Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Také občas narazíte na otázku, na kterou neumíte najít odpověď?
Zkusme najít alespoň některé!

asym Hier bin ich Barsch,   hier darf ich's sein
Četl jsem: "... i herci jsou ve vaně většinu záběrů – buď kompletně, nebo částečně..."
a dávalo to smysl.
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
Mně nešlo o jakékoliv záběry z toho letadla, těch je všude plno. Mně šlo o záběry konkrétně z natáčení toho filmu.
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
BTW, tady je pár záběrů z toho letadla z natáčení Apolla 13:

https://youtu.be/SdgELXIeY3I?t=5m13s
 
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
(ostatně skutečná tam není ani ta gravitace ;)
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
Jestli filmy o astronautech z Apolla myslíš Apollo 13, tak tam je valná většina záběrů natáčená úplně normálně ve studiu, akorát je do toho rafinovaně prostříháno pár záběrů, natáčených ve "skutečném" beztížném stavu v tom výcvikovém letadle, jak už tu bylo zmíněno (relativně pár, protože to natáčení v něm je pochopitelně drahé a náročné), takže to jako celek působí mnohem přesvědčivěji, než by to působilo, kdyby tam těchhle pár scén nebylo.

Jinak si ve starších filmech moc přesvědčivé beztížné scény nevybavuju, tím spíš ne takové, kde by byly vidět povlávající vlasy, beztížné tekutiny a to všechno ostatní, cos jmenoval. A takřka vždycky je tohle všechno i dneska omezené jen na pár krátkých scén na "dochucení". Snad jedinou výjimkou je Gravity, ale to je v podstatě kompletně počítačově animovaný film a skutečné tam není skoro nic (i herci jsou ve valné většině záběrů buď kompletně, nebo částečně CGI).

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
Já jsem teď třeba sledoval The Expanse a tam bych to tipoval asi na těžké CGI, ale zaujalo mě, jak jsou tam rozsáhle ty efekty přítomny, a i když jsem to na těžké CGI tipoval, tak mě podobně zaujal třeba Marťan, kde právě takhle hopkají po vesmírné lodi, a říkal jsem si, že tohle přeci museli řešit i u mnohem starších filmů (třeba právě o amerických astronautech z Apolla a tak).
Kunewaelder  
Nevím zda zrovna centropol, či u kýho podomního obchodníka s energií: Součástí smlouvy o dodávce energie je i poskytování něčeho jiného, na základě jejich obchodních podmínek. Např na placené energetické poradenství (služba se čerpá už tím že "konzultant" provede "analýzu", doporučí tarif a zařídí převod.) Nebo nějaké pojištění, předplatné na slevu na něco co nepotřebuješ apod.
spsch mayoi nagara demo ii aruki dashite  **
Vysoké smluvní pokuty za ukončení smlouvy, automatické prodlužování smluv pro odběrná místa, pokuty za přechod k jinému distributorovi, zbytečně velké zálohy. Dále pochybné jednání obchodních zástupců, odhlašování míst bez vědomí klienta, čachry že smlouvama.
cestujicivnoci  
upřímně - nestačí. Mně ta forma prodeje nevyhovuje, ale jako argument pro někoho staršího bych potřeboval něco víc. A myslím, že tam nějaká zákeřnost bude.
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Jestli se nepletu, třeba Apollo 13 točili v tom letadle (ty záběry, kde se tomu vyhnout nešlo nebo nechtěli).
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
nepříliš košer způsob prodeje/uzavírání smluv? Tváří se jako ČEZ/PRE, obrací se na "slabší" skupiny obyvatel, neupozorní na poznámky titěrným písmem, nutí k okamžitému podpisu smlouvy... stačí?
cestujicivnoci  
Mám za to, že je to nějaký virtuální prodejce, tedy prostředník, který má u čezu nasmlouvané nějaké ceny a elektřinu pak prodává dál tak, že i s jeho marží přinejmenším opticky vypadá líp.
Ale opravdu to není můj obor, tak se rád nechám poučit.
cestujicivnoci  
V čem spočívá nekalost jednání centropolu a podobných, kteří se snaží přetahovat k sobě odběratele elektřiny?
 
Sarnegarth kvalitní nerezové povrchové  čerpadlo SAER M 99
K parabolickému letu a CGI bych přidal nějaké ty obvious triky staré školy jako nějaké to zpomalování, možná záběry pod vodou, otáčení celé scény s kamerou apod.
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
A o kterých scifi filmech mluvíme? Jestli o něčem novějším, tak ve většině případů bude odpovědí částečné nebo úplné CGI, se kterým se dneska úplně běžně dělají psí kusy i v záběrech, do kterých by to člověk neřekl. Vymazat nějaká lanka nebo ten "kruhový otvor" udělat počítačový je minimální problém.

Ale tak jako tak se těmhle záběrům ve filmech především většinou dost vyhýbají.
 
Imho v nějakém mrakodrapu v Dubaji mají speciální výtahovou šachtu s velikým výtahem ve kterém mají ateliér, tam se ve stavu volného pádu natáčí beztížný stav.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  multikulturní pseudohumanismus
Myslím tím takové ty scény ve sci-fi filmech, kde astronauti prochází těsným kulatým otvorem, takže by se tam blbě schovávalo lanko (navíc když musí dodržet "setrvačnost" pohybu třeba právě těch vlasů).