Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Také občas narazíte na otázku, na kterou neumíte najít odpověď?
Zkusme najít alespoň některé!

Anabel Lee pubertalni, nevzdelana a vasnemi  zmitana chamrad a mrzka luza
Pravda, Myslim ze Jindra to byl, kdo se z Tleskacova deniku postup nazpamet naucil a pak jej v prave chvili pouzil.
ocs sine ira et studio  OCSite
Viz Belí; v kontextu je to zřejmé, že nikdo z participantů tomu nemůže ublížit.

A RŠ to navíc ani nepotřebovaly; ty přece uměly hlavolam dřív rozebrat, než se jim vůbec dostal do ruky, nebo na něco zapomínám?

Ale faktem je, že v Posledním tajemství Jana T. už mi to, že lotr Mažňák ten hlavolam nerozřízl, úplně smysl nedávalo. Bavil jsem se o tom tehdy s Kidem, ten argumentoval, že dokonce i v Mažňákovi nějaká ta úcta k tradicím a symbolům ještě zůstala, ale v rámci toho příběhu to je fakt divné.

Reakce na | Vlákno  
Vontové to přeci nevěděli, byl to pro ně artefakt vzácný sám o sobě, odznak Velkého Vonta. A RŠ se to dočetli v Tleskačově deníku spolu s návodem.
Reakce na | Vlákno  
Anabel Lee pubertalni, nevzdelana a vasnemi  zmitana chamrad a mrzka luza
kor kdyz se Rychlonozka ucil na zamecnika, ze? ale prece nemohli znicit jedinecny hlavolam, symbol Stinadel, ucta k tradicim a tak, proste to byli slusni hosi
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Já už si to moc nepamatuju, ale proč v Záhadě hlavolamu, když věděli, že v ježkovi je návod na lítací kolo, prostě tu klec nerozřezali?
 
Rejpavej_krtek  
Neboj, i já bych už docela změnil téma.
chudak vito..... uvedomujes si zes na tu krehkou dusi prave vypustil krtka?
cestujicivnoci  
Nechcete s tím už jít třeba sem? http://www.okoun.cz/boards/kouzlo_hudby
 
vysmatej_kuauik  
Drahnou dobu pracuju na těch koncertech, a mám zkušenost, že máničky co choděj na Mejdny a Žudasy jsou velmi slušný, říkaj "ahoj", nepředbíhaj ve frontách a vůbec jsou to slušní lidé, se kterýma se dá normálně mluvit.
Zato jsem zažil plno prudivých lidí na Davidu Bowiem a Paulovi McCartneyovi , to byl ten typ Víte vůbec, kdo je to Víajpí????
To jsou lidi, co vůbec netušej, že VIP se člověk stane úplně jinak, než že si koupí vstupenku za čtyři litry.
kultakutri okusováno zubatými žabami 
Tak to chce pak folklorní kroužek oblasti, kde se cimbál nepoužívá, třeba chodský.
kultakutri okusováno zubatými žabami 
Já teda nesnáším pouze nahluchlý zvukaře, milovníci dechovky a takových těch soudobých arytmických amelodických popíků jsou mi jarním vánkem, dokud jsou mimo doslech
Rejpavej_krtek  
Tak osobně si na koncertě Michala Davida dovedu představit vyražený zuby, zlomený žebro, rozraženou lebku a dva monokly celkem bez potíží. K HC koncertu mi sedí spíš nabídka anarchistických magazínů a pes co v životě neochutnal maso.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dobrá věc
Co když je někdo eklektik?
snop osoba s kočkami bydlí východně vedle  domu s mandloněmi
(hudba jako konba žijby.)
Přesně.

Samotné osamostatnění pojmu hudby je z hlediska lidské kultury navíc velmi pozdní (pozdní v antropologickém smyslu, tedy jakože tisíce let). Ještě dnes mají kultury přírodních národu obvykle jediné slovo pro hudbu a tanec nebo pro hudbu a nějaký rituál/akci/slavnost.
Chukcha má dva zuby zlatý a nic mu neni svatý 
Hudba je obvykle nedílnou součástí nějaké (sub)kultury. Buď tu kulturu přijmeš i s hudbou, nebo si najdeš jinou kulturu, s jinou hudbou. Někde je důraz na hudbu menší (dejme tomu folk&country mezi vodáky), takže tam můžeš existovat i když se ti ta hudba moc nelíbí. Jinde jde v podstatě jen o ni - pokud mě sere cimbálová muzika, stěží budu členem kroužku folklórních tanců, i když se mi líbí tanec a kroje.
Já si myslím, že subkultura a také sociální prostředí jako takové na to bude mít klíčový vliv. Proto se hip-hop poslouchá ve městě, proto existuje agrometal apod.
vlad_tepes občas dělá  kravinki
country moc nemusim...
Perk holá huba, líný neštěstí  come on now
A dalo by se říct, že komu sedí ta kultura a lidi okolo (ať už v tom prostředí vyrůstal, nebo mu nějak později "přirostlo"), toho si ta která hudba najde?
Jakože člověk co se rád fláká po ulici, hulí a tuní si káru bude mít rád hip-hop, zatímco člověk co rád výletí do přírody a povídá si u ohýnku, bude na country atp.
Jinak si myslím, že poslech různých náročných žánrů nebo vážné hudby, ba dokonce ani umělecké nadání, nečiní člověka lepším. Je to jen talent jako každý jiný. A nemusíme hned chodit k nacistickým milovníkům vážné hudby. Každý z nás určitě zná někoho, kdo je takto nadán, ale je debil. A platí to i pro náročnou literaturu, filozofii apod.

Snad jen bude platit to, že prostší lidé mají rádi prostší písničky, nikoli však to, že kdo má rád prostší písničky, musí být prostý. Třeba bezďáci mají tak trochu dětskou duši a proto milují country.