Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz, bard, arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Mastodont   27.srpen 2014 19:29:42
Německá vláda hodlá zpřísnit pravidla pro stěhování občanů jiných států Evropské unie do Německa. V zákonu, který představil ministr vnitra Thomas de Maiziére, navrhuje omezit pobyt nezaměstnaných v Německu na šest měsíců a zakázat vstup do země lidem, kteří se dopustí zneužívání sociálních dávek.

Pokud přistěhovalci do šesti měsíců od příjezdu do Německa neseženou práci, budou muset zemi opustit. Zákon také zavádí nový systém identifikace přistěhovalců, aby zamezil dvojímu čerpání dávek pro stejného člověka.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346117-zprisni-se-pravidla-pro-stehovani-obcanu-eu-do-nemecka.html
Londo Lůzu volí zase jenom lůza  Každý druhý z nás 27.srpen 2014 18:51:52
Mastodont   26.srpen 2014 22:40:51
Úřad francouzského prezidenta Françoise Hollandea představil v úterý večer novou vládu. Na místo ministra hospodářství byl jmenován prezidentův muž Emmanuel Macron. Šestatřicetiletý bývalý bankéř byl do poloviny minulého měsíce hlavním ekonomickým poradcem Hollandea. Nástup do úřadu tohoto mladého muže s podnikatelským myšlením je podle agentury AP jistě pozitivním signálem pro partnery v EU.

http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.aspx?c=A140826_222531_zahranicni_bse
Mastodont   26.srpen 2014 18:05:10
Severoatlantická aliance (NATO) by měla aktivně zasahovat proti teroristickým základnám na jakémkoliv území. Řekl to v úterý prezident Miloš Zeman v projevu k velvyslancům. Podle něj mohou teroristické buňky snadno prosáknout na území České republiky, proto je třeba bojovat „aktivními, selektivními operacemi proti teroristickým základnám, ať už jsou na jakémkoli území”.

http://www.novinky.cz/domaci/346008-zeman-na-teroristy-bychom-meli-aktivne-utocit.html
Šanci na přijetí má ve sněmovně návrh, který by v den některých svátků zakázal prodej, zejména ve velkých obchodech. Oslovení poslanci z vládních i opozičních stran se k návrhu, který jim posílá senát, staví vstřícně. Diskutovat se ještě bude o tom, zda se omezení prodeje má týkat jen větších obchodů nad dvě stě metrů čtverečních. „Idea mi přijde naprosto správná. Budu prosazovat, aby náš klub TOP 09 a Starostů ten návrh podpořil. Takové omezení prodeje má i mnoho okolních států,“ řekl iDNES místopředseda sněmovny za opoziční TOP 09 Petr Gazdík.
Mastodont   26.srpen 2014 11:21:56
Až deseti procent paragrafů by se mohly týkat změny v osm měsíců starém občanském zákoníku, který vznikal dvanáct let. Ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že zákoník má tolik chyb, že nutně potřebuje úpravy.

Ministerstvo minulý týden zveřejnilo první část změn, na kterých se shodla komise odborníků. Týkají se například dědictví, spotřebitelského a rodinného práva. Návrhy dostane ke zhodnocení hlavní autor zákoníku Karel Eliáš, který si stojí za tím, aby se do jeho díla zasahovalo co nejméně ... a nechce návrhy na změny komentovat.

http://zpravy.ihned.cz/obcansky-zakonik/c1-62692360-obcansky-zakonik-cekaji-stovky-zmen
Mastodont   26.srpen 2014 8:31:30
Spojené státy a jeho evropští spojenci ve společném prohlášení varovali před vnějšími zásahy v Libyi. Ty by prý v zemi zmítané boji ještě více prohloubily rozpory a zpomalily proces politických změn.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/usa-a-evropsti-spojenci-varovali-pred-vnejsimi-zasahy-v-libyi/1115718
Předposranost?
Než válčit s Ruskem, vraťme se ke kořenům
"Použití vojenské síly k násilné změně hranic bylo bezpochyby rázným varováním ohledně křehkosti evropské bezpečnosti. Proto je namístě, jak Aliance v současné době kolektivně činí, přijmout opatření odpovídající na některé kroky Kremlu, ale s Ruskem bojovat zcela nepochybně nebudeme – ani nechceme," uvedl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), který tak otevřeně naznačil, s čím konkrétně česká delegace na summit NATO do Walesu pojede
:( !
Mastodont   25.srpen 2014 16:46:54
Viktor Orbán přišel s neotřelým nápadem, jak čelit problému imigrace a romské nezaměstnanosti. Maďarský premiér navrhuje, aby Evropská unie zaškolila deset milionů nezaměstnaných Romů. Ti by měli zastávat málo kvalifikované profese, jichž se v současnosti často ujímají přistěhovalci.

