Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Také občas narazíte na otázku, na kterou neumíte najít odpověď?
Zkusme najít alespoň některé!

když je příliv, tak řeka couvá
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Jak která...
Umí řeka couvat?
 
hovnous Sedím ani nedutám 
rekl jsem to stejne, ale nevsiml si, ze mezitim slamak odpovedel, muj prispevek byl tedy zbytecny. nechapal jsem ale, co na tom stromka nechape, nebo co ji tam vadi, tak sem to trosku vydrenil no. nemuzu za to, ze nerozumi cesky.
Tak ti nevim. Bud jsi rekl totez, co Slamak, pak je tvuj prispevek zbytecny, nebo jsi rekl neco jineho, stromka pravdu a tvuj prispevek je tedy zbytecny. Baba, nebo snih, IMHO INRI chcipni a smaz se v libovolnem poradi.
hovnous Sedím ani nedutám 
i kdyz asi uz chapu. ty ses chytl(a) toho ze "reka menila", ale ja to myslel jako ze se proste jakkoliv zmenilo koryto reky. kdyz se rrekne dum zmenil vlastnika, tak si taky predstavis ze nejaka budova odkraci na katastr zmenit udaje?
hovnous Sedím ani nedutám 
tak to zkusime jednoduseji: vznikla hranice podle reky, pak se koryto reky (at uz jakymkoliv zpusobem) zmenilo a hranice zustala. A ano napsal sem reka, ale to napsal i slamak. nebo nechapu co chces rict tim ze sem napsal reka. A jak se moje vysvetleni lisi od slamakova az na to ze on uvedl konkretni zpusob zmeny koryta reky?
Napsal jsi řeka a ty se už tak tisíc let v Evropě regulují. Bylo to vysvětlení napiču. (Vážně na tohle reaguju?)
Vypadá to jako příjemně záplavová krajina.
hovnous Sedím ani nedutám 
a prumyslove narovnani koryta neni zmena koryta... cti: (radsi nic)
To je vysvětlení pro podobné klikatice na hranicích Ruska na Sibiři, nikoli v kulturní krajině. Spíše to bude to, co píše Slamák.
hovnous Sedím ani nedutám 
zeby reka menila koryto rychleji nez hranice umisteni? cti: pouzij mozek luku
DJ Slamák Dráždivé zplodiny životních příběhů. 
Dřívější tok řeky před průmyslovým narovnáním koryta? Nasvědčuje tomu i ta hromada slepých ramen všude vůkol.
Vypada to, ze jde po tech ruznych ramenech, tak predpokladam, ze se to tam klikatilo driv vic.
Chtěla jsem se podívat na mapu, co se aktuálně nachází v tom slavném "Liberlandu" a zarazilo mě - proč vypadá hranice na Dunaji takhle klikatě a nejde po řece?
https://goo.gl/maps/FFbcl
 
Algeroth  
Zajíc sice není hlodavec, ale malý zajíček patří snad k těm nejarchetypálnějším ňuňumláďátkům v téhle kultuře, tudy bych dělící čáru nevedl.

Tuhle schopnost mají minimálně psouni, ty nejenomže rozlišují mezi kojotem a domestikovaným psem, ve svých varovných signálech rozlišují barvu oblečení co má člověk na sobě. A myslím že krysám a podobným tuhle schopnost upíráme jenom proto že nemáme jak odposlouchávat jejich konverzaci (Ale ano, bude to u nich založeno spíš na čichu.)

Jestli mám já u něčeho pochybnosti kde by to mohlo funguvat, tak to jsou vysoce sociální skupiny hmyzu jako jsou švábi.
Nechtěla bych. :)
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Což třeba IMHO potvrzuje jenom to, co píše stromka - nějakému psovi bude červené obočí u prdele.
Tak součástí toho testu je, že jim nenápadně obarvíš místo, kam si normálně nevidí, a zkoumáš, jestli to podle zrcadla budou hledat na sobě. (Zmiňují to i na té wikipedii.) Což už je ona abstrakce, na kterou se ptáš, ne?
vlad_tepes občas dělá  kravinki
vona je otázka, co znamená "poznat se v zrcadle", jestli skutečně ten tvor vnímá, že se jedná o obraz sebe sama, což by předpokládalo značnou míru abstraktního myšlení aby pochopil, že je to nějaké "kouzlo" co ho zobrazuje, nebo jen jakousi hru, kdy ten na druhé straně není hrozbou a jen se z nějakého důvodu legračně chová jako já a plynou z toho legrační situace, kdy si třeba dá na hlavu taky větvičku jako já...