Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
eso Vysoká škola Okouna 
Z části ven, to je něco jako z části těhotná.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Zřiďte tribunál kvůli sestřelení MH17, žádá Malajsie OSN

K žádosti o zřízení zvláštního trestního tribunálu se připojí také Australané, Ukrajinci, Nizozemci a Belgičané. Rusové už ale neoficiálně přijetí rezoluce odmítli.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Přesněji asi čtyřem procentům oprávněných voličů.
 
Rakušákům se nelíbí v EU, zčásti by chtěli ven, naznačuje referendum: http://www.bmi.gv.at/cms/bmi/_news/bmi.aspx?id=5072495A75674354764D633D&page=1&view=1
 
cichlasoma_meeki  
 
The Islamic State of Iraq and the Levant (ISIL) group has threatened the Palestinian armed group Hamas, vowing to end the faction's rule in the territory. In a 16-minute long video shared by social media accounts sympathetic to ISIL on Wednesday, fighters based in Syria's Aleppo province condemned Hamas for its crackdown on Salafist groups in the Gaza Strip, and its failure to implement a rigid enough interpretation of Islamic law.

http://www.aljazeera.com/news/2015/07/isil-warns-hamas-video-message-150701042302630.html
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Roamingové poplatky v Evropě skončí k 15. červnu 2017. Po dlouhém nočním vyjednávání se na tom předběžně shodli zástupci Evropské komise, Evropského parlamentu a Rady EU.

http://www.lupa.cz/clanky/roaming-skonci-v-cervnu-2017-shodla-se-eu-ustoupila-ale-i-operatorum/
 
Nicholas Winton fuck.
 
Deadly attacks hit Egypt's Sinai
At least 35 people killed as ISIL-group attacks police posts in Sheikh Zuweid and El-Arish, sources tell Al Jazeera.

http://www.aljazeera.com/news/2015/07/deaths-attacks-checkpoints-egypt-sinai-150701074350492.html
 
Islámský stát sťal ženy podezřelé z čarodějnictví
Radikálové z Islámského státu poprvé sťali ženy. Na východě Sýrie usekli hlavu dvěma ženám, které obvinili z čarodějnictví. Informovala o tom syrská organizace pro lidská práva, která situaci monitoruje z exilu.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Řecko je v platební neschopnosti. Nesplatilo splátku MMF. Řecká vláda pokračuje ve vyjednávání s vládami eurozóny o pokračování záchranného a reformního programu.


http://byznys.ihned.cz/c1-64250760-zive-platnost-zachranneho-programu-pro-recko-skoncila-zeme-je-ted-nejvetsim-dluznikem-mmf
 
cichlasoma_meeki  
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
 
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Supreme Court Allows Use of Execution Drug
http://www.nytimes.com/2015/06/30/us/supreme-court-execution-drug.html

WASHINGTON — The Supreme Court ruled on Monday against three death row inmates who had sought to bar the use of an execution drug they said risked causing excruciating pain.

The drug, the sedative midazolam, played a part in three long and apparently painful executions last year. It was used in an effort to render inmates unconscious before they were injected with other drugs that cause severe pain.

Oklahoma and several other states started to use midazolam in executions after manufacturers in Europe and the United States refused to sell them the barbiturates that were traditionally used to produce unconsciousness.
 
Přebral KA13  R14
Po Kájovi Saudkovi a Ladislavu Chudíkovi zemřel i asi nejznámější sériový vrah 90. let, Ivan Roubal.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině
Řecká vláda nařídila až do 7. července uzavření bank. Výběry jsou omezeny na €60 denně.

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-33307263

Pražská burza při otevření odepsala 3%

http://byznys.ihned.cz/c1-64241800-evropske-akcie-kvuli-recke-krizi-prudce-klesaji-prazska-burza-odepisuje-pres-tri-procenta
 
Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti odhaduje, že se v Česku pohybuje asi 45 tisíc problémových uživatelů drog - z toho 34,2 tisíce je na pervitinu, další 3,5 tisíce na heroinu a 7,2 tisíce na buprenorfinu. Počet narkomanů se meziročně zvýšil o 8,7 procenta. Největší počet přitom hlásí Praha a Ústecký kraj. Počet alkoholiků odborníci odhadují na 690 tisíc.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/r~4d678096192f11e5bfa2002590604f2e/
 
janek The Spice Must Flow  Jak se rodí děti
Rapid unscheduled disassembly
Falcon 9 explodoval při dnešním startu krátce před vypnutím hlavních motorů. zdroj: Live feed a twitter.