Orbán se zapřisáhl, že je skálopevně rozhodnut podporovat protipřistěhovaleckou politiku, a že se postaví proti každému pokusu prosadit v EU jednotná liberální pravidla pro přijímání imigrantů.

http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.aspx?c=A140825_162514_zahranicni_aha
Mastodont   25.srpen 2014 10:10:27
French PM Manuel Valls has submitted the government's resignation to President Francois Hollande and has been asked to form a new cabinet. The government was badly shaken on Sunday by criticism over its handling of the economy by economy minister Arnaud Montebourg.

Moments after Mr Valls's resignation Mr Hollande issued a statement. He asked Mr Valls to set up a new cabinet "consistent with the direction he has set for the country".

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-28924279
Mastodont   25.srpen 2014 10:05:40
Nedělní prezidentské volby v Abcházii, která se odtrhla od Gruzie, těsně vyhrál podle předběžných výsledků opoziční kandidát Raul Chadžimba hned v prvním kole. Volby neuznává ani Gruzie, ani Evropská unie.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/r~d6ff3d8e2c2d11e4b8560025900fea04/
horky_kafe ledovy caj je zabrany :(  25.srpen 2014 10:01:37
v neděli zemřel Richard Attenborough (5 dnů před svými 91. narozeninami )
Mastodont   24.srpen 2014 21:57:42
Šéf ozbrojenců z hnutí Boko Haram vyhlásil chalífát na území města Gwoza, které leží na severovýchodě Nigérie. Od dubna se pod kontrolu radikálů z Boko Haram dostala řada měst a oblastí na severovýchodě země, odkud se armáda stáhla. Řada analytiků upozorňuje, že strategie skupiny se posunula od gerilových praktik k útokům zaměřeným na uchvácení území.

Členové hnutí Boko Haram rozpoutali v poslední době nevídanou vlnu násilí, která se ze severovýchodních států Borno, Yobe a Adamawa začala přelévat i do hlavního města Abuje. Jen za letošní rok zabila skupina při zhruba stovce teroristických útoků více než 3000 lidí.

http://www.lidovky.cz/zpravy-svet.aspx?c=A140824_203516_ln_zahranici_ele
Mastodont   24.srpen 2014 18:36:03
Po více než měsíc trvajících bojích získala islamistická milice Fadžr Libya kontrolu nad letištěm v Tripolisu. Libyí zmítají největší boje od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Vládní síly nemají pod kontrolou ani hlavní město Tripolis.

http://zpravy.ihned.cz/svet-afrika/c1-62686160-boje-v-libyi-se-stupnuji
Islámský stát dobyl stěžejní Asadovo letiště. Ovládá již třetinu Sýrie.
http://zpravy.idnes.cz/islamsky-stat-dobyl-letiste-v-syrii-d71-/zahranicni.aspx?c=A140824_165356_zahranicni_zt
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  sláva Ukrajině 22.srpen 2014 20:13:53
Ruskem podporovaní separatisté po řádově stovkách únosů a blíže neurčeném počtu vražd nově unesli a zavraždili litevského honorárního konzula v Luhaňsku.
popcorp consciously resist   chaos elephant 22.srpen 2014 15:29:51
zatímco svět pláče nad sťatým novinářem a žádá urychlenou dodávku demokracie na pozice ISIL, v SA padají hlavy jak na běžícím pásu. A popravovaní jsou většinou vinni zločiny typu pašování hašiše nebo čarodejnictví. (19 popravených za 17 dní)

http://www.hrw.org/news/2014/08/21/saudi-arabia-surge-executions

Tranquillizer   22.srpen 2014 12:19:17
@alexandrmitrofanov
Ilegální RU konvoj na UA doprovázejí ozbrojení separatisté a pop, Červený kříž nikde. RJ. http://t.co/OTht9tdLWs