada hlavního města. Papírové tramvajenky by se měly začít tisknout od března. Karta Opencard by podle magistrátu měla fungovat souběžně s nimi.
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Český prezident Miloš Zeman vyzval na vzpomínkové konferenci Let My People Live! ke společné mezinárodní vojenské akci proti Islámskému státu. Měli by se jí podle Zemana účastnit všichni stálí členové Rady bezpečnosti OSN. Jinak podle něj hrozí „superholokaust“, při němž zahynou stovky milionů lidí.

http://zpravy.idnes.cz/zemanovo-vystoupeni-na-konference-let-my-people-live-pdp-/domaci.aspx?c=A150127_105133_domaci_kop
Mastodont  
Po devíti letech přistál na tuzemském letišti největší letoun světa Antonov An-225 Mrija. Na letiště u Ostravy se ještě dvakrát vrátí.

http://ostrava.idnes.cz/ostrava-zpravy.aspx?c=A150126_150058_ostrava-zpravy_jog
Jestli padnou limity, připojíme se k Německu, hrozí příhraniční město
Hora Svaté Kateřiny odmítá prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Pokud se tak totiž stane, hrozí jí odříznutí od okolí. Městečko, které leží v příhraničí na hřebenu Krušných hor si tak pohrává s myšlenkou připojení k Německu.
Londo NO NIC, ZAVÍRÁM TO TU PRO PSANÍ, PODĚKUJ  PANU LONDOVI, JE TO DĚSNĚ CHYTRÝ A MILÝ
Mastodont  
Čínské firmy budou stavět železniční megatrať o délce více než sedm tisíc kilometrů spojující jejich hlavní město s Moskvou. Stavba má vyjít na 242 miliard dolarů a potrvá rovných deset let. Oznámila to čínská vláda na sociální síti Weibo, tamní verzi Twitteru.

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/cina-postavi-trat-peking-moskva-za-10-let-a-ctvrt-bilionu-dolaru-1155829
Do sněmovny míří nový zákon, který by od příštího roku mohl zakázat kávu a nápoje s kofeinem mládeži do 18 let. Experti tvrdí, že tyto nápoje dětem škodí a jsou výrazně nadužívány.

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/novy-zakon-kava-a-energy-drinky-az-od-18-let.html
Zásadní soudní rozhodnutí
Muži mají právo doma močit vstoje, rozhodl německý soud
Muže není možné doma nutit k močení vsedě, rozhodl ve čtvrtek soud v německém Düsseldorfu, když zamítl požadavek bytné na náhradu škody za skvrny od moči na mramorové podlaze koupelny. Žena požadovala jako odškodné 1900 eur (zhruba 53 tisíc korun